De slotphase van Counterthrust Voorstel van Generaal Ridgway De oppositie in het Perzische parlement Koning George geopereerd roductie VI MAANDAG 24 SEPTEMBER 1951. 7e Jaargang No. 1840. Generaal Ridgway heeft de Noordelijken Zondag voorgesteld, dat heden verbindingsofficieren van beide zijden bijeen komen om te onderhandelen over „wederzijds bevredigende" voorwaarden voor een hervatting van de wapenstilstandsbesprekingen. Een Agrarische jaarbeurs? DE METAALSTAKING IN HESSEN. WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. DE 77 TSJECHEN NA TERUGKEER GEARRESTREERD? GROTE BRAND IN PERZIE. Brieven van het „moordcomité Communistische samenzwering verijdeld Perzië stelt hervatting van de besprekingen voor „NEW YORK TIMES" OVER DE BOODSCHAP VAN KONINGIN JULIANA. Weer een mislukte aanslag op Gromyko? AK IS ZIEK. W DOUANE- OR IN BELGIE. gbloed construeert istmatig hart- en mgsysteem tOWER EN DE CAANSE HULP EUROPA. elf geen (roepen beschikking frankertng bfl abonnement: Terneuzen. \f; recteur-Hoof drwlacteur I. van de Sande. Redactieadres: Noordstraat 55—57 - Terneuzen Tel- 2510 Na 5 uur Tel. 2073 Gironummer 38150- Abonnementsprijs 4,55 per jcwartaal- Per week 37 cent Losse nummers 7 cent Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Rubriek Kleine Advertenties I regels 75 ct.; iedere regel mesa 15 ct Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot dès namiddags 2 uur. Advertentieprijs per mm 12 minimum per advertentie 1,8G. De Noordelijken stelden op 20 September voor de besprekingen te Kaesong, die 29 dagen geleden werden afgebroken, te hervat ten. Ridgway wil echter eerst met de Noordelijken spreken over voorwaarden ter voorko ming van nieuwe incidenten. In Ridgway's boodschap komt tot uiting, dat hij geen antwoord afwacht, maar heden om 10 uur zijn verbindingsgroep naar Pan moen Dj on zal zenden. De boodschap is in krachtige bewoordingen gesteld. De Noor delijke verklaring dat sommige schendingen van het neutrale gebied van Kaesong onopgeloste kwesties zijn, wordt van de hand gewezen. „Elke gemelde schen ding is terdege onderzocht. Waar de Verbondenen inderdaad ver antwoordelijk waren, is zulks toe gegeven. Over de andere geval len is de discussie gesloten", al dus generaal Ridgway. De verantwoordelijkheid voor het afbreken der bestandstbespre- kingen schrijft Ridgway geheel aan de Noordelijken toe. Het antwoord van de Noor delijken. De Noordelijken in Korea zijn er heden mee accoord gegaan ver bindingsofficieren van de Verbon denen te ontmoeten. Zij voegden er aan toe, dat zij zouden aan dringen op de vorming van een „geschikt orgaan", dat beschuldi gingen aangaande neutraliteits- sehendingen zou behandelen. In een personderhoud heeft de directeur van de Jaarbeurs, mr. J. MiEus, een oordeel gegeven over de afgelopen 57ste Jaarbeurs. Hij verklaarde, dat de matige verwachtingen, die men had, zijn bewaarheid. De economische om standigheden hebben haar stempel op deze beurs gedrukt- Er werd voorzichtig gekocht. Voorts deelde hij mede, dat de Jaarbeurs overweegt een beurs in de agrarische sector te organise ren. Het onderzoek is nog niet af gelopen, maar er is een mogelijk heid, dat deze agrarische beurs in Met 1952 wordt gehouden. In elk geval komt er in Mei 1952 eèn beurs van zuivel- en land bouwmachines. Van de zijde der leiding van de metaalindustrie van Hessen is verklaard, dat verwacht wordt, dat de stakers aan het begin van deae week hun werk zullen her vatten. Men is van mening, dat het werk heden reeds zonder in cidenten zal beginnen. Van de zij de van de vakbeweging is ver klaard, dat naar schatting door de staking van vier weken een verlies van 80.000.000 Mark is ontstaan. De uitvoer was door de staking met 15.000.000 gedaald. Een trein is op het traject Brio HorizonteSao Paulo bij flaibaoena (Brazilië), op 'n goe derentrein ingereden. Elf perso nen kwamen om 't leven, negen tig werden gewond. medegedeeld door het K.N.M.I. te Pe w K? f van Maandagoch tend tot Maandagavond. Iets kouder. Vrij veel bewolking met plaatse lijk een enkele regen- of onweers bui. Matige tot krachtige Zuidwes telijke wind. Iets lagere tempera turen dan gisteren. DINSDAG 25 SEPTEMBER. De gevechten in Korea. In een communiqué van het Achtste leger wordt gezegd dat de geallieerden Zaterdag ten Z.O. van Koemsong aan het oos telijk front een aanval hebben gedaan, waarbij terrein werd ver overd en 376 communisten zijn gedood na drie uur van harde gevechten. Aan het oostelijk front was slechts weinig contact geweest. Nader wordt gemeld, dat aan het oostfront de artillerie der Verbondenen, Noordkoreanen, dié in een groep heuvels tot in batal- Volgens 't anti-communistische radiostation „Vrij Europa" zijn de 77 Tsjecho-Slowaken, die op hun verzoek naar Tsjecho-Slowa- kije mochten terugkeren, toen zij twee weken geleden in een Tsje- choslowaakse trein naar West- Duitsland waren gebracht, bij hun terugkeer door de Tsjecho- Slowaakse geheime politie gear resteerd. jongsterkte oprukken, keer oi keer de volle laag geeft Ten N. van Kanong wordt de tegenstan der bestookt door de granaten van het Amerikaanse slagschip „New Jersey". De Perzische stad Mianeh, nan de spoorlijn Teheran-Tebris, is door brand bijna geheel ver woest. De brand, die Vrijdagmid dag uitbrak, kon niet geblust worden. De bevolking van 30.000 zielen is gevlucht. Men vreest, dat een groot aantal personen omgekomen is. In Portugal zijn meer dan vijftig personen gearresteerd, be schuldigd van het smokkelen van streptomycine naar Spanje, waar dit twee maal duurder is dan in Portugal. Velen zijn be schuldigd van het vervalsen van recepten. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 9.11 9.46 10.26 10.36 n.m. 9.57 10.32 11.12 11.22 ZON. EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder 26 6.30 18.32 0.40 17.08 27 6.32 18.29 1.57 17.23 De slotphase van de geallieer de militaire oefening „Counter thrust" begon Zaterdag. De te genaanval werd ingezet. Zondag morgen in allevroegte is het laat ste schot met de losse flodder ge vallen en hebben de „blauwe troepen" waartoe ook de Neder landse 31ste regimentsgevechts groep behoorde, de „vijandelijke roden" teruggeslagen. Het is op het ogenblik, dat wij dit schrijven, nog te vroeg om diepgaande conclusies te trekken maar het is ons wel mogelijk een persoonlijk oordeel te geven. Gedurende ruim een week zijn wij thans meegetrokken met de Nederlandse soldaten en wij heb ben hen leren kennen tijdens de dagen die aan de oefening vooraf gingen. Tijdens felle gevechten op nachtelijke patrouilles en rus tig in het bivak aan de maaltijd. Wij kunnen slechts tot één con clusie komen en die is: Dat de Nederlandse jongens van de lichting 19502, die bij deze ma noeuvres zijn ingezet, zich prima hebben gehouden. Aan onze eigen vermoeidheid kunnen wij de vermoeienissen van de soldaten afmeten. De 31e regimentsgevechtsgroep heeft ge durende de gehele oefening in de voorste linies gezeten. En hoewel officieel één per drie bataljons in reserve was, is in de praktijk van deze rust niet veel gekomen. Daarvoor waren de Nederlandse soldaten en hun officieren te enthousiast Zo enthousiast zelfs, dat zij er in geslaagd zijn het tijdschema der oefening in de war te brengen. De vijand, die verondersteld werd door te bre ken, kon er gewoon niet doorko men. De scheidsrechters zaten dan ook met de handen in het haar, omdat zij de overwinnaars in het gevecht toch onmogelijk tot verliezers konden maken. Vooral ook op de buitenlandse waarnemers hebben de hardnek kigheid waarmede de Nederlan ders vochten, de onvermoeibaar heid en het grote incasserings