Terry en Berry in de bril van Sultan Sar ft 3 Mom pijrwi MdüHjrw} doot LEKASIN Schepen in nood DE RADIO? imMüüt Waf brengt l»©«jllica€£ MARKTBERICHTEN Gemeente Terneuzen. .ezers die schrijven TERNEUZEN. BRUIN ISSE. SLUISKIL. AXEL. BRESKENS EEDE. VLISSINGEN. IJZENDIJKE. TE VOET, TE PAARD EN PER VLIEGTUIG. HANDBOOGSPORT. benzine op ZEEUWSE STROMEN Door het breken van het Belgi sche tankschip „Furka bij Stave- niase en het daardoor wegstromen van 180.000 liter benzine heeft Zondag op de Zeeuwse stromen eeö gevaarlijke situatie geheerst. Het Vlug- optreden van rijkspolitie en rijkswaterstaat, speciaal de po li tie vaartuigen uit Wemeldmge en lerseke en het vaartuig „Kal mt Dordrecht, die spoedig ter plaatse waren, heeft vermoedelijk een ramp voorkomen. Door eb~ en vloedstromingen werd de benzine vlug over het wa ter verspreid en zelfs in het Noor dergat op 15 km afstand van de plaats van het ongeluk dreef nog bdizine op het water. Vooral de mobilifoons aan bocrd van de politievaartuigen hebben! onschatbare diensten bewezen en iedereen ken tijdig worden ge waarschuwd. Maandagmorgen was het gevaar geweken. heen in de maatschappij gebeurt.^ Als een huisvrouw vroeger wat breide, vroeg ze zich niet af waar de wol vandaan kwam. Om de drang naar algemene kennis te stimuleren organiseert het bestuur van de afd. Terneu- zen van de Ned. Ver. van Huis vrouwen eeni excursie naar het be drijf van de N.V. Clitex te Clinge. Daarna zullen de dames ook een bezoek brengen aan de klom- penfabriek Laureys Zn. te Ka- pellebrug. Potasch en Perlemoer. Het Terneuzense spaarfonds Jubilerende muziekleraar Aug van den Eeckhout gehuldigd. In de bovenzaal van „La Belle Vue" waren gisterenavond vele leerlingen en oud-leerlingen van de heer Aug. v. d. Eeckhout bijeen om hun leraar te huldigen in verband met zijn 50-jarig jubileum als mu ziekleraar in onze gemeente. De heer C. de Smidt, sprekend als lid van het huldigingscomité, zeide, dat deze dag niet onopge merkt voorbij kon gaan. De heer De Smidt, die zijn muziekloopbaan als 13-jarige jongen was begonnen onder leiding van de jubilaris, zei- de veel aan hem te danken te heb bes. In het kort memoreerde hij de verdiensten van de heer Van den Eeckhout ten opzichte van het mu ziekleven in Terneuzen, en felici teerde de nu bijna 70-jarige met dit bijzondere jubileum. De heer Filius complimenteerde de jubilaris namens de Harmonie Terneuzen, voor welk gezelschap hij 17 jaar de dirigeerstok hanteer de. De hoop uitsprekend, dat aan deze vele jaren, die de jubilaris in het belang van het culturele leven van Terneuzen werkzaam is ge weest, nog vele mogen worden toe gevoegd, overhandigde de heer Fi lius bij de huidewoorden een fraaie bloemenhulde. Hierna volgde het hoorbare re sultaat van de muzieklessen van de jubilaris. De benjamin-pianist van deze avond Huib de Jong toverde aardige wijsjes uit de piano. De meer gevorderde Ria Versloot deed hetzelfde. Mej. Overdulve en Jan Marsilje waren goed op het orgel thuis. Zonder afbreuk te doen aan de prestaties van deze leerlingen, hebben we lof voor. het samenspel op orgel en piano van mej. Janny Tollenaar en mej. Ineke Maat met „Romance sans paroles" van Men delsohn en „Standchen" van Schu bert. Paolo Soprani kwam op de plan ken met opgewekte klanken o.l.v. de zoon van de jubilaris, de heer E. v. d. Eeckhout. Na dit optreden werd door mej Overdulve namens leerlingen en oud-leerlingen de jubilaris een ge schenk aangeboden. De heer v. d. Eeckhout begreep, dat ook van hem iets werd ver wacht. Hij zei, dat, nu hij hier op dit podium