Onze belastingen hebben de grens overschreden De komende Britse verkiezingen De gevechten in Korea Indonesische vissers bezetten Australisch eilandje Commentaar van Indonesië op de Troonrede iroductie Nog steeds wordt de belastingdruk opgevoerd Er zijn eens een paar ministers geweest (Pierson en Rink), die hebben geschreven, dat zij het betalen van belasting een 'hunner schoonste staatsplichten vonden, omdat je er zo veel voor terugkrijgt, zoals straatverlichting, bescherming van leven en veiligheid door politie en justitie, goede straatwegen, landsver dediging, openbare werken, enz. De tuberculose bestrijding Strijd in socialistische partij bijgelegd weersverwachting. HOOGWATER. Sultan Sjahrir over het vredesverdrag met Japan Amerikaanse sancties legen Antwerpse firma het Het inkomen van de leden van Koninklijk Huls Geruchten over samenzwering tegen de Sjah DE ONTPLOFFING TE FERMIGNANO. AK IS ZIEK. W DOUANE- OR IN BELGIE. gbloed construeert istmatig hart- en mgsysteem tOWER EN DE CAANSE HULP V EUROPA. lelt geen troepen beschikking Frankering bt) abonnement, Terneuzen. téj-ecteur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55—57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur TeL 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 4,55 per kwartaal- Per week 37 Losse nummers 7 cent cent i_ V DINSDAG 25 SEPTEMBER 1951. 7e Jaargang No. 1841. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Rubriek Kleine Advertenties 8 regels 75 ct.; iedere regel meaf 15 ct Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot óm namiddags 2 uur. Advertentieprijs per mm 12 c- minimum per advertentie WK». Het klinkt bijna legendarisch, want over het algemeen is het zó gesteld, dat er weinig enthou siasme bestaat voor belasting- betalen; dat men de fiscus bijna als zijn natuurlijke vijand be< schouwt en dat vooral in deze tijd van hoge belastingen ach en wee wordt geroepen. Noodzaak! Dit alles is begrijpelijk en men selijk. Anderzijds erkent men gaarne of men wil of niet, dat belasting betalen een noodzake lijkheid is, zij het dan voor velen een harde en bittere noodzake lijkheid. Men kan de staat, dat is het bestuursapparaat van de natie, zich als een bedrijf, een huishouding, die evenals elke andere huishouding geld nodig heeft, voorstellen met dit verschil dat een particuliere huishouding de tering naar de nering heeft te zetten, omdat zij niet willekeurig nieuwe bronnen van inkomsten kan aanboren, terwijl de staat deze mogelijkheid, die vrijheid en dat recht wel heeft. Grenzen overschreden? Er zijn echter grenzen en velen in Nederland menen, dat in de Nederlandse staatshuishouding deze grenzen overschreden wor den en dat het hoog tijd wordt minister Lieftinck te remmen. Vandaar de stroom van bezwa ren, die tegen zijn belastingpoli- tick in de Kamer is losgekomen, vooral tegen 't feit, dat, en tegen de wijze, waarop de regering vier jaar lang 250 millioen gulden extra van het Nederlandse volk wil innen. Op geen enkel gebied van de staatspolitiek is er zoveel ver schil van mening als over de be lasting-kwestie. De staat gooit met het geld, zégt men hier en daar. Het ambtenarenapparaat is .veel te groot; er heerst niet de nodige efficiëncy; duizenden staatsdienaren, vooral in het Haagje, wordt in de schoenen ge sdhoven, dat zij niet productief genoeg werken, dat men vast loopt in de paperasserij, in de bureaucratie, enz. Het is meermalen gebleken, dat er in deze critiek veel waars schuilt. Men voelt dit scherper, nu