3,: EIGEN HAARD" Uil Je Srcuincic Terry en Berry in de bril van Sultan Sai wf^m. 59 Nieuwe regeling voor kuikentoewijzingen 3&.@el*lsz€slt&Ba WAT BRENGT DE RADIO? MARKTBERICHTEN terneuzen. I Gemeente Terneuzen. AARDENBURG. AXEL. VLISSINGEN. Pluimveehouderij en vo°derproauctie BOSCHKAPELLE. HOEK. BOKSEN. TWISTED DE IDEALE VLOERBEDEKKING Zolang de voorraad strekt J 5 tegen de uitzonderlijk lage prijs van per meter Arsenaalstraat 5 Terneuzen Trouwe dienaren gehuldigd. de «ding met volle aandac Gisteren was het voor een 9- Doordat de heer DeBuck de talchauffeurs van de Z.V.T.M een belangrijke dag. Zii waren op uitnodiging van de directie der Z.V.T.M. bijeen in de koffiekamer van Hotel „Rot- terflam" om gehuldigd te worden in verband met het feit, dat zij 12% jaar of langer in dienst wa ren van dit bedrijf. De jubilarissen waren: O. Hom, R. J. Boom en L. de Schep per te St. Jansteen; A. U l. Claessens, J. H. de Jonge en E. Maassen te Axel; S. J. Dielen te Hulst; F. L. G. Hamelink te Bier vliet en G. B. Neyssen te IJzen- Zij waren daar om door velen gecomplimenteerd te worden en een insigne en getuigschrift, voor een dergelijke gelegenheid door de A.N.W.B. beschikbaar gesteld, in ontvangst te nemen. De heer Ir. J. F. Denie, direc teur der Z.V.T.M., verwelkomde de jubilarissen met hun dames ®n deze voor hen zo bijzondere dag. Hij memoreerde de vele veran deringen, die in het bedrijf in de loop der jaren hebben plaatsge vonden. Van de tram is men overgegaan op autovervoer, wel ke ontwikkeling zich in opgaan de lijn ontwikkelt. Deze ontwikkeling, die nu de laatste jaren een vaste vorm heeft aangenomen, tekent zich duidelijk af. Het was de heer Denie een ge noegen namens de directie de ju bilarissen te kunnen complimen teren, omdat ook zij hun krach ten aan deze opgang hebben ge- S De heer Baron Collot d' Escury in een tweeledige functie n.l. als commissaris der Z.V.T.M. en con sul der A.N.W.B., zeide met ge noegen de insignes en de getuig schriften aan de jubilarissen te overhandigen. Na de uitreiking der onder scheidingen bleven allen in een intiem samenzijn bijeen, waarbij de feestvierenden op een bij een dergelijke gelegenheid passende wijze werden onthaald. De dag zou niet compleet zijn -eweest zonder foto's. Hiervoor zorgde de heer But. Te zijner tijd zal de foto als een blijvende her innering aan deze jubileumdag in de huiskamer van de jubilarissen prijken. Buitenlands bezoek. Morden zullen een 100-tal leden van l'Unison professionale des employés de l'industrie hotelier d'Ostende een excursie naar Zee land maken. Na een rondrit door Zeeuws- Vlaanderen zal het gezelschap m Hotel „Rotterdam" lunchen Daarna gaat de reis naar Perk- polder. waarna een bezoek zal worden gebracht aan de oester putten van de heer B. Vlaminck te Ierseke en de veiling te Ka- pelle. Vandaar gaat het gezel schap naar Goes waar de Grote Kerk zal worden bezichtigd. Hopelijk zal dit bezoek weer bijdragen tot meerdere bekend heid van ons gewest in het bui tenland. Geslaagde televisie-ontvangst attentie had het ontvangdoeste1 in zijn winkel op te fallen, wer den véle wandelaars in de Noord- straat in de gelegenheid gesteld vanaf de straat het uitgezonden programma te volgen. Lustrum „Paolo Soprani". Op 21 Nov. a.s. zal de accor deonvereniging Paolo Soprani haar eerste lustrum vieren. Naar we vernemen zal hierbij mede werking worden verleend door het bekende muziekgezelschap van Biervliet onder leiding van de heer Jasper Anthonisse. Vrachtauto in de sloot. Dinsdagmorgen te half acht kwam een met bieten geladen trailer van de vrachtrijder P. Ver- meire van het land gereden, toen juist op de dam 't reehterachter- wiel van de trailer slipte en de wagen in de naast de weg lopen de sloot terecht kwam. Een groot deel van de lading kwam op de rijweg terecht, die daardoor ge ruime tijd voor het verkeer ge blokkeerd werd. Eerst nadat men de trailer verder had gelost, kon deze weer op de weg worden ge trokken. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. Een grote tegenvaller. Bij het bouwen van 16 nieuwe rootputten voor de kleine vlasse- rijen is gebleken, dat het grond water ongeschikt is voor het te bewerken vlas. Men zal thans voor het roten gebruik moeten maken van leidingwater, hetgeen een dure geschiedenis zal worden. Openbare verkoping. Ten overstaan van notaris Fan- noy werd gistermiddag op de bo venzaal van de heer G. Jansen in hotel 's Lands Welvaren alhier publiek verkocht het woonhuis met schuur en erf toebehorend aan de heer S. Jansen en gelegen aan de provinciale weg op de Ma- grette. Koper werd de heer G. A. Wit teMaas voor de som van 4200. Nieuw klokkespel voor de St. Jacobskerk. Op 3 Nov. a.s. zal het nieuwe klokkenspel van de St. Jacobs- kerk te Vlissingen in gebruik worden genomen. Deze beiaard (de vierde in de loop der jaren) telt 47 klokken, waarvan de grootste 8700 kg weegt. Hij werd door de firma Petit en Fritsen te Aarle-Rixtel gegoten. Het caril lon omvat 4 octaven en is ge stemd volgens de gelijkzwevende temperatuur, waardoor alle toon aarden kunnen worden benut. Het klokkenspel zal voor het eerst door de Mechelse stads- beiaardier Staf Nees en de Vlis- singse klokkennist Piet Broerse worden bespeeld, waarna de Rot terdamse beiaardier Ferdinand Timmermans een concert geeft. Het programma vermeldt voorts een orgelconcert door de orga nist van de Mechelse dom, Flor Peeters. DE HAVENSTAKING IN DUITSLAND. t Door een onverwachte staking van de nachtploeg van de haven arbeiders in Bremen is het werk op 28 schepen in de haven aldaar vrijwel stil te komen te liggen. De vakvereniging van de arbei ders verklaarde, dat de staking niet haar instemming had. De staking is bedoeld om kracht bij te zetten aan eisen voor hogere lonen. Onlangs dreigden alle havenarbeiders in de Noord- Duitse zeehavens het werk neer te leggen, indien niet tegemoet gekomen werd aan hun loon eisen. De moeilijkheden werden toen afgewend door het oprich ten van een commissie van arbi trage. Dinsdag heeft de door commu nisten uitgeroepen wilde staking van havenarbeiders in Hamburg en Bremen zich verder ontwik keld. In Hamburg verschenen on danks oproepen van de vakbon den slechts een klein deel der ar beiders op het werk. In Bremen hebben bijna alle havenarbeiders het werk neergelegd. De minister van landbouw, Vis serij en Voedselvoorziening is met de georganiseerde landbouw tot overeenstemming gekomen over de regeling van de kuikentoewij zingen voor 1952. Toen we enige weken geleden de eerste experimentele televisie uitzending bijwoonden, was de ontvangst van dien aard, dat öf het beeld öf het geluid minder goed doorkwam, hetgeen te wij ten was aan het ontbreken van een z.g. „Lopik-antenne.". De heer N. de Buck, radiohan delaar alhier, die zich uiteraard zeer voor de televisie interesseert, -bracht daarop deze antenne op het dak van zijn woning aan. Gisteravond ontvingen wij de uitnodiging de televisie-uitzending van het Vara-programma bij te wonen en hoewel de televisie in Nederland nog in de kinderschoe nen staat, was de ontvangst thans buitengewoon goed te noe men. Weliswaar nam