Binnenlands Nieuws Terry en Berry lypte Kahn De Franse verkiezingen Vragen aan de Minister Asthma of geen asthma DE BESPREKINGEN OVER HET UNIESTATUUT Het altreden van William Boyle KAARTEN OM GELD IN CAFÉ WERVELSTORM IN JAPAN Oprichting van een Hervormd huwelijks-contact-bureau TITO ONTVING GENERAAL COLLINS Luchiescadrille naar het Suezkanaal Gouda" vloog 100 maal omrde wereld in de bril van Sultan Sar SCHIPHOL OP STELTEN OM EEN PAAR BENEN. misi te Londen I I Zal oil <H snT m, f an In Frankrijk is Zondag de tweede ronde gehouden van de verkiezingen voor 700 afgevaar digden in de departementsraden. 184 Afgevaardigden zijn reeds in de eerste ronde gekozen, die vo rige week Zondag is gehouden. Daarbij was een absolute meer derheid nodig. Thans is een een- voddige meerderheid voldoende. fivenals bij de eerste ronde is nastr schatting ongeveer 40 pro cent van de kiezers niet opgeko men. Voor het sluiten van de verkiezingsdienst heeft het mi nisterie van Binnenlandse Za ken Maandagmorgen vroeg de volgende eind-uitslagen bekend- cremaakt Communisten176 aftredende raadsleden, 78 leden gekozen, 98 zetels verlies. Socialisten: 417 aftredende raadsleden, 278 gekozen, 139 ze tels verlies. Diverse linkse partijen: 62 af tredende raadsleden, 51 gekozen, 11 zetels verlies. Radicalen en radicaal gezin den: 374 aftredende raadsleden, 382 gekozen, 8 zetels winst. Conservatieven en Gematig den: 468 gekozen, 142 zetels winst. Gaulli-ten: 70 aftredende leden, 150 gekozen, 80 zetels winst. MR.P.: 88 aftredende leden, 108 gekozen, 20 zetels winst. De partijen, die de regering steunen, namelijk de radicalen en radicaalgezinden, onder leiding van premier Pléven, de volksre publikeinen, die vice-premier Bi- dault volgen en de gematigden en conservatieven hebben teza men 958 zetels verworven; zij wonnen 170 zetels. Aan genoem de partijen is bijna tweederde gedeelte van het aantal raads- zetels ten deel gevallen. De socialisten, die de regering- Pléven steunen, hoewel zij er niet in vertegenwoordigd zijn, verloren een derde gedeelte van hun raadszetels, zij zijn thans in sterkte de derde politieke partij. De communisten leden de zwaarste verliezen, zij verloren meer dan de helft van hun zetels: Ongeveer elf millioen Fransen hadden het recht aan deze ver kiezingen deel te nemen; slechts zestig procent van hen heeft hiervan gebruik gemaakt. Er is gestemd over de helft van het aantal zetels in de Franse raden van plaatselijk bestuur. In totaal hebben Zondag 3-937.934 Franse kiezers wel en 2.565.795 niet gestemd, ruim tach tigduizend stemmen waren on geldig. De aantallen op de verschil lende partijen uitgebrachte gel dige stemmen zijn: communisten 1.062.360, socialisten 698.474, ver schillende linkse partijen 86.515, radicale partijen 526.341, volks republikeinen 306.980, gematigden en conservatieven 563-963 en de partij van De Gaulle 612.698. De wanverhouding tussen het aantal op communistische candi- daten uitgebrachte stemmen en de door hen verworven zetels is veroorzaakt doordat de commu nisten meer candidaten hebben gesteld dan de andere partijen. Daar de verkiezngen niet zijn ge houden volgens stelsel van even redige vertegenwoordiging maar volgens het meerderheidsstelsel zijn vele communistische stem men verloren gegaan. Ook de socialisten hebben nadelen van het meerderheidsstelsel onder vonden. De departementale raden, wier ledental thans voor dC helft is vernieuwd zullen Woensdag a.s. voor de eerste maal bijeenkomen. SPIONNAGEPROCES IN ZWITSERLAND. Te Lausanne is 't proces begon nen tegen de 25-jarige Ameri kaanse neger