Streep door Attlee's verkiezingsrekening Het lokaas van Grotewohl Russische en werkelijke bluf kracht De strijd in Korea Britse trots diep gekrenkt in Abadan door W. N. Ewer INDONESIË Verminderde tegenstand der Noordelijken De Labourregering, die haar voortbestaan afhanke lijk heeft gemaakt van het oordeel, dat het Britse volk op 25 October over haar beleid zal vellen, heeft in de Perzische oliekwestie geen gelukkige hand gehad en het is zéér wel mogelijk, dat een nederlaag van La bour in de komende verkiezingen daarvan het gevolg zal zijn. Deelnemers! De nieuwste zet van de Oost-Duitse communisten is opmerkelijk. Otto Grotewohl, de Oost-Duitse premier, heeft met instemming van zijn parlement aangekondigd, dat de eenheid van Duitsland zou worden bevorderd door het houden van „vrije, democratische verkiezingen voor een Duitse Natio nale Vergadering". Aan alle demoncratische partijen zou vrijheid van activiteit worden gewaarborgd. AMEERSVERW ACHTING. op onder op onder Oct. 6 6.47 18.08 14.09 20.33 7 6.49 18.06 15.06 21.46 8 6.51 18.04 15.46 23.11 9 6.52 18.02 16.12 10 6.54 18.00 16.30 0.41 SOEK ARNO BEZOEKT AMBON. DIENSTPLICHT IN INDONESIË. DE LUCHTACTIVITEIT VAN DE VERBONDENEN BOVEN KOREA. Nederlands comité waterwegen Frankering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Nd 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 4,55 per kwtL^aal Per week 37 cent Losse nummers 7 cent DE VRIJE ZEEUW ZATERDAG 6 OCTOBER 1951. 7e Jaargang No. 1851. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cectj iedere regel meer 15 cent Advertentieprijs: per mm 12 ct.minimum p« advertentie 1,80. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adra» Bureau van dit Blad 15 cent meer Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer Zaterdags 11 uur Men kan gevoeglijk zeggen, dat beSde partijen Labour en Con servatieven - op het ogenblik, dat premier Attlee de datum van de algemene verkiezingen vast- steflde, gelijke kansen hadden. Ztols men weet, schreef de heer Attlee de verkiezingen uit, drie en een half jaar vóór hij daartoe verplicht was. Het huidige par lement werd gekozen in Febru ari 1950 en Britse parlementen hebben een normale zittings duur van vijf jaar. Labour nam het besluit tot vervroegde verkiezingen met het oog op haar gevaarlijk kleine meerderheid in het Lagerhuis zes stemmen en de naderende winter, die voor Groot-Brittannië in economisch opzicht verre van gemakkelijk zal zijn. De rege ring wilde de kans niet lopen om bijv. door ziekte van slechts zes Labourafgevaardigden ten val te wnrden gebracht in een periode, waarin de economische ontevre denheid zich geheel dreigt te ridhten tegen de partij, die dan aan het roer is. Daarom maakte de Latoourpartij liever gebruik van de mogelijkheid om te trach ten via nieuwe verkiezingen met een grotere meerderheid in het Lagerhuis terug te keren of, wanneer dit mocht mislukken, bijtijds in de oppositie te gaan. De conservatieven hebben weliswaar onmiddellijk beweerd, dat zij op 25 October aan het langste eind zullen trekken daar bij verwijzende naar de terug gang, die Labour sinds de ver kiezingen van 1945 beleefde, maar daarin schuilt een flink sMk chauvinistische overdrij ving. Het is waar, dat Labour haar meerderheid in het Lagerhuis bij da verkiezingen van Februari '50 van 1946 tot 6 zag dalen. Maar dat was geen gevolg van stem menverlies; integendeel, Labour kreeg in 1950 ruim 13 millioen stemmen tegen iets minder dan 12 millioen in 1945. De conser vatieven hadden in 1950 hun eilarme vooruitgang van onge veer 8 millioen stemmen in 1945 tot bijna 12 millioen te danken aan het feit, dat Churchill erin geslaagd was de lauwen, die in 1945 thuis waren gebleven, in '50 te zijnen gunste naar de stem bus te krijgen. Attlee's speculatie was daarom werkelijk niet zo riskant. Hij rekende erop, dat de traditionele Labourkiezers ook ditmaal de partij trouw zullen blijven, ter wijl op het moment, dat hij zijn besluit nam, het