llsatie eanen Gemeenteraad vanJJTer neuzen UH Je Srewnci® SPORTNIEUWS prijs gesteld I TERNEUZEN. SLUISKIL. OTHENE. ATHLETIEK. Egyptische fcilisatie-ontwerp •r op onder op onder Oct. 31 7.31 17.16 9.01 17.04 Nov. 1 7.33 17.14 10.32 17.37 2 7.35 17.12 11.55 18.26 In de raadsvergadering van Donderdag 25 October is uitvoe rig van gedachten gewisseld over het voorstel tot aankoop van de voormalige Chr. bewaarschool m de Zandstraat. Ter aanvulling van het verslag in ons Vnjdag- nummer volgt hier een overzicht 'De hee^Van Langevelde (A.R.) opende de debatten. Hij consta teerde Gedep. Staten het blijk- waar eens zijn geweest met de minderheid in de raad, welke zich op 27 April tegen de aankoop van het bedoelde gebouw had verklaard, aangezien de inrich ting van een gebouw voor ouden van dagen en een jeugdlokaal aan het particulier initiatief dien de te worden overgelaten. Spr. had in de begroting voor het ieugdgebouw en de oudemannen- sociëteit grote bedragen verrneld ^ezien als subsidie van de ge meente, terwijl nog helemaal niet bekend is hoeveel subsidie de ge meente zal geven. Aankoop en exploitatie dient volgens spr. te worden overgelaten aan een stichting. Of die gesubsidieerd zal worden, is ook nog een kwes De heer Colsen: Ik kan.me bij na geheel aansluiten bij de woor den van de heer Van Langevelde. Van protestantse en katholieke zijde wordt veel gedaan voor 6e jeugd, maar het andere deel dat ik maar aan zal duiden met onkerke- lijken willen hier iets krijgen waar van de gemeente koper is Blijkens de in het rapport vermelde cijfers van de georganiseerde jeugd slaat Sluiskil een goed figuur. Wordt het geen tijd dat de groep mensen, die ik zo juist noemde, ook eens een vereniging oprichten en zich aan sluiten, en eens eerst geld in het laadje brengen om een gebouw te exploiteren. Als dat financieel voor elkaar komt, laat men dan bij de gemeente aankloppen om sub sidie. Volgens het rapport zou de jeugd van Terneuzen achter staan 'bij die in andere plaatsen. Dat kan ik niet aannemen. Het is een leu gen dat de jonge mensen hier op de Woensdag-, Zaterdag- en Zon dagavonden de binnenstad en de dancings bevolken. Ik ben speciaal vroeger naar Terneuzen gekomen om daarover m'n licht bij de café houders op te steken en deze ont kenden dit. Eergisteren sprak in de trein een Inwoner van Utrecht die mij ver telde dat de jeugd uit de grote ste den procentsgewijze meer uithuizig is dan de jeugd in Zeeuws-Vlaande ren. Een dezer dagen las ik nog dat jongens van 1617 jaar tien auto s gestolen hebben. Dit rapport noem ik een leugen. Ik zie het niet anders dan dat men hiermede tracht het lokaal door de gemeente te doen aankopen. De mensen, die met het rapport in stemmen, moeten eens beginnen met een vereniging op te richten voor de jongelui en deze in patro naat of gezellenhuis zoals wij dat noemen onder te brengen. We kunnen als gemeente wel overal voor opdraaien. Als ouder mens neem ik het met dat onze jongelui minder zijn dan die in de steden. De heer Henry: Ik vind het on gelukkig, dat Ged. Staten menen een goedkeuring aan het besluit te moeten onthouden. Ik meen hier een tegenstrijdigheid te moeten constateren met wat minister Rut ten bij een bezoek aan Noord-Zee land heeft gezegd. Toen heeft hij' juist de gemeenten gestimuleerd meer voor jeugd- en cultureel werk te doen. Het is jammer dat de mi nister hier niet persoonlijk een kijkje heeft genomen. Dat blijkt nu eenmaal het nadeel van de ligging van Zeeuws-Vlaanderen te zijn Het verbaast me dat de heer Col- s«n in het ene ogenblik dat hij vroeger naar Terneuzen is geko men, heeft ontdekt dat het rapport een 'leugen zou zijn. Die constate ring is wel erg vlot. Ik vind het van een raadslid met 30 jaar ervaring niet getuigen van veel tact om dat hier zo even te poneren. Persoonlijk kan ik met het voor stel instemmen. Het is logisch dat de jeugd, die niet leeft in kerkelijk verband, niet in staat is de midde len bijeen te brengen om zelf een gebouw op te richten en ik geloot ook niet dat de heer Colsen en an dere heren dit kunnen verwachten van de ouden van dagen. De heer De Feijter: Bij de behan deling van de gemeentebegroting 1951 heb ik naar voren gebracht, dat de gemeente zich niet kon ver oorloven grote kapitaalsuitgaven te doen. Uit het schrijven van het college van Ged. Staten blijkt dat dit op hetzelfde standpunt staat. Ook in de vergadering van 27 April 1951 heb ik gezegd, dat men deze zaak het beste kon overlaten aan het particulier initiatief. Het doet me genoegen dat Gedep. Staten de mening van de minderheid van de gemeenteraad delen. Nu lees ik weer een bedrag van 8510,—-voor aankoop van 't gebouw en 7000, voor herstel en inrichting. Ik ge loof dat we wel kunnen aannemen dat er in totaal 'n 20.000,— mede gemoeid is. Is het juist dat De Regt beslag op het gebouw heeft gelegd? Als dat zo is, kan de gemeente het ge bouw dan wel kopen? Overigens sta ik op hetzelfde standpunt als indertijd. Wel zou ik accoord kun nen gaan met het verlenen van een hogere subsidie aan de jeugdvereni gingen. Dan hebben de verschei dene verenigingen er meer aan dan wanneer dit gebouw wordt aange kocht, want dan profiteren slechts de verenigingen die geen jeugdge- bouw hebben, er van. De heer F. Dieleman: Ik kan me aansluiten bij de woorden van de heer De Feijter en ik moet om de zelfde redenen tegenstemmen. De Voorzitter: Het lijkt me een gezonde geest dat de overheid aan vullend optreedt, waar het particu lier initiatief tekort schiet. De heer Henry heeft gesproken over de jeugd in onkerkelijk verband, maar het lijkt me juister te spreken van jeugd, die los staat en niet in enig jeugdverband is opgenomen, die lier als men dit op een avond eens wil constateren, de Noordstraat en Nieuwstraat bevolken. Om die jeugd gaat het. Wanneer men meent te moeten protesteren tegen het advies van de directeur van de dienst voor Maatschappelijke Zorg, dan moet ik daarop antwoorden dat hier nuchtere cijfers worden genoemd. Er wordt niet gezegd dat onze jeugd minderwaardiger, is dan de jeugd in de grote steden, dat de jeugd hier minder georganiseerd is dan in grote steden, doch dat vol gens het rapport van de schoolarts, dat door Dr. Pels is samengesteld, het intelligen tie-quotient lager staat dan het landelijke gemiddel- den. de. Het middel om die jeugd 9P te vangen in het jeugdgebouw is de jeugdraad, die zijn medewerking heeft toegezegd. De raad heeft niets anders te doen dan een vrijwel gelijkluidenu besluit te nemen als destijds geno men is en waaraan Gedep. Staten hun goedkeuring niet hebben kun nen hechten. Door onvoldoende for mulering en motivering zijn ze van de gedachte uitgegaan dat de ex ploitatie van het gebouw door de gemeente zou geschieden. Wij heb ben medegedeeld dat dit niet het geval is. Hopelijk kan het besluit nu de goedkeuring van het college van G. S. weg dragen. De heer De Vos: In de vorige vergadering heeft de heer Colsen aan hetzelfde voorstel -iets an ders geformuleerd zijn stem ge geven Ik ben blij dat niet ieder raadslid Colsen heet, die van de ene raadsvergadering naar de an der zijn mening wijzigt. Dat dit nu alleen is omdat hij het ingediende rapport slecht heeft gelezen, vind ik te betreuren. Ik ben blij dat an dere raadsleden wat meer werk maken van het bestuderen van de stukken. De' heer Colsen moet het met voorstellen alsof dit gebouw be stemd zou zijn voor mensen die ge woon zijn nooit iets te doen, waar bij hij zich op de borst slaat en voorgeeft dat zijn richting het alle maal zelf opknapt. Hoewel ik moet zeggen dat er veel op kerkelijk ge bied wordt gedaan, ben ik met de feiten op de hoogte dat men ook vrij regelmatig een beroep doet op de gemeente voor zaken die men in eigen hand wenst te houden. Bij de begroting zal u dit uit de subsidie aanvragen wel blijken. Men moet niet denken dat zij, die voorstander van dit voorstel zijn, zelf dit zaak je terhand kunnen nemen. Het gaat hier om de ongegrepen jeugd die is er evengoed onder de kerke- lijken als onkerkelijken, zeer veel zelfs. Het is niet zo dat de kerke lijke jeugd beter is dan de onkerke lijken. Men moet deze zaak objec tief bezien. Dit gebouw is- ook niet bestemd om een jeugdvereniging die niet over een lokaliteit beschikt daaraan te helpen. Het is niet zo dat de 800, - die op de begroting staat, voor de ge meente weer een nieuwe uitgave is Voor het massajeugdwerk staat reeds enkele jaren een bedrag van 1000,op de begroting. Dit is evenwel nog niet uitgegeven om dat daarvoor nog geen gelegenheid was Wel is een bedrag afgestaan aan de R. K.