Uïf «le Provincie Verklaring van generaal Van Fleet Binnenlands Nieuws HHsrs sas isie Het vraagstuk der Belgische waterwegen TERNEUZEN. AXEL. BRESKENS. GROEDE. MIDDELBURG. NIEUWVLIET. SLUISKIL. SLACHTOFFER BUSONGEVAL OVERLEDEN. De oefening „Cirrus" voor Werving van mijnwerkers Groenland was 'n grap Mond- en klauwzeer in Duitsland besteding 1 boerderijen op onder op onder Oct. 3 6.42 18.15 9.57 18.38 4 6.44 18.13 1-1.26 19.02 5 6.46 18.11 12.53 19.38 6 6.47 18.08 14.09 20.33 ent Quirino 1 aangekomen De „Rembrandt" omhoog. Gisterenmiddag omstreeks half vijf brak de roerketting van de Belgische motorspits „Rem brandt", toen de schipper z'n vaartuig de haven binnenstuur- de. Het gevolg was, dat het schip op de Oostelijke havendam liep. De „Zuiderzee" en de „En Avant 16" van de rederij Muller verleenden assistentie en spoedig was met deze sleepboothulp de „Rembrandt" weer vlot gesleept. Aanbesteding. Zaterdag vond in café De Vrie- ze alhier namens de woning bouwvereniging „Werkmansbe- lang" de aanbesteding plaats voor het bouwen van 24 duplex-wonin gen en 2 eengezinswoningen. De mogelijkheid bestond voor inschrijving voor enkele blokken afzonderlijk. De uitslag van de in schrijvingen voor de massa was als volgt: J. de Tender, Rotterdam 404.740 P. A. Mangmus, Boschkapelle 375.400 Gebr. M. A. de Bruijne. Terneuzen 373.200 J. van der Bent, Terneuzen 371.973 A. W. Nieuwelink, Hoek 352.584 Fa. P. A. van Hoeve, Axel 340.000 Lensen, Axel 340.000 P. W. Nieuwelink, Terneuzen 338.000 D. v. d. Poel, Oudelande 335.000 R. A. Wiemeersch) Axel 334.900 J. van Koeveringe, Schore 334.900 P. F. Voet, Kloosterzande 334.000 T. Stout, Rotterdam 327.400 J. F. van der Veen, Terneuzenl f 322.147 S. J. Mielen, Terneuzen 322.147 Fa. Gebr. Van der Poel, Terneuzen, 311.600. De gunning werd aangehouden. Propaganda vergadering. Vrijdagavond werd in het buurtschap Spui een propagan- davergadering gehouden voor de Nationale Reserve, onder leiding van de burgemeester. Na een welkomstwoord van de burgemeester tot de verschillen de autoriteiten en de aanwezigen sprak de heer Van Hootegem, burgemeester van Hontenisse en voorzitter van de propaganda- commissie in Zeeuws-Vlaanderen, in een kernachtige rede over het doel en de taak van de Nationale Reserve. Spreker wees daarbij o.m. op de grote gevaren, die er in de wereld dreigen en de drin gende noodzakelijkheid om tijdig maatregelen te treffen om te voorkomen dat een of andere tirannieke macht onze volksvrij heden en volksbestaan aantast of onder de voet loopt. Hij riep alle goedwillende Nederlanders op hun trouw te betonen aan het wettig gezag door mee te helpen om het gezag te schragen of door vrijwillige dienstneming zich te geven voor de schone taak van de Nationale Reserve. Daarna zette overste W. K. de Feijter, commandant van het dis trict Zeeland der Nationale Re serve, uiteen wie kunnen toetre den, welke verplichtingen en rechten een reservist heeft en spoorde aan om niet te wachten tot het te laat is, maar reeds nu mee te helpen aan de opbouw van de weerbaarheid van ons volk zowel als militair als in het burgerlijk maatschappelijk leven. Ten slotte sprak de heer Van Ham, hoofd der school, een krachtig en suggestief opwek kend woord om evenals wij de vijanden van onze gezondheid land- en tuinbouwgewassen be strijden. ook de machten, die ons vrije volksbestaan en onze vrij heden en rechten belagen, als het moet, door de inzet van onze krachten metterdaad te bestrij den. De vergadering was niet over matig bezocht. Vooral de jonge ren toonden hun belangstelling. Aan de aanwezigen werd een aanmeldingsformulier uitgereikt, hetwelk ingeleverd kan worden ten gemeentehuize. Tenslotte sprak de voorzitter een woord van dank en uitte de hoop, dat de vrucht van deze bij