in deze tijd hoge lasten op 't votk worden gelegd en nog meer gevraagd zal worden. Per maand een half milliard De belastingen zijn gestegen tot een hoogte, waarvan wij ons tien jaar geleden moeilijk een voorstelling hadden kunnen vor men. Wij betalen met elkander elke maand ruim een half mil liard gulden belasting, verdeeld over 16 verschillende vormen of namen, waarvan de inkomsten- belasting met bijna 110.000.000 gulden en de omzétbelating met bijna 130.000.000 gulden (de laatste cijfers) wel de hoofd schotel vormen. Loonbelasting tussen 55 en 60 millioen, accijn zen tussen 45 en 50 millioen. Zo kan men voort gaan. De verhou ding tussen directe en indirecte belasting is, dat de eerste naar de 200 millioen gulden loopt en de indirecte belastingen een hoogte hebben bereikt van ruim 330 millioen gulden (per maand!). Vadertje Staat haalt ons dus jaarlijks ruim zes miliard gulden uit de beurs. Het is duizeling wekkend, vergeleken bij bet feit, dat onze hele staatsbegroting vóór de oorlog nauwelijks zeven honderd millioen gulden bedroeg. En nog is het niet voldoende. Wij komen er niet, zegt minister Lieftinck kortweg, als wij aan onze defensieplichten willen blij ven voldoen. Düs moet er méér geld komen en niet van de indi recte, doch van de directe belas tingen, die speciaal gesproken, meer verdedigbaar zijn dan de indirecte belastingen, waaraan ieder ongeacht zijn maatschap pelijke welstand naar gelang van zijn verbruik bijdraagt. Over een en ander zijn in de Kamer harde noten gekraakt, Kort geleden hoopte men nog, dat men Nederland op een bij zondere wijze zou bijspringen, daar ons land in het kader der Europese Betalings Unie (E.B.U.) een extra crediet zou krijgen van 70 millioen dollar om orde op de zaken te stellen. Inmiddels is dit crediet tot 25 millioen dollar ver laagd. En daarmee moet het dan ook afgelopen zijn, zo luidde de voorwaarde. Nederland moet, aldus de E.B.U., sneller orde op zijn geldzaken gaan stellen en zórgen, dat de betalingsbalans einde van 1951 in evenwicht is. Wij zijn getekend als „de zieke man van Europa" die niet eeuwig „gestopt" kan worden met dol lars en er werd uitdrukkelijk, bij gezegd, dat deze eredietver- lening de laatste is. Stok achter de deur. Dat was de stok achter de deur, opgeheven tegen het eens zo steenrijke Nederland. En die stok is nu werkelijk te voorschijn gekomen. De Amerikanen, die als de grootste credietgevers het laatste woord hebben in de E. B. U„ menen dat het zó niet langer kan gaan met Nederland en op bijzondere tegemoetko ming door ons land niet meer gerekend mag worden. Het har de maar begrijpelijke woord is gesproken. Zet de tering naar de nering, hetgeen wil zeggen, dat wij meer zullen moeten uit voeren niet alleen, doch veel min der zullen mogen invoeren. Men kan nu eenmaal niet doorgaan met op de pof te leven! Ontdekking van nieuw genees middel door Franse geleerden. Op het 12e internationale con gres te New York voor zuivere en toegepaste scheikunde hebben Franse geleerden meegedeeld, dat zij een nieuw geneesmiddel tegen tuberculose hebben ontdekt. Het is nog te vroeg om de rol, die dit geneesmiddel bij de behan deling van tuberculose van de mens zal gaan spelen, nauwkeurig te kunnen vaststellen. De nieuwe stof wordt aange duid onder de formule ,,G 469" en gelijkt op het T B-l" vaccin te gen tuberculose, dat in Duitsland werd ontdekt. Bij proeven op muizen werden massale tubercelbacillen ingespo ten, welke bij 45 procent van de proefdieren in een periode van 