De Perzische oliekwestie fllfc mae Gaszinkcr door de Schelde voltooid KOREA Nederland heeft Televisie De Veiligheidsraad „Operatie Zeeslang" Twee Nederlandse boerendochters bezoeken Amerika Belangstelling van heinde en ver Goede eerste ontvangst WOENSDAG 3 OCTOBER 1951. 7e Jaargang No. 1848. De toestand van Koning George Het laatste gedeelte van de „Operatie Zeeslang", het leggen van 's werelds grootste gaszinker tussen Zeeuws-Vlaanderen en Zuid-Beveland, is gisteren onder ideale weersomstandigheden volbracht. Hon derden autoriteiten en deskundigen en duizenden belangstellenden hadden op de natuurlijke tribune, de hoge zeedijk, plaats genomen om het gigantische werk gade te slaan. WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. Aanbesteding van 10 boerderijen President Quirino in Madrid aangekomen frankering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Nè 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 4,55 per kwabaal Per week 37 cent Losse nummers 7 cent DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties iedere regel meer 15 cent 5 regels 75 cent; Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum p& advertentie 1,80- Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer Inzending advertenties tot 's namiddags 2 utur Voor het Maandagnummer Zaterdags 11 uur De Veiligheidsraad heeft de bespreking van het oliegeschil tussen Engeland en Perzië uitge steld tot een door de voorzitter vast te stellen datum niet later dan 11 October. Dit is een compromis tussen het verzoek van Perzië om tien dagen uitstel en de Britse eis, dat de kwestie onmiddellijk zou wor den behandeld. De raad had de Britse klacht tegen Perzië reeds ontvankelijk verklaard. De Sowjet-Unie en Joego-Slavië waren het daarme de niet eens. Na de stemming over het al dan niet opnemen der Britse klacht op de agenda zeide sir Gladwyn Jebb, dat er helemaal geen reden was dat men zelfs met een mini mum aan goede wil, niet spoedig tot een voor beide partijen be vredigende oplossing zou komen. Zulks was echter onmogelijk als Perzië niet van zijn „zelfmoord actie" werd afgebracht. Door vóór de resolutie te stemmen zou de raad handelen „uit naam van de intelligente vooruitgang tegen onintelligente reactie". Bovendien zou een mijlpaal ge slagen worden langs „de weg naar een bevestiging van vrede lievende betrekkingen tussen het vlijtige westen en het oude oos ten". Dit immers vormde het be langrijkste doel van de huidige generatie. De juiste werking van de Anglo Iranian" was niet slechts van belang voor Engeland en Perzië voor de gehele „vrije we reld". De Perzische regering bracht de maatschappij echter tot stilstand. „Tenzij dit proces wordt tegen gehouden zal de gehele vrije wereld veel armer en zwakker zijn, het misleide Perzische volk zelf inbegrepen". In okrt gezegd ■was de Britse regering van oor deel, dat het onduldbaar was, dat een partij in een zaak voor het internationaal gerechtshof zou worden toegestaan de bevindin gen van het hof te bespotten en unilateraal haar wil door te drij ven. Indieni men Perzië zou toestaan op de huidige weg voort te gaan, zou men een stap doen naar anarchie in internationale zaken. In vroeger dagen zou een uitwij zing van 350 personen beant woord zijn met geweld. Sommi gen waren misschien ook van oordeel, dat de Britse regering zulks, gezien de huidige toestand diende te doen. Engeland baseer de zijn politiek echter op het handvest. Jebb drong aan op de aanvaar ding van de Britse resolutie voor het verstrijken van de uitwij zingstermijn (4 October). De toe stand van de Engelsen in Abadan was zodanig, dat men er toe was overgegaan hen reeds de derde October weg te voeren. Dit deed echter niets af aan de urgentie van de toestand. Daarna gaf Jebb een overzicht van de Engelse stappen inzake het oliedispuut. Aan de hand van cijfers verklaarde hij, dat de Anglo Iranian" in sterke mate had bijgedragen tot het welzijn van het Perzische volk en dat grote sommen waren