De luchtadiviteilen boven Korea Verkiezingsmanifest Rusland tegen inmenging der Britse socialistische partij sie Veiligheidsraad zal Britse resolutie bespreken 1 DINSDAG 2 OCTOBER 1951. 7e Jaargang No. 1847. Nabestaanden Britse gevallenen door H. M. de koningin ontvangen WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. op onder op onder Oct. 18.20 2 6.40 18.18 8.30 3 6.42 18.15 9.57 18.38 4 6.44 18.13 11.26 19.02 10.000ste schip te Rotterdam De speelclub-affaire V.S. en het oliegeschil De gezondheid van Koning George De reis van Drs Hatia „Prawda" over het Engelse oliegeschil vmi >esteding boerderijen op onder op onder Oct. 3 6.42 18.15 9.57 18.38 4 6.44 18.13 11.26 19.02 5 6.46 18.11 12.53 19.38 6 6.47 18.08 14.09 20.33 st Quirino aangekomen Frankering btJ abonnement: Terneuzen. Wirecteur-Hoofdredacteur I. van de Sande. ftedactie-adrea: Noordstraat 55—57 Terneuzen Tel- 2510 Na 5 uur Tel. 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 4,55 per kwartaal. Per week 37 cent. Losse nummers 7 cent "Vri Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Rubriek Kleine Advertenties S regels 75 ct.; iedere regel nas» 15 ct Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot de» namiddags 2 uur. Advertentieprijs per mm 12 ctt minimum per advertentie l,®5 Volgens een rapport van de luchtmachtsgroep „Verre Oos ten" zijn in de afgelopen maand tengevolge van de luchtactiviteit van de Verbondenen 15.900 Noor delijke vrachtauto's en andere voertuigen vernield, evenals 113 locomotieven en bijna 3000 spoor wagens. Doordat er geen gevechten op grote schaal te land waren ge weest had de luchtmacht der V.N. zich kunnen concentreren op het bestoken van de Noorde lijke bevoorradingsverbindingen. De maand September ken merkte zich door grote activiteit in de lucht. Ook de Noordelijke activiteit was aanzienlijk toege nomen. Er werden 1500 Mig's waarge nomen, waarvan 14 toestellen „definitief" waren vernield tegen een verlies van drie toestellen aan de zijde der Verbondenen. lijken beschikten over ongeveer 20 vliegvelden, maar opereerden geheel van bases in Mantsjoerije uit. Aangaande de vliegtuigen, die de Noordelijken gebruiken, ver klaarde de woordvoerder, dat de Mig „in zekere opzichten" de Amerikaanse Sabre overtrof. De Noordelijken hadden echter in Korea slechts één bommenwer per, een tweedekker van een 25 jaar oud type. RADIO-PROPAGANDA. De te Tokio gevestigde radio- omroep der V.N. en Radio-Peking hebben hun strijd hervat, waarbij van weerszijden de beschuldiging wordt geuit dat de andere partij de wapenstilstandsbesprekingen te Kaesong vertraagt. De radio-omroep der V.N. deel de de communisten mede dat bij de besprekingen te Kaesong ,,de W', Een woordvoerder van de lucht- rrtachtgroep zei, dat de vliege niers van de Mig's beter waren dan ooit. Hij voegde hieraan toe: „Maar wat verwacht u? Zij heb ben sinds November van het vo rige jaar geoefend". De Noorde- Een op krukken steunende En gelsman liep Maandagochtend aan het hoofd van een stille stoet landgenoten, die op paleis Soestdijk zwijgend aan H. M. de Koningin voorbij trok. Het was de 37-jarige Engelsman Thomas E. Nicholls uit Lemington-Spa van de infanteriecompagnie, die in. 1944 bij Nijmegen werd ge wond. De overige die hem volg den, waren nabestaanden van Engelse soldaten, die in ons land zijn begraven. Zij allen hebben een pelgrims tocht gemaakt naar de graven van hun geliefde gesneuvelden. Het was de laatste pelgrims tocht, die Engelsen dit jaar als gast van het Nederlands oorlogs- gravencomité naar de graven hebben gemaakt. Hare Majesteit ontving vóór het voorbijtrekken der groep een deputatie van het British legion en het Nederlands oorlogsgraven comité. De Britse ambassadeur stelde zijn landgenoten aan de Koningin voor. De heer Griffin benutte deze gelegenheid om de Koningin