in Engeland blijft Suez-kan aalzone l De Engelse verkiezingen Benelux-conterentie te Brussel Egyptisch-Russisch handelsverdrag Gelden beschikbaar voor kankerbestrijding Vriendschappelijke besprekingen te Pan MoenD jon Stakingen duren voort Voorlopige uitslag rookkater Mei Won blijf VRIJDAG 26 OCTOBER 1951. 7e Jaargang No. 1868. Volgens Reuters medewerker Paul Scott Rankine zou de Britse minister van Buitenlandse Zaken Mor rison in een vertrouwelijk schrijven aan zijn Ameri kaanse collega Acheson hebben verklaard, dat de Britse regering voornemens is de positie van Enge land in de Suez-kanaalzone „tot elke prijs te hand haven". t Dekapper met het aparte cachet^ Staking van Franse leerkrachten geëindigd WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. U kunt zoveel tjostou roken als U will.Als lalloze anderen zuil f// U ondervinden: ZEEPOST ft Donderdagmorgen is te Panmoendjon de eerste zitting van de vredesdelegaties der Verbondenen en communisten na 22 Augustus gehouden. De zitting duurde 35 minuten. De leiders der delegaties waren de Amerikaanse vice-admiraal Turner Joy en de Noord-Koreaanse generaal Nam II. Joy deelde na afloop aan de verslaggevers mee, dat de vergadering „vriendschappelijk" was geweest. De Griekse patlemenlsverkiezingen CTanKerlng bij Abonnement: Tei ne<i/"n Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande j» factie-adres: Noordstraat 5557 - Terneuzen Telefoon 2510 NA 5 uur: 20<3 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 4,55 per kwtLiaal Per week 37 cent Losse nummers 7 cent DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande. Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 centj iedere regel meer 15 cent Advertentieprijs: per mm 12 et.; minimum pe* advertentie 1,80. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent mm Inzending advertenties tot 's namiddag* 2 uur Voor het MaandagnummeiZaterdags il u>-( Morrison stelde voor onverwijld een opperbevelhebber voor de verdediging van het Midden- Oosten te benoemen. Hij was van mening dat, nu Egypte zijn medewerking heeft geweigerd, het hoofdkwartier het beste op het eiland Cyprus kan worden gevestigd. „Indien de Egyptische regering zou pogen de Britse strijdkrach ten in de kanaalzone te blokke ren, zal Engeland de reeds opge stelde plannen voor een tegen- blokkade ten uitvoer brengen". Morrison verzocht de V. S. niet om militaire hulp, doch hij wilde wel hun morele steun hebben. Morrisons persoonlijke schrij ven is door Acheson op dezelfde wijze beantwoord. Naar verluidt heeft hij de Britse minister ver zekerd, dat Engeland kon reke nen op de morele steun der V. S. Ook heeft Acheson Morrison ge wezen op het „belang om reke ning te houden met de mening der Arabische landen". Voorts zou hij helbben gewezen op de „noodzaak van het zorgvuldig overwegen van alle stappen be halve 'die welke vermoedelijk noodzakelijk zullen zijn". Het verluidt dat Morrison een overeenkomstig schrijven -heeft gezonden aan zijn Franse collega Schuman. Schuman antwoordde dat Frankrijk het Engelse stand- punt onderschrijft. Donderdag heeft een Britse militaire woordvoerder te Fayid medegedeeld, dat de algemene toestand met betrekking tot de Britse schepen, die gebruik ma- hen van het Suez-kanaal „kenne lijk slechter is geworden". De douane te Port Said wei gert nog steeds schepen voor de Britse militaire autoriteiten te behandelen. Volgens Britse militaire auto riteiten wijzen tekenen er op, dat niet slechts Britse schepen doch mogelijk ook andere schepen bij de huidige tegenwerking van de Egyptenaren zullen worden be trokken. Egyptische arbeiders, die hel pen bij het meren van schepen ziin in Port Said en Suez in sta king gegaan. Te Port Said wei geren zij alle schepen te meren te Suez geldt de weigering slechts de onder Britse vlag va rende schepen. Te Port Said helpen zeelieden van de kruiser „Gambia" en de twpedobootjager „Chevron bij het meren. De Britse militaire woordvoer der heeft verklaard, dat „ge- eigende