Binnenlands Nieuws Vv GEMEENTERAAD VAN ZAAMSLAG „Werkmansbelang" Rood-Wit (W.) cMargrief Bonte avond Een goede Brandhout RECHTSZAKEN Van Steenbergenlaan 6a Terneuzen Terneuzen N.v. Fa P.J. van de Sande DRUKWERK Woningbouwvereniging Wij hebben ruimte gereserveerd Van Sprang v.v. TERNEUZEN Dansen en... KNOPEN AANZETTEN V Itrdoaspcakétf Garage R. R. VISSER SLOPERIJ VERMAST Belastingvrijdom in N.-Zeeland Verklaring van Josjida Protest van Ambonnezen Amerikaanse hulp aan Engeland Huishoudelijke Inboedel Het Woonhuis Openbare Verkoping Meubilaire Goederen i. Het Huis en Erf Bouw- en Weiland, A. J. van Minnen Zoon Publieke Veiling 00 Dekkleden PFAFF Naaimachinehandel /rg. Ise I n?' li- ie- nt I en I n- en 1- >n, j Vrijdag 19 October kwam de Zaemslagse gemeenteraad bijeen onder voorzitterschap van burge meester Trirnpe. Alle leden wa ren aanwezig. Nadat de voorzitter de verga dering op de gebruikelijke wijze had geopend, gingen de meeste ingekomen stukken onder de ha irier door. Naar aanleiding van n schrijven van Gedep. Staten, dat de jaar wedden der wethouders per 16 Maart 1951 zijn vastgesteld op f 450, merkt de heer De Feijter "op, dat de raad hierin niets meer te zeggen heeft, daar de bedra gen van hogerhand worden be paald. Een verzoek om subsidie van de stichting Lager Nijver heidsonderwijs in de bisdommen Breda en Den Bosch wordt afge wezen. De voorzitter deelt mede, dat een verzoek is binnengeko men van de Ned. Heidemaat schappij voor huur van 'n strook gemeentegrond aan de Koepoort straat ter plaatsing van een ad ministratie-gebouwtje van 5 bij 4 meter. De raad gaat hiermee aecoord. Verder keurt de raad goed een "odeelte weg en voetpad, eigen dom van de heer Van Breen, te genover „Rustoord" over te ne men voor 1. Herbenoemd worden tot lid van de commissie van advies Woon- ruimtewet 1947 de heren J. de Klerk, I. J. Kolijn, B. van der Beek, J. S. Buijze en W. Galle. Tot lid der commissie voor het nazien der rekeningen en begro tingen wordt herbenoemd de heer J. Herrebout. Aan A. A. Cam'been te Spui wordt 25 per jaar toegekend, ingaande 1 Sept. 1951, ter tegenoetkoming in de koeten van vervoer van zijn dochtertje naar de R. K. school te Axel. Op voorstel van B. en W. wordt de jaarwedde der gemeentege neesheren per 1 Juli 1951 vastge steld op ƒ45.0. Vroeger hadden de geneesheren samen 1400. Vol o-ens Gedep. Staten was dat aan de hoge kant. Met algemene stemmen wordt ingaand 1 No vember tot gemeentegeneesheer benoemd dokter A. A. Hartman. Wijziging vleeskeuringsdienst. In de vergadering van 26 Juli 1951 werd medegedeeld, dat ten aanzien van de heffing van keur lonen door de gemeente Axel nieuwe voorstellen zouden wor den gedaan. Deze zijn thans ont vangen. B. en W. stellen voor de wijzi gingen vast te stellen, zoals die door het gemeentebestuur van Axel zijn voorgesteld. De heer De Visser informeert naar het slachten der varkens. Hij vreest dat niet ieder op tijd zal kunnen slachten. De voorzit ter deelt mede, dat er twee keur meesters zijn, n.l. te Axel en Hon- tenisse. Een en ander zal wel worden geregeld. Voetpad naar sportterrein, enz. Na het besluit tot aanleg van een sportterrein is in de verga dering van 22 Aug. 1950 besloten tot aankoop van een strook grond van de heren A. Dees te Sprang en Maris te Zaamslag voor