De wereldconferentie voor morele herbewapening te Caux Het West-Duitse scheepsbouwprogram xSSn Het huis zonder sleutel DAMPO Besprekingen van Adenauer met de hoge commissie Men ziet Uw gordijnen van buiten 1, KERKDIENSTEN 0,88 2, 2, 6, 4, 2, MANUFACTUREN WONINGINRICHTING NOORDSTRAAT 58-60 - TERNEUZEN - TELEFOON 2091 dnop< TWEEDE BLAD Zaterdag 6 October 1951 7e Jaargang No. 1851 Verlaging van de Amerikaanse invoerbelasting op olie De Amerikaanse ambassadeur Ie Meskou bij Wysjinsky Hengelwedstrijd in Hastings Scheepvaartverkeer op Rijn, Main en Donau De beperkingen op de invoer van zuivelproducten in de V.S. en Uzelf kijlct er de hele dag van binnen tegenaan iinumiuininiijii! ü^üüüis; iimiiiiiiiiïiiiiiiiïii iiih mr ■■■■■■■■■■■■■■■■■■mm iiiuk^h 90 Noors schip op een zandbank 95 95 95 95 srsür 95 Burgemeester van Hengelo geïnstalleerd De arrestaties in Wenen Nota van de West-Duitse regering voor de hoge commissie DE VRIJE ZEEUW De persdienst van „morele her bewapening" deelt mede: dat dr Karl Albrecht, een voormalige plaatsvervangende volkscommis saris voor de bosbouw, die tevens lid was van het Politbureau, in de Sowjet-Unie, op de wereldconfe rentie voor morele herbewape ning te Caux, heeft verteld, dat Caux „de weg heeft gewezen om een nieuwe wereld te bouwen, vrij van uitbuiting en klasse tegenstellingen", de wereld waar naar hij en anderen van Lenin's oude garde" overal tevergeefs hadden gezocht. De schrijver van het bekende boek: „Het verraad van het socia lisme", kreeg van de 1500 aan wezigen uit 43 landen een staan de ovatie, nadat hij zijn toespraak had beëindigd. De bijeenkomst werd gepresideerd door dr Frank Buchman, de man die het initia tief tot morele herbewapening nam en wiens werk begon ten tijde van Lenin's revolutie. Dr Albrecht, die samen met Stalin, Trotsky, Boekahrin en Ra- De Amerikaanse kolenindustrie heeft zich aangesloten bij de olie producenten en verzet zich thans ook tegën de voorgestelde ver laging van de invoerfoelasting op olie. De tariefcommissie bestu deert een voorstel tot verlaging' van de belasting tot 514 cents per barrel. Deze bedraagt thans 10,5 cents op een hoeveelheid, welke gelijk is aan 5 van de Amerikaanse olie, die naar de ralfinaderijen wordt vervoerd, en 21 cents op de rest. Robert Lee Hall van de nationale kalenvereniging verklaarde te. genover de commissie dat de in voer van olie sedert de jongste oorlog ernstige werkloosheid heeft veroorzaakt in vele kolen mijnen. Hij beval aan het tarief te verhogen tot 1,05 dollar per barrel. De invoer van buitenlandse olie verving het vorige jaar on geveer 35 millioen ton kolen. Voor de productie van deze hoe veelheid kouden zouden nog 30.000 mijnwerkers en 30.000 transportarbeiders nodig zijn ge weest. Russel B. Brown van de Independent Petroluem Associa tion of Americo verklaarde, dat buitenlandse olie de Amerikaan se olieindustrie bedreigt en de nationale veiligheid in gevaar brengt door de Verenigde Staten afhankelijk te maken van brand stoffen uit het buitenland. De Sowjetrussische minister van Buitenlandse Zaken, Wysjinsky, heeft Vrijdag de Amerikaanse am bassadeur te Moskou, Kirk, bij zich ontvangen!. Kirk bracht het bezoek op zijn eigen verzoek, aldus een woord voerder van de Amerikaanse am bassade, die het een routinebezoek noemde. Kirk vertrekt heden naar de Ver. Staten. dek in de