eenkomst zal zijn dat ieder, die kan, zich door het stellen van een vrijwillige daad zal meehel pen het doel van „Steun wettig gezag" te bereiken. De Verkeerssituatie. Over de verkeerssituatie, voor al in de omgeving van Axel, heb. ben we al verschillende malen in deze kolommen geschreven. Er is bijna altijd te klagen geweest, eerst over de fietspaden, later over de wandelweg aan de zui delijke boulevard naar Axel. In geen der gevallen is een verbe tering gevolgd. Momenteel kan Axel echter weer trots zijn. De provinciale weg, die het verkeer uit zuidelijke richtingen naar ons stedeke voert, is bij het begin der Oude Veste, waar het prach tige plantsoen, aangelegd en on derhouden door de Axelse ge meentewerken, aller aandacht trekt, voorzien van een goed zichtbare en goed gemarkeerde oversteek-strook voor wielrijders. Toen dan ook j.l. Zondag, na afloop van de wedstrijd Axel Biervliet, de Rijkspolitie zich ter plaatse opstelde om te controle ren hoe het Axelse wielrijdende publiek zich aan de verkeersre gels hield, was het een débacle. De nieuwe oversteekplaats werd als een monumentale beziens waardigheid beschouwd, maar slechts een enkele eenzame wiel rijder hield zich aan de verkeers regels. Met tact en soepelheid bracht de Rijkspolitieman het publiek op stalen rossen aan het verstand, wat de bedoeling was van dit nieuwe verschijnsel op Axels wegen. Laten we hopen, dat deze les vrucht zal dragen. Axel is met deze duidelijke oversteekplaats uit een (kleine) verkeerspuzzle geraakt! Geslaagd. De heren. H. de Baare en P. Ri- teco slaagden, te Vlissingen voor het diploma „Bepalingen ter voor koming van aanvaringen op zee". (iBuitenaanvaringsreglement) Collecte. De te Breskens gehouden col lecte ten bate van de t-b.c.-bestrij- ding bracht 118,75 op. Mét pensioen. 1 October heeft de heer B. P. Baay als lichtwachter te Nieuwe- sluis de dienst met pensioen ver laten. Met ingang van dezelfde datum is de heer Aarnoudse te Delfzijl als lichtwachter te Nieuwesluis geplaatst. Oprichting tamboer- en pjjper- corps. De Christelijke Jonge Mannen- vereniging te Preskens zal bij ge nóegzame deelname overgaan tot oprichting van een) tamboer en pij percorps. Vismijn Weekaanvoer op de vismijn te BreSkens in de week van 23 tot en met 29 Sept. 3736 Kg bot, 67 tot 19; 2177 kg schar, 65 tot 16; 818 kg schol, 69 tot 24; 275 kg tong, 206 tot 141; 4 kg tarbot, 160; 3 kg rog, 40; 745 kg wjjting, 31 tot 16; 11601 kg export-garnalen 135 tot 25; 1235 kg binnenland garnalen; 75 tot 1837959 kg drogerij garnalen. Aanbesteding. Het architectenbureau Cijsouw te Breskens heeft aanbesteed het bouwen van een woon-winkelhuis voor de erven Rhilipse te Bres kens. Ingeschreven werd als volgt: Metselwerk. P. Simpelaer, Oostburg 10.300 Cevaal, Breskens 10.050 C. Daansen, Breskens 9.900 Fa. Gebr. Vergouwe, Breskens 8.550 Timmerwerk. P. Simpelaer, Oostburg 8,200 J. v. Rosevelt, Breskens f 7.715 J. de Reu, Nieuwvliet 7.280 W. Jacobs, Breskens 7.095 Fa. CrusonBrevet, Breskens 6.930 Timmer- en metselwerk. P. Simpelaar, Oostburg 18.450 Gebr. Visser, Breskens, f 17.600 Gebr. Maas, Breskens 16.775 Smeedwerk. Gebr. Rookus, Breskens 769 J. de Reu, Nieuwvliet 645 Loodgieters werk. Schippers Nauta, Bresken»; 2.026 Gebr. Rookus, Breskens 1.894 ElectriciUeit. W. v. d. Walle, Breskens 640 Iz. de Visser, Breskens 495 Schilderwerk. Fa. B. Keijmel, Breskens 1.100 Carels, Breskens 947 Massa. V. Verstraete, Hoofdplaat 22.650 Gebr. Visser, Breskens 21.?] 2 Totaal laagste inschrijvers 19.461 Begroting f 19.465,40 Prijs per m3 44,65. Collecte. De te Groede gehouden collecte ten bate voor de Prot. Chr. t.b.e.