JAARVERGADERING Prov. Zeeuwse T. B. (.-bestrijding. HetShuis zonder sleutel Eet SM BUT NQODD llïl Jc Srcvincic PP N.V. Fa P. J. VAN DE SANDE KNOOPSI PFAFF Na Bakk< BAKKERIJ DE R00 PHILIPS en FOTO-KINO Propaganda onvoldoende geacht GUNSTIGE WENDING IN ZIEKTE- EN STERFTECIJFER. „Als norm wordt aangenomen, dat in West-Europa één per duizend mensen lijdende is aan tuberculose. Dat is voor Nederland dus 10.000 en voor Zeeland is alit cijfer 0,75 pro mille, dus 270 mensen. Daarvan zijn er ons slechts 30 actieve gevallen bekend, de andere 2|40 moeten wij nog opsporen, daar zij een voort durend besmettingsgevaar vormen, want zij leven als tijdbommen onder de Zeeuwse bevolking. Wij zijn niet tevreden over onszelf en over de propaganda. Deze moet sterk worden uitgebreid en de bevolking moet doordrongen worden van de noodzaak van onderzoek." BRESKENS. SAS VAN GENT. TERNEUZEN. BOSCHKAPELLE. EEDE. GOES. PHILIPPINE. SLUIS. STOPPELDIJK. ZAAMSLAG. ZUIDZANDE. De electi iciieitstarieven a,fS,f«h bTTuSKS de JOU- Agenda Wollei Boekhandel Noordstraat Terneuzen Land en Tuinbouwboekhouden producten JBEUWSTRAAT 28 Neemt U FIJNE SPECUL; Tevens een g Nieuwedicpstraa Twee ogen.twee den. Eén op de film, de zoeker, nét zo groo de foto die U maakt- de Kodak Duaflex 12 slaagde opnamen 6 X t op één Kodak-filmpje. Prijs 56,—. Verkrijgbaar bij: Noordstraat 6 Terne Aldus dr C. R. N. F. van Joost uit i Dan zijn er nog mensen met res- i districts-1. b. c.-arts in alge- ten van een longproces, die in sana- »e«jê dienst en medisch leider van toria niet voldoende genezen zgn het team voor bevolkingsonderzoek en nog besmettelijk zijn. Deze men- i* Zeeland, op de vergadering der sen vergen veel aandacht; zij moe- Provinciale Zeeuwse Vereniging ten hun plaats in de maatschappij t«t Bestrijding der Tuberculose, terugkrijgen, doch het is moeilijk welke Zaterdagmiddag in hotel „De infectiegevaar te voorkomen. Kaning van Engeland" te Hulst Dr J. M. van Daal, districts-T.B. werd gehouden. C.-arts te Goes, constateerde dat De voorzitter, mr A. J. van der het aantal infectiegevallen van 174 Weel uit Middelburg, verwelkom- ie de ruim 100 dames en heren, van wie de meesten als afdelings functionarissen of namens Kruis verenigingen waren vertegenwoor digd. Hij verheugde zich over deze grote opkomst, die men moet zien als een bijeenkomst van allen, die zich inzetten voor de strijd tegen de t. b. c. Nadat de notulen van de secreta resse, mevr. A. G. van der Have- Lucieer uit Kloetinge, waren goed gekeurd, hield de heer Wegmans, 2e secretaris der Nederlandse Sa natorium Vereniging, een inleiding •ver het werk van de Ned. Sanatorium-verzekering. in 1949 was teruggelopen tot 116 in 1950. Met klem drong spr. aan op meer specialisatie der skelet-tuber- culose, in overleg met C.B.-artsen, huisartsen enz. Dit heeft zeker nut in Zeeland, waar betrekkelijk wei nig artsen hun werk moeten doen. Na de tweede pauze sprak Dr Van Joost over het Bevolkingsonderzoek. Deze jongste spruit is thans juist 1 jaar oud en in die periode zijn 80.000 mensen onderzocht, dat is een derde der Zeeuwse bevolking. In totaal zijn er 150 gevallen be kend, waarvan 30 actieve. De vele gunstige factoren voor Zeeland wettigen de indruk, dat er niet zo veel gevallen van open t.b.c. zijn. Op het platteland van Zeeland heerst echter nog veel onbekend heid ten opzichte der t.b.c. Op een teruggezonden oproepingskaart stond: „Daar ga je mee naar de donder!" Ook weigert men soms onderzoek om redenen van sociale aard. Bestuursverkiezing. De aftredende bestuursleden, mevr. Van der Have-Lucieer, dr. H. P. Veening te Vlissingen en burge meester C. J. van Hootegem te