Binnenlands Nieuws "féi Churchills plannen Het huis zonder sleutel 'V. SfPFAFF Laatste Nederlandse oorlogsbodems uit Indonesië thuisgevaren AKKERTJES fil(Z^ "bed is ook voor u ideaal!«*ifP SCHRIJFBEHOEFTEN Zenuwpijn VOETE •Sr, °Ppen Tsjecho-Slowaken naar de Ver. Staten uitgeweken RAT noch MUIS ontsnapt aan het onweerstaanbare Conservatieve meerderheid thans 19 zetels Olieboringen voor de Duitse kust Britse Vakverenigingsleiders gaan beraadslagen 31 October Wereldspaardag Agenda Regent van Tjiamis ontvoerd Amerik. vlieger op Kalidjati omgekomen Verklaring van Minister Finlelter De zesde Amerikaanse vloot Lekker warm en volkomen geruisloze vering. Kerst- en Nieuwjaarsgroeten voor militairen over zee Geen contact tussen Koninklijke ol Shellgroep en Perzische regering ZONDAG 28 C Eerste Kla EDO—GVAV; 't tas; Elinkwijk—A< Frisia; De Vo Ahead. Eerste Rif Wageningen—Si parkersAchilles DOS; Be Quick LeeuwardenEnsi Eerste Kla; Willem II—NAC RBC; Quick (N.)- Sittardia. Eerste Kla; Her mes DVSX —NEC; WV-Emi NOAD. ZUID Tweede R Rood WitRA Terne uzen; Alliai Middelburg; De KO; MOC '39—In Derde Rli METOBreskei Com Boys; Axel- De Zeeuwen; B: Borgvliet; Clinge- Vierde R1 wachtPSKH> denburg. Res. Tweede Corn Boys 2- Breskens 2Midd< —Axel 2; Ter Zeeuwen 2. ZONDAG 21 ONDERAFDELIÏ Eerste R1 Rapenburg—Ha Eerste R1 SchoondijkeG 's Heer Arendske: Reserve Eersl Oostburg 2IJ: tenisse 2Aarder Reserve Eersl Sluiskil 2—Zeei Tweede R1 Groede IIZul Middelburg 5; R Biervliet 3. Of NIEUWSTRAAT Volgenfe kringen, die in nauw contact staan met premier Chur chill, heeft de conservatieve leider besüoten, dat de geschillen met Perzië en Egypte als voorrangs kwesties behandeld moeten wor den. Men gelooft, dat hij waarschijn lijk: 1. Mlaartregelen zal nemen om beide crises op te lossen; 2. Een spoedige bijeenkomst zal trachten te hebben met president Truman om het geheel der Brits- Amdrikaanse problemen te be spreken 3. Hiet initiatief zal nemen om een bijeenkomst van de Grote Drie'' (Truman, Churchill en Stalin) te houden, waarop de in ternationale toestand, factoren, die de huidige spanning veroorza ken en middelent, waardoor een algemeen, vreedzaam herstel kan worden bespoedigd, zouden worden besproken. Men gelooft tevens, dat Chur chills gezag bij internationale be- Thurman Barnars, leider van de radio-uitzendingen, bestemd voor Amdrikaanse organisatie voor het buitenland, „The voice of America'', heeft te New York verklaard dat zich thans „honder den Tsjeclioslowaakse burgers in de Ver. Staten bevinden, die uit hun door de communisten over heerste land zijn gevlucht". „Velen van hen", aldus deelde hij op eeq vergadering mee, „zijn te voelt, in het holst van de nacht over bergen en door bossen trek kende, ontkomen, zich richtende op de wijkplaats en hoop die de Amerikaanse vlag biedt". sprekingen groter zou zijn, indien hij daaraan zou deelnemen, nadat hij Engelands éigen) problemen met betrekking tot Perzië en Egypte heeft opgelost. In politieke kringen te Brussel voorspelt men, dat Churchills overwinning tot gevolg zal hebben, dat het gehele westen ,,een van verbeeldingskracht getuigende, zo niet sensationele politiek ten op zichte van het Oosten" zal gaan volgen. Een Belgische diplomatieke zegsman was van mening, dat Churchill bij de Sowjet-leiders meer gehoor zal vinden dan de socialistisch^ leiders, ,,deze verra ders van het marxisme, in de ogen der Sowjet-leiders". (Adv.) De meerderheid van Churchills regering in het Lagerhuis is ge stegen tot 19. In het kiesdistrict Argyll (W.