maatregelen worden ge- 1 roffen om de toestand het hoofd te bieden en hij verwacht niet, dat de scheepvaart ernstig ver traagd zal worden' Be woordvoerder deelde verder mede, dat in de Suez-kanaalzone pamfletten zijn verspreid, waarin de leveranciers van goederen aan de Britse strijdkrachten met de dood worden bedreigd. De le- vensmiddelenaanvoer is echter normaal. Op last van de Egyptische mi nister van Binnenlandse Zaken zullen alle Egyptische regerings- seholen in de kanaalzone met in gang van heden gesloten wor den. Het aantal ahbeiders, dat in de zone het werk neerlegt, neemt toe. Te Tel el Kebir, waar het grootste bevoorradingsdepot van het Britse leger is gevestigd, liet 60 van de arbeiders ver stek gaan. In de haven van Suez hebben de arbeiders het werk neergelegd. In de nabijgelegen haven van Adabyah hebben Brit se soldaten het werk overgeno men. Volgens het Britse ministerie van Oorlog wordt de ontruiming van de Suez-kanaalzone door Egyptenaren gestimuleerd door regeringsactiviteit in de vorm van bedreigingen door de politie en aanbiedingen van vrij reizen naar Cairo. De evacuatie van Egyptische arbeiders met hun gezinnen ging op aanzienlijke schaal voort. AMERIKAANSE BEMIDDELING, en elders naar de kanaalzone om Egyptenaren te vervangen. Voorts meldt A.F.P. dat de Egyptische koningin als eerste gift voor een inzameling voor de slachtoffers van de incidenten in de kanaalzone acht duizend gul den beschikbaar heeft gesteld. Koning Faroek en de bei (te prinsessen gaven ieder vijfdui zend gulden. Binnenkort zullen in Egypte nieuwe postzegels worden uitge geven, waarop de nieuwe titel van koning Faroek, „koning van Egypte en de Soedan", staat. Uit Port Said meldt A.F.P., dat Woensdagavond op de weg van Port Said naar Ismailia een be stuurder van een Egyptische particuliere vrachtwagen door 'n Engelse patrouille Is doodge schoten. ANTI-BRITSE DEMON STRATIE IN IRAK. In Basra zijn krachtige anti- Britse betogingen gehouden. Een paar honderd personen die anti- Britse leuzen riepen en de steun van Irak aan Egypte verlangden, demonstreerden in de stad en de havenwijk. De politie heeft een aantal demonstranten in hechte nis genomen. salons „robcrl" markt* brouwerijstr. 9 ifcrneuztn wij adviseren u gaarne kort haar vereist speciale coupe en verzorging wij verzorgen u. De verkiezingsdag in Engeland begon gisteren met koud doch helder weer. De stemlokalen wa ren om zeven uur open. De vroe ge ochtendtreinen, bussen en trams zaten vol verkiezingsamb tenaren. Premier Attlee en zijn echtgenote behoorden tot de eer ste kiezers. Attlee is candidaat voor West Walthamstow, een voorstad in het N.O. van Londen. Naar schatting hebben 500.000 kiezers per post gestemd. Vele kiezers stemmen voor zichzelf en tevens op volmacht voor militai ren en zeelieden over zee. De oud ste candidaat is David Logan (La bour), die met zijn tachtig jaren in Liverpool candidaat staat. De jongste is de 22-jarige John Ste- vas (conservatief), die in Dagen ham (Essex) candidaat is gesteld. In Schotland was de lucht be wolkt en er viel hier en daar re gen. In andere delen van het land was het mistig. In Londen en het Zuid-Oosten heerste echter helder weer. De opkomst was bijzonder groot in de ochtenduren. Een er varen ambtenaar verklaarde nog nooit zo'n grote opkomst aan het begin gezien te hebben. Het vo rige jaar was in de ochtend reeds Volgens het blad ,,E1 Ahram heeft de Amerikaanse ambassa deur te Cairo opdracht gekregen de Egyptische minister van Bui tenlandse Zaken, Saleh el dtn Pasja, de bemiddeling van zijn regering in het geschil tussen Egypte en Engeland aan te bie den. De Egyptische ambassadeur in Washington zou Pasja van te voren van deze stap der Ameri kaanse regering telefonisch op de hoogte hebben gebracht. De Egyptische minister van Buitenlandse Zaken, Pasja, heeft het bericht over een Amerikaans bemiddelingsaanbod in het Brits- Egyptische conflict tegengespro ken. Michael McDermott, woordvoer der van het Amerikaanse mini sterie