Hontenisse werden bij acclamatie herkozen. Misbruik van Ligtenten. Bij de rondvraag werd opge merkt, dat ligtenten vaak worden misbruikt als buitenhuisjes, aard appelbergplaats enz. Betere weder zijdse hulp met dit materiaal zal onder het oog worden gezien. Met een dankwoord aan de vele medewerkenden en de beste wen sen voor de strijd tegen de ge vreesde volksziekte sloot mr Van der Weel de vergadering. ten werd vastgesteld, dat drie oorzaken voor de optredende vochtverschijnselen waren aan te wijzen 1. Uit de fundering optrekkend grondvocht. 2. Doorslaan van regenwater. 3. Condensatiever- schijnselen, een gevolg van het afpleisteren van de muren met 'n harde en bijna geheel water dichte cementmortel. Dit kwaad is thans in de wortel aangetast door het aanbrengen van een electro-osmotische grondvochtkering. Met deze methode van vochtbestrijding een Zwitserse vinding heeft de school in Boschkapelle een pri meur. De oude bepleistering is ver vangen door een z.g. cellenpleis- tering. Deze is poreus en warrnte- isolerend, hetgeen een vermin, derd brandstofverbruik tot ge volg zal hebben. Daarnaast zijn nog tal van andere vernieuwin gen en verbeteringen aange bracht. De oude W.C.'s zijn uit gebroken en nieuwe closets ge- plaats. Vloeren, muren en pla fonds zijn bijgetegeld en bijge werkt. Rook- en ventilatiekana len zijn hersteld. Alle lokalen en de gang zijn fris in de verf gezet. Een lokaal is ingericht voor het geven van de onderwijsfilms. Ook voor het fröbelonderwijs, dat op moderne leest is ge schoeid, heeft men de beschik king over een apart lokaal. De werkzaamheden aan de school zijn thans beëindigd. Boschkapelle kan trots zijn op dit modern ingerichte schoolge bouw. Kamp „De Haven". de nieuwe bestrating van de Gent- sebreedstraat en Havenstraat. In verband met de herdenking van het 450-jarig bestaan van de gemeente in 1953 is aan de lieer J. Ch. Comelis te IJzendijke op dracht gegieven de geschiedenis van Philippine te beschrijven. Over het voorstel van de heide maatschappij om het tramempia- cement te egaliseren hetgeen de gemeente 1800 zou kosten, staakten de stemmen. De heer Ed. de Graeve werd als lid van de woonruimte-commissie benoemd. Alle zittende leden wer den herbenoemd. Het voorstel tot wijziging van de verordening op de keurings dienst van vee en vlees werd aan genomen, nadat een bepaling werd opgenomen dat voor Philippine twee halve dagen per Week gele genheid wordt gegeven tot slach ten (zulks bij wijze van proef). Het keurloon voor een varken zal 4 bedragen. Het vraagstuk van de verzekering «lei: financiering van de verpleeg- kosten, aldus spreker, is zo oud als de vereniging zelf. Deze financie ring kostte vroeger veel hoofdbre kens. Reeds na de eerste wereld DE VERVOERSKWESTIE OP SCHOUWEN. De raad van de gemeente kens. Reeds na ae eerste weieiu- i Haamstede heeft, zo zegt zij, met oorlog werd vooruitgang geboekt ernstige bezorgheid kennis ge en sinds Januari '46 treedt de N. S. n0men van de verslechtering van UVÜWi D - nomen van de verslechtering van de verkeersverbinding tussen Zierikzee en West-Schouwen, ontstaan door de samenvoeging op als centraal instituut tegen verzekering van de lasten. Van die tijd af is een snelle groei te consta- teren. In 1938 waren 3000 personen van de beide vervoersonderne verzekerd, die daarvoor 1000 op- mingen, n.l een particulier auto- »;'n f i4tooooo- d?t iaar busondernemer en de R.T.M Het personen en 14J00.000^ditjaar schO0iverv0er is door deze fusie in het gedrang gekomen. De raad droeg B. W. op onver wijld al de maatregelen te ne mén, die kunnen leiden tot verbe. tering van de toestand. B. W. van de duingemeenten