stond, dat hij het eerst als 19-jarige betrad, vele herinne ringen bij hem opkwamen. Wat hij „S.M.A.B." opent Maandag Dinsdag a.s. haar wintercampag- ne met de opvoering van het oe- kende blijspel „Potasch en Perle moer". Het stuk dat reeds vele triom fen heeft gevierd, wordt voor het voetlicht gebracht door het toneel gezelschap van Johan Kaart. Boskamp als Potasch en Kaart als Perlemoer zullen de bezoekers enige uren doen genieten van een werkelijk „blij" spel, dat geen zware problemen stelt, maar hei - innert aan 'n t'ijd, die wel voorbij is, maar die je als mens niet zo licht vergeet. Het (vissen van mosselzaad op de WaddeiKzeie. De Waddenzee, die gedurende ongeveer 3 weken, van 2 tot 21 October, was geopend voor het vissen van mosselzaad door Zeeuwse vissers, die dit zaad naar Zeeland mochten brengen en daar op hm percelen uitzaaien, is met ingang van 'gisteren daarvoor woer gesloten. Opnieuw wordt nu van 29 Oct. af gelegenheid gegeven om mos selzaad op de Waddenzee te vis- een maar dit mosselzaad moet op i de Wadderfcee zelf op -prcelen wor- 6n den uitgezaaid en mag niet naar Zeeland worden vervoerd. X ie uwe percelen worden daar door uitgegeven. Er schijnt tamelijk» veel mossel- zaadval on de Waddenzee te zijn voorgekomen, waardo-or de voor raad tamelijk ruim is. Ter lading. Momenlteel ligt aan de kade van de l'Azote ter lading het Ned. stoomschip „Mello", dat een la ding kunstmest inneemt, welke be stemd is voor Portugal. heeft gedaan, zo meende hij, is slechts een kleinigheid in de maal stroom des levens. Toch deed het hem goed dat hij uit de grote be langstelling kon vaststellen, dat hetgeen hij deed, wordt gewaar deerd.. Aan de Harmonie Terneu zen denkt de jubilaris steeds als aan een dierbare eersteling. Ten slotte sprak h\j de hoop uit dat èn de Harmonie en daarmee het cul turele leven van Terneuzen, een ware bloeitijd tegemoet mochten gaan. Na de daarop Volgende pauze trad Paolo Soprani voor de tweede maal op, evenals enkele leerlingen, terwijl de jubilaris enkele piano- soli ten gehore bracht, hetgeen bij de aanwezigen een daverend ap plaus ontlokte. Een in alle opzichten geslaagde muziekavond, waarvan de aanwe zigen een mooie herinnering zal bij blijven. Huisvrouwen, op excursie. De tijd dat het werk van de huisvrouw zich bepaalde tot ko ken, wassen, schrobben en dwei len, behoort tot het verleden. De huisvrouw van thans is telt belang in veel van wat er om haar Route avond Culturele club. Zondagavond gaf de Culturele Club van de K.A.B. in het Paro chiehuis een bonte avond. Een programma van populaire mu ziek en zang en enkele sketches gaven elk wat wils. Bijzonder gewaardeerd werd het optreden van de accordeonso listen de dames Hamerlinck en Duerinck, en de schets „Koe koek", terwijl ook een guitaar- ensem-ble met haar spel en zang een extra woordje van lof toe komt. Al met al een avond, die er zijn mocht en de goede naam, die de ze club reeds heeft veroverd, heeft verstevigt. Onderwijzer benoemd. Met ingang van 1 November is benoemd tot onderwijzer aan de Chr. school te Driewegen (gem. Terneuzen), de heer J. A. Almekinders te Goes. Het gevaarlijke snijden." Maandagavond reed de land bouwersknecht S„ in dienst bij de heer W. den Hamer, met een met twee paarden bespannen wagen op de Rijksweg nabij de z.g. „Tweede Verkorting", toen een personenauto, bestuurd door de klompenhandelaar v. d. B. uit Clinge, hem voorbij reed. Op dat mom-ent echter naderde uit tegenovergestelde richting een luxe-auto, bestuurd door de veehandelaar G. uit Axel. De af stand van de