van Buitenlandse Zaken, heeft Donderdag te Washington verklaard dat het onjuist is het bezoek, dat de Amerikaanse am bassadeur te Cairo Woensdag aan koning Faroek heeft ge bracht, een „bemiddelingspoging in het Brits-Egyptische geschil" te nomen. McDermott zeide dat de ambassadeur een „algemeen gesprek" met de koning had ge voerd over de situatie. Een Britse militaire woordvoer der heeft Donderdag te Fayid in de kanaalzone verklaard, dat de toestand „ernstig" is en „blijft verslechteren". Hij voegde er aan toe: „Wij hebben plannen om de verande rende toestand het hoofd te bie den". Hij weigerde te zeggen welke deze plannen zijn, maar men meent te weten, dat hiertoe behoort het overbrengen van arbeidskrachten van Engeland Donderdagmorgen om 11 uur heeft de (Belgische eerste minister Fholien een Benelux-conferentie geopend te Brussei, Swelke (voorna melijk gewijd was( aan vraagstuk ken der landsverdediging. De Nederlandse deelnemers aan de conferentie zijn: de heren dr. W. Dreesmr. D. U. Stikker, mi nister van Buitenlandse Zaken; P. Lieftinck, minister van Finan ciën en ir. C. Staf, minister van Landsverdediging. Van Belgische zijde nemen aan de conferentie deel: Paul van Zeeland, minister van Buiten landse Zaken; Meurice, minister van buitenlandse handel; De Gveef, minister van Landsveidedi ging en Van Houtte, minister van Financiën. Van Luxemburgse zijde zijn aanwezig: de heren Du pong, eer ste minister en Joseph Becii, mi nister van Buitenlandse Zaken. Iedere afgevaardigde is verge zeld van deskundigen. 's Avonds zaten de deelnemers van de conferentie aan een lunch aan, welke hun door de Belgische eerste minister was aangeboden. Volgens „Het Laatste Nieuws" hebben de ministers de houding bepaald, welke de afgevaardigden der Benelux zullen aannemen op de internationale conferentie be treffende de oprichting van het Europese leger, die op 24 Novem ber te Rome zal worden gehouden. Na afloop van de conferentie werd het volgende communiqué verstrekt. De bijeenkomst had tot doel de verschillende kwesties te onder zoeken, die zich als gevolg van de totstandkoming van een Europese verdedigingsgemeenschap zouden kunnen voordoen." Het Brussels dagblad .,Le Soir" schrijft, dat de Beneluxlanden en met name Nederland grote be zwaren hebben tegen de vorming van een Europees leger. Ter conferentie werden vele ai- gumenten naar voren gebracht te gen een dergelijk leger. Het opgeven) van een deel der souvereiniteit zou slechts een van deze bezwaren zijn. Indien) een Europees leger wordt geformeerd, zal dit niet alleen maar uit een moziek van nationa le eenheden bestaan. Een dergelijk leger houdt in, dat t stelsel der benoemingen, de sol dij Toch maakte hij de gang naar ue bus en wel met een volmacht van zijn vrouw, die zich in Duitsland bevindt. Op de kameel naar de stembus. Sommige conservatieven in Dudley (Wordestershire) werden op een kameel naar de stembus gebracht. De kameel was geleend van de plaatselijke dierentuin. De conservatieve verkiezings propagandist Howard zei: „Als de socialisten hiervan geen bult krij gen, weet ik het niet meer". Volgens de eerste statisticus van Reuter, Sydney Gampell, zal de Labour-partij, wil zij haar hui dige kleine meerderheid handha ven, in het eerste deel van de uit slagen de leiding moeten hebben met 49 zetels, aangezien deze re sultaten hoofdzakelijk afkomstig zijn van plaatsen waar de La bour-partij sterk is. Indien deze partij in de eerste phase de leiding heeft met 33 zetels of minder betekent dit, dat de Conservatieven een alge hele meerderheid behalen. Wanneer de stand aan het ein de van het eerste deel van de uitslagen gelijk is, betekent dit Donderdag is een einde geko men aan de staking van Franse leerkrachten, die 35 dagen heeft geduurd. Uit protest tegen on voldoende salarisverhoging had den zij geweigerd op examens toezicht te houden en het werk van de candidaten na te zien. (Geholpen door een aantal vrij willigers hebben daarop commis sies van politiemannen, officieren