geïnves teerd in de economische en so ciale ontwikkeling. Het was belachelijk te beweren dat de „Anglo Iranian" verant woordelijk was voor corruptie, uitzuiging, onderdrukking en verraad. Het Perzische optreden zou wellicht nadelig kunnen wer ken op de pogingen van de Ver enigde Naties om onvoldoende ontwikkelde landen te steunen „op het pad van de economische vooruitgang". Men diende zich te bevrijden van het Marxistische denkbeeld „dat de betrekkingen tussen de landen slechts die van misbruikers en misbruikten" konden zijn. „Nationalistische reactionnai- ren" zouden de „buitenlandse kip met de gouden eieren „bra den en opeten, terwijl de eigen kippen in het geheel geen eieren zouden leggen". De Perzische gedelegeerde ver zocht de raad het debat tien da gen uit te stellen. De Perzische regering was weliswaar van me ning, dat de kwestie de raad niets aanging doch zij had be sloten aan het debat deel te ne men. De Veiligheidsraad verdaagde het debat tot een door de voor zitter nader vast te stellen da tum, welke echter niet later dan 11 October zou mogen vallen. Be raad kwam tot het laatste compromis tussen het Perzische verzoek tot uitstel en het Britse om het debat te vervolgen na een bespreking van een half uur. De Britse ambassadeur te Te heran, sir Francis Shepherd, heeft Dnisdr.g op een persconfe rentie meegedeeld, dat de Britse consul-generaal in de Zuid-Per zische provincie Choezistan, ma jor Francis Capper, Perzië Woensdag tezamen met de uitge wezen Britse olietechnici zal ver laten. De laatste belangrijke tegen stander van premier Mossadeq, Ali Sjoestari, heeft Dinsdag ver klaard voortaan het beleid van de regering te zullen steunen. Elf andere afgevaardigden van de oppositie, die tot dezelfde groep behoorden, zegden de premier Maandag hun steun toe, nadat deze had meegedeeld de Perzi sche delegatie naar de Veilig heidsraad te zullen leiden. Sjoestari had vorige week zijn toevlucht in het parlementsge bouw gezocht, nadat hij een brief van het fanatieke Mohamme daanse „moordcomité" had ont vangen, waarin hij een verrader werd genoemd. Van officiële zijde te Teheran is opnieuw verklaard, dat pre mier Mossadeq de Perzische dele gatie op de komende bijeenkomst van de Veiligheidsraad zal leiden. De datum van het vertrek van de delegatie zal echter eerst op het laatste ogenblik worden bekend gemaakt om eventuële ongere geldheden op het vliegveld te voorkomen. Verscheidene luchtvaartmaat schappijen hebben de minister president reeds voorgesteld om hem een vliegtuig met alle moge lijke comfort ter beschikking te stellen. Bij een onderhoud tussen Mos sadeq en de Russische ambassa deur te Teheran, Sadtsjikof, over do clearingovereenkomst tussen Perzië en de Sowjet-Unie zou de premier de Russische ambassa deur hebben bedankt voor de houding van Rusland in de Vei ligheidsraad. Het Perzische oliegeschil en de Veiligheidsraad. Gemeld wordt, dat de Ameri kaanse delegatie bij de Ver. Na ties andere delegaties heeft ge raadpleegd een compromis-oplos sing in het Perzische oliegeschil, welke zou voorzien in bemidde ling, waarschijnlijk door eendoor de Veiligheidsraad te benoemen bemiddelaar. Een Amerikaanse woordvoerder verklaarde dat uit het Maandag in de Veiligheids raad gehouden debat is gebleken, j dat er geen minifnum van zeven raadsleden is dat de Britse reso lutie wil steunen. In, kringen der Ver. Naties meent men, dat Per zië en Engeland gemakkelijker via bemiddeling door de Ver. Naties tot overeenstemming zul len komen, daar het aanvaarden van een compromis-oplossing voor hen dan geen verlies van gezag zou inhouden. In deze kringen wordt thans niet-officieel gesproken over een plan om de raffinaderij der „An- glo-Iranian" te Abadan onder Perzische controle te plaatsen, doch haar in bedrijf te doen hou den door Britse technici, die on der leiding van een neutrale di recteur zouden komen te staan. Men verwacht in de komende dagen geen concrete bemidde lingsvoorstellen, daar de Ameri