Voorstellen aan Egypte plftmac Perzië verwerpt Britse resolutie Tegen Bespreking te Pan Moen Dj on lypte Kahn d De Westerse Geallieerden en West-Duitsland VUTTE KRUIS Britten zullen weerstsnd bieden aan elke poging tot ingrijpen in de Soedan Engeland heeft aangeboden zijn bases in Egypte op te geven als Egypte wil toetreden tot een geallieerd commando voor het Midden-Oosten. Engeland wil echter in de Soedan blijven totdat het Soedanese volk zelf om een wijziging vraagt. De tekst van het Britse voorstel is Zaterdag aan de Egyptische regering overhandigd en Zondag te Cairo gepubliceerd. Voorts is te Cairo de tekst bekend ge maakt van een uitnodiging van Engeland, Amerika, Frankrijk en Turkije om toe te treden tot een ge allieerd commando voor het Midden-Oosten. ISRAëL EN DE VOOR STELLEN AAN EGYPTE. WEERS VERWACHTING. HOOGWATER. op onder op onder Oct. 16 7.04 17.46 17.47 8.59 17 7.06 17.44 18.08 10.19 18 7.08 17.42 18.36 11.35 19 7.10 17.40 19.16 12.43 20 7.11 17.38 20.08 13.38 Egyptische maatregelen na opzegging van het verdrag De komende Britse verkiezingen De moeilijke kolenpositie van Europa SCHENDING DER NEUTRA LE ZONE ERKEND. Stoepen in Wouw worden hersteld Loop der bevolking De besprekingen ie Parijs Spoorwegongeluk bij Triër Belasting op grote winsten De scheepsbotsing bij Zweden mist te Londen i f I tJ cf I h- !i- I Frankering bij abonnement: Temeuwn. •A recteur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Aed actie-adres: iSoordSuraat 55—57 - Terneuzen Tel- 2510 Na 5 uur Tel. 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs 4,55 per kwartaal- Per week 37 cent. Losse nummers 7 cent DE VRIJE ZEEUW MAANDAG 15 OCTOBER 1951. 7e Jaargang No. 1858. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Rubriek Kleine Advertenties regels 75 ct.; iedere regel mee* 15 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot <*».-> namiddags 2 uur. Advertentieprijs per mm 12 c minimum per advertentie 1,86. In de britse nota wordt gezegd dat, als Egypte toetreedt tot het nieuwe commando, Engeland be reid is tot afschaffing van het Brits-Egyptisch verdrag van 1936 en tot terugtrekking van die Britse troepen, die niet worden toegewezen aan het geallieerde commando voor het Midden- Oosten. Wat de Soedan betreft, doet Engeland het volgende voorstel aan Egypte: 1. Instelling van een internatio nale commissie van toezicht op de constitutionele ontwikkeling in de Soedan, die Egypte en En- land van advies kan dienen. 2. Het afleggen van een geza menlijke Brits-Egyptische verkla. ring inzake de gemeenschappe lijke principes ten aanzien van de Soedan. 3. Een internationale garantie betreffende het aecoord over het Niilwater. 4. Oprichting van een orgaan voor de ontwikkeling van de Nm, zo mogelijk met behulp van de internationale bank. 5. Het vaststellen van 'n datum waarop de Soedan zelfbestuur zal krijgen, waarna de Soedan zelf zijn bestuursvorm zou kun nen kiezen. Behalve aan Egypte is een uit nodiging gezonden aan de andere landen van het Midden-Oosten, aan Austalië, Nw.