- bestrijding bracht 55,60 op. Nationale Vrouwenraad. De nationale vrouwenraad houdt zijn jaarlijkse algemene ledenvergadering te Middelburg. Maandagmiddag werd het gezel schap door het provinciaal be stuur van Zeeland in de staten zaal van de Abdij ontvangen in tegenwoordigheid van mevrouw S. C. de Casembroot, echtgenote van de Commissaris der Konin gin. Namens de Commissaris voerde Mr A. J. van der Weel van het college van gedeputeerde sta ten het woord, die zeide dankbaar te zijn, dat deze vergadering in afwijking der traditie in Zeeland wordt gehouden, omdat deze pro vincie daardoor niet alleen haar schoonheid kan demonstreren, maar tevens kan laten zien, wat er na de inundatie reeds tot stand werd gebracht. De presi dente van de nationale vrouwen raad, mevr. I. H. J. Struik-Dwalm uit Amsterdam, beantwoordde deze rede. 's Avonds werd een vergadering gehouden, waarin doel en stre ven van de nationale vrouwen raad uiteen werd gezet, terwijl de resultaten van het internatio nale congres te Athene werden besproken. Vandaag maakt de nationale vrouwenraad een ex cursie over het eiland Walcheren. Raadsvergadering. De raad kwam Maandagavond in openbare vergadering bijeen. Onder de ingekomen stukken was o.m. een schrijven van het verificatiebureau der Ver. voor Ned. Gemeenten, waarin tot uit drukking kwam, dat de kas der gem. ontvanger over het 3e kwar taal in orde werd bevonden. Het verzoek om een subsidie van de stichting R.K. Nijverheidsonder wijs in het Bisdom Breda werd af gewezen. Voor 2/40 deel werd een lening van 50.000 van de grindwegcom- tranchement voor 5 door de ge meente gegarandeerd. Op voorstel van B. en W. werd aan de Ned. Herv. Gemeente op Zondagmorgen 2 lokalen van de openbare lagere school in gebruik gegeven voor het houden van een Zondagsschool. De gem. rekening over 1949 laat in de gew. dienst een nadelig saldo zien van 128,41. De kap. dienst eindigt met een batig slot van 100. De gem. rekening voor 1950 biedt een veel gunstiger beeld, dank zij een bijzondere uitkering uit het gemeentefonds. De gew. dienst eindigt met een batig slot van 4232,44. De kap. dienst met een batig slot van 100. Over de regeling van huisslach ting in de kring Groede waren ver schillende brieven ingekomen. De slagersvereniging Oostburg en om streken verzocht B. en W. te be vorderen dat er voor de huisslach ting van varkens centraal geslacht en gekeurd zal worden. De afdeling van de Zeeuwse Landbouw Maat schappij en-van de Alg. Landarbei- dersbond verzochten echter te be vorderen, dat ieder zijn eigen var ken thuis mag slachten en dat het ook thuis gekeurd zou worden. Na enig over en weer gepraat blijkt de raad niet voor centraal slachten, i.v.m. kostbaar vervoer,, hygiëne en het feit dat de centrale slachtplaatsen niet op deze grote slachtcapaciteit zijn ingericht. Voor 4.50 keurloon, w.o. 0.50 admini stratiekosten zal ieder varken voorlopig thuis worden gekeurd. Hiervoor werd door de gemeenten Schoondijke, Groede, Breskens en Nieuwvliet een voorlopige regeling ontworpen. Veearts Haak verklaar de zich bereid de varkens voor en na de slachting te keuren. Tijdens de rondvraag werd ge wezen op de hoge haag van de prov. weg aan de ingang van Nieuwvliet. Deze haag belemmert in erge mate het uitzicht voor het snelverkeer. Goed afgelopen. Tijdens het laden van het Zweedse stoomschip „Saxen" ge raakte G. de V. uit Westdorpe be kneld tussen de omheining van gaas en een ijzeren steunbalk voor de luiken, die men met be hulp van een lier aan het verhan delen was. Dank zij het meegeven van het gaas werd erger voorkomen en kwam het slachtoffer er met het breken van een 3-tal ribben nog goed af. Contactavond. Voor het eerst in het nieuwe winterseizoen hield de sociëteit van oud-militairen in het klein Casino een contactavond. Op de avond konden na de ont spanning eventuele militaire be langen met het bestuur worden besproken. De opkomst