in het geheel nog niet zeker was, dat de luien van 1945 thans dezelfde ijver als in 1950 zullen tonen. De werkelijkheid is namelijk, niet gauw naar de stembus lo pen op 25 October thuis zullen blijven. Door deze rekening is nu ech ter een dikke streep gehaald door de ontwikkeling in de Per zische oliekwestie. Het feit, dat de regering-Attlee deze zaak voor de Veiligheidsraad heeft ge bracht een procedure, waarvan niemand ook maar iets verwacht - terwijl zij herhaaldelijk heeft te kennen gegeven, de raffinade rij te Abadan niet te zullen prijs geven, heeft het grootste deel van het Britse volk tegen de re gering opgezet. De Britse trots, in de buiten landse politiek sinds 1945 al zovele malen op proef gesteld, heeft deze knauw niet kunnen verdragen. En het heeft voor Attlee weinig zin te laten door schemeren, dat het de Amerika nen zijn, die hem deze koers heb ben opgedrongen en dat Groot- Brittannië het zich op het ogen blik niet kan permitteren in Per- zië een politiek te voeren, die niet de steun van de Verenigde Staten heeft. Velen in Groot-Brittannië ver weten de regering-Attlee toch al, dat zij te zéér de aanwijzingen van Washington volgt. De con- rtaf de Britten on 25 October sequenties van deze gekrenkte aat ae urmen up wciuuer nn 9r waar. eigenlijk geen andere keuze heb ben dan tussen een harde tijd onder Labour en een harde tijd onder de conservatieven. Tengevolge van de herbewape ning en de wereldomvattende in flatie, die geleid heeft tot grote prijsverhogingen van de grond stoffen, die Groot-Brittannië moet importeren, gaat het land onvermijdelijk een periode tege moet van schaarste aan brand stoffen, levensmiddelen 'en an dere benodigdheden. Labour heeft dat openlijk toe gegeven en als enige verkiezings belofte gesteld, dat zij de lasten van herbewapening en inflatie zo rechtvaardig mogelijk over het gehele volk zal verdelen. Maar ook de conservatieven hebben er zich wel voor ge wacht, een snelle verbetering in het vooruitzicht te stellen voor het geval zij de overwinning mochten behalen. Zij lopen im mers de kans, na deze verkiezin gen in eenzelfde positie te ver keren als die, waarin Labour zich nu bevindt: het land te moe ten regeren met een zo geringe meerderheid, dat een val op een ongelegen ogenblik maar al te waarschijnlijk is. In feite ver schilt het bekend gemaakte con servatieve verkiezingsprogram dan ook maar weinig van dat van Labour. En onder die om standigheden hadden Attlee en de andere Labourleiders wel enig recht om te veronderstellen, dat kiezers, die over 't algemeen trots zullen op 25 October waar schijnlijk niet verborgen blijven. In Belgrado begint vandaag een proces tegen veertien Joego- Slaven, die er van worden be schuldigd gespionneerd en gesa boteerd te hebben voor de Russi sche geheime dienst. Dit is inderdaad een bijzonder treffende mededeling uit deze bron. Als ze oprecht gemeend zou zijn, zou dit een volledige veran dering van politiek betekenen en tevens een wijziging van de fun damentele en politieke beginselen van Grotewohl en zijn collega's. Dit zou tevens inhouden, dat de Sow jet-Unie haar goedkeuring en instemming met deze beginselen betuigt! ERNSTIG GEMEEND Toen de Westduitse regering en de Westelijke geallieerden te kennen gaven, dat vrije verkiezin gen voor heel Duitsland aan een Duitse hereniging vooraf dienden te gaan, werd dit door de Oost- duitse regering en door de Sow- jet-Unie met een ijzig zwijgen ont vangen. En toen in het begin van dit jaar Dr. Adenauer als voor waarde stelde, dat de verkiezin gen voor een Nationale Vergade ring voor heel Duitsland de waar borg moesten inhouden van volle- AANVAL, OP G •UVERNEMENTS-RUBREH ONDERNEMING BIJ TJIANDJOER Naar thans wordt bekend ge maakt is de gouvemements-rub- beronderneming 5,Vada" Zondag j.l. tussen Tjiandjoer en Tjikalong daar een bende van 100 man aan gevallen en geplunderd, nadat de peEtiebezetting, die uit 30 man beatond, wegens gebrek aan am- mtfnitie was gedwongen,, zich te rug te trekken. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Zaterdag ochtend tot Zaterdagavond. Aanhoudend fraai herfstweer In de ochtend hier en daar ne vel of mist, overigens droog en zonnig weer. Overwegend matige wind uit oostelijke richtingen. Weinig verandering in tempera tuur. ZONDAG 7 OCTOBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden MAANDAG 8 OCTOBER. v.m. 5.35 6.10 6.50 7.— n.m. 6.04 6.39 7.19 7.29 Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 6.35 7.10 7.50 8.— n.m. 7.19 7.54 8.34 8.44 ZON. EN MAANSTANDEN. ZON MAAN De bande stak het rookhuis in brand. De Nederlander Flament heeft er waarschijnlijk het leven af gebracht door zich in een droge vergaarbak schuil te houden. Bij de aanval zijn 4 politiemannen om het leven gekomen. Op de ender neming is thans een ieger-eenheid gelegerd. De gouverneur der Molukken, de heer Latuharhary, deelde aan Aneta mede, dat president Soe- karno op 5 November te Ambon wordt verwacht. De president zal ook andere eilanden van de Molukken bezoeken. De Indonesische legerieiding heeft aan de regering een plan voorgelegd voor de invoering van dienstplicht in Indonesië, aldus wordt medegedeeld, in een artikel van de chef van de staf der landmacht, kolonel Nasution, geschreven ter gelegenheid van de „legerdag" in Indonesië. Vol gens dit plan voor de dienst plicht zal het leger te velde over 3 jaar bestaan uit dienstplichti gen en zal Indonesië over 10 jaar beschikken over een volledig militieleger. Jaarlijks kunnen een half millioen man onder de wapenen worden geroepen, maar er zijn er slechts ongeveer 30.000 nodig. Schrijvend over de officiers opleiding constateert kolonel Nasution, dat de Nederlandse militaire missie een belangrijk aandeel heeft in de uitvoering van het programma tot opleiding van nieuwe krachten voor het Indonesische leger. Een kwart eeuw geleden kwa men in Rusland de eerste delen uit van de grote Russische en cyclopaedic, die vlak vóór de tweede wereldoorlog voltooid werd en vijftig dikke delen om vatte. Kortgeleden is men be gonnen aan een tweede druk van dit ontzaglijke werk en de eerste delen van die verbeterde uit gave" zijn verschenen. Het is buitengewoon interes sant deze nieuwe encyelopaedie te vergelijken met de oude en vooral om te lezen, wat er ver meld wordt onder .Aviatiek". Het blijkt dat de verovering van het luchtruim' voornamelijk e danken is aan de Russen! Zij waren de eersten. Dat wordt trouwens aan alle Russische schoolkinderen bijgebracht. Hun wordt verteld, dat de „begaafde uitvinder A. F. Mozhaisky" reeds in 1882 het eerste vliegtuig construeerde en er mee vloog, twintig jaar eerder dan de ge broeders Wright! Zonder blik ken of blozen beweren de Rus sen, dat zij het eerste raket heb ben uitgevonden (1607), 't eerste helicoptermodel (1754); kortom de Russen verkondigen en geloven, dat Rusland het echte geboorteland is van de aviatiek. Het primitiefste chauvinisme viert in Rusland hoogtij, maar dat neemt niet weg, dat de luchtvaart in dat onmetelijke land een factor van grote beteke nis is. Het vliegtuig is in Rus land een uitkomst, het had daar dadelijk grote kansen. De afstan den en de slechte verbindings wegen begunstigden de ontwik keling en hoe belachelijk het bluffen der Russen ook aandoet, het feit van de kracht der Rus sische luchtmacht wordt niet ge loochend. Men zegt niet ten on rechte: de Russen zijn vertrouwd |met straaljagers, zelfs vóór ze leerden een auto fe besturen! Van een wonder is hierbij ech ter geen sprake. De Russen hebben na de oorlog gebruik kunnen maken van de ervarin gen der Duitsers. Hierbij kwam hun te stade, dat de Duitsers hun vliegtuigfabrieken onder de druk van de geallieerde bom bardementen ver naar het O. hadden overgebracht. Slechts een klein aantal Duit se vliegtuigbouwers kon naar het Westen ontsnappen; 80 van de Duitse vliegtuigindustrie bleef achter het ijzeren gordijn. En zo konden de Russen gebruik maken van Duitse