-jeugdbeweging voor het werk wat deze in het patronaat doet. Het gebouw in de Zandstraat wordt niet verhuurd voor verga derlokaliteit, doch is een ontspan- ningsgelegenheid voor ieder die daar wil komen. Wanneer dit ge bouw eenmaal is ingericht, zal men dit zeker des Zaterdags in de stad kunnen zien. De vereniging Ouden van Dagen, die is samengesteld uit mensen van allerlei richting, mag ook over het gebouw beschikken. Ik zou een ernstig beroep op de leden van de gemeenteraad willen doen om in ieder geval het voor stel van de burgemeester en wet houders te aanvaarden. De beslaglegging op het gebouw door De Regt is een kwestie van de rechter. Wanneer de rechter een uitspraak doet ten gunste van de gene die het beslag heeft gelegd, zijn we daaraan gebonden. Dit neemt niet weg dat we hangende deze beslissing voorbereidingen kunnen treffen voor het geval dat de eiser in dit geding in het ongelijk zal worden gesteld en de gemeente bij vrijkoming er bezit van kan ne men. De opmerking dat het intelligen tie-quotiënt lager ligt dan het lan delijk gemiddelde, is van Dr. Pels. Dit is niet zo maar verzonnen, maar door hem naar aanleiding van onderzoekingen van de school kinderen vastgesteld. Men moet niet denken dat dit nu zoveel lager ligt dan elders. Ik kan niet aanne men dat dit hier lager ligt dan a andere plaatsen in ons land. Dit mag evenwel niet de overwegende factor zjjn bij dit voorstel. Ieder die grote kinderen heeft, kan constateren dat er in onze ge meente een zekere mate van onor delijkheid soms heerst en dat de jeugd niet weet hoe zij de avonden moet doorbrengen. Het is m.i. wel zeer degelijk een zaak van de ge meente om dit gebouw aan te ko pen en beschikbaar te stellen en verder subsidie verleent. Men kan niet volstaan met ach en wee over onze jeugd te roepen en toch niets te doen. Wanneer daartoe de gele genheid is, dan is het plicht van de gemeente iets te doen. De heer Colsen: Kunnen de men sen, die voorstander zijn van een jeugdgebouw, dan werkelijk niet zelf eens een gebouw kopen? Ik kan er mijn stem niet aan geven dat de gemeente het gebouw aan koopt. Wat zal het daarbij onder houd voor de gemeente kosten? Met subsidieverlening kan ik me wel verenigen. Het rapport doet bij mij de deur dicht. De Voorzitter: Het gaat hier juist om de jeugd, die niet in de vereni gingen is georganiseerd. We kun nen toch niet die jeugd aansporen om geld bij elkaar te brengen voor de aankoop van een gebouw, want die jongelui zijn juist niet georga niseerd. Laten we de kerk in het midden houden en ze betitelen met onbereikbare jeugd. Die zal door de jeugdraad op deskundige wijze worden opgevangen in het bedoel de gebouw. Er is geen organisatie die het gebouw kan aankopen, v an protestantse en katholieke zijde moet men ook veel offeren en die hebben ook nog hun jeugdzorg. Zijn de jongelui, die hun tijd verdoen met slenteren langs de straat, geen inwoners van Terneuzen, die onze zorg nodig hebben. De heer Colsen: Als ik niet aan gesloten was bij een of andere ver eniging en ik wist met m'n tijd geen raad, dan zou ik proberen een ver eniging op te richten en de jeugd, die ook zo is, ontspanning te bie- De Voorzitter: Het is jammer dat niet iedereen in Terneuzen Colsen heet. De heer Waal: De ontspannings plaats voor de jeugd moet in de eerste plaats het gezin zijn. Als ik naar mijn eigen jeugd terug ga moet ik zeggen dat ik geen behoef te had om de straat op te gaan. Door het afzakken van het mense lijk peil is er een behoefte gegroeid die met name door de kerken het eor&te gevoeld is, waarna men overgegaan is tot het stichten van jeugdverenigingen. Dit initiatief, dat genomen is met door de kinderen zelf, maar door de ouders van die kinderen in het kader van een kerkelijke richting, kan loch ook genomen