kaanse delegatie eerst nieuwe besprekingen met Perzische ver tegenwoordigers wil voeren, al vorens zich te binden aan een of ander plan. Honderd nabestaan den van in Nederland gevallen Britse mili tairen hebben een pelgrimstocht naar de graven van hun familieleden gemaakt Zij werden in het Pa. leis Soestdijk ontvan gen door H. M. de Koningin. De enige Engelsman van het gezelschap, die zelf in Nijmegen heeft gevochten, Capt. T. H. Nicholls uit Learmington-Spa, bood de Komingin een bouquet rose an jers aan. Koning George van Engeland heeft een goede nacht gehad en zijn algemene tcustand is bevre digend, aldus het bulletin van Dinsdag. Het was een internationaal ge- Eendracht" te aanschouwen, zagen zeischap, dat daar in die anders zo stille hoek van de Eendrachtpol- der bijeen was gekomen en de hof stede van Jannis de Koeijer met het oude huis, dat eens betere dagen heeft gekend, had op deze 2e October grote stads-allures ge kregen. Op het erf en in de ge weldige circustent van 80 bü 20 meter, waar de vele genodigden een rijk onthaal vonden, hoorde men Frans, Duits, Engels, Neder lands en Zeeuws door elkaar en de mensen van de Griete, de Val. de Reuzenhoek en Zaamslag, die in groten getale waren uitgelopen om deze fantastische drukte in „den Twee Nederlandse boerendoch ters die zich reeds sedert 3 Juli in de Ver. Staten bevinden (uit hoof de van het programma voor de uitwisseling van plattelandsjonge ren) zijn het er over een)B, dat de vrouwen op de Amerikaanse boer derijen het leven zeer veraange naamd wordt door de goed geoutil leerde en ingerichte keuken. De twee meisjes, mej. Anneke van der Velde uit Friesland en mej. Mina Bakhuis uit Heerde in Gelderland zijn de gasten van boe rengezinnen resp. in New Hamp shire en Connecticut. De meisjes nemen deel aan de huishoudelijke werkzaamheden en zijn opgenomen in het gezinsleven. Zij vervullen een belangrijke taak bij de uitvoering van dit program ma dat ten doel heeft het weder zijdse begrip tussen de volkeren tc bevorderen. Mej. Van der Velde was er trots op dat zij een tractor heeft leren besturen op de boerderij. De mensen van de boerderij waar ik heb gelogeerd, staan pas om 6 uur 's ochtends op, zeide zij, iets dat haar daarom verbaasde aangezien bij haar thuis 's zomers iedereen al om half vier uit de ve ren komt omdat electrische melk machines, zoals op talloze Ameri kaanse landbouwbedrijven worden gebruikt, thuis een ongekende luxe zijn. Zij zeide dat zij zich een volko men verkeerde voorstelling van 't leven van de boerenvrouwen in de Ver. Staten had gevormd en dacht dat zij niets presteerden, doch thans wist dat de Amerikaanse boerinnen erg handig zijn en voor al bedrevep zijn in het vervaardi gen van kleedjes, die grote over eenkomst vertonen met het smyr- na-werk dat de Nederlandse vrou wen maken. Bovendien weven de Amerikaanse boerinnen hun eigen tafelkleden en shawls. Zij was diep onder de indruk ge komen van de moderne practische keukens en de prachtige badka mers op de Amerikaanse boerde rijen, iets dat men op de meeste Nederlandse boerderijen niet vindt. Mej. Bakhuijs zeide: Het ge meenschapsleven is in de Ver. Sta ten sterker ontwikkeld dan in Ne derland. In de Ver. Staten wordt er meer in clubverband gedaan en organiseren de verenigingen meer bijeenkomsten dan in Nederland. Mej. Van der Velde gaat nu naar Raleigh in North Carolina waar zij 3 weken) op een andere boerderij zal doorbrengen. Zij zeide dat zij hoopte de Kerstdagen bij familie in West Chester in Penn- sylvanië door te brengen. het verbaasd aan, hoe een dubbele weide van De Koeijer in weinige ogenblikken werd omgetoverd in een autopark, ,vaar allerhande let ters en nummers de veelsoortig heid der bezoekers op deze „histo rische" dag vertolkten. Van de autoriteiten, die het trek ken van de laatste buis der drie delige gasverbinding hebben bijge woond, noemen wij Prof Dr Ir F. K. Th. van Iterson, wiens stimule rende invloed van zo grote bete kenis is geweest