BUT Heihuis zonder sleutel NOODD MAATREGELEN TEGEN SPECULANTEN Eet SM Werktijden Overheidspersoneel gedurende de wintermaanden Uit Jle Srcnincic N.V. Fa P. J. VAN DE SANDE KNOOPS PFAFF Na Wolle Fant BAKKERIJ DE R00 PHILIPS en E F Bakkt FOTO-KINO AgenJa RECORD AAN ORDERS VOOR SCHEEPSBOUW De pensioengerechtigde leeftijd Prins Bernhard naar de V.S. vertrokken TERNEUZEN. BRESKENS. AXEL. GROEDE. HULST. PHILIPPINE. SPECIAAL ALKAL1VRIJ VOOR WOL De Amerikaanse atoomwapens SAS VAN GENT. IJZENDIJKE. ZAAMSLAG. ken- Boekhandel Noordstraat Terneuzen Land- en Tuinbouwboekhouden PRODUCTEN NJEUWSTRAAT 28 Neemt U FIJNE SPECUL. Tevens een g Nieuwedicpstraa Twee ogen.... twee den. Eén op de film, ét de zoeker, nét zo groo de foto die U maakt- de Kodak Duaflex 12 slaagde opnamen 6 X I op één Kodak-filmpje. Prijs 56,—. Verkrijgbaar bij: Neordstraat 6 Terne Be regering heeft voor de win termaanden, een nieuwe regeling vastgesteld voor de werktijden van het personeel in dienst van de rijksoverheid. Deze regeling is noodzakelijk zowel in verband met de beperk te brandstoffenvoorraden als met de noodzaak om in de periode van 12 November tot en met 2 Februari tijdens de z.g. piekuren de uiterste zuinigheid te betrach ten in het verbruik van electri- citeit. Gedurende de periode van 15 October tot en met 30 April zijn de kantooruren van de over heidsdiensten als volgt bepaald: 15 October t/m 10 November van 8-30—17.30 uur; 12 November t/m 17 November van 8.4516-45 uur; 19 November t/m 29 December van 8.4516.30 uur; 31 December t/m 12 Januari van 8.4516.45 uur; 14 Januari t/m 2 Februari van 8.4517 uur; 4 Februari t/m 30 April van 8.3017.30 uur. De middagpauze is hierbij ge steld op een half uur, terwijl de kantoren des Zaterdags gesloten zullen zijn- Voorts zullen de kantoren van de rijksoverheidsdienst geduren de de periode van 12 November t/m 2 Februari Donderdags avonds geopend zijn, teneinde verloren werkuren in te halen- Daar het sluiten der kantoren •p Zaterdag en de daarvoor ver eiste inhaal der verloren werk tijd moeilijkheden veroorzaakt in het functioneren der overheids diensten, terwijl deze maatregel voornamelijk noodzakelijk is we gens het specifieke gebrek aan cokes, ligt het in de bedoeling, zodra de cokespositie voldoende zal zijn veilig gesteld, ook op dit punt tot normale werktijden te rug te keren. De toepassing van deze rege ling heeft een besparing op het cokesverbruik tengevolge, terwijl door de aanpassing van de werk tijden gedurende de periode van piekbeperking wordt bijgedragen tot het vermijden van een over matige belasting van de electri- sche centrales. Het is van groot belang, dat op de kantoren van het particuliere bedrijfsleven eenzelfde zuinig heid wordt betracht bij het co kesverbruik, zomede bij het ver bruik van electrieiteit gedurende de piekuren. Met het oog hierop wordt overleg gepleegd met de organisaties van het bedrijfs leven. De minister van Binnenlandse Zaken zal een dringend beroep doen op de lagere publiekrechte lijke lichamen om deze regeling van de werktijd voor het perso neel in dienst van die lichamen zoveel mogelijk op de rijksrege ling te doen aansluiten. Het ligt in het voornemen van de minister van Economische Za ken binnenkort een overzicht te geven van de vraagstukken, wel ke zich in Nederland en elders op het gebied van de brandstof fen- en energievoorziening voor doen. HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater, 8 uur: Biosc. Hyenas van de weg". MORGEN: TERNEIJZENConcertgebouw 8 uur: Biosc. „Gung Hbü" Luxor