de zender Lopik enkele malen een loopje met de belangstellende aanwezi gen, maar overigens kwam het Verhoging van de benzineprijs in Frankrijk In een communiqué van het ministerie van Financiën wordt gezegd, dat de Franse benzine prijs met 10*40 frs. is verhoogd. Hierdoor wordt de prijs voor 1 liter benzine in Parijs vastgesteld op 64 frs. De verhoging wordt ingevoerd op grond van de wet van 8 Januari 1951, waardoor de regering gemachtigd wordt be paalde belastingen in te voeren wanneer op de civiele begroting de voorgenomen besparing van 25 milliard frank, die de militaire begroting ten goede zullen ko men, niet verwezenlijkt kan worden. Voor het verzetsmonument Amersfoort. Ten bate van het op te richten monument in het voormalige con centratiekamp te Amersfoort werd alhier gisteravond een bui tengewone filmvoorstelling gege ven van de film „Schrik der Duit se Nazi-bandieten". Een 250-tal toeschouwers woonden deze ver toning bij, die werd ingeleid door een van de propagandisten die de door de heer Strengholt belange loos beschikbaar gestelde film in geheel Nederland vertoont. Spreker bracht dank aan het gemeentebestuur, de directie van het „Centrum", de pers en de velen, die blijk hebben gegeven het sympathieke doel te willen steunen. Hij riep in een korte maar in drukwekkende speech de gevoe lens wakker, die ons beheerst hebben tijdens de bezetting. Met het Wilhelmus, dat door de arn wezigen staande werd aange hoord, werd zijn rede besloten Hierna volgde de vertoning van de parachutistenfilm, die weldra overbekend zal zijn en dit ten vol le verdient. DE OVERVAL OP DE „JOCKEYCLUB". Gistermorgen verschenen voor de Haagse arrondissementsrecht bank de 22-jarige buffetchef R. E. G. de W. uit Amsterdam en zijn 25-jarige vriend, W. H. van der W. van beroep matroos, uit Den Haag. Zij hadden behoord tot een 4- tal jeugdige bandieten, dat in de nacht van 20 op 21 April 1950 „De Jockeyclub" aan de Laan van Meerdervoort in Den Haag overviel, en de geheel overblufte spelers ruim 4000 gulden lichter wist te maken De W. en Van der W- hadden echter nog meer op hun kerfstok. Eij de Amsterdamse rechtbank v/aren tegen hen drie roofover vallen, twee gepleegd op Am sterdamse taxichauffeurs en één op een Haarlemse manufacturen- handelaar aanhangig gemaakt. Daar beide verdachten toere keningsvatbaar werden geacht, hoorden zij zich verleden week door de Amsterdamse rechtbank wegens het plegen van drie roof overvallen, hierboven genoemd, tot vijf jaar gevangenisstraf met aftrek veroordelen. Met deze vijf jaar in het voor- andere. De levensloop van Van der W. was niet veel fleuriger. „Ik begrijp wel dat juliie alle bei een zeer moeilijke tijd in In- dië hebben gehad" zo zeide de president. Ook de Officier van Justitie zeide in zijn requisitoir begrip te hebben voor de omstandigheden waaronder deze verdachten wa ren opgegroeid. Mr. Buruma die als raadsman van De W. optrad wees in zijn pleidooi op de jeugd van zijn cliënt, de omstandigheden waar onder deze geleefd had en hij noemde het een wonder dat deze jonge man al niet eerder gede railleerd was. Van zijn tiende jaar af had niemand zich ooit om hem bekommerd- Nu heeft hij, wanneer de rechtbank met de eis van de officier meegaat, zes en een half jaar gevangenisstraf voor de boeg. Pleiter verzocht echter drin gend zijn cliënt een gedeeltelijk voorwaardelijke straf op te leg gen. Dit zelfde verzoek werd ge uit door de verdediger van Van der W. Van zijn zevende jaar af was verdachte in Indië aan zijn lot over gelaten, ook hem was het Jappenkamp