Charles Davis. Hem wordt ten laste gelegd, dat hij „een dienst voor politieke inlich tingen organiseerde ten nadele van Zwitserland en in het belang van buitenlandse mqgendheden of buitenlandse politieke par tijen". Davis heeft op de terechtzitting verklaard dat hij in dienst heeft gestaan van de republikeinse se nator Joseph McCarthy om Amerikaanse diplomaten in Zwit serland te bespionneren. (Senator McCarthy heeft het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken herhaalde malen er van beschuldigd, dat het communisten in dienst heeft. Het departement en ook Congres commissies van onderzoek, heb ben zijn beschuldigingen van de hand gewezen). In, Indonesische regeringskrin gen te Djakarta bestaat geen misverstand over het feit, dat de Uniebesprekingen de in Novem ber gehouden zullen worden, niet direct op formeel en ministerieel niveau zullen worden gevoerd. Uit betrouwbare bron vernam Aneta, dat op de aanstaande be sprekingen inderdaad concrete voorstellen nopens de omzetting van de Unie zullen worden ge daan. „Men heeft te Djakarta echter begrepen, dat volgens een af spraak met Supoma de bespre kingen in November niet uitslui tend op ambtelijk terrein zullen worden gevoerd, doch dat de lei ding bij die besprekingen van Nederlandse zijde in handen zal komen van de staats-secretaris van Buitenlandse Zaken of de Nederlandse Hoge Commissaris te Djakarta, terwijl aan Indone sische zijde de leiding bij een regeringspersoon met gelijke rang zal berusten." Formele onderhandelingen op het hoogste niveau zullen eerst plaatsvinden na de bovenbedoel de besprekingen, zo zei men ten slotte. Mohammed Yamin verklaarde ten aanzien van het bericht, dat de besprekingen mogelijk te Pa rijs gedurende de assemblée van de Verenigde Naties gevoerd zul len worden, dat het naar zijn mening beter is deze besprekin gen niet te Parijs te houden, doch in Nederland of op een plaats buiten Frankrijk en buiten Indo nesië. In dit verband achtte hij het wenselijk, dat de Indonesi sche delegatie naar de algemene vergadering te Parijs niet beslist zal worden met Uniebesprekin gen. Hij achtte het niet belang rijk of de besprekingen op minis terieel of ambtelijk niveau zullen worden gevoerd. Van eminent belang noemde hij de vervulling van de Indonesische volkswens, dat de republiek Indonesië niet langer een positie inneemt in Indonesisch-Nederlands Univer- band. DE VERVOERSKWESTIE OP SCHOUWEN. Het Tweede Kamerlid Stokvis (C.P.N.) heeft aan de minister van Justitie schriftelijk de vol gende vragen gesteld: 1. Is het de minister bekend, dat sedert meerdere dagen, in gaande 8 October 1951, de ouders van ongeveer negentig leerlingen woonachtig in Westelijk Schou wen, hun kinderen niet laten vertrekken naar de door dezen in Zierikzee bezochte scholen, zulks uit protest tegen de van de zijde van de R.T.M. toegepaste exorbitante verhoging der ver- voerstarieven tegen de onbevre digende wijze, waarop de R.T.M. het vervoer van schoolgaande kinderen op het eiland Schouwen en Duiveland bewerkstelligt? 2. Is de minister bereid in aan merking genomen de redelijkheid der wensen van de in de vorige vraag bedoelde ouders, de amb tenaar van het openbaar minis terie bij het kantohgereoht te Zie rikzee aanwijzing te verstrekken, om, voorzover ten deze overtre dingen van de leerplichtwet mochten hebben plaats gehad, op grond van het bijzondere karak ter van die overtredingen niet tot vervolging van de daarvoor aansprakelijke personen over te gaan? In de brief aan Truman, waar in Wiliam Boyle zoals gemeld ontslag heeft gevraagd als voor zitter van