60 dagen door het „G 469" vaccin werden gedood. Bij gelijkluidende proeven met streptomycine ge lukte dit maar met 15 procent van de proefdieren. De tegenstellingen in de Britse socialistische partij tussen Attlee en de zijnen en de aanhangers van Be- van, die een meer links standpunt innemen, zijn, voor de duur van de verkiezingscampagne, op de achter grond geschoven. Het nationale partijbestuur heeft Maandagavond twee uur vergaderd om de richtlijnen voor deze cam pagne aan te geven. Bevan heeft aan het opstellen hiervan medege- holpen. Maandag a.s. begint de jaarlijkse conferentie der Britse socialistische partij. In verband met de komende verkiezingen is dienaangaande het volgende besloten: 1. De duur van de conferentie zal van vijf dagen lot twee en een hal ve dag worden verminderd. Zij zal hoofdzakelijk ten doel hebben de partij zo sterk mogelijk te maken voor de verkiezingen. medegedeeld door het K.N.M.I. te P® ®>?t, geldig van Dinsdagochtend tot Dinsdagavond. Later enkele buien. Wisselende bewolking met voor namelijk op de dag plaatselijk en kele buien. Matige tot vrij krachti ge wind tussen Zuid-West en Zuid Weinig verandering in tempera tuur. WOENSDAG 26 SEPTEMBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 10.41 11.16 11.56 0.06 n.m. 11.16 11.51 12.31 12.41 ZON. EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder 26 6.30 18.32 0.40 17.08 27 6.32 18.29 1.57 17.23 28 6.34 18.27 3.13 17.35 29 6.35 18.25 4.30 17.45 30 6.37 18.22 5.48 17.56 In een Zondaguaclit op Neder land gericht radio-commentaar n het Indonesische ministerie van Voorlichting over de troon rede, wordt het verbergend ge doemd, dat daaruit blijkt, dat Ne derland principieel de uitnodiging n de overeenkomsten van de R.T.C. te herzien, an aanvaarden. De commentator vervolgde, dat helaas echter de conclusie moet worden getrokken, dat aan Neder landse zijde geen reeële wil be staat om 't utnie-verband zo spoe dig mogelijk te annuleren. De commentator meent, dat uit de mededeling, dat de Nederlandse regering het betreurt, dat overleg gevraagd wordt over zo kort gele den tot stand gekomen verbinte nissen, blijkt, dat Nederland ia wezen gekant is tegen het stand punt van de republiek. „Deze conclusie wordt ver sterkt door berichten uit Den Haag, dat Nederland voornemens is eerst een unie-conferentie te houden alvorens officieel overleg to plegen in zake de Nederlands- Indonesische unie-betrekkingen. Het kabinet Sukiman-Suwirjo kan dit Nederlandse standpunt moei lijk aanvaarden. Het houden van de unie-conferentie voordat over leg heeft plaats gehad betreffen de het opzeggen van het unie-ver- band, zou toch betekenen, dat het huidige kabinet accoord gaat met de kaudhaving van het unie-ver band. Het kabinet heeft het par lement reeds duidelijk te kennen gegeven, dat zij het programma punt ten aanzien van de annule ring van het unie-statuut en de vervanging daarvan door normale internationale betrekkingen tus sen 2 souvereine landen, ten spoe digste wil uitvoeren." Sprekende over de paragraaf betreffende Irian in de troonrede aei de commentator o.a., dat de Nederlandse regering er rekening mee dient te houden', dat ,,haar hardnekkige standpunt ten .aan zien van Irian, de Nederlands- Indonesische betrekkingen in min der goede zijn kan beïnvloeden". „Bij de opbouw van Indonesië voelen wij de noodzaak van hulp van buitenlandse krachten en daarin kan Nederland een belang rijke bijdrage leveren. Doch kan een Nederlander rustig werken, indien hier te