TRUMAN: „Ons enig doel is vrede Het oliegeschil in de Veiligheidsraad Brits-Egyptisch verdrag wordt opgezegd lypte Kahn DE STRIJD IN KOREA ,L V Ter gelegenheid van de eerste steenlegging voor het te Winston-Salem, in de Amerikaanse staat Noord-Carolina, te bouwen „Wake Forst College heeft president Truman een toespraak gehouden, waaraan het volgende is ontleend. De besprekingen over het plan Pléven De Veiligheidsraad is Maandagavond bijeengekomen om zich met het Brits-Perzische oliegeschil bezig te houden. Premier Mossadeq van Perzie werd door de achteruitgang binnengeloodst. Uiterlijk maakte de premier een rustige indruk terwijl hij met grote aan dacht de voorbereidingen gadesloeg en vervolgens achterover leunde in zijn zetel om te luisteren naar de Britse afgevaardigde Sir Gladwyn Jebb. w De kapper met het apartecachet^ eiiGÈNQ Egypte verwerpt Viermogendhedenvoorstellen De Egyptische Kamer van Afgevaardigden heeft Maandag de opzegging van het verdrag van 1936 met Engeland goedgekeurd. De Kamer keurde eveneens eenstemmig de opzegging van het verdrag van 1899 betreffende de Soedan goed. WEERS VERW ACHTIN G. HOOGWATER. op onder op onder Oct. DE TOEKOMST VAN DE SOEDAN. Verhouding van Japan tot Sowjet-Unie en China misl te Londen Frankeilng bij abonnement: Terneuzen. ërecte ur-Hoof dredacteur I. van de Sande. fledactle-adres: Noordstraat 5557 Terneuzen Na 5 uur Tel. 2073 DE Tel. 2510 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 4.55 per kwartaal. Per week 37 cent. Losse nummers 7 cent DINSDAG 16 OCTOBER 1951. 7e Jaargang No.1859. Verschijnt dagelijks - N. V. v/h Firma P. J. van de Sande. Terneuzen. Rubriek Kleine Advertenties C regels 75 ct.; iedere regel met.. 15 ct Vermelding onder nummer Eu- reau van dit Blad 15 cent meer, Inzending advertenties tot <iw namiddags 2 uur. Advertentieprijs per mm 12 d minimum per advertentie 1.8Ü „Naarmate de kracht van de Ver. Statenj en hun hondgenoten toeneemt, zouden wij in staat moeten zijn door onderhandelingen met de Sowjet-Unie tot regelingen te ikomen, die zij zal eerbiedigen en naleven. Onze politiek is ge grondvest op de hoop dat het mo gelijk zal zijn met de Sowjet-Unie in dezelfde wereld te leven, zon der dat er oorlog komt. En dit kan. indien de vrije landen over een verdediging beschikken die sterk genoeg is. Naarmate deze verdediging sterker wordt zal on ze onderhandelingspositie verbete ren. Onze toenemende kracht zal er toe bijdragen de leiders der Sowjet-Unie er van te overtuigen dat hun eigen belang Iwordt be vorderd door regelingen die langs vreedzame weg tot stand zijn ge komen". Truman herhaalde daarop zijn reeds vele malen eerder afge legde verklaring dat de Ver. Stoten „bereid zijn met de Sow jot-Unje en alle betrokken landen via de Ver. Naties te beraadsla gen over beperking der bewape ning en maatregelen tot het ver zekeren van de vrede". „Ons mi litair en verdedigingsprogram ma, de Amerikaanse hulp aan het buitenland en de hogere be lastingen die daarvoor in ons land moeten worden geheven, be vorderen allemaal hetzelfde doel: het beveiligen van de vrede, Hiervoor strijden onze soldaten ea die van andere vrijheidslieven de landen in de heuvels van Ko- rea". ,4k kan niet waarborgen", ver volgde de president, „dat wij ons doel zullen bereiken. Het resul taat is geheel afhankelijk van ons eigen streven. De heersers van het Kremlin kunnen, indien zij dat wensen, de wereld in een bloedbad dotmpelen. Doch wij zullen dat nimmer doen. Ons enige doel is: vrede. Ik ben bang dat sommigen, zo wel van onze burgers, als in het