voor de uitvoe ring van dit kolossale werk; verder Ir N. M. de Tychon van de staats mijnen; Ir J. J. Derksen, directeur der gasvoorziening in Nederland; Ir C. A. Hofman van het directo raat der energievoorziening; tal van hoofdingenieurs van de Rijks waterstaat; een groot aantal bur gemeesters en wethouders uit ge heel Zeeland; drie wethouders van Den Haag; de burgemeester van Noordwijk; de gemeentesecretaris van Goes, enz. Uit West-Duitsland waren o.m. overgekomen de heren Ir W. Wunsch en Dr H. Geilenkeuser, di recteur van Ruhrgas A. G. Uit Bel gië waren aanwezig de heren G. Josse, directeur van „Savgaz", R. de Brouwer en A. Weiier, directeu ren van „Distrigaz". De Franse Service de gaz et pétrole was ver tegenwoordigd door de heren J. de Vrize en A. Gerne. Tenslotte waren er diverse re presentanten van de Nederlandse en buitenlandse olie-industrie aan wezig. In de ochtenduren werd een stuk van 1900 fneter gelaste gasbuis de Schelde ingetrokken, dat zich als een monsterachtig lange slang over de bouwlanden heen kronkel de. Het werk had een vlot verloop. Bij vloed is de buis in de namid dag over de zandbank midden in de Schelde getrokken, terwijl in de afgelopen nacht bjj laag water op de plaat de laatste lassen zijn ge legd, waarmee dit geweldige stuk werk, dat tot vèr over onze gren zen belangstelling heeft getrokken, zijn voltooiing vond. GAS VAN SLUIKIL. Zoals bekend, bestaat de gaszin ker uit drie pijpen van elk vier en een halve kilometer lengte. De buizen hebben een zware bescher ming gekregen en zijn zodanig ge construeerd, dat ze tegen zeewa ter bestand zijn. Door deze buizen zal binnen afzienbare tijd het gas van de Sluiskilse Cokesfabriek naar Zuid-Beveland en Walcheren ge perst worden. De uitvoering van het werk, waarvoor meer dan honderd men sen verscheidene maanden in touw zijn geweest, stond onder leiding van de heren E. W. Smit van de gelijknamige aannemersfirma uit Nijmegen en Ir H. Hofman, direc teur van het Nederl. technisch bu reau voor ontwikkeling der indu strie uit Den Haag. EEN HANDIG BOEKJE. Er zijn over dit reusachtige, door velen onuitvoerbaar geoordeelde werk reeds kolommen volgeschre ven, zodat wij ons ontslagen achten van de plicht thans nog eens uit voerig over de technische zijde te gaan schrijven. Wie daarover meer wil weten, vrage aan de firma E. W. Smit te Nijmegen-Neerbosch de beschrijving van het gehele werk aan. In dit handige en prachtig gedocumenteerde boekje („Gas- zinkers door de Westerschelde") is een schat van gegevens neerge legd, die niet alleen de vakman maar ongetwijfeld ook de belang stellende leek in hoge mate zullen interesseren. De uitgave van dit boekwerkje, we hebben het gisteren kunnen constateren, is door velen op prijs gesteld. De heer Smit, aannemer van formaat, heeft in dit boekje naast een uitvoerige beschrijving van het grote werk. ook iets van zichzelf neergelegd, zijn liefde voor dit massaal stuk werk, dat hem maanden en maandenlang moet hebben beziggehouden en dat hem thans na voltooiing de voldoening zal schenken, die elk mensenkind vervult na het volbrengen van iets groots. EN HIER IS WAT GROOTS VERRICHT Als traks daar aan die hoek van de zeedijk in de stille Eendracht- polder de rust zal zijn weerge keerd, blijft de naam van de aan nemer voortleven. Hoe kan het ook anders? Het was er al Smit wat de klok sloeg. Na vele jaren zullen de mensen in die hele om geving hun kinderen en kleinkin deren nog vertellen van de won derbaarlijke drukte op „de ouwe stee" van Jannis de Koeijer; van de boten die konden rijden en va ren en van de enorme tent, waai de gasten op zulk een beminnelijke wijze werden ontvangen en waar des avonds de film draaide, die het gehele werk nog eens op het witte doek bracht En terecht! Want de heer Smit heeft zich niet slechts een groot aannemer getoond; hij was ook een voortreffelijk gastheer. Wat lieftal lige dames uit Hulst in verbluffen de overvloed ronddienden, was in één woord af! De tweede