Theater, 8 uur: Biosc. „Hyena's van de weg". Lokaal Bethel, 8 uur: Filmvoorstelling Nat. Chr. Getn. Onth. Ver.; 4 uur: Kin dervoorstelling. AXEL): H)et Centrum, 8 uur: Biosc. „Om het goud van Ne- veda". Nu er nog bijna 3 maanden van dit jaar voor de boeg zijn, melden de Britse scheepswerven aan de Tyne dat er dit jaar reeds onge veer 130.000 ton méér aan scheeps- ruimte is besteld dan in 1949 en 1950 tezamen. Eén scheepswerf heeft nu reeds orders geboekt tot begin 1956, terwijl andere werk hebben tot 1954-1955. Tot dusver bedroegen de orders voor nieuwe koopvaarders dit jaar meer dan 500.000 ton, het geen nog nooit in de geschiedenis der scheepsbouw aan de Tyne is voorgekomen. De orders betreffen grotendeels tankschepen. Verschenen is het rapport van de door de staatscommissie voor de pensioenwetgeving ingestelde subcommissie ter bestudering van het vraagstuk van de pensioen gerechtigde leeftijden. De subcommissie komt daarin tot de conclusie, dat er geen aan leiding bestaat in de pensioenge rechtigde leeftijd voor de man nen verandering te brengen, maar dat de pensioengerechtigde leeftijd voor de vrouwen tot zes tig jaar behoort te worden ver laagd. Tenslotte spreekt zij als haar gevoelen uit, dat het instituut van de zogenaamde slijtende be trekking behoort te worden af geschaft en dat vervroegde pen sionnering slechts dient te ge schieden na medische afkeu ring. Prins Bernhard is van het vliegveld Soesterberg naar de Verenigde Staten vertrokken. De reis heeft in het bijzonder ten doel een bezoek te brengen aan een aantal Amerikaanse marine-instellingen, waar een aantal Nederlandse marine-offi cieren en onderofficieren thans cursussen volgt, waarbij speciale nadruk valt op anti-onderzee- bootmaatregelen en vliegdienst- training. Aan deze onderwerpen zal ook de prins bijzondere aan dacht besteden. Het program omvat bezoeken aan ruim tien marine-instellin gen- Aangezièn deze ver uiteen liggen zal het ondanks het feit, dat ter tijdsbesparing gro tendeels per vliegtuig wordt ge reisd niet mogelijk zijn alle instellingen, waar Nederlanders in opleiding zijn, te bezoeken. Prins Bernhard wordt omstreeks het einde van deze maand hier te lande terugverwacht. De Franse minister van finan ciën, Réné Mayer, heeft een ra diorede gehouden, waarin hij be loofde, dat strenge maatregelen zullen worden genomen tegen speculanten in dollars en goud. Ook maatregelen om de prijzen van het voedsel laag te houden, zijn nodig. Een nieuwe staatsle ning wordt spoedig uitgegeven, waarvan de opbrengst zal worden gebruikt voor de huizenbouw of voor vergroting van de nationale productie. De jongste regeringsmaatregelen, welke prijsverhogingen en hogere lonen mogelijk maakten, vormden eer! samenhangend geheel. „Hiet nieuwe loon- en prijs niveau moet gehandhaafd blijven zo zeide hij. Dank zij het optreden van internationale financiële or ganisaties, welke Frankrijk mede had opgericht, bestaat er redelij ke hoop, dat „de buitensporige prijsstijgingen zich niet meer zul len heihalen", maar zo zeide Mayer, Frankrijk ziet zich ge plaatst voor de ernstige dreiging van een inflatie". De lasten, door de herbewape ning op het land gelegd, moeten in overeenstemming zijn met onze werkelijke mogelijkheden, aldus Mayer, die verder verklaarde, dat er bij het ontwerpen) van het in voerprogramma voor 1952 moeilij ke beslissingen moeten worden ge nomen. Voor het stelsel der sociale ze kerheid en voor de staatsindustiie- en moet financieer evenwicht wor den bereikt. Sprekende over de plannen