Grote Chinese nederlaag aan westelijk front De Brits-Egyptische betrekkingen seling De reis van Mossadeq H.M. de Koningin reikt vaandels uit De Franse kantonnale verkiezingen gypte PERZIË j DINSDAG 9 OCTOBER 1951. 7e Jaargang No. 1853. Luisterdienst van Tass in Engeland gesloten VERLOF VAN BRITSE TROEPEN IN ZONE VAN SUEZ KANAAL INGETROKKEN. Na de dood van de hoge commissaris voor Malakka Koning George Laatste Britse oorlogsschip van Abadan vertrokken Het Engelse pond Chinese hulp voor de Vieiminhlegers WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. aijd in Korea IW ACHTING. WATER. I I I Frankertng bfl abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Stedactle-adres: Noordstraat 5557 Terneuzon Tel. 2510 Na 5 uur Tel. 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 4,55 per kwartaal. Per week 37 cent. Losse nummers 7 cent. DE VRIJE Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Rubriek Kleine Advertenties 8 regels 75 ct.; iedere regel met»' 15 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meel. Inzending advertenties tot namiddags 2 uur. Advertentieprijs per mm 12 ct minimum per advertentie 14KL RIDGWAY AANVAARDT NOORDELIJK VOORSTEL. ®encraal Ridgway heeft inge stemd met het voorstel van de Noordelijken om Pan Moendjon te kiezen als nieuwe plaats voor de wapenstilstandsconferentie. Ridgway heeft voorgesteld, dat verbindingsofficieren Woens dag te 10.00 uur des morgens bij een zullen komen om de hervat ting van de conferentie te rege len. In zijn antwoord zegt generaal Ridgway, dat z.i. slechts een klein neutraal gebied rond de plaats der conferentie noodzake lijk is, met Kaesong en Moensan en de wegen van Kaesong en Moensan naar Pan Moendjon ge vrijwaard voor aanvallen. De door de communisten voor gestelde nieuwe neutrale zone, Kaesong en Moensan omvattend, zou het verbindingsstelsel van de V. N. achter het westelijke 'front onderbreken. Ridgway herhaalt voorts zijn voornaamste voorwaarde, dat „de plaats voor besprekingen onge veer midden tussen de frontlij nen zou moeten liggen". In Tokio meent men, dat de onderhandelingen over een her vatting der besprekingen niet noodzakelijkerwijze vooruitzich ten voor een spoedig staakt-het vuren inhouden. GROTE LAAG FRONT. CHINESE NEDER- AAN WESTELIJK Géneraal James van Fleet, be velhebber van het achtste Ame rikaanse leger in Korea, heeft verklaard: „Wij hebben de vij and in, dit stadium van ons herfstoffensief een grote neder laag toegebracht. Er zullen nog veel meer stadia van dit offen sief volgen en wij zullen er niet mede ophouden voordat de Chi nezen en Noord-Koreanen te kennen geven genoeg gehad te hebben." *e generaal legde zijn verkla ring af bij een bezoek aan de eerste Amerikaanse divisie cava lerie, die na aanvallen met hand granaten en de bajonet, een nieuwe.bres in de Chinese „win- terlinies" wist te slaan. Een regiment van deze divisie ging Zondag bij het krieken van de dag tot een stormaanval over. Hieraan was een beschie ting door artillerie en mortieren vooraf gegaan. Het doel van de aanval was een vier honderd meter hoog heuvelbolwerk, waarin de Chi nezen zich in stellingen hebben ingegraven. In de afgelopen drie dagen hebben de Amerikanen dit bolwerk bestormd, zonder er in te zijn geslaagd de Chinezen te verdrijven. Zondag stormden de leden van het zevende regiment der eerste cavaleriedivisie tot vier maal toe op de door de Chinezen verde digde heuvels, die in vele gra naattrechters de sporen van be schieting dragen, af. Elke maal wisten zij tot op vijftig meter te naderen, doch daarna moesten zij, onder een zeer krachtig vuur door machinepistolen en een re gen van handgranaten, weer te rugtrekken. Daarop viel het der de bataljon van dit regiment ca valerie voor de vijfde maal aan. Buitenstaanders, die in staat wa ren de strijd gade te slaan, zei den dat de aanstormende Ame rikanen met honderden Chinese handgranaten werden begroet