October van het jaar 1951 zal in de Zeeuws-Vlaamse geschiedenis geboekstaafd blijven als de dag van Smit Wanneer binnen niet al te lange tijd Zuid-Beveland en Walcheren kunnen profiteren van het cokes oven-gas van Sluiskil, zullen de initiatiefnemers en zal de aanne mer van dit machtige stuk gaszin- ker-arbeid naar waarheid kunnen getuigen, dat er tussen Baarland en de Eendrachtpolder iets groots is verricht Bradley terug naar Japan. Generaal Opiar Bradley, voor zitter van de commissie der Ame rikaanse chefs van de staf, is naar Tokio teruggekeerd. Bradley heeft met generaal Ridgway een' bezoek aan Korea gebracht. Na een inpectietocht van 2 da gen langs eenheden der Verbon denen verklaarde Bradley, dat het 8e leger te sterk is om ernstig ge troffen te kunnen worden. Men is geneigd in deze verkla ring een aanwijzing te zien, dat dit legerkorps voor een nieuw of fensief in gereedheid wordt ge houden. Maandagavond werd in een uit zending van het radiostation der V. N. de waarschuwing geuit, dat de Verbonden strijdkrachten spoe dig zullen toeslaan, indien de com munisten de besprekingen over 'n staken van het vuren ni:t in rede lijke omstandigheden zouden her vatten. Luchtgevechten ten N. van Sinoeidjoe. Te Tokio is medegedeeld, dat Dinsdag ten N. van Sinoeidjoe twee luchtgevechten zijn gele verd- De Amerikaanse vijfde luchtmacht deelde mee, dat zes Migs waren neergeschoten en twee beschadigd. Alle Ameri kaanse „Sabres" keerden behou den terug. In een minuten, op gevecht van twintig 10.000 tot 11.650 m hoogte, 24 km ten N. van Sinand- joe, tussen Amerikaanse straal vliegtuigen van het type „Sabre" en 45 „Migs" zijn twee „Migs' neergeschoten, aldus meldt heft hoofdkwartier van, de 5de lucht vaartgroep in Korea. Het totaal aantal in de Koreaanse oorlog neergeschoten „Migs" bedraagt thans honderd. Maandagavond hebben jagers en lichte bommenwerpers bijna 650 voertuigen van de tegen stander, die voor bevoorrading dienden, vernield of beschadigd- Denemarken, Korea en de Verenigde Naties. Premier Erikson heeft de Deen se volksvertegenwoordiging Dins dag medegedeeld dat een wets ontwerp zal worden ingediend, strekkende tot het oprichten van een Deens bataljon, dat in geval yan nood ter beschikking van de verenigde NaUes zal worden ge steld. Het Deense hospitaalschip „Julandia blijft ter beschikking van de V. N. (het wordt thans in de Koreaanse wateren gebruikt). Ook treft de Deense regering voorbereidingen voor deelneming door Denemarken aan de weder opbouw van Korea, wanneer de oorlog aldaar is afgelopen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. Aanhoudend droog. Droog en op de meeste plaatsen zonnig weer, maar ook nog enkele plaatselijke wolkenbanken. Matige wind uit oostelijke richtingen. De zelfde of iets lagere temperaturen. DONDERDAG 4 OCTOBER. v.m. n.m. Breskens 3.29 3.41 Terneuzen 4.04 4.16 Hansweert 4.44 4.56 Walsoorden 4.54 5.06 ZON. EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Oct. 3 6.42 18.15 9.57 18.38 4 6.44 18.13 11.26 19.02 5 6.46 18.11 12.53 19.38 6 6.47 18.08 14.09 20.33 De uitzending van de eerste offi ciële televisieuitzending via de Philips' zender te Eindhoven is uit stekend verlopen. In het Eindho- vense zenderbedrijf deed zich geen enkele moeilijkheid voor. De ont vangst bij de toeschouwers en luis teraars in de huiskamers was blij kens mededelingen uitstekend en practisch van gelijke kwaliteit als bij de experimentele uitzendingen van de Philips' zender. „De ontvangst overtreft mijn stoutste verwachtingen en wij mo gen dan ook zeer tevreden zijn, dat deze eerste uitzending zo uit stekend is verlopen", verklaarde de bekende televisie-deskundige M. Lewin. „Deze uitzending belooft het beste voor de toekomst". De heer Lewin, die ook op de zender van Lopik had afgestemd, ver klaarde voorts, dat het signaal van Lopik zelfs iets beter doorkwam, dan dat van de zender te Eindho ven. De oud-televisieomroeper S. de Vrij, perschef van Philips, was van oordeel, dat