de dank uit te spreken van het Engelse volk voor de zorg, waar mede de Nederlanders de Britse oorlogsgraven met voortdurende zo<rg omringen en voor de gast vrijheid, die de nabestaanden, die de graven komen bezoeken, wordt geboden. Captain Nicholls bood Hare Majesteit een bos rose anjers aan. Even nam hij beide kruk ken in één hand om de Koningin de hand te kunnen drukken. „Het is met tevergeefs geweest zei hij ontroerd, „dat zie ik aan de dank van het Nederlandse volk". medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdag ochtend tot Dinsdagavond. Meer zonneschijn. Droog weer met enkele over drijvende wolkenvelden, voorna melijk in de zuidelijke helft van het land. Matige tot vrij krachti ge en langs de Waddenkust tij delijk krachtige oostelijke wind. Weinig verandering in tempera tuur. WOENSDAG 3 OCTOBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 2.57 3.32 4.12 4.22 n.m. 3.10 3.45 4.25 4.35 ZON. EN MAANSTANDEN. ZON MAAN periode van grootspraak voorbij is". Radio-Peking uitte de be schuldiging dat de „Amerikaanse imperialisten de besprekingen belemmeren". De geallieerde ra dio-omroep zeide verder dat de positie der communisten in de verwachte strenge winter snel zou kunnen verslechteren, hier aan toevoegend: „Het machtige Achtste-leger is niet voornemens werkeloos te blijven". Radio-Peking zeide niets over Ridgway's voorstel om de wapen stilstandsonderhandelingen op 'n nieuwe plaats van samenkomst voort te zetten. De Verbonden strijdkrachten hebben in Korea de tegenstander tussen 22 en 28 September 10.131 verliezen toegebracht. Hiervan werden alleen in het gebied van Koemsong 1466 gedood. Vliegtuigen der geallieerden namen Zondagavond meer dan 1200 voertuigen der Noordelijken waar, waarvan de nfeeste op de weg tussen Sinoeidjos, nabij de grens met China en Pjongjan, de Noordkoreaanse hoofdstad. Hiervan werden er 40 vernie tigd of beschadigd. Eén „Shooting Star?' werd door afweervuur der Noordelijken neergeschoten. Bij een gevecht boven Sinoeid jos tussen 27 Amerikaanse en naar schatting 40 vijandelijke straalvliegtuigen wred één van deze laatsten neergeschoten en drie beschadigd. Korea-vrijwilligers thuis. Maandagmorgen arriveerde in de haven van Rotterdam het Amerikaanse troepentransport schip „General McRae" met aan boord het oorspronkelijke Ne derlandse detachement V. N. en Korea-vrijwilligers uit Frank rijk, België en Luxemburg. Generaal Bradley naar het front. Generaal Omar Bradley is Maandagochtend uit Tokio, waar hij besprekingen heeft gevoerd met Generaal Ridgway naar het front in Korea gevlogen. PRINS BERNHARD NAAR AMERIKA. Prins Bernhard zal omstreeks half October voor particuliere zaken een onofficieel bezoek aan de Verenigde Staten brengen. De prins zal van deze gelegenheid tevens gebruik maken om in zijn hoedanigheid van inspecteur-ge neraal van de Koninklijke marine een bezoek te brengen aan enkele Amerikaanse marine etablisse menten. Zondagavond laat arriveerde in, de Rotterdamse haven het tienduizendste schip van dit jaar. Het was het 1039 ton metende Engelse s.s. „Fairwood Elm", dat met een lading kolen van Swan sea kwam. Vorig jaar kwam het tiendui zendste schip op 14 October bin nen. Zoals verleden week is mede gedeeld, heeft het Haagse ge rechtshof zeven leden van Haag se speelclubs, tegen wie een strafzaak aanhangig was, buiten vervolging gesteld, nadat in hoger beroep een tussenvonnis van de Haagse rechtbank terzake behandeld was. De rechtbank had namelijk beslist, dat de drankwetzaken naar de kanton rechter moesten worden ver wezen. Thans vernemen wij, dat de advocaat-generaal bij het ge rechtshof, Mr. Zaaijer, cassatie heeft aangetekend van S. Hofs uitspraak. Perzië zal de Veiligheidsraad verzoeken het debat over de olie. kwestie tien dagen uit te stellen, zo heeft de permanente Perzische