UIT DE PROVINCIE Binnenlands Nieuws seling SPORTNIEUWS REDE VAN ïiïG er? Berry in de bril van Sultan Sar gypte ükdecesitrom te Rotterdam BRESKENS. AXEL. EEDE. GOES. RETRANCHEMENT. SCHOONDIJKE. SLUISKIL. D? Philips wordt in televisieprogramma herdacht HANDBOOGSPORT. SCHAKEN. STOPPELDIJK. KORFBAL. Nederlander omgekomen in Engeland ERIE WOLVEN ONTVLUCHT EN WEER GEPAKT. AARDENBURG. ZWEEDS LICHTMATROOS GEVONDEN aijd in Korea IW ACHTING. WATER. op onder op onder Oct. 10 6.54 18.00 16.30 0.41 11 6.65 17.57 16.44 2.10 12 6.58 17.55 16.56 3.35 13 6.59 17.53 17.07 4.57 14 7.01 17.51 17.18 6.18 VERGADERING L.J-G. Zaterdag hield de L.J.G., streek O. 2.-V1., haar najaarsledenbij eenkomst', bij de heer H- de Vrie- ze te Terneuzen. De zaal was tot de laatste stoel bezet. Ook de andere streken van Zeeland lieten deze vergadering niet ongemerkt voorbijgaan, ter-, wijl de plattelandsvrouwen even eens blijk gaven van hun belang stelling voor het werk van hun zoons en dochters- In zijn openingswoord betuig de de heer J. W. de Putter zijn spijt dat Aafje Top, de beroemde voordrachtskunstenares uit Am sterdam, verhinderd was deze avond over „onze houding op het toneel" te -komen spreken. Na gezamenlijk 2 coupletten van het Zeeuwse Volkslied te hebben gezongen, werd het pro gramma afgewerkt. Eerst zong het Z.P.M.-koor uit Axel en daarna declameerde mej. S. C. de Putter „Het liefste plekje" van onbekende dichter. In de pauze werd op oliebollen en cake getracteerd. Na de pauze trad het L.J-G.- orkest op. Nadat de algem. secre taris Ir. J. Bos een en ander over „De grondslag in de L.J.G. had gezegd werd overgegaan tot het vertonen van een filmstrook over boerderijen in Nederland. Als laatste kwam de heer A. de Regt, hoofdassistent bij de Rijks- landbouwvoorlichtingsdienst aan het woord met een interessante causerie, waarna de voorzitter onder dank aan alle medewer kenden de bijeenkomst sloot- Al vorens uiteen te gaan werden nog 2 coupletten van het Wilhel mus gezongen. DE ZEEUWSE OESTEREXPORT In September werd uit Zeeland aan oesters geëxporteerd 851.274 kg (in 1950 1.171.912 kg) Daarvan ging weg aan binnen lands verbruik 82.524 kg (143-850 kg), België 709.150 kg (813-330 kg), Engeland 31.750 kg (54.000 kg), Duitsland 24.750 kg (146.372 kg), andere landen 3100 kg 14.372 kg). De tussen haakjes vermelde cijfers hebben betrekking op de export in 1950. In Putte is het thans alleen voor auto's, die mosselen expor teren, toegestaan, de grens na 5 uur des middags te passeren tot tien uur 's avonds. Voordien was de bepaling van kracht, dat de grens na vijf uur voor elke vrachtauto gesloten was, waardoor soms ernstige stagnatie in de Zeeuwse mossel export ontstond. meer voor een bad te vinden dan de heren, want zij bezochten het bad 1268 keer tegen de heren 983 maal. Deze cijfers mogen wel tot te vredenheid stemmen voor een plaats waar het zwemmen nog niet zo algemeen is ingeburgerd. Ook uit omliggende plaatsen, vooral uit België, trok het zwem bad bezoekers. Nog steeds wordt aan de afwer king van het zwembad veel aan dacht besteed. „Thalia's" Vismijn. Visaanvoer in de week van 30 Sept. tot en met 6 Oct. 1951. 