UIT DE PROVINCIE DE RADIO? Volkoren X Binnenlands Nieuws SPQRT Wat brengt Terry en Berry in de bril van Sultan Sar CURSUSSEN Een TAXI nodig VAN DER SCHANS brood Gemeente Terneuzen NIEUWS TERNEUZEN. AARDENBURG. AXEL. BIERVLIET OOSTBURG. GOES. GROEDE. PHILIPPINE. WAAROM Veeverloskunde en Kennis Tractoren MEDE-WERKSTER VAN DE LiNDE's Bakkerij - v ,2?iSpf* -■ ATHLETIEK. DUIVENSPORT. REIZDGERSV ERKEE li TE3RNEIOT3N—HULST WORDT GESTAAKT De minister van Verkeer en Wa terstaat heeft aafi de N.V. Neder- lirifctr Spoorwegen toestemming verteend op 't baanvak Temmzen Hulst met ingang van 7 Octo ber a~s. het reizigersverkeer per trein tijdelijk te staken. Öc Belgische Spoorwegen zullen hun treindienst blijven onderhou den tussen Hulst en, De Clinge (St. Niklaas) de waterstaatsbegroting 1952. Voor zoveel de gewone dienst be treft,, vertoont.de begroting een beeld, dat weinig van dat van 1951 afwijkt. Dit kan welhaast niet anders, omdat de toestand van 's lands fi nanciën thans meer dan ooit noopt tot uiterste soberheid. Volstaan moet worden met het op behoor lijk peil onderhouden der bestaan de waterstaatswerken; verbete ringswerken van enige omvang aan de rivieren, havens, kanalen en we gen, welke onder normale omstan digheden ter hand zouden worden genomen, dienen grotendeels te worden uitgesteld. De wederopbouw van de ryks- waterstaatswerken, waarvan de kosten na 1951 nog op 25 a 30 mil- lioen gulden worden geraamd, moet hoezeer voortgang op dezelfde voet ook wenselijk zou zijn enigszins worden getemporiseerd. Wat betreft de werken in de pro vincie Zeeland komen op deze be groting de volgende posten voor: Verbetering van de haven van Breskens ƒ750.000; het opheffen van de onderloopsheid van de mid densluizen in het kanaal door Zuid- Beveland te Hansweert 300.000, het electrificeren van deze deuren 290.000 en het vernieuwen van remstoelen in de buitenhaven te Hansweert ƒ100.000, terwijl 400 duizend gulden wordt besteed voor werken, behorende tot de vernieu wing van de keersluisbrug te Vlis- singen. Onderscheiding. Bij Kon. Besluit is aan Ir G. P. M. Dikötter te Terneuzen toe stemming verleend tot het aan nemen van de onderscheidings tekenen, verbonden aan de be noeming tot Ridder in de Orde van de H. Gregorius de Grote, welke onderscheiding was ver leend door Z. H. de Paus. Gecompliceerde aanrijding. Gisteravond te ongeveer 8 uur keerde F. Z. uit Axel per rijwiel huiswaarts, probeerde zulks al thans, doch zijn toestand was van dien aard, dat een voetganger het voor Z.'s veiligheid noodzakelijk achtte hem in het grasveld nabij de Huizingabank in de Axelsestraat te slapen te leggen. Terwijl bedoelde voetganger op weg was naar het politiebureau om hiervan medede ling te doen, is Z. echter weer op zijn rijwiel gestapt en zette in zig- zagkoers zijn weg voort. Ter hoogte van het kantoor der Waterleiding stak Z. van het rech- terfietspad plotseling de straatweg over, juist toen een auto, bestuurd door de heer L. Aardewerk uit Zaamslag hem achterop reed. Het gevolg was, dat Z. door de auto werd gegrepen en boven op de mo torkap terecht kwam. Nadat de voorruit vernield was, viel Z. op de weg. VRIJDAG 21 SEPT. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 7.50 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; 9.S0 Waterstanden; 10.00 Cause rie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Gram.; 10.30 Voor de vrouw; 10.45 Piano; 11.05 Voordracht; 11.25 Orgel; 12.00 Dansmuziek; 12.30 Mededelingen; 12.33 Gram.; 12.45 Sport; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.20 Ork.; 14.00 Voor de vrouw; 14.20 Ork.;' 15.00 Cabaret; 15.35 Orgel; 16.00 Gram.; 16.30 Voor de jeugd; 17.00 Film; 17.25 Causerie; 18.00 Nieuws; 18.15 Fe licitaties; 18.45 Denk om de bocht; 19.00 Koor; 19.15 Prijzen- praatje; 19.30 Causerie'; 19.50 Causerie; 20.00 Nieuws20.05 Boekbespreking; 20.10 'Gram.; 20.30 Benelux; 20.40 Causerie; 21.00 Opera; 21.45 Overz.; 22.00 Lichte muz.; 22.25 Causerie; 22.45 Gebed; 23.00 Niebws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gew. muz.; 8.45 Gram.; 9.15 Voor de zieken; 9.30 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Piano; 11.30 Gram.; 12.30 Mededelingen; 12.33 Koor; 13.00 Nieuws; 13.15 Ensemble; 13.45 Gram.; 14.00 Causerie; 14.15 Kwintet; 14.45 Boekbespreking; 15.05 Ork.; 16.40 Voordracht; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Causerie; 17.45 Gram.; 18.00 Causerie; 18.10 Orgel; 18.30 Causerie; 18.45 Zang; 19.00 Nws.; 19.15 Regeringsuitzending; 19.35 Causerie; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws; 20.05 Voor de jeugd; 21.15 Ork.; 22.15 Piano; 22.30 Boekbespreking; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 18.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 12.60 Koersen,; 13.00 Nws.; 13.15 Orgel; 14.00 Gram.; 15.30 Kamer muziek; 16.15 Gram.; 17.00 Nws.; 17.10 Ork.; 18.00 Gram.; 18.10 Voordracht; 18.20 Gram.; 18.30 Veqr de soldaten; 19.00 Nieuws; 18.80 Film; 19.50 Causerie- 20.00 Gretm.; 20.15 Ork.; 22.00 Nieuws; 28.15 Jazzmuziek; 22.45 Gram.; 23:00 Nieuws; 23.05 Opera. De auto van de heer Aardewerk, die nog getracht had Z. te ontwij ken, kwam vervolgens terecht op een ter plaatse geparkeerde auto, waardoor beide auto's flink wer den beschadigd. Dokter Granaada, die spoedig ter plaatse was, verleende Z., die een gebroken been en arm had op gelopen en bovendien uit enige wonden uit het hoofd hevig bloed de, de eerste hulp en liet hem naar het ziekenhuis in de Axelsestraat vervoeren. De aquariumtentoonstelling, die deze week in de nieuwe brandweerkazerne aan de School- weg wordt gehouden, mag zich in een grote belangstelling verheu gen. Zijn de inzendingen op deze tentoonstelling reeds een bezoek ten volle waard en zullen vele be zoekers vol bewondering zijn ge weest over de pracht van de vissen die in de tropische wateren voor komen, thans heeft de Nederl. Hei demaatschappij nog een zeer mooie collectie inlandse vissoorten aan deze tentoonstelling toegevoegd, waardoor de belangrijkheid van deze tentoonstelling nog is toege nomen. De kermis. Hoewel een koude wind uit het Noordwesten blies, die donkere regenwolken aanvoerde, bleef het weertje de hele Woensdag vrij goed. Velen van buiten de gemeente be zochten de kermis, waaronder een 400-tal Antwerpenaren, die de reis per „Flandria" hadden gemaakt om onze „foor" te bezoeken. In de avonduren heerste er een gezellige drukte op het kermister rein, waar velen de gelegenheid niet lieten voorbijgaan om zichzel- ven, en anderen, te tracteren op de heerlijke wafels en poffertjes in het établissement van de heer M. Beekvelt. Op de hoeken der straten klonk accordeonmuziek en rammelden de centenbakjes. De toneelliefhebbers konden ge nieten van het toneelspel „Zand of Klei", opgevoerd door het Terneu- zens dilettan ten toneel. Het Con certgebouw was jammer genoeg niet tot de laatste stoel bezet. Voor hen, die de eerste uitvoering niet bijwoonden, is er evenwel nog ge legenheid „Zand of Klei" bij de tweede opvoering, die hedenavond plaats vindt, te gaan bijwonen en daarmede een avond van goed to neelspel te beleven. Verbinding Aardenburg St. Kruis hersteld. Nu de nieuwe brug over de wa tergang bij St. Kruis gereed geko men is, behoort de verkeersstrem ming op de hoofdweg Aardenburg St. Kruis tot het