afgevaardigde van de V. N. ver klaard. De afgevaardigde zeide, dat Perzië uitstel wenste „om een hoge Perzische functionaris" ge legenheid te geven naar New York te komen om het woord voor zijn land te voeren. De ver gadering van de raad begon met Joao Carlos Muniz (Brazilië) als voorzitter. De Sowjet-Unie verzette zich tegen behandeling van het dis puut met het argument, dat de kwestie de V. N. niets aanging. Een behandeling van de zaak, aldus Tsarapkin (Sowjet-Unie) zou een „brute overweldiging" van Perzies souvereiniteit bete kenen, zulks volgens artikel 7, hoofdstuk twee, van het hand vest. In dit artikel werd n.l. ver klaard, dat niets in het handvest de V. N. rechtvaardigde in te grijpen in zaken, welke voor het belangrijkste deel binnen de bin nenlandse jurisdictie van een land vielen. De Britse klacht was dan ook onontvankelijk en hij verzette zich tegen de behande ling. De zaal van de Veiligheidsraad was overvol. Velen konden geen zitplaats vinden. De opening werd gefilmd en de schijnwer pers, aldus Reuter, wekte herin- nerringen aan Hollywood. In de Britse resolutie wordt de raad verzocht te verhinderen, dat Per zië de Britse technici uit Abadan wijst. Zij geeft voorts te verstaan dat de kwestie een bedreiging voor vrede en veiligheid bete kent. De Veiligheidsraad wordt verzocht een beroep op Perzië te doen om zich aan de uitspraak van het internationaal gerechts hof te houden, volgens hetwélk beide partijen zich dienen te ont houden van enige actie, welke de normale functie van de olie-indu strie zou kunnen hinderen, zulks hangende een uiteindelijke uit spraak van het hof. Jebb (Engeland) zeide, dat nie mand het „ontvlambare karak ter" van de toestand in de be trokken gebieden van Perzië kon ontketenen „zelfs al houdt men rekening met de goede wil der be trokken regeringen, zoals door mijn regering aan den dag is ge legd." Naar zijn mening diende de Raad het dispuut met spoed te behandelen. Over de kwestie der competentie kon later worden be slist. Dit behoefde niet in te hou den, dat men tegen de opneming van de kwestie op de agenda zou stemmen, zo zeide Jebb, zich tot de afgevaardigde van Ecuador wendend. Geen individueel lid van de Raad kon verhinderen, dat een kwestie op de agenda werd ge plaatst en niemand kon ontken nen, dat er tussen Perzië en En geland een dispuut heerste. De bevinding van het Internationaal Gerechtshof had aangetoond, dat het hier niet uitsluitend een kwestie betrof van zuiver binnen landse jurisdictie. De Veiligheids raad had het recht en de plicht om de bevindingen van het In ternationaal Gerechtshof te on dersteunen. Nederland en Frankrijk acht ten de raad competent om de kwestie te behandelen, evenals Amerika bij monde van Warren Austin. De kwestie was van algemeen belang, omdat de zaak van de vrede er bij betrokken was. Om dat Amerika voor de vrede was, was het voorstander van behan deling. De vertegenwoordiger van In dia zeide, dat de raad niet vol doende van de feiten op de hoogte was. Hij had vernomen, dat pre mier Móssadea het plan had zijn zaak persoonlijk in de raad te verdedigen. Slechts na het horen van beide partijen kon de raad een besluit over de competentie nemen. De Veiligheidsraad heeft met negen tegen twee stemmen beslo ten de Britse klacht tegen Perzië in behandeling te zullen nemen. De tegenstemmers waren de Sow- jet-Unie en Joego-Slavië. De raad heeft een vertegen woordiger van Perzië uitgenodigd om aan de besprekingen deel te nemen. Perzië is geen lid van de Veiligheidsraad. Franse steun voor Engeland. De Franse onder-minister van Buitenlandse Zaken, Maurice Schumann, heeft op een te Pa rijs door diplomaten aan de pers aangeboden lunch verklaard dat Frankrijk Engeland in zijn olie geschil met Perzië zal steunen. „Het internationale hof van Justitie heeft een uitspraak ge daan en