- Schotland), waarvan de uitslag thans bekepd is, behaalde de con servatieve candidaat majoor Dun can MicCallum 21.191 stemmen, het Labourlid Ryoung 9925. De uitslag van 2 zetels moet nog bekend worden. De zetelverdeling in het Lager huis is thans als volgt: Conservatieven 321 (netto winst 23). Labour 293 (netto verlies 20). Liberalen 6 (netto verlies 3). Overigen 3. Westduitse ingenieurs vertrou wen), dat er onder de bodem van de Noordzee voor de kust van N. Duitsland olie gevonden zal wor den. Door zojuist geëindigde borin gen is bevestigd, wat zij omtrent de geologische structuur aldaar hadden aangenomen. De diepste boring, die ging tot op 2325 meter ,werd gedaan in de ondiepe zee tussen de kust van Hamburg en de Friese eilanden. Deskundigen menen, dat de proef neming, ofschoon er geen olie werd gevonden), geologisch een succds is geweest. De boringen hebben naar zij zeggen bewezen, dat de leisteen onder het westelij ke deel van Sleeswijk-Holstein zich onder de zeebodëm voortzet. De W. -Duitse oliemaatschappij, die de boringen verichtte, zal het volgend jaar nog meer boringen doen, in de hoop de maandproduc- tie van 6000 ton ruwe olie per maand in Sleeswijk-Holstein te kunnen vergroten. De 'boring, de eerste van deze aard in Europa, wérd ongeveer 3 km in zee onder een kunstmatig eiland verricht. De boringen) zul len in verband met de naderende winter moeten worden gestaakt. Leiders van de Britse vakver enigingen, die teleurgesteld zijn over de nederlaag van Labour, komen Woensdag te Londen bij een om hun politiek te bezien in het licht van Churchills over- winnig. Het zijn 33 leden van de algemene raad van het congres van vakverenigingen (T.U.C.), dat acht millioen leden telt- Bijna vijf millioen georgani seerde arbeiders zijn lid van de Lobourpartij. De vakverenigingen hebben reeds te kennen gegeven, dat zij zich zullen verzetten tegen po gingen van de conservatieven om de genationaliseerde kolenmijnen en vervoersbedrijven te decen traliseren. ,,Dat het gewenst is op een dag in het jaar, nationaal en) interna tionaal volle aandacht te scheu ken aan het sparen, bewijst wel, dat over de nuttigheid en de nood zakelijkheid van sparen een gelijk gestemde mening heerst. Sparen, het verzamelen van be zit voor straks, is elk levend in dividu, mens of dier, van nature meegegeven. Hierin mag door om standigheden) eens een bijzondere verslapping optreden, dit veran dert niets aan het feit, dat deze natuurdrift er is". Dit verklaarde de heer J. F. Fa- ber, directeur van de rijkspost spaarbank, aan een ANP-redac- teur, ter gelegenheid van de ko mende wereldspaardag op 31 Oc tober a.s. Deze datum is vastge steld daar toevalligerwijs het eer ste internationale ispaarcongres, in 1927 te Milaan gehouden, op de ze dag werd gesloten. Nog toeval liger is het, dat het de laatste dag vóór de maand is, waarin vele (ispaar)varkens „geslacht" wor den. Op deze dag wordt door de (Spaarbanken in de gehele wereld de spaarzaamheid nog eens onder de aandacht gebracht. De Rijks postspaarbank zal dit doen door in een 22-tal