verleden. Het herstel van deze brug behoorde tot de serie belangrijke wegen van het Vrije van Sluis, die in uitvoering zijn. Ir. Van Sandick heeft, verge zeld van de technisch ambtenaar de heer P. A. Brakman, de brug na mens het waterschap officieel over genomen van de aannemer, die het werk in uitvoering had. Naar wij vernemen zal de auto busdienst, die gestaakt was, met ingang van de winterdienst worden hervat. Vermoedelijk zal bet rijwielpad dat over een lengte van enkele hon derden meters in het ongerede is geraakt, door het gemeentebestuur worden hersteld. Dat zal door de wielrijders ongetwijfeld op prijs worden gesteld. Dief gegrepen. Reeds enige tijd had men het ver moeden, dat een Belg uit Malde- gem in verscheidene winkels zich schuldig maakte aan het stelen van goederen. Hij bleef soms lange tijd in een winkel en wilde geregeld alles bekijken. In „De Kleine Ba zar" miste men na zijn vertrek een prachtige koekkoekklok en men vermoedde, dat deze Belg daar meer van wist. Toen hij weer in de winkel kwam, werd de politie ge waarschuwd, die hem betrapte toen hij een flesje eau de cologne stie kem in zijn zak liet verdwijnen. Na een verhoor door de Rijkspo litie bekende hij deze diefstal. Bij huiszoeking te Maldegem werd de vermiste klok aangetroffen. De Belg zal nu enige bekeuringen krij gen wegens diefstal en frauduleuze uitvoer. „Elderschans" thans K.K. landbouwschool Het hoofdgebouw van de „Elder schans", dat door oorlogshandelin gen zwaar werd beschadigd, is thans weer geheel hersteld. Door een verbouwing werd het geschikt gemaakt voor de landbouwschool en woning van de directeur dier school. Deze week verhuist de R.K. Landbouwschool van het woonhuis in de Weststraat, waar zij tot he den was gevestigd, naar de nieuwe lokalen op de „Elderschans". Een voordeel is verder, dat op het ter rein van de „Elderschans" tevens een proefveld voor landbouwgewas- sen aanwezig is. Oprichting vereniging van vogelliefhebbers. Diasdagavond werd in hotel ..Het Gulden Vlies" alhier de op richtingsvergadering gehouden van de vereniging van vogellief hebbers. Een 12-tal leden trad toe. In het voorlopig bestuur werden gekozen de heren Jac. Wieland, Axel, voor zitter; J. Wolfert, Sluiskil; R. Janssens, Westdorpe; J. Folkerts- tr,a en J. van der Hagen, beiden te Axel. Het hoeft geen betoog, dat nieuwe leden van hafte welkom zijn. Markt-diefstallen. Reeds sedert geruime tijd was het aan diverse marktkramers op gevallen, dat ze bij het inpakken hunner goederen na afloop van de Zaterdagmarkt telkens goederen vermist en wel voornamelijk tex- tielgoederen. Een pao.r weken geleden reecfe werd van dit feit melding ge maakt bij de commandant der plaatselijke politie alhier. Na een intensief onderzoek kwam vast te Staan, dat meermalen goederen van allerlei aard werden ont vreemd door een inwoonster dezer gemeente, zekere V.Luit de Oosterstraat. Zij legde na verhoor een volledi ge bekentenis af. Verschillende der ontvreemde goederen werden by huiszoeking reeds achterhaald. De bevrijdingsherdenking. Van de ditmaal hier ter plaatse gevieFde herdenkingsdag onzer be vrijding kan getuigd worden, dat zij een sober om niet te zeggen somber karakter droeg, want de straten waren spaarzaam bevlagd. Het programma verliep als door ons gepubliceerd met als inzet de gebruikelijke mis ter nagedachte nis van de gevallen Polen. Verder hadden de gewone plech tigheden plaats van het leggen van bloemen op de graven van gesneu velde Poolse soldaten en tengevol ge der oorlogshandelingen gevallen dertig Axelse burgers, zowel op de R.K. als op de algemene begraaf plaats, terwijl een 10 man sterke Poolse delegatie