de aanleg van een voetpad van de Terne uzensestraat naar het sportveld. De Heidemaat schappij heeft een kostenbegro- ting gemaakt. Het werk zou te gelijk kunnen geschieden met het egaliseren en beplanten van de voormalige trambaan in de Axelsestraat. Met inbegrip van herstel van het tegelpad van C. v. d. Velde tot J. de Vos bedragen de kosten 1557,26 arbeidsloon enz., waar voor 100% subsidie wordt ver leend benevens 978,50 ten laste van de gemeente. De heer Wie- land vraagt of het nodig is dat de Heide-Mij het werk uitvoert. De heer Herrebout hoopt, dat de mensen in de Axelsestraat hij be planting toch niet achter de bo men zullen worden gestoken. Volgens de voorzitter is er voor. lopig alleen nog maar sprake van egaliseren. Vaste plannen zijn er verder nog niet. De heer De Feijter voelt veel voor de aan leg van een parkje. „Parkjes kosten veel geld", zegt de voor zitter. Het voorstel van B. W. wordt aangenomen. Vastgesteld wordt een verorde ning op de heffing van rioolbe lasting. Deze belasting zal ver schuldigd zijn voor ieder afzon derlijk aan te sluiten perceel. Gebruik lokaal O. L. School. Ingekomen is een verzoek om gedurende de wintermaanden 3 avonden per week een lokaal der openbare school ter beschikking te stellen ten behoeve van een tweejarige tuinbouwcursus. De cursus wordt gegeven door de heren Op 't Hof en Van Ham. B. W. stellen voor het lege lo kaal toe te slaan met brandstof fen en verlichting. Verder is ingekomen een ver zoek van de muziekvereniging „De Volharding" om gebruik te mogen maken van de openbare school voor een bazar op 26 en29 December. Aangezien pas twee lokalen geheel' zijn opgeknapt, stellen B. W. hierop afwijzend te beschikken. De heer De Feijter vraagt of voor die cursus iets wordt be taald. De voorzitter antwoordt, dat het lokaal kosteloos wordt gegeven. Het tweede deel van het voorstel van B. W. ontmoet bestrijding. De heer Florussen zegt dat er geen ander gebouw is en wij moeten de muziek tocht steunen. De heer Herrebout was geschrokken toen hij de raads. stukken las. Twee jaar is het slecht gegaan met de muziek, ■maar nu is het veel beter. Als wij een paar jaar verder zijn, heb ben wij een muziekgezelschap, dat klinkt als een klok. De school voor C.V.O. is enkele jaren gele den ook gebruikt voor een bazar en die was ook pas geschilderd. Ook de heer De Feijter ver klaart zich voor de muziek. De heer Herrebout zegt dat er voor de bazar drie lokalen nodig zijn. Bij stemming wordt het 2e deel van het voorstel van B. W. ver worpen met 9 tegen 2 stemmen. Vervolgens wordt met dezelfde stemmenverhouding het gebruik van de openbare school voor de Ibazar toegestaan. Bij de rondvraag dringt de heer Herrebout erop aan de winkel sluiting een uur later te stellen. De heer Van Hoeve wijst op het vervoer der buizen voor het werk in de Axelsestraat door de Groe- neweg. Deze weg wordt geheel vernield. Dat vervoer kan beter langs St Anna geschieden. De voorzitter zegt dat de polder dé weg dan zou moeten afsluiten, maar Gedep. Staten zullen daar niet veel voor voelen. Men zou eens met de aannemer kunnen praten. De heer Florusse wil de overtollige grond gebruiken om de sloot te dempen bij „Rust oord". Verder dringt hij aan op een kolentoeslag voor de ouden van dagen. De sloot kan gedempt worden, zegt