deze moet worden ge ëerbiedigd. Frankrijk bevordert, door zich in dit geschil aan de zijde van Engeland te scharen, tévens de zaak der gemeenschap pelijke veiligheid", aldus Schu mann. Perzische delegatie heeft nog geen instructies. Van Perzische zijde is Maan dag enige uren vóór de bijeen komst van de Veiligheidsraad te New York vernomen, dat de per manente delegatie van Perzië bij de V. N. nog geen mandaat heeft ontvangen om haar land bij de besprekingen te vertegenwoordi gen. De delegatie wacht nog op instructies uit Teheran. Zij zal waarschijnlijk üitstel der bespre kingen vragen tot de speciale delegatie uit de Perzische hoofd stad is aangekomen. Het Britse standpunt is dat uit stel der besprekingen slechts kan worden toegestaan indien de Perzische regering tevens het van kracht worden van de uit wijzingsorder voor de Britse technici uitstelt. Henderson brengt bezoek aan 3Iossadeq. De nieuwe Amerikaanse ambas sadeur in Perzië, Loy Henderson, heeft Maandag een onderhoud van bijna 2 uur met premier Mossadeq gehad. In welingelichte Amerikaanse kringen gelooft men, dat Hender son de premier heeft verzocht zijn besluit om de Britse staf in Aba dan uit te wijzen; terug te komen, maar dat Mossadeq dit weigerde. Sir Gladwyn Jebb te New- York aajigekomen. Het hoofd der Britse delegatie, sir Gladwyn Jebb, had Zondag te New-York moeten aankomen. Hij ondervond evenwel vertraging door verkeersmoeilijkheden, zo dat hij eerst Maandagmorgen 3 uur plaatselijke tijd te New-York kon arriveren. De 300 Engelsen vertrekken Woensdag uit Abadan. De 300 Engelsen van de olie raffinaderij te Abadan, die van de Perzische regering bevel hebben gekregen het land te verlaten, zullen zich Woensdag aan boord begeven van Engelse oorlogssche pen, die in de buurt van de raffi naderij liggen, aldus heeft de di recteur van de „Anglo-Iranian" op een persconferentie te Abadan meegedeeld. De „Mauritius" en de „Armada" zullen hen ruim 60 km de rivier op naar Basrah brengen, vanwaar zij naar Engeland zullen vertrekken. De Britse socialistische partij heeft haar verkiezingsmanifest uitgegeven, dat werd gepubli ceerd aan de vooravond van het partijcongres. Hierin wordt de nadruk gelegd op vier punnten.: 1. Het handhaven van de vrede. 2. Volledige werkgelegenheid en grotere productie. 3. Verlaging der kosten van levensonderhoud. 4. Het doen ontstaan van een „op rechtvaardigheid berustende maatschappij". BUITENLANDSE POLITIEK. „Wij hebben teleurstellingen ondervonden, vooral in ons con tact met de Sowjet-Unie, doch wij zullen volharden". De minder ontwikkelde gebie den moeten meer worden gehol pen. Engeland en het Gemene best moeten sterk zijn. Engeland moet alle pogingen om de ge meenschappelijke verdediging der Westerse staten te versterken steunen, doch „de vrede kan niet slechts met behulp van de wa pens worden bewaard". Armoe de, honger en ziekte moeten wor den bestreden. Hier is de vrede evenzeer mee gediend". In een gedeelte van het mani fest wordt een felle aanval ge daan op de conservatieven, „die nog steeds denken in de geest van imperialisme van het Victo riaanse tijdperk en koloniale uit- buiterij. Het is voor het lot der bescha ving thans van meer belang dan ooit dat de stem van het socialis me wordt gehoord, vooral wan neer vraagstukken van oorlog of vrede door de vertegenwoordi gers der grote mogendheden wor den behandeld". BINNENLAND- „De levensstandaard is in En geland thans hoger dan ooit te voren", vervolgt het socialisti sche verkiezingsmanifest. „In de zes jaar van ons bewind is er volledige werkgelegenheid ge weest, hetwelk nimmer tevorem is geschied. Indien wij de verkie zingen winnen zullen: 1. Ambte naren en ambtenaressen volgens gelijke loonschalen worden be taald. 