en ouders toezicht gehouden Bij de examens. Het stakingscomité heeft de Franse minister van Onderwijs. André Marie, medegedeeld, «rit het de boycot beëindigt. rige jaar was in de ochtend reeds D^s, ele meerc|erheid van de 84 procent van het aantal stem- Conservatieven van ongeveer 70 men uitgebracht. Tot 1945 werden de stembiljet ten altijd verbrand. Thans zullen de biljetten echter als oud papier worden behandeld, nadat zij een jaar in een brandvrije kelder op geslagen hebben gelegen. In Southend ging de 102-jarige Mary Nichols naar de stembus. Zij zeide het stemmen voor geen geld te willen missen. Mary Ni chols was indertijd suffragette, die voor het vrouwenkiesrecht heeft gestreden. Stanley Williams, eveneens uit Southend, staat officieel als over leden opgeschreven. Hij kon daar- en zelfs/ de begrotingen een om zijn stem niet uitbrenge medegedeeld door het K.N-M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdag ochtend tot Vrijdagavond. Overdrijvende wolkenvelden. Hier en daar ochtendmist, ove rigens droog weer met enkele overdrijvende wolkenvelden. Zwakke tot matige Oostelijke wind. Ongeveer dezelfde middag temperaturen. ZATERDAG 27 OCTOBER. v.m. n.m. Breskens 11.31 11.45 Terneuzen 0.06 12.20 Hansweert 0.46 1.— Walsoorden 0.56 1.10 ZON. EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Oct. 26 7.22 17.25 2.08 15.52 27 7.24 17.23 3.24 16.02 28 7.26 17.21 4.42 16.13 29 7.27 17.19 6,04 16.26 zetels. De uitslagen in de eerste bon derd kiesdistricten, waar de stem men zijn geteld, geven een duide lijke zwenking ten gunste van de conservatieven te zien. DE STAND: Om half drie hedennacht was de stand als volgt: Labour: 131 zetels (netto ver hes 11 zetels). Conservatieven en aanhang, wz zetels (netto winst 10). Liberalen 2 zetels (netto winst 1). Volgens Reuter is het op grond van de tot dusver bekende uilsla gen vrijwel zeker, dat de Labour Partij, die sinds zes jaar aan de macht is, de nederlaag zal lijden. Egypte zal binnenkort bespre kingen met de Sowjet-Unie be gijnen over een handelsverdrag, zo heeft een woordvoerder van hel Egyptische ministerie van Buitenlandse Zaken verklaard. De Sowjet-Unie tracht een be gunstigingsformule voor de aan koop van Egyptisch katoen in een te sluiten verdrag te ver krijgen. De woordvoerder verklaarde, dat een Egyptisch ontwerpver drag reeds naar de gezant te Mos kou ter overhandiging aan de Sowjet-regering is gezonden. Dit ontwerp zou als basis voor de be sprekingen dienen. De handel tussen de Sowjet- Unie is de laatste jaren in be perkte schaal gevoerd en wel op basis van ruilovereenkomsten. De Sowjet-Unie heeft een uit gebreide reeks goederen aange boden doch tot nu toe heeft Egypte slechts het zo nodige graan gekocht en katoen uitge voerd. Egypte tracht ook handels overeenkomsten te sluiten met Oost-Europese landen. Die lan den bieden Egypte olie, graan, wapens en ammunitie, hout, krantenpapier, machinerieën en medicamenten aan in ruil voor katoen, rijst, mangaan en andere producten. In Egypte wordt spoe dig een Roemeense handelsdele gatie verwacht, die de levering van olie in ruil van katoen zal bespreken. Volgende maand worden drie Hongaarse delegaties verwacht voor een herziening van de han delsregelingen tussen beide lan den. Hongarije wenst meer ka toen in te voeren in ruil voor machinegercedschappen, kunst mest en vee. Naar verwacht wordt zal spoe- dig een handelsverdrag van 7 millioen Egyptische ponden (on geveer 70-000 000 gulden) tussen Tsjecho-Slowakije en Egypte worden gesloten. Tsjecho-Slowa kije zal dan landbouwmachines uitvoeren in ruil voor katoen en linnen. Het heeft ook wapens en uitrustingen aangeboden, doch dit aanbod is door Egypte afge slagen. De Egyptische minister van Economische Zaken heeft kort geleden een reis langs de Europese hoofdsteden gemaakt en besprekingen gevoerd met de handelsattaché's over de econo mische toestand van het land. Een en ander had ten doel de handelsbetrekkingen van Egypte te verbeteren in geval