2450 kg bot van 0,73ƒ0,16; 691 kg schar van ƒ0,75ƒ0,21; 13 kg schol van 0,470,378 kg tarbot van 21,81; 14 kg rog van 0,56—0,33; 7 kg kabel jauw van ƒ1,60ƒ0,60; 1444 kg wijting van ƒ0,21—ƒ0,16; 98 kg tong van ƒ2,25ƒ1,34; 65 kg onverkochte vis voor vismeel; 161 kg onverkochte garnalen; 2186 kg binnenland garnalen van 0,81 —ƒ0,18; 16318 kg export garna len van 0,840,13. Gevaarlijk goedje. Dezer dagen heeft de Mijnop- ruimingsdienst, geassisteerd door de rijkspolitie, weer enige grana ten uit een sloot gehaald. Nog steeds worden van deze gevaar lijke projectielen gevonden. Voorzichtigheid blijft geboden. Pseudo-vogelpest. In Goes is pseudo-vogelpest onder het pluimvee van de heer A. Fol.ke geconstateerd. De hele pluimveestapel is afgemaakt en er is in de gemeente een ophok- gebod voor honden, katten en pluimvee afgekondigd. Een en ander is gedurende drie weken van kracht. Enkel gebroken. Toen de landbouwer Barendse dezer dagen van een wagen sprong, kwam hij zo ongelukkig terecht dat hij zijn enkel brak- Hij werd ter verpleging naar het 'ziekenhuis te Oostburg gebracht. Overgeplaatst. De grenscommissie W- Colpaert werd gedetacheerd naar Sas van Gent. Straatnamen. Dornsstraat naast de woning van A. P. Ilaartsen tot Prinses Irene- straat (achter Geref. pastorie) wordt Korte Steeg. De verbindingsweg Prinses Irenestraat naar Prins Bernhard- straat (uitkomend tussen de wo ningen van A- J. Filibert en A. Herman) wordt Wilgenlaantje. De straat langs de tuinen achter de woningen op de Brink, uitko mend naast de consistoriekamer van de N.H. kerk, wordt Achter straat. De Brink wordt Dorps plein. Prijskaarting De fabrieken van de N.V. Phi lips in Eindhoven zullen Woens dag, de dag waarop het stoffelijk overschot van Dr. Philips ter aarde wordt besteld, gesloten zijn. Gistermorgen is de hoofd staf van het bedrijf bijeenge weest om de overledene te her denken. Doctor Philips zal ook voor de televisie worden her dacht. De minister van Economi sche Zaken, Prof. Van den Brink, zal dat vandaag doen in een apart herdenkingsprogramma, dat om 19.45 uur begint en ver zorgd wordt door de Nederlandse televisiestichting. Zondag hebben de A.V.R.O. en de K.R.O. Dr. Philips al in hun radioprogramma's herdacht. Zondag hield de handboogmij. „De Zeeuwse Schutters" in de Zandstraat haar laatste schieting in het seizoen en tevens de laat ste schieting om de beker, voor het jaar 1951. De beker kwam in het bezit van de heer F. de Kort te Sas v. Gent. De uitslag der schieting luidde: Hoogvogel: Drosbeke, Zelzate; zijvogels: L. Kalle, Westdorpe, V. Eeteson, Ertvelde. Kallen: V. Eeteson, voornoemd, K- Lereux, Ertvelde. De K.A-B. heeft Zaterdag haar winterprogramma geopend met een prijskaarting welke door het nieuwe systeem goed in de smaak is gevallen. Na de opening dooi de heer R. de Waal, die de spe lers succes wenste, waren 58 mannen bereid de grote slag te leveren. Er werden 5 ronden ge kaart, waarbij men bij iedere ronde voor een nieuwe maat lootte en zo individueel winst punten kon vergaren. Na een spannende strijd was om circa half elf het lot beslist. De heren D. Sandrini en P. Luycks kwamen ongeslagen uit de strijd en hadden hierdoor 5 punten verzameld. Met 4 punten eindigden 8 heren aan wie door loting de volgende prijs werd toegekend: 3. L. van Hijfte; 4. R. v. Waterschoot; 5. Mariman; 6. Fr. Bracke; 7. E. Bleijenberg; 8. F. Freijser; 9. Alb. Willems; 10. Ch. van Hecke. Gelost. Het Nederlandse s.s. „Dord recht" loste aan de kade van de l'Azote een lading pyriet- K.A.V. bijeenkomst. Haagse muziek- Gptreden ensemble. Zondagavond heeft in het „Ge- zellenhuis" alhier het debuut plaats gehad van het muziek- easemble van de vereniging „Thalia", die o.a. reeds een toneel- en zangvereniging had. Voor een geheel gevulde zaal sprak de voorzitter van „Thal a" de heer Ach. van der Linden, een openingswoord. Daarna werd een begin gemaakt met het uitge breide en gevarieerde repertoire, dat ten zeerste in de smaak viel. Het kinder-orkest en het groot orkest, beide onder leiding van de heer J. Mannaert uit Hulst, brachten een keur van vrolijke en populaire