2. De dividenden worden beperkt. De belastingen worden verhoogd voor „de kleine min derheid van hen die over grote fortuinen beschikken en een niet door arbeid verkregen inkomen genieten". 4. Grote kapitaals winsten worden belemmerd. 5. Monopolies en kartelvorming worden bestreden, daar hierdoor de productie wordt beperkt en prijzen en winsten te hoog wor den gehouden. 6. „Ontwikkelings raden" worden gesticht zo no dig onder dwang indien dit zou bijdragen tot een doelmatiger werken door de industrie- 7. De prijs-controle zal worden uitge breid en versterkt. 8. In de pro vincie-steden veilingen worden gehouden van vruchten en groen ten, die tegen verlaagde prijzen zullen worden verkocht". De socialistische regering is in ternationale besprekingen begon nen, die ten doel hebben een rechtvaardiger verdeling der grondstoffen, tegen betaling van lagere en meer stabiele prijzen, te verkrijgen. Er zullen tenminste 209.06ft nieuwe woningen per jaar wor den gebouwd. Dit aantal zal wor den verhoogd zodra de beschik bare arbeidskrachten en de ma- terialenpositie dit mogelijk ma ken. Ernest Gross, waarnemend hoofd van de Amerikaanse dele gatie bij de V. N„ heeft Maandag verklaard, dat de Amerikaanse politiek met betrekking tot het Perzische oliegeschil „gebaseerd blijft op de hoop, dat er tussen de partijen een regeling kan wor den bereikt, welke aan beide recht doet wedervaren. In het Maandag uitgegeven bul letin over de gezondtieidstoestand van koning George wordt ver klaard: „Er is een verdere verbe tering in de toestand van. de ko ning geweest in de afgelopen 24 uur". Tegelijkertijd zullen! 350 arbeiders uit India en Pakistan uit Khor- romsjahr, een belangrijke Perzi sche haven 11 km ten Noorden van Abadan, worden afgehaald. Het besluit hiertoe werd door het Britse kabinet genomen en be reikte Maandagmorgen Abadan, aldus Mason. Londen had tevoren een telegram ontvangen van het overgebleven Britse personeel te Abadan van de volgende inhoud: „Een onmiddellijke beslissing is vereist. De toestand wordt onhoud baar. Wij moeten precies weten, wat wjj moeten doen en hoe dit ge daan kan worden". Indien de Perzische autoriteiten niet toestaan, dat de Britse oorlogs schepen het personeel vervoeren, zal het Engelse schip „Floristan" deze taak overnemen. Het Britse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft gisteren een officiële verklaring over de evacua tie van de overgebleven Britse,staf uit Abadan uitgegeven. Daarin wordt gezegd, dat het beroep van de Engelse regering op de veilig heidsraad in de olie-kwestie o.m. ten doel heeft de positie te Abadan te herstellen. Met het oog echter op de onzekerheid van de situatie en de noodzaak op alle eventualitei ten voorbereid te zijn, worden rege lingen getroffen om de Britse staf op korte termijn terug te trekken. „Indonesië is rijk aan grond stoffen, daaraan is dus geen ge brek, doch onze eigen activiteif dient te worden opgevoerd bij de arbeid ten behoeve van de op bouw. Met de arbeidsgeest zoals die thans bestaat kunnen wij nog in geen honderd jaar vooruit gang boeken", verklaarde Drs. Moh. Hatta, op het vliegveld van Makassar. „Ik heb er vaker op gewezen dat wij in een vrijheidsroes leven terwijl feitelijke opbouw en in houd geven aan deze vrijheid onze belangstelling dienen te hebben. Helaas ontsnapt dit veler aandacht"- Omtrent het doel van zijn reis naar de Sangir- en Talaud- eilanden deelde de vice-presi dent mede, dat in de eerste plaats naar de economische omstandig heden van deze eilandengroep van het eiland Miangas verkeert vraagt ernstige aandacht der re gering. Van dit eiland vertoeven momenteel circa 8000 bewoners op de zuidelijke eilanden van de Philippijnen- Zij emigreerden om in hun levensonderhoud te voor zien doch willen niet de Philip- pijnse nationaliteit aanvaarden, hetgeen moeilijkheden heeft ver oorzaakt. Drs. Hatta zal thans nagaan hoe men in Miangas tot