hoofdbestuurslichamen van de Sowjet-Unie had gezeten, verklaarde, dat morele herbewa pening datgene biedt „waarnaar wij zochten en dat wij niet kon den vinden: de synthese tussen kapitaal en arbeid en de samen leving waar allen verenigd vech ten om een nieuwe wereld voor de mensheid te bouwen". Al brecht zei, dat hij sinds vele jaren niet in staat was het tweede deel van zijn boek te voltooien. „Mo rele herbewapening is de ontbre kende factor welke mij niet slechts in staat stelt mijn boek te voltooien, maar ook om positief te vechten voor de opbouw van een nieuwe wereld! Albrecht, die in 1318 in Duits land communist werd, aanvaard de een uitnodiging van Moskou om te gaan medewerken bij de opbouw van het communistische experiment in het Rusland van na de revolutie. „In 1924 ging ik naar het Oos ten om met al mijn geestkracht mede te gaan strijden voor de op bouw van een nieuwe en vrije wereld. Wij wensten geen wereld van vernietiging voor ons; wij wensten een wereld waar alle volkeren en alle naties geluk konden vinden. Maar Stalin wenste dat niet. Voor hem was de mens slechts een middel tot een doel, dat moest worden ge bruikt om de revolutie te produ ceren". Gedesillusionneerd na 8 en een half jaar worsteling in Rusland, werd Albrecht zo vertelde hij door de Gepeoe ge vangen gezet. „Stalin vervolgde diegenen onder ons, die idealisten waren, met brandende haat en groot wantrouwen. Hij liet zijn beste vrienden om die reden doodschieten." „In 1934, na tien jaar, keerde ik terug naar Duitsland, volko men gebroken en teleurgesteld. Ik wist waar ik tegen moest vechten. Maar ik had niet het flauwste idee hoe wij een nieuwe wereld moesten opbouwen, totdat ik in Caux kwam". Frank Buchman met zijn op vatting over absolute morele maatstaven heeft communisten en overtuigde Marxisten, die de klassenstrijd voeren, in staat ge steld op een wijze de ware klas senloze maatschappij in een nieuwe wereld op te bouwen." Vier generaals uit Oost-Europa hebben in een oproep tot de 750 millioen mensen achter het ijze ren gordijn als hun overtuiging uitgesproken, dat de ideologie van morele herbewapening de- enige oplossing is voor de hui dige wereldcrisis. Deze oproep werd voorgelezen door C. Prcha- la, voorzitter van het Tsjechische nationale comité te Londen. De oproep was mede-ondertekend door generaal Bor-Komorofski, de leider van de opstand van Warschau, generaal-majoor K. Rudnicki van Polen en generaal- majoor H. Alabanda van Kroatië. „ARAK" WORDT TE WATER GELATEN. De coaster „Arak", die in op dracht van de firma E. en A. Scheer te Amsterdam op de werf van de Zaanlandse scheepsbouw maatschappij te Zaandam werd gebouwd, zal hedenmorgen te water worden gelaten. Dit is de tweede coaster van een serie, die volgens een speciale methode is vervaardigd. Men heeft n.l. ondanks het feit, dat de bruto-register tonnage onder de 500 bleef, een. deadweight van 970 ton verkregen. Dat was door een speciale bodemconstructie moge lijk. Na dit vaartuig zal de kiel wor den gelegd voor een schip in op dracht van een Finse rederij. Een aantal hengelaars uit Ne derland en Frankrijk zijn het af gelopen weekeinde in Gr. Brittan- nië gearriveerd om deel te nemen aan een internationaal festival voor zeehengelaars, dat Zaterdag te Hastings werd geopend. Het feit dat dit jaar behalve 19 tropheeën door de organisatoren van het