niet bespaard gebleven en ook hij keerde moe In de nieuwe regeling wordt verband gelegd tussen het aantal kuikens, dat wordt toegewezen en de oppervlakte bouwland, wel ke de pluimveehouder met aard appelen en/of korrelmaïs zal be bouwen. Op deze wijze zal het mogelijk zijn de pluimveehouderij in haar geheel een bijdrage te doen leveren in de noodzakelijke verhoging van de veevoeder productie in ons land. De regeling komt over het alge meen hierop neer, dat pluimvee houders, die toezeggen in 1952 25 van hun bouwland met ge noemde producten te zullen ver bouwen, hetzelfde aantal kuikens krijgen toegewezen als in het oorafgaande seizoen. Pluimveehouders, die niet aan deze voorwaarde voldoen, zullen met een toewijzing van 75 van dit aantal rekening moeten hou den. Bedrijven, waarvan kan wor den aangetoond, dat het niet mo gelijk is tenminste 20 are voor de verbouw van aardappelen en/of maïs te bestemmen, over het al gemeen de kleine bedrijven dus, zullen een toewijzing ontvangen, welke overeenstemt met het aan tal kuikens, dat wordt aange vraagd, mits dit aantal de toewij zing voor het voorafgaande sei zoen niet overschrijdt. De nieuwe regeling, welke zowel voor de bedrijfspluimveehouders als voor de fok- en vermeerde- ringsbedrijven geldt, zal tot ge volg kunnen heibben, dat minder kuikens worden toegewezen aan bedrijven, die, hoewel zij over vol doende bouwland beschikken, er niet toe overgaan tenminste 20 are met de genoemde producten te betelen. Daartegenover staat, dat voor bedrijven, waar meer dan 25 van het bouwland voor dit doel zal worden bestemd, overschrijving van de kuikentoe wijzing voor 1951 mogelijk zal zijn. In alle gevallen is de opper vlakte bouwland in 1951 als uit gangspunt voor de berekening gekozen. De nieuwe regeling wijkt af van de tot dusverre gevolgde, waar bij een vast aantal kuikens voor het gehele land werd toegewezen. Zo werden dit jaar in totaal 21,5 millioen kuikens onder de pluim veehouders verdeeld. De oliebra id de Russische sector Bijeenkomst K-A.V De plaatselijke afdeling van de wederom anderhalf jaar gevan genisstraf met aftrek tegen zich eisen, vanwege dc roofoverval op De Jockeyclub". Welk een wild-west toneel zich in de nacht van 20 op 21 April in deze club heeft afgespeeld werd door de president Mr. Veltman nog eens in herinnering gebracht. De W. was aanvankelijk lid geweest van „De Jockeyclub", maar had er practisch al zijn geld verloren. Hij was uiteraard goed op de hoogte met de situatie in de speelgelegenheid. De dag tevoren waren de wapens en de rollen tussen de vier mannen in Amsterdam verdeeld- De volgende dag begaf men zich naar Den Haag en tegen middernacht naar de Laan van Meerdervoort. J. was gewapend met een stengun die overigens defect was. B. zwaaide met een revolver, en zou de aftocht dek ken, en De W. had een bajonet Alle vier waren gemaskerd toen zij de speelzaal binnenkwamen en onder het uiten van allerlei dreigementen werden snel en doortastend de bezoekers gefouil leerd en werd de geldkist omge GEEN SPREEKUUR De Burgemeester van Terneu zen maakt bekend dat hij heden middag geen spreekuur zal hou den. haar reis naar Rome. Er werd medegedeeld dat dokter Du Puij voor de leden een cursus in huis- verpleging zal geven. Voor het onontbeerlijke kopje koffie was gezorgd en de bijeenkomst werd besloten met een verloting. uitzicht hoorden zij gistermorgen derziel alleen naar Nederland terug. In Indonesië had hij ken nis gemaakt met overvallen van rampokkers en hij had deze overvallen nimmer als iets moreel afkeurenswaardigs