buitenland zullen menen dat het scheppen van een krachtige weer macht onvermijdelijk tot oorlog moet lijden, doch dat is niet zo. Wij zijn niet van mening dat oor log onvermijdelijk is. Integendeel wij menen dat de krijg onwaar schfinlijker is naarmate wij ster-' ker zijn. Zo lang één land de macht en de strijdkrachten bezit om andere staten te overweldigen en tevens blijk geeft van agressie ve bedoelingen, zo lang is werke lijke vrede onbereikbaar. Wij hebben in de dagen van Hitier gezien hoe dwaas het is zwak te zijn. Wij weten nu dat wij ons moeten kunn,en verdedigen indien een staat aanvalsneigingen vertoont. Men vraagt zich af: maar wat moet er nu gebeuren indien wij over een strijdmacht beschikken, sterk genoeg om de kruipende en sluipende manier van aanvallen, welke door Hitler is toegepast, te verhinderen Moet het dan soms worden uitgevochten en zal er een oorlog komen waaruit een dei- partijen als de volslagen overwin naar te voorschijn zrl treden? Ik ben die menning niet toege daan. Dan is het tijdstip gekomen om door onderhandelingen met de Sowjet-Unie tot resultaten te ko men". „Twee maal in de tijd van één generatie", besloot Truman, „hebben wjj ons bloed en onze be zittingen gegeven voor de verde diging der menselijke vrijheid. Zes jaar lang strjjdenj wij thans reeds weer, met alle wapens en verstand van geest, tegen de aanhangers van de valse god der tyrannie. Toen de Europese staten, onze westerse buurstaten, na de oorlog overbleven zoals de man in de Bij- De voorzitter van de Duitse delegatie bij de besprekingen te Parijs over het plan-Pléven, Theodor Blank, is naar Bonn ge reisd om verslag over de bespre kingen uit te brengen. In kringen, van de Bondskan- selarij meent men, dat bij de be sprekingen over een Europees leger bevredigende voortgang is geboekt en dat de delegaties het eens zijn geworden over de uit oefening van het opperbevel over de nationale eenheden en de sterkte van die eenheden, die tussen da sterkte van een divisie en die van een brigade liggen. bel, die, na door dieven te zijn be roofd en gewond, half dood op de weg bleef liggen, hebben wij hun onze olie en wijn aangeboden, zonder karigheid en zonder op de prijs te 'letten. En toen een van de jongste en kleinste staten van Azië iwerd overvallen hebben wij de leiding van de vrije wereld genomen bij het organiseren van zijn verdedi ging. Dit positieve optreden is ons niet gemakkelijk gemaakt Het heeft ons de haat en de vloek van de vijanden der vrijheid bezorgd en het zal ons mogelijk voor nog groter moeilijkheden stellen. Niettemin, indien de ge schiedenis onze handelwijze zal rechtvaardigen, dan zal het zijn om deze dingen, die wij gedaan hebben en niet om de louter negatieve deugd van niemand kwaad te willen doen". inmenging in de binnenlandse za ken van een land door een ander. de raad het salons „robert" markfc-'jgV brouwerijstr. 9 ferneuz£h ook voor betere toiletartikelen de definitieve haarmode is voor dagcoiffures kort, laat ons Uw haar verzorgen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagochtend tot Dinsdagavond. Plaatselijk ochtendmist. Koude ochtend met verspreide mistvelden. Overigens droog en zonnig weer met zwakke wind. Over het algemeen iets lagere mid- dagtemperaturen. WOENSDAG 17 OCTOBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 2.56 3.31 4.11 4.21 n.m. 3.05 3.40 4.20 4.30 ZON. EN MAANSTANDEN. ZON MAAN 17 7.06 17.44 18.08 10.19 18 7.08 17.42 18.36 11.35 19 7.10 17.40 19.16 12.43 20 7.11 17.38 20.08 13.38 21 7.13 17.36 21.11 14.20 Na de Kamer heeft ook de