der regering voor het tot staan hren- gen der inflatie, zeide de minis ter, dat voortgegaan zal worden met het nemen van maatregelen dememingen voortzetten en „het plaatsen van een nieuwe lening, welke kan Worden gebruikt voor huizenbouw of uitbreiding van de productiemiddelen, aanmoedigen". De minister bestreed de ver spreiders van geruchten en de lei ders aan inflatievrees. „In verband met speculaties in goud en valuta's heeft de bank van Frankrijk voorlopige maatre gelen genomen. Het bureau voor valuta-controle zal ook maatrege len nemen, die gericht zijn tegen hen waarvan het aantal de laat ste 'tijd te groot is geworden, die tenl onrechte profiteren van de en kele maanden geleden ingevoerde /\w> VMiitonlQriHoö vn. Opbrengst collecte. De te Temeuzen en Sluiskil ge houden collecte voor de reclasse ring heeft de som van 204 opge bracht. Geslaagd. Bij de te 's-Gravenha.ge gehou den examens voor adjunct-com mies-titulair der directe belastin gen zijn o.m. geslaagd de heren P. Ringelberg te Terneuzen, werk zaam ter inspectie der belastingen en J. Risseeuw te Hoek, werkzaam op het rijksontvangkantoor te Temeuzen. Jubileum-muziekavond. Op 22 October a.s. wordt in de bovenzaal van „La Belle Vue" een muziekavond georganiseerd ter gelegenheid van het feit, dat de heer Aug. Eeckhout uit Hulst vijftig jaar geleden zijn eerste muzieklessen kwam geven te Ter- neuzen. Zoals uit de advertentie in dit r.ummer .blijkt, zijn voor die avond uitgenodigd leerlingen en oud leerlingen, terwijl voorts aan een groot aantal belangstellenden in vitaties zijn gezonden. De accordeon-vereniging „Paolo Soprani" zal haar medewerking verlenen. Leraar en leerlingen verzorgen het verdere programma. Wij zijn er van overtuigd, dat het de heer Eeckhout bij dit zeld zame jubileum niet aan belang stelling zal ontbreken. Blue-Band demonstratieavond. Vele mannen die anders op Maandagavond in clubgebouw of andere plaatsen nog eens napraten over de sport of andere gebeurte nissen van de dag, hadden gisteren avond de thuiswacht. Het was een avond voor de vrouwen. In het Concertgebouw, dat tot berstens toe was gevuld, bood de Unilever Verkoopcentrale N.V de Terneuzense huisvrouwen een Llue Band demonstratieavond. Er kwam geen gelaatsverf aan te pas. Geu ren van Royco-kippenbouillonsoep kwam ons tegemoet. Toast wachtte op knabbelgrage tanden. De heer J. Moor, teamleider, ver welkomde de dames, waarna een suggestieve film „Wording" werd vertoond. Daarin zag men hoe, waarvan en onder welke omstan digheden „Blue Band" ontstaat. In recordtijd smaakten alle aanwezi gen het genot van een kop soep met toast, dat onder hoogspanning was klaargemaakt. Mej. H. van Verre, hoofddemonstratrice, het zien wat men met Blue Band doen hoord aan Ernst Rauter, wiens ster onder het nazi-regime zo had geschitterd. Deze super de luxe-wagen, welr ke o.a. is uitgerust met toeren- teller en automatische versnelling, was een nieu'wtje in die dagen, lag zó stabiel op de weg dat er bij aspirant-kopers zelfs plannen be stonden het vehikel na grondige reparatie en verbouwing als race wagen op het Zandvoortse circuit te doen verschijnen. Het parket was echter de me ning toegedaan dat de wagen na de bevrijding in Duitsland was ge stolen en legde beslag op het voertuig, dat naar Breda werd overgebracht. Na plus minus 9 maanden werd recht gesproken en de heer Esselbrugge kreeg zijn (dure) curiositeit op wielen) terug. Diverse aanbiedingen) ontving de huidige bezitter reeds, maar tot op heden is er nog geen accoord bereikt. De heer Esselbrugge heeft tot nu toe alle souvenir-jagers we ten af te wimpelen, maar wij we ten niet of deze wagen nog lang in Axel zal blijven staan. Sic tran sit gloria! Ook onder de auto's! Vismijn. Visaanvoer op de vismijn te Breskens in de week van 7 tot en met 13 October 1951. 