DE BELGISCHE CONGO IZ dt w Wat brengt DE RADIO? Terry en Berry in de bril van Sultan Sar Het huis zonder sleutel „De Congo is van ons en van niemand anders" Demonstratie mei aardappelrooimachines leven langer nuchter «1< Een nieuw Belangstelling uit Engeland en Denemarken U moei er goed op leiien Smidt-Pothoven voor Wilton-karpetten WERVELSTORM BOVEN FORMOSA 200 X 300 cm vanaf f 59,50 Ceylomubber voor China eelnemers Woningnood in Bussum In zijn commentaar op de uitla tingen van de gouv.-gen. van do Belgische Congo Jungers met be trekking tot het incident, dat zich tijdens de koloniale dagen te Gent heeft voorgedaan, schrijft ,,La Na tion Beige" het volgende: Ars de Italiaanse spreker op het congres te Gent aanvoert, dat de omvang van het in Afrika te verrichten werk zo ontzaglijk is, dat geen land dit op eigen kracht kan voltooien, zolfs in dien het zich beperkt tot de ge bieden, die onder eigen bestuur staan, dan is men geneigd er met klem op te wijzen, dat België se dert een halve eeuw in de Congo reeds zeer veel heeft verwezen lijkt, dat zo juist een aanvang is gemaakt met een 10-jaren- pfan en vooral op sociaal gebied zeer veel tot stand is gebracht. Wanneer anderzijds, aldus het blad, de Nederlandse vertegen woordiger verzekert, dat in •- Europa tekenen van verval zijn waar te nemen, dan mag daarop gerust worden geantwoord, dat zulks, alleen reeds door de (Bel gische bedrijvigheid in de Congo, voor België zeker niet geldt. Het blad zegt, dat gouverneur- generaal Junger3 volkomen ge lijk had toen hij verklaarde, dat de internationale samenwerking op koloniaal gebied in geen ge val mag overslaan naar het ad ministratieve gebied. „Wij zullen ons overzees ge bied veel beter verdedigen door een aanwezigheidspolitiek dan door allerlei toespraken. In de Congo wonen! thans slechts 45.000 Belgen, hetgeen in vergelijking met het aantal buitenlanders veel te weinig is", aldus het blad. „La Metropole" wijdt eveneens een artikel aan het incident. Onder het opschrift,: „De Belgi sche Congo is van ons" schrijft het Antwerpse blad o.a.: „Het incident is thans gesloten. Het was zeer kenschetsend vooi' de opvattingen, die omtrent onze kolonie in het buitenland bestaan. Nu deze de bloeienflste blijkt te zijn van alle Afrikaanse bezittin gen en bovendien over grote uit breidingsmogelijkheden beschikt, wordt zij onvermijdelijk een ver leidelijk brok voor de hebzucht van bepaalde officieuze kringen. De Belgische regering, aldus het blad, mag geen gelegenheid laten, voor bij gaan om de nadruk te leggen op de rechten van België op de Congo. De Congo is van ons en van niemand anders". Een wervelstorm, die boven Formosa en omgeving heeft ge woed, deed vier motor jonken om slaan en zinken, terwijl veertig andere worden vermist. Men vreest dat de schipper en twee leden der bemanning van een der jonken oirn het leven zijn gekomen. Voorts zijn twee vrachtschepen, eigendom van een Chinese nationalistische rederij, aan de grond gelopen. (Advertentie). rokje In onze garderobe zijn rokjes onontbeerlijk. Wat zouden we anders met onze gezellige trui tjes en bloesjes moeten begin nen? Het hierbij getekende mo del is bij uitstek geschikt voor de werkende vrouw. Immers, het is niet te wijd en niet te nauw, zodat men er zich behoor lijk in kan bewegen. De even uit staande zakken accentueren de heup, maar zijn toch niet te op vallend. De aardige knoopgar- nering kan desgewenst verval len. Kortom, het is een vlot en correct model, waar zowel een sportief als een meer geklede blouse leuk bij staat. elancholie Het zal vele lezers ongetwijfeld