het land aan een economische blokkade zou worden blootgesteld. De Egyptische minister van Binnenl. Zaken heeft Woensdag echter verklaard niet van oor deel te zijn, dat Engeland de fi nanciële overeenkomsten met Egypte zal veranderen als tegen maatregel op de Egyptische ver breking van het verdrag van 1936. Hij zeide, dat de financiële regelingen slechts betrekking hadden op de financiën en niet op de politiek. Zij waren voor beide partijen voordelig. algemene lijn moeten verte men. Het betreft hier nog slechts enke le van de vele moeilijkheden, wel ke overwonnen moeten worden. De conferentie heeft ook van gedachten gewisseld over óe pro blemen die samenhangen met de verdeling der lasten, welke uit de gemeenschappelijke verdediging voortvloeien, teneinde de opvattim" gen der 3 regeringen hieromtrent op elkaar af te stemmen. Het A.iNJP. verneemt uit be voegde kringen tei Den Haag, dat de bezwaren^ genoemd door „Le Soir" in algemene lijn inderdaad juist zijn weergegeven. Tegen de gedachte van de vor ming van een Europcbs defensie gemeenschap als zodanig heeft Nederland evenwel geen bezwaar, getuige onze deelneming als vol waardige partner bij de voorbe sprekingen. Het gaat uiteindelijk om de vorm van een dergelijke gemeen schap", aldus deze kringen. De door het blad genoemde pun ten maken; thans onderwerp van bespreking uit. Tot overeenstem- ding is men nog niet gekomen. I Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden, j De data, waarop de correspon dentie tdr 'post moet zijn bezorgd staan achter de naam van 't schip vermeld: fc Indonesië: m.s. „Willem Ruijs' (20 November). Nieuw Guinea: m.s. „Talisse' (15 November). Ned. Antillen: m.s. „Oranjestad" (30 October). f Suriname: m.s. „Bonaire" (31 October). Australië en Nieuw-Zeeland: via Engeland: (27 October). Canada;: s.s. „Wild Ranger" (29 i October). tt TIJDELIJKE STOPZETTING EXPORT VAN VEE. Mede gelet op het feit, dat Zwitserland en Italië de door voer, resp. invoer van herkau wende dieren en varkens uit Ne derland hebben veilboden en dat in Frankrijk het voornemen be staat eveneens hiertoe over te gaan, heeft de Veeartsenijkundi- ge Dienst wegens het optreden van mond- en klauwzeer in ons land besloten na Vrijdag 26 Oc tober de keuring van vee voor de export naar alle landen stop te zetten. Exporten naar Frankrijk geschieden tot genoemde datum voor risico van de exporteur. Naar het ministerie van Land bouw meedeelt, betreft het een tijdelijke maatregel. De ophef fing kan worden tegemoet ge zien, zodra men er in is geslaagd een vaccin te bereiden, waarme de het thans optredende mond en klauwzeertype doeltreffend kan worden bestreden. De ver spreiding van de ziekte wordt mo menteel zoveel mogelijk tegenge gaan met behulp van 't bestaan de vaccin in versterkte dosering, doch deze bestrijding is niet af doende. Dientengevolge kan het buitenland niet die garantie war den gegeven, waartoe ons land krachtens zijn reputatie als vee- exporterend land verplicht is. ZIJN TELEVISIE-UITZENDIN GEN VERMAKELIJKHEDEN? Een grote Zaandamse firma or ganiseerde regelmatig vanaf 1 October televisie-uitzendingen voor leden van personeelsvereni gingen, personeel, personeel van gemeentelijke diensten e.d. in de zaal, die boven de zaak is gelegen. Daarachter school uiteraard een zakelijke overweging. Men tracht te op deze manier klanten te krij gen, die een televisietoestel wil den aanschaffen. Maar de directie overweegt nu al die uitzendingen stop te zetten. Niet vanwege het feit, dat er zoveel bestellingen ge komen zijn, maar louter omdat de dienst voor de vermakelijkheids belasting van oordeel is, dat tele visie net als lantaarnplaatjes en de film onder de bepalingen van die wet vallen. Per avond werd een bedrag van ƒ1,50 geheven. Dat was dan vanwege de omstan digheid, dat er geen entree werd geheven. Het was de z.g. opper vlakte-belasting, die voor iedere zaal wordt gerekend. Wanneer er wel entree wordt gevraagd, worden de normale ta rieven toegepast. Er is een