-Zeeland en Z. Afrika tot deelneming aan het nieuwe verdedigingsstelsel. Het Egyptische kabinet heeft Zondag de voorstellen besproken. De beslissing zal vandaag aan het parlement worden meegedeeld. De ambassadeurs van Amerika, Engeland, Frankrijk en Turkije zullen vandaag antwoord ont vangen. De Britse gouverneur-generaal van de Soedan heeft in een Zon dag uitgegeven verklaring ge zegd, dat weerstand zal worden geboden aan „elke* van buitenaf gedane poging om zich in te laten met liet bestuur van de Soedan". De Israëlische regering heeft van Amerika de verzekering ont vangen, dat zijn belangen be schermd zullen worden binnen het raam van het voorgestelde verdedigingsstelsel voor het Na- bije-Oosten. de mohammedaanse WERELD STAAT ACH TER EGYPTE. De Mohammedaanse wereld conferentie heeft na een spoed zitting van het dagelijks bestuur te Karatsji een verklaring uitge- medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot Maandagavond. Zonnig weer In het zuiden van het land in de ochtend plaatselijk nevel of mist. Overigens droog weer met weinig bewolking. Zwakke tot matige wind tussen Oost en N.- O. Dezelfde of iets lagere tempe raturen dan gisteren. DINSDAG 16 OCTOBER. geven, waarin aan Egypte wordt verzekerd, dat de gehele Moham medaanse wereld Egypte zal steunen in zijn geschil met En geland. AMERIKA EN HET ENGELS- EGYPTISCHE GESCHIL. Volgens een bericht van „The Observer" uit Washington héb ben de V.S. het duidelijk gemaakt dat zij niet achter Engeland staan, wat betreft het geschil met Egypte over de opzegging van het verdrag van 1936: om dat de V.S. Egypte in de verde digingsorganisatie voor het Mid den-Oosten opgenomen wensen te zien, wilden het Amerikaanse ministerie van Defensie en dat van Buitenlandse Zaken Egypte niet veroordelen, dat het verdra gen betreffende zone van het Suez-kanaal en' de Soedan wil op zeggen. indien Egypte er op zou staan, dat de kwestie van de De fensie en die van de Soedan ge zamenlijk worden behandeld, zou. den de 'V.S. Engeland misschien voorstellen voor laatstgenoemde kwestie een compromis te slui ten, aldus dit bericht. ENGELSE TROEPENSCHEPEN IN PORT SAID AANGEKOMEN. Twee Britse transportschepen zijn Zaterdag uit Southampton in Port Said aangekomen. 1.180 Britse militairen en 123 burgers gingen aan land. Zij zouden per trein naar de Britse legerplaatsen Fayed en Kasfarit in de Suez-kanaalzone gaan. Daar echter de spoorweg arbeiders en machinisten in Port Said de trein niet naar zijn be stemming wilden brengen, moes ten de Engelsen met vrachtauto's van het leger naar hun bestem ming worden gebracht. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 2.22 2.57 3.37 3.47 n.m. 2.32 3.07 3.47 3.57 ZON. EN MAANSTANDEN. ZON MAAN Volgens te Cairo verschijnende dagbladen zal Egypte na de op zegging van het verdrag met Engeland burgers, die samen werken met de Britse strijd krachten in de Suezkanaalzone hoogverraad ten laste leggen. Het onafhankelijke blad „Al Ahram" schrijft, dat de regering binnenkort „belangrijke beslui ten" zal nemen, waarbij alle faci. liteiten aan de Britse troepen zullen worden ingetrokken. De „Mohammedaanse broeder schapspartij" heeft er Vrijdag bij de regering op aangedrongen een toestand van oorlog met Enge land af te kondigen. De partij is een militante godsdienstige en nationalisische organisatie, die zegt 500.000 leden te tellen. De Egyptische regering heeft besloten te Khartoem, de hoofd stad van de Soedan, een winter paleis voor koning Faroek te bouwen, aldus is Vrijdag te Caïro medegedeeld. Attlee is thans halverwege zijn „verkiezingsveldtocht". De premier heeft het in zijn toespraken in hoofdzaak over binnenlandse aan gelegenheden gehad. De leider der conservatieve oppo sitie, Winston Churchill, verklaarde in een verkiezingsrede te Wood ford in het graafschap Essex o.m.: „Groot-Brittannië heeft thans zes jaar lang een socialistische rege ring gehad. Het resultaat is de grootste val in aanzien en plaats in de wereld, die Engeland sinds