specialisten; ze traden hierbij op als de erfge namen van Heinkel, Junker, Messerschmitt etc. Dat ze zich op straaljagers specialiseerden, is ook niet ver wonderlijk. Een straaljager is tenslotte minder gecompliceerd, heeft minder bewegende delen en slechts enkele onderdelen moeten met grote zorgvuldigheid worden afgewerkt. Ze waren dus voor de Russen met hun achterlijke industrie als geknipt. Bovendien hebben ze geen kost bare benzine nodig, maar ze vliegen op olie of methylalcohol. Met dat al hebben de Russen in de laatste tijd straaljagers in de lucht gebracht, die een top prestatie kunnen worden ge noemd. Vijf-en-twintig grote vliegtuigfabrieken bouwen ze in series. Hoeveel en hoe snel deze fabrieken straaljagers afleveren, kan worden afgeleid uit de bereidwilligheid waarmee de Russen straaljagers naar Korea sturen. Men schat dat de helft van de 1000 vliegtuigen, waaruit de Chi nese luchtmacht in Korea is sa mengesteld^ uit Russische MIG- 15s straaljagers bestaat. En dat moeten geduchte machines zijn, minstens evengoed of zelfs nog beter dan de beste Amerikaanse straaljagers. Tegen een Mig-15s, zo wordt erkend, kan alleen een Amerikaanse F-86 Sabre straalja ger op en dan nog alleen beneden de 10.000 m. hoogte. De MIG-15s heeft een krachtiger drijfkracht, is lichter, beter manoeuvreerbaar en heeft een snellere stijgkracht dan de F-86. De Amerikanen heb ben beter getrainde piloten en ze hebben betere electronische in strumenten. Ze moeten in de Russen echter sterke tegenstan ders erkennen, die ondanks hun primitieve blufmentaliteit een respectabele kracht kunnen ont wikkelen. dige persoonlijke en politieke vrij heid in beide gebieden, werd dit door de communistische pers van Oost-Duitsland geïnterpreteerd als „tegen de wil van het volk", waarbij ze tevens uiting gaf aan haar „verontrusting en veront waardiging". Wat negen maanden geleden nog als een afschuwelijke ketterij gold, is thans plotseling in overeenstemming met de leer! Als iemand Grotewohl serieus zou willen nemen en zijn aanbod als eerlijk en welgemeend zou op vatten, zou men moeten conclu deren, dat hij en zijn collega's be reid zijn om der wille van de een heid de hele structuur van hun staat te veranderen. Het zou be tekenen, dat alles wat ze sinds de stichting van Oost-Duitsland heb ben gedaan, nu wordt herroepen en dat zij de methoden en begin selen van de „burgerlijke demo cratie" gaan aanvaarden, die zij tot nu toe voortdurend en mee dogenloos hebben verworpen! De „Duitse Democratische Re publiek" is evenals de andere „de mocratische volkeren" van Oost- Europa gebaseerd op de negatie van vrije verkiezingen en op het ontzeggen van alle burgerlijke en politieke vrijheden aan degenen, die tegenstanders zijn van een door de communisten gecontro leerd staatsbestel. De enige „ver kiezingen", die daar plaatsvinden, zijn in feite communistische be noemingen. De enige candidaten voor dergelijke „verkiezingen" zijn te voren geselecteerd en goedbevonden door de communis tische organisatie. Geen oppositie en geen openlijke critiek worden geduld. Dit systeem wordt niet alleen practisch toegepast, het wordt tevens aangekondigd als een nieuwe en „hogere" vorm van democratie! Er zijn nog veel meer redenen die bevestigen, dat het absurd zou zijn Grotewohl's voorstel als se rieus bedoeld te beschouwen, en dat zijn harde, practische redenen. Niemand weet beter dan de heer Grotewohl dat, wanneer er wer kelijk vrije verkiezingen zouden worden gehouden met toelating van vrije meningsuiting in Oost- Duitsland, zijn „Socialistische De geallieerde troepen hebben op het Westelijk front hun nieu we offensief voortgezet. Sinds zij Woensdag het offensief be gonnen, hebben zij gemiddeld drie tot vijf km terrein gewon nen. De Noordelijken bieden krachtig tegenstand. De sterkte van de Noordelijken in dit frontgedeelte wordt ge schat op 120.000 man. Donderdagnacht legden de Noordelijken de nieuwe linie van de Verbondenen tussen Korang- pori