lande achterdocht bestaat jegens de goede bedoelin gen van de Nederlandse rege ring?" De commentator besloot met te zeggery: ,,Nog steeds houdt hot Indonesische volk vast aan de ver klaring van de heer Van Royen in de Veiligheidsraad, dat Neder land de souvereiniteit ,,real com plete and inconditional" zal over dragen." De troepen van de Verbonde nen voerden Maandag aanvallen uit ten N. van Janggoe aan het centrale front. Zij wisten on danks verbitterde tegenstand vaste voet te krijgen op hoog ge legen terrein*. Ten Z. van Iioemsong sloegen de Verbondenen Noordelijke aan vallen in groepen ter sterkte van een compagnie af. Het achtste leger maakte mel ding van zware plaatselijke ge vechten aan het centrale front- De grootste activiteit heerst ten N.O. van Janggoe, waar de Verbondenen herhaalde malen een Noordelijke versterking op een heuvelrug hebben aangeval len. Zij werden elke keer afge slagen. Na 13 uur van zware ge vechten gelukte het hun de com munisten nabij de heuvelrug te verdrijven. Bespreking tussen verbin dingsofficieren. Twee verbindingsofficieren van de Verenigde Naties hebben Maandag te Pan Moen Djon Noordelijke collega's ontmoet- Zij zijn, met hen naar Kaesong gegaan, waar nog een uur werd gesproken over de mogelijkheid van hervatting der wapenstil standsbesprekingen. De officieren van beide zijden achtten de faciliteiten te Pan Moen Djon op de rand van de Het eilandje Brouwse (Austra lië), een klein onbewoond ge bied 180 km van de noordweste lijke kust van Australië, is vol gens de bemanning van een lan dingsvaartuig die in Darwin aan kwam, door Indonesiërs „bezet". De kapitein, John Foreman zeide, dat hij van plan was dit direct aan de Australische rege ring te rapporteren- Hij deelde mede, dat ongeveer 70 Indone siërs in de wateren rond het eiland hadden gevist en het zich op het eiland „gemakkelijk had den gemaakt". De Australische minister van iriarine en luchtvaart, William MacHahon, deelde mede, dat zijn departementen besprekingen met 't departement van buitenlandse zaken voerde met betrekking tot het rapport van kapitein Fore man en dat de bommenwerper, indien noodzakelijk, een onder zoek zou instellen. Na zijn aan komst in Darwin heeft kapitein Foreman rapport uitgebracht. Een woordvoerder van het bet Australische ministerie van buitenlandse zaken heeft mede gedeeld, dat Australië zou moe ten zien te weten te komen, waartoe het eiland Browse be hoort, voordat het gouvernement van het gemenebest stappen kon ondernemen. Hij voegde hieraan toe, dat, indien het eiland tot een gebied behoort, het een deel van West-Australië is, doch dat men omtrent zijn status in het onze kere tast. Canberra wacht thans op berichten uit West-Australië om te vernemen tot hoever het gezag van dit gebied zich uit strekt. neutrale zóne van Kaesong on bevredigend. Kort na de middag zijn de af gevaardigden der V- N. naar het kamp te Moensan teruggekeerd. De twee verbindingsofficieren der N.V. waren vergezeld van acht verslaggevers en drie foto grafen. De onderhandelingen worden voortgezet. De officieren der V. N- hebben de Noordelijken mee gedeeld dat Kaesong geen ge schikte plaats wordt geacht voor de voortzetting der bestandsbe sprekingen. Maandagavond had een nieuwe ontmoeting tussen de verbin dingsofficieren te Pan Moen D.ion plaats, waarbij de Noordelijken een memorandum overhandig den. Het memorandum is afkom stig van de voornaamste Nooid- koreaanse verbindingsofficier ko lonel Tsjang en is gericht aan kolonel Kinney, de