Egyptische Senaat eenstemmig de opzegging van het BritsEgypti sche verdrag en het verdrag be treffende de Soedan goedge keurd. In het regeringsbesluit, dat voorzag in opzegging van het Britsch-Egyptische verdrag, werd konjng Faroek tot koning van de Soedan uitgeroepen. Beide huizen keurden in principe de besluiten aangaande een nieu we grondwet voor de Soedan en het verlenen van de titel van koning van Egypte en de Soedan aan ko ning Faroek goed. De opzeggings- besluiten verkregen in de kamer 283 stemmen. Er waren 36 afge vaardigden afwezig. In de Senaat verkregen zij 180 stemmen. 38 Se natoren waren afwezig. De opzeggingsbesluiten zullen door koning Faroek worden gete kend en vervolgens in de staatscou rant worden gepubliceerd. Hierna zullen beide huizen stemmen over andere regeringsbesluiten. Egypte verwerpt viermogend hedenvoorstellen. De Egyptische minister van Binnenlandse Zaken heeft be kend gemaakt, dat Egypte de viermogendhedenvoorstellen be treffende de defensie van het Midden-Oosten van de hand wijst. In het antwoord van Egypte op Engelands voorstel inzake de Soe dan wordt gezegd, dat Egypte het voorstel niet in overweging kan nemen, „als er Britse bezettings strijdkrachten in Egypte en de Soe dan zijn". De gouverneur-generaal van de Soedan, Sir Robert Howe, heeft een bespreking gevoerd met twee van de belangrijkste Soedanese leiders, Mirghani en Mahdi. De beide leiders, die tot nu toe onverzoenlijke tegenstan ders waren, sloten een overeen komst met de gouverneur en keurden het plan om de Soedan geheel onafhankelijk te maken goed evenals het houden van ver kiezingen voor een constituante. De verkiezingen zouden onder internationale controle moeten staan. Mirghani is leider van de bewe ging, die een unie met Egypte gunstig gezind is. Mahdi is leider der beweging die naar onafhankelijkheid streeft. Hij wordt algemeen als „de man voor de Engelsen" be schouwd. De gouverneur-generaal heeft bovenvermelde plannen uit Enge land medegebracht vanwaar hij Zaterdag terugkeerde. In politieke kringen is men verrast over de overeenstem ming. Men ziet hierin de eerste positieve Britse daad tegen Egypte. VERKLARING VAN EGYP TISCHE MINISTER. Zondagavond heeft de Egypti sche minister voor de Soedan, Ibrahim Farag Pasja, te Alexan- drië verklaard, dat de gouver neur-generaal van de Soedan, sir Robert Howe, buiten zijn be voegdheden was gegaan met te waarschuwen tegen pogingen van buitenaf om bij het bestuur van de Soedan tussenbeide te komen. „Door deze verklaring heeft hij bewezen, dat hij slechts voor de Britse politiek werkt", aldus Fa- rag. De Egyptische regering zou geëigende maatregelen nemen en verklaringen of gedragingen van de gouverneur-generaal zouden geen invloed hebben op de plan- nev om de betrekkingen tussen de twee delen van de Nijl-vallei te regelen, aldus de minister. De Britse gedelegeerde ver klaarde, dat de situatie zich dras tisch had geweigerd sinds de Vei ligheidsraad de kwestie voor het laatst had besproken door de ver drijving van de Britse technici uit de raffinaderij van Abadan. Sir Gladwyn, die de nieuwe Britse resolutie had ingediend, welke de raad verzoekt, Perzië te berispen en op een hervatting van de besprekingen over de olie kwestie aan te dringen, zeide, dat de Britse regering maar al te gaarne bereid was de onderhan delingen te hervatten. Zij was evenwel ook van gevoelen, dat de Veiligheidsraad een of andere uitspraak diende te doen om aan te tonen, dat het geschil niet uit sluitend een zaak was van de Per zische regering en opgelost dien de te worden in