en Tsjorwon onder hevig mortiervuur. In het communiqué van het Achtste leger wordt verder ge zegd, dat de Verbondenen zich op enige punten aan het Weste lijke front moesten terugtrekken tengevolge van krachtige Noor delijke tegenaanvallen. In het gebied ten N.O. van Korangpori hadden zij echter vorderingen ge maakt. Verbindingsofficieren van de V. N. hebben Vrijdagmorgen te Pan Moen Djom de jongste boodschap van generaal Ridgway aan de Noordelijken overhan digd. Radio-Peking noemde het voor stel van Ridgway om de wapen stilstandsbesprekingen op een andere plaats voort te zetten een „gemene streek". In de uitzen ding werd echter niet gesproken over Ridgway's voorstel, dat de Noordelijken zelf een nieuwe conferentieplaats kunnen uitzoe ken. In een communiqué van de Vijfde Amerikaanse luchtmacht- groep wordt gezegd, dat jacht vliegtuigen en lichte bommen werpers Donderdagnacht in N. Korea 180 voertuigen van de tegenstander hebben vernield. Bij Songsjon viel een Noordelijke jager een Amerikaanse bommen werper van het tyf>e B-26 zonder succes aan. Van de zijde van de lueht- machtgroep „Verre Oosten" is Vrijdag een overzicht gegeven van de schade, welke de Verbon denen sinds het uitbreken van de vijandelijkheden in Korea aan de Noordelijken hebben toege bracht. In deze periode waren, aldus de mededeling, ongeveer 12.850 voertuigen van de Noordelijken vernield en ongeveer 36.850 be schadigd. Voorts hadden de vliegtuigen van de Verbondenen 825 grote en kleine bruggen ver nield. De acties hadden echter geens zins de tegenstander tot staan kunnen brengen. Ten aanzien van het verlies van Noordelijke voertuigen wordt gezegd, dat noch Noord-Korea, noch China de industriële capaciteit bezit om de voor de oorlog noodzakelijke vervoersmiddelen te fabriceren, of zelfs maar te herstellen. Hier. uit leidt men de veronderstelling af, dat voertuigen uit de „betrek kelijke geringe voorraden" van 't Russische leger zijn ingescha keld, aldus de verklaring. Zonder twijfel waren vele Chi nese en Noord-Koreaanse voer tuigen uit Detroit afkomstig, het zij uit de voorraden, die Rusland in de tweede wereldoorlog krach tens de leen- en pachtovereen komst ontvangen heeft, hetzij buitgemaakt door de Noordelij ken bij de terugtocht van het Achtste leger in de vorige win ter. Het slechte wegenstelsel in Noord-Korea scheen voor de Noordelijken voordelig te zijn, aldus de mededeling van de luchtmachtgroep „Verre Oosten". Vrijdag later op de dag scheen de Chinese tegenstand aan het westelijke front in Korea af te nemen. Infanteristen van de Ver bondenen, die langs het 60 km lange front tussen Korangpori en Tsjorwon aanvielen, troffen vele nietbezette punten aan in de Chi nese linie. Een heuvelstelling, die Donderdag hardnekkig werd ver. dedigd, werd veroverd zonder dat tegenstand werd ontmoet, aldus een woordvoerder van het Acht ste leger. VERKLARING VAN GROSS. Ernest Gross, de plaatsvervan gende Amerikaanse afgevaardig de bij de V. N., heeft aan een lunch van de vereniging van cor respondenten bij de V.N. te New York verklaard, dat, indien er 6 November in Korea geen wapen stilstand is, de algemene verga dering der V. N., die op die datum te Parijs bijeen komt, moet overwegen, nieuwe econo mische en militaire maatregelen tegen communistisch China en Noord-Korea te nemen. Een com missie der V. N. heeft in de af gelopen maanden verschillende nieuwe maatregelen bestudeerd, zoals politieke en economische blokkade van China en Noord- Korea, aldus Gross. Postzegels ter ere van Nederlandse militairen. Het Zuid-Koreaanse ministerie van Verkeer heeft twee postze gels uitgegeven als erkenning van de verdiensten van de Neder landse militairen, die met de strijdkrachten der Verenigde Na ties strijden tegen de communis tische agressie op Korea. Beide zegels hebben een waar de van 500 won. Het ene is licht- Eenheidspartij" (die in feite com munistisch is) heel blij zou moe ten zijn, als ze dertig procent van de