wel eens zijn opgevallen, hoe ver schillend mensen, die aan de een of andere chronische ziekte lijden de waren zoals suikerziekte, verhoogde bloeddruk, een maag zweer, een galblaas- of schild klieraandoening, bloedarmoede, seniliteit of de gevolgen van de overgangsleeftijd op hun kwaal reageerden. McJisckc Stukmek Sommigen droegen al hun lichamelijke bezwaren zonder de minste klachten. Anderen daar entegen gingen er diep onder ge bukt. Ze gingen aan slapeloosheid liiden, verloren hun eetlust en vermagerden. Hun psychische toestand werd voortdurend ern stiger. Ze kwelden hun omgeving met vragen, hoe lang deze ellende nog zou moeten duren. Weer anderen zaten in diepe wanhoop terneer zonder te spreken en staarden maar voor zich uit Het gevaar, dat ze in hun ellende er tenslotte zelf 'n eind aan zouden maken, was heus niet denkbeel dig. Lange tijd hebben wij artsen gemeend, dat dergelijke geestes toestanden een gevolg waren van de ziekte en een reactie daarop. Reden, waarom wij aan deze laat ste onze hoogste aandacht be steedden in de mening, dat met het verbeteren van de lichame lijke toestand de psyche vanzelf wel zou volgen. Maar dat is gebleken niet juist te zijn. Wij zijn tot het mzicht gekomen dat in de meeste gevallen deze beide processen niets met elkaar te maken hebben en dat deze personen, behalve aan een licha melijke kwaal, ook lijdende zijn aan melancholie. De melancholie is een geestes ziekte, waarbij erfelijke dispositie een rol speelt en welke zich uit in een verdrietige of wanhopige stemming, verminderde activiteit en een vertraagd reageren op in drukken van buiten. De eerste symptomen zijn bijna altijd: sla peloosheid, gebrek aan eetlust, vermagering en een gevoel van zenuwachtigheid en agitatie. Daar komen dan dikwijls nog an dere klachten bij, zoals een druk- kend gevoel op het hoofd, duize-| ligheid, prikkelbaarheid, enz. De patiënten worden angstig en hebben het gevoel of een ge vaar hun boven het hoofd hangt. Hun normale bewustzijn is ech ter niet gestoord. Al deze ver schijnselen vormen dus de tegen pool van die geestestoestand, welke wij met de naam van „ma nie" aanduiden en welke juist gekenmerkt is door een verhoog de activiteit en een ziekelijk op gewekte stemming. Beide gees testoestanden kunnen bij eenzelf de patiënt afwisselen en vormen dan de groep van de manische- depressieve psychose. Het merkwaardige nu is, dat deze psychose zo dikwijls voor het eerst duidelijk optreedt tus sen het 40e en 50e levensjaar, zo wel bij mannen als bij vrouwen. En aangezien de bovengenoemde chronische ziekten zich ook dik wijls op die leeftijd ontwikkelen, komt men er gemakkelijk toe een direct verband tussen beide te zoeken. Hetgeen niet juist is. Echter kan deze melancholie ook op vroegere leeftijd, b.v. na de geboorte van het eerste kind op treden. Het is daarom van groot be lang een zich ontwikkelende me lancholie reeds vroegtijdig te her kennen, omdat wij tegenwoordig over enige moderne behande lingsmethoden beschikken, waar mede in dergelijke gevallen gun stige resultaten zijn te bereiken. Dit is de z.g. „shock-therapie", welke met electriciteit of door middel van insuline-injecties wordt toegepast. Op die manierd kan, niet alleen aan de patiënt zelf, maar ook aan zijn familie en omgeving veel verdriet en ellende worden be spaard. Dr. P. H. v. d. HOOG. 2 AK \/OUW naad 2AK H.W. IOO Het Poolse schip „Mickiewicz" heeft de lading Ceylonrubber, die het naar communistisch China zal vervoeren, vergroot van 4685 ton tot 5435 ton. Dit zal de eer ste rechtstreekse lading rubber voor China