plaatsen met fanfa recorpsen een optocht te houden, waarbij verscheidene spaarleuzen worden rondgedragen. Gevraagd naar de woniagbouw- financiering gaf de heer Faber als zijn mening te kennen, dat de ontsparing in October, gezien; de langdurige ervaring der Rijks postspaarbank, een seizoenver- (schijnsel is en) in geen verband staat tot premielening der ge meente Amsterdam. Naar zijn mening zou ook de premielening van het Rijk niet van grote invloed zijn op het beleg- gerstegoed der spaarbanken. HEDEN TERNEUZENLuxor Theater, 8 uur: Biosc. „Zijn les ge leerd". Herengracht 4, openbare verkoping van meubilaire goe deren; na afloop in café Du Commerce, een huis en erf en bouw- en weiland. ST. JANSTEEN, Heikant: Ca fé PluymsDe Letter, 3 uur: Publieke verkoping van een woonhuis. MORGEN: TERNEUtZEN: Luxor Theater, 8 uur: Biosc. ,,Zijn le3 ge leerd". Ned. Herv. Kerk, 7.30 uur: Chr. Winterlcteing. AXEL: Het Centrum, 8 uur: Biosc. Killer Mc-Coy". De regent van Tjiamis, M)as Ab dul Kohar Abdul Rivai, die tot voor kort pati van Oheribon was, is te Tjilimus in het Cheribonse, waar hij was om zijn gezin af te halen voor vertrek naar de niéuwe standplaats, door onbekenden ont voerd. Het gezin en de eigendommen van de regent bleven onverlet. EDEN ONTBIEDT STEPHEKD. De Britse minister van Buiten landse Zaken, Anthony Eden, heeft Sir Francis Stepherd, am bassadeur in Perzië, instructie ge geven onmiddellijk naar Londen te komen) voor overleg over het Per zische oliegeschil. (Maandagmorgen) is op het vlieg veld Kalidjati bij het opstijgen 'n Mustangjager neergestort en in brand gevlogen. De Amerikaanse instructeur vlieger van de AURI, William Douglas Beamer, klwam om het leven. Hij laat een vrouw en twee kinde(ren achter. De oorzaak van het ongeluk is niet bekend. De Amerikaanse minister van de Luchtmacht, Finletter, heeft te Philadelphia verklaard dat de Ver. Staten de traditionele fout zouden maken van het zich voorbereiden op een eventuele toekomstige oor log met de wapens van de vorige, indien zij niet reeds thans reke ning hielden met de „grote moge- 1 ijkhden op militair terrein der op atoomkracht berustende wapens". „De op atoomkracht berustende wapens, waarover wij spoedig de beschikking zullen hebben, ver eisen een' revolutie in onze tot nu toe geldende opvattingen voor de wijze van aanwending van legers, vloten en luchtstrijdkrachten. Wij moeten niet denken dat de atoomkrachtv/apens op een of an dere geheimzinnige wijze zullen maken, dat de hoge kosten, ver bonden' aan het in stand houden van legers, vloten en luchtstrijd krachten1 zullen dalen. Wel kan gezegd worden dat de militaire leiders over een sterke verbeel dingskracht zullen moeten be schikken om de aanwendingsmo- gelijkheden dezer wapens ten volle te kunnen uitbuiten", aldus Fin- letter. (Adv.) Zon treiterende, zagende pijn, die maar niet ophoudt, die Uw leven verstoort en U belet te werken! Verdrijf Uw pijn met een paar ...die helpen direct! J Dan Kimball, de Amerikaanse staatssecretaris van marine, heeft op een persconferentie gezegd, dat de zesde Amerikaanse vloot, did in de Middellandse Zee gesta- tionneerd is, sterk genoeg is voor de verdedigng van dit gebied in geval van vijandelijkheden. Hij zeide dat thans 60 tot 70 oorlogsbodems met een bemanning van 20.000 bij