worden door neutrale, niet kerkelijke mensen. Is er nu enig particulier initiatiel te constateren of aan te wijzen dat in die richting werkt? De Voorzitter: U begint met de wortel aan te wijzen, die inderdaad in het gezin ligt. De oorzaak van de verwildering ligt in de losser wordende gezinsband. De ouders, die niets- over hun kinderen te zeg gen hebben, sporen juist de kinde ren niet aan om zich bij een vere niging aan te sluiten. De taak van de jeugdraad is juist om het be grip voor het gezin bij te brengen. De heer Den Hamer: In de begro tingsvergadering heb ik gezegd dat er in Terneuzen gebrek is aan ver gaderruimte, ook voor onze jeugd. Evenwel heb ik tegengestemd om dat de kwestie toen zo lag dat de gemeente het gebouw zou exploi teren. Deze bedoeling lag ook voor in de vergadering van 27 April. De heer Van Langevelde heeft aangevoerd dat Ged. Staten niet zo zeer op het financiële gedeelte, doch meer op het principe de na druk leggen. Ze doen dit echter beide. Nu er een andere wending gekomen is mogen wij deze kwes tie ook wel enigszins anders zien. Er is een ontspoorde jeugd, en voornamelijk die jeugd wil men aantrekken die in geen jeugdver band leeft. Persoonlijk zie ik daar niet zoveel heil in. Dit neemt niet weg dat de pogingen moeten ge daan worden. Van kerkeljjke zijde is men voor geweest en heeft men in de meeste gevallen organisaties opgericht. Dat is zeer te waarderen. Deze krijgen nu ook subsidie. Persoon lijk ben ik daarvan tegenstander, niet in mijn functie als wethouder De stichting, die men in het leven wil roepen, zal ook financiële of fers moeten brengen. Als de voorzitter kan toezeggen dat het gebouw aan een stichting, dus niet aan de jeugdraad wordt overgedragen, dan kan ik er m\jn medewerking aan geven. Als de jeugdraad de exploitatie ter hand zal moeten nemen, komen toch al le kosten op de gemeente te druk ken. Onder de voorwaarde dus- dat we een stichting krijgen, die zelf ook offers zal brengen, kan ik mijn stem er aan geven. De Voorzitter: Ik geloof dat hei de bedoeling is dat een stichting in het leven wordt geroepen, waarin de jeugdraad medewerkt. Dat de stichting dus de jeugd zal richten in het verband, waar ze thuishoort. We mogen ze niet aan haar lot overlaten. Het betreurenswaardige feit ligt er dat de ouders niet de zeggenschap meer over de jeugd hebben. Deze groep is ook niet in kerkelijk verband te grijpen. De heer Colsen: Er is nu geen stichting. Dan moeten we met dit besluit wachten tot de stichting er is. Als de gemeente een gebouw aankoopt, komt er geen stichting. Van die richting is weinig te ver wachten. De Voorzitter: Als het college zegt dat een stichting die zaak ter hand zal nemen, dan behoeft u daar niet aan te twijfelen. De heer De Vos: De heer Colsen zegt dat er van die richting niets te verwachten is. Hier gaat het om geen richting. Met uw gezegde be ledigt u de gehele bevolkingsgroep. Het gaat hier om de ongrijpbare jeugd, om de gemeenschap en daar toe behoort de heer Colsen ook. Daarbij is het gebouw ook bestemd voor de Ouden van Dagen. Ik ge loof dat deze groep wel iets an ders verwacht van de heer Colsen dan hij hier stelt. De richting, die de heer Colsen steeds meent te moeten nemen, brengt ook offers. Het is alleen voor de kerkelijken gemakkelijker iets te organiseren, omdat die reeds eeuwen bestaan en zich reeds een positie hebben we ten te scheppen. Overigens zal ieder zeer goed we ten dat de zorg van de kerk zich heel wat heeft verlegd. Waar ze vroeger speciaal zorg besteedden aan de armenzorg, heeft zij nu haar werkzaamheden op ander terrein gelegd en wendt zich voor de ar menzorg tot de gemeenschap. Ik zie de heer Den Hamer van neen schudden. Deze worden gelden ook niet voor de Gereformeerde kerk. Het percentage van het particulier initiatief is lager geworden en dat van het overheids initiatief zeer veel hoger. Die cijfers heb ik vroe ger genoemd bij de behandeling van het voorstel om een dienst voor Maatschappelijke Zorg op te rich- tne. Toen was het percentage dat de overheid aan armenzorg be steedde 81 en van de kerk 19. Ik ben volkomen overtuigd