voornaamste woordvoerder van generaal Rids- way bij de besprekingen. Volgens een bekendmaking van het hoofdkwartier van Ridgway heeft de opperbevelhebber zijn verbindingsofficieren opdracht gegeven „die omstandigheden te scheppen, waaronder de wapen stilstandsbesprekingen de snelste voortgang kunnen hebben". Volgens deze bekendmaking heeft kolonel Kinney de Noorde lijken meegedeeld, dat de meeste moeilijkheden, die te Kaesong waren gerezen, zich niet zouden hebben voorgedaan, indien zij hadden ingestemd met Ridgway's oorspronkelijke voorstel de con ferentie aan boord van het Deen se hospitaalschip „Jutlandia" te houden. Kinney bracht in herinnering, dat Ridgway de communistische leiders reeds had voorgesteld de kwestie van een nieuwe confe rentieplaats te bespreken. 2. De plaatselijke partij-afdelin gen hebben honderden resolutie." ingezonden over „de kosten van het levensonderhoud" en andere onder werpen. Deze zullen thans niet in behandeling worden genomen. 3. De jongste, uitgebreide verkla ring over de partijpolitiek die Be- van en drie van zijn medestanders in het partijbestuur niet wilden on dertekenen, zal niet worden bespro ken. Ter conferentie zal een veel kortere verklaring, die de basis zal vormen voor een verkiezingsmani fest, worden besproken. Het verkiezingsmanifest, dat Zondagavond a.s. gereed zal zijn, zal met de algemene goedkeuring van het nationale partijbestuur worden uitgevaardigd. Premier Attlee zal Maandagmiddag a.s. het debat over de partijpolitiek openen. Conservatieven op h«t vinkentouw. Churchills „schaduwkabinet" zal vandaag bijeenkomen ter bespre king van een gewijzigd verkiezings manifest der conservatieven, dat Churchill bezig is op te stellen. Men verwacht dat de conservatieven, die van mening zijn alle kans te hebben na de verkiezingen met de handzame meerderheid in het La gerhuis te kunnen terugkeren, zich eerst na de conferentie der socia listen over hun politiek zullen uit spreken en dat zij dan tot een alge heel „offensief" zullen overgaa*. De vroegere min.-pres. van In donesië, Sutan Sjahrir, die op zijn terugreis uit Europa en het Mid den Oosten te Nieuw Delhi ver toefde, sprak zijn leedwezen uit over het uiteenlopende gezichts punt van India en Indonesië voor wal betreft het vredesverdrag met Japan, aangezien hierdoor de te genstellingen in het Verre Oosten niet zullen worden verkleind. Hij zeide, dat in Indcnesië een groot aantal menden zijn, die zich met het standpunt van India kra nen verenigen, doch dat zij, die voor het deelnemen van Indonesië aan de 'besprekingen te San Fran cisco waren, een kleine meerder heid hadden. De heer Sjahrir zal een week in India blijven en daarna via Ran goon en Singapore naar Djakarta reizen. Naar ,,La Cité" bericht, heeft het Amerikaanse departement van Handel sancties getroffen te gen de Antwerpse firma S., die zich schuldig heeft gemaakt aan de uitvoer van strategisch mate riaal naar Tsjechoslowakije. Genoemde firma zou n.l. een la ding molybdeenkalk, die zij in de Ver. Staten had besteld, naar Tsjecho-Slowakije hebben doorge zonden, hoewel bij de bestelling v/as verzekerd, dat deze grond stof in België zou blijven. Volgens de officiële bekendma king had zij ,,deze valse verzeke ring gegeven wel wetende, dat de uitvoervergunning geweigerd zou worden, indien de lading bestemd was voor Tsjecho-Slowakije". Volgens hetzelfde bericht zou de Antwerpse firma getracht hebben zich te verdedigen met de opmer king, dat deze commerciële leu gen bedoeld