t.w. Burh, Haamstede en Renesse zijn Zaterdag naar Den Haag gegaan het departement de toe jjciauiicil Cll J Xi.lOV.WWV/, VXXV. O zal het bedrag schommelen tussen de 17 en 18 millioen aan pre mies. De situatie is thans, dat de 4.400.000 verplicht verzekerden recht hebben op 75 van de ver- pleegkosten met een minimum van 4 per dag en hoogstens 7 per dag en de vrijwillig verzekerden maximaal 4,50 per dag. In Zee land zijn thans 200.000 verzekerden, land zijn tnans zuu.uuu venenciucu,om op k,-.. dus 10.000 Zeeuwen hebben nog stand te bespreken en maatrege geen sanatorium-verzekering. 'len te bepleiten. Zij hadden een Propaganda voor dit werk is no- onderhoud met de secr.-generaal dig De gemiddelde verpleegprijs van Verkeer en Waterstaat, Mr is 8 a 9 per dag bij een gemid- d. G. W. Spitzen. Met het oog delde duur van 500 dagen. Een lij- op de weigering van de R. I .M. der kost dus ongeveer 4000 a een overbruggingsregehng in te 4500. Ook in Oost Zeeuws-Vlaan- stellen voor de schooljeugd han deren is propaganda gevoerd in gen(je een uitspraak vap de of- verband met het bevolkingsonder- ftciële instanties, heeft het comi. zoek De hulp werd ingeroepen van té van actie een schrijven ge- betreffende verenigingen en de bur- richt tot de ministers van Onder- gemeesters werden ingeschakeld. Ps en Verkeer en Waterstaat Thans zijn wij ook op Walcheren enJ de eiden Van de Tweede en in West Zeeuws-Vlaanderen ac- Eerste Kamer tief in samenwerking met de zie-1 kenfondsen. In de ogen van verze keringsmaatschappijen doen wp idiotenwerk. De premie is slechts f 4,50 per jaar en kinderen beneden 16 jaar zijn vrij, dus men kan na- Maranatha-conferentie. In samenwerking met de evange 11 ik* in samenweiiuiig, mei uc *,U"6V gaan, dat er geld bijmoet. Toch iisatievereniging werd van 8 tot.10 drong spr. er op aan de sanato- October een Zoeklicht Maranatha- riumverzekering 'te propageren, conferentie gehouden in lokaal daar deze gedachte hier nog niet Bethel in betrekking tot het profe- zo is doorgewerkt. I tische woord. De sprekers legden De heer Maas uit Biervliet zeide, de nadruk op de drievoudige bood- dat de propaganda in zijn district schap van Verlossing, Vervulling wordt gevoerd, zoals spr. heeft aan-1 gegeven. Nadat in de pauze thee en gebak waren geserveerd werd bij de inge komen stukken melding gemaakt van een uitkering uit het urgentie-1 fonds van 1 cent per kalenderjaar. en Verwachting De tekenen der tij den waarvan de Here Jezus gespro ken heeft in Matt. 24 als vooraf gaande aan Zijn toekomst, werden belicht. Vooral de laatste dag was er een talrijk bezoek. Hij had „te veel." In de nacht van Vrijdag op Zater dag troffen surveillerende agenten nabij de brug over de Middensluis de te Hoek wonende H. O. aan, die niet in staat bleek zijn rijwiel te besturen. Voor diens veiligheid werd hem logies op het Zandplein aangeboden, hetgeen hem echter een proces-verbaal kostte. Vernieuwing St. Josephschool. De St. Josephschool te Bosch, kapelle heeft binnen aen tijds verloop van een jaar een ware metamorphose ondergaan. Als men de school nu binnentreedt, kan men zijn ogen niet geloven. Het gebouw was totaal verwaar loosd door uitgesteld onderhoud. Het schoolgebouw maakte niet alleen een rommelige indruk, maar de vochtige muren, die aanleiding gaven tot het optre den van schimmelsporen, maak ten het verblijf er in tevens on gezond. Dank zij de activiteit van pastoor Vermeulen en de mede werking van 't gemeentebestuur is men erin geslaagd de plannen te verwezenlijken. Vorig jaar heeft de firma Van Os en Van den Berg te Amster dam in samenwerking met de districtsopzichter van gemeente werken in de school een vocht- onderzoek ingesteld. Met behulp van electrische meetinstrumen- Het kamp „De Haven" waarin sedert enige tijd uit Indonesië ge repatrieerde militairen met hun gezinnen zijn ondergebracht, wordt thans met spoed ontruimd daar dit kamp thans bestemd zal worden voor huisvesting van Ambonnezen met hun gezinnen, terwijl een ge deelte van het kamp wordt gere serveerd voor Ambonnese vrij gezellen. Kerkwijding. Naar wij" vernemen zal mon seigneur Jos Baeten, bisschop van Breda, op Maandag 10 De cember de nieuwe R.K.