beide auto s was zo gering, dat door dit „snijden een botsing onvermijdelijk was. De gevolgen bleven dan ook niet uit. Beide auto's kwamen na de botsing, waarbij de auto van de heer v. d. B. zwaar beschadigd werd en die van de heer G. licht beschadigd, op de helling van de kanaaldijk terecht. De paarden van de landbouwers wagen schrokken zó van deze botsing, dat zij op hol sloegen en eerst 50 meter verder, toen de wagen eveneens op de helling van de kanaaldijk terecht was ge komen, tot stilstand konden wor den gebracht. Al met al liep dit verkeersonge val nog goed af, want geen der bestuurders der auto's, noch de verder inzittenden, waaronder 2 zoons van de heer v. d. B„ liep enig lichamelijk letsel op, terwijl ook de bestuurder van de land bouwerswagen met de schrik vrij kwam. Kolentoeslag ouden van dagen. In een schrijven van B. en W. aan het bestuur van de bond var. ouden van dagen, afd. Breskens, werd meegedeeld, dat dc kolen- toeslag over de maanden Novem ber en December is verhoogd van J. 40 tot 2,20 per v.'eek. Voor de eerste maanden van 1952 zullen B. en W. nadere voor steller/ doen aan de raad. Aanbesteding Voor de heer O. Goedhals werd aanbesteed het bouwen van een woonhuis, waarvan de laagste in schrijver was Albert Geijsel voor 28953. De hoogste inschrijver was firma A. Standaert met 34268. De begroting was ƒ28990. Het is gegund aan de laagste inschijver. Toneeluitvoering. Het winterseizoen is Zondag avond geopend met het spelen van een blijspel „De levende eta lage pop". De rollen werden alle vrij goed vertolkt. De zaal was goed gevuld en de bezoekers keerden voldaan huiswaarts. Alberto Dodero" maakte goede proeftocht. De „Alberto Dodero", de laat ste van de drie in Nederland ge bouwde emigrantenschepen voor Argentinië is Maandagavond te ruggekeerd op de werf der N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" alhier na zijn driedaag se technische proeftocht. De tocht, die naar de rede van New- bigging ten Noorden van New Castle voerde, had een vlot ver loop. De „Alberto Dodero" die 146 meter lang is, 19 meter breed en 46% meter hoog, 11.000 ton meet en 800 passagiers kan ver voeren, bereikte op volle kracht varend een snelheid van 19,37 knopen, waarmede de verwach tingen ruimschoots werden over troffen. De dienstsnelheid be draagt onder alle omstandighe den 17 mijl. Het schip, dat is uit gerust met de modernste naviga tiemiddelen is eenvoudig, doch uitermate doelmatig ingericht. De Argentijnse opdrachtgevers waren zeer voldaan over de proeftocht. Het schip zal op 31 October door „De Schelde" wor den overgedragen. Porte d'Or" door het gemeente bestuur officieel geopend. Door ziekte van burgemeester Von Bönninghausen geschiede deze opening door de waarn. burge meester P. L. de Meijer. Het verheugde hem in de midden standers een groep te zien die vooruit wil want hiervan kunnen èn gemeente èn de middenstand in zijn geheel profijt trekken. Hij hoopte dat nog meer win keliers lid zullen worden van de vereniging, omdat thans meer dan ooit samenwerking nodig is. Hij wees er verder op dat het gemeentebestuur het streven van de winkeliers nauwkeurig volgt en waar mogelijk ook zal steunen. Met het uitspreken van de wens dat deze 15e winkelweek in alle opzichten mag slagen, verklaarde hij de winkelweek voor geopend, hetwelk met een heildronk werd beklemtoond. Hierna nam de heer De Rijcke als voorzitter van „Ons Belang" het woord. Hij bracht dank voor de grote steun welke van de ge meente is ondervonden. Hierna werd een muzikale rondgang langs de deelnemende zaken ge