deze emigratie kwam en welke gevoelens daar verder onder de bevolking leven. Het orgaan van de Russische communistische partij de „Praw da", heeft onder de kop Brits- Amerikaanse inmenging in de binnenlandse aangelegenheden van Perzië" melding gemaakt van het Britse besluit om het Perzische oliegeschil voor de Veiligheidsraad te brengen. In het bericht, dat door radio Moskou werd aangehaald, wordt o.m. gezegd, dat „het bekend! is, dat de beslissing van het inter nationale gerechtshof te Den Haag een schending van de na- itonale rechten van Perzië was". ies: 5 regels 75 centj it 12 ct.; minimum pe r nummer, of: Adres cent meer t 's namiddags 2 uur r Zaterdags 11 uur H 'evecht van twintig 10.000 tot 11.650 m ten N. van Sinand- Amerikaanse straal- an het type „Sabre" zijn twee „Migs' aldus meldt het r van, de 5de lucht- i Korea. Het totaal e Koreaanse oorlog a „Migs" bedraagt d. ond hebben jagers immenwerpers bijna gen van de tegen- voor bevoorrading nield of beschadigd- arken, Korea en de gde Naties. kson heeft de Deen- genwoordiging Dins- leeld dat een wets- worden ingediend. )i het oprichten van italjon, dat in geval oeschikking van de dies zal worden ge- sense hospitaalschip ijft ter beschikking (het wordt thans in wateren gebruikt). Ie Deense regering en voor deelneming rken aan de weder- Korea, wanneer de is afgelopen. eld, dat door de ra- was omgebouwd en een voorversterker, ersterker zou de te- ;st onmogelijk zijn was de ontvangst tot ;tant uitstekend. De en zonder enige sto- vart wit door. Ook 5 goed. (De radiohan- i 16 meter hoge mast dsieontvanger opge- rentmeester der do- olie is te Assen aan- ouwen van 10 boer- erd het hoogst inge- de fa. C. H. Prum- m voor 478.490. inschrijvers waren. i Weerdingeveen en e Bergeroosterveld 56 inschrijvers. De aangehouden. mensen van de boerderij waar ik heb gelogeerd, staan pas om 6 uur 's ochtends op, zeide zij, iets dat haar daarom zo verbaasde aangezien bij haar thuis 's zomers iedereen al om half vier uit de ve len komt omdat electrische melk- machines) zoals op talloze Ameri kaanse landbouwbedrijven worden organiseren de verenigingen meer bijeenkomsten dan in Nederland. Mej. Van der Velde gaat nu naar Raleigh in North Carolina waar zij 3 weken) op een andere boerderjj zal doorbrengen. Zij zeide dat zij hoopte de Kerstdagen bij familie in West Chester in Penn- sylvanië door te brengen. een naive Kilometer lengte. De buizen hebben een zware bescher ming gekregen en zijn zodanig ge construeerd, dat ze tegen zeewa ter bestand zijn. Door deze buizen zal binnen afzienbare tijd het gas van de Sluiskilse Cokesfabriek naar Zuid-Beveiand en Walcheren ge perst worden. De uitvoering van het werk, waarvoor meer dan honderd men- ZON. EN MAANSTANDEN. ZON MAAN vangst van de uitzending van Ne derland kwam uit Zwolle. Tien te levisie-toestellen, welke in deze stad waren geplaatst, ontvingen de uitzending uit Bussum zeer goed. De antennes van de toestellen be vonden zich twaalf meter boven de grond. Verkeersopstoppingen, volge propte café's en familiereunie's kenmerkten het begin van de tele- ontvangst wat het overbrengen der beelden betreft vrij goed te noe men. Aan de combinatie van het vertoonde beeld en het geluid ont brak echter nog heel wat, zodat het geheel een wat rommelige In- indruk maakte. Honderden inwoners van Goes verdrongen zich gisteravond voor de étalage van een radiohandelaar. In de étalage stond een ontvang uirino van de Phi- nsdag op het vlieg- te Madrid aange- werd verwelkomd Franco en het ge- mue Kaoinet. De president brengt een offi cieel bezoek van een week, dat hij beschreef als „de symbolische hereniging van m-oeder en doch ter". „Dank zij Spanje zijn wij de enige christelijke natie in het Verre Oosten", aldus president Quirino.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1