dat het noodzakelijk is dat men zich meer gaat toeleggen op andere zorg, die even belangrijk is, en dan mag de Dodelijk verkeersongeluk. Zaterdagnamiddag even vóór 6 uur reed de 33-jarige heer B. op een motorrijwiel nabij Driewegen op de provinciale weg. Vermoedelijk door het te snel op trekken van de motor verloor hij de macht over het stuur en kwam met een harde slag op de rijweg terecht. De direct gewaarschuwde genees heer constateerde bij de ongelukki ge een sehedelbasisfractuur en liet hem naar het ziekenhuis overbren- gen. In de loop van deze nacht is de heer B. aan de bekomen verwon dingen overleden. Tragisch. Zondagmorgen te 8 uur werd in de Oostkolk drijvende gevonden het lijk van de 67-jarige mej. M. C. S., gewoond hebbende in de N. J. Har- testraat, die in de ochtenduren haar woning had verlaten. Slecht afgelopen Bij het uitgaan der R.K. school kwam de 10-jarige leerling L. de Vleeshauwer van een vijftal trap treden te vallen. Ofschoon men meende, dat het met een schram en een stoot was afgelopen, bleek bij nader onderzoek dat het ventje Jaarvergadering. De Chr. Jongensclub „Imma- nuël" hield Zaterdagavond haar jaarvergadering in het vereni gingsgebouw alhier. Na opening door de leider dar vereniging C. de Feijter, heette hij de aanwezigen hartelijk wel kom en in 't bijzonder Ds. Jan sma en de heer Heijboer. Spreker wees er op, dat de vereniging zich in een gezonde bloei mag verheugen en vroeg de steun der ouderen, daar er nog veel werk is te verrichten. Hierop werd gezongen Gez. 147 en werd voorlezing gedaan van Ps. 60, waarop het gebed werd uitgesproken Als schriftlezing volgden de verzen 612 van 1 Timotheus 6, welk gedeelte door de leider als leidraad diende voor zijn verban- deling over de schat, die Paulus Gezongen werd nu „Gordt u aan". Door de leider W. de Regt werd de ouderen de gelegenheid gebo den vragen te stellen over hun kinderen, die de jongensclub be- T-óckcii auer ui.un»^ Vóór' de pauze aanving werd zijn schouder en elleboog had ge- gezongen „Dat ons loflied vrolijk broken. Hij werd ter verpleging in het R.K. Ziekenhuis opgenomen. Schieting. Voor de Zondag j.l. gehouden schieting op de liggende wip in cafe Faas bestond een groot animo. De heer P. de la Heije uit Zuiddorpe bleek zijn dag te hebben, want hij wist niet alleen de linker- maar ook de rechtervogel te vellen De hoogvogel bleef in eigen home door een goed schot van de heer H. een goed schot van de heer H. Snoeys Het grootst aantal vogels werd geschoten door de heer G. Dhert, alhier. rijze In het tweede deel van de avond bracht W. de Regt zijn op rijm gesteld iaarverslag uit, dat met applaus werd beloond, en kon men na een voordracht van eni ge jongelui, de Notense jodelzan- ger Louis de Meester bewonde- ren. Met het vertonen van enige filmpjes werd de avond besloten en sprak Ds. Jansma de hoop uit. dat de ouders deze jongensclub, die zulk goed werk verricht, zul len steunen en besloot met net uitspreken van het dankgebed. EERSTE KLASSE A: EDO—GVAV 1—0; 't Gooi—'Veio- citas 10; Elinkwijk—AGOVV 1—1, TheoleFrisia 22; Volewijckers Go Ahead 10. EERSTE KLASSE B: Wageningen—Sneek 9—0; Gos- terparkersAchilles 4—3; Blauv. Wit—VSV 0—0; Zwolse Boys—DOS 2—1; Be Quick—Ajax 2—3; Leeu wardenEnschede 0—1. EERSTE KLASSE O: Willem II—NAC 3—0; Bleijerhei- de—rbc 3—0; Quick—Juliana 34; MVV—Sittardia 30. EERSTE KLASSE D: Hermes DVSXerxes 3 3; Mau- rits—NEC 2—2; VVVEmma 3-1; BrabantiaNOAD 10. ZUID I TWEEDE KLASSE B. Rood Wit—RAC 0—3; Vlissingen Terneuzen 01Alliance Goes 1i- TSC—Middelburg 2—1; De Baronie—DOSKO 2—1; MOC—In ternos 03. DERDE KLASSE D: METOBreskens 2- 2; Zeelan- dia—Corn Boys 0—2; Axel—RCS 1—1; Sluiskil—De Zeeuwen 1—2; BiervlietNieuw Borgvliet 0 —0 ClingeODIO 35. VIERDE KLASSE H: Oostburg—IJzendijke 1—1Koe- wacht—PSK 3—3; Hontenisse— Aardenburg 31. RES. TWEEDE KLASSE D: Breskens 2—Middelburg 2 2-2; Terneuzen 2De Zeeuwen 2 2 1; RCS 2Axel 2 2—11. ONDERAFD. ZEELAND. EERSTE KLASSE A: Kruiningen—Vogelwaarde 6—0; Rapenburg—Hansw. Boys 1—0. EERSTE KLASSE B: Schoondijke—Groede 25; Sluis 's Heer Arendskerke 63. RES. EERSTE KLASSE A: Oostburg 