en dat zij geheel onder het door de ontploffingen opgeworpen stof verdwenen. Doch de Amerikanen versaagden niet. In het open veld poogden zij kalm de ontploffende granaten te ontwijken en zij be antwoorden elk vuur der Chinese verdedigers. Maandag de zesde dag van het herfstoffensief der Verbondenen aan het westelijk front in Korea, voerden de Chinezen heftige te genaanvallen uit, die op bepaalde punten werden afgeslagen, doch op andere plaatsen, waar de ge allieerden gebied moesten prijs geven, succes opleverden. Men meent dat de Chinezen bij deze aanvallen gebruik maken van op de Amerikanen veroverd 155 mil- limetergeschut. Op weer andere plaatsen van de frontlinie bood de vijand hardnekkige tegen stand aan de geallieerde aanval lers, die pogen uit te vinden waar de bolwerken der Chinese win- terstellingen zijn gelegen. In de afgelopen 36 uur hebben vliegtuigen der Verbondenen bij na 1000 vluchten uitgevoerd, waarbij de aanvoer en troepen bewegingen van de tegenstander werden aangevallen. Bij onder- steuningsaanvallen van het Wes telijke en Oostelijke front werden ongeveer 100 Noordelijken ge dood of gewond. Een functionaris van het offi ciële Russische persbureau Tass heeft Zondagavond te Londen meegedeeld, dat de Britse rege ring de luisterdienst van Tass „zondere nadere verklaring" heeft gesloten. De sluiting volgde na een uit wisseling van nota's tussen de Britse en de Russische regering. Engeland had eerst Rusland op 4 Augustus in kennis gesteld van het voornemen om de vergunning in te trekken. Hierop protesteer de de Russsiche regering naar verluidt, enige malen. De luisterdienst was in 1941 door Tass ingesteld op grond van een tweezijdige overeenkomst met de Britse regering. Het Rus sische persbureau kreeg toen ver gunning een station op te rich ten om Russische uitzendingen op te vangen en de inhoud er van in Engeland te verspreiden, hoofdzakelijk voor de Londense pers. Aan soortgelijke Britse activi teit in de Sowjet-Unie kwam in September een einde, toen het Britse ministerie van Buiten landse Zaken de verspreiding van het door de Britse ambas sade te Moskou uitgegeven tijd schrift „British Ally" stop zette op grond van het feit, dat de Russen de verspreiding van het blad tegenwerkten. De sluiting van de luisterdienst van Tass in Engeland heeft geen betrekking op het verspreiden door Tass van nieuws uit Enge land in de Sowjet-Unie. Te Cairo zijn de diplomatieke vertegenwoordigers van Ameri ka, Frankrijk, Engeland en Tur kije Maandag bijeengekomen, om de toestand tussen Engeland en Egypte, die waarnemers „uiterst onzeker, zo niet explosief" noe men, te bespreken. Volgens politieke kringen be sprak men de beste wijze, waar op de spanning tussen Engeland en Egypte kan worden opgelost en Egypte een gelijkgerechtigd deelgenootschap kon worden aangeboden in een defensie-or ganisatie in het Midden-Oosten. De Britse ambassade heeft tegenover Egypte schriftelijk verklaard, dat nieuwe voorstel len over een herziening van het Dr. Mohammed Mossadeq is Maandagmorgen vroeg, op weg naar New-York, per K-LM.-toe- stel in de luchthaven van Shan non (Eire) aangekomen. Nog nimmer tevoren waren er op Shannon dergelijke strenge vei ligheidsmaatregelen genomen als bij de aankomst van de Perzische minister-president. De „D.C.-6" bleef zeventig minuten op het vliegveld om brandstof in te ne men, in die tijd mocht niemand zi«h aan boord van het vliegtuig begeven. De koffie en gebakjes, die aan boord van het toestel werden gebracht, waren eerst terdege door de leden van de be manning onderzocht. Slechts een lid der Perzische delegatie, de afgevaardigde van Khoezistan in de Perzische volksvertegenwoordiging Movag- nar, verliet tijdens het verblijf te Shannon het K.L.M.