de voorzitter. De kwestie van de kolentoeslag zul len B. W. bespreken. De heer De Kraker betuigt zijn dank, dat de raadsleden uitgenodigd zijn bij het werk van de gaszinker in de Eendracht. Hierna sluiting. RIJSWIJKSE DOKTER VEROORDEELD. De Haagse rechtbank achtte de 62-jarige arts A. L. uit Rijswijk schuldig aan de hem ten laste gelegde dood door schuld en ver oordeelde hem deswege tot een maand gevangenisstraf voor waardelijk en 1000 gulden boete. Aan dokter L. was ten laste ge legd, dat het aan zijn schuld te wijten was geweest, dat op 1 No vember 1950 een ingezetene van Zevenhoven, een zekere M- K., niet meer ontwaakte uit een z.g. „evipanslaaip", die aan K. voor het trekken van zijn tanden en het inzetten van een nieuw gebit was toegediend. Aanvankelijk was aangenomen dat de dood van de patiënt te wijten was aan het toedienen van een te grote dosis narcose. Een sectie op het lijk door Dr. Hulst te Leiden wees uit, dat zich in de ademhalingsorganen van de patiënt een prop watten bevond, waardoor hij gedurende de be handeling was gestikt. De Officier van Justitie achtte 14 dagen geleden dokter L. schul dig en eiste 4 maanden hechtenis tegen hem. MEISJE AAN TOEZICHT ONTTROKKEN. De rechtbank te Assen heeft de directrice van het internaat voor minderjarige vrouwen „Eben- Haëzer", J. J. C. te Bloemendaal, veroordeeld tot 100 boete subs, vijftig dagen hechtenis en zes maanden voorwaardelijk. Ver dachte heeft een 17-jarig meisje aan de Voogdijraad onttrokken. Zij was n.l. bekend met de ver blijfplaats van dit meisje, dat op 17 Mei 1949 uit het internaat Dickninge te De Wijk (Dr.) was weggelopen. Zij weigerde de po litie inlichtingen omtrent haar verblijfplaats te verstrekken. Verdachte hielp het meisje aan een werkkring en verleende fi nanciële hulp, omdat gevreesd werd, dat de vluchtelinge in een klooster zou worden geplaatst- Veertien dagen geleden luidde de eis één jaar gevangenisstraf met ontzetting uit de bevoegd heid het beroep van maatschap pelijk werkster uit te oefenen. Be directrice verklaarde het toen beter te vinden, dat het meisje in vrijheid leefde, dan dat z dwongen in een klooster zou worden geplaatst. DE ONGEREGELDHEDEN IN EINDHOVEN. Gisteren heeft de Krijgsraad te velde te Den Bosch drie van de 24 militairen berecht, die betrok ken zijn geweest bij de ongere geldheden te Eindhoven op Zon dag 5 Augustus. Op die dag zijn militairen van de 21e regiments-gevechtsgroep voor herhalingsoefeningen onder de wapenen gekomen. Zij werden ondergebracht in het legerkamp Oirschot. Hun bewegingsvrijheid was die dag tot Eindhoven be perkt. Soldaat G. K. uit Apel doorn was met enkele van zijn kameraden met wie hij in Indo nesië had gediend, naar de stad gegaan. Hij had daèr een vijf tiental glazen bier gedronken, zo bleek ter zitting. Daar zijn wan deling door de stad met enige luidruchtigheid gepaard ging, werd hij door de gemeentepolitie gemaand zich rustig te gedragen. K. negeerde deze sommatie even als die van de marechaussée, die even later ter plaatse verscheen. Er ontstond een schermutseling tussen de militaire politie ener zijds en K. en zijn vrienden an derzijds. K- wist te ontkomen en kreeg een paar straten verder onenigheid met de commandant van de Eindhovense marechaus sée, die in burger was, doch zich