2—IJzendijke 2 5—0; Hontenisse 2Aardenburg 2 24 RES. EERSTE KLASSE B: Sluiskil 2Zeeuwen 3 14. TWEEDE KLASSE B: Groede 2Zuidzande 13; DSM —Middelburg 5 DSW niet opgeko men RetranchementBier vliet 3 23. DERDE KLASSE B: Breskens 4—Retranchement uitgesteld. DERDE KLASSE C: Graauw 2Rapenburg 2 53; VlissingenTerneuzen 01. Deze wedstrijd is geen fraaie, maar wel een spannende partij ge worden. Beide clubs zijn herhaalde lijk in de aanval geweest, waarbij de Vlissingse voorhoede het ge vaarlijkste bleek, doch onproductief was-. Van onproductiviteit kon ook bij de Terneuzense aanvallen wor den gesproken, waarbij het tevens aan verband ontbrak. De Vlissing se doelman had geen moeilijk werk. Terneuzen kon eenmaal van geluk spreken toen de paal uitkomst bracht en zeker was het aan Van Kouteren te danken, dat de Vlissin- gers die een geringe veldmeerder- heid' toonden, niet konden scoren. Hij verrichtte enkele sensationele safes en ontving hiervoor een ver diend applaus. 15 Minuten voor het einde ver oorzaakte een Vlissingse acuter- hoedespeler een hoekschop. Sanoi ï- ni die deze middag zijn corners goed voor het doel plaatste, oeed dit ook nu en uit de scrimmage die daaruit ontstond kon de slums op gestelde Sam Jansen de bal m die helft van het doel deponeren, waar de doelman zich juist met bevond (01). De laatste minuten waren uiterst spannend. Er volgden nog een drietal corners op het Terneu- zendoel, doch telkens werd het ge vaar gekeerd en zo behaalde Ier- neuzen een nu niet direct verarm de overwinning, daar een gelijke stand de verhouding beter had weergegeven. Het spelverloop. gemeente niet achterblijven. Daarna wordt overgegaan tot stemming. Voor stemmen de heren: Van Liere, N. F. Dieleman, J. P. Dieleman. De Waal, OUebek, Den Hamer, De Vos, Lindenbergh en Henry. Tegen stemmen de heren: Colsen, De Feijter, Van Riet, F. Dieleman, Van Langevelde. Het voorstel van B. W. is dus aangenomen. Nadat Vlissingen had afgetrapt kwam er al spoedig benauwenis in Terneuzens doelgebied, wanneer bi; een hard schot Van Kouteren m t doel „zat", de bal het veld werd in gezonden doch direct weer op Van Kouterens heiligdom werd afgeko- geld Door snel reageren wist Van Kouteren het gevaar te keren. -Sam Jansen probeerde het nu met een hard schot, waaruit de eerste cor ner volgde, die door Sandrini keu rig voor het doel werd geplaatst. Jansen kopte de bal hard naast. Als Buijze door de midvoor werd verrast, tipte Van Kouteren de ba! juist over. In het verdere verloop van de eerste helft moest Terneu zen alle zeilen bijzetten om de Vlis singse aanvallen te keren. Na de rust was het spel van 1e rood-zwarten beter verzorgd. In de 22e minuut ondernam Pijcke een snelle soloren en trad De Bock kor daat op in een hachelijke situatie wanneer de rechtsbuiten alleen op het doel afstormde. In de 30e mi nuut ontstond het enige doelpunt. Vlissingen trachtte door opdringen de stand gelijk te maken, waarbij nu en dan al te fors werd aange pakt Terneuzens achterhoede gaf echter niet thuis en wist de 0—1 voorsprong tot het eindsignaal te behouden. SluiskilDe Zeeuwen 1—: In deze spannende strijd, waarbij beide partijen tegen elkaar„opwo'- gen, zag een goed spelend Sluiskil in de laatste minuten een gelijk spel teloor gaan bij een scrimmage voor haar doel, waardoor keeper Lafort geen zicht had op de bal. Direct na de aanvang kwamen De Zeeuwen sterk opzetten, waarbij de Sluiskilse verdediging een paar corners moest toestaan en de doel man danig aan de tand werd ge voeld. Doch ook de gastheren be ten van zich af. In de 20e minuut kreeg Sluiskil een vrjje trap toege wezen, die door Tacq werd geno men. Een muur van spelers weerde deze trap af, waarbij in het beruch te gebied de bal met de hand werd bewerkt. De toegekende strafschop werd door doelman Lafort feilloos ingeschoten (1—0). 