was om de concurren tie te bestrijden". Hiet Amerikaanse departement van Handel heeft besloten geen leveranties te doen aan de Ant werpse firma zolang de controle op de uitvoer van kracht blijft- Bij de Tweede Kamer is inge diend een wetsontwerp tot wijzi ging van de bedragen, vastgesteld in de tweede afdeling van het twee de hoofdstuk der grondwet. Aan de memorie van toelichting hierop is het volgende ontleend. Sedert 1938 zijn de bedragen, vastgesteld in de tweede afdeling van het tweede hoofdstuk der grondwet, ongewijzigd gebleven. Inmiddels zijn de financiële lasten van het Koninklijk Huis in aanzien lijke mate gestegen. Naar het oordeel der regering dient dan ook gebruik te worden gemaakt van de mogelijkheid, wij ziging bij de wet voor te stellen van de bedragen, voorkomende in de afdeling der grondwet, die han delt over het inkomen der Kroon. In het vertrouwen, dat de Staten- Generaal in de gewüzigde omstan digheden grond zullen vinden s&r. deze wijziging mede te werkeit meent de regering zich van verdere toelichting te mogen onthouden. Voorgesteld wordt het in df grondwet vastgestelde bedrag van het inkomen van de koning te ver hogen tot 1.500.000, en dat van de prins-gemaal tot 300.000. Het jaarlijks bedrag, bestemd voor hel onderhoud der paleizen. wordt ver hoogd tot ƒ350.000. (Deze bedra gen waren tot nu toe respectieve lijk f 1.000.000, f200.000 en .flOO.OÖO. Red. A.N.P.) De Perzische pers heeft Maandag bericht, dat de politie een nieuwe lüst van personen, die na de ont dekking van het complot tegen de sjah zijn gearresteerd, had opge steld. Dit was gebeurd na een be kentenis van generaal Sartipzateh, gewezen chef van de geheime poli tie, die de vorige week werd gear resteerd in verband met het com plot. Het i)lan zou zijn voorbereid door aanhangers van de vermoor de premier, Ali Razmara. De Mohammedaanse leider Na- vab Savavi, die sedert begin Juni gevangen zit, omdat hij er van be schuldigd wordt tot de moord te hebben aangezet, zou thans de der de dag van een hongerstaking in Teheran ingaan uit protest tegen een beweerde nieuwe arrestatie van 18 tot 25 leden van zijn orga nisatie, die de vorige week uit de gevangenis werden ontslagen. De politie wil zich noch over Savavi's hongerstaking noch over de nieu we arrestaties, waartoe zij zou zijn overgegaan, uitlaten. Volgens de laatste berichten zijn bij de ontploffing in het ge bouw van de plaatselijke commu nistische partij te Fermignano 5 personen om het leven gekomen en 38 gewond, van wie tien ern stig. De oorzaak van de ontplof fing is nog niet bekend. Walsoorden 0.50 1.09 ZON. EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder 26 6.30 18.32 0.40 17.08 27 6.32 18.29 1.57 17.23 28 6,34 18.27 3.13 17.35 29 6.35 18.25 4.30 17.45 30 6.37 18.22 5.48 17.56 Bonn van het te Hamburg ver schonende weekblad „Die Welt am Sonntag". Volgens deze correspon dent zou een Russisch voorstel tot een conferentie van de grote vier te Berlijn, in aanwezigheid van Stalin, niet onmogeiyk zön. Ook de te Berlijn verschonende onder westelijk toezicht staande „Tagesspiegel" acht een nieuw Russisch voorstel voor een confe rentie van vier mogelijk. der de wapens zön. Engeland had reeds vier volledig geoefende divisies op het vaste land van Europa. Binnenkort 20U een nieuwe divisie gereed zijn. Engeland bouwde zijn strijd krachten op volgens de verplich tingen die het op zich genomen had. De doeltreffendheid en de ge vechtskracht werden zo veel mo gelijk ontwikkeld. dat de