uitgebrachte stemmen zou ha len. Het zou eerder 10 kunnen zijn! Trouwens, bij tijd en wijle erkennen de Oost-Duitse commu nisten zelf, dat de eigenlijke rechtvaardiging voor de huidige onderdrukking van de vrijheid gelegen is in de onmogelijkheid om zichzelf, anders dan door deze onderdrukking, in hun macht en ambt te handhaven. Zonder deze onderdrukking der vrije menings uiting zou het onmogelijk zijn de communistische leiding in han den te houden, die door hen on misbaar wordt geacht voor „de opbouw van een socialistische maatschappij". En het is toch niet aan te nemen, dat zij serieus iets zouden voorstellen, dat alleen maar tot resultaat zou kunnen hebben, dat de communisten uit hun machtsposities zouden wor den gezet, waardoor ze tot een kleine en machteloze minderheid zouden worden teruggebracht. Want het staat buiten alle twij fel vast, dat vrije verkiezingen in geheel Duitsland een overweldi gende anti-communistische meer derheid zouden opleveren. Daarom kan Grotewohl abso luut niet ernstig worden geno men, evenmin als zijn voorstel, omdat het onzinnig is. WAT BEDOELT GROTEWOHL? Wat is het doel van deze tame lijk naïeve manoeuvre? Dat is ge makkelijk genoeg te zien. Men re kent er mee, dat de Duitsers zó zeer door het aanbod van de „morgen reeds te verwezenlijken eenheid" zullen worden aange trokken en zo bekoord door heT vooruitzicht van deze goedkope bekering tot de democratie, dat ze zich zullen haasten om te gaan onderhandelen. En als een voor waarde om in dit opzicht enig succes te bereiken, zal dan wor den geëist: afbreken van alle overeenkomsten met de Weste lijke verdediging. Op zijn minsi hoopt men er geestelijke verwar ring mee te kunnen stichten, aar zeling en uitstel. Het is, zoals ik al zei, een ta melijk naïeve manoeuvre Waai er zijn weinig Westduitsers, die onder de indruk zullen komer, van Grotewohl's plotselinge ver andering van geloofsbelijdenis. Maar het is tevens een manoeu vre, die karakteristiek onscrupu leus moet worden genoemd. Hei ntaluusme is bereid om vandaag te prijzen wat het gisteren ver wierp en datgene te verdoemen, wat het gister nog aanhing. Hei schouwspel dat de heer Grote wohl biedt, als hij zich bereid ver- Klaart de beginselen en de me thoden der Westerse democratie te aanvaarden, is grotesk en be lachelijk. Maar het is tevens uiterst weerzinwekkend. Tot het landelijk comité ter be hartiging van de Nederlandse belangen, welke verband houden met de ScheldeRijn-verbinding (Nederlandse Comité Waterwe gen) zijn nog toegetreden de he ren H. A. A. Baron Collot d'Es- cury te Kloosterzande, voorzitter van de Eerste Nederlandse Coö peratieve Suikerfabriek te Sas van Gent en ondervoorzitter van de Kamer van Koophandel te Terneuzen; G. H. E. M. van Waes te Westdorpe, voorzitter van de Stichting voor de Landbouw in Zeeland en burgemeester van Westdorpe; C- A. Kammeraad te Middelburg, voorzitter van de Kamer van Koophandel te Mid delburg en J. H. Bal te Tholen, directeur van de oesterkwekerij „Bona Fides" en lid van de Ka mer van Koophandel te Middel burg voor de visserij belangen. groen, het andere lichtblauw Op beide ziet men links de Neder landse, rechts de Zuid-Koreaanse vlag, daartussen op de groene postzegel het Amerikaanse vrij heidsbeeld; op de blauwe postze gel het Uno-embleem. Van alle landen, die daadwerkelijk aan de strijd in Korea deelnemen, zijn postzegels -als deze uitgegeven. De Zuid-Koreaanse minister van Verkeer, Kee Young Chang, heeft de luitenant-kolonel Eek hout enkele exemplaren van. de zegels aangeboden in een harte lijke brief, waarin hij de hoop uit spreekt, dat deze postzegels in be scheiden mate ertoe zullen bijdra gen tot uitdrukking te brengen de diepe gevoelens van dankbaar heid en vriendschap van de Zuid- Koreaanse bevolking ten aanzien van het Nederlandse volk. Luit.-kolonel Eekhout heeft mi nister Kee Young Chang voor de ze vriendelijke geste zijn dank be tuigd.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1