de zesde vloot wa ren ingedeeld. De 4 vliegtuigmoe derschepen dié bij deze vloot zijn ingedeeld, beschikken over de rm> dernste vliegtuigen met inbegrip van straalvliegtuigen. Hij vodgde daaraan toe: De vloot is in staat zich van atoom wapens te bedienen. Dit wil even wel niet zeggen dat de schepen met atoombommen zijn uitgerust. Met de aankomst in Den Hel der van Hr. Ms. mijnenvegers „Jan van Gelder", „Abraham Crijnssen", „Abraham van der Hulst" en „Pieter Florisz." zijn de laatste Nederlandse oorlogs bodems uit Indonesië in het va derland thuisgevaren. De vier mijnenvegers hebben in Indonesië de wateren rond Java en verder tot aan Timor van mijnen gezuiverd. De thuis reis heeft ruim twee maanden geduurd en ter hoogte van Por tugal kwam de divisie mijnen vegers in voor dit type schepen zwaar weer terecht. Eén van de 250 opvarenden liep tijdens dit zware weer verwondingen op, doch hij kon in Nieuwediep ge zond en wel met verlof gaan. In Vlissingen waren de vier schepen reeds door de comman dant zeemacht Nederland be groet. De schepen, die allen van Ne derlandse oorsprong zijn, hebben een vrij avontuurlijk bestaan achter de rug. Hr. Ms- „Jan van Gelder" kon in de mobilisatie 1939 ternauwernood de haven van Den Helder bereiken, toen tijdens een oefentocht het schip op een mijn liep en zwaar werd beschadigd. Nadien wist het in de Meidagen van 1940 uit te wijken naar Engeland. Met de „Abraham van der Hulst" en de „Pieter Florisz." liep het in 1940 minder gunstig af. Nadat beide schepen zich op het IJsselmeer tijdens de Meidagen hadden onderscheiden kregen zij geen kans meer naar Engeland uit te wijken. De be manningen hebben de oorlogs bodems toen laten zinken, doch de Duitsers wisten ze te lichten en gebruikten ze in eigen dienst. Na de capitulatie werden de schepen teruggevonden en aan de Nederlandse marine terugge ven. De „Abraham Crijnssen" is reeds in 1937 naar het toenmalige Nederlands-Indië vertrokken voor de normale tropendienst, doch kwam in de Japanse oorlog VOOR 20.000,- AAN OPIUM GESMOKKELD. Vijf zonen van het Hemelse Rijk hadden zich voor de politie rechter te Rotterdam te verant woorden in verband met een opiumsmokkel op 14 October j.l- te Schiedam. Uit de verklaring van een taxi chauffeur bleek dat één der man nen die in Rotterdam woont, zich aan de garage vervoegde en zich naar de werf van Wilton Feijen- oord in Schiedam liet brengen. De chauffeur bracht hem naar het aldaar liggende schip „Cleo- dora". De passagier ging aan boord en met drie opvarenden van het schip kwam hij terug, voorzien van een kartonnen doos, een tas en een koffertje, die in de baga geruimte van de auto verdwe nen. De portier, die de auto con troleerde, vertrouwde de zaak niet en hij belde een hoofdcon troleur van de werf. Plotseling namen de Chinezen de benen en alleen de tas namen zij mee. In de koffer en de doos werd een partijtje opium aangetrof fen. De Chinezen zijn daarna aangehouden en ook de meege nomen tas is achterhaald. De smokkelwaar zou een waar de van circa 20.000,- vertegen woordigen. Ook een vierde Chinese opva rende van het schip was er bij betrokken. Tegen de eerste verdachte eis te de officier van justitie een ge vangenisstraf van 6 weken. Zijn raadsman vroeg op juri dische gronden vrijspraak, doch de politierechter