het verlies van zijn Amerikaanse kolo niën nu bijna twee honderd jaar geleden heeft doorgemaakt. Aba dan, Soedan en Bevan zijn drie on gelukken bij elkander". De besprekingen, die de ver tegenwoordiger van de E.C.A. in Europa, de heer Paul Robert Porter, in gezelschap van de heer Clarence Hunter heeft gehouden met de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, voorzitter van de raad van de O.E.E.C., droegen een algemeen karakter. In het verband van de O.E.E.C. is daarbij ook de moeilijke kolen, positie in Europa ter sprake ge komen. Zo werd gedacht aan de mogelijkheid tot het leveren van kolen door de V. S. aan Europa. Het gaat hier om een hoeveel heid van 35 tot 40 millioen ton. De wijze van betaling gedeel telijk uit vrije dollars, gedeelte lijk uit de Marshallgelden zal voor de betrokken instanties nader een punt van studie uit maken. De Westduitse onder-minister van Buitenlandse Zaken Prof. W. Hallstein, heeft Zondagavond in een door hem te Stuttgart voor de Z.-Duitse radio-omroep gehou. den toespraak medegedeeld dat de Westerse verbondenen en W. Duitsland „in beginsel overeen stemming hebben bereikt bij de onderhandelingen over het ver lenen van de souvereine status aan de Westduitse federale repu bliek". Geallieerde en Westduitse deskundigen zijn thans bezig met het opstellen van ontwerp-verdra- gen, waarin de toekomstige posi tie van West-Duitsland zal wor- Perzië heeft de Britse resolutie, waarin wordt aangedrongen op het hervatten der besprekingen over de oliebesprekingen over het olie geschil, van de hand gewezen, daar het van mening is, dat de resolutie de V.N. zou toestaan zich te men gen in Perzië's binnenlandse aange legenheden. De Perzische vice-premier Hoes sein Fatemi verklaarde op een persconferentie: „Hoewel ik de nieuwe resolutie nog niet heb ge lezen, moet ik verklaren, dat de Perzische delegatie sterk gekant is tegen elke resolutie, die de Veilig heidsraad in staat zou stellen in de oliekwestie tussenbeide te komen. „Wij beschouwen deze kwestie als een probleem, dat verband houdt met onze souvereiniteit en onafhankleijkheid. Daarom kan ik uitdrukkelijk zeggen, dat de Per zische delegatie een dergelijke reso lutie niet zou aanvaarden". In antwoord op de vraag, welk soort resolutie Perzië zou willen aanvaarden, zeide Fatemi dat zijn - Een vliegboot van het type „Ca- talina" van de Baziliaanse lucht macht is in zee gestort. Vijf per sonen zijn om het leven gekomen en drie gewond. POEDERS-TABLETTEN-CACHETS Drie verbindingsofficieren der V. N. hebben Zondagmorgen te Pan Moen Djon een bespreking van een half uur gehad met de communis ten. Over het resultaat van deze bespreking is niets gemeld. In een na de bespreking van ge allieerde zijde uitgegeven bekend making wordt verklaard dat de communisten aan „hun onwrikbare houding" t.a.v. het vraagstuk van het afbakenen ener neutrale zone, dat een hervatting der wapenstil standsbesprekingen tot nu toe in de weg heeft gestaan, blijven vasthou den. De communisten hebben thans voorgesteld een „beperkt cirkelvor mig gebied rondom het geallieerde hoofdkwartier te Moensan, met een straal van drie kilometer, tot neutrale zone te verklaren. Een dergelijke zone is niet voorgesteld voor het te Kaesong gevestigde hoofdkwartier der communisten. Van geallieerde zijde is nog ver klaard dat bij de Zondag gehouden bespreking „enige vorderingen" zijn gemaakt. Vandaag wordt voor de vijfde maal vergaderd. Na een diepgaand onderzoek, dat drie uur heeft geduurd, heeft de geallieerde