-Kerk con sacreren. Bouw nieuwe woningen. Na lang wachten is men begon nen met het bouwen van 16 nieu we woningen aan de Nieuw- straat. Het bouwterrein blijkt n "1 speelterrein yoor de jeugd te zijn. Ter voorkoming van even- tuële ongelukken moet hiertegen dringend gewaarschuwd worden, daar bouwterreinen nu eenmaal gevaarlijke speelplaatsen zijn. wegdijk van de Vierhonderd-be- iosten-Terhofstedepolder een Ver keersongeluk met dodelijke afloop plaats gehad. De 73-jarige gepensioneerde ge meente-veldwachter A. J. Vermeu len, wonende te Zuidzande, kwam per fiets over gerjoemde dijk gere den uit de richting Zuidzande. Bij het passeren van het kruispunt heeft hij waarschijnlijk een uit de richting Potjes komende Belgische auto niet zien aankomen. Hij kwam met deze auto, waarvan de bestuur der krachtig remde, in botsing. De ongelukkige werd op de weg geslingerd en moet volgens de spoe dig ter plaatse zijnde doktoren ten gevolge van een bekomen schedel- basisfractuur, op slag dood zijn ge weest. Gemeenteraad. Hedenavond komt de raad bijeen ter behandeling van de volgende punten. Aanbieding begroting van de vleeskeuringsdienst; Wijziging der verordening op de keuringsdienst van vee en vlees in de gemeenten Seis van Gent, Westdorpe en Philip pine; Voorstel tot royement op- jouw-hypotheek aan Maurice Hol levoet (thans N.V. Van Vollenho- ven's Bierbrouwerij te Amsterdam) voor het pand sectie C nr. 1769 aan de Oostkade 12; Verzoek van het bestuur der stichting lager nijver heidsonderwijs in de bisdommen Breda en Den Bosch om toekenning van subsidie; Voorstel tot wijziging van de bouwverordening. Suikercampagne. Reeds een volle week zijn nu bei de suikerfabrieken in bedrijf en heerst in de gemeente weer de jaarlijkse najaarsbedrijvigheid. Het bietenvervoer per auto neemt van jaar tot jaar toe. Voor de aanvoer naar de fabrieken is de opening van de nieuwe traverse langs de Westkade een welkome verbete ring. Ook het nieuwe fietspad langs het kanaal is een grote verbetering. Door een en ander levert de aan voer geen moeilijkheden op. s.s. „Noordwijk" in lossing Vrijdag is aan de kade der super- fosfaatfabriek het s.s. Noordwijk in lossing gekomen met een lading ruwe fosfaat uit Sfax (Tunis). Ter zelfder tijd lag het Engelse motor schip Turgail in lading voor ge storte superfosfaat naar Egneland. DE DUITSE AMBASSADEUR DANKT DE KONINGIN. De Duitse ambassadeur van de Westduitse bondstaat, Dr Karl du Mont, heeft van zijn regering opdracht ontvangen koningin Juliana en de Nederlandse rege ring te danken voor het zenden van een brief door Hare Maje steit aan president Truman, waarin zij de president verzoekt het initiatief te nemen bij een regeling op brede basis van het vluchtelingenvraagstuk. Het W. Duitse ministerie van Buiten landse Zaken wijst er op, dat de voorgestelde regeling het Duitse vluchtelingenvraagstuk in het bijzonder zou treffen. Pseudo vogelpest te Nieuwdorp. Bij de landbouwer B. te Nieuw dorp is pseudo vogelpest geconsta teerd onder aangekochte jonge kip pen verbrand. De houders van kip pen, honden en katten te Nieuw dorp is gelast deze dieren