festival nog 12 door de nationale federatie van zeehenge laars worden uitgeloofd, heeft tot gevolg gehad dat het aantal in schrijvingen 'n na-oorlogs record van circa 250 bereikte. HET TREINVERKEER AMSTERDAM—HAARLEM. Het treinverkeer op het baan vak AmsterdamHaarlem is gis teren over enkelspoor met een pendeldienst ten behoeve van het locale verkeer tussen beide plaat sen hervat. In de loop van de morgen hoop te men ook het tweede spoor in dienst te kunnen nemen. Zolang enkelspoor werd gereden, bleven de tijdelijk ingelegde bussen Am sterdamHaarlem rijden, even-' als de extra-treinen via Breuke- lenHarmeien. De internationale- en de boot treinen maakten weer gebruik van het nóg enkelsporige baan vak AmsterdamHaarlem. In de Beierse landdag werd er Donderdag op gewezen, dat de hoop op internationale hulp tot verdere ontwikkeling van de scheepvaartweg voor grote sche pen RijnHainDonau in het geheel niet platonisch is. In Ne derland en Oostenrijk heeft men het voornemen binnenkort Rijn Main—Donau-verenigingen op te richten. Het scheepvaartverkeer op de Donau is ondanks het ijze ren gordijn zeer groot. Ook Hon garije zal binnenkort het scheep vaartverkeer hervatten. Een woordvoerder van het Ame rikaanse ministerie van Landbouw heefjt verklaard, dat na,ar wordt verwacht de Amerikaanse rege ring in de zitting van het con gres, die in Januari a.s. begint, zal aandringen op intrekking van de wettelijke beperkingen) op de in voer van zuivelproducten, voedsel, vetten en oliën. Deze beperkingen zijn, zoals be kend, ondanks het verzet van de regering deze zomer door het con gres opgenomen in de nieuwe wet voor de defensieproducitie. HOLL. MARQUISETTE 90 cm breed p. mtr. —O— MARQUISETTE MET KANTJE 90 cm breed p. mtr. Volgens een van het Noorse sche schip „Raid" ontvangen be richt is het schip aan de Belgische kust tussen) het lichtschip West- Hinder en Nieuwpoort op een zandbank gelopen. Het schip is later op eigen ge legenheid vlot gekomen doch ver zocht om hulp voor het bepalen van de positie. Beproefd# bulpobjl verkoudheid tooi V». I der. Moeder ea kind. Het Duitse scheepsbouwpro- gramma voor de jaren 1952'54 omvat nieuwbouw voor een to taal van 500 millioen mark, aldus heeft de Hamlburgse senator Prof. Schiller verklaard. Het ligt in dé bedoeling door dit bouw programma der Duitse zeevloot per einde 1954 op te voeren tot 1,7 a 1,8 millioen brt. Meer dan de helft van het beschikbare be drag zal worden besteed door de grote rederijen als de Hapag, de Norddeutsche Lloyd, de Hansa en de Deutsche Afrikalijn, die te zamen nieuwbouw van 168.000 brt. op het progrmma hebben. Voor dë middelgrote rederijen zullen 230 millioen mark be schikbaar zijn. De tegenwoordige tonnage van de Duitse zeevloot bedraagt 1,14 millioen brt.. De West-Duitse minister van economische zaken heeft er dezer dagen op gewezen, dat de Duitse reders nog bij lan ge na niet in staat zijn te voor zien in de effectieve tonnage behoefte van de Duitse handel. Op het ogenblik brengt de zee vaart voor de Duitse economie jaarlijks 50 mililoen dollar op. Volgens Erhard zal dit echter tot 200 millioen dollar moeten STREMMING BIJ SLOTERDIJK GEHEEL OPGEHEVEN Naar de N.V. Nederl. Spoorwe gen ons mededeelt, is de strem ming bij Sloterdijk sinds gisteren geheel opgeheven, zodat weer nor maal op dit traject kan worden gereden. worden opgevoerd. De