maakt, wat een gezellige drukte meebracht. In een onderhoud dat wij met winkeliers in verschillende bran ches hadden, vernamen wij, dat men over het algemeen tevreden was over de eerste dag. Zondag concerteerde het mu ziekgezelsch. „Eendracht maakt Macht" uit Watervliet. Ondanks het minder gunstige weder bracht dit heel wat mensen op de been. Tot laat in de avond heerste er drukte om de smaak volle étalages te bewonderen. Onze vrienden begcanen met vereende krachten de steen te kantelen Spoedig gaf het gevaarte mee en cie opening van een onderaard se gang gaapte voor hen,. Hassan stormde onmiddellijk naar beneden en Terry en Berry achter hem aan. De trap ging over in een vrjj ruime, onderaardse gang die ein deloos lang leek. .Laten we maar snel doorlo pen", zei Terry, „ik vermoed waar die gang zal uitkomen!" Waar dan?" vroeg de Sirdar. ,;Op het eiland!" zei Terry, .zónder deze gang was het nooit mogelijk geweest de arme sultan zo plotseling te laten verdwijnen! AJaa", zei de Sirdar, die niet r.o heel snel van begrip bleek te zijn „dus als wij die gang uitlopen, komen wij ook op het eiland! Dan zijn we ze everj te slim af ge weest!" Ik hoop het", zei Berry lichte lijk bezorgd. Schieting. Op de staande wip van de schuttersvereniging „Sint Bebas tiaen", had een schieting plaats. De vogels werden als volgt ge wonnen. Hoogvogel A. Mussche, IJzendijke, le zijvogel Al. Ver- kauteren, IJzendijke, 2e zijvogel niet geveld, le kalvogel Fr. Del- laert Bentille, 2e kalvogel Cor. Neijssen. AgenJo HEDEN: TERNEUZENLuxor Theater, 8 uur: Biosc. „Menselijk wrak hout". Concertgebouw, 8 uur: „Assepoester" en „Bevervai- lei". HULST: Klein Patronaat, 2.30 uur: Publieke veiling van dek kleden. AXEL: Margrette N 49, 1.30 uur: Publieke verkoping van een huishoudelijke inboedel; 4 uur: café C. Jansen verkoping van een wponhuis, magazijn en erf. MORGEN TERNEUZEN: Luxor Theater, 8 uur: Biosc. .Menselijk wrak". Oude Kazerne, 3 uur: Publieke veiling van dekkle den. SLUISKIL: Café Stockman, 10 uur: Publieke veiling van, dek kleden. AXEL: Het Centrum, 8 uur: Edosc. „Vreemde lading". 15e winkelweek. Zaterdag is de 15e winkelweek van de winkeliersvereniging „Ons Belang" in de zaal van „La DIESEL GRIJPT VEEAUTO OP ONBEWAAKTE OVERWEG. Maandagavond is een grote vee auto met oplegger op een onbe waakte overweg in de gemeente Beilen door de om 19.36 passeren de dieseltrein gegrepen. De truck waarin zich drie personen bevon den, werd in een sloot geslingerd, terwijl de oplegger ongeveer 500 meter werd meegesleurd. Eerst toen kwam de trein tot stilstand. De bestuurder van de auto. E. Blauw uit Beilen werd uit de ca bine geslingerd, doch bekwam slechts lichte verwondingen. De beide andere inzittenden, de 12-jarige Jan Maat en A. Kleine, beiden uit Beilen, werden naar het Wilhelmina-ziekenhuis te As sen vervoerd, de jongen ter obser vatie. De dieseltrein werd ernstig be schadigd. Enige reizigers bekwa men lichte verwondingen door glasscherven. De bestuurder van de dieseltrein kwam er goed af. De trein werd naar liet station Beilen teruggesleept. De reizigers hebben met de eerstvolgende trein de reis naar Assen en Gro ningen voortgezet. Russische goederen opgehouden Ingevolge het besluit van him vakvereniging hebben de trans portarbeiders van de luchthaven Idwewild bij New York geweigerd 42 -balen Russisch tont, die met 'a vliegtuig uit Stockholm waren aangekomen uit te laden. De balen zullen met hetzelfde vliegtuig naar Stockholm worden teruggezonden. Tussentijdse verkiezingen in Frankrijk In 2 Franse departementen. Zijn