1523 Kg bot 75 tot 21; 2257 kg schar 69 tot 16; 750 kg schol 60 tot 31; 125 kg tong 219 tot 141; 27 kg tarbot 181 tot 131; 488 kg rog, 38 tot 24; 721 kg wijting 24 tot 16; 35 kg onverkochte vis voor vismeel; 17 kg kabeljauw 86 tot 74; 19054 kg exportgarnalen 95 tot 14; 1365 kg binnenlandse garnalen 65 tot 17 cent. Opbrengst collecte. De te Breskens gehouden col lecte ten bate van de reclassering heeft 79,55 opgebracht. Gegund. Architect J. Locaen alhier heeft namens de dames A. en H. Klaaijs- sen de bouw van eenj woonhuis aan de Epok-kade opgedragen aan de combinatie van de volgen de aannemers: Gebrs. Visser; Fa. Schippers Nauta en A. Provoost allen te Breskens. Geslaagd. Bij het te Amsterdam gehouden examen voor het diploma notaris klerk is geslaagd de heer I. J. Verduijn te Breskens. Keie maanueii gcrcucu z;en wa1- men met Llue mogelijkheden om buitenlandseva- kan En dat js heei wat! Info iron j"1,q hflTllfPTl tft VPrkrh8"CH e/IrtTvx-inctrotio luta van de banken te verkrijgen en dit doen tot een veel groter bedrag dan nodig is voor de lo pende invoer. Industriëlen en han delaren), die door deze praktijken hun geldkistje leeg hebben ge maakt, zullen in ernstige moeilijk heden komen. Er zijn aan de ban ken instructies gegeven om cre- dieten met speculatieve bedoelin-( gen te weigeren". Tenslotte laakte de minister het vormen van voorraden( en hij deed een beroep op het land eensgezind te zijn bij de verdediging van de frank en niet te speculeren op verlaging van de waarde er van. DE LIBERALE PARTIJ EN DE BRITSE VERKIEZINGEN. De vice-voorzdtter van de En gelse liberale partij, Sir Andrew Macfadyean, heeft meegedeeld, dat in de 515 van de 625 kies districten, waar geen liberale candidaat is, de helft der libera len zich van stemming zou ont houden en het grootste deel van de andere helft op de conserva tieve partij zou stemmen. Op deze demonstratie volgde een heerlijke kop koffie met toebeho ren en als slot enkele aardige films, die aller belangstelling genoten. Geen wonder, dat de dames hoogst voldaan huiswaarts keerden. Het is geen geheim, dat in de meeste huisgezinnen roomboter tot de fabels behoort. Deze demonstra tieavond toonde dat de huisvrouw ook heerlijke maaltijden kan tove ren zonder het natuurproduct. Als dan, zo het spreekwoord zegt, de liefde van de mannen door de maag gaat, kan deze liefde evengroot zijn door middel van Blue Band als- van de roomboter. Vergane glorie. Toen een jaar of vijf geleden de heer Esselbrugge garage „Gito hier ter plaatse van een Engels majoor een wagen overnam, die deze officier bij een aanrijding in Parijs aan motorkap en spatbor den had beschadigd, was al direct aan de initialen en standaard de herkomst van deze wagen te zien. Het was een 6-cylinder May- bach 1938 uitgerust met 2 carbu rateurs, dubbele ontsteking enz. Het was in zijn tijd de duursite wagen die in Duitsland te verkrijt- gen iwas. De wagen had toebe- Geslaagd, Bij bet te Amsterdam gehouden examen voor het diploma notaris klerk slaagde o.m. mej. M. A. Lauret fo Groede. Vogelvreugd. Op de vergadering van de bond van vogelliefhebbers in Oost Z.