overeenstemming van het internationale recht. Sir Gladwyn vervolgde, dat de situatie zich sinds 29 September, toen de oorspronkelijke resolutie van Engeland was ingediend, had gewijzigd. Men koesterde toen de hoop dat de Veiligheidsraad na drukkelijk zou verklaren, dat het voortgezet verblijf van de rest van de Britse staf te Abadan moest worden toegestaan, aldus Jebb. De positie van deze techni ci werd evenwel zo moeilijk, dat zij moesten vertrekken en in fei te door de Perzische regering werden uitgewezen. Een beroep op Perzië om zich te houden aan de voorlopige uitspraak van het internationale hof, had thans wei nig zin meer. Jelbb betreurde het, dat deze uitspraak in zekere mate door de gebeurtenissen was ach terhaald. Daarom verzocht de nieuwe Britse resolutie om een zo spoedig mogelijke hervatting van de onderhandelingen en stel de zij voor, dat de geschillen tus sen de partijen zouden worden opgelost in overeenstemming met de beginselen van de voorlopige, door het internationale hof aan bevolen maatregelen. Jebb legde er de nadruk op, dat zulks bete kende, dat Engeland thans niet stond op het herstel van de sta tus quo van vóór 1 Mei. Integendeel, Engeland streefde naar overeenstemming tussen.de partijen tenminste op een voorlo pige basis, waardoor de olie stroom weer zou kunnen vloeien zonder afbreuk zou worden ge daan aan een definitieve oplos sing van het oliegesehil. De Engelse gedelegeerde deed een beroep op Mossadeq, zich niet op een „agressief nationalis- tisch en inderdaad isolationistisch standpunt" te stellen, maar zich te richten op de bredere aspecten en door zijn houding te tonen, dat hij een constructieve oplos sing nastreefde, „die ons in staat zal stellen een soort van synthese te bereiken tussen het geïndu strialiseerde westen en de tot- dusver slechts gedeeltelijk geïn dustrialiseerde landen van het Oosten". Hierdoor zou een bij drage geleverd worden tot de welvaart van de gehele wereld. Dr Mossadeq, die na Sir Glad wyn het woord nam, verklaarde, dat hii een lange reis gemaakt had, niettegenstaande zijn zwak ke gezondheidstoestand, om de zaak van zijn land uiteen te zet ten. REDE VAN MOSSADEQ. Dr Mohammed Mossadea, de Perzische eerste minister, heeft Maandagavond in de Veiligheids raad verklaard, dat de raad niet bevoegd was de Britse klacht in zake het oliegesehil in behande ling te nemen. Mossadeq gaf evenwel toe, dat de V.N. het hoog ste orgaan waren, dat verant woordelijkheid zou kunnen aan vaarden voor het handhaven van de internationale vrede en veilig heid. De raad kon zijn grote taak niet vervullen en de kleine landen zouden hem niet als een toevlucht kunnen beschouwen, tenzij de grote mogendheden de beginse len, voor de belichaming waarvan de raad in het leven geroepen was, zouden eerbiedigen. Indien een land een aangelegen heid voor de raad kon brengen, die niet binnen de bevoegdheid van de raad lav, en de raad om politieke redenen moest beslissen er nota van te nemen, dan zou de raad een instrument worden van Op die manier zou vertrouwen van de volken verlie zen en falen in zijn plicht als be waker van de wereldvrede. Mossadeq vervolgde, dat de tweede wereldoorlog de kaart van de wereld had gewijzigd. „In de buurt van mijn land hebben hon- derden millioenen Aziaten, na eeuwen van koloniale exploitatie, hun onafhankelijkheid en vrijheid teruggewonnen". Perzië verwachtte van de Vei- ligheidraad en de grote mogend heden hulp om eveneens zijn eco. nornisehe onafhankelijkheid te herwinnen, de sociale welvaart van zijn volk te verkrijgen en zo doende