tot nader order op te hokken. Gemeenteraad. In de raadsvergadering van Philippine werd het voorstel van B. en W. tot het verlenen van een extra bijdrage van 100 voor ver betering van de uitwatering van de St. Pieterspolder met algemene stemmen goedgekeurd. Op 25 October zal een openbare aanbesteding plaats hebben voor Filmvoorstelling. Het Nederlands Comité voor Kinderpostzegels bood de school jeugd van Sluis en Retranchement Vrijdagmorgen een filmvoorstelling aan in de zaal van de heer Graha- me, die het lokaal voor deze gele genheid geheel gratis afstond. Vertoond werden de films: „Tus sen gisteren en morgen" (30 jaar K.L.Mi), „Als de dag begint" (het vrachtvervoer der Nederlandse Spooi*wegen) en de propagandafilm „Die anderen". Verkeersongeval. De heer P. Vereecken, landbou wer alhier werd bij het overste ken van de provinciEde weg tus sen Rapenburgtol en Stoppeldijk- veer door een auto, bestuurd door een vertegenwoordiger uit Gelder land, gegrepen. Dr. Du Putj uit Boschkapelle, die spoedig ter plaatse was, con stateerde een hersenschudding. Het slachtoffer werd naar zijn wo ning overgebracht. Gevonden voorwerpen Een doublé armbandje, Rouw, Te Waterstraat A 255c. Ernstig verkeersongeluk. Zaterdagmiddag te half drie heeft op het kruispunt provinciale Onder voorzitterschap van de mi nister van Economische Zaken heeft Vrijdagmiddag 12 October een vergadering ten departemente plaats gevonden, waarvoor waren uitgenodigd de colleges van Gede puteerde Staten van de provincies, waarin een provinciaal electrici- teitsproductiebedrijf gevestigd is en de colleges van B. en W. van die gemeenten, die een eigen gemeen telijk electriciteits-productiebedrjjf exploiteren. Ook de directeuren dezer productiebedrijven waren aanwezig, alsmede de directeur van de N.V. Samenwerkende electrici- teitsproductiebedrijven. Een aanleiding tot deze verga dering vormde het feit, dat de re gering zich heeft beraden over de te voeren electriciteitspolitiek in de komende vijf jaar. Met name heeft de regering in de eerste plaats aan dacht gewijd aan de sterke toene ming van het verbruik van de eifec- trische stroom. Een belangrijk deel van deze toe neming is het gevolg van de ster ke uitbreiding van de industriële productie in liet algemeen. Daar naast kan echter worden vastge steld, dat ook het overige verbruik in vergelijking met andere artike len abnormaal sterk is gestegen. In dit verband schonk de minis ter uitvoerig aandacht aan het vraagstuk van de financiering van de uit deze toeneming van het ver bruik voortvloeiende vergroting van het vereiste productie- en dis tributievermogen. De minister heeft in dit verband naar voren gebracht, dat naar het oordeel der regering de tarieven zodanig moeten worden gesteld, dat de bedrijven een voldoende op brengst ontvangen om daaruit de bedrijfseconomisch noodzakelijk te achten afschrijvingen op basis van de vervangingswaarde van het ka pitaal en een redelijk rendement van het aan de productie deelne mende kapitaal mogelijk te maken. Door zulk een tarief-politiek te gaan volgen, zal het mogelijk zijn een deel van de kapitaalsbehoeften door zelf-financiering te dekken. Terwijl tevens de abnormale toene ming van het verbruik zal worden tegengegaan. Het ligt echter in de bedoeling een minimum hoeveel heid per aangeslotene van de ta riefherziening uit te zonderen. De maxhnumprüsvoorschriften t.a.v. de tarieven voor groot-ver bruikers zullen worden ingetrok- De regering heeft er prijs op ge- Het jaarverslag van de penning meester, Jhr ir H. L. Bogaert, bur gemeester van Domburg, vermeld de 147.626,89 in ontvang en uit gaaf. Jaarverslagen C. B.