- Ylaamicreit werd besloten met Kerstmis gedurende een 4-tal da gen een tentoonstelling met vogel- keuring te organiseren. De keuring voor kanaries zal in 4 klassen worden srehoudeiu De bekende liefhebber Van Loon uit Roosendaal beeft -contact met de vereniging gezocht, waarbij hij bereid is met een aantal goede vogels naar Zeeuws-Vlaanderen te komen. Deze unieke gelegenheid heeft Vogelvreugd aangenomen en men ziet vol verwachting uit naar deze mooie collectie. Verkeersongeval. Zondagavond omstreeks T uur reed een autobus van de Z.V.T.M. ilic L "vi, - om de prijzen, van dringend nodige v ghoud°efn°P De Het is eeilie en vooral voordeliger om geen risico te nemen met alkali vrij voor alles en nog wat regering zal streven naar vergro- hp' ting van de productiviteit en het verkrijger! van meer grondstoffen, in het bijzonder kolen en textiel. „Amerika heeft geen spectacu lair atoomwapen", zo heeft sena tor Lyndon Johnson, hoofd van de Senaatscommissie, belast met het onderzoek naar de paraatheid van het land, in een radiotoe spraak verklaard. „Wij werken aan atoomartille rie, atoomduikboten, vliegtuigen met atoomkracht en dergelijke zaken, doch al deze wapens be vinden zich nog in het laborato riumstadium, op een experimen tele basis. Mogelijk zullen wij ze uiteindelijk in grote hoeveelheid bezitten." door EARL DERR BIGGERS Vertaling van P. Oreille. 101) (Nadruk verboden.) „In orde. Nu kom ik aan het be langrijke punt. Begrepen? De waar heid wil ik hebben Hoe kom je aan dat horloge?" Chan en John Quincy leunden in spanning naar voren. „Ik hem kopen," zei de Jap. „Gekocht? Waar?" „In winkel van Chinees Lau Ho. Hallet wendde zich tot Chan. „Weet je die winkel, Charlie?" Chan knikte. „Ja, zeker." „Nu open?" „Open tot 10 uur of meer mis schien." „Goed", zei Hallet. „Kom, Okudo Rijd ons er heen." Lau Ho, een kleine gerimpelde Chinees, zat achter zijn werkbank met een microscoop voor een van zijn oude, fletse ogen. De vier man nen, die zvjn winkeltje binnen kwa men, vulden het geheel, maar hij keek hen nauwelijks aan. „Kom, Ho word eens wakker," riep Hallet. „Ik moet met je pra ten." Met.de grootste koelbloedigheid kwam de Chinees van zijn kruk af naar de toonbank. Vijandig keek hij Hallet aan. De kapitein legde het armband horloge op een glazen uitstalkast. „Dit ooit eerder gezien?" vroeg hij. Lau Ho keek er onverschillig naar. Langzaam sloeg hij de ogen op. „Misschien. Kan niet zeggen," antwoordde hij met hoge, kraken de stem. Hallet werd rood. „Onzin. Je hebt het in je winkel gehad en het aan deze Jap verkocht. Is dat zo?" Lau Ho keek dromerig naar de taxichauffeur. „Misschien. Kan niet zeggen". „Pas op!" riep Hallet. „Je weet toch wie ik ben?" „Politie misschien." „Politie misschien, ja En je moet me vertellen over dit horloge Word nu wakker en kom voor de dag, of Chan legde eerbiedig zvjn hand op de arm van zijn chef. „Stel u nederig voor, dat ik een poging doe," zei hij. Hallet knikte. „In orde, hij is voor jou, Charlie." Hij ging terzijde. Chan boog met groot vertoon van beleefdheid. Hij begon een lang verhaal in 't Chinees. Lau Ho keek hem met enige belangstelling aan. Dan piepte hij een kort antwoord, Chan liet een nieuwe woordenvloed over hem heen gaan. Nu en dan hield hij even op en dan sprak Lau Ho. Na 'n poosje kwam Chan stra lend weer bij de anderen. „Verhaal nu geheel uit hem ge trokken, zoals pijnlijke kies," zei hij. „Armbandhorloge is bij Lau Ho gebracht op Donderdag, week van de moord. Te koop aangeboden door donker gekleurd jongmens met een smalle snede over de wang. Lau Ho horloge kopen en repareren, bin nenwerk in beschadigde toestand. Zaterdagmorgen hij het