tegenover K. legitimeerde. De auditeur-militair eiste een gevangenisstraf van 1 jaar, waar van 9 maanden voorwaardelijk en onder toezichtstelling. De raadsman, Mr. Van Driel uit Apeldoorn, pleitte op grond van het uitgebracht psychiatrisch rapport ontslag van rechtsvervol ging De Krijgsraad veroordeelde K. tot een gevangenisstraf van 1 jaar, waarvan 10 maanden voor waardelijk met een proeftijd van 3 jaar en onder toezichtstellin Dé soldaat B. uit Amsterdam, die eveneens geweigerd had de sommatie van de gemeentepolitie op tet volgen, werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van 6 maanden, waarvan 4 voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar. De thans weer gedemobili seerde soldaat W. uit Wormer, tegen wie de auditeur-militair een gevangenisstraf van 3 weken had geëist, werd van het hem ten laste gelegde vrijgesproken. Volgens de Donderdag ingedien de Nieuw-Zeelandse begroting zullen 27.000 personen niet langer belasting behoeven te betalen. Door belastingverlaging zullen inkomens beneden de 300 pond sterling vrij van inkomstenbelas ting' zijn. luie totale inkomsten voor het iaar 'worden geraamd op 208.600 duizend pond sterling en de tota le uitgaven op 208 millioen pond sterling. De defensiebegroting noemt een bedrag van 25 millioen pond ster ling er-1 in 1950-1951 werd voor dit doel een bedrag van 15.250.733 pond sterling uitgegeven. GROTE BOERDERIJ DOOR BRAND VERWOEST. Vrijdagmorgen is de grootste boerderij van Vaassen, gelegen aan de Slijkhuisweg, eigendom van de heer Mulder-ten Kate en bewoond door het gezin Buiten huis, door brand volkomen ver woest. De rietdekkers en schil ders waren aan het dak bezig en het vermoeden ligt voor de hand, dat het onvoorzichtige gebruik van een benzinebrander de brand heeft veroorzaakt. Omtrent 9.30 uur werd het vuur ontdekt en voor men de brandweer had kun nen waarschuwen, stond de grote boerderij met de aangebouwde schuur, tezamen ongeveer 40 bij 40 meter beslaande, reeds volop in vlammen, waartegen de brand weer weinig kon uitrichten. Slechts een klein deel van het meubilair kon in veiligheid wor den gebracht, evenals de land bouwwerktuigen, die in een apar te loods waren opgeslagen, welke loods eveneens grotendeels door het vuur werd vernield. Ook de varkens konden uit dê stal wor den gered. Het overige vee was nog in de weide. Wel ging een grote partij ongedorst graan ver loren. De schade, welke op bijna twee ton wordt geraamd, wordt grotendeels door verzekering ge dekt. BRAND IN SCHOOL. Voorbijgangers ontdekten Don derdagnacht een lichte gloed in de Geref. school te Hoogeveen. Bij onderzoek bleek, dat in de bergkamer van deze school brand was ontstaan. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, had de brand spoe dig onder de knie. Men was overdag bezig ge weest met het lassen van een ex- pansievat van de centrale verwar ming en vermoed wordt dat een vonk in de in de kamer aanwezige turfmolm is gesprongen. De bergkamer brandde geheel uit en de daarin aanwezige boe ken en goederen gingen verloren De schade wordt geschat op ƒ5.000. Het onderwijs ondervond geen stagnatie. STUKKEN ONTVREEMD UIT KUNSTHANDEL. Uit een kunsthandel (galerie Robert) te Amsterdam zijn vier stukken ontvreemd: twee gravu res, een van Raoul Ubac en een van S. W- Hay