sub-commissie inge steld om de vaststelling van een wapenstilstandslijn te bespreken. Sedert de besprekingen op 22 Augustus werden onderbroken heeft geen van beide partijen te keilnen gegeven haar stanpunt ten aanzien van de demarcatielijn te hebben veranderd. Bij de besprekingen hebben de Verbondenen voorgesteld om de demarcatielijn langs de huidige frontlijn te laten lopen met een niemandsland van 4 km tussen) de beide legers. De communisten hebben kaar ten waarop de nieuwe voorstellen zijn' geïllustreerd, meegenomen. De om 14 uur plaatselijke tijd begonnen zitting van de sub-com missie heeft een uur en 40 minu ten geduurd. DE GEVECHTEN. sitie en patrouilleren op aanval lende wijze, aldus dit communi qué. Volgens een communiqué van het 8ste Amerikaanse leger heeft een pantsercolonne, die uit het W. de buiteriwijken van Koemsong binnendrong, de Chinese verdedi gers verliezen, toegebracht en 28 versterkingen vernield. De Verbonden, legers op de W.- en O.-fronten handhaven hun po- PREMIELENING VOOR WONINGBOUW. De ministerraad heeft zich in principe verenigd met de uitgif te van een premielening voor de woningbouw. Voorlopig zal een eerste tranche van vijfentwintig millioen gulden worden uitgege ven. Van het succes daarvan zal het afhangen, of tot de uitgifte van een tweede tranche zal wor den overgegaan. Teneinde tegemoet te komen aan de principiële bezwaren, die bij een deel van het Nederlandse volk tegen dergelijke premiele ningen bestaan, is besloten ook gelegenheid te geven tot inschrij ving op een normale 4% woning- bouwlening. De voorwaarden, waarop de uitgifte zal geschie den, worden thans uitgewerkt. Reeds kan worden medegedeeld, dat de uit te geven obligaties 'n rente zullen dragen van 2%%. De lening berust op een 50-jarige annuiteitsbasis met dien Verstan de, dat volledige aflossing na 25 jaar zal hebben plaatsgehad. Ge tracht zal worden vooral gelden aan te trekken uit de consumptie ve sfeer om te bereiken, dat er meer kapitaal voor belegging be schikbaar komt. Het ligt in de bedoeling te 1« men tot de vorming van een co mité op zo breed mogelijke grondslag, dat de verdere uit werking der plannen ter hand zal nemen. SCHIP GESTRAND. Het 8020 brt. metende Franse s.s. „Claude Bernard" is in de Schelde ter hoogte van de Kruis- schans bij Antwerpen aan de grond gelopen. Sleepboten uit Antwerpen zijn ter assistentie. Het Koningin Wilhelminafonds heeft na verkregen advies van de centrale commissie voor de kan kerbestrijding de volgende bedra gen beschikbaar gesteld: Aan het Rotterdams radio-the rapeutisch instituut een bedrag van 40.000 voor de aankoop van radium en radioactief kobalt; door deze aankoop zal in de da gelijkse behoefte aan radio-actie ve stoffen in dit instituut geheel zijn voldaan. Aan het Nederlands Kanker in stituut te Amsterdam een bedrag van 16.400 voor de eerste in richting van een centraal kan- kerregister. Dit register staat on der leiding van de medisch-sta- tisticus Dr M. G. Neurdenburg. In dit register zullen geleidelijk aan alle gegevens betreffende ée behandeling van kankerpatiënten in Nederland worden verwerkt en voor het wetenschappelijk on derzoek en voor de therapie. Het Koningin Wilhelminafonds zal ook in de toekomst de kosten van deze naar verwacht mag worden uitgebreide werkzaamheden dra gen. De voorbereiding van de inrich ting van centra voor de kanker bestrijding aan de universiteits klinieken maakt zodanig voort gang, dat hieromtrent binnen kort mededelingen kunnen wor den gedaan. Woensdagavond zijn te Athene de definitieve uitslagen van de op 9 September gehouden par lementsverkiezingen bekend ge maakt. Partij van de Griekse concen tratie (Papagos) 114 zetels. Epek (Piastiras) 74 zetels. Liberal. (Venizelos) 57 zetels. Volkspartij Populisten) 2 zetels. Eda (unie van linksgeoriën- teerden) 10 zetels. Agrarische partij 1 zetel. De nieuwe regering onder Piastiras zal waarschijnlijk Za terdag haar bewind aanvangen.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1