verkiezingen gehouden voor twee Senaatszetels, daar de senatoren ia de Nationale Vergadering wa ren gekozen. Eon rechtse onafhankelijke won het van een links-onafhankelijke candidaat. In het andere departe ment werd wederom een Gaullist gekozen. De staking der Franse leerkrachten De Franse ministerraad heeft dezer dagen besloten geen enkele verhoging van uitgaven toe te staan voor de openbare diensten! hetgeen beschouwd wordt als een bevestiging van het afbreken der onderhandelingen tussen verte genwoordigers van de leerkrach ten en de overheid, aldus meldt „Le Mcade". Het ministerie van Onderwijs zal nu maatregelen moeten nemen om de correctie van de examen werk te verzekeren, ondanks de staking van leerkrachten, die nu reeds een maand heeft geduurd DE WEGEN EN DE GEMEENTE HOEK. Franse regering heeft geen devaluatieplannen De Franse minister-president, Pléven, heeft op een congres van zijn partij verklaard, het voorbe reiden van een devaluatie van de franc absoluut niet in de bedoe ling van de regering ligt. Deva luatie van de franc zou absurd zijn, zeide hij. Er bestaat geen re den waarom er een grote dispa riteit tussen de Franse en de bui tenlandse prijzen zou moeten worden geschapen en de Franse regering is vast besloten te ver hinderen, dat een dergelijke dis pariteit zou ontstaan- Pléven waarschuwde, dat zij, die goud kopen tegen de thans in Frankrijk geldende prijzen, wel ke aanzienlijk boven de wereld marktprijzen liggen, een vergis sing begaan waarvoor zij zullen moeten boeten. Schrijver dezes kwam onlangs met zijd vrouw 's avonds uit Ter neuzen gefietst. Toen hebben we eerst goed kunnen constateren, hoe slecht en zelfs gevaarlijk de weg: is, die naar Hoek loopt. En wat te zeggen van het rij wielpad? Wat er nu ligt is die naam niet eens Waard, afgez en nog van het feit, dat de ruwe kantstenen 10 tot 15 cm erboven uitsteken, zodat uitwijken een flinke val tengevolge kan hebben. Helaas wordt dit alles nog er ger, ais straks de najaarsregen komen en de winter zijn intocht doet' Ongeveer 100 mensen moe ten elke dag van Hoek naar Ter neuzen en hierin is nog niet be grepen het grote aantal kinderen dat de Terneuzense scholen be zoekt. Is deze toestand niet 'een bedreiging van de veiligheid? Zelfs in het donker kan men nierkerï, dat men :'n de gemeente Hoek kornt aan de slechte toe stand van de wegen. Doch met alleen de buitenwegen verkerenl m een dergelijke miserabele toe stand. De kom der gemeente ver toont hetzelfde beeld. Zijn wij, Hoekenaren dan vrij gesteld van wegenbelasting En waarvoor betalen we die? Ieder schuift de schuld van zich af, want spreekt men met gemeente raadsleden, dan is hun antwoord, dat Ged. Staten geenl subsidie geven. Als ingezetenen van Hoek zijn wij verplicht een protest te laten hóren, desnoods bij instanties die boven Ged. Staten staan. Andere gemeenten hebben veel al prima wegen en wat is daar van het logische gevolg? Dat de vreemdeling daar graag komt. Noem de nwm Hoek en de mensen huiveren: direct denkt men aan de slechte wegen. Laten we echter vertrouwen, dat eindelijk eenl en ander eens in orde komt. De wielrijders van Hoek zouden er erg dankbaar voor zijn. Van Lima komend, is de Frans- Belgische expeditie van de Cor dilleras de Los Andes met het lijnvliegtuig van Air-France van Rio de Janeiro naar Parijs terug, gekeerd. Op 21 Juni 1.1. hadden de alpinisten Frankrijk verlaten. Nu zijn zij weer teruggekomen, na drie onbetreden bergtoppen te hebben veroverd, waarvan de Nevada Alpamayo, 6125 meter hoog, onlangs tevergeefs door Duitse en Zwitserse