veroordeelde de man conform de eis. De tweede Chinees werd con form de eis veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier maan den. Deze verdachte was de per soon aan wiens adres te Rotter dam het goedje afgeleverd zou moeten worden en ook bleek, dat de eerst veroordeelde Chinees de verbihdingsman is geweest. De overige drie verdachten werden vrijgesproken. IN KETEL MET KOKEND VLEES GEVALLEN. De vierjarige H. Robben uit Bargeroosterveld is in een onbe waakt ogenblik in een wasketel met kokend vlees gevallen. Het knaapje werd met zware brand wonden naar het Diaconessen- huis te Emmen overgebracht, waar het aan de bekomen ver wondingen is overleden. ERNSTIGE AANRIJDING. Gisteren is in de Witte de Withstraat te Amsterdam een dodelijk ongeluk gelbeurd. Een melkauto, die met een snelheid van ongeveer 40 km reed, is ver moedelijk op de tramrails ge slipt. De wagen schoot naar de linkerweghelft, reed een groen teman, die achter zijn wagen liep, omver en wierp vervolgens oen wielrijder tegen de grond. De groenteman kwam er vrii goed af. Hij kreeg een armfractuur en enkele lichtere verwondingen. Hij werd in het Wilhelmina-Gasthuis ter verpleging opgenomen. De wielrijder, de molenaar van de molen aan de Haarlemmer weg, werd zo ernstig geraakt, dat hij een schedelbasisfractuur opliep en ter plaatse overleed. SCHEVENINGER GAAT AGENTEN TE LIJF. De 23-jarige Scheveninger L. den H. heeft een rel veroorzaakt in de Haagse binnenstad, waar hij wegens wanordelijk gedrag en het onder invloed verkeren van sterke drank door een agent werd aan gehouden. Aanvankelijk liet Den H. zich rustig meenemen, tot hij plotse ling een woedeaanval kreeg, en met een riem drie agenten te lijf ging, die hij bloedende verwon dingen toebracht. Den H. zit nu achter slot en grendel. WEER'N DRIELING IN DELFT Ruim een jaar nadat het gezin De Bruin te Delft met een drie ling was verblijd, is Delft giste ren weer een drieling rijker, ge worden. Toen schonk n.l. mevr. Van Leeuwen, de echtgenote van Ds H. van Leeuwen, predikant (bij de Christelijk Gereformeerde Kerk te Delft, in het ziekenhuis „Bethel" het leven aan drie jon gens. De kinderen wegen resp. 1500, 1500 en 1250 gram. De toe stand van moeder en kinderen is redelijk. ENGELSE SCHIPBREUKELIN GEN AAN LAND GEZET. Maandagnacht kwam het Spaan se s.s. „Sac Leriad" te Rotterdam aan. Aan boord bevonden zich 2 Engelse schipbreukelingen af komstig van het iacht „Sorata" dat Zaterdag j.l. ten Z. van het eiland Wight zinkende was. Het waren de 31-iarige schilderes Magareth Denice Gowler-Boyd. en de 26 jarige Denis F. Mills. De schipbreukelingen waren met in het bezit van papieren. De rivier politie heeft de mensen onder de hoede gesteld van de Vreemde lingendienst. Deze heeft thans contact opgenomen met de En gelse consul-generaal. Verwaait wordt dat ze zo spoedig mogeluk naar Engeland zullen terug keren. terecht. De commandant wist echter met het schip, dat geheel als eiland was gecamoufleerd, naar Australië te ontsnappen. Na veertien jaren afwezigheid is ook deze mijnenveger behouden in het vaderland teruggekeerd. De schepen zullen thans voor groot onderhoud geruime tijd uit dienst gaan, waarna zij zullen worden toegevoegd aan de Ne derlandse mijnendienst-vloot. door EARL DERR BIGGERS Vertaling van P. Oreille. 