minister achtte bij de jaar lijkse export van 15 milliard m. welke Duitsland thans heeft, een sterke uitbreiding van de eigen scheepvaart noodzakelijk. De minister heeft toegezegd, meer staal beschikbaar te zullen stel len voor de scheepswerven waar van er onlangs enkele de produc. tie hebben moeten beperken we gens materiaalschaarste. ZWITSERSE MARQUISETTE zeer mooie kwaliteit 90 cm breed p. mtr. PANEEL MARQUISETTE 160 cm hoog p. mtr- PEAU DE PECHE prachtige kwaliteit Overgordij nstof Terra en Groen 125 cm breed p. mtr. DUBBEL VELOURS 120 cm breed p. mtr. RUITBONT, 4 kleuren 120 cm breed d. mtr. West-Duitsland zal niet bereid zijn deel te nemen aan het Weste lijke verdedigingssysteem, wanneer het niet dezelfde souvereiniteit zou genieten als de andere West-Euro- pese landen. Dit heeft Dr Ade nauer aan de hoge commissie ver klaard in de drie besprekingen, die hij na Washington met haar heeft gehad. De voorstellen, die door de hoge commissie op grond van de Was- hingtonse besluiten aan Dr Ade nauer werden gedaan, werden door de kanselier niet aanvaard baar geacht. De meningsverschil len betreffen, niet zozeer de detail punten van de te treffen regelin gen dan wel het beginsel van de souvereiniteit zelf. Het is de over tuiging van de Duitse kanselier, dat de door de hoge commissie ge dane voorstellen geen oplossing be tekenen van de in de Washington- se verklaring vervatte belofte van een gelvjkgerichtigde inschakeling van West-Duitsland in de Europese gemeenschap. In deze omstandig heden kon geen basis worden ge vonden voor de principiële voor waarden, waarop de West-Duitse regering bereid zou zijn de mili taire bijdrage aan het parlement voor te stellen. De hoge commissarissen hebben zich daarom genoodzaakt gezien opnieuw contact op te nemen met hun regeringen, alvorens de be sprekingen worden voortgezet. De principiële meningsverschillen concentreren zich op het plan der geallieerden de souvereine rechten niet over te dragen, doch te delege ren aan de Duitse regering, op de grootte van de door Duitsland te leveren verdedigingsbijdrage, die door de geallieerden aanmerkelijk hoger is getaxeerd dan de huidige bezettingskosten. Op het voortbestaan van niet- Duitse nationale legers buiten het Europese leger, op de handhaving van een geallieerde contróle op de Duitse wapenproductie en op de vorming van een raad van ambas sadeurs. Dit alles betekent naar Duitse opvatting een achterstelling van de bondsrepubliek bij de andere part ners in het verdedigingsblok. De Duitse bondskanselier heeft door middel van de persdienst van zijn partij laten verklaren, dat het Duitse volk er gerust op kan zijn, dat hij een tweede-rangs souverei- REDBAND De heer mr. R. J. Lambooy, oud burgemeester van Hontenisse, i=i geïnstalleerd als burgemeester van Hengelo (O.). Onder de veleni, die deze instal latie bijwoonden, bevonden zich de wethouders en hoofden van dienst der gemeente Waalwijk, waar mr. Lambooy voordien burgemeester was. Wethouder G. H. Bulters drukte er zijn spijt over uit, dat de gemeenteraad zelf geen invloed kon uitoefenen op de burgemees tersbenoeming. Voorzitters van enige raads fracties mérkten op, dat door de benoeming van een R. K.