5 Minuten voor de rust kregen De Zeeuwen hun kans. Uit een vrije trap wist De Leijser met een kopbal te scoren (1^1) met welke stand, die oen juiste krachtsverhouding weergaf, de rust inging. In de tweede helft een vrijwel zelfde spelbeeld. De voorhoede van De Zeeuwen was actiever dan die van de gastheren. Dit laatste was te wijten aan het feit, dat de Sluiskilse middenlinie de bal niet voldoende opbracht. De verdediging der gastheren was evenwel in goe de handen Vrouwe Fortuna was doelman Lafort echter even voor het einde niet gezind toen bij een scrimmage de bal langzaam in het Sluiskil-doel rolde (2—1). Hoewel Sluiskil nog even alles op alles zet te, bleef de gelijkmaker uit en namen De Zeeuwen een zwaar-be- vochten overwinning mee naar huis. Axel—RCS 1—l. In een spannende maar niet fraaie wedstrijd, die hoewel in sportieve verhouding gespeeld een tikje hard was, vermocht het Axel op eigen grond niet te geluk ken de zege te behalen. Vrijwel de gehele eerste heltt was het een op en neer golvende strijd Ook het aantal corners op beide doelen genomen gaf deze ver houding weer. Toen de cornerba lans enige seconden vóór de rust ten voordele van Axel doorsloeg was dit ook juist voldoende om de thuisclub aan haar enige doelpunt te helpen. Fraai kopte Den Engels man de prachtig genomen hoek schop in de uiterste hoek (1U). Met RCS in de aanval werd even later gedraaid. De tweede helft zette in met een druk op het Axel-doel, waaraan de gastheren zich echter wisten te ontwringen. Een mooie voorzet van Den Engelsman werd niet benut. De thuisclub kon maar geen vat op het vee! agressievere aanvals- spel der roodhemden krijgen en zo doende behield RCS in de tweede helft voortdurend een licht over wicht. Toen het spel in de laatste helft pl.m. 20 minuten oud was, maakte een van de RCS-binnenspe- lers handig gebruik van een mis verstand en door toedoen van Sijs verdween de gelijkmaker achter De Danschutter (11). Hierna ont spon zich een verwoede kamp om het winnende doelpunt. Een scher pe voorzet van Den Engelsman werd door Van de Velde fraai be nut en opnieuw verdween het leder in het uiterste hoekje van het RCS- doel, doch de scheidsrechter annu leerde dit doelpunt daar de keeper op ongeoorloofde wjjze over de lijn werd gewerkt. Alle verdere pogin gen om te doelpunten liepen te pletter op de verdedigingen. Axel was er deze middag finaal uit. On der grote spanning -kwam het ein de en ,Axel" moest aan de voor avond van haar 40-jarig feest een kostbaar punt afstaan, hoewel het nog ongeslagen de leiding behoudt. CïingeODIO 35. Clinge speelde gistermiddag on der een grote publieke belangstel ling haar eerste wedstrijd op het nieuwe terrein. Hoewel de Clinge- naren de Brabanders goed partij gaven, konden zjj niet verhinderen dat de rust met de stand 1—3 m- ging. In de tweede helft verkleinde de thuisclub de stand tot 23. Even leek het erop, dat Clinge het heft in handen zou nemen, doch toen ODIO er via 24, 34, 35 van maakte, berustte de thuisclub in de nederlaag. HontenisseAardenburg 31. In de eerste helft ging de strijd gelijk op. Eerst na een half uur spelens werd de score geopend door een hard schot van A. van Laere (10). Aardenburg kwam enige malen gevaarlijk voor het Honte- nisse-doel. Bij een dier aanvallen belandde een fraai schot op de lat, waarna de terugketsende bal via een been van de H.-doeiman in het net verdween (11). Even vóór de rust miste de H.-midvoor een ge makkelijke kans door voor open doel hoog over te schieten. Na de thee was de thuisclub in de meerderheid. In de 10e minuut nam Hontenisse de leiding, waarna A. van Laere met een derde doel punt de overwinning voor de thuis club veilig stelde. Bevrijdingsloop te Sluiskil. De Athletiekvereniging Sluiskil hield Zaterdag haar eerste bevrij dingsloop, welke, dank zij 't mooie najaarsweer, in alle opzichten is geslaagd. De uitslagen waren: Finale 100 meter. 1. J. Visser, „A.V.S." te Sluiskil, 12 sec.; 2. Staf de Feoer; 3. M. van Hijfte, „A.V.S." te Sluiskil; 4. S. Meertens te Terneuzen. 1500 m Junioren A. 1. Temmerman te Rieme (B.) 4 min. 29 sec.; 2. A. Jansen, „Hel las" te Goes; 3. Van den Berg, „Olympus" te Vlissingen. 1500 m Junioren B. 1 J. Krijger, „Hellas" te Goes 4 min. 35 sec.; 2. E. Bleijenberg, „A.V.S." te Sluiskil; 3. J. Brugge- man, „Hellas" te Goes. 3500 ni voetballers. 