113) (Nadruk verboden). De deur ging open. Blijkbaar raadde Spencer wie nu werd ge wenst, want hij duwde Bowker naar binnen. De steward van de „President Tyler" zag er slordig uit en had waterige ogen. „Zo, Bowker", zei de rechter, „ben je nu nuchter?" ,Dat durf ik zeggen, tegen iedereen", zei Bowker. „Ze heb ben me laten lopen naar San Francisco en terug- Kan kan ik gaan zitten?" „Natuurlijk", glimlachte Gree ne. „Vanmiddag, toen je nog dronken was, heb je Willie Chan wat verteld, in de garage van Okamoto. Later, vroeg in de avond, heb je het herhaald voor kapitein Hallet en mij. Nu vraag ik je om het nog eens te ver tellen." Bowker keek naar Jennison, en toen snel naar de andere kant. „Ik sta altijd klaar om u van dienst te zijn" antwoordde hij. ,,Je bent steward op de „Presi dent Tyler", ging Greene voort- Op je laatste reis van het Vas teland naar hier had Mr. Jenni son een van je hutten in gebruik nummer 97. Hij was daar al leen meen ik?" „Ja. Daar betaalde hij extra voor. Reisde altijd zo." „Kamer 97 was aan dek, niet ver van de trap bij de valreep?" „Ja, zo is het." „Vertel ons eens wat er ge beurde toen jullie voor anker lagen in het gezicht van Waikiki in de nacht van dertig Juni." Bowker zette zijn gouden bril wat steviger met het gebaar van iemand, die na het diner een toast uitspreken- „Wel, ik was die nacht vrij laat op. Meneer Winterslip hier had me enige boeken geleend er was er één bij, waarvoor ik bijzonder veel belangstelling voelde. Ik wilde het uitlezen, zodat ik het hem als hij 's morgens aan wal ging, kon teruggeven. Het was bijna twee uur, toen ik het uit had; ik voel de me wat benauwd en ging aan dek een luchtje scheppen." „Niet ver van de valreep bleef je staan?" „Ja, dat deed ik." „Heb je de kwartiermeester gezien?" „Ja, hij lag vast in slaap in een dekstoel. Ik ging wat over de verschansing leunen; de ladder was juist onder me. Ik had daar een poosje gestaan, toen er plot seling iemand uit het water naar boven kwam en zijn handen op de onderste sport legde. Ik ging snel achteruit en bleef in de schaduw staan. „Nu, al heel gauw kwam die man de ladder op en aan dek. Hij was blootsvoets en geheel in het zwart zwarte, pantalon en hemd. Ik stond naar hem te kij ken. Hij ging naar de kwartier meester en boog zich over hem heen, toen kwam hij het dek af naar mij toe. Hij liep op de tenen maar zelfs toen drong het tot mij door, dat er iets niet in orde was." „Ik kwam naar voren. „Mooie nacht om te zwemmen, meneer Jennison", zei ik. En dadelijk zag ik, dat ik een maatschappelijke fout had begaan. Met één sprong was hij bij me, en zijn handen klemden om mijn keel. Ik dacht, dat mijn tijd gekomen was." „Hij was zeker nat?" vroeg Greene. „Druipend. Hij liet een spoor van water na op het dek." „Heb je een horloge aan zijn pols opgemerkt?" „Ja, maar er geen bijzondere aandacht aan geschonken. Ik had toen aan andere dingen te den ken. Ik slaagde erin om uit zijn greep los te komen, en zei hem zulke dingen te laten, anders ging ik gillen. „Hoor eens", zei hij, „ik denk, dat jij en ik zake lijk kunnen praten. Kom in mijn hut." „Maar ik wilde geen tête-a- tête met hem in een hut. Ik zei, dat ik hem 's morgens wel zou zien, en nadat ik beloofd had nie mand iets te zeggen, liet hij me gaan. Ik ging tamelijk verbaasd