liedjes en meer se rieuze muziek en zang ten geho re Ter afwisseling kon men ge nieten van diverse schetsjes, die de lachspieren in beweging brachten. Deze schetsen werden voor het voetlicht gebracht door verschillende „Thalia"-leden. De heer Lacourt en zijn dochter demonstreerden verrassennde staaltjes in vingervlugheid en telepathie. Dit eerste optreden van „Thalia's" muziekensemble werd een onverdeeld succes en alle aanwezigen keerden hoogst veldaan huiswaarts. De gemeenteraad van Schoon- dijke heeft Vrijdag tijdens de openbare vergadering op voorstel van Burg. en Weth. besloten een elftal straten een naam te geven. Op één naam maakte de raad bij monde van de heer De Badts een opmerking en werd inplaats van Lange Steeg de naam Wilgen laantje aan een straat verleend. De verbindingsweg Dorpsstraat Van der Slikkestraat wordt Dr. Huizingastraat. De verbindings weg naast de centrale winkel tot de Prinses Beatrixstraat wordt Raadhuisstraat. De verbindingsweg naast de woning van I. A. de Brauwer tot de Veldstraat (voorheen een ge deelte van de Oosthoek) wordt Ooststraat. De verbindingsweg naast de garage van Gijzeis tot de Vlasserij van A- C. Contant (voorheen een gedeelte van de Westhoek) wordt Weststraat. Het tegelpad langs de vier ba rakken in de Dorpsstraat (van het noodgemeentehuis tot en met de noodwoningen van de gerepa- trieerden) wordt Tuinstraat. De verbindingsweg Lange Heeren straat (naast de woning van A. Ilaak) tot Willemsweg (naast wo ning C. N. Quist) wordt Nijver heidsstraat. De verbindingsweg In het parochiehuis werd een bijeenkomst gehouden van de Katholieke arbeidersvrouwen. Circa 120 vrouwen toonden haar belangstelling. Na de verwelko ming door de voorzitster, mevr. Van AerdeWillems, werd het woord gegeven aan de hoofdbe stuurster, mej. Kessels uit Bre da. In een boeiende causerie nam zij haar toehoorders mee naar de Eeuwige stad Rome, waar zij on langs met afgevaardigden van de K-A.V. heen geweest was. Dat algemeen van deze reisbe schrijving is genoten, bleek wel het applaus dat mej- Kessels in ontvangst mocht nemen. Tijdens de pauze vonden er talrijke at tracties plaats. Een en ander werd opgevrolijkt door muzikale klanken uit de pick-up. Na de pauze werd de causerie op veler verzoek voortgezet. Het was dan ook vrij laat, toen de voorzitster mej. Kessels hartelijk dank bracht voor deze leerzame avond. In de afgelopen maand zijn er besprekingen! gevoerd: tussen ver tegenwoordigers van do Rotter damse Kamer va.n Koophandel, de rijksinspecteur van tiet verkeer en het hoofd van de verkeerspolitie over het te Rotterdam te vestigen bodecentrum. Do aanvankelijk bescheiden op zet van dit centrum voor onge veer 10 bodehuishouders blijkt nu uitgegroeid te zijn tot een plan van grote omvang. Er is in overweging genomen, rekening houdend met ervaringen te Amsterdam en te Groningen,, een veel groter dan het aanvanke lijk gereserveerde terrein te zoe ken, waarop plaats is voor alle bode- en lijndiensten te Rotterdam Gedacht wordt aan een „droge haven" met een oppervlakte van circa 5 ha, waarop kaden en lood sen kunnen' worden gebouwd en tevens rekening wordt gehouden met de nodige parkeerruimte. De keuze van het terrein zal zo danig moetert zijn, dat het centraal is gelegen en toegankelijk is voor 300 tot 1000 auto's per dag, zon der dat het verkeer wordt overbe last, hetgeen wordt gevreesd ten aanzien van het thans daartoe be stemde terrein tussen het station D P en het station Hofplein. Jubileum-tornooi Schaakbond. Het jubileum-toraooi van de Haagse Schaakbond is beëindigd met de partijen EuweMuilwijk en Van DonkMuhring, waar voor zeer