op deze avond was bevredigend. Als de wijn is in de man Zondagavond verbleef in het ca fé van de familie Stockman alhier de 28-jarige loswerkman J. K. In verband met zijn toestand werd hem evenwel door de kasteleines consumptie geweigerd. In plaats van hiervoor dankbaar te zijn, dien de hij mej. Stockman een slag in het gelaat toe, waarop hij vertrok. Enige minuten later keerde hjj op zijn schreden terug en toen hij de cafédeur gesloten vond, koelde hij zijn woede op de glazen toe gangsdeur. K. had hiervoor echter niet pre cies het goede moment gekozen. Nauwelijks had hij zijn voet uit de verbrijzelde glazen deur terugge trokken of hij werd door de sur veillerende agent van politie bij de kraag genomen en in verzekerde bewaring gesteld. De bevelhebber van het acht ste leger, luitenant-generaal Ja mes van Fleet, heeft verklaard, dat de zomercampagne van het achtste leger de Noordelijken zo uit hun evenwicht had gebracht, dat zij niet in staat waren ge weest om hun strijdkrachten weer op te bouwen. Alleen al tengevolge van ac ties te land hadden de Noorde- lijken tussen 25 Mei en 25 Sep tember 122.137 man verloren. Het achtste leger had sinds het voorjaar, in plaats van de Noor delijken te achtervolgen tot de Jaloe, met succes de Noordelijke troepen murw gemaakt en hun tijdschema in de war gestuurd. Indien de Noordelijken naar de Jaloe waren teruggetrokken, zou den zij zich hebben kunnen her groeperen en een nieuwe aanval doen op het achtste leger. Hij beschouwde het zomerof- fensief als geëindigd op 25 Sep tember. Thans voeren de Verbon denen een herfstoffensief uit- De generaal kon niet zeggen, van welke omvang dit offensief zou zijn. Hij vergeleek de mannen van het achtste leger, die zijn ge sneuveld, met de legendarische Nederlandse jongen, die een dijkdoorbraak wist te verhinde ren. „Als het gat in het bolwerk van de V. N. niet zou zijn ge dicht, zouden wellicht de water massa's de beschaving hebben vernietigd". De generaal verklaarde verder, dat het achtste leger verre supe rieur is aan wat het in het voor jaar of een jaar geleden was. Dank zij een rouleringssysteem had men thans duizenden erva ren veteranen. By de onderhandelingen te Kaesong, zo zei de generaal „be stond er nooit een positieve zekerheid van een onmiddellijk staken van het vuren, omdat ieder geladen wapenr van de vy- and een duidelijke bedreiging voor het achtste leger vormde". TWEE BOERDERIJEN AFGEBRAND. Gistermiddag om twee uur is door het omvallen van een bran dend petroleumstel brand ont staan in het boerderijtje van de heer C. Schuurman aan de Zui- derpad' nabij Hoorn. De plaatse lijke brandweer was spoedig ter plaatse aanwezig, doch kon niet verhinderen, dat het pand totaal in de as werd gelegd. Het vuur sloeg over naar de aangrenzende kapitale hoeve van de heer C. Glas. Ook deze boerderij ging ge. heel verloren. De verzekering dekt de schade. INBRAAK IN HAAGSE BAKKERIJ Inbrekers wisten in de nacht van Zaterdag op Zondag binnen te dringen ici een broodbakkerij in de Haagse binnenstad. Hun bu.it bedroeg 1400, die zij wisten te ontvreemden uit een muurkastje dat op de eerste étage stond. ALS DE DRANK IS IN VROUW EN MAN Het echtpaar A.K. uit Den Kaag, dat Zondagavond in kenne lijke staat van dronkenschap door de Haagse binnenstad zwierf, werd door de politie opgepakt en naar het bureau gebracht. Het 3%-jarig dochtertje van het echtpaar vergezelde dc ouders. Het dochtertje, dat niet ophield met huilen, werd ten einde raad maar met haar ontaarde moeder naar huis gebracht. De vader ech ter werd niet alleen ter ont nuchtering maar ook voor het ont vangen van een ferme schrobbe ring vastgehouden. WAKER VERDRONKEN Zaterdag is te Scheveningen, het stoffelijk overschot opgehaald van de 34-jarige A. K. K. die