-vliegtuig. „Dr. Mossadeq slaapt", ver klaarde hij tegenover journalis ten. „Ons wacht een zeer zware taak en wij hebben alle rust no dig, die wij kunnen krijgen". Movagnar deelde o-m. mede, dat Duitsland en Zweden Perzië tech nische hulp hebben aangeboden, „en indien wij onze zaak in de Ver. Naties winnen, kunnen wij verdere technische hulp van de Ver. Staten verwachten". „Ook de Sowjet-Unie heeft aangeboden ons te helpen", ver volgde hij, „doch daar wij beho ren tot het blok der Westers ge zinde democratieën, hebben wij deze hulp niet aanvaard. De mo gelijkheid bestaat echter dat wij gebruik zullen moeten ma- paalde landen „achter het ijzeren gordijn" om ons met tankboten te helpen. Ook Polen en Tsjecho-Slowa- kije hebben ons hulp aangebo den. Op het ogenblik zijn wij er echter alleen in geïnteresseerd de Britten kwijt te raken en wij zijn bereid tot elk uiterste te gaan om dit te bereiken." MOSSADEQ IN NEW YORK. De Perzische premier Mossadeq is in New York aangekomen. Geen Engelse blokkade. Een Britse wel ken van aanbiedingen van be- woordvoerder van het ministerie van handel heeft ontkend, dat Engeland een economische blokkade tegen Per zië heeft ingesteld. Wel hadden sinds de evacuatie van de Brit ten uit de Perzische olievelden Perzische aanspraken op zekere voorrechten" opgehouden te be staan. Door het verlies van onze in komsten uit de Perzische olie wordt Perzië thans beschouwd als een markt met zachte valuta, d.w.z. dat het niet langer een bij zondere voorkeur geniet ten aan zien van de export van schaarse artikelen. De woordvoerder verklaarde voorts, dat Engeland thans geen uitrusting, die voor de oliewin ning nodig is, naar Perzië uit voert. Brits-Egyptische verdrag zullen worden ingediend. Egyptisch premier verzoekt verbreking Brits-Egyptisch verdrag. De Egyptische premier, Nahas Pasja, heeft Maandag het parle ment verzocht het afbreken van het Brits-Egyptisch verdrag van 1936, volgens hetwelk Engeland troepen in het gebied van het Suezkanaal mag stationneren, goed te keuren. Hij legde aan het parlement een tweede decreet voor, waarin het verdrag van 1899 officieel herroepen en ko ning Faroek uitgeroepen wordt tot „koning van Egypte en de Soedan". Nahas Pasja deelde voorts me de, dat de regering de besprekin gen met Engeland over de herzie ning van het verdrag heeft afge broken. De Soedan, zo tekent Reuter hierbij aan, staat thans onder een gezamenlijke heer schappij van Engeland en Egyp te en koning Faroeks officiële ti- is „koning van Egypte, souve- rein van Nubië en de Soedan". Een woordvoerder van de Brit se ambassade heeft verklaard, dat de „unilaterale verbreking van het Brits-Egyptische verdrag" wettelijk niet van kracht is. De posities van de in het Suez-gebied gestationneerde troepen bleef on veranderd. Het parlement zal deze zaken op de volgende bijeenkomst in No vember behandelen. De premier zeide, dat het ver drag van 1936 tot stand gekomen was onder de dreiging van de om singeling door de as-mogendhe- den. Deze waren- thans echter verslagen. Mede door de stichting van de Verenigde Naties was het Verdrag thans niet meer nodig. Het verdrag van 1936 voorziet in de onafhankelijkheid van Egypte, de verdediging van het Suezkanaal en de toekomst van de Soedan. Het liep oorspronke lijk tot 1956. Er zijn reeds sinds het einde van de oorlog zonder resultaat besprekingen over een herziening van het Verdrag ge voerd. In het Verdrag is verder vastgelegd, dat het niet eenzijdig verbroken kan worden. Het er kent Britse belangen in het Suez- gebied. Een woordvoerder van het Britse ministerie van Buitenland se Zaken zeide, dat zijn regering „uiterst verrast" zou zijn, als de berichten uit Cairo juist waren. Men wachtte rapporten van de Britse ambassadeur in Egypte af. De Egyptische regering was er van op de hoogte, dat Enge land op het punt stond nieuwe voorstellen inzake een herziening te doen. Het Verdrag zou van kracht blijven voor zover het Engeland en het internationale recht betrof. Het verlof van de Britse troe pen in de zóne van het Suez-ka- naal is Maandagavond ingetrok