be schouwd. Dringend verzocht hij de recht bank met al deze omstandigheden rekening te houden en een cle ment oordeel te vellen. De rechtbank zal over 14 da gen uitspraak doen. V OLSHUIS VESTIN GS- AMBTENAAR GING BUITEN ZIJN BOEKJE. Een gevangenisstraf van één jaar met aftrek, waarvan vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar eiste de Officier van Justitie bij de Rot terdamse rechtbank tegen de 37 jarige J. W. H. uit Rotterdam, die als ambtenaar heeft gewerkt bij de dienst van volkshuisvesting aldaar. Hij zou op 19 Juli 1951 een be drag van 673,hebben ontvan gen van een familielid om daar mee een belastingschuld af te doen. Hij zou het geld hebben verduisterd en daarbij gebruik hebben gemaakt van een valse kwitantie. Verder vermelde de dagvaarding, dat hij als tijdelijk schrijver eerste klas bij de volks- ,&cje«i«3ca HEDEN TERNEUZEN: Luxor Theater, 8 uur: Biosc. „Menselijk wrak". Oude Kazerne, 3 uur: Publieke veiling van dekkle den. SLUISKIL: Café Stockman, 10 uur: Publieke veiling van dek kleden. AXEL: Het Centrum, 8 uur: Eiosc. „Vreemde lading". MORGEN: TERNEUZEN: Luxor Theater. 8 uur: Harry van Oss zingt. Z.V.U. in Het hoofdkwartier van de YVeense fcrandlweer treeft meege deeld dat olietanks, waarin zich 5 millioen liter olieproducten be vonden, in brand staan. De brand woedt in het centrum van de olievelden, van Zisterdorf, op ongeveer 50 km ten N. O. vanj Wenen. De oorzaak is niet bekend. De brand wordt bestreden door 7 der modernste Weerjse brand weerbrigades, brandweerlieden uit Zistersdorf en omgeving en goed geoefende en uitgeruste blussings- brigades, die immer op de olievel den aanwezig is. Aan de blussing van het vuur zelf kon niet veel worden gedaan. De vele honderden brandweerlie den bepaalden zich er in hoofd tak toe de tank in de omgeving an de brand nat te houden, opdat zij door de geweldige hitte niet eveneeris in vlammen zullen op gaan. Volgens latere berichten ziet het er naar uit, dat de oliebrand langzaam dooft. In de vlammen zee werden eilandjes zichtbaar naarmate het peil van de olie zakte. Zistersdorf (3000 inwoners) en de andere voorraadtan'hs zijn ge deeltelijk door de harde wind, ge deeltelijk door heldhaftige pogin gen van 50 brandveerbrigades en duizenden vrijwilligers gered. De olie, die 'afgeleid is naar de rivieren Thaya eni Zister, vloeit vele km met de stroom mee voor zij is uitgebrand. Deze brandende massa richt echter geen schade aan. Uitgezonderd een aantal brand weerlieden en vrijwilligers, die brandwonden hebben opgelopen men over slachtoffers. Later is gemeld, dat het lekken van olie uit de beschadigde tank is gestopt. De brandende olie is nu geheel door dammen omringd en volgens deskundigen moet men nu wach ten tot de olie is opgebrand. DONDERDAG 25 OCTOBER HILVERSUM I: 7.00 Nieuws: 7.15 Gram.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.30 Water standen; 9.40 Schoolradio; 10.00 Gew. muziek; 10.30 Morgendienst; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram. 12.00 Angelus; 12.33 Gram.; 12.55 Zonnewijzer- i3.00 Nieuws; 13.20 Zang; 13.35-Gram.; 14.00 Orkest; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Gram.: 16.00 Lezing- 16.30 Piano; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Surinaamse volksmuziek; i7.50 Regeringsuit zending; 18.00 Nieuws; 18.15 Or kest; 18.40 Causerie; 18.50 Leger des Heils; 19.05 Causerie19.20 Ensemble- 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws; '20.10 Gev. programma; 22.15 Overzicht; 22.35 Gram.: 22.45 Gebed- 23.00 Nieuws; 23.15 Gram.; 23.30 Eng. verkiezingsuit slagen. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws: 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws- 8.15 Gram.; 9.00 Morgen wijding;' 9.15 Gram.; 9.25 Cause rie- 9.30 Gram.; 10.50 Voerde jeugd- 11.00 Orkest; 11.45 Cause rie- 12.00 Orgel; 12.30 Medede lingen-, 12.33 Gram.; 12.50 Week overzicht; 13.00 Nieuws; 18.15 Gram.; 13.20 Orkest; 13.55 Cause rie; 14.00 Voor de vrouw; 14.15 Gram.; 14.30 Causerie; 14.45 Gram.- 15.00 Voor de zieken; 16.00 Voor de jeugd- 17.30 Zang; 18.00 Nieulws 18.15 Sport- 18.30 Lichte muziek; 18.55 Voor de kinderen; 19.00 Causerie; 19.05 Allerlei; 19.10 Gram.; 19.40 Causerie; 20.00 Nieuws- 20.05 Actualiteiten 20.15 Orkest; 21.15 Discussie: 21.45 Gram.; 22.15 Gev. progr; 22.50 Sport; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. K.A.V. hield in het parochiehuis j <jraaid. £,e buit bestond uit ruim een bijeenkomst. Mej. Kessel hield een interessante lezing over 3ïotor-ongeval. Dinsdagmiddag omstreeks 2 uur geraakte de heer A. Adler, technisch opzichter bij de P.T.T., toen hij in de richting Philippine reed, aan het Mauritsfort de macht over zijn stuur kwijt, waarschijnlijk door een put in de weg voor het huis van de heer C. de Beaufort, en sloeg over de kop. De bestuurder werd van zijn motorrijwiel geslingerd en kwam tegen een onder aan de dijk staande wilgenboom terecht, tengevolge waarvan hij enige hoofdwonden opliep. Dokter Hofstee, die spoedig ter plaatse was, verleende de eer ste hulp en vervoerde de heer A. naar zijn woning te Terneuzen. Het motorrijwiel kwam even eens tegen de boom terecht en werd zwaar beschadigd. 4000 gulden, die later werd ver deeld. „Hoe kwam U zo tot deze over vallen?" vroeg de president aan de verdachten, „zocht U alleen het avontuur?" „Inderdaad" beaamde Van der W. „Avontuur ten koste van ande ren. De taxi-chauffeurs en de manufacturenhandelaar, die na de overval op „De Jockeyclub' uw slachtoffers werden, leverden toch weinig avontuurlijks op. Dachten jullie soms dat je in Cicago was en jullie leden wa ren van een gangsterbende? Het geld is opgegaan aan drank en vrouwen, het gaat helemaal ver de perken te buiten", aldus de president. De moeilijke jeugd van beide verdachten werd vervolgens ter sprake gebracht. Beiden zijn ge boren in Indonesië, hebben ja renlang in kampen geleefd, en toen zij als jeugdige knapen vrij kwamen, hadden zij geen ouders of familieleden meer die zich om hen konden bekommeren. Als 17-jarige jongen kwam De W moederziel alleen naar Neder land .kende hier niemand en rol de van het ene baantje in het huisvesting gegevens over woon- omdat de zaken bij de dienst niet ruimte, die voor vordering in snel genoeg werden afgedaan, aanmerking kwam, en welke ge- Pleiter drong aan op clementie, gevens voor intern gebruik be-1 Uitspraak over veertien dagen. stemd waren, aan een tweetal personen zou hebben bekend ge maakt. Verdachte bekende aan kennis sen te hebben bekend gemaakt, dat bepaalde huizen voor samen woning in aanmerking kwamen. Hij zou voor deze tips 20 en 40 hebben ontvangen, maar hij had, toen een transactie niet doorging, 225 terug betaald. De Officier noemde dit een sluitstuk van ongerechtigheden door verdachte in de loop der jaren gepleegd. Door zijn han delwijze schaadde hij het open baar belang. Verdachte's raadsman merkte op, dat zijn cliënt zich ergerde Ca ada en hel Gemenebest De Canadese minister van Bui tenlandse Zaken, Pearson, heeft in antwoord op een voorstel van het oppositielid Green, dat Canada de leiding zou nemen bij de op- touW van het Gemenebest tot een derde wereldmacht, geantwoord, dat Canada zich tegen eeni derge lijk streven zou verzetten. India, Pakistan en Z.