uit Vlissingen was overgekomen die het Poolse ele ment in de herdenking vertegen woordigde en als naar gewoonte werd onthaald. Het monument, opgericht op de hoek van de Zeestraat en Oranje straat, moet men zien als een hul deblijk aller Axelaars, die daarin het blijvende bewijs hunner bewon dering voor de moed der dappere en edelmoedige overwinnaars zien belichaamd. Opnieuw had het gemeentebe stuur door een welaangevoelde ges te gemeend officieel op deze plaats tot uiting te brengen de ge voelens die Axel bezielen jegens hun bevrijders. De roodwitte Pool se kleuren domineerden in de so bere, maar ook nu weer met tref fend kiese smaak aangebrachte bloemenhulde die bestond uit bloeiende begonia's. Rechts werd het vrijheidsbeeld geflankeerd door onze driekleur, terwijl de Poolse standaard ter linkerzijde was ont rold. In de vooravond had ook op deze plaats de kranslegging van gemeen tewege plaats door burgemeester Van Oeveren. Zowel door het gemeentebestuur en de Poolse delegatie, als van par ticuliere zijde werden bloemstuk ken neergelegd bij het monument. Ook de Axelse kinderen bleven weer niet achter. Zonder officiële toespraken liep alles vlot van stapel, hetgeen ook gezegd kan worden van de plech tigheden bij het z.g. Poolse kruis, langs de weg naar Hulst. De latere avonduren werden ge vuld door concerten van de harmo nie „Concordia", het Hervormd Kinderkoor en „Mondaccordeola". Alleen voor het laatste concert be stond tamelijke belangstelling en alzo werd het al met al maar een povere herdenkingsdag. En toch mag en zal Axel de Polen niet ver geten De Kon. Harmonie gaat concerteren. De Kon. Harmonie van Biervliet zal a.s. Zondag om 5.30 uur een concert geven op het Burg. Ver- plankeplein te Driewegen. Het programma zal voornamelijk bestaan uit populaire marsmuziek en een verzoekmars van de jeugd. De 14e veetentoonstelling. Voor de '14e tentoonstelling van fokvee, vetvee, handelsvee, var kens, geiten en schapen, die op de 19e September te Oost burg werd gehouden, bestond veel belangstel ling. Op het tentoonstellingster rein, het Ledelplein, merkten we tal van autoriteiten op. Er werden ruim 300 dieren aan gevoerd. Burgemeester Hoekzema sprak een welkomstwoord tot alle aan wezigen en bracht dank aan de ge meentewerklieden, die het gehele terrein in orde hadden gebracht. Speciale woorden van welkom gingen naar de heer C. Hamelink, lid van G.S., die door zijn aanwe zigheid van de belangstelling van het prov. bestuur olijk gaf. Nadat de burgemeester de ten toonstelling voor geopend had ver klaard, nam het keuren een aan vang. Daar er in 4 verschillende ringen werd gekeurd, verliep een en an der zeer vlot. De kwaliteit van de jonge stieren was bevredigend, met 2 edele kopnummers. Het fokvee hield een goede belofte voor de toe komst in. Het melkvee werd een beste collectie genoemd met goe de kopnummers. Na veel wikken en wegen van de jury werd de koe Bea van G. F. Moddede Miiliano te Oostburg kampioen van het fokvee en Irene van D. LuteijnCysouw te Zuid- zande reserve-kampioene. Kampioen in afdeling B, het vet vee, werd een schot van de heer J. A. Bertou en Zn. te Oostburg. Kampioen van het handelsvee werd een vaars van de heer J. van Gijs en Zn. te Breskens. De geiten waren goed vertegen woordigd. Kampioene werd de geit van de heer G. v. Hoeve te Nieuw- vliet, die hiermede thans de uitge loofde wisselbeker definitief in zijn bezit heeft gekregen. Tot reserve-kampioene werd ver klaard de geit Marie van de heer Frans de Koek te Oostburg. Vijf en twintig jarig ambts jubileum burgemeester. De burgemeester van Goes, Mr- W. C. ten Kate heeft Dinsdag zijn Agenda HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater, 8 uur: Biosc. ,,De Ooievaars- club". Concertgebouw, 8 uur: Tern. Dilettanten Toneel met „Zand of klei". 