commissie van on derzoek aan de hand van getui genverklaringen en van de toe stand ter plaatse vastgesteld, dat Vrijdagmiddag inderdaad 3 vliegtuigen der Verbondenen de neutrale zone op twee plaatsen hebben aangevallen. DE STRIJD IN KOREA. Zuidkoreaanse en Amerikaanse infanteristen troffen na gevechten in het Oostelijke gedeelte van de centrale frontsector de lijken van 261 gesneuvelde Chinese militairen aan. Vele der stoffelijke overschot ten waren die van „oude mannen" van tussen de veertig en vijftig jaar. Het betreft hier veteranen van de strijd in China tussen de Chinezen onderling en tegen de Ja panners. DE BESCHIETING VAN PAN MOEN DJON*. Generaal Ridgway, opperbevel hebber der verbonden strijdkrach ten in Korea, heeft Zondagavond te Tokio verklaard dat geallieerde vliegtuigen inderdaad Pan Moen Djon hebben beschoten. „Ik zal zonder uitstel de nodige disciplinai re maatregelen treffen", zeide de generaal. In een tweede boodschap ver klaart generaal Ridgway het te be treuren dat een kind het slachtof fer is geworden van de beschieting door een geallieerd vliegtuig. „De geallieerde legerleiding streeft er in de eerste plaats naar om bij mi litaire operaties te voorkomen dat burgers het slachtoffer worden", zeide hij. NED. TROEPEN BEZETTEN HEUVEL. Het Nederlandse bataljon, dat is ingedeeld bij de Amerikaanse twee de divisie infanterie, heeft in het gebied ten Noorden van Janggoe een heuvel op de tegenstander ver overd. Het centrale comité van de communistische partij en de minis terraad van Roemenië hebben vol gens de Roemeense-omroep beslo ten verdienstelijke arbeiders de titel te verlenen van „vorst van de Stachanof-ai'beiders" en „élite-ar beider". Onlangs heeft de A.N.W.B. er bij Ged. Staten van Noord-Bra bant op aangedrongen, dat de stoepen te Wouw zouden worden hersteld. Het uitwijken werd. hier n.l. on mogelijk gemaakt door de schots en scheef liggende puntige brok ken steenl ter weerszijden van de toch al nauwe traverse van de rijksweg Breda-Bergen op Zoom door dit plaatsje. Thans kan de A.N.W.B. melden, dat Ged. Staten het herstelplan van de gemeente Wouw hebben goedgekeurd, zodat binnnenkort verbetering kan worden verwacht. Nederland telde op 1 Sept. j.l. 10.286.250 inwoners, zo blijkt uit het zojuist verschenen statistisch bulletin van het Centraal Bureau voor de Statistiek. In Aug. j.l. werden 8647 huwe lijken gesloten (Aiug. 1950: 8055). Er weiden 19.650 kinderen gebo ren die maand (19.203 in Aug. 1950), waarvan onwettig 256 (274). Er stierven, zowel in Aug. j.l. als in Aug. 1950 5322 perso nen. In de periode van Januari tot en met Augustus 1951 werden 60.515 huwelijken gesloten (zelfde perio de 1950: 53.730), 155.538 kinderen geboren (155.607) zelfde periode 1950), waarvan onwettige 2267 (2387). Er stierven in die tijd 55.483 personen (50.224). land geen voorstellen heeft, daar het van mening is dat de veilig heidsraad geen rechtsbevoegdheid heeft in de zaak en daarom geen enkele resolutie moet aanvaarden. Het beste wat de veiligheidsraad kan doen bestaat er in de volken van de wereld te tonen, dat deze grote organisatie niet in het-ileven is geroepen om de zaak van de gro- te mogendheden te steunen, zoals die der grote mogendheid, die vijf tig jaar lang de rijkdommen van Perzië plunderde, aldus Fatemi. Hij zeide verder niet te kunnen gelo ven dat de raad een zaak zou be handelen, welke niets te maken had met de wereldvrede en slechts van particuliere aard was. Hij was van mening, dat de raad met toe zou staan, dat