equipes be stormd. Gedurende de 2 maanden die de tocht heeft geduurd, maak te de expeditie van de meest uit eenlopende middelen van vervoer gebruik: auto's, muildieren, dra gers, voordat zij met de eigenlij ke beklimming konden beginnen. een van de Geslaagd. Te Den Haag slaagde voor zijn burger-vliegbrevet de lieer W. Hsmelynck uit Breskens. De heer Hamelynck, die reeds 3 jaar in militaire vliegd-.enst was, ia thans in dienst bij de K. L. M. Aanleg nieuwe weg. Met de bestrating van de nieu we weg van de provinciale boot naar de betonweg is men thans begonnen. Dank zij het gunstige weer schiet dit werk vlug op. Als de weg een maal klaar is, zal hij voor het ver keer een hele verbetering beteke nen, daar de automobilisten straks na hun kaartje te hebben gekocht het verkeer, dat van de boot komt, niet mee moeten kruisen om in de z.g. fuik te komen. Al het verkeer zowel het af gaande als het komende verkeer van en naar de boot kan dan rechts blijven houden zonder elkaar te moeten kruisen. Vistnyn. Visaanvoer op de vismijn te Breskens in de week van 14 tot en met 20 October. 2008 Kg bot 64 tot 26; 617 kg schar 75 tot 23; 418 kg schol 67 tot 36; 101 kg tong 235 tot 150; 4 kg tarbot 122 tot 80; 22 kg rog 30; 3 kg kabeljauw 99; 1700 kg wijting 21 tot 16; 16.653 kg ex port-garnalen 74 tot 25; 1218 kg binnenland garnalen 54 tot 25. Br ts schip aan de grond. Het Britse s.s. ,;Gripfast" (2866 ton) heeft gemeld, dat het Britse schip „Pandora" (203 ton) bij de N.O.-kust van Engeland aan de grond is gelopen. Zes leden van de bemanning van de „Pandora" zijn te water geraakt. Later meldde de „Gripfast", dat het onmiddellijk sleepboothulp no dig heeft. De sleepboot „Banbury Cross" is met volle kracht naar de plaats gevaren. -Men heeft de 6 man van de Pandora' nog niet gevonden, het schip zelf is gezonken. Door de stroom en de hoge zee is de „Gripfast", een kolenboot nu zelf in nood gekomen. De beman ning van 24 koppen heeft 2 rui men onder water gezet om de -ba last van het schip te vergroten Grieks schip vergaan? Zondagmiddag heeft het Griek se vrachtschip „Kyvernites' (8500 tea)dat met 'n lading ko len op weg was naar Helsinki noodseinen uitgezonden. Bet was in de Baltische Zee aan de grend gelopen. A.F.P. meldt, dat de schepen, die zich naar de aangegeven posi tie begaven om het schip te hulp te komen, door de dichte mist voor anker moesten gaan. De ra dio-verbinding met het schip werd plotseling verbroken. Mien vreest dat het schip is ge zonken eA dat de bemanning van 30 koppen om het leven is geko men. Nederlandse kustvaarder lijdt sch'pbreulc. Een Finse reddingboot heeft gisteren de bemanning van het Nederlandse motorschip „Jan Kreumer", dat ter hoogte van Ny- stad (Z. W. Finland) aan de grond is gelopen, aan boord genomen.. Twee bergingsschepen liggen bij het Nederlandse schip, maar hoge zeeën verhinderen de berging. Het schip is een kleine kust vaarder van 267 brt. Het schip is. eigendom van de heer J. Kreumer te Vlaardingen. Volgens het laatst ontvangen bericht was het schip op 19 October te Abo in Finland. Acheson bezorgd over het Midden-Oosten In een vraaggesprek heeft de Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Acheson, ver klaard, dat de toestand in het Midden-Oosten hem zorgen baart. Hij zei, dat de Verenigde Staten door middel van de Verenigde Naties en de organisatie van het Atlantisch pact alles moeten doen om te voorkomen, dat de gebeur tenissen in 't Midden-Oosten de rest van de wereld in gevaar brengen. Deense consulaire agent verdwenen De Belgische politie heeft