vermogen, een diepe indruk ge maakt. Vooral dit incasserings vermogen Stelde onze soldaten in staat de gevolgen van gemaakte fouten en natuurlijk zijn er fouten gemaakt te accepteren. Fouten zijn er gemaakt met na me op het gebied van verbindin gen, camouflage en de verzor ging. Maar daaraan moet onmid dellijk worden toegevoegd, dat allereerst een oefening zonder fouten, overbodig zou zijn en ten tweede, dat ook in oorlogstijd het eten ook weieens niet op tijd is, of een telefoonleiding niet deugt. Het feit, dat de soldaten, die Ne derland naar deze eerste grote internationale oefening heeft af gevaardigd, bij alle moeilijkhe den toch hun humor niet verlo ren en toch niet harder kanker den dan zij thuis in de kazerne zouden hebben gedaan, is een bewijs, dat Nederland in staat is een leger op te bouwen dat, wan neer ooit de nood aan de man zou komen, in staat en bereid zal blijken te zijn om zijn mannetje te staan. En zo lang het nodig zal zijn, dat Nederland een leger heeft zo lang is dit een verheu gend verschijnsel. Een ander verheugend ver schijnsel is, dat het aantal onge lukken bij deze oefening beperkt is geweest. De commandant van de stafcompagnie, viel uit een rijdende jeep en liep een hersen schudding op. Een chauffeur, die kennelijk zo vermoeid was, dat hij tijdens het eten halen omviel en met zijn hoofd op zijn etens- blik terechtkwam kreeg 'n kaak- fractuur en een hersenschudding. Beiden zijn evenwel herstellende en zullen vermoedelijk weldra weer geheel hersteld zijn- Het aantal zieken was groter. De schuld hiervan is het weer ge weest In het begin van de oefe ning was er een lekker zonnetje, maar na de eerste dagen werd het kouder en vooral vochtiger. Van de jongens, die in de voor ste linies lagen en soms niet of nauwelijks aan een hazenslaapje toekwamen zijn er een twintig tal geweest, die een stevige ver koudheid en koorts, of een stevi ge griep hebben opgelopen. Zij vonden verzorging in het zieken huis te Hannover, of werden naar Nederland teruggebracht. Ook als goodwill-ambassadors hebben de Nederlandse soldaten een goed figuur geslagen- Zij wa ren o.m. populair bij de Duitse bevolking en niet in het minst, omdat zij ondanks de felheid waarmede zij aan de manoeuvres deelnamen toch altijd een open oog bleken te hebben voor de eigendommen en de landerijen van de bevolking. Zelfs de logge tanks gingen voorzover het met deze gevaar ten mogelijk ia voorzichtig te werk. Wij menen te mogen zeggen, dat de oefening „Counterthrust" voor de 31ste regimentsgevechts groep beter is geslaagd, dan de oefening'„Mars" en dat betekent een crescendo De oefening is geslaagd. Het signaal „The war is over" heeft Zondagmorgen op de Lüne- burgerheide een einde gemaakt aan de negendaagse geallieerde leger- en luchtmachtoefening Counterthrust. Terwijl de soldaten vermoeid en slaperig op zoek gin gen naar hun kwartieren, reden de divisie- en brigadecommandanten naar het hoofdkwartier in Hanno ver. Veldmaarschalk Sir William Slim, general d' armée Juin, gene raal Sir John Harding en vice- luchtmaarschalk Sir Harry Broad- hurst gaven daar op een slotbe- spreking, die alleen toegankelijk was voor opperofficieren, Engelse parlementsleden en persvertegen woordigers, hun oordeel over het verloop van de oefening. Hun me ning kan aldus worden samenge vat: de oefening, waaraan 100.000 militairen uit 7 landen hebben deelgenomen, is geslaagd. 