de grote mogendhe den en de verenigde naties zouden beledigen door de zaak van de vroe gere „Anglo Iranian" ontvankelijk te verklaren. Een dergelijk precedent zou zeer gevaarlijk zijn daar het gebaseerd was op de „zogenaamde uitspraak van het internationaal gerechtshaf. Na de persconferentie verklaarde Fatemi tegenover Reuter, dat Per zië bereid was onderhandelingen te openen, indien ten doel hadden de olieproductie voort te zetten. Per zië zou niet in arbitrage volgens ar tikel 33 van het handvest instem men, daar deze bedoeld was voor disputen tussen landen. Fatemi weigerde nader in te gaan op de vraag of Perzië zich zou houden aan een resolutie van de veiligheidsraad. De veiligheidsraad en de Perzische kwestie. Volgens Reuters correspondent bij de V.N. verwachten sommige di plomatieke waarnemers, dat de Veiligheidsraad, die zich practisch voor een impasse in het Brits-Per zische oliegeschil ziet geplaatst, zal trachten de kwestie te omzeilen door de voorzitter te machtigen als bemiddelaar in het geschil op te treden. Reuters correspondent brengt in herinnering, dat de veiligheidsraad in het verleden in twee soortgelijke gevallen de Indonesische kwes tie en de kwestie van de blokkade van Berlijn de vraag van zijn competentie uit de weg is gegaan door de voorzitter volmacht te ge ven als bemiddelaar op te treden. den vastgelegd. Een aantal op zichzelf staande vraagstukken wordt nog door de deskundigen bestudeerd. De Westerse geallieerden en VVest-Duitsland wensen beiden een herstel van de Duitse souve reiniteit. Daar West-Duitsland slechts dan op doelmatige wijze voor de verdediging van West- Europa kan worden ingescha keld. Indien het op gelijke voet met zijn toekomstige bondgeno ten wordt behandeld. Ook waren zij het er over eens dat het nood zakelijk is dat de Westerse ver bondenen hun wettige aanspra ken op de door hen in W.-Duits- land ibeklede politieke en militai re positie behouden, opdat de ge allieerden het hoofd kunnen bie den aan elke nieuwe poging der Sowjets om -hun gebied uit te breiden en om hun rol te kunnen vervullen bij elke toekomstige eenwording van Duitsland", al dus Prof. Hallstein, die verder nog als zijn mening te kennen gaf dat het nog verscheidene we ken zou duren voordat de ver dragen gereed zouden zijn voor ondertekening. Generaal Eisenhower, de opper bevelhebber der Europese strijd krachten, heeft volgens kringen, welke in nauw contact met zjju hoofdkwartier staan, tegenover de 12 vertegenwoordigers in die nieuwe commissie voor de co ördinatie van de bewapening ver klaard, dat de pactlanden hun be- YvapeningsinspannjjLgen niet mogen laten verslappen, „terwijl de Sow- jet-Unie 4 millioen man onder de wapens heeft". Naar Eisenhowers schatting heeft de Sowjet-Uuie 175 divisies, waarvan 65 tot 75 gepantserd of gemechaniseerd. Van de 4 millioen diende een half millioen bij de luchtmacht, een half millioen bij de marine en een half millioen bij de geheimf- politie. Het voortbestaan van de west terse cultuur hing geheel af Van de inspanning der pactlanden; er was geen alternatief. EisenhoKver sprak voorts van de „kwalitatieve verbetering van op leiding en' uitrusting in de satel liet-landen van de Sov/jet-Unie. MEDAILLES VOOR OOSTDUITSE ARBEIDERS. De Oostduitse president, Pieck, heeft medailles uitgereikt aan 617 Oostduitse „helden van de arbeid". Hij verklaarde bij deze gelegenheid, dat er besprekingen over de Duitse eenheid gevoerd moesten worden „zonder voor waarden, voorzieningen of eerste vereisten van