waker was op de Sch. 284, is vermoedelijk in de nacht ■van 28 Sept. bij het aan boord gaan van het schip, misgestapt en verdronken. Misdrijf wordt uitge sloten geacht. I'ORTIER ERNSTIG MISHANDELD In het tehuis voor onbehuisden te Den HJaagis het in de nacht van Zaterdag op Zondag heet toegegaan. Na het middernachtelijk uur poogde een viertal, onder de in vloed van drank verkerende man nen, het tehuis binnen te komen. De 61-jarige portier B. J. F. ver telde hen echter, dat het te geit de regels van het huis was om na 12 uur iemand binnen te laten en zij dus maar moesten proberen elders onder dak te komen. Ogenschijnlijk blies het viertal toen de aftocht, maar het wist via de achterdeur toch binnen te komen. De portier werd daarop door hen dermate mishandeld dat hij met een hersenschudding en ernstige hoofdwonden in een zie kenhuis moest worden opgenomen. Het viertal werd door de Haag se recherche ingerekend. PASSAGIERSSCHIP LIEP AAN DE GROND De „Batavier II", een passa giersschip, dat een geregelde dienst tussen P.otterdam en Grave- send onderhoudt, is Zaterdag op weg naar Rotterdam in de Nieu we Waterweg aan de grond gelo pen. De sleepboot „Argus" heeft liet schip vlot gesleept, waarna het schip zijn reis naar Rotterdam kon vervolgen. ZWARE ONTPLOFFING IN BRAZILIË. Bij een ontploffing in een Bra ziliaans arsenaal van het leger zijn ongeveer 30 personen gedood en meer dan 40 gewond. De ont ploffing had plaats in Petropolis, ongeveer 48 km van Rio de Ja neiro. De Etna is weer actiever gewor den. Stenen, as en dichte rookwol ken worden door de vulkaan uit gestoten. Vaak gaat dergelijke ac tiviteit vooraf aan een uitbarsting. VISSERSBOOT IN MOEILIJKHEDEN. De bemanning van de Wiering- se vissersboot „Marianne WR 7" heeft hedennacht omstreeks 23,20 uur geseind, dat het Helderse vaartuig „Verwachting HD 37" in zinkende toestand verkeert 35 mijl van het Texelse lichtschin De .Marianne" sleept de „Ver wachting". Men heeft om assis tentie van de reddingboot „Dorus Rijkers" gevraagd. Een andere Wierings vissersvaartuig begeeft zich naar de beide schepen. De sleepboot „Holland" heeft contact met de vaartuigen. De redding boot „Brandaris" zou ook opge roepen worden. De heer H. Claessens, 2e secre taris van de voetbalvereniging „Geleen", die gewond werd toen een bus met spelers en suppor ters Zondagmiddag tegen een boom reed, is aan de bekomen De opperbevelhebber van de luchtstrijdkrachten in de midden sector van West-Europa, luite nant-generaal Lauris Norstad, heeft Maandag te Fontainebleau zijn indrukken van de driedaagse luchtmanoeuvres „Cirrus" ge geven. Naar zijn mening was het be langrijkste winstpunt sinds de oefening „Ombrelle" in Juni, dat men thans de beschikking had over een groot aantal vliegvel' den, die geschikt waren voor straalvliegtuigen. De weersomstandigheden had den de noodzakelijkheid aange toond meer gebruik te maken van de systemen om ook onder slechte weersomstandigheden te kunnen opereren. De generaal was van mening, dat het verbindingssysteem goed had gefunctionneerd. Hij wilde geen commentaar geven op het bericht, dat Russen zouden beschikken over 8000 vliegtuigen voor een eventuele aanval. Hij verklaarde echter, dat het gevaar van een overschatten van het aantal vliegtuigen van een mogelijke tegenstander even groot is als het gevaar van een onderschatten hiervan". Over de oefening zei generaal Norstad verder, dat het optre den van de escadrilles goed was geweest. Het meest was hij getroffen door de wil en de vastberaden heid van de deelnemers. Vooral met het oog op de (beperkte mid delen achtte hij deze geest zeer belangrijk. Bij de oefening was slechts een groep van 20 bommenwerpers onopgemerkt gebleven voor het radarpersoneel. Bij een volgende oefening wil