ter; voorts een droge naald en een tekening van K- Tonny DE KINDERVERLAMMING. Uit een opgave van het aantal aangegeven gevallen van besmet telijke ziekten in de Staatscou rant van Vrijdag blijkt, dat in Ne derland in de week van 7 tot en met 13 October j.l. zijn aangege ven 40 gevallen van kinderver lamming poliomyelitis anterior acuta). Hiervan was 1 geval in Zeeland, n.l. in Axel. TWEEJARIG MEISJE VERDRONKEN. In het Zuidplantsoen te Delft waren twee kinderen van de fa milie De Graaf bij de wetering aan het spelen. De kinderen, de 3% jarige Martinus en zijn zusje Cornelia, die bijna 2 jaar was, raakten daarbij te water. Het jongetje zag kans op de kant te kruipen en liep naar huis. Hij kon echter niet vertellen, waar het zusje was. De ouders begaven zich daarop naar het plantsoen, waar de vader zich te water begaf en het meisje vond. De geneeskundige dienst paste nog geruime tijd kunstmatige ademhaling toe, doch dit mocht niet meer baten. Vrijdag heeft de Japans.: pre mier Josjida in het parlement ver klaard, dat het „gescüikte ogen blik" voor Japanse herbewapening kan komen, nadat de economie van het land is hersteld en de „wereld overtuigd is, dat Japan een betrouwbare democratie ia ge worden". Josjida zei, dat zijn regering niet verwachtte in de naaste toe komst met de communistiscke of de nationalistische regering van Cïiina een vredesverdrag te teke nen. De leider van de democrati sche oppositie-partij, Asjida, zei dat Japan geen keus had bji de beslissing welke regering het zou erkennen, ornaat het een| militaire overeenkomst met de Ver. Staten had aangegaan. Josjida deelde nog mee, dat de huidige Russische missie in Ja pan zou optiouden te bestaan, wanneer het vredesverdrag, dat geallieerde controle van Japan opheft, zou zijn geratificeerd. By internationale Rode Kruis. 'Het bureau der Zuid-Mo lukken te Rotterdam deelt ons het vol gende medo: „De vertegenwoordiging van de Republiek der Zuid-Molukken heeft bij het internationale Rode Kruis te Genève ernstig gepro testeerd tegen het misbruik van Rode-Kruis-merktekens, zoals de ze zich heeft voorgedaan in Sept. j.l., toen de „Laejun" voorzien van Rode-Kruismierk tekens op voor- en, achtersteven en op het midden gedeelte van het schip, de Rode Kruisvlag in top. ao.n de Zuidkust van Ceram ankerden en bleek T. N.I.-troepen te hebben vervoerd, om daar een grote aanval te on dernemen". WONINGBOUW IN HILVERSUM. De gemeente Hilversum heeft van Ged. Staten de vereiste ver klaring ontvangen omtrent de fi nanciële zekerheid voor de bouw van een complex van 152 wonin gen. Het betreft hier een gedeelte van een groter plan, dat thans na verkrijging der rijksgoedkeuring kan worden verwezenlijkt. Het plan bevat vijf blokétagewonin- gen, 32 ééngezinswoningen en 6 winkelwoonhuizen, die zullen verrijzen op het terrein nabij de Noordcrbegraafplaats. De kosten zullen ongeveer anderhalf mil lioen bedragen. Op een geheime bijeenkomst van de credietcommissie van de Amerikaanse Senaat die op 11 October werd gehouden en waar van het protocol gisteren open baar werd heeft de leider van de ECA verklaard, dat een deel van de gelden uitgetrokken voor militaire hulpverlening aan het buitenland, gebruikt zou kunnen worden voor economische onder steuning van Engeland. De omvang van dergelrje cre- dieten