het hoofdbestuur der democratische partij, geeft Boyle zijn gezondheidstoestand als re den op, aldus meldt de „New- York Times". Zijn aftreden hield geen verband met het jongste senaatsonderzoek naar zijn be trekkingen tot het bureau voor het financiële herstel. Tijdens de aanklacht had hij niet willen aftreden docht kort geleden had een republikeins lid van de-commissie van onderzoek verklaard, dat niets wees op een onwettige handelwijze van hem tegenover het bureau. BESTE,AFT Tengevolge van de wervelstorm, die Zondag de Zuid-hoek van het Japanse eiland Kioesjioe heeft ge teisterd, zijn 358 personen om het leven gekomen; 267 personen wor den vermist, terwijl er 937 ernstig werden gewond. Er zijn bijna 30.000 huizen ver woest en 100.000 staan onder wa ter. Door de wervelwind en de stortregens zijn 78 wegen bescha digd, 21 bruggen verwoest en zes grote aardverschuivingen voorge komen. De wervelstorm heeft zich op zee in tweeën gesplitst en dreigt af te komen op de westkust van Japans hoofdeiland Honsjoe. Het marine-commando van de V.N. heeft medegedeeld, dat alle 500 militairen aan boord van het Japanse schip „Kongo Maroe" en de meeste leden van de bemanning veilig zijn overgebracht naar het transportschip „George C. Clymer". De „Kongo Maroe" was bij Naga saki aan de grond gelopen. Aan boord bevonden zich Amerikaanse militairen. In verband met het feit, dat in het moderne leven een groot aan tal personen, zowel mannen als vrouwen, door de omstandigheden, waarin het verkeert, niet in de ge legenheid is in aanraking te komen met leden der andere sekse en hen nader te leren kennen, besloot de Hervormde raad voor Kerk en Ge zin over te gaan tot de oprichting van een huwelijks-contactbureau van de Nederlands-Hervormde Kerk. Dit bureau stelt zich ten doel het bieden van de mogelijkheid tot uitbreiding van persoonlijke contacten aan minderjarige onge huwde leden der Ned. Herv. Kerk om tot een huwelijkskeuze te ko men, het bieden van bovenvermel de mogelijkheid aan lidmaten van andere reformatorische kerken, mits de betrokken kerkeraad een zodanig verzoek ondersteunt, het geven van voorlichting in vragen van huwelijks- en gezinsvorming aan ongehuwde leden der Kerk. die zich voor het verkrijgen van con tact hebben doen inschrijven. Het bureau, dat een eigen bestuur krijgt zomede de medewerking van adviseurs in verschillende delen van het land staat onder verantwoorde lijkheid van de Raad voor Kerk en Gezin (Koninginnegracht 81, Den Haag). De 62-jarige Amsterdamse ca féhouder B. J. S. is door de Am sterdamse politierechter tot 60 boete subs. 5 dageni veroordeeld, omdat hij toestond, dat klanten in zijn café met door hem ter be schikking gestelde fiches kaart speelden en dan later "winst en verlies in geld met elkaar afreken den. De eis luidde 100 boete met verbeurdverklaring der fiches. Daarbij vermeldde de officier, dat hij verdachte schuldig achtte aan het misdrijf van art. 154 bis. Aangezien verdachte nog nimmer met de justitie in aanraking was gekomen, zeide hij zich te willen beperken tot een boete in plaats van een gevangenisstraf. Drie getuigen vertelden, dat de caféhouder zelf nimmer mee speelde. „Geen doodwond", zeide de poli tierechter, „maar het mag nu een maal niet". De verdachte verklaarde nog, dat hij het spelen om geld onmid dellijk had verboden, toen een re chercheur van politie hem een waarschuwing had gegeven. TREINDIEFSTALLEN. Het Amsterdamse gerechtshof, dat 14 dagen geleden in hoger beroep een serie diefstallen te behandelen kreeg, gepleegd uit wagons van goederentreinen in de omgeving