-Afrika zouden zich nooit bij een dergelij ke politiek aansluiten en ook Ca nada had zich herhaaldelijk er te- BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.42 Gram.; 12.50 Koersen; 13.00 Nieuws; 13.15 Vlaams programma; 14.00 Gram.- 16.00 Lichte muziek; 16.30 Gram.- 17.00 Nieuws- 17.15 Cau serie; 18.15 Gram.: 18.30 Voor de soldatenl; 19.00 Nieuws; 19.30 Zang; 20.00 Verzoekprogramma; 21.30 Gram.- 22.00 Nieuws; 22.15 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.05 Gram. VEEMARKT ROTTERDAM 23 October. Aanvoer ia totaal 5553. Vette koeien en ossen 965; ge- bruiksvee 1801; vette kalveren 255; graskalverèn 376; nuchtere kalveren/ 747; varkens 274; biggen 481; paarden 185; veulens 18; schapen of lammeren 362; bokken of geiten 89. Prijs per kg in centen Vette koeien le kw. 2,45 tot 2,65; 2e kw. 2,25 tot f 2,35; 3e kw. 1,05 tot 2,15. Vette kalveren le kw. 2.70 tot 2,90; 2e kw. 2,45 tot f 2,60; 3e kw. 2,20 tot 2 40. Slachtpaarden le kw. 1,85; 2e kw. 1,803e kw. 1,75. Prijs in gulden? per stuk. Graskalveren le kw. 325; 2e kw. 225; 3e kw. 180. Nuchtere kalveren le kw. 62; 2e kw. 56; Se kw. f 45. Schapen le kw. f 185; 2e kw. 110; 3e kw. 90. Lammeren le kw. 105; 2e kw. 903e kw. 75. Kalf- en melkkoeien le kw. 975; 2e kw. 875; 3e kw. 750. Vare koeien le kw. 650; 2e kw. 600; 3e kw. 540. Vaarzen le kw. f 675; 2e kw. 625; 3e kw. f 550. Pinken le kw. 475; 2e kw. 425; 3e klw. 350. Overzicht. Vette koeien aanvoer als vorige week, handel traag, prijzen als Maandag. Vette kalveren aanvoer groot. gen verklaard. I handel kalm, prijzen iets lager. Canada was volkomen tevreden 1 met het huidige stelsel van offi cieus overleg. Argentijnse minister afgeireden De Argentijnse minister van Buitenlandse Zaken, Remorini heeft zijn ontslag aangeboden/. Remorini was Argentijns am bassadeur in Washington tot zijn benoeming als minister. De minis ter had voor zijn cotslagverzoek /en lange bespreking met presi dent Peron. aaÈSiSS Graskalveren aanvoer iets min der, handel matig, prijzen al3 vo rige week. Nuchtere kalveren/ aanvoer rui mer, handel stroef, prijzen onver anderd. Biggen aanvoer als vorige week, handel stug, prijzen niet geheel prijshoudend. Slachtpa-arden aanvoer tamelijk, handel flauw, prijzen iets terug gaand. Schapen en lammeren aanvoer ets ruimer, handel stil, prijzen vooral niet hoger. Kalf- en melkkoeien aanvoer als vorige week, handel redelijk, prïjzerj prijshoudend. Vare koeien aanvoer iets «un der, handel kalm, prijzen als vo rige week. Vaarzen en pinken aanvoer iets> kleiner, handel traag, prijzen con stant. Terwijl zij in de stikdonkere gang voortliepen, stootte Hassan met zijn voet tegen iets hards. Het bleek een bijna ongebruikte fakkel te zijn. Hassan stak er de brand in en nu konden de vrienden zonder angst voor dreigende gevaren voortgaan. „Het is de meest rustige wan deling die wij hebben gemaakt, sinds wjj in Perzië zijn", zei Ter ry. „Ah!" riep Terry. „Wat is er?" vroegen de an deren!. „De sultan!" zei Terry, „daar in de muur!" Robinson zet zijn tittel op het spel voor één dollar. Op 8 December zal -Sugar Ray Robinson te San Francisco zijn wereldtitel middengewicht verde digen tegen de New Yorker Ha rold Greent De wedstrijd vindt plaats ten bate van het Damon Rynyan kac- kerfonds. De beurs, die Robinson voor dit gevecht, dat op 15 ronden is bepaald, ontvangt, bedraagt 1 dollar.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 3