'ii Voor het eerst sinds veertien dagen was Zondag in de Tweede Kamer van het Perzische parle ment een voldoende aantal leden aanwezig om het besluit te ne men, doch na bijna twee uur ver gaderen moest de zitting weder om verdaagd worden, omdat een aantal leden, zowel van de rege ringspartij als van de oppositie, de vergaderzaal verliet. Drie voorgaande zittingen waren af gelast, omdat de oppositie met wilde opkomen, zodat het beno digde quorum niet aanwezig was. De zitting werd geopend met een rede van het oppositielid Te- moertasj, die met een blauw oog en geschonden gezicht het spreekgestoelte beklom. (Te- moertasj werd verleden week door onbekende daders afgeran seld). Temoertasj, die een brief van het „moordcomité" heeft ontvangen, waarin hij wegens „hoogverraad" ter dood wordt veroordeeld, verklaarde wenend, dat hij zich genoodzaakt zag als Kamerlid af te treden, niet om dat zijn „doodvonnis" was gete kend, doch „omdat de omstan digheden, waaronder ik mijn taak als Kamerlid moet vervullen, on dragelijk worden". Temoertasj verweet Mossadeq, die overigens niet aanwezig was, dat hij het advies van de opposi tie in de wind sloeg. Na zijn rede trachtten zijn collega's hem te bewegen de vergadering niet te verlaten, doch hij was onver murwbaar. De volgende spreker van de op positie, Seyed Ali Sjoestari, zwaaide met een verzegelde en veloppe, die naar zijn zeggen zijn testament bevatte, dat hii bi] het parlement wilde deponeren. (Sjoestari heeft eveneens een dreigbrief ontvangen van net „moordcomité"). Volgens „Sjoe- tari worden de „bandieten die de oppositie bedreigen, georga niseerd en betaald door de rege ring van Mossadeq. Bij het ver laten van het spreekgestoelte verklaarde hij genoodzaakt te zijn bescherming te zoeken in hét parlementsgebouw. Het aantal aanwezigen op de zitting van Zondag varieerde van 75 tot 82. Het quorum voor een stemming bedraagt 81. Zaterdag is van officiële Perzi sche zijde medegedeeld, dat de autoriteiten een samenzwering op het spoor te zijn gekomen, welke ten doel had de Perzische commu nisten in de loop van deze week aan de macht te brengen. Men wil de van deze zijde verder niets mee delen. Afgevaardigden van de Perzische oppositie bedreigd. Leden van de oppositie in de Per zische volksvertegenwoordiging hebben medegedeeld dreigbrieven te hebben ontvangen, getekend door een „moordcommissie". Hier in werd hun medegedeeld dat deze commissie hen had veroordeeld we gens „hoogverraad". „De doodstraf kan elk ogenblik worden voltrok ken". Ondanks deze „dreigbrieven- campagne" scheen het verzet in het Perzische parlement tegen Mossa- deqs politiek Zaterdag toe te ne men. Gemeld wordt dat de voorzit ter van de Perzische Tweede Ka mer de afgevaardigden van de op positie heeft medegedeeld hen „bin nen de muren van het parlements gebouw volkomen veiligheid te waarborgen". Het schijnt, aldus Reuter, dat dr. Mossadeq en zijn aanhangers een zenuwenoorlog tegen de oppositie voeren. Elke dag doen te Teheran geruchten de ronde dat Zid Zia, lei der van de nieuwe „Partij van de nationale wil", die de meest waar schijnlijke opvolger van Mossadeq zou zijn, indien deze zou aftreden, vermoord is. Waarnemers zijn van mening dat deze geruchten opzet telijk worden verbreid. Afgevaardigden van de oppositie ontmoeten moeilijkheden van de zijde van de Perzische politie, wan neer zij hun vergunningen voor het bezitten van vuurwapens willen overleggen. Aangezien, aldus Reu ter, een revolver voor een Perzi sche politicus even onontbeerlijk is als een actetas, wordt deze houding der politie eveneens als een onder deel van de vreesaanjagingscam- pagne beschouwd. Perzië heeft Zaterdag recht streeks aan Groot Brittannië her vatting van de besprekingen over de oliekwestie voorgesteld zonder hierbij gewag te maken van een termijn van vijftien dagen als waar van eerder sprake was. Groot-Brittannië beeft besloten het jongste Perzische voorstel tot hervatting van de besprekingen over de oiiekwestiê te verwerpen, aldus heeft liet Foreign Office mee gedeeld. De inhoud van het Perzische schrijven is in grote trekken gelijk aan die van het „ultimatum", dat de Perzische regering de Britse autoriteiten via Harriman had