van de hoofdstad heeft de op 20 Juni jl. uitgespro ken vonnissen van de rechtbank in grote lijnen bevestigd. Een van de daders, de 21-jarige schi'ldersknecht R. R. uit Amster dam, werd veroordeeld tot 3 jaar. De 47-jarige werkster A. B. M. te Amsterdam hoorde zich 6 we ken gevangenisstraf opleggen wegens heling. Een ander heler, de 53-jarige classificeerder J. V. van D. te Amsterdam, werd con form de eis veroordeeld tot 1 jaar met aftrek. De 34-jarige Amsterdamse huisschilder F. K. behield de hem reeds door de-rechtbank op gelegde 3 maanden en de laatste heler, de 32-jarige ex-bokser A. J. K. (Nol Kleijn) die thans in het cafébedrijf werkzaam is, hoorde zijn vonnis van 8 maanden be vestigen. Bij deze treindiefstallen vielen de twee daders, van wie slechts één in hoger beroep ging, bont mantels, textielgoederen, sigaret- ten enz. voor een waarde van vele duizenden guldens in han den. RECHTSZAKEN. Zondag heeft maarschalk Tito de chef van de generale staf van het Amerikaanse leger, generaal Collins, ontvangen. Generaal Col lins was vergezeld door generaal Partridge en de Amerikaanse gezant in Belgrado, Allen. De chef van de generale staf van het Joego-Slavische leger, generaal Popowitsj en. de plaats vervangende minister van Bui tenlandse Zaken, Mates, waren bij de besprekingen aanwezig. Volgens het te Johannusburg verschijnende blad „Die Vader land" is het mogelijk, dat de Zuid-Afrkaanse luchtescadrille, die zich op het ogenblik in Korea bevindt, naar het gebied van het Suez-kanaal zal worden overge plaatst. Bij het hoofdkwartier van de Zuid-Afrikaanse defensie te Pretoria wist men van een dergelijk plan nog niets. HOGE PRIJS STAATSLOTERIJ. In de 514de Staatsloterij tweede klasse, eerste lijst, is op nr. 14517 de 20.000,gevallen. Er is een commissie van on derzoek aangewezen om zich een oordeel te vormen over de toe dracht. Aldus werd ons bij na vraag door de luchtmachtvoor lichtingsdienst medegedeeld. Wij vernamen uit andere bron dat de sergeant naast een rolbaan bij enkele daar opgestelde vlieg tuigen van de L.S-K. stond, toen een Ilarvard-toestel van de Rijksluchtvaartschool kwam aan- taxiën. Van B. is in aanraking gekomen met de draaiende pro peller van dit toestel en aan de gevolgen overleden. KLEMPERER BREEKT EEN DIJBEEN. De 66-jarige Otto Klemperer heeft een dijbeen gebroken, door dat hij bij het verlaten van het vliegtuig te Montreal van de trap viel. Volgens zijn arts zal de diri gent zijn wintertoumée door Europa en .de Ver. Staten moeten afzeggen. In het ziekenhuis noemde men zijn toestand „goed". BABY OP HET NIPPERTJE GERED. In Apeldoorn is een noodwo ning, bestaande uit twee kleine vertrekjes, aangebracht in een verbouwd kippenhok en bewoond door het gezin M. F. B-, Maan dagmorgen een prooi der vlam men geworden- Een kindje van zes weken is daarbij ternauwer nood aan het vuur ontkomen. De moeder, die bij haar ouders aan de overzijde van de weg vertoef de, zag omstreeks 9 uur tot haar grote ontsteltenis plotseling een zware rook uit de woning komen. Zij snelde naar huis, waar de toe gang tot de deur reeds door het vuur was versperd. Zij sloeg een ruit in en wist zo naar binnen te komen en haar baby uit de reeds brandende wieg te redden. Dit alles had zich afgespeeld voordat iemand de Apeldoornse brandweer had kunnen waar schuwen. Toen deze korte tijd later met de tankwagen arri veerde stond de houten noodwo ning in lichter laaie en had ook een nabij staand schuurtje, ge vuld met ihooi, vlam gevat. Beide gebouwtjes brandden vrijwel tot de grond af. Omtrent de oorzaak van de brand staat nog niets vast- De schade wordt door ver zekering gedekt. De K.L.M.