-burge meester in eenj stad, welke in meerderheid niet die geloofsover tuiging is toegedaan, teleurstel lingen zijn gewekt. Een der spre kers noemde het een misgreep van de regering bij de benoeming van burgemeesters de grootste raads fractie als uitgangspunt te nemen. De vele moeilijkheden, welke burgemeester Lambooy op zijn weg zal vinden, iverden uitvoerig geëtaleerd, doch Imen hoopte door een goede samenwerking tussen burgemeester en raad vele vraag stukken tot een oplossing te brengen. Mr. Lambooy zeide zijn benoe ming naar Hengelo een promotie tc achten. Moeilijkheden zijn er om overwonnen te worden, aldus spr., die grote waarde hechtte aan particulier initiatief en zelfwerk zaamheid der burgerij. De Amerikaanse leger-autoritei- ten in Wenen hebben bekend ge maakt, dat de Amerikaanse vei ligheidspolitie te Saluburg 4 per sonen heeft gearresteerd. Deze ar restaties staan in verband met de ontdekking van een Tsjecho-Slo- waaks spionnagccomplot in Oos tenrijk. i Woensdagmorgen is te Linz de schoonzuster van Andreas Rei- schek, gearresteerd. Amerikaanse autoriteiten te Linz hebben bekend gemaakt, dat deze schoonzuster, Greta Reiszek, op het station te Linz is gearre steerd, toen zij op het punt stond naar Brno in Tsjecho-Slowakije te vertrekken, waar haar moeder ernstig ziek ligt. Zij zon behalve een geldig pas poort en een doorlopend vi^um \oor Tsjecho-Sowakij'e vertrouwe lijk materiaal bij zich hebben ge had. Tevenj3 is haar verloofde, de in genieur Salomon, gearresteerd, tie haar het materiaal, dat ge deeltelijk uit W.-Duitsland kwam, zou hebben verschaft. door EARL DERR BIGGERS Vertaling van P. Oreille. 93) (Nadruk verboden). „Dat is overal zo", verzekerde John Quincy hem. „Ja en juist om dat te ontko men ben ik uit Engeland wegge lopen, heel wat jaren geleden. Ik zou hun allen graag vertellen, dat ze naar de duivel kunnen lopen maar ik moet aan Cary denken. Vrouwen voelen die dingen nu een maal anders. Het zal haar goed doen, als al die douairières haar toelachen. En dat doen ze alle maal, weet je, ze hebben zelfs uit gevist, dat mijn neef George ge ridderd is, omdat hjj een buiten gewoon werkdadig soort zeep maakt." Hij grinnikte. „Ik zou er nooit over gesproken hebben ik vind het niets eervols voor de fa milie. Maar de grote wereld heeft een vreemde maatstaf. En ik mag die arme George niet hard vallen. Zoals Arthur zegt, zeep maken is een aardig schoon werkje." „Is uw broer nog bij u?" „Neen, hij is teruggegaan om zyn werk op de Fanning Eilanden af te maken. Als hij weer hier komt, gaat Cary voor een poos naar Engeland. Ja, het is in orde, ik laat haar gaan," voegde hij er bij. „Ik betaal ook deze werkzaam heden. Het is mij gelukt om een tweede hypotheek er bij te krijgen op dit arme, wankele Rif en Palm- hotel. Dit is het gevolg van mijn nieuw ontdekte band met de Brit se Admiraliteit en die malle zeep- fabricatie. Daar is Cary." John Quincy draaide zich om. En hij was blij, dat hij het gedaan had, want hij zou niet graag 't schouw spel, Carlota op de trap, hebben gemist. Carlota in een avondjapon van glanzende stof, het haar ge kapt op een nieuwe, buitengewoon aantrekkelijke manier; haar witte schouders leken albast, haar ogen keken eindelijk blij. „Vreemdeling," verweet ze hem, „we meenden, dat je ons had ver laten." - „Dat zal ik nooit doen," antwoord de hij, „maar ik heb het nogal druk gehad." Achter hem klonk een stap. Toen hij zich omwendde, stond daar een van die alomtegenwoordige Mari nejongens, een slanke, blonde