zou afhankelijk zijn van de economische en financiële positie van Engeland. In antwoord op een door een der senatoren gestelde vraag zeide Bissell, dat Engeland afstand had gedaan van de Marshall-hulp maar dat het op onvoorziene moei lijkheden is gestoten. Zo zijn door de Perzische crisis voor Engeland dollarinkomsten van verscheidene honderden mil- lioenen verloren, gegaan en is de invoer van .grondstoffen uit het sterlinggebied sedert het afgelo pen jaar aanzienlijk toegenomen. Het aantal sterfgevallen ten gevolge van het mond- en klauw zeer in de week van 714 Octo ber 1951; 1 rund, 4 kalveren en 5 biggen. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurige ongesteldheid in het Rusthuis „Schel- deoord", zacht en kalm, onze geliefde Vrouw Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder, ZusterBe huwdzuster en Tante, JOZINA MAGDALENA VERLINDE, in de ouderdom van 84 jaar. Mede namens de Kin deren en Kleinkinderen, A. VAN DER MOLEN. Terneuzen, 19 Oct. 1951. Enamalaan 1. Voor de vele blijken van belangstelling betoond bij het overlijden van onze ge liefde Moeder, Groot- en Overgrootmoeder, Zuster, Behuwdzuster en Tante FLORENTINA MARIA VAN DRIEL, oetuigen wij onze harte lijke dank. Namens de Familie, A- A- HAMELINK. Terneuzen, 19 Oct. 1951. ALLE VERTALINGEN Ook technische, comm., tuinbouw, enz. in/uit Engels /Frans/Nederl. J. STEVENS, Beëdigd Vert. Eng. Frans, Oostkade 4, Sas van Gent. Notaris J- FANOY te Axel zal op Dinsdag 23 October 1951 publiek verkopen: A. des nam. 1.30 uur, ten verzoeke van de heer S. JANSEN, aan het woonhuis Margrette N 49: als: tafels, stoelen, kast, ledikant met toebehoren, kachels, spiegel, keukenge- *ief, vloerzeil enz. Betaling contant. B. des nam. 4 uur, in het «afé van de heer C. Jansen aan de Noordstraat 9 te Axel, krachtens rechterlijk bevel: met magazijn en erf te Axel, Margrette N 49 en 51, kad. sectie B nummer 574, groot 4,55 are. Aanvaarden: bij betaling koopsom. Betaling: onkosten bin nen 6 dagen, koopsom uiterlijk 23 November 1951. „TAMBOER- EN PIJPERCORPS" vraagt leden voor haar „Pijjpers", vanaf 12 jaar- Aanmelding: 's Zaterdags te 16.30 uur in het Club lokaal Walstraat. HET BESTUUR. Notaris HOVING te Ter neuzen, zal op Dinsdag 30 October 1951, ten verzoeke van de Erven Mej. C. M. DIELEMAN, in het open baar verkopen: A. des nam- half twee, vóór en in na te mel den huis: als: eiken dressoir, linnen kast, haardkachel, Juno keukenkachel, crapeauds, stoelen, tafels, kapstok, spiegels, trapjes, pendule, handnaaimachine, koperen doofpot, petroleumstellen, vloerkleed, vloerzeil, trap loper, ledikanten met toe behoren, wastafels, nacht kastjes, bedden, dekens, keukengerief, glas- en aar dewerk, enz. Betaling contant. B. Onmiddellijk na afloop daarvan in het Hotel „Du Commerce" bij de heer H. C. de Vrieze aan de Markt: aan de Herengracht 4 te Terneuzen, groot 79 centi aren; verhuurd (ged.) aan de heer L. Kolijn voor 4,- per week. n. 3-95.01 ha weg, en sloot, in de Van Wuijckhuisepolder, onder Hoek, verpacht tot 30 Sep tember 1958 aan de heer M. J. Dieleman voor 225,- per jaar. Te veilen in 2 percelen en in massa. Betaling: Koopsommen bin nen 30 dagen, onkosten f 1 ®/o trekgeld binnen 6 da gen na de toewijzing. Aan vaarding bij de betaling. Bezichtiging Woonhuis op Dinsdag en Donderdag aan de verkoop voorafgaande, telkens van 2 tot 4 uur. Nadere inlichtingen bij de notaris voornoemd. Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht dat het Secretariaat onzei vereniging van GERANIUMSTRAAT 2 verplaatst is naar: voor het opbergen van Uw MARKIEZEN, ZONNESCHERMEN enz. gedurende het winterseizoen. Gunstige condities. Vraagt inlichtingen. TIMMERBEDRIJF THOLENSSTRAAT 81 - BONZE-VISSERSTRAAT 74. Woonhuis: THOLENSSTRAAT 76. Met voet 12,55. Prima JONGE EENDEN Khaki Campb., Reekl. en N.H. Kraaikoppen t. de leg a ƒ3,50 p. st. Eendenbedrijf „BE ONDERNEMING", Veenendaal. Op Maandag 22 October 1951, des namiddags te half drie ure te HULST, in het Kleine Patronaat aan de Pierssenstraat. Op Woensdag 24 Octo ber 1951, des voormid dags ten tien ure te SLUISKIL, bij Café Os car Stokman, Kanaal- weg/Spoorstraat. Op Woensdag 24 Octo ber 1951, des namiddags ten half drie ure, te TERNEUZEN, in lokaal 4 van de oude kazerne aan de Nieuwstraat zul len publiek a contant worden verkocht: en Tentzeilen uit Engel se legerdumps in diverse afmetingen, grotendeels nieuw en in prima staat, deze zeilen zijn voor diverse bedrijven ge schikt, b.v. Aannemers, Betonbouw, Wegenbouw, Landbouwers, Houthan del, Expeditiebedrijven etc. Bezichtiging één uur voor den verkoop. Deurwaarder DE GRAAF- "neren SPORTPARK WESTELIJK BOLWERK ZONDAG A-S. COMP. TWEEDE KLASSE B K-N.V.B. om half drie tegen Entrée 60 ct. - Kinderen 25 ct. - Zitplaatsen 25 ct. extra. Leden en Donateurs alléén toegang op vertoon van kaart. RIJWIELSTALLING nabij het terrein. BEKENDMAKING. Gelegenheid tot het PLAATSEN VAN FIETSEN (a 10 ct.) aan het voetbalterrein. Baten komen ten goede aan het Trainingsfonds der V-V. „TERNEUZEN". ENIGE SPORTLIEFHEBBERS. Deze week afhalen Stationsweg 23, Terneuzen. Hotel „CENTRAAL" HEDENAVOND met „THE RHYTHM FANS" Voor het betere BEZOEKT DE in het R.K. PAROCHIEHUIS te TERNEUZEN, te geven door DE CULTURELE CLUB DER K.A.B- op Zondag 21 October a.s., des avonds 8 uur. Entrée 1,Kaartverkoop en plaatsbespreking aan de zaal op de dag der uitvoering van 1112 uur. ♦!~2~2~2««2~2~2~2~2~2**2"2~2~2**2">*2**2~>*2~2~I~2»«>*2~2~2~2**2»«>*2"2~2~2~2**2"> Dit alles doet de nieuwe Pfaff 130 met de vermaarde zigzag-steek en de befaamde wonderknop. Met de wonder- knop maakt U van één Pfaff, twaalf speciale machines. Vraagt demonstratie bij één van de Pfaff Naaimachinehuizen. NIEUWSTRAAT 28 Telef. 2410 TERNEUZEN MET GOUDEN PEN Reeds vanaf 7,25. EEN PRACHT SET (vulpen met gouden pen en vulpotlood) voor 8,25. Voor een degelijke vulpen blijft HET ADRES: NOORDSTRAAT 55 TERNEUZEN Uw adres: n.v. Fa P.J. van de Sande Noordstraat 55 Terneuzen Grenulaan 48 - Telef. 2064 TERNEUZEN HET BESTE ADRES voor Uw zoals- Haardblokken. Kachelblokken en Aanmaakhout enz. is en blijft Telef. 2252 - TERNEUZHN 1 cer> m p\ Aar 2 \xi Utff ee^ isam mor boa mvÉ estejj 'ech esfa: .ore ritei' va: w© rag id. 'feu ai Za s ai d n h der- nee naa ïad va >mn and etrv plei mis wal >rac ude ene die Lt t< plat wor be p dl taal :pec dri< ean ees ono' ?res >ha ms e iver ichi 5. 1 har eer' an£ 'lhej aar i t onc^ leit jist be lol- af- naj 1 >re be ez< •eis] en ieo| pas ?er na wd zei tan1 ^ef en. de I iks IV- H> rd I he an gd er o- s- v- e-

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 3