grote belangstelling be stond. Euwe won van Muilwijk, zodat hfj in het eindklassement de eer ste plaats deelt met Donner. Muh ring bleef Van Donk de baas. Het eindklassement luidt: 1/2 Euwe en Dcciner iechr 3 pnt. 3/4 Muhring en MuilwijK ieder 2 pnt. 5 Van Donk 0 pnt. Toneel. De toneelclub zal ook dit sei zoen weer van zich doen horen. In studie genomen is het drama „Tropengang" van Bob Bertina en Willy van den Berg. Ook het blijspel „Levie Paardebek als huwelijksmakelaar" staat op het programma. De eerste uitvoering wordt gegeven op 11 November. Te Scampola IIElto 32. Zaamslag werd Zaterdag een competitiewedstrijd gespeeld tussen „Scampolo" II tegen Elto uit Kapelle-Biezelinge- Na enig terreinverkennen kreeg Scampolo spoedig enige kansen, die echter niet benut werden. Plet middenvak van Scampolo had zijn dag niet en voedde de aanval slecht. Toch nam Scam polo na 25 min. spelen de leiding door een doelpunt van mej. A. v. d. Velde. Elto probeerde het toen met verre schoten, maar zonder succes. Scampolo vergrootte haar voorsprong tot 20 met 'n mooie doorloopbal van J. Wisse. Na de thee werd er flink aan gepakt. Elto kwam flink opzet ten en na 15 min. spelen scoorde Elto haar 1ste tegenpunt- Daar na kwam Scampolo op volle toe ren. Keer op keer sneden ze door de verdediging heen en schot na schot werd gelost. Tal van sche ten hadden een beter lot ver diend. Eindelijk werd hun zwoe gen beloond met een doelpunt van, W. Hamelink. Twee min. vóór het einde maakte Elto haar 2de doelpunt. Het einde kwam met een kleine overwinning voor Scampolo II. Volgens het officiële Joegoslavi sche persbureau beeft maarschalk Tito Zondag is een rede verklaard, dat de westelijke mogendheden op Joego-Slavië kunnen rekenen als bondgenoot bij alle vraagstukken betreffende de betrekkingen tus sen de landen op voet van gelijk heid, de onafhankelijkheid van kleine volken en het bewaren van de vrede. Tito vervolgde: „Wij zetten onze politiek voort, omdat deze Joego-Slavië sterker kan maken en omdat wij Weten, dat de vooruitstrevende mensheid gunstig tegenover ons streven staat". „Als het Westen wenst dat Joego-Slavië sterk is, dan be horen de westelijke mogendheden, zich niet te mengen in onze bin nenlandse aangelegenheden en moeten zij ons met rust laten in plaats van ons volk te vergiftigen niet propaganda door op een on mogelijke wijze critiek te leveren op de maatregelen van de rege ring". Sprekend over binnenlandse vraagstukken zei Tito, dat het af schaffen van de distributie geen inflatie tengevolge zou hebben. Door het invoeren van een stel sel van waardebonnen' was d hoe veelheid geld, die in omloop id, van 60.000 millioen dinar (onge veer 4,5 milliard gulden) terugge lopen tot 54.000 millioen dinar (ongeveer 4 milliard gulden). Hij ontkende, dat de hervormin gen in het bestuur onder druk van westelijke mogendheden tot stand waren gebracht. „Wij zullen niet3 doen op last van het buitenland", aldus maarschalk Tito. Naar van officiële zijde wordt medegedeeld, is bij het vlieg tuigongeluk in Engeland, waarbij twee straaljagers tegen de rotsen van de Engelse kust zijn gevlo gen, een Nederlander omgeko men. Het was de res. 2e It. vl. J- A. M. Prast uit Valkenswaard, die voor herhalingsoefeningen gedetacheerd was op de Engelse vliegbasis Driffield. HArHNGTRAWL VISSERIJ BIJNA AFGELOPEN. Nu het einde van de visserij onder de Engelse kust in zicht komt, schakelen de nog met de haringtrawlvissende loggers over op de haringdrijfnetvisserij. Slechts een klein gedeelte der haringvloot beoefent nog de ha ring-tra wl visserij. De kwaliteit der aangevoerde haring is de laatste tijd