Ado nis, die met zijn pet in de hand veroverend stond te glimlachen. „Hallo, Johny", zei Carlota. „Me neer Winterslip uit Boston, dit is luitenant Booth, uit Richmond, Virginia." „Aangenaam, knikte de jongen, zonder zijn ogen af te wenden van het gezicht van het meisje. Eén van de gasten, die Winterslip, daar hoefde geen rekening meegehou- den te worden dat was blijkbaar het gevoelen van de luitenant. „Klaar, Cary? De auto staat buiten." „Het spijt me vreselijk, meneer Winterslip", zei het meisje, „maar we moeten naar het bal. Dit week end behoort geheel aan de Marine. U komt nog weieens terug, niet waar?" „Natuurlijk", zei John Quincy. „Laat ik u niet ophouden." Zij glimlachte hem toe en snelde weg met Johnnie aan haar zijde. Toen hij hen nakeek, voelde John Quincy zijn hart in de schoenen zinken, een onverklaarbaar gevoel van ouderdom en hulpeloosheid kwam over hem. Jeugd, jeugd ging daar heen door die deur en liet hem achter. „Jammer, dat zij zich zo haasten moet", zei Egan met vriendelijke stem. „O, dat komt wel in orde", ver zekerde John Quincy hem. „Zeker een oude huisvriend die'luitenant Booth?" „Wel neen. 't Is maar een jon gen; die Cary op feestjes in San Francisco ontmoet heeft. Wilt u niet gaan zitten en eens opsteken?" „Een andere kepr, dank u", zei John Quincy moe. „Ik moet gauw naar huis terug." Hjj verlangde weg te komen, naar buiten in de kalme, liefelijke nacht, de nacht, die nu voor hem verwoest was. Hij liep over het strand, woest met zijn tenen in het witte zand schoppend. „Johnnie!" Ze had hem Johnnie genoemd. En zoals ze hem aangekeken had! Weer voelde John Quincy die scherpe pijn in zijn hart. Dwaas, dwaas; veel beter naar huis gaan en vergeten. In het vredige, oude Boston, daar hoorde hij. Hier was hij een oud man dertig, bijna. Beter heengaan en deze kinderen achterlaten, met de liefde en het strand in de maneschijn. Juffrouw Minerva was uitgegaan in de grote auto om bezoeken af te leggen het huis was- zo stil als een graf. John Quincy dwaalde doelloos door de sombere, lege kamers. Daarginds was dansmu ziek en luitenant Booth uit Rich mond hield Carlota in zijn armen 9P de intieme manier, zoals dat jonge goed het tegenwoordig deed. Bah! Als hem maar niet-bevolen was om Hawaii te verlaten, waar achtig, dan ging hij morgen weg. De telefoon. Geen van de be dienden verscheen, dus John Quin cy ging er zelf heen. „Hier Charlie Chan", zei een stêm. „Is u daar. meneer Winter slip? Goed. Grote gebeurtenissen gaan vlug plaats grijpen. Ontmoet mij in de drogistzaak van Lui Yin, Rivierstraat 927, zo gauw als u kunt. U weet localiteit? „Die zal ik wel vinden", riep John Quincy verrukt. „Aan oever van stroom. Ik zal U verwachten. Aju." (Wordt vervolgd.) niteit geen voldoende tegenwicht acht tegenover de militaire bij drage. Duitsland* inschakeling in d* vrije wereld heeft slechts zin, wan neer zij in alle vrijheid en uit vrij besluit van alle partners, ook van de Duitse, voortvloeit. Verdragen sluiten, waarachter niet de vrije en ongedwongen wil ter vervulling staat, is zinloos en men kan ze beter niet sluiten", zo heet het in een verklaring van de Christeiijk- democratische partij. De Britse hoge commissaris ia Duitsland Sir Ivcne Kirkpatrick, heeft als voorzitter van de geal lieerde Ihoge commissie een nota van de Westduitse regering ont vangen, waarin deze