zijn politiek autonomie te verzekeren. De Perzische premier wees er op, dat olie de grootste natuurlij ke hulpbron van Perzië was. Deze bron zou werk en voedsel moeten verschaffen aan de bevolking. De exploitatie van de olie zou op na tionale basis moeten geschieden en de inkomsten daaruit dienen ter verbetering van de levensom standigheden van de bevolking van Perzië. Zoals zij tot dusver was georganiseerd, had de o'lie- industrie nagenoeg niets bijge dragen tot de welvaart van de be. volking of tot de technische voor uitgang en industriële ontwikke ling van Perzië. Als bewijs hier van voerde Mossadeq aan, dat na 50 jaar exploitatie door een bui tenlandse maatschappij, Perzië nog steeds niet over voldoende technici beschikte en een beroep moest doen op buitenlandse des kundigen. Om enig idee te geven van de voordelen, die Engeland uit deze geweldige industrie had gehaald, zeide Mossadeq, dat in 1948, vol gens de boeken van de voormali ge Anglo-Iranian de netto-inkom sten 61 millioen pond sterling be liepen. Perzië had hiervan echter slechts 9 millioen ontvangen, hoe. wel 8 millioen pond alleen al aan winstbelasting in de Britse schat kist was gevloeid. Mossadeq merkte op, dat de bevolking in het oliegebied van Zuid-Perzië en rondom Abadan, de grootste olieraffinaderij ter wereld, in een staat van „volko men armoede en ellende" leefde. Het Perzische volk zou voor im mer in een dergelijke staat blij ven, indien de exploitatie van de olie-industrie ook in de toekomst zou worden gevoerd als in het verleden en indien de buitenland se exploitanten nagenoeg het ge hele inkomen uit de industrie zou den blijven genieten. Dit waren de redenen, dat het Perzische par lement zich eenstemmig voor de nationalisatie van de olie-indus trie in het gehele land had uitge sproken. Deze uitdrukking van de eenparige wens van het Per zische volk was het onderwerp van de klacht, waarmede de raad zich thans bezig hield, aldus Mos sadeq. Mossadeq haalde „het feit, dat een grote mogendheid geaarzeld had haar bedreigingen ten uitvoer te leggen door het gebruik van parachutisten en oorlogsschepen" als een duidelijk bewijs aan, dat de V.N. met succes haar taak om de vrede te bewaren vervulden. In de loop van de onderhande lingen tussen de beide landen, welke voorafgingen aan de En gelse klacht bij de Veiligheids- heidsraad, had de Perzische re gering de grootst mogelijke goe de wil getoond en „gezonde en constructieve" voorstellen ge daan betreffende de wijze voor het vaststellen van een schade loosstelling en de verkoop van olie aan Engeland. Over deze 2 punten wilde Perzië met Enge land opnieuw onderhandelen, zo dra Engeland „een werkelijk ver langen" zou tonen om een rege; ling te bereiken. Indien Perzië de hervatting van de olie-exploi tatie zou uitstellen, zou de eco nomische toestand van kwaad tot erger geraken en zou het ad ministratieve en financiële appa raat verlamd worden. Mossadeq verwachtte, dat de Veiligheidsraad zich zou onthou den van enigerlei aanbevelingen, „die de vervulling van onze taak zouden kunnen uitstellen". Een dergelijk uitstel zou Perzië van zijn vrijheid beroven, welke nodig was om ongestoord de pogingen voort te zetten „om een eind te maken aan onze huidige deplora bele toestand". Hier beëindigde Mossadeq zijn rede. die hij in het Frans had ge houden. De rest van zijn verkla ring werd voorgelezen door een lid van de Perzische delegatie. De Japanse minister-president Josjida heeft in een opgewonden zitting van de Japanse eerste kamer verklaard, dat Japan geen pogingen zal