-constellation „Gou da", waarmede West-Duitslands benenkoningin op Schiphol arri- veerdè, heeft na deze transatlan tische vlucht van New York naar Amsterdam meer dan 10.000 uren gevlogen. De „Gouda", die op 6 December 1947 haar eerste lijnvlucht uitvoerde, is hiermede de eerste connie, die dit indruk wekkend aantal vlieguren heeft gemaakt. In totaal is de „Gouda" 100 maal om de wereld gevlogen. Voor het merendeel werd zij in gezet op de transatlantische route en op de lijn naar Djakar ta. De „Gouda" heeft ook ver scheidene vluchten via Mauritius uitgevoerd. De zaak-Fonteijn in hoger beroep. Bij de behandeling in hoger be roep voor het Amsterdams ge rechtshof heeft de procureur-gene raal bevestiging van het rechtbank- vonnis geëist tegen de 52-jarige ex-sergeant-konstabel der konink lijke marine A. H. F. Fonteijn uit Amsterdam met uitzondering van de vervangende hechtenis. Zijn eis luidde dus: ƒ100 boete, subs. 1 maand, plus 2 maanden voorwaar delijk met een proeftijd van 3 jaar. Aan de verdachte was ten laste gelegd, dat hij twee met name ge noemde artsen van valsheid in ge schrifte had beschuldigd. Deze art sen waren lid van keuringscommis sies, die 16 jaar geleden (in 1935) verdachte wegens asthma voor ver dere dienst afkeurden. Verdachte heeft in de afgelopen 16 jaar aan vele instanties attesten overgelegd van andere artsen, dat hij nimmer aan asthma heeft geleden. Naar verdachte's mening is hij dus ten onrechte afgekeurd. Toen hij zich geen recht kon ver schaffen, liet verdachte 2 jaar ge leden een pamflet drukken, waarin hij de twee artsen uit Den Helder van valsheid in geschrifte beschul digde. Van dit pamflet verspreidde hij 1000 exemplaren. De doktoren lieten daarop tegen hem een vervolging wegens smaad schrift instellen. Fonteijn werd door de rechtbank in een proces, dat nogal stof deed opwaaien, omdat hem door de pre sident het laatste woord werd ont nomen, veroordeeld. De president liet de verdachte, die geen raadsman had, na het re quisitoir een half uur aan het woord voor het voeren van zijn verdediging. Toen sloot hij de zit ting onder protest van verdachte, die met klem verzocht „te mogen bewijzen, dat hij in het algemeen belang handelt". De verdachte is betrokken ge weest in de affaire van „De Zeven Provinciën" in 1933. Hij behoorde niet tot de muiters, bevond zich niet op het schip, maar werd abu sievelijk wei onder de muiters ge rangschikt. Later bleek echter, dat hij een belangrijk aandeel had ge had in de achtervolging van het muitende schip in de Indische wate ren en een van de eersten is ge weest, die zich aan boord van het schip begaf, toen daarop door een Nederlands vliegtuig een bom was geworpen. Fonteijn zelf stelt het thans zó voor (en er is niemand, die hem hierin heeft tegengesproken), dat over deze vergissing onenigheid is ontstaan tussen hem en diverse su perieuren. Hij werd zenuwziek. In zijn conduite-boekje van de marine staat vermeld, dat hij enige tijd in Indië voor asthma werd behandeld. Fonteijn heeft 16 jaar lang volge houden, dat deze gegevens onjuist zijn. Toen hij eind 1934 in Den Helder terugkwam, werd hij daar door een keurings- en herkeuringscommissie afgekeurd. Onmiddellijk liét -hij zich door een tiental andere artsen in diverse ziekenhuizen opnieuw onderzoeken. Deze 10 artsen ver klaarden Fonteijn unaniem voor de dienst geschikt en legden in hun schriftelijke attesten neer, dat zij geen enkele lichamelijke afwijking bij hem konden constateren. Gisteren hoorde het hof een der artsen, die door