de generaal Norstad' de snelheid van de operaties opvoeren. Nu had men zich allereerst met pun ten als organisatie en systeem roezig gehouden. De werving van Limbürgse mijnwerkers voor Groenland is niets anders dan een fantastische grap. Nadat de personeelsdien sten van de mijnen vijf dagen lang gespeurd naar de z.g.n. „wervingsagent", kondigde de re cherche van de Kerkraadse poli tie aan, dat volgens haar inlich tingen de hele zaak op een grap berustte. Teen de gangmaker van het fantastische plan zag, dat bet verkeerd afliep, durfde hij, uit angst voor de gevolgen, er geen eind aan te maken. De poli tie heeft echter vastgesteld, dat er geen contracten zijn getekend, de heer W. de Wever is zorgwek kend. Met betrekking tot het vraag stuk der waterwegen is men, naar „Het Laatste Nieuws" schrijft, in Antwerpse kringen van oordeel, dat bij de komende besprekingen, de kwestie van het Schelderegiem het voornaamste punt op de agenda dient uit te maken, „daar een eventuele verhindering van de zeevaart op Antwerpen iedere activiteit van de haven zou verlammen". Naar het blad verder in be voegde kringen te Brussel heeft vernomen, zouden de andere vraagstukken, die op het gebied der waterwegen met Nederland moeten worden geregeld, des noods een Belgische oplossing kunnen krijgen. Luik zou vol doening kunnen krijgen met be trekking tot de stop van Ter- naaien door de bouw van een sluis voor grote Rijnsehepen op Belgisch grondgebied. Het zou voldoende zijn de bestaande wa terwegen te verbinden met de op enkele tientallen meters af stand stromende Maas. Wat Gent betreft, wijst men erop, dat een tweede uitweg voor de Gentse haven gevonden zou kunnen worden door het zee kanaal ZeebruggeBrugge door middel van een nieuw kanaal te verbinden met Zelzate aan het kanaal Gent-Terneuzen, dat voor grote zeeschepen toegankelijk zou zyn. Een dergelijk nieuwe waterweg zou geheel op Belgisch grond gebied tot stand gebracht kun nen worden en België zou niet de grote werken te Terneuzen be hoeven uit te voeren. „Het Laat ste Nieuws" bevestigt ten slotte de geruchten volgens welke de Belgische regering, wegens het uitblijven van een betere Rijn- verbinding, voornemens zou zijn binnenkort weer het premiestel sel in te voeren voor de Belgische scheepvaart naar de Rijn. Deze premie zou, gezien de gestegen onkosten, drie keer zo hoog zijn als voor de oorlog. Over de Nederlands-Duitse grens wordt de laatste tijd veel entstof tegen mond- en klauw zeer gesmokkeld. Volgens het ministerie van landbouw voor NoordrijnWest- falen werkt de gesmokkelde ent stof echter niet tegen de optre dende vorm van mond- en klauw, zeer. Er zijn onderhandelingen aangeknoopt over de aankoop van een Nederlandse entstof, die wel helpt. dat de goedgelovigen, die meen den naar Groenland te kunnen gaan, beetgenomen waren. Het enthousiasme voor emigratie naar Groenland was inmiddels zo groot geworden, dat mensen te goeder trouw bij officiële instan ties kwamen informeren waar men zich moest aanmelden voor de „Groenlandtrip". De Neder landse legatie in Kopenhagen, die informaties had ingewonnen bij het departement voor Groen- landse zaken van de Deense re gering, had inmiddels aan de be trokken autoriteiten medegedeeld dat er op Groenland in het ge heel geen kolenmijnen in exploi tatie zijn. OPVARENDEN VAN JACHT DOOD AANGETROFFEN. Oorzaak onbekend. Aan boord van een luxe-jacht, dat in de haven van Lowestoft, in,,het Engelse graafschap Suf folk, yoor anker lag, werden Zon dagmiddag de lijken van vier opvarenden aangetroffen. Het enige levende wezen aan boord was een klein kind, dat huilend op de vloer van het toilet, lag. Het is in een ziekenhuis op genomen. Het jacht is Zaterdagmiddag 1.1. de haven van Lowestoft bin nengelopen. Sindsdien