zijn, nadat de alge mene vergadering van de Ver enigde Naties in Mei het zenden van strategische goederen naar China verbood. (Advertentie). Voor een heupwijdte van 100 cm heeft U circa 1,05 m stof van 140 breed nodig. Het voorzij- stukje van de rok met de aange knipte zak kan aan één stuk worden genomen, maar het is voordeliger, als U de voorhelft van de zak apart knipt. U ver bindt de voorbaan met het voor zijstuk en naait de zak dicht. In de achterbaan stikt U de figuur naadjes, waarna U de zijnaden sluit. In de linkerzijnaad laat U een split van 18 cm lengte open voor een ritssluiting. De bovenkant zet U even ingehou den op een tailleband. Bent U slank, dan kunt U des gewenst de zakken met een klep afwerken. Een kind dat op het ogenblik in Nederland ter wereld komt, zal volgens de nieuwste kans berekeningen 67 jaar leven, ter wijl in 1840 de gemiddelde levens duur voor mannen ruim 33 jaar was en voor vrouwen iets meer dan 3 jaar. In 1889 waren deze cijfers resp. 42 ft en 45 jaar. Dat is wel een enorme voor uitgang, die vooral te danken is aan de zorg, die we tegenwoordig aan de gezondheid van de kinde ren kunnen besteden. Het feit, dat de zuigelingen- en kinder sterfte zo ontzaglijk is vermin derd, is evenals de grotere levenskansen voor vrouwen in vergelijking met mannen van dezelfde leeftijd in het bijzonder aan nieuwe geneeskundige ver overingen en met name vooral aan nieuwe chirurgische metho den en nieuwe medicamenten te danken. De vermoedelijke levensduur van een mens is sinds het begin der eeuw in ons land en ook in Amerika met ongeveer 20 jaar gestegen. Men kan er tegen woordig mee rekenen, dat van elke 100 zuigelingen 96 de leer plichtige leeftijd bereiken. Een vijftig jaar geleden konden maar 82 van de 100 babies het zover brengen. De zuigelingen hebben hun levensduur met 40 kun nen vermeerderen, maar als men eenmaal de 20 jaar heeft bereikt, is de gemiddelde verlenging van de levensduur „slechts" 20 en daarna wordt dit percentage 12 a 18 Men heeft precies bere kend hoe groot de levenskansen zijn voor elke leeftijd. Een zes tigjarige bijv. heeft „gemiddeld" nog 16 jaar te leven. In de steden is het leven tegenwoordig dank zij de betere hygiënische verhoudingen gezon der dan op het platteland! Onze voeding, kleding, huisvesting etc. zijn ontzaglijk veranderd en ver beterd. We eten bijv. driemaal meer tarwe per persoon per jaar dan honderd jaar geleden. Sport, ontspanning en geestelijke ont wikkeling hebben het drankmis bruik, vanouds een der grootste plagen van ons volk, enorm doen verminderen. We leven dus niet alleen lan ger, maar ook nuchterder! wordt uitgekeerd I I door% de Onderlinge Levensverzekering Mij te 's-Gravenhage als winst over het afgelopén tijdvak. Uitgesloten aan sprakelijkheidI Terwijl de rovers nog aan het praten waren over de wonderlijke bamboestengels trokken de volge lingen van sultan Sar zich als één man aan de zijkant van Joessoefs vlaggeschip op. De rovers waren zo verbaasd dat zij vergaten er tijdig op in te slaan. Op het bedrijf van de landbouwer j Wiegman te Emmer-Erfschei- denveen is de vijfde nationale de monstratie met aardappelrooima- ChSinSd3gef947nwaren deze demon- traties jaarlijks gehouden, mees tentijds in Buinerveen. De demonstraties worden geor ganiseerd door de Stichting voor Ie Landbouw in samerkeing met de Landbouwvoorlichtingsdienst. Het doel is te komen tot een be- ln de raadsvergadering der ge meente Bfussum is uitvoerig gedis cussieerd over de instelling v an een volkscredietbank. Hoewel de raad volledig instem de met de plannen, werd uiteinde lijk