-artsen Dr W. K. Schuling, districts T.B.C.-arts te Middelburg, zeide o.m. dat het werk zich in gunstige zin wijzigt, mede door de betere outillage der consultatiebureaux. door EARL DERR BIGGERS Vertaling van P. Oreille. 100) (Nadruk verboden.) „Twee van uw soep", bestelde Chan de kellner in witte jas. Een outillage aer cunsunaucuuicouA.au^0 hield stil voor de deur van De Röntgen-apparatuur in Middel- het Alexander Young Hotel. Chan burg en Oostburg moet nog meer I innitom -nonr UU1& W* 0 verbeteren. Er is een gunstige wen- ding in ziekte- en sterftecijfer. De stond op en keek er scherp naar. Hjj liet zich weer in zijn stoel Uilig 111 Ï1C1KC- CU SIC11UU..J1C1, - b.c.g.-vaccinatie moet ernstig wor- neervallen, den bekeken, evenals de gewrichts- „Het is mij een hoge verrukking t.b.c. Een ander onderwerp is: de u aldus nederig te onthalen voor besmette lijders, waarvoor nog on- u aan Boston teruggegeven wordt, voldoende zorg is. Daarbij zijn o.a. I gpreek mij uitvoerig over Boston, de a-socialen, die door hun afwij- 1 belangstelling." zoek zijn hier wel resultaten te I gen. boeken. Tl l* :TVF1N 1 TERNEUZENLuxor Theater, 8 uur: Biosc. „Voordeliger per dozijn". MORGEN: TERNEUZEN: Luxor Theater, 8 uur: Biosc. „Hfcrenas van de weg". „Ongetwijfeld. Heer, die ik een maal ontmoet heb, zei dat Boston op China gelijken. De toekomst van beide, zegt hij, ligt op kerkhoven, waar lichamen van vele geëerden rusten. Ik ben omringd door een mist, wat de betekenis betreft." „Hij bedoelde er mee, dat beide in het verleden leven", legde John Quincy uit. „En in zekere zin had hij gelijk. Zowel Boston als China heeft een roemrijk verleden. Maar dat wil nog niet zeggen, dat het hedendaagse Boston niet vooruit strevend is. Wel, zie eens Hij werd welsprekend over zijn geboorteland. Chan luisterde ge- boeid. :jv „Altijd", zuchtte hij, toen John Quincy uitgepraat was, „altijd heb ik een onbegrensd verlangen om te reizen". Hij hield op en keek weer naar een auto, die voor het hotel stil hield. „Maar het zijn onbereik baar. Ik ben politieman op kleine bezoldiging. In mijn jeugd, al dwa lend over de heuvels of bij maan licht langs de Oceaan, droomde ik mij een meer verheven positie. Nu niet. Mogelijk worden zijn droom verwezenlijkt. Misschien zal hem eenmaal de toejuiching van dui zenden de oren verdoven. Wie weet?" Het diner verliep, niet overscha duwd door sombere gesprekken, en zij gingen naar buiten. Chan bood hem een sigaar aan, waarover hij in zeer minachtende termen sprak. Hij stelde vóór een poosje voor de deur van het hotel te blijven staan. „Wachten op iemand?", vroeg John Quincy, niet in staat langer te veinzen. „Juist, dat is het. Durfde het feit echter nauwelijks noemen. Een grote teleurstelling kan hier elk ogenblik komen aanrijden." Een open auto stopte voor de in gang van het hotel. De ogen van John Quincy gingen naar het num mer en er trilde iets in hem. De twee eerste cijfers waren 33. Een gezelschap toeristen, een man en twee vrouwen stapten uit. De por tier kwam naar buiten en belastte zich met de bagage. Chan liep er schijnbaar toevallig langs, en toen de Japanse bestuurder aanstalten maakte om door te rijden, legde hij een hand op de deur. „Een ogenblik, alstublieft." De Jap keerde zich om met schrik in de ogen. „Je bent Okuda en staat met je auto ginds aan de overkant?" „Ja", zei de bestuurder tussen z'n tanden. „Je bent juist terug van een tocht over het eiland met een gezelschap vreemdelingen? Je bent Zondag morgen vroeg van hier gegaan?" „Ja-a." „Is het mogelijk, dat je een arm bandhorloge draagt?" „Ja." „Wees zo goed mij de wijzerplaat te openbaren." De Jap aarzelde. Chan boog zich