wil len toezenden. Perzië stelt daarin het volgende voor: betaling van schadevergoeding aan de „Anglo- Iranian", een Perzische bedrijfslei ding en olieleveringen aan Groot- Brittannië, die niet verder gaan dan hetgeen Engeland voor binnen landse behoeften nodig heeft. De Britten hebben reeds verklaard de ze voorwaarden „onaanvaardbaar" te achten. In de verklaring wordt gezegd, dat in de Perzische nota, die Zater dag aan de Britse ambassade te Te heran is overhandigd, géén nieuwe voorstellen zijn gedaan. „In de Per zische nota is niets te vinden dat zou kunnen dienen als een basis voor het hervatten der onderhan delingen", aldus het Britse ministe rie van Buitenlandse Zaken. Men neemt aan dat de sjah de Perzische nota heeft goedgekeurd, vóórdat deze aan de Britse ambas sade werd overhandigd. Volgens waarnemers zal de Brit se regering slechts instemmen met hervatting der besprekingen als Perzië „werkelijk nieuwe voorstel len" doet. De Britse ambassadeur te Tehe ran heeft opdracht ontvangen het Britse standpunt volkomen duide lijk te maken tegenover de Perzi sche premier. Inmiddels zijn te Te heran besprekingen tussen Rusland en Perzië begonnen over een han delsverdrag op compensatiebasis. Van officiële zijde zijn de berichten in een conservatief blad tegenge sproken als zouden de Sowjetrussen politieke concessies hebben ver zocht in rui! voor een overeen komt. De Perzische olieraad heeft Zon dag aanspraak gemaakt op de ge hele transportafdeling van de „An- glo-Iranian" te Abadan, welke 2.995 vervoermiddelen, waaronder zware vrachtauto's en bussen, om vat. De algemene bedrijfsleider van de raffinaderij, Ross, heeft gepro testeerd en geantwoord, dat hij 25 van de 56 personeelsleden van de Britse staf aan het werk zal ont trekken. Een Perzische functionaris ver klaarde, dat de raad zou verzoeken om overdracht van de voertuigen binnen twee of drie dagen. De Perzen trokken Zondag voorts de verblijfsvergunning van James Cunningham, superinten dent voor de verbindingen, in. Er werd geen reden opgegeven, maar men gelooft, dat de maatregel ge nomen werd, omdat Cunningham radiozenders in zjjn bezit had. De vervangingswaarde van de voertuigen wordt geschat op 110 millioen gulden. In de vervoeraf- deling zijn op het ogenblik 3.024 Perzen tewerk gesteld, voorname lijk voor onderhoudsdiensten. „De boodschap van Koningi*. Juliana aan president Truina» over de zorg voor vluchtelinge» moet diep in liet hart der Ameri kanen weerklank vinden", aldus schrijft de „New York Times". „Wij zijn bijna allen het pro duct van het proces van toe vlucht zoeken. Ons land is ge vormd door hen, die zochten te ontkomen aan druk op econo misch, godsdienstig of politiek gebied. Dit ontkomen kon alleen ten volle mogelijk gemaakt wor den, wanneer de enkeling waar lijk werd opgenomen in een poli tieke' en sociale stand, die hei» bevrijdde van die druk. Wat nu nodig is, is de sociale aanpak van het vraagstuk, zoals Konin- tin Juliana in welgekozen woor- en heeft betoogd. Zij heeft ge pleit voor de benarden, de ouden van dagen, zieken, gebrekkige» en kinderen, aan wie, zoals de vorstin zegt, de wereld wel vij andig moet schijnen. Zij dringt aan op een nieuwe poging he*> van dit gevoel van vijandigheid te bevrijden. Dat hiertoe pogin gen in het werk worden gesteld, zijn wij verschuldigd aan onszelf en aan ons erfdeel. De strekking, het doel en de rechtvaardiging van een dergelijke poging kun nen gevonden worden in de woorden van een fijngevoelige koningin", aldus de „New York Times". HR. MS, „PIET HEIN" NAAR KOREAANSE WATEREN. Het ligt in het voornemen, dat Hr. Ms. torpedobootjager „Piet Hein" in het begin van het komen de jaar naar de Koreaanse wate ren vertrekt ter aflossing van Hr. Ms. torpedobootjager „Van Galen". CORRESPONDENTIE VOOR MILITAIREN IN KOREA