toch besloten geen volkscre dietbank op te richten in verband met de schaarste op de kapitaal markt, omdat het moeizaam ver kregen geld dringend noodzakelijk ij voor woningbouw. Uit de discussie werd echter ien ander plan geboren: er zal een co mité worden gevormd, dat zal trachten bij de Bus3um.se burge rij 500.000 in te zamelen als vrij y/illige lening om daarmede de zo noodzakelijke woningbouwplannen te financieren. oordeling van de bestaande aaid- appelrooimachines om zodoende meer gepefetionneerde machines te krijgen. Voor deze demonstratie, die door enige duizenden landbouwers is bezocht, bestond zelfs belangstel ling uit Engeland en Denemarken. De Engelsen waren echter van mening, dat het machinaal rooien van aardappelen voor hun land niet in aanmerking komt. In En geland worden meest consumptie aardappelen verbouwd erf deze zouden bij machinaal rooien te veel beschadigen. In de Veenkoloniën in ons land, waar meest fabrieks aardappelen worden verbouwd, is de rooimachine uitermate op zijn plaats. Een commissie, waarin deskun digen uit alle delen van ons land zitting hadden, heeft een beoorde ling' gegeveil van de verschillende machines. Daaruit bleek, dat de laatste jaren! de aardappelrooima chines steeds beter van construe tie en kwaliteit worden. Inmiddels had Hassan zich on der water naar de oever begeven. Toen hij aan land stapte was hij onmiddellijk omgeven door een schare nieuwsgierigen, die in gro te -spanning de afloop van de ge vechten volgde. Vrienden", riep Hassan, „een plechtig uur in de geschiedenis van het land van Sar is bijna aan gebroken. Onze geliefde sultan is bevrijd en levert op het ogeriblik slag met de roversbende. Aan stonds zal hij in zijn paleis terug keren, temidden van zijn getrou wen". Bir bar", zeiden de toehoorders er'I dit betekende, dat zij heel erg verheugd waren. ZONDAG 30 SEPTEMBER. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.15 Koorzang; 8.30 Voor het plat teland; 8.40 Gram.; 9.02 Sport; 9.05 Gram.; 9.45 Geestelijk leven; 10.00 Gram.; 10.15 Met en zonder omslag; 10.45 Instrument, trio; 11.15 Cabaret; 12.00 Causerie; 12.40 Voor de jeugd; 12.50 Orgel spel; 13.00 Nieuws; 13.05 Mede delingen; 13.10 Causerie; 13.15 Orkest; 13.50 Even afrekenen, heren; 14.00 Gram.; 14.05 Heli con; 14.30 Opera; 15.30 Gram.; 15.45 Toneelbeschouwing; 16.00 Dansorkest; 16.30 Sportrevue; 17.00 Mannenkoor; 17.20 Hoor spel voor de jeugd; 17.40 Piano; 17.55 Sport; 18.15 Nieuws; 18.30 Kerkdienst; 19.00 Voor de jeugd; 19.35 Causerie; 20.00 Nieuws; 20.05 Actualiteiten; 20.20 Orkest; 21.00 Hoorspel; 21.40 Allerlei; 21.45 Orkest; 22.30 Cabaret; 23.00 Nieuws; 23.15 Zang en piano; 23.35 Gram. HILVERSUM II: 8.00*Nieuws; .15 Gram.; 8.25 Hoogmis; 9.30 Nieuws; 9.45 Gram.; 10.00 De open deur; 10.30 Kerkdienst; 12.00 Kerkkoor; 12.15 Apologie; 12.35 Gram.; 12.40 Lichte muziek, 12.55 Baas boven baas; 13.00 Nieuws; 13.10 Amusementsmu ziek; 13.45 Uit het boek der boe ken; 14.00 Vocale muziek; 14.30 Koor en orkest; 15.20 Kamermu ziek; 15.45 Bariton en piano; 16.10 Katholiek thuisfront overal; 16.15 Sport; 16.30 Vespers; 17.00 Geref. kerkdienst; 18.30 Gram.; 19-15 Causerie; 19.30 Nws.; 19.45 Ac tualiteiten 19.52 Boekbespre king; 20.05 De gewone man. 20.12 Gevar. programma; 22.45 Avondgebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. 