verdachte van vals heid in geschrifte is beschuldigd. Het was de 64-jarige W. Reilingh uit Den Helder, die zich van het geval weinig wist te herinneren. „Natuurlijk bestaat de mogelijkheid dat ik me heb vergist", zeide deze arts, „maar het is uitgesloten, dat ik met opzet een valse diagnose heb gesteld". Uitspraak op 29 October. MASSA-ONTSLAG DOOR BRAND. Tengevolge van de brand bij de coöp. aardappelfabriek Musselka- naal en omstreken te Ter Apelka- naal is aan meer dan 100 arbeiders ontslag aangezegd. Op grond van een onderlinge afspraak van de fa brieken worden de voor deze fa- brik bestemde aardappelen nu ver malen door andere fabrieken in de omgeving, zodat er in het algemene productieproces vrijwel geen stag natie zal optreden. INBREKER SLAAT ZIJN SLAG. Zondagavond heeft een inbre ker kans gezien door het openen van de voordeur van een woon huis annex café in de Kemp straat te Den Haag door te drin gen. Zijn buit bedroeg 6000. VREEMDE DINGEN TE ROTTERDAM. Een bewoonster van de Om- moord.sestraat in. het oostelijk stadsdeel had reden tot feestvie ren. Ze nodigde familie en ken nissen uit tot het respectabele getal van 35- Maar op het hoog tepunt van het feest kwam het van een twistgesprek tot hand tastelijkheden. Het gevolg was, dat de gastvrouw bewusteloos werd geslagen en zichzelf een uur later volkomen van iedereen verlaten terugvond. De gasten hadden de benen genomen en ook een tas met nylonkousen, handschoenen en nog meer. Van reden tot feestvieren werd het nu een reden tot aangifte bij de po litie. In het westen van Rotterdam gebeurde ook iets vreemds. In de Watergeusstraat was Zondag morgen een bewoonster, die he vig schrok toen ze in de voorka mer kwam. 's Nachts was er een apothekersfles vol met inkt door de ruiten gegooid en had een ware ravage van inktvlekken op meubelen en kledingstukken aan gericht. De politie is er al achter, wie dat vermoedelijk gedaan zal hebben, n.l. een man, die zijn wraak heeft willen koelen op een vrouw in die straat. Hij heeft zich alleen in het adres vergist. Deze man maakt er n.l. zijn werk van om ruzies te beslechten door het toepassen van dergelijke maatregelen. Hij gooide al eens een fles zoutzuur ergens door een venster. Het gaat er nu maar om de winkelier te vinden, die de inkt in die fles heeft verkocht, teneinde het bewijs in handen te krijgen. ZAKKENROLSTER GEGREPEN Onlangs werd te Den Haag een zakkenrolster gearresteerd. Dank zij de opmerkzaamheid van een bezoekster van een tentoonstel ling werd zij gegrepen. De poli tie deelt mede, dat deze zakken rolster tot dusverre bekend heeft zich meer dan veertig maal aan andermans goed vergrepen te hebben. En dat alleen in de eer ste negen maanden van 1951. De Haagse officier van justitie heeft haar onder zijn hoede genomen. ONGEVAL OP GILZE-RIJEN. Naar eerst thans bekend wordt is Vrijdag j.l. op de vliegbasis Gilze-Rijen een ongeluk gebeurd dat aan de dienstplichtige ser geant J. van B. uit Heerlen het leven heeft gekost. „Wat gelukkig, dat U zich heeft kunnen bevrijden, heer sultan", zei Terry honingzoet. „Tenslotte ben ik mijn vijanden toch baas geworden", antwoordde de sultan minzaam. „Ik nodig U allen nogmaals aan mijn tafel en ik toen er van overtuigd, dat de maaltijd dan niet meer op een voor mij onaangename wijze zal 'worden gestoord". De sultan lachte daverend alsof hii dit een best grapje vond. Er was iets in dit lachen dat Terr,'s mening, dat h-ri niet de wa re sultan was, bevestigde. „Je hebt knap je best gedaan, waarde vriend", zei de sultan te gen Terry „maar als ik zelf ook niet zo slim was