ken. De troepen in Port Said, Is- maiüa en Suez kregen instructie naar hun kwartieren terug te keren. „Officieren, onderofficieren en manschappen, mijn echtgenoot en ik stellen groot vertrouwen in U. Gij vertegenwoordigt het va derland onder de natiën en gij doet dat goed. Men behoort te weten, wat men aan ons heeft en waarvoor wij staan. Uw vaandel herinnert U aan al wat onover winnelijk is in de geest, waar mee wij ons handhaven. Gij soldaten zijt jonge burgers van een veranderd, dus verjong Nederland. Gij hebt daarin Uw taak en Uw verantwoordelijk heid. Gij doet deze dingen in sa menwerking met de soldaten van andere landen, die van goeden wille zijn. Wij allen willen strij den voor onze vrijheid. De regi menten Johan Willem Friso, de Limburgse jagers en Oranje-Gel derland, elk met een eigen histo risch karakter, ontvangen thans ieder hun vaandel, hetzelfde zin nebeeld van dit alles. Ik ga er toe over U deze toe te vertrou wen". Aldus sprak H.M. Konin- Vijf Britse compagnieën en jacht- en verkenningsvliegtuigen van de R.A.F. zijn in actie geko men om de daders van de moord op de Britse hoge commissaris voor Malakka, Sir Gurnev, te achtervolgen. De commandant van de politie, Gray, deelde aan verslaggevers mee, dat men in de nabijheid van de plaats, waar de aanslag plaats vond, reeds twee kampen van de opstandelingen heeft ontdekt. Uit aldaar gevonden documen ten was gebleken, dat de aanslag reeds Vrijdag was voorbereid. Uit deze in het Chinees gestelde stukken bleek echter niet of de aanslag tegen de hoge commis saris persoonlijk was bedoeld. Tien minuten vóór de aanslag ge beurde, was de bevelhebber van de Britse vloot, admiraal Faulk ner, langs dezelfde weg gepas seerd, zonder te zijn aangevallen. Gray deelde voorts mee, dat 38 guerillero's aan de aanval op de auto van de hoge commissa ris deelnamen. Men vermoedde, dat het merendeel van de aan vallers uit Chinezen bestond. Premier Pléven's coalitie heeft een goede voorsprong in de eer ste ronde van de Franse depar tementale verkiezingen, die Zon dag zijn gehouden. In 687 kantons hebben de can- didaten de vereiste absolute meerderheid niet behaald, waar door een tweede stemming moet worden gehouden, die op 14 Oct- zal geschieden. Een eenvoudige meerderheid zal dan voldoende zijn. In regeringskringen heeft men zich met voldoening over de re sultaten uitgelaten. Deze hadden de „stabiliteit" van de politieke situatie in Frankrijk aangetoond- Daar de socialisten en commu nisten de voornaamste verliezers zijn, vertonen de uitslagen een duidelijke zwenking naar rechts. Gematigden en conservatieven, die de rechtse steunpilaar van Plévens coalitie vormen, hebben zich als de voornaamste over winnaars met 279 zetels en een winst van 42 zetels gehandhaafd. Ongeveer 38 tot 40 procent van de kiezers is niet opgekomen. Vooral in de steden, waar de R.P.F. de meeste aanhangers telt, was de opkomst matig. Terwijl volgens het Franse mi nisterie van Binnenlandse Zaken de Gaullisten slechts 33 zetels hebben behaald, verklaart het hoofdkwartier van de R.P.F-, dat 90 procent van de Gaullistische candidaten is gekozen. Dit schijnt er op te wijzen, dat de R.P.F. enkele van de gematigden als Gaullisten beschouwt. Communisten 36 zetels (verlies 21); socialisten 119 zetels (verlies 40); links onafhankelijken 25 ze tels (verlies 1); radicalen 223 ze tels (winst 8); M.R.P. 50 zetels (geen winst of verlies); gematig den en conservatieven 308 zetels (winst 34); R.P.F. 53 zetels (winst 10 zetels). Van de 10.887.788 kiesgerech- tigdes heeft 40.3 »/o niet gestemd- De verdeling van de uitge brachte stemmen is: Communisten 1.524.443 (23.8 Socialisten 1.100.780 (17.2 Linkse onafh. 