12 45 Radiojournaal; 12.30 Weer bericht; 12.32 Orkest; 13.00 Nws.; 13.15 Gram.; 13.30 Voor de sol daten; 14.00 Operamuziek; 15.30 Gram.; 16.00 Sport; 16.45 Gram 17 00 Concert; 17.35 Vlaamse lied jes; 17.45 Sportuitslagen; 17.50 Gram.; 18.00 Piano; 18.30 Gods dienstig halfuur; 19.00 Nieuws; 19.30 Gevar. programma; 21.30 Actualiteiten; 21.45 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Verzoekprogram- ma; 23.00 Nieuws; 23-05 Dans muziek. BRUSSEL (VI.): 11.45 Gram.; TWEEDE SLACHTOFFER VAN AJYIOK.GEV;YL TE BALIKPAPAN OVERLEDEN. De heer L. van Wagtendonk, die zoals gemeld bjj een amokgeval te Balikpapan verleden week ernstig werd gewond, is thans overleden. Het aantal doden bij deze gebeur tenis is hiermede tot 2 gestegen. door EARL DERR BIGGERS Vertaling van P. Oreille. 87) (Nadruk verboden). Egan lichtte het hoofd op. „De kranten kunnen me niets sche len", verklaarde hij. „Jou Arthur jou en Cary wilde ik het niet laten weten- Maar nu je het toch geraden hebt en Cary het ook weet, kan ik net zo goed alles vertellen." John Quincy stond op. „Me neer Egan", zei hij, „ik zal heen gaan als u het wenst." „Ga zitten, mijn jongen", ant woordde Egan. „Cary heeft me verteld van je vriendelijkheid voor haar. Bovendien, je hebt de chèque ook gezien „Wat voor chèque was dat?" riep Hallet. Hij sprong op en ging voor John Quincy staan. „Ik had mijn erewoord gege ven, dat ik er niets van zou zeg gen", zei de jongen zacht. „Wel ja!" bulderde Hallet, „een mooi paar, u en die tante „Een ogenblik, Hallet", viel Greene in. „Nu, Egan, of Cope, hoe uw naam dan ook is ik wacht om alles te horen." Egan knikte. „In de tachtiger jaren was ik klerk op een bank in Melbourne, Australië", zei hij. „Op een dag kwam er een jonge man voor mijn loket Williams of zo iets noemde hij zich- Hij had een groen leren zakje vol goudstukken Mexicaanse, Spaanse en Engelse munten, sommige met een korst vuil er op en die wilde hij inwisselen voor bankpapier. Ik deed het voor hem. Hij kwam verscheide ne keren met dergelijke zakjes en dan werd de transactie her haald. Ik dacht er toen niet ver der over, ofschoon het feit, dat hij probeerde mij een grote fooi te geven, mijn verdenking op wekte." „Een jaar later, toen ik niet meer aan die bank was en naar Sydney was gegaan, hoorde ik geruchten van wat Dan Winter slip gedaan had op de „Maagd van Shiloh". Het kwam bij me op, dat Winterslip en Williams één en dezelfde persoon waren Maar het scheen, dat niemand werk maakte van het geval; het algemene gevoelen was, dat het in elk geval bloedgeld was- Dus ik zei niets. Twaalf jaar later kwam ik in Hawaii, en Dan Win terslip werd mij aangewezen. Hij was Williams, geen twijfel aan. En hij kende mij ook. Maar ik ben geen afperser ik heb dik wijls in 't nauw gezeten, Arthur, maar ik heb' altijd eerlijk spel gespeeld dus ik liet de zaak rusten. Meer dan twintig jaar is er niets gebeurd. ,Toen een paar maanden ge leden, heeft mijn familie einde lijk ontdekt waar ik was en Arthur schreef me. dat hij naar Honolulu kwam en mij zou op zoeken. Ik had altijd gevoeld, dat ik tegenover mijn dochtertje te kort geschoten was dat zij in de wereld niet de plaats in nam, waartoe zij gerechtigd was. Ik wilde, dat zij mijn oude moe der in Engeland zou gaan opzoe ken en daar haar opvoeding vol tooien. Ik schreef aan Arthur en het werd geregeld. Maar ik kon haar niet op kosten van anderen laten gaan ik kon niet erken nen, dat ik een mislukte was en niet in staat om iets voor haar te doen, ik zei, dat ik voor haar betalen zou. En toch had ik geen cent. „Toen kwam Erade. Het leek een bestiering. Ik had hem mijn inlichtingen kunnen verkopen, maar toen ik met hem sprak, merkte ik, dat hij heel weinig geld had en ik voelde dat Win terslip hem tenslotte de baas zou zijn. Neen, Winterslip was mijn man Winterslip met zijn ver rotte rijkdom. Ik