met mooie winst verkopen aan Japannees, ver moedelijk aan deze Okuda, maar Lau Ho wil daar geen eed op doen Zaterdagavond donker jongmens schijnen overweldigd door opwin ding en wil horloge terug hebben Lau Ho zeggen het verkocht aan Japannees. Welke Japannees? Lau Ho weet geen naam en kan niet schrijven. Alle Japanse gezichten hem onverschillig. Donker jong mens vloeken en heengaan. Telkens verschijnen, vragen om tijding, maar Lau Ho is niet in staat hem van dienst te zijn. Zodanig is het verhaal van deze koopman hier. Zij gingen de straat op. Hallet keek lelijk naar de Jap. „In orde., vooruit maar. Ik houd het horloge „Zeer dankbaar," zei de bestuur der en sprong in zijn wagen. Hallet wendde zich tot Charlie „Donker jongmens met een snede?' vroeg hij. „Mij heel duidelijk," antwoordde Chan. „Dezelve zijn de Spanjaard José Cabrera, zorgeloos losbol met niet heel gunstige reputatie. Me neer Winterslip, is het dat u hem vergeten hebt?" John Quincy schrikte op. „Ik? Heb ik hem dan wel eens gezien?" „Herinner u", zei Chan. „Het zijn de avond volgend op de moord. U en ik toeven in Amerikaans res taurant, debatteren betreffende hy giëne van pastei. Deur openen, laat Bowker binnen, steward op „Presi- den Tyler", jolig vol okolehau. Bij hem donker jongmens deze Cabrera zelf." „O, nu weet ik het weer", ant woordde John Quincy. „Nu, die Spanjaard is makkelijk in te pikken", zei Hallet. „Ik heb hem binnen het uur Eén ogenblik alstublieft viel Chan in. „Morgenochtend om negen uur keren de President Tyler terug uit het Oosten. Zei f geen speler, maar wil ongelooflijke som verwedden, dat Spanjaard aan de haven Bowker staat op te wach ten. Als u geen heftig bezwaar biedt, smacht ik ernaar om hem op dat ogenblik te arresteren.' „Wel, ga je gang", gaf Hallet toe. Hij keek Charlie Chan scherp aan. „Jij oude schurk, je hebt de reuk te pakken." „Wie ik?" grinnikte Chan. „Met uw genadige toestemming zal ik het beeld veranderen. Stenen muren brokkelen af tot stof. Door vele kijkgaten stroomt licht binnen als rozige strepen van dageraad." komende uit Philippine in de rich ting van Driekwart, toen even vóór de wijk De Zandstraat een autobus van de S.B.M., die een extra-dienst reed met een voetbalvereniging, uit tegenovergestelde richting kwam aangereden. Vermoedelijk door het niet vol doende uitwijken door de bestuur der van laatstgenoemde autobus kwamen de bussen met elkaar in aanraking en werden deze langs de zijwand beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. V erkeersongeval. Gisterenmorgen omstreeks half acht kwam op de Kanaalweg nabij de hofstede van de Wed. J. Ra- mondt een vrachtauto van de transportonderneming A. David te Sas van Gent, geladen met pulp; in botsing met een vrachtauto van de landbouwer A. Catesman, Oranje polder, te Biervliet, die met bieten geladen op weg was naar de Coö peratieve Suikerfabriek. Daar beide vrachtauto's zwaar geladen waren, was de botsing urij hevig. De vrachtauto van de heer Catseman werd zwaar beschadigd, terwijl de vrachtauto van de heer David licht werd beschadigd. De bestuurder van laatstgenoemde vrachtauto kwam met de schrik vrjj, terwijl de zoon van de heer Catseman, die de andere vracht auto bestuurde, door glasscherven lichte snijwonden aan de kaak toe kwam. Zwanen in «Ie „Veste". Het gemeentebestuur heeft een koppel jonge zwanen aangekooht, die een plaats hebben gekregen op de oude „Veste" nabij de be graafplaats. De zwanen zijn nu nog bruin grijs. Velen zullen' met genoegen deze mooie dieren daar