bleek uit niets dat zich mensen aan boord bevonden, zodat de havenmeester Maandag bsloot zelf aan boord van het iacht te gaan. Hier trof hij twee vrouwenlijken onder een tafel aan, het stoffelijk overschot van een man op dezelfde tafel en het iijk van een andere man in een bed. De overledenen bleken afkom stig te zijn uit Doncaster, in Yorkshire. Het waren een echt paar en een man en vrouw. tties: 5 regels 75 cenf{ Hit i 12 ct.; minimum p® er nummer, of: Adres cent meer ot 's namiddags 2 uur sr: Zaterdags 11 uur gevecht van twintig 10.000 tot 11.650 m n ten N. van Sinand- Amerikaanse straal- van het type „Sabre" s" zijn twee „Migs" :n, aldus meldt heft er van de 5de lucht- n Korea. Het totaal de Koreaanse oorlog ;n „Migs" bedraagt rd. vond hebben jagers lommenwerpers bijna igen van de tegen- e voor bevoorrading "nield of beschadigd- aarken, Korea en de igde Naties, ikson heeft de Deen- -genwoordiging Dins- deeld dat een wets- 1 worden ingediend, ot het oprichten van ataljon, dat in geval r oeschikking van de a lies zal worden ge-- leense hospitaalschip ilijft ter beschikking (het wordt thans in e wateren gebruikt), de Deense regering gen voor deelneming irken aan de weder- Korea, wanneer de r is afgelopen. teld, dal door de ra- was omgebouwd en een voorversterker, versterker zou de te- igst onmogelijk zijn was de ontvangst tol istant uitstekend. De nen zonder enige sto- :wart wit door. Ook is goed. (De radiohan- n 16 meter hoge mast •visieontvanger opge- rentmeester der do- rolle is te Assen aan- oouwen van 10 boer- ferd het hoogst inge- r de fa. C. H. Prum- am voor 478.490. s inschrijvers waren :e Weerdingeveen en te Bergeroosterveld 0. 156 inschrijvers. De l aangehouden. mensen van de boerderij waar ik heb gelogeerd, staan pas om 6 uur 's ochtends op, zelde zij, iets dat haar daarom zo verbaasde aangezien bij haar thuis 's zomers iedereen al om half vier uit de ve ren komt omdat electrische melk machines, zoals op talloze Ameri kaanse landbouwbedrijven worden organiseren de verenigingen meer bijeenkomsten dan in Nederland. Mej. Van der Velde gaat nu naar Raleigh in North Carolina waar zij 3 weken) op een andere boerderij zal doorbrengen. Zij zeide dat zij hoopte de Kerstdagen bij familie in West Chester in Penn- sylvanië door te brengen. een naive Kilometer lengte. De buizen hebben een zware bescher ming gekregen en zyn zodanig ge construeerd, dat ze tegen zeewa ter bestand zijn. Door deze buizen zal binnen afzienbare tijd het gas van de Sluiskilse Cokesfabriek naar Zuid-Beveland en Walcheren ge perst worden. De uitvoering van het werk, waarvoor meer dan honderd men- ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN vangst van de uitzending van Ne derland kwam uit Zwolle. Tien te levisie-toestellen, welke in deze stad waren geplaatst, ontvingen de uitzending uit Bussum zeer goed. De antennes van de toestellen be vonden zich twaalf meter boven de grond. Verkeersopstoppingen, volge propte café's en familiereunie's kenmerkten het begin van de tele- ontvangst wat het overbrengen der beelden betreft vrij goed te noe men. Aan de combinatie van het vertoonde beeld en het geluid ont brak echter nog heel wat, zodat het geheel een wat rommelige in- indruk maakte. Honderden inwoners van Goes verdrongen zich gisteravond voor de étalage van een radiohandelaar. In de étalage stond een ontvang- Juirino van de Phi- 'insdag op het vlieg- 5 te Madrid aange- werd verwelkomd 1 Franco en het ge- utrrc Kaoinet. De president brengt een offi cieel bezoek van een week, dat hij beschreef als „de symbolische hereniging van moeder en doch ter". „Dank zij Spanje zijn wij de enige christelijke natie in het Verre Oosten", aldus president Quirino.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 3