verzoekt de V. N. op de hoogte te stellen van het Westduitse verzoek, onder in ternationaal toezicht verkiezingen voor geheel Duitsland te houden. De nota zal naar de regeringen van Engeland, Amerika eni Frank rijk worden gezonden ter doorzen ding aan de V. N., aldus een woordvoerder te Bonn. De Westduitse regering, die ver moedelijk de volgende week een desbetreffende wet zal aannemen, zou later nadere bijzonderheden aan de V. N. doen toekomen. ZATERDAG 6 OCTOBER. Ned. Herv. Kerk. Schoondijke: 7 uur Avondgebed. ZONDAG 7 OCTOBER. Axel: 10 uur en 2.30 uur Ds. Tal- ma, (vroeger te Zaamslag). Hoek: 10 uur Ds. D. A. ten Haaft; 2.30 u. Ds. D. A. ten Haaft. (Bed. H. Doop). Hontenisse: 10 uur Ds. G. Jansma, van Zaamslag. Hulst: 10.30 uur Ds. J. Homan. (Voorber. H. Avondmaal). Philippine: 2.30 uur Ds. A. C. Honders. Sas van Gent: 10 uur Ds. A. C. Honders. Sluiskil: 10 uur Ds. Joh. W. Star- renburg (Bed. H. Avondmaal); 2.30 uur Ds. Joh. W. Starren- burg (Bed. H. Dqop). Terneuzen: 9.30 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt; 2.30 uur Ds. J. ScholteD (Bed. H. Doop). „Bethel" (2e Verbindingsstraat)) 9.30 uur Kerk voor Jongeren (1215 jaar). Zaamslag: 9.30 uur Eerw. heer C. H. Heijboer (Voorber. H. A.) 2.30 uur Ds. G. Jansma. Othene: 7 uur Ds. G. Jansma. Aardenburg: 10.30 uur Ds. L. S. Blom. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. M. Schrale Biervliet: 10 uur Ds. H. C. P. M. Wiebosch. (Bed. H. Dtxqpj) Breskens: 10 uur en 6.30 wcrr DsL J. H. van Beusekom (Cat. Zon dag 42). Cadzand: 10 uur Ds. A. C. WT ten Cate. Groede: 10 uur Ds. C. B Boere. Hoofdplaat: 2 uur Ds. W. B. Bergsma, van Waterlandkerkje. St. Kruis: 9 uur Ds. L. S, Blom. Nieuwvliet: 10 uur Ds. J. van de Graaff. Oostburg: 10.30 uur W. J. Four nier. Retranchement: 9 uur(?) Ds. W. J. Fournier, van Oostburg Schoondijke: 9.30 uur Ds. M. J. W. Schopenhauer. Sluis: 9.30 uur Ds. M. N. Schrale. (Bed. H. Doop). Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendjjke: 11 uur Ds. M. J. W. Schopenhauer. Zuidzande: 10 u. Ds. H. Kuijlman. Gereformeerde Kerk. Hoek10 uur en 2.30 uur Cand. R. Valkhoff, van Amsterdam. Terneuzen: Geen opgave. Zaamslag: 9.30 en 2.30 uur Ds. J. J. Ritzema. Gereformeerde Kerk (Onderh. art. 31 D.K.O.). Hóek: 10 uur en 2.30 uur Stud. Borgdorff, van Oversehie. Terneuzen: 10.30 uur en 3 uur Ds. Ten Hove. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur de heer Gebraad, van Tholen. Geref. Gemeente. Hoek: 9.30 uur en 2 uur leesdienst. Terneuzen: 9.30 u., 2 u. en 6 uur Ds. Aangeenbrug. Oud-Geref. Gemeente. Terneuzen: 9.30 u., 2 u. en 6 uur Ds. A. de Reuver. Rooms-Katholieke Kerk. Axel: 7.30 en 10 u. H.H. Missen. Clinge: 7, 8.30 en 10 u. H. Missen. Hulst: 6.30, 7.45, 9 en 10.30 u. H.H Missen. Philippine: 7, 8.30 en 10 u. H.H. Missen. Sluiskil: 7, 8.30 en IC u. HH Missen. Sas van Gent: 7, 3.30 en 10 u. H.H. Missen. Zandstraat: 7.30 en 10 u. HH 7, 8,30 en 10 u. HH 7, 8.30 en 10 u. HH 7.30 en 10 u. HH Missen. Terneuzen: Missen. Westdorpe: Missen. Zuiddórpe: Missen. Leger des Ifeils. Terneuzen, 7 u., 10 u. en 7.30 uur Samenkomsten. DINSDAG 9 OCTOBER. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag: 7 uur Ds. N. de Jong. van Middelharnis. DONDERDAG 11 OCTOBER, Ned. Herv. Kerk. Oostburg: 19.30 uur Ds. W. J. Fournier. Herdenking Oct. '44.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 5