geweest, had ik nu toch gevangen gezeten". „Zeker, sultan", antwoordde Terry beleefd, „het is altijd goed meer op eigen kracht te vertrou wen dan op die van anderen"! JACHT OP ZEVEN EVERS. In de omgeving van de kasteel- ruine Bleyenbeek bij Afferden is een drijfjacht gehouden op zeven wilde zwijnen, die met hun vraat zucht grote schade aanrichtten. Het gelukte een viertal jagers om vier zwijnen neer te leggen. De zwaarste der geschoten evers woog 190 pond. Juffrouw War.da Suren uit Bremen zag er gistermorgen op Schiphol geen been in om haar benen te tonen. Zij is dan ook de Duitse „benenkoningin" van een kousenfirma, die haar een toer tje door de Verenigde Staten liet maken. Schiphol stond op stelten rond deze schone stelten, vooral ook omdat juffrouw Wanda in de „States" niet in staat werd gesteld haar onderdanen met die van beroemde Amerikaansen te doen vergelijken. De door haar uitgedaagde rivalen Mariene Dietrich en Betty Grable bleken daar niet op gesteld. Die onder danen van juffrouw Wanda zijn blijkens de verzekeringspolis 200.000 mark waard. Over de rest wordt niet gepraat. Niet voor de poes en niet voor de soep, die benen. TAXI VERVOERDE 50 KG OPIUM. Zondagavond om half tien is bij het verlaten van de werf Wil ton Feijenoord te Schiedam een taxi aangehouden, waarin vijf Chinezen zaten, die een groot aantal dozen en tassen vervoer den. De portier van de werf die de inhoud ervan wilde controle ren, kwam tot de ontdekking, dat er wel iets zeer belangrijks in moest zijn, omdat de Chinezen prompt aan de haal gingen. Eén hunner nam nog een tas mee en dus richtte de portier al ijn, aandacht op deze vluchte ling. Toen hij hem gevonden 1 d op de werf, vond hij in de tas een grote hoeveelheid opium. Onmiddellijk werd de Schiedam- se politie gewaarschuwd, die deze Chinees, K. King verhoorde. K. gaf de namen van nog drie an dere Chinezen, die bij hem aan boord van een Nederlands tank schip waren. De politie kwam er ook achter, dat de contactman in Nederland een Chinees uit Ka- tendrecht was (Ah-Nug). In totaal werd in de taxi 50 kg opium aangetroffen met een to tale waarde van ongeveer 20.000 gulden. Behalve in Nederland was -het schip nog tweemaal te voren, o.a. in de Perzische Golf en tijdens de reis, grondig onder zocht, maar men had niets kun nen vinden. Het vermoeden be staat evenwel, dat de opium aan boord is gekomen in de Perzische Golf. De vijf Chinezen zijn in het politiebureau in Schiedam opge sloten. i: 5 regels 75 centj ct.; minimum pej nummer, of: Adrea nt meer 's namiddags 2 uur Zaterdags 11 uur ;tokslagen uiteen te 1 personen werd in- ertig personen zijn van de lijn Alexan- een personenwagen e betogers in brand ijkheden te Alexan- aats bij het vertrek 'asja naar Caïro._ van Egyptische zijde :n over een „verzets- de Suez-kanaalzone. ;n taxi-bestuurders en mede te werken Der van Britse troe- uden arbeiders, die ;t de bouw van een vliegveld te Aboe •erk hebben neerge- een dagblad der ldt dat de „Moham- ïderschap" begonnen ven van vrijwilligers ikking van de rege lden gesteld, indien •achten in de Suez- n toevlucht tot ge- nemen". Het blad broederschap ver- tober a.s. over zeven te kunnen beschik- •n van het Egypti- in Palestina hebben i met het bevel over ap worden belast, studenten, schooljon- lers hebben Dinsdag e demonstratie te n ter viering van de de Brits-Egyptische 'rachtauto's met be- ie vergezelde de de- aar het centrum van ebouwen van de bui- ilomatieke vertegen- in de Egyptische •den zwaar bewaakt. .000 studenten en ar- bij het centraal sta- -o premier Nashas rankomst uit