1. Van Ackeren te Cadzand 11 min 46 sec.; 2. Seghers te Hoek; 3. R. Sandrini te Sluiskil; 4. Haak te Axel; 5. J. Manders te Sluiskil. 200 meter. 1. Staf de Feber 25.09 sec.; 2. J. Visser; 3. M. van Hijfte; 4. J. v. d. Bulck. 3500 meter A-klasse. 1 Dobbelaere (Marathon) 10 m. 55,2 sec.; 2. H. van Akkeren, „Olympus" te Vlissingen; 3. J. Booy, „A.V.S." te Sluiskil; 4. De la Ruelle te Sas van Gent. De prijzen die bestonden uit een beker, medailles en natura warden na afloop in het Café Krijger dooi de voorzitter van A.V.S., de heer J. Manders uitgereikt. ties: 5 regels 75 cent< int i 12 ct.; minimum pel er nummer, of: Adraa cent meer )t 's namiddags 2 uü2 :iZaterdags 11 uur i het centrale front in van Koemsong. Een Ier Verbondenen werd mortieren beschoten, van Koemsong deden isten 'n hevige nach- al, waartegen de Ver- ïardnekkig tegen bo- het communiqué, istelijke sector laaide inistische tegenstand •genaanvallen werden imst wapenstilstands- ie voor Korea. enstilstandscommissie is gisteren opnieuw en Djon bijeengeko- bespreking over een voort te zetten- wmst duurde 110 mi- werd geen vooruit- ct, aldus een woord verbondenen, generaal-majoor Ho- naamste afgevaardig- N. in de commissie, communisten in de ia de hervatting der „geen concessie en 1 gedaan, dat als een een redelijke oplos- rden beschouwd". De wil, dat de Verbon- ch van 95 */o der ge in Korea terugtrek- lingen, die op som- n ruim 20 km achter mie liggen, lunisten geven geen tn standpunt te wil- doch Hodes achtte vroeg om reeds van te spreken. jr goederenvervoer is re kwestie, want hier ;re mogelijkheid. Wij doen om althans het voer te behouden, envervoer blijven nog sen en het personen- iet lijntje is zeer on- an Liere zegt dat het itting gaat. En is er dat net goederen- toekomst ook wordt >e Meijer meent ster- wanneer de kat uit irdt gekeken. Mocht ïvervoer weer toene- ln altijd de minister en gewezen. De Zeto 1953. Biding van een vraag Van Bendegem aan- idie voor de Zeto '53 :itter, dat het bestuur Vlaamse Kamer hier- jaar al de aandacht tigd. Met algemene loor onze Kamer het nen niet mee te doen Zeto 1953. ek om aan Ged. Sta ll het veevervoer tier ig te verlenen op het genBreskens, daar vooral in het vacan- lak stagnatie onder-^ afgeraden. Iet veer te Breskens. oest wijst op het op- 'an het veer te Bres- r gevaarlijk is en ze- vinter voor de deur r niets aan te doen? - meent, dat dit meer .gt van de gemeente 7e kunnen wel een hten tot Ged. Staten >m meerdere veilig- ïelen. ter sluit hierna de net de Staten Gene- bedrijfsleven voor de het prijsbeleid en ook de voorkeur aan sik één garantieprijs n. et in het voornemen ering deze verhoging ïtieprijs voor de pro uitdrukking te doen tegenwoordige con- Hansweert 3.43 4.31 Walsoorden 3.53 4.41 ZON. EN MAANSTANDEN. ZON MAAN blik in C.V.P.-kringen heerst, komt wel het beste tot uiting in een hoofdartikel, dat gistermor gen met betrekking tot de poli tieke toestand in het katholieke blad „Het Volk" is verschenen- De schrijver van dit artikel, die deel uitmaakt van het nationale comité van de C.V.P- zegt hierin o.a.: „Langdurige aarzeling is veel erger dan een regeringscri- liOvunxrrvcruiu, aiauun - i11 lv begroting op een bedrag van ruim f 48.000 in ontvang en uitgaaf, met een post onvoorzien van f 450,— Rondvraag. De heer J. F. de Klerk vraagt subsidie voor de ambachtsschool, die dringend uitbreiding behoeft. Momenteel bedraagt het aantal leerlingen op de dagschool 246 en dit zal stijgen tot 325. Sinds een o v sumptiemelk is vervallen. Zoals reeds is uiteengezet in de memorie van toelichting op de landbouwbegroting 1952, is voor het prijsbeleid: in de landbouw een wijziging ontworpen, waarvoor prijzen worden vastgesteld, on derscheidenlijk in groepen. De minister wenst echter niet vooruit te lopen op het nog te voe- j Fgtyptische ministerraad zal op 4 November het ontwerp voor een algemene mobilisatie in geval van oorlog of oorlogsdreiging be handelen. Het wetsontwerp voorziet in het oproepen voor de militaire dienst van alle mannen, tussen 18 en 50 jaar. Het Egyptische parlement komt op 15 November weer bijeen.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 3