naar bed- „De volgende morgen, toen ik in zijn hut kwam, stond hij fris en rose te glimlachen. Als ik des avonds tevoren ook maar drank geroken had, zou ik gemeend hebben, dat wat ik gezien had, geen werkelijkheid was. Ik ging naar binnen met de gedachte, dat ik misschien een honderd dollar uit de zaak zou slaan, maar zo dra hij sprak, begon ik groot geld te ruiken. Hij zei, dat niemand mocht weten, dat hij 's nachts gezwommen had. Hoeveel moest ik hebben? Nu, ik hield mijn adem in en zei tienduizend dol lar. En ik viel haast dood neer, toen hij zei, dat ik ze krijgen kon." (Wordt vervolgd). Evenals het vorige jaar kunnen ook thans gedurenide de Kerstda gen en de jaarwisseling kosteloos radio-groeten aan militairen over zee worden gezonden. Het betreffen hier militairen van zee-, land- en luchtmacht, die zich bevinden in Indonesië (Neder landse missie), op Nieuw-Guinea, in de Antillen en in Suriname, met dien verstande, dat deze groeten door de betreffende verwanten al leen persoonlijk kur.nen worden uitgesproken. Het voorlezen van groeten door de omroepen zal dus in tegenstel ling met vorig jaar niet mogelijk zijn. Verlwanten, vrienden) en kennis sen, die een dergelijke groet wen sen uit te spreken, dienen zich zo spoedig mogelijk, uiterlijk vóór 20 November, te wenden tot de Ma rine Voorlichtingsdienst (afdeling radio), Koninginnestraat 12 in Den Haag, Zij ontvangen) van dit bureau dan t.z.t. een oproep om naar een der radio-studio's te ko men, hetzij in Groningen, Maas tricht of Den Hang. De betreffen de groetenuitzendingen zullen ge schieden via de zenders, van Ra dio-Nederland Wereldomroep. Tenslotte kan nog worden ge meld, dat eveneens getracht zal worden een dergelijke groeten-re- geling te treffen voor de militai ren, dienende bij het detachement der Ver. Naties in Korea en aan boord van Hr. Ms. ,,Vaa Galen De ervaringen hebben echter aangetoond, dat een dergelijke groetenuitzending zeer bemoeilijkt wordt door de wisselende omstan digheden, waarin deze militairen verkeren), waardoor ze per radio soms zeer slecht bereikbaar zijn. Naar aanleiding van berichten in Engelse bladen als zou de ko ninklijke- of de Royal Dutch Shell groep gemengd zou zijn in het ge schil Eng.-Perzië en wel in dien zin dat zij bij contract r.iet de Perzi- schd regering de exploitatie van dt Perzische olie zou overnemen, vernemen wij van zeer bevoegde zijde dat noch de koninklijke, noch de Royal Dutch Shdll-groep ter zake door welke instantie ook is benaderd. STAND DER BRITSE VERKIEZINGEN. De Labour-partij heeft de zetel van de Schotse Westelijke eilan den behouden. Haar candidaat behaalde een meerderheid van 1.330 stemmen. De verdeling van 624 van 625 zetels in het Lager huis is als volgt: Conservatieven 321 (netto winst 23); Labour 294 (netto verlies20); Liberalen 6 (netto verlies 3)Overigen 3. Uniek< NYLO 15 dessu U weet aparts. WOLLEN JAPONSTOF, 130 breed vanaf 5,30 per meter. vanaf 21,95 1 BAKKERS- en SLAGERSJASSEN 1 KRUIDENIERS JASSEN in khakikleur 1 SCHILDERSOVERALLS van ongebleekt keper LANGE KERKSTRAAT 14 TELEF. 2636 N. V. Firma P. J. VAN DE SANDE TERNEUZEN iijjik-a-BCUipiomcci u Grote sortering machines voorradig Wij komen vrijblijvend met U A praten! ZAAMSLAG - TELEFOON 4Ï

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 2