156.030 (2.4 °/o). Radicalen 829-652 (13 "li). M.R.P. 569.675 (8.9 °/o). Gematigden en conservatieven 1.361.516 (21.3 R.P.F. 8846.992 (13.4 "It). gin Juliana, die vergezeld was van prins Bernhard, Maandag middag tot officieren, onderoffi cieren en manschappen van de genoemde regimenten tijdens de plechtige vaandeluitreiking op het voorplein van de infanterie- kazerne aan de Leusderweg te Amersfoort. De drie regimenten zijn op 1 Juli 1951 opgericht en waren thans elk vertegenwoordigd door een bataljon. Burgerlijke en militaire auto riteiten waren in groten getale naar Amersfoort gekomen om de plechtigheid bij te wonen- De Koningin droeg een turquei- se coektailjapon en daarover een mantel van bisambont. Haar eveneens turquoise hoed was versierd met aigrettes. Prins Bernhard was gekleed in gene raalsuniform. Na de toespraak van de Ko ningin namen de commandanten der regimenten de vaandels uit handen van de Koningin over- Tenslotte volgde een défilé on der commando van luitenant- generaal A. C. Opsomer, com mandant strijdkrachten te velde, die als paradecommandant fun geerde. Gisteren is, voor het eerst sinds koning George 15 dagen geleden' werd geopereerd, geen officieel bulletin over zijn toestand uitge geven. Zijn herstel is zo bevredigend, dat de behandelende geneesheren de komende paar dagen waar schijnlijk geen nieuw bulletin zul len publiceren. PRINSES ELIZABETH IN CANADA. Het vliegtuig van prinses Eliza beth en de hertog van Edinburg is Maandagavond tegjen 6 uur te Montre al aangekomen Het laatste Britse oorlogsschip, dat nog ter hoogte van Abadan lag, de torpedobootjager „Vigo", is Maandag van de rede van Abadan naar Koeweit vertrok ken om zich bij de andere Britse oorlogsschepen te voegen. De Sjatt el Arab, de scheidings rivier tussen Perzië en Irak, is thans voor het eerst vrij van Britse oorlogsschepen sinds de kruiser „Mauritius" op 28 Juni ligplaats koos ter hoogte van de raffinaderij. Sindsdien bestond de Britse vlootformatie aldaar gewoonlijk uit zeven of acht eenheden. De koopkracht van het Engel se pond is sedert 1945 met 27% verminderd, aldus werd medege deeld door Douglas Jay, de se cretaris van economische zaken van het ministerie van Financiën. Hij voegde hier aan toe, dat alleen in Denemarken, Zweden, Noorwegen en Nieuw-Zeeland de daling van de koopkracht min der groot is geweest. Volgens het te Hongkong ver schijnende Chinese blad worden 50.000 Chinezen uit de provincie» Kwantoeng en Kwangsi gemobi liseerd om als vrijwilligers aan de zijde van de VietnimSi-troepen in Indo-China te strijden. Zij zouden door Russische in structeurs worden opgeleid in hiet gebruik van moderne wapens die door Rusland beschikbaar zijn ge steld. HIet blad noemt geen bron. Vol gens het blad Was op een in Mei gehouden conferentie te Peking besloten in Kwantoeng, Kwangsi en Jonnan 300.000 man op te roe pen voor hulp aan de Vietminh- strijdkrachten. Sinds vorige maand hadden grote aan t alle rv Chinese militairen de Chinees- Vietnamese grens overschreden, waardoor de Vietminh-opstande- lingen hun nieuwe tegenoffensief tegen de Franse uniestrijdkrach ten in het begin van deze maand konden! beginnen. medegedeeld door het K.N.M.J. te De Bilt, geldig van Dinsdagoch tend tot Dinsdagavond. Aanhoudend fraai herfstweer. Droog weer met weinig bewol king en ongeveer dezelfde tempe ratuur als gisteren. Zwakke tot matige wind tussen Oost en Zuid. WOENSDAG 10 OCTOBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 9.42 10.17 10.57 10.57 n.m. 10.30 11.05 11.45 11.55 ZON. EN MAANSTANDEN. ZON Oct. 9 10 11 12 op onder op 6.52 18.02 16.12 6.54 18.00 16.30 6.65 17.57 16.44 6.58 17.55 16.56 MAAN onder 0.41 2.10 3.35 omgezet in passerdozen, ioiuiue- stellen of horloges kon ik niet toestaan. Wanneer de eerste keer op bui tenlandse oefeningen geknoei wordt toegestaan, is een volgende keer het hek van de dam. Ik heb de marechaussee ver zocht bij de cantinewagens een on derzoek in te stellen en ook de douane heeft een onderzoek inge steld. Allen die kostbare voor- Gedurende de twea rustdagen na „Counterthrust" was er volop gelegenheid geweest de gods dienstplichten te