De Legervoorlichtingsdienst deelt mede, dat gebleken is, dat vele af zenders van brieven bestemd voor militairen van het Nederlandse de tachement Verenigde Naties in Ko rea onder het adres de aanduiding N.A.P.O. 1 vermelden in plaats van N.A.P.O. 5100. Daar deze wijze van adressering aanleiding geeft tot aanzienlijke vertraging in de bestelling wordt dringend verzocht de brieven be stemd voor militairen van het N. D.V.N. in Korea als volgt te adres seren: Rang, Naam en voorletters, Legernummer N.D.V.N. N.A.P.O. 5100 Amsterdam-Schiphol-militair. LUCHTPOST VOOR NIEUW-GUINEA. Met het vliegtuig, dat op Woensdag 26 Septmber a.s. naai Biak vertrekt kan luchtpostcor- respondentie voor Nieuw-Guïnea worden verzonden. Het verdient aanbeveling de stukken uiterlijk 25 September vóór 12 uur ter post te bezorgen. Koning George van Engeland is Zondag geopereerd, aldus wordt officieel bekend gemaakt. „Hoewel nog enige dagen be zorgdheid moet heersen, is de toestand van de koning onmid dellijk na de operatie bevredi gend", aldus het bulletin. Longresectie is toegepast. Re- sectie is de naam ^oor een opera tie, waanbij een gedeelte van een orgaan wordt weggesneden. Het bulletin was door acht art sen ondertekend. De operatie is geschied in een kamer op de eerste verdieping van het paleis, die speciaal voor de operatie was Andrei Gromyko. adj.-Sowjet- minister van Buitenlandse Zaken, die uit de Ver. Staten naar Euro pa is teruggekeerd aan boord van de „He de France" heeft ver klaard, dat een onbekende zijn ap partement is binnengedrongen. Toen Gromyko omstreeks mid dernacht ontwaakte, heeft hij vastgesteld dat een buitendeur openstond. Een onderzoek werd ingesteld, dat echter geen uitslag opleverde. Teruggekeerd in zijn apparte ment, grendelde Gromyko de deur aan de binnenzije en ging op nieuw rusten na opdracht te heb ben gegeven hem niet te storen. ingericht. Volgens een Londense specialist is het gevaar van .een verwijdering van een gedeelte van de long tegenwoordig veel geringer dan voorheen dank zij het gebruik van penicilline en ar dere middelen. Toen het bulletin aan het hek van het Buckingham Palace werd opgehangen, verbrak de menigte de politie-afzetting. Met moeite kon de politie voorkomen, dat de menigte het open hek binnen drong. De naar schatting vijfdui zend wachtenden zetten het En gelse volkslied in. Een straal vliegtuig van deR.A.F. verscheen hoven het paleis, maakte een duikvlucht, trok bijna verticaal op en draaide tweemaal om zijn as onder gejuich van de menigte De operatie van de koning be gon Zondagmorgen om tien uur en duurde het grootste deel van de morgen. Na de operatie wachtten de artsen nog enige uren, alvorens het bulletin uit te geven. In een Zondagavond uitgege ven bulletin werd gezegd, dat de toestand van de koning „zo be vredigend blijft als verwacht kan worden". Boodschap van de drie partij leiders. Premier Attlee, Churchill en Clement Davies, de leider der libe ralen, hebben een gezamenlijke boodschap aan koningin Eliza beth gezonden, waarin zij de hoop uitspreken, dat de koning spoedig geheel hersteld zal zijn. De konin- ging heeft premier Attlee haar dank voor de boodschap betuigd. Walsoorden U.5U 1.U9 ZON. EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder 26 6.30 18.32 0.40 17.08 27 6.32 18.29 1.57 17.23 28 6=34 18.27 3.13 17.35 29 6.35 18.25 4.30 17.45 30 6.37 18.22 5.48 17.56 Bonn van het te Hamburg ver schijnende weekblad „Die Welt am Sonntag". Volgens deze correspon dent zou een Russisch voorstel tot een conferentie van de grote vier te Berlijn, in aanwezigheid van Stalin, niet onmogelijk zijn. Ook de te Berlijn verschijnende onder westelijk toezicht staande „Tagesspiegel" acht een nieuw Russisch voorstel voor een confe rentie van vier mogelijk. der de wapens zijn. Engeland had reeds