waarnemen. Kwajongensstreken. Enige scholieren hebben de slechte gewoonte tussen 't paadje achter de woningen aan de Boule vard een touwtje te spannen. Enkele weker! geleden was een vrouw hiervan de dupe geworden. Zij bezeerde zich zó ernstig, dat zij zich onder dokters behandeling moest stellen. Thans was het een oude man die van deze kwajongenspoets de dupe was. Ook hij kwam ernstig te val len en moest naar zbijn woning worden gebracht. Gemeenteraad. Vrijdag a.s. zal de gemeenteraad van Zaamsilag in openbare verga dering bijeenkomen. De lijvige agenlda vermeldt o.a. de henbenoeming van de leden tfer z.g. huisvestingscommissie een voorstel inzake de jaarwed de der gemeentegeneesheren; een wijziging van de vleeskeu- rings-verordeningen een voorstel tot het aanleggen van een voetpad naar het sport terrein vaststelling verodening tot het heffen van rioolbelasting; wijziging van de begroting bur gerlijk armbestuur en de aanbie ding van de gemeentebegroting 1952. De leden van de commissie van advies ingevolge de Woonruimte- wet 1947 treden jaarlijks af. B. en W. stellen de raad voor opnieuw te benoemen de heren J. de Klerk, I. J. Kolijn, BL van der Beek, J. S. Buijze en W. Galle. Voor benoeming tot gemeente geneesheer wordt voorgedragen de heer A. A. Hartman, arts alhier. Bij de ingekomen stukken be vindt zich een afschrift van een schrijven van Ged. Staten aan de minister van Verkeer en Water staat waarin, wordt aangedrongen op spoedige vernieuwing der Kraagbrug. Opbrengst collecte. De collecte voor de reclassering heeft te Zaamsiag ruim 122 op gebracht. Aanrijding. Maandagmorgen omstreeks 9.30 uur reed een bus van de Z.V.T.M. uit de richting Zaamsiag aan het kruispunt van de Groenstraat deze weg links in naar de richting Axel. Op dat moment Kwam de motor rijder M. Adriaansen, monteur te Zaamsiag, uit de richting Temeu zen. HKj botste met zijn motor te gen de achterzijde van de bus. H)et kwam nogal hard aao. zodat dok tershulp werd ingeroepen. Dr. Elenbaas was spoedig ter plaatse en constateerde dat het rechterbeen gebroken! was. Per ziekenauto is de motorrijder naar het ziekenhuis te Terneuzen over- gebracht. (Wordt vervolgd.) Opstellen over de gaszinjker. Tijdens de grootscheepse werk zaamheden in de Eendrachtpolder bij het leggen van de driedelige gaszinker door de Westerschelde hebben de leerlingen van de school voor Chr. Volksonderwijs te Zaam siag onder leiding van het perso neel een bezoek gebracht aan dat grote werk. De kennismaking met de gewel dige gaszinker-drukte stelde de leerlingen in staat diverse letfke opstellen over het werk te ma- De heer E. W. Smit, de Nij meegse aannemer die de zinker verbinding tussen Zuid-Beveland en Zeeuws-Vlaanderen tot stand bracht, heeft de jeugdige opstel makers op chocolade getracteerd. In een schrijven aan de heer H. van de Rovaart geeft de heer iSmit uiting aan zijn waardering en zijn dank en! hij stelt het op prijs de opstellen in zijn bezit te mogen houden als een herinnering aan het werk in Zeeuws-Vlaande ren. De grootste sortering GAMY in diverse dessins Wij brengen steeds iets aparts. WIT SPECULAAS FIJNE en ONTBIJTKOEK het JUISTE ADRES Steenkamplaan 2, Tel. 2208 ter. Irenestr. 22, Terneuzen Bergplaats voor rijwielen in ruime garage 's Woens dags, Zaterdags en Zon dags. Geopend tot 12.30 des nachts. Garage Nieuwstr. kazerne. Taxi KOFVOETS, Temeuzen, Telef. W55. Examen April 1952 Schrift, cursus. Laag lesgeld. Vraagt inlichtingen. „Sudos" - Krabbendijke d

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 2