verbeterd. De harin gen zijn groter van stuk. Daar door werd minder door de vis- meelindustrieën afgenomen. Te IJmuiden echter blijven de trawlers de verse haringvangst voorlopig nog uitoefenen, on danks schaarste aan schelvis en kabeljauw. Slechts enkele traw lers zijn tot de verse visvangst overgegaan. Het merendeel van hun vangsten bestaat echter uit makreel. OP STRAAT OVERLEDEN. Zondag is een oude man, die 's morgens om 4 Uur te Amster dam wandelde, plotseling voor over gevallen en blijven liggen. De G G. en G D. vervoerde hem naar het Wilhelminagasthuis, waar bij zijn aankomst bleek, dat hij was overleden. In diergaarde Blij dorp te Rot terdam ontdekte Zondagmorgen Nieuwe standplaats. Bs. J. Nolthenius, Doopsgezind predikant alhier, werd beroepen te Broek op Langendijk en heeft dit beroep aanvaard. Hij hoopt spoedig Aardenburg te verlaten. ®s. Nolthenius was sinds Octo ber 1941 predikant te Aarden burg. Toneel. De toneelafdeling van de voet balclub heeft een toneelstuk in studie genomen. Half November zal de eerste gezellige avond voor leden en donateurs worden gehou- den. Opgevoerd zal dan worden het drama van A. Boere „Waar voor leven wij?" Ook staat er nog een klucht op het programma. Het zwembad had goed seizoen. Het zwembad had een bevredi gend seizoen. Sinds de opening werd het door 5663 personen be zocht. In Augustus waren er 2664 baders. De jeugd toonde de mees te belangstelling. Niet minder dan 3412 baden nam ze voor haar re kening. Ook de dames waren de oppasser van de wolven, dat drie jonge dieren kans hadden gezien de benen te nemen en tus sen de struiken aan het spelen waren gegaan- Toen nummer 1 zich door zijn baas ontdekt zag, zwom hij de Randvijver over, maar schrok zo van een politieagent, die met zijn fiets de weg barricadeerde, dat hij maar naar de tuin terug keerde en zich liet vangen. No. 2 liep na een wilde jacht door de diergaarde in letterlijke en fi guurlijke zin knel bij de toren van de rivierhal, maar no. 3 had een wandeling door de stad ge prefereerd. 's Morgens om negen uur was hij al in de Nolensstraat gesignaleerd, maar toen de op passers hem kwamen halen was hij alweer verdwenen. In de na middag echter zat meneer wolf, moe van de wandeling en hon gerig, op de Schiekade in een diep en breed portiek, waar een opslagplaats gevestigd is van bouillonblokjes. Binnen 'n kwar tier waren oppassers met vang netten aanwezig en was het slippertje weer ten einde. 15-JARIGE ADSPIRANT- EMIGRANT TERECHT. De 15-jarige L- D. Prins uit Dordrecht, die op 2 October met zijn moeder en zes broertjes en zusjes naar Canada zou vertrek ken, is gevonden. De kinderrech ter die deze mededeling ver strekte, weigerde iedere verdere inlichting. „De jongen is gezond. Wat er verder met hem gaat ge beuren, wordt nog overwogen", aldus Mr. Van Itallie. Perscoeel van de rivierpolitie Rotterdam heeft in de Nieuwe Maas het stoffelijk overschot ge vonden van de 19-jarig-e Zweedse lichtmatroos P. Da jongeman, een opvarende van het Zweedse motorschip „Svealand", werd sedert 30 Sept. j.l. vermist. Het liep de ware sultan werke lijk niet mee. Hij weerde zich geducht, maar het gemis van zijn bril maakte, dat hij maar weinig kcci zien in het donker. De valse sultan, wiens bril na tuurlijk ook vals was, kon nu goed zien en hij sloeg de goede vorst zccider blikken' of blozen buiten westen. doorzochten daarna het gehele huis, doch konden slechts weinig contanten vinden. De handelaar zelf, die dikwijls over grote be dragen geld beschikt, omdat hij veel teen naar België exporteert, sliep op een der bovenkamers en heeft niets gemerkt. Direct na de overval hebben