vervullen. Bjj de troep waren 3 aalmoeze niers en 4 veldpredikers. Zij heb ben geen klachten geuit- Wij heb ben alles gedaan om ook dit pro bleem zo goed als mogelijk was in liet raam van de oefening op te lossen". zonder commentaar. Vele bladen, zo tekent Reuter hierbij aan, vergelijken de jong ste ontwikkeling met de Perzi sche kwestie. In diplomatieke kringen te Londen ziet men in de kwestie van de toekomst van de Soedan het voornaamste ob stakel op de weg naar een Brits- Egyptisch vergelijk. Engeland, zo verklaart men, was niet be reid de Soedan aan de heerschap- de jongste voorstellen van de premier heeft de decreten ter verbreking van het verdrag met Engeland in beginsel en zonder amendement goedgekeurd. De Britse ambassadeur in Cairo heeft een audiëntie van 75 min. bij koning Faroek gehad. Hij had, spoedig na de verklaring van premier Pasja van Maandag avond om dit onderhoud ver. tiscne sterling tegoeaen. inge land heeft zich n-1. verbonden om gedurende een periode van 10 a 13% jaar 150 millioen pond van de Egyptisohe tegoeden te deblokkeren. Deze tegoeden zijn in de afgelopen oorlog ontstaan. De overeenkomst bepaalt voorts, dat Engeland jaarlijks voor 11 millioen pond sterling aan olie producten aan Egypte zal leve ren. Verder werd er geroepen: Weg met Engeland, leve Egypte". De Perzische premier en de minister van Buitenlandse Zaken werden toegejuicht. Kréten als „weg met Morrison" werden eveneens ge hoord. In Alexandrië werden bij een betoging van duizenden studen ten en teerlingen van middelbare scholen, waarbij zich duizenden ties: 5 regels 75 centj nt i 12 ct.; minimum pet er nummer, of: Adres cent meer )t 's namiddags 2 UUï >r: Zaterdags 11 uur igen met Perzië Wor- doch niet voordat het i agenda van de raad 1: onderwerp is behan- lelijken in Korea zijn bericht van Radio- steeds in het bezit eartbreak ridge" aan ik-centrale front. De dagen van generaal „herfstoffensief" had leger 5200 man ge- Peking noemt het ge- iffensief „een nieuw mtuur". rikaanse luchtmacht rre Oosten heeft be- xkt, dat Maandag de rliezen aan de Noor- jdkrachten zijn toe één enkele dag van n drie maanden, inse superforten, ge- door Britse Meteor- van de Australische hebben aanvallen on- p belangrijke spoor- Noord-Korea. Een werd door luchtdoel- offen en stortte ach- ■mmunistische linies van de geallieerden :stelijke front wordt nuniqué „niet beslis- md. Aanvallen van mse eerste cavalerie- en door de Chinezen Aan het Oostelijke- nt daarentegen wer- ;lijke aanvallen, ge- mortiervuur, opge- INISTISCHE BOOD AAN DE V. N. misten in Korea heb- ndingsofficieren van •zocht, Woensdag te morgens plaatselijke Ioen Djom een bood vangst te nemen ÏTWOORI) VAN VY OVERHANDIGD urray, een verbin- van de V. N., die i aan de Noordelijke fficier kolon. Tsjang l van generaal Ridg- jongste Noordelijke heeft overhandigd, ze gelegenheid ver- it antwoord voorzie) ikomst van de ver ieren op heden te morgens. Kolonel verklaard, het ant- Ridgway aan zijn ;e zullen overhandï- net kolonel Murray g" te stellen. ING KOREA VRIJ- RS VERVROEGD. ing van de 65 vrij- Dr het Nederlandse op Korea is ver- vrijwilligers hebben rgen aan boord be- Loten, de consulaten Amerika en; Frank- jlitie zwaar bewaakt vrachtauto's met ide agenten volgden ten met het oog op xregeldheden. Atle erc'en aangespoord hangen. door het K.N.M.I. dig van Woensdag- oensdagavond. fraai herfstweer. met weinig bewol- reer dezelfde tem- gisteren. Zwakke id tussen Oost en G 11 OCTOBER. -t en v.m. 11.05 11.40 0.20 0.30 n.m. 11.25 12.40 12.50 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Oct. 10 6.54 18.00 16.30 0.41 11 6.65 17.57 16.44 2J0 12 6.58 17.55 16.56 3.35 13 6.59 17.53 17.07 4.57 14 7.01 17.51 17.18 6.18 I *ff I 3*1 •orl cml it- i chl I. re- 3e 1 ze ïisl 3n-[ efól col asl I ia-1 vdl anl n. I r- se I i" i- it I !n ï- I ;n ï- 1 n, tn rd ïr >-

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1