Alexan- ht. Onder een zwaar eide begaf de minis- zijn ambtswoning, in de hoofdstraten geefs de menigte de in bedwang te hou aar de woning van ven. Soedanese van de balkc>Y vP- tT*tjoT* var> nP i i toespraken, werden gejuicht. Pasja, de Egyptische Economische Zaken, vraaggesprek te Pa- d, dat Egypte niet t gebruik van geweld troepen uit de Sues- 3n de Soedan te ver- rpte stond evenwel aanval op zijn gebied den. over het verdegings- t Midden-Oosten, dat is verworpen, zeide iat Egypte niets aan- de voorstellen zag. iet duidelijk genoeg, nauwkeurige aanwij- n omtrent eventuele Een bericht vol- Egypte voornemens gedeelte van zijn in- eland naar Duitsland, dere landen te ver- tempelde de minister lij wees er op, dat de ede afnemers waren ;n sprak de hoop uit, ts-Egyptische handel itbreiden en ontwik- t tegenwoordige Paki- d. Hij werd geboren te idia, waar hij voor de Pakistan heeft ver- van zijn volk was lammedaan. Hij speel- ische rol bij de gebeur- leidden tot de deling :elkheid van India en ij werd premier toen rd gecreerd op 14 Au- koning heeft in een tl de gouverneur-gene- kistan zijn deelneming ;saar genaamd Rafiq Liaquats moordernaar rolgens een ooggetuige het publiek letterlijk gescheurd, ijk na de aanslag heeft samenscholingen van jf personen en het dra pens verboden. ZON. EN MAANSTANDEN. t, ZON op onder MAAN op onder 7.10 >7.11 4.13 17.40 17.38 17.36 19.16 20.08 21.11 12.43 13.38 14.20 U Htt«) aiuua uguw. Nadat de voorzitter aan Mos- sadeq had gevraagd of hij nog wilde spreken en deze ontken nend had geantwoord, werd de vergadering tot hedenavond ver daagd. De Amerikaanse gedelegeerde Warren Austin verklaarde tegen over verslaggevers, dat hij tot onderhandelen", aldus Mossadeq. „Het was onnodig de Veiligheids, raad lastig te vallen om ons met Engeland aan de conferentietafel te krijgen. Zij waren het en niet wij, die plotseling die tafel ver lieten en elke uitnodiging om te rug te komen van de hand wezen. De tijd dringt en als ons aanbod tionist en aesKunmge van ue re publikeinen op 'het gebied van buitenlandse zaken. Thomas Dewey. gouverneur van de staat New York, heeft Zon dag verklaard te geloven, dat ge neraal Eisenhower door de repu blikeinen candidaat voor het pre. sidentschap zal worden gesteld. nen, er in loegeswiuu, zone om Moensan dezelfde afme. ting zou hebben. Oorspronkelijk stelden zij een „beperkte zone" voor Moensan voor. In het geallieerde communiqué wordt staande gehouden, dat het noodzakelijk is de neutrale zone den in Saksen ongeveer 9000 per sonen uit hun huis gezet teneinde plaats te maken voor activisten, partij- en regeringsfunctionaris sen. Vóór het einde van dit jaar zouden nog 7000 mensen naar el ders worden overgebracht. magiërs op de Londen- len konden ook giste- irtrekken vanwege de nkomenfle vliegtuigen. >mmigen reeds 24 uur n, moesten op de laat- fsplaats voor Londen d blijven. in België dichte mist. list heeft in België tot •ringen geleid. Maandagavond 11 uur is het vliegveld van. Meisbroek ge sloten en Dinsdagochtend zijn alle vertrekken uitgesteld. Talrijke treinen zijn met ver traging de Brusselse stations bin nengelopen. Ook op de wegen on dervond het verkeer sterke ver traging. eer, v ut .am; ïor KJT3 IVftI ste I tei va? VOi I. ate em] lil erf eel aal ad •/ar .un I tnei uv. »lei| ais wa ide me dit t t( I ci 3 M !>ec Irit 'au' mo res ia* e: ver ich lar mg hel taxi eidl sist be Sol- af- ns re- be ?ze| eisl leo| las er- ia- Wd sei, an ef- 'n. de ks fr- se n" ci- I e- i nt en n- en r- rd I he 1- I ^d, er - s- v- e-

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 3