de daders zich met de wagen, waarin een derde persoon was blijven zitten, ver wijderd- De groepscommandant van politie te IJsselstein, leidt in samenwerking met de recherche uit Utrecht, het onderzoek, dat direct is begonnen. BRAND BIJ BROCADES. Gistermiddag om vijf uur is brand uitgebroken in 'n gebouw tje, dat behoort tot het fabrieks complex van de chemische fa brieken van Brocades en Sthee- man te Meppel. De brand ont stond doordat een vat ether, waaruit een employé iets wilde tappen plotseling in brand vloog. De heer B. kreeg vrij ernstige brandwonden aan gezicht en ar men. De brand sloeg op de ande re chemicaliën over, zodat een grote voorraad paraffine bran dend de riolering instroomde. Door deze stroom af te dammen werd verdere uitbreiding van de brand voorkomen. Doordat zich nog een grote ontploffing voordeed werden alle ruiten van het laboratorium ver. nield, terwijl een ravage onder de daarin aanwezige instrumen ten en flessen ontstond. De scha de is hier dan ook groot. Na 1 Ye uur waren de fabrieksbrandweer en de Meppeler brandweer de brand meester. De boosdoeners hadden daarna i bracht hem nu met een duW weer vrij spel. tot bezinning Tirwijl onze vrienden nog Tegenstand was nutteloos, want stompend over de grond rolden, eer! -ongure Bedoeïn bewaakte tilden twee rovers de sultan door iedere beweging m.t zijn ogen en het raam. zijn geweer. Een nieuwe boot lag voor de ,,Een kik en u is er geweest, handlangers van de grootvizier sultan", zei de dubbelganger vast- gemeerd. D: valse sultan had zijn tegen stander eigenhandig gebonden en beraden. Zijn krakende stem leek ver dacht op die van de grootvizier. BRUTALE OVERVAL. Zondagmorgen om half tien reed te Lopikerkapel voor de wo ning van de bejaarde teen- en fruithandelaar W. F. Solinger aan het Kapelsepad een grote zesper- soons auto voor. Twee der inzit tenden stapten uit en begaven jzich naar de achterkant van de woning, waar de eveneens be jaarde, wat gebrekkige zuster aan de deur kwam. Zij werd bij de keel gegrepen en met een re volver bedreigd. De indringers EXPLOSIE EN BRAND IN FABRIEK TE ZAANDAM. In een fabriek van gummiballen („Simson"), gevestigd aan de Ge dempte Gracht te Zaandam is Maandagmiddag een explosie ge weest, gevolgd door brand. Arbeiders waren bezig op de tweede verdieping de vloer te rei nigen met „tinner", dezelfde stof die destijds de brand bij de verf- fabriek P. Schoen veroorzaakte. Door onbekende oorzaak ont stond de explosie. Het personeel, dat op de benedenverdieping aan het werk was, snelde onmiddellijk met brandblusapparaten naar de bovenverdieping en bestreed het vuur. De vrijwillige brandweer moest er aan te pas komen om het vuur geheel te doven. Eén ar beider liep lichte verwondingen aan het hoofd op. IJRNSTIG VERKEERSONGEVAL. Op de grote verkeersweg Den HaagRotterdam bij Delf gauw is gistermiddag een ernstig onge val gebeurd, waarbij twee auto's betrokken waren. De bestuurder van een der auto's, de heer Goud uit Rotterdam is levensgevaarlijk gewond naar het ziekenhuis te Delft overgebracht. nties: 5 regels 75 cent? ent n 12 ct.; minimum pes Ier nummer, of: Adres cent meer :ot 's namiddags 2 uui er: Zaterdags 11 uur ïgen met Perzië Wor- doch niet voordat het 8 agenda van de raad is onderwerp is bch&n- lelijken in Korea zijn 1 bericht van Radio- steeds in het bezit eartbreak ridge" aan ik-centrale front. De dagen van generaal „herfstoffensief" had leger 5200 man ge- Peking noemt het ge- iffsnsief „een nieuw, intuur". rikaanse luchtmacht rre Oosten heeft be- xkt, dat Maandag de rliezen aan de Noor- jdkrachten zijn toe één enkele dag van n drie maanden, inse