een onue» zoek ingesteld naar he1 vc dwijnen van de ambtenaar voor echeepszaken van het Deense con sulaat te Antwerpen, de Deen Möller. Aangezien bloedvlekken zijn ge vonden op zijn bureau neemt men aan, dat hij met geweld is ont voerd of vermoord. Zijn echtgenote die de politie valse verklaring aflegde is ge arresteerd. Namens vele wielrijders, EEN LEZER. (Inzender kent vermoedelijk (iet stuk weg van Terneuzen tot het Notense bruggetje niet. Red.) VEEMARKT ROTTERDAM 22 October. Aanvoer in totaal 1243. Vette koeien 849; vette varkens 394. -Prijs per kg in centen Vette koeien le kw. 2,45 tot 2,65 2e kw. 2,25 tot 2,35; 3e kw. 1,95 tot 2,15. Vette varkens le kw. 2,28; 2e kw. 2,20; 3e kw. 2,14. Overzicht. Vette koeien aanvoer korter, handel kalm, prijzen iets stijver. Vette varkens aanvoer als vori ge week, handel tamelijk, prijzen zware prijshoudend, lichte .iets la- gier in prijs. AARD AFPEL/BEURS ROTTERDAM 22 October. Alles per 100 kg. Klei 35 mm opwaarts. Eigenlieimers 9,50 tot 10. Bintjes 8,50. Koopmaas blauwen f 10 tot 10,50. IJselster 8,50. Meerlanders 9 tot 10. Bevelanders 9 tot 10. Zand 35 mm opwaarts. Voran 7,25. Voeraardappelen. Gezond voer 5 tot 5.35. WOENSDAG 24 OCTOBER HILVERSUM I: 7.00 Nieuws 7.15 Gram.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken; 9.30 Water standen; 9.35 Gram.; 10.30 Mor gendienst; 11.00 Gram.; 11.15 Hoorspel; 12.00 Piano; 12.30 Me dedelingen; 12.33 Orgel; 12.59 Klokgelui; 13.00 Nieuws; 13.15 Causerie; 13.25 Marinierskapel 14.00 Gram.; 14.45 Voor de meis jes: 15.00 Orkest; 15.40 Ensemble 18.00 Voor de jeugd; 17.00 Gram. 17.20 Orgel; 17.45 Regeringsuit zending; 18.00 Nieuws; 18.15 En semble; 18.30 Causerie; 19.00 Cau serie 19.15 Boekbespreking 19.30*Gram.; 19.40 Radiokrant 20.00 Nieuws; 20.10 Commentaar 2020 Orkest; 21.20 Causerie 21.40 Koor; 22.05 Gram.; 22.15 Commentaar; 22.25 Lichte muz.; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram.; 23.20 Causerie; 23.35 Amusementsmuziek. GRAANBEURS ROTTERDAM 22 Ootober. Binnenlandse granen, officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam, prijshoudend. Tarwe op voéhtconditie 23.50 tot 24,50. Prima kwaliteit zonder vocht- con-ditie 24 tot 25. Zomergerst 34 tot 35,25. Haver 27 tot 30, extra blan ke zware daarboveni Rogge 29,50 tot 32,50. Peulvruchten kalm. Groene erwten 39 tot 50. Schokkers 45 tot 59. Bruine bonen 45 tot 50. Een-persoons Immigraliebureau De in Amerika geboren fa- brieksarbeder J. Hlermanowski, die aan het begin vaa de tweede we reldoorlog door de Duitsers in Po len werd gearresteerd en 5 jaar in een concentratiekamp doorbracht, is een één-persoons immigratiebu reau geworden. Door persoonlijk borg te staan heeft hij 114 ontheemden uit kam pen van de internationale vluchte lingen organisatie in staat gesteld zich in Detroit te vestigen. Voorts heeft hij een aantal in woners van Detroit overgehaald borg te staan. -Ook heeft hij fi nanciële hulp verleer-ld aan 42 vluchtelingen-immigranten. Hermanowski, die in Duitse con centratiekampen zijn vrouw en 8 jarig zoontje verloor, is vastbeslo ten zoveel mogelijk ontheemden te helpen. De havenstaking te New-Yor^ De staking die sedert een weel in delen van het New Yorkse ha venbedrijf heerst, dreigt de gche le haven stil te leggen, waardoor ook het vervoer van wapens naar Korea in het geding sou komen. Tot nu toe zijn een 60-tal sche pen door de staking van 500 ha venarbeiders getroffen. Deze arbeiders, die een herzie ning' van de collectieve overeen komsten eisen, trachten hun be weging uit te breiden door sta- kingsposten