weet niet pre cies hoe het ging ik was krankzinnig, geloof ik ik be rekende, dat de wereld mij dat schuldig was voor mijn dochter tje, niet voor mij- Ik belde Win terslip op en sprak met hem af dat ik Maandagavond komen zou „Maar, als het er op aankomt, is het moeilijk om het richtsnoer van een heel leven te verande ren. Toen ik hem opgebeld had, had ik er spijt van. Ik trachtte mij er af te maken maakte me zelf wijs dat er nog een an dere weg zijn moest misschien kon ik het Rif en Palmhotel wel verkopen hoe dan ook, ik bel de hem weer op en zei, dat ik niet kwam. Maar hij hield aan en ik ging er heen. „Ik hoefde hem niet te zeggen wat ik wilde. Hij wist het- Hij had een chèque voor mij klaar een chèque van vijfduizend dollar. Het was Cary's geluk, haar kans. Ik nam de chèque aan en ging heen maar ik schaamde me. Ik tracht niet mijn daad te verontschuldigen; ik ge loof echter niet, dat ik de chèque ooit zou hebben verzil verd. Toen Cary het papiertje op mijn schrijftafel vond en er mee hier kwam, heb ik het stuk gescheurd. Dat is alles." Zijn moede ogen keken Cary aan „Voor jou heb ik het gedaan, maar ik wou niet, dat je het we ten zou." (Wordt vervolgd) MAANDAG 1 OCTOBER. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.18 Gewijde muziek; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.10 Sport; 8.20 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.35 Gram.; 10.05 Or gel; 10.30 Morgendienst; 11.00 Piano; 11.25 Gram.; 12.25 Voor boer en tuinder; 12.30 Mededelin gen; 12.33 Orgel; 13.00 Nieuws; 13.15 Mandoline-ensemble; 13.45 Gram.; 14.00 Schoolradio; 14.35 Gram.; 14.45 Voor de vrouw; 1515 Gram.; 15.30 Amusements muziek; 16.00 Bijbellezing; 16.30 Strijkkwartet; 17.00 Voor de kleu ters; 17.15 Amusementsmuziek; 17.45 Voor de jeugd; 18.00 Nws.; 18.15 Sport; 18.25 Causerie; 18.30 Verzoekprogramma; 19-00 Cau serie; 19-15 Engelse les; 19.30 Gram.; 19-40 Radiokrant; 20.00 Nieuws; 20.10 Vijf minuten; 20.15 Concertgebouworkest; 20.55 Hoorsp.; 21.45 Piano; 22.00 Cau serie; 22.10 Gram.; 22.30 Vocaal ensemble en orgel; 22.45 Avond overdenking; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II; 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.30 Voor de huisvrouw; 8.40 Or gel; 9.00 Denk om de bocht; 9.15 Gram.; 10.00 Causerie; 10.05 Mor genwijding; 10.20 Voor de klein ters; 10.40 Voor de zieken; 11.35 Viool en piano; 12.00 Gram.; 12.15 Accordeon; 12.30 Mededelingen; 12 33 Voor het platteland; 12.38 Accordeon; 13.00 Nieuws; 13.15 Voor de middenstand; 13.20 Ur- kest; 14.00 Voor de vrouw; 14.15 Gram.; 14.55 Hoorspel; 16.15 Gram.; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Instrumentaal kwartet; 17.45 Causerie; 18.00 Nieuws; 18.15 Vraaggesprek; 18.25 Varia; 18.30 Dansmuziek; 19.00 Pari. over zicht; 19.15 Strijkkwartet; 19.45 Causerie; 20.00 Nieuws; 20.05 Actualiteiten; 20.15 Lichte muz., 20.40 Gevarieerd programma; 21.40 Causerie; 21.55 Radio Philh. Orkest; 23.00 Nieuws; 23.15 Es peranto; 23.20 Orgel; 23.40—24.00 Gram. BRUSSEL (VI.); 11.45 Klassiek concert; 12.30 Weerb.; 12.34 Voor de landbouwers; 12.42 Filmmuz., 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.00 Voor de vrouw; 15.00lb.3U Gram.; 16.45 Int. Radio-Universi teit; 17.00 Nieuws; 17.10 Lichte muziek; 18.00 Franse les; 18.20 Gram.; 18.25 Kroniek; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 19.50 Radiofeuilleton, 20.00 Kamermuziek; 21.00 Actua liteiten; 21.15 Omroepork.; 22.w Nieuws; 22.15 Orgel; 22 35 Balie muziek; 23.00 Nws; 23.05—24.00 Verzoekprogramma.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 6