superforten, ge- door Britse Meteor'- van de Australische hebben aanvallen on- p belangrijke spoor- Noord-Korea. Een werd door luchtdoel- offen en stortte ach- rmmunistische linies van de geallieerden ïstelijke front wordt nuniqué „niet beslis- md. Aanvallen van inse eerste cavalerie- en door de Chinezen Aan het Oostelijke- it daarentegen wer- slijke aanvallen, ge- mortiervuur, opge- iNISTISCHE BOOD AAN DE V. N. misten in Korea heb- ndingsoffieiereu van •zocht, Woensdag te morgens plaatselijke loen Djom een bood vangst te nemen. JTWOORD VAN \Y OVERHANDIGD urray, een verbin- van de V. N., die i aan de Noordelijke fficier kolon. Tsjang l van generaal Ridg- jongste Noordelijke heeft overhandigd, ize gelegenheid ver- it antwoord voorzie I ïkomst van de ver ieren op heden te morgens. Kolonel verklaard, het ant- Ridgway aan zijn te zullen overhamü- net kolonel Murray g" te stellen. ING KOREA VRIJ- RS VERVROEGD. ing van de 65 vrij- ar het Nederlandse op Korea is ver- vrijwilligers hebben rgen aan boord be- loten, de consulaten Amerika en Frank- ïiitie zwaar bewaakt vrachtauto's met ide agenten volgden ten met het oog op ;regeldheden. Alle erc'en aangespoord hangen. door het K.N.M.I. dig van Woensdag- oensdagavond. fraai herfstweer. met weinig bewol- /eer dezelfde tem- gisteren. Zwakke id tussen Oost en G 11 OCTOBER. omgezet in passerdozen, fototoe stellen of horloges kon ik niet toestaan. Wanneer de eerste keer op bui tenlandse oefeningen geknoei wordt toegestaan, is een volgende keer het hek van de dam. Ik heb de marechaussee ver zocht bij de cantinewagens een on derzoek in te stellen en ook de douane heeft een onderzoek inge steld. Allen die kostbare voor- Gedurende de twes rustdagen na „Counterthrust" was er volop gelegenheid geweest de gods dienstplichten te vervullen. Bij de troep waren 3 aalmoeze niers en 4 veldpredikers. Zij heb ben geen klachten geuit. Wij heb ben alles gedaan om ook dit pro bleem zo goed als mogelijk was in liet raam van de oefening op te lossen". Radio-Moskou gaf het bericht zonder commentaar. Vele bladen, zo tekent Reuter hierbij aan, vergelijken de jong ste ontwikkeling met de Perzi sche kwestie. In diplomatieke kringen te Londen ziet men in de kwestie van de toekomst van de Soedan het voornaamste ob stakel op de weg naar een Brits- Egyptisch vergelijk. Engeland, zo verklaart men, was niet be reid de Soedan aan de heerschap missie voor de behandeling van de jongste voorstellen van de premier heeft de decreten ter verbreking van het verdrag met Engeland in beginsel en zonder amendement goedgekeurd. De Britse ambassadeur in Cairo heeft een audiëntie van 75 min. bij koning Faroek gehad. Hij had spoedig na de verklaring van premier Pasja van Maandag avond om dit onderhoud ver. komst van Maart inzake de Egyp tische sterling tegoeden. Enge land heeft zich n-1. verbonden om gedurende een periode van 10 a 13% jaar 150 millioen pond van de Egyptisohe tegoeden te deblokkeren. Deze tegoeden zijn in de afgelopen oorlog ontstaan. De overeenkomst bepaalt voorts, dat Engeland jaarlijks voor 11 millioen pond sterling aan olie producten aan Egypte zal leve ren. wérden door de demonstranten meegevoerd. Verder werd er geroepen: Weg met Engeland, leve Egypte". De Perzische premier en de minister van Buitenlandse Zaken werden toegejuicht. Kréten als „weg met Morrison" werden eveneens ge hoord. In Alexandrië werden bij een betoging van duizenden studen ten en teerlingen van middelbare scholen, waarbij zich duizenden Hansweert Walsoorden v.m. 11.05 11.40 0.20 0.30 n.m. 11.25 12Ï40 12.50 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 3