welk karakter ook". De buitenlandse troepen dienden te vertrekken. Adenauer behoorde de westelijke mogend heden er van te overtuigen, dat zij een vredesverdrag met geheel Duitsland dienden te sluiten. TELEGRAM VAN GROTEWOHL AAN STALIN. De minister-president van Oost- Duitsland, Otto Grotewohl, heeft Zaterdag een telegram gezonden aan maarschalk Stalin, waarin hij hem dank zegt voor zijn ge lukwensen ter gelegenheid van de tweede verjaardag van het be. staan van de Oost-Duitse repu bliek. De onbaatzuchtige hulp van de Sowjet-Unie had de Oost- Duitse regering in staat gesteld op alle gebieden van het politie ke, economische en culturele leven grote resultaten te berei ken en de strijd om de eenheid van Duitsland, een spoedige slui ting van een vredesverdrag en het terugtrekken van alle bezet tingstroepen met steeds meer succes te voeren, zo wordt in het telegram o.a. verklaard. Tussen Klotten en Cochem is de locomotief van een kolentrein uit elkaar gesprongen. Twee per sonen kwamen om het leven en één persoon werd ernstig ge wond- Acht wagons werden in elkaar gedrukt. Het personen vervoer werd met bussen ge handhaafd, daar de lijn geblok keerd was. Tijdens een bijeenkomst van het Belgische kabinet zijn plan nen opgesteld voor de invoering van een belasting op uitzonder lijke winsten. Deze belasting zal worden, geheven van winsten, voortvloeiende uit orders op grond van het nationale herbe wapeningsprogramma. Een voorlopig bedrag van 500 millioen Belgische francs, dat naar men verwacht door toepas sing der belasting zal worden ontvangen, zal worden gebruikt voor de uitvoering van een serie openbare werken als middel om de werkloosheid in het land op te vangen. Zes van de acht opvarenden van het Costaricaanse schip „Ranna" worden vermist. Twee werden door het andere schip, het Griekse vaartuig „Tharros", opgepikt. De twee schepen kwa men in dichte mist Vrijdagoch tend vroeg ter hoogte van de Zweedse kust met elkaar in bot sing. Een wervelstorm heeft op het Zuidelijk deel van het Japanse eiland Kioesjoe 5.000 gezinnen dak loos gemaakt. Ten minste één per soon kwam om het leven en 19 wer den ernstig gewond. In het centrum van Buenos Aires zijn Zaterdag twee bommen ontploft. Er is geen schade aange richt. Men neemt aan, dat commu nisten de bommen, bestaande uit zwaar vuurwerk, hebben geworpen. i: 5 regels 75 centj ct.; minimum pei nummer, of: Adres nt meer 's namiddags 2 uur Zaterdags 11 uur itokslagen uiteen te 1 personen werd in- ertig personen zijn van de lijn Alexan- een personenwagen le betogers in brand lijkheden te Alexan- aats bij het vertrek >asja naar Caïro. van Egyptische zijde ;n over een „verzets- de Suez-kanaalzone. en taxi-bestuurders en mede te werken Der van Britse troe- uden arbeiders, die ?t de bouw van een vliegveld te Aboe rerk hebben neerge- een dagblad der ldt dat de „Moham- ederschap" begonnen ven van vrijwilligers ikking van de rege- >rden gesteld, indien rachten in de Suez- n toevlucht tot ge- nemen". Het blad i broederschap ver- tober a.s. over zeven te kunnen beschik- >n van het Egypti- in Palestina hebben met het bevel over ap worden belast, studenten, schooljon- iers hebben Dinsdag e demonstratie te n ter viering van de de Brits-Egyptische 'rachtauto's met be- Ie vergezelde de de- aar het centrum van ebouwen van de bui- ilomatieke vertegen- in de Egyptische •den zwaar bewaakt. ,000 studenten en ar- i bij het centraal sta- ■o premier Nashas lankomst uit Alexan- ht. Onder een zwaar eide begaf de minis- zijn ambtswoning, in de hoofdstraten geefs de menigte de in bedwang te hou aar de woning van At ven. Soedanese van de balko"" ,e- van de St.