diep vóórover en trok de mouw van de man opzij. Hij kwam terug met een tevreden licht in zijn ogen en hield de deur open. „Wees zo vriendelijk u hier in te schepen, meneer Winterslip." Gehoorzaam stapte John Quincy in. Chan nam de plaats naast de bestuurder in. „Naar het politie bureau, als je wilt." De wagen schoot vooruit. Het voornaamste punt. Nu had den zij het John Quincys hart klopte snel, daar achter in de auto, waarin hij een paar avonden ge leden gebonden en met een prop in zijn mond op de vloer had ge legen. Het grimmige gezicht van kapitein Hallet kreeg rimpels van genoegen, toen hij hen de deur van zijn kamer tegemoet kwam. „Jullie hebt hem, hè? Goed werk." Hij keek naar de pols van de ge vangene. „Haal dat horloge er af, Charlie." Charlie gehoorzaamde. Even be keek hij het horloge nauwkeurig, gaf het toen aan zijn chef. „Goedkoop uurwerk van bekend merk," verklaarde hij. „Cijfer twee dof. Eén ander feit springt in het licht. Deze Jap heeft smalle pols. Toch geeft afgesleten plaats op riempje indruk, dat het gedragen is door man met pols van meer uitgestrekte omvang." Hallet knikte. „Ja, dat is zo. Een ander heeft dit horloge in eigen dom gehad. Hij had een brede pols maar dat hebben de meeste lui ,in Honolulu. Ga zitten, Okuda. Ik moet je een verhoor afnemen. Je begrijpt wat het betekent, om tegen mij te liegen?" „Ik lieg niet, meneer. „Neen, neem je dat goed voor. Vertel me eerst eens, wie heeft je wapen Zaterdagavond besproken?" „Zaterdagavond?" „Dat heb ik gezegd." „O ja, twee zeelui van schip. Be spreken voor avond, dadelijk goed betalen. Ik rijden naar winkel in Rivierstraat, lang wachten. Toen weg naar haven met extra-passa gier achter in wagen." „Ken je de namen van die zee lui?" „Kan niet zeggen." „Van welk schip waren zij?" „Hoe kan ik weten? Niet verteld." steld om haar denkbeelden met de besturende colleges van provincies en gemeenten te bespreken en te trachten met hen op basis van vrij willige samenwerking de naar net oordeel der regering in het alge meen belang noodzakelijke P?11*1®* t.a.v. de electriciteitsvoorziening VaGezfendeegecompliceerdheid van de materie zal tussen de electr.ci- teitsbedrüven en het directoraat generaal van de energievoorziening nog uitgebreid overleg moeten plaats vinden over de vele techni sche kwesties, die bjj het doorvoe ren van de door de regering ge noemde beginselen moeten worden geregeld. Een commissie onder leiding van de directeur-generaal van de ener gievoorziening, waarin zitting zul len nemen vertegendoordigers van provincies en gemeenten, van de ministeries van Binnenlandse Za ken en Financiën en ten slotte de directie van de N.V. Samenwerken de electriciteits productiebedrijven zal worden ingesteld, teneinde de specifieke financieringsvraagstuk ken te bestuderen, die zich voor doen bij de bedrijven die als admi nistratieve onderdelen van publiek rechtelijke lichamen worden geëx ploiteerd. (Wordt vervolgd.) Het aantal sterfgevallen tenge volge van het mond- en klauw zeer heeft in de week van 30 September—7 October 1951 be dragen: 4 runderen, 2 kalveren en 1 big- De grootste sortering GAMY in diverse dessins Wij brengen steeds iets aparts. WIT SPECULAAS en FIJNE ONTBIJTKOEK is het JUISTE ADRES Steenkamplaan 2, Tel. 2208 -vrrci, so cc, met isacK-star- ter. Irenestr. 22, Terneuzen Bergplaats voor rijwielen in ruime garage 's Woens dags, Zaterdags en Zon dags. Geopend tot 12.30 des nachts. Garage Nieuwstr. kazerne. Taxi KOFVOETS, Terneuzen, Telef. >»55. Examen April 1952 Schrift, cursus. Laag lesgeld. Vraagt inlichtingen. ,Sudos" - Krabbendijke

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 2