doen, de betrekkin gen met de Sowjet-Unie en com munistisch China te hervatten, „omdat die landen Japan tot een centrum van communistische propaganda willen maken". Daar beide landen geweigerd hadden het verdrag van San Francisco te ondertekenen, was Japan niet bij machte stappen daartoe te nemen. Het initiatief moet van de Sowjet-Unie en China uitgaan, aldus Josjida. Doch het aankno pen van vriendschapsbanden is onmogelijk, zolang de twee ge weldige naburen van Japan com munistisch geregeerd worden, zo voegde hij er aan-toe. Aan het centrale front in Ko rea hebben de strijdkrachten der V. N. Maandag een terreinwinst van anderhalve km behaald. Aan het oostelijke front ver-" overden zij vijf heuvelstellingen. Drie geallieerde kolonnes ruk ken op in de richting van Koem- song, zij ontmoeten slechts lichte tegenstand. Ten N. van Janggoe veroverden Nederlandse soldaten een heuvel. Vliegtuigen van het Amerikaan se vlieg'dekschip „Bonhomme Ri chard" hebben Zondag kolonnes bij de havenstad Songjin aan de Noordkoreaanse Oostkust aange vallen. Volgens de vliegers maakten zijn onder de Noord-Koreanen 300 slachtoffers. Volgens Noordelijke bronnen te Pan Moen Djon is op de bespre king van de verbindingsofficie ren geen voortgang gemaakt. Men zou echter vandaag weder om bijeenkomen. Volgens het communiqué van de Verbondenen is „weinig voortgang" gemaakt. Volgens waarnemers is nog slechts een kwestie te regelen namelijk de vraag of de neutrale .zone om Kaesong, dat overigens als conferentieplaats afgeschre ven is, gehandhaafd zal worden met een straal van 8 km. De Noordelijken wensen de straal niet te verkleinen. Zij bieden echter voor Moenson, het voor uitgeschoven „onderhandelings kwartier" der Verbondenen slechts een straal van drie km aan. Een Japans schip met enkele honderden troepen der V. N. is ter hoogte van Nagasaki op een rif gelopen tengevolge van de typhoon van Zondag. Naar verluidt zijn de militai ren op een klein eiland aan land gezet. NOORDELIJK VOORSTEL DOOR V.N. VERWORPEN. Brigade-generaal Williams Nuc kolls, verbindingsofficier der V.N., heeft medegedeeld, dat de V.N. het voorstel der Noordelijken voor een „beperkt cirkelvormig gebied" van drie km rondom het geallieerd# hoofdkwartier te Moensan van de hand hebben gewezen. De Noordelijken blijven „weige ren de mogelijkheid te erkennen, dat onafhankelijk optredende par- tisanen in de zone zouden kunnen opereren zonder instructies van het commando der V.N. Derhalve zou elk optreden tegen de communisten binnen een veiligheidszone, waar voor men overeenstemming heeft bereikt, van hun standpunt auto matisch een schending zijn door strijdkrachten onder het commando van de V.N.". De verbonden troepen hebben op enige plaatsen opnieuw vorderin gen van 2 tot 4 km gemaakt. ZON. EN MAANSTANDEN. ZON op onder MAAN op onder 7.10 i7.ll C:.13 17.40 17.38 17.36 19.16 20.08 21.11 12.43 13.38 14.20 .AOIU UO.U* Uiuuo Nadat de voorzitter aan Mos sadeq had gevraagd of hij nog wilde spreken en deze ontken nend had geantwoord, werd, de vergadering tot hedenavond ver daagd. De Amerikaanse gedelegeerde Warren Austin verklaarde tegen over verslaggevers, dat hij tot onderhandelen", aldus Mossadeq. „Het was onnodig de Veiligheids, raad lastig te vallen om ons met Engeland aan de conferentietafel te kriigen. Zij waren het en met wij, die plotseling die tafel ver lieten en elke uitnodiging om te rug te komen van de hand wezen. De tijd dringt en als ons aanbod Tiomst en aesKumitge van ue ie- publikeinen op het gebied van buitenlandse zaken. Thomas Dewey, gouverneur