-, i toespraken, werden gejuicht. Pasja, de Egyptische Economische Zaken, vraaggesprek te Pa- d, dat Egypte niet t gebruik van geweld troepen uit de Sues- ;n de Soedan te ver- rpte stond evenwel aanval op zijn gebied den. over het verdegings- t Midden-Oosten, dat is verworpen, zeide lat Egypte niets aan- de voorstellen zag. iet duidelijk genoeg, nauwkeurige aanwij- n omtrent eventuele Een bericht vol- Egypte voornemens gedeelte van zijn in- eland naar Duitsland, dere landen te ver- tempelde de minister lij wees er op, dat de ede afnemers waren :n sprak de hoop uit, ts-Egyptische handel tbreiden en ontwik- t tegenwoordige Paki- 3. Hij werd geboren te idia, waaf hij voor de Pakistan heeft ver- van zijn volk was lammedaan. Hij speel- ische rol bij de gebeur- leidden tot de deling :elkheid van India en ij werd premier toen rd gecreerd op 14 Au- koning heeft in een n de gouverneur-gene- kistan zijn deelneming tsaar genaamd Rafiq Liaquats moordernaar 'olgens een ooggetuige het publiek letterlijk gescheurd, ijk na de aanslag heeft samenscholingen van if personen en het dra pens verboden. ZON. EN MAANSTANDEN. ZON op onder MAAN op onder 7.10 l7.11 c:.i3 17.40 17.38 17.36 19.16 20.08 21.11 12.43 13.38 14.20 Nadat de voorzitter aan Mos- sadeq had gevraagd of hij nog wilde spreken en deze ontken nend had geantwoord, werd de vergadering tot hedenavond ver- daagd. De Amerikaanse gedelegeerde Warren Austin verklaarde tegen over verslaggevers, dat hij tot onderhandelen", aldus Mossadeq. „Het was onnodig de Veiligheids, raad lastig te vallen om ons met Engeland aan de conferentietafel te krijgen. Zij waren het en niet wij, die plotseling die tafel ver lieten en elke uitnodiging om te rug te komen van de hand wezen. De tijd dringt en als ons aanbod tlomst en aesKumnge van ae re publikeinen op het gebied van buitenlandse zaken. Thomas Dewey, gouverneur van de staat New York, heeft Zon dag verklaard te geloven, dat ge neraal Eisenhower door de repu blikeinen candidaat voor het pre. sidentschap zal worden gesteld. nen, er m Toegesiemu, uai uc zone om Moensan dezelfde afme. ting zou hebben. Oorspronkelijk stelden zij een „beperkte zone" voor Moensan voor. In het geallieerde communiqué wordt staande gehouden, dat het noodzakelijk is de neutrale zone den in Saksen ongeveer 9000 per sonen uit hun huis gezet teneinde plaats te maken voor activisten, partij- en regeringsfunctionaris sen. Vóór het einde van dit jaar zouden nog 7000 mensen naar el ders worden overgebracht. sagiers op de Londen- len konden ook giste- :rtrekken vanwege de nkomenfle vliegtuigen, jmmigen reeds 24 uur n, moesten op de laat- fsplaats voor Londen d blijven. in België dichte mist. list heeft in België tot ringen geleid. Maandagavond 11 uur is het vliegveld van Meisbroek ge sloten en Dinsdagochtend zijn alle vertrekken uitgesteld. Talrijke treinen zijn met ver traging de Brusselse stations bin nengelopen. Ook op de wegen on dervond het verkeer sterke ver traging. eet P ,.j UL n.tr ami ïorl ob| ïva teil vaa ag 1 I. hts e* ngd Za- oi d( lil er' ee- aai ad- zar ur nd| uv .Ie: ui: wa ■ac itte rnej dit lat1 'orl I aaif I jeci IritT 1 iesï I resï law llSfl er l jarj ïerl ma hel .arf td men eidT is tl bef Ol af] I re- be )ze\ eis) an- leo ras er la- A- Ci sei, anl ef-i de I se 1 nt ïn 51 F- rd lie n, m er a- s- /-

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1