Perzische functionarissen te Abadan is opgedragen „zo vriendelijk en gastvrij mogelijk" te zijn bij de uitvoering van het uit- wijzingsbesluit. De vluchtelingen, die met een trein uit Tsjecho-Slowaköe naar Beieren reden, zullen zich als groep in Canada mogen vestigen. AiMOK TE BALIK PAPAN Bij een geval ven amok te Ba- iik Papan werd de Nederlandse employé van de A. M. G. Staf, gedood, terwijl de Nederlan ders L. van Wagtendonk en W. de Weijer gewond werden. De toestand van de heer Wag tendonk is ernstig. te worden door de instelling van een coöperatieve wereldbeweging waaraan de onvoldoende ont wikkelde landen naast de welva rende landen dienden deel te ne men. Een Italiaanse gedelegeerde stelde voor, dat men bij parle mentsverkiezingen slechts can- didaten zou kiezen, die voorstan der van een stelsel ener wereld regering waren. ies: 5 regels 75 cent} Jlt 12 ct.; minimum p« ;r nummer, of: Adre* cent meer t 's namiddags 2 irar rZaterdags 11 uur iri Spaak, voorzitter semblée van de Raa* i, is Maandag in ee«i te Hamburg op^eno- ens zijn secretaris ik nog hoge koorts, id was evenwel nie(» >ber zal te Veldwezeit ationaal douanekan- u geopend, teneinde slijk de formaliteiten, eren van de Belgisch- grens te vereenvou- bespoedigen. ing van het nieuwe geschieden in het bij- ïoge ambtenaren en autoriteiten der beide e productie bedroeg i, hetgeen onveran- vergelijking met de anden van het vorige productie in West- Ie grootste producent i, steeg met 6 °/o tot i. e Oosteuropese land, geraamde cijfers be- ijn, is Polen, waar de eeg met naar raming 57.000 ton- J. Jongbloed, hoofd- de Utrechtse universi- i geslaagd een kunst en longsysteem te cón- erdoor wordt het mo- irt bloedleeg te maken nt via de apparatuur aten leven, terwöl de hartoperatie verricht, behandeling, gehouden liologisch laboratorium is geslaagd, ordt het kunstmatige ngsysteém, dat bij een ?k is vervaardigd door bloed gedemonstreerd rnationaal chirurgisch i op het ogenblik aan Drbonnen wordt gehötr- ïding van Prof. Jong- van grote betekenis lische wetenschap zijn. zeide Prof. B-om by iratie te Leiden „de van een kunsthart, dat i het natuurhart enige innen overnemen, zou e vooruitgang beteke- hards, voorzitter van. aanse huiscommissie ïlandse Zaken, heeft 1, heeft generaal Ei- tegenover hem ver- nstander te zijn van beperkingen in de ■e hulp voor Europa, er had op de vraag ngrijker was Amen- ens voor de Europese inden of economische en om de landen in Hen sommige der mi eren zelf te produce- oord dat beide kwes- even groot belang ft de Ver. Naties mee- het wegens ,,de Ara- ering" om vredepver- luiten niet in staat is beschikking te stellen Naties <by eventuele ie toekomst. Israëlische antwoord i gezegd, dat een es- >ect" van de huidige, rdt gevormd door de klaringen der Ajrabi- gen, dat zij zich nog an oorlog met Israël lische strijdkrachten geheel r.odig voor di van liet land. fZERS KKGiGEN ER E KROON W.B.-wegwijzers, die iatst of herschikterJ en in plaats van het wiel, dat thans bij ai rs de paal bekroont, et het A.N.W.B.-env ai bevestigd. V.B. heeft dit besluit eid.soverwegingen ge- tevens van het stand- puni nagegaan dat het gevleugel de wiel een te algemeen symbool is, zodat vervanging door het A.N. W.B.-embleem blauw met witte letters wenselijk was, daar de A.N.W.B. toch de bond is die de wegwijzers plaatst. Alle wegwijzers, die hiervoor in aanmerking komen, zullen dus te zijner tijd het nieuwe embleem krijgen.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1