van de staat New York, heeft Zon dag verklaard te geloven, dat ge neraal Eisenhower door de repu blikeinen candidaat voor het pre. sidentschap zal worden gesteld. nen, er m xoegcoienK», zone om Moensan dezelfde afme. ting zou hebben. Oorspronkelijk stelden zij een „beperkte zone" voor Moensan voor. In het geallieerde communiqué wordt staande gehouden, dat het noodzakelijk is de neutrale zone den in Saksen ongeveer 9000 per sonen uit hun huis gezet teneinde plaats te maken voor activisten, partij- en regeringsfunctionaris sen. Vóór het einde van dit jaar zouden nog 7000 mensen naar el ders worden overgebracht. 5 regels 75 centj ct.; minimum pes nummer, of: Adres nt meer 's namiddags 2 uur Zaterdags 11 uur itokslagen uiteen te 1 personen werd in- ertig personen zijn van de lijn Alexan- een personenwagen le betogers in brand Ijjkheden te Alexan- aats bij het vertrek >asja naar Cairo, van Egyptische zijde m over een „verzets- de Suez-kanaalzone. en taxi-bestuurders en mede te werken oer van Britse troe- uden arbeiders, die ït de bouw van een vliegveld te Aboe 'erk hebben neerge- een dagblad der ldt dat de „Moham- ïderschap" begonnen ven van vrijwilligers ikking van de rege- irden gesteld, indien •achten in de Suez- n toevlucht tot ge- nemen". Het blad broederschap ver- ;ober a.s. over zeven te kunnen beschik- n van het Egypti an Palestina hebben i met het bevel over ip worden belast, itudenten, schooljon- iers hebben Dinsdag e demonstratie te n ter viering van de de Brits-Egyptische 'rachtauto's met be- ie vergezelde de de- aar het centrum van sbouwen van de bui- ilomatieke vertegen- in de Egyptische den zwaar bewaakt. .000 studenten en ar- i bij het centraal sta- •o premier Nashas lankomst uit Alexan- ht. Onder een zwaar eide begaf de minis- zijn ambtswoning, in de hoofdstraten geefs de menigte de in bedwang te hou aar de woning van dj ven. Soedanese van de balko",- r- l r* 11 or van HP i toespraken, werden gejuicht. Pasja, de Egyptische Economische Zaken, vraaggesprek te Pa- d, dat Egypte niet t gebruik van geweld troepen uit de Sues- ?n de Soedan te ver- fpte stond evenwel aanval op zijn gebied den. over het verdegings- t Midden-Oosten, dat is verworpen, zeide lat Egypte niets aan- de voorstellen zag. iet duidelijk genoeg, nauwkeurige aanwij- n omtrent eventuele Een bericht vol- Egypte voornemens gedeelte van zijn in- eland naar Duitsland, dere landen te ver- tempelde de minister Jij wees er op, dat de ede afnemers waren ?n sprak de hoop uit, ts-Egyptische handel tbreiden en ontwik- t tegenwoordige Paki- 3. Hjj werd geboren te idia, waai1 hij voor de Pakistan heeft ver- van zijn volk was lammedaan. Hij speel- ische rol bij de gebeur- leidden tot de deling :elkheid van India en ij werd premier toen rd gecreerd op 14 Au- koning heeft in een a de gouverneur-gene- kistan zijn deelneming :saar genaamd Rafiq Liaquats moordernaar 'olgens een ooggetuige het publiek letterlijk gescheurd, ijk na de aanslag heeft samenscholingen van if personen en het dra pens verboden. sagiers op de Londen- len konden ook giste- :rtrekken vanwege de nkomenüe vliegtuigen, >mmigen reeds 24 uur n, moesten op de laat- fsplaats voor Londen d blijven. in België dichte mist. list heeft in België tot iringen geleid. Maandagavond 11 uur is het vliegveld van Meisbroek ge sloten en Dinsdagochtend zijn alle vertrekken uitgesteld. Talrijke treinen zijn met ver traging de Brusselse stations bin nengelopen. Ook op de wegen on dervond het verkeer sterke ver traging.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1