vier volledig geoefende divisies op het vaste land van Europa. Binnenkort zou een nieuwe divisie gereed zijn. Engeland bouwde zijn strijd krachten op volgens de verplich tingen die het op zich genomen had. De doeltreffendheid en de ge vechtskracht werden zo veel mo gelijk ontwikkeld. dat de Perzische functionarissen te Abadan is opgedragen ,,zo vriendelijk en gastvrij mogelijk" te zijn bij de uitvoering* vkm het uit- wijzingsbesluit. De vluchtelingen, die met een trein uit Tsjecho-Slowakije naar Beieren reden, zullen zich als groep in Canada mogen vestigen. AiMOK TE BALIK PAPAN Bij een geval van amok te Ba- iik Papan werd de Nederlandse employé van de H.P.M., A. M. G. Staf, gedood, terwijl de Nederlan ders L. van Wagtendonk en W. de Weijer gewond werden. De toestand van de heer Wag tendonk is ernstig. te worden door de instelling van een coöperatieve wereldbeweging waaraan de onvoldoende ont wikkelde landen naast de welva rende landen dienden deel te ne men. Een Italiaanse gedelegeerde stelde voor. dat men bij parle mentsverkiezingen slechts can- didaten zou kiezen, die voorstan der van een stelsel ener wereld regering waren. ies: 5 regels 75 cerrtj it 12 ct.; minimum p« •r nummer, of: Adrta cent meer t 's namiddags 2 uur t Zaterdags 11 uur ri Spaak, voorzitter semblée van de Raaié i, is Maandag in ee»i te Hamburg opgeno- ens zijn secretaris ik nog hoge koorts, id was evenwel nie!» >ber zal te Veldwezett ationaal douanekan- geopend, teneinde ;lijk de formaliteiten, eren van de Belgisch- grens te vereenvou- bespoedigen. ing van het nieuwe geschieden in het bij- ïoge ambtenaren en, autoriteiten der loeide e productie bedroeg i, hetgeen onveran- 1 vergelijking met de anden van het vorige- productie in West- Ie grootste producent i, steeg met 6 °/o tot i. 2 Oosteuropese land, geraamde cijfers be- jn, is Polen, waar de eeg met naar raming >7.000 ton- J. Jongbloed, hoofd - de Utrechtse universl- geslaagd een kunst en longsysteem te con- erdoor wordt het mo- irt bloedleeg te maken nt via de apparatuur iten leven, terwijl' de hartoperatie verricht, behandeling, gehouden iologisch laboratorium is geslaagd, ordt het kunstmatige igsysteém, dat bij een ■k is vervaardigd dooi oloed gedemonstreerd rnationaal chirurgisch op het ogenblik -aan jrbonnen wordt gehötr- .ding van Prof. Jong- van grote betekenis lische wetenschap zjjn. zeide Prof. B--om bh iratie te Leiden „de /an een kunsthart, dat het natuurhart enige innen overnemen, zou e vooruitgang beteke- hards, voorzitter van. lanse huiscommissie ïlandse Zaken, heeft 1, heeft generaal Ei- tegenover hem ver- nstander te zijn van beperkingen in de e hulp voor Europa, er had op de vraag ngrijker was Amen- ens voor de Europese nden of economische en om de landen in len sommige der mi eren zelf te produce oord dat beide kwes- even groot belang it de Ver. Naties juee- het wegens „de Ara- 2ring" om vredesVer- Juiten niet in staat is beschikking te stellen Naties bij eventuele le toekomst, (sraëlische antwoord i gezegd, dat een es- >ect" van de huidige rdt gevormd door de Garingen der Axabi- gen, dat zij zich nog an oorlog met Israël lischc strijdkrachten geheel nodig voor d. van bet land. IZERS KKRSGEN ER E KROON A'. B.-wegv ij zers, dia •atst of herschikterb sn ia plaats van het wiel, dat thans by ai rs de paal bekroont, et het A.N.W.B.-em- n bevestigd. Vr.B. heeft dit besluit sldsoverwegingen ge- tevens van het stand punt uitgegaan dat bet gevleugel de wiel een te algemeen symbool is, zodat vervanging door het A.N- W.B.-cmbleem blauw niet witte letters wenselijk was, da-ar de A.N.W.B. toch de bond is die de wegwijzers plaatst. Alle wegwijzers, die hiervoor in aanmerking komen, zullen dus te zijner tijd het nieuwe embleem krijgen.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1