het beeld weinig aan kwaliteit had ingeboet in ver gelijking met de vroegere experi mentele uitzendingen van Philips, waarvan Eindhoven en omgeving reeds drie jaar hebben kunnen ge nieten. Het beeld was zeer helder en zeer selectief. Het geluid kwam duidelijk door, zo sterk zelfs, dat het blaffen van een hond in de buurt van de studio te Bussum en de claxon van een auto, welke het gebouw daar passeerde, in de huis kamers, was te horen tijdens de toespraak van Prof Kors. Uit be richten, uit de omgeving van Eind hoven bleek, dat overal de ont vangst zeer helder was. De eerste reactie over de ont vangst van de uitzending van Ne derland kwam uit Zwolle. Tien te levisie-toestellen, welke in deze stad waren geplaatst, ontvingen de uitzending uit Bussum zeer goed. De antennes van de toestellen be vonden zich twaalf meter boven de grond. Verkeersopstoppingen, volge propte café's en familiereünie'» kenmerkten het begin van de tele visie in de hoofdstad. Talrijke han delaren in televisietoestellen had den apparaten in hun étalages ge zet, zodat het publiek in de straat het evenement kon meemaken. De eigenaren van café-restau rants, die zich een normaal of grootbeeld televisietoestel hadden aangeschaft, zagen deze uitgaven gisteravond beloond met overvolle huizen. Er was geen tafeltje meer te krijgen vanaf 4 uur gistermid dag. In de betrekkelijk weinige huisgezinnen, waar een apparaat aanwezig is, waren prompt fami liereunie's. Uit Den Burg op Texel meldde een radiohandelaar, dét hij een uit stekende ontvangst had gehad. „Als het in het hele land zo is" zei hij „hebben we niets te kla gen". De Groningse televisiekijkers ont vingen ongeveer een uur voor de uitzending het testbeeld uitstekend. De aankondiging van het pro gramma was ook zeer goed te zien. Zo bleef het gedurende het eerste kwartier van de uitzendingen. Aan het einde van de toespraak van staatssecretaris Mr Cals werd het beeld vager. Helemaal slecht werd de ontvangst toen een begin werd gemaakt met de uitzending van het filmpje over Denemarken. Het laatste stuk was niet meer te vol gen. De geluidsontvangst was vooral bjj de televisietoestellen met hoogfrequentie-modulatie constant zeer goed. De televisie-kijkers in het Noorden hebben slechts één wens: een relayeerstation voor de Noordelijke provincies. Slechts dan zal een regelmatige goede televi sieontvangst mogelijk blijken. Te Terneuzen was de televisie ontvangst wat het overbrengen der beelden betreft vrij goed te noe men. Aan de combinatie van het vertoonde beeld en het geluid ont brak echter nog heel wat, zodat het geheel een wat rommelige in- indruk maakte. Honderden inwoners van Goes verdrongen zich gisteravond voor de étalage van een radiohandelaar. In de étalage stond een ontvang toestel opgesteld, dat door de ra- aiohandelaar was omgebouwd en voorzien van een voorversterker. Zonder deze versterker zou de te levisie-ontvangst onmogelijk zijn gebleken. Nu was de ontvangst tot de pauze constant uitstekend De beelden kwamen zonder enige sto ring zuiver zwart wit door. Ook het geluid was goed.,De radiohan delaar had een 16 meter hoge mast voor de televisieontvanger opge richt. Namens de rentmeester der do meinen te Zwolle is te Assen aan besteed het bouwen van 10 boer derijen. In massa werd het hoogst inge schreven door de fa. C. H. Frum mel te Veendam voor 478.490. De laagste inschrijvers waren G'. Scholten te Weerdingeveen en C. Kramer te Bergeroosterveld voor 362.800. Er waren 156 inschrijvers, gunning werd aangehouden. De President Quirino van de Phi- lippijnen is Dinsdag op het vlieg veld Barajas te Madrid aange komen. Hij werd verwelkomd door generaal Franco en het ge hele kabinet. De president brengt een offi cieel bezoek van een week, dat hij beschreef als „de symbolische hereniging van m-oeder en doch ter". „Dank zij Spanje zijn wij de enige christelijke natie in het Verre Oosten", aldus president Quirino.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1