te plaatsen in de sec toren die nog voortwerken. De vakbonden, die de staking af keuren, hebben hun bemiddelings pogingen opgegever.) en de over heid verzocht in te grijpen. De Oost-Duitse amnestie De West-Duitse sociaal-demo cratische partij heeft verklaard, dat de Oost-Duitse amnestie vóór 20.000 gevangenen niet meer dan een communistische manoeuvre betekent", daar zij geen betrek king heeft op politieke gevange nen". De Oost-Duitse president Pieck heeft de amnestie uitgeroepen, om het houden van besprekingen tussen Oost en West te verge makkelijken. De amnestie had slechts betrekking op „kleine misdadigers". HILVERSUM II: 7.00 Nieuws- 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.18 Causerie; 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; 10.00 Voor de school; 10.20 Voor de vrouw; 10.30 Gram.; 10.45 Voor de huis vrouw; 11.00 Gram.; 12.00 Voor dracht; 12.15 Orkest; 12.30 Mede delingen; 12.38 Accordeon; 12.55 Zonnewijzer13.00 Nieuws; 13.15 Trio; 13.45 Gram.; 14.00 Causerie; 14.15 Voor de jeugd; 15.00 Koor; 15.20 Piano- 15.30 Voor de zieken; 16.00 Voor de jeugd; 17.30 Dans muziek; 18.00 Nieuws; 18.15 Va ria; 18.20 Causerie; 18.30 Actua liteiten; 1.840 Ork.; 19.00 Cause rie; 19.15 Piano; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nieuws; 20.05 Com mentaar; 20.15 Zang; 20.45 Hoor spel; 21.35 Orkest; 22.20 Cau-e- rie-, 22.35 Amusementsmuziek; 23.00 Nieuws; 23.15 Literair pro gramma. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Accor deon; 12.50 Koersen; 13.00 Nws.; 13.15 Klassieke muziek; 13.30 Kro niek; 13.35 Klassiek^ muziek; 14.00 Schoolradio; 15.30 Orkest. 16.35 Gram.; 16.45 Causerie; 17.00 Nieuws-, 17.10 Dansmuziek; 17.30 Vlaams programma; 17.40 Dans muziek; 17.50 Boekbespreking; ■"8 00 Jazzmuz'ek; 18.15 Causerie, 18.30 Voor de soldaten1; 19.00 Nieuws; 19.30 Kwartet; 19.50 Causerie; 21.00 Orkest; 21.15 Lichte muziek; 22.00 Nieuws; ■>"15 Vool: 23 00 Nws.23.05 Verzoekprogramma; 23.30 Gram. KINDERWET Burgemeester enj Wethouders van Terneuzen brengen ter open bare kennis, dat ter gemeentese cretarie der gemeente Axel te- inzage ligt een verzoek met bijla gen van de N.V. Compagnie Neerlandaise de l'Azote tè Axel (Sluiskil) om vergunning tot het uitbreiden van haan inrichtingen met een tweede watergasfabriek op het perceel kadastraal bekend gemeente A!xel, sectie A no. 1149. Op Vrijdag' 2 November 1951 des voormiddags elf uur zal ten ge meentehuize te Axel gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dc in williging van dit verzoek in te brengen en deze mondelng en schriftelijk toe te lichten. Zowel de verzoeker als zij, die bezwaren hebben* kunnen gedu rende drie dagen vóór het boven gemelde tijdstip, ter secretarie der -gemeente Axel kennis nemen van de terzake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebben den wordt er op gevestigd, dat tot toeroep gerechtigd zijn de aanvra ger van de vergunning of de cor. - cessiormair en de in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting verschenen belanghebben de. Terneuzen, 22 October 1951. Burgemeester en Wet houders van Terneuzen, P. Teilegen, voorzitter. A. J. Dees secretaris. Palingsch'eting. Zondag besloot de handboogmij „De Westerschelde" te Terneuzen het seizoen met een z.g. paling- schieting. De uitslag was: Hoogvogel: R. Begheijn, Terneu zen; zjjvogelsC. Smulders, Zand straat en L. Kalle, Westdorpe; kallen: A. Lupk, Kappele en C. Rjjk, Ovezande. ent] pe» Irtta UG2 IX pr- •an n? ha le- it- ï*- iet ist ft i- is

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 3