25-jarig jubileum gevierd als magistraat. Van de destijds be staande gemeente Stad en Ambt Vollenhove werd hij op 27-jarige leeftijd burgemeester. Na de receptie te zijnen huize Dinsdagmiddag werd Mr- Ten Kate Dinsdagavond in het raad huis te Goes gehuldigd door de raad, waar hij toegesproken werd door het oudste raadslid de heer R. Zuidema. Daarna heeft hij met echtgenote en kinderen, op het bordes van het stadshuis staande, een muzikale hulde in ontvangst genomen van de drie plaatselijke muziekcorpsen. In het Schuttershof werd de burge meester vervolgens gehuldigd door het voltallige gemeenteper- soneel. Hem werd een zilveren sigarendoos aangeboden na een toespraak van de gemeente secretaris, de heer B. Burger. Mevrouw Ten Kate kreeg bloe men. Speciale veemarkten. In verband met verzoeken van belanghebbenden om op de vee markten te Goes verscheidene koeien, graskalveren e.d. direct te kunnen aankopen, is overleg gepleegd met de drie landbouw organisaties en de bond van vee handelaren. Als gevolg daarvan zullen in September en October speciale veemarkten worden ge houden en in November de jaar lijkse najaarsmarkt en veeten toonstelling van vet- en handels vee. Jubileum. %De Chr. muziekver. „Hosanna" vierde haar 40-jarig bestaan. Een van de oprichters, de heer J. I. Brakman, wonende in de Bleke- straat, was van de oprichting af niet alleen lid, doch ook directeur van dit gezelschap. In verband hiermede werd de heer Brakman by Kon. Besluit van 12 Sept. toege kend de eremedaille in zilver ver bonden aan de orde van Oranje- Nassau. Door burgemeester J. C. Everaars werd de welverdiende onderscheiding ten huize van de jubilaris uitgereikt. Eerste steenlegging;. Hedenavond om 7 uur zal voor de muziektent de eerste steen ge legd worden. De fanfare zal hierbij aanwezig zijn. Wegens het vergevorderde Seizoen zal de kiosk pas het vol gend jaar in gebruik worden ge nomen. Aanrijding. Zondagmiddag werd in de Oude Kerkstraat het zoontje van A. van Hecke door eeii vrachtauto aange reden. Het kind werd zodanig aan de knie gewond dat het naar het zie kenhuis moest v/orden vervoerd. De verwonding bleek niet van ernstige aard te zijn. Deze week was Mej. A. P. MEEUSEN— DE MEESTER gedipl. kraamverzorgster, behulpzaam by de duizendste baby. Dat het hakr by herdenking van deze staat van dienst niet aan belangstelling zal ontbreken, is de wens van Vele jonge Moeders. Terneuzen, Sept. 1951. Voor de vele blijken van belangstelling, ontvangen ter gelegenheid van mijn 25-jarig dienst jubileum, betuig ik, mede namens mijn Vrouw en Zoon, mijn hartelijke danik, in het bij zonder aan Directie, Perso neel en Personeelsvereni ging van de N.V. Transport Mij. „Terneuzen". C. J. DE REUS. Terneuzen, 20 Sept. 1951. zou U tijdens de kermis niet eens de aquariumtentoonstel ling bezoeken? Iets derge lijks is in Terneuzen nog niet te zien geweest. Geopend 924 uur. Deelname gevraagd voor cursussen in gedurende a.s. winter. Opgave voor elke cursus afzonderlijk vóór 25 Sep tember bij M. BOGGERD, B 150 te Zaamslag en J. W. DE PUTTER, L 56 te Axel. of Auto zonder Chauffeur? VAN DER SCHANS Stelt U nooit teleur! AUTORIJSCHOOL Westkolkstr. 20 - Tel. 2571 Terneuzen Groothandel Textiel Dames Mode-Artikelen vraagt een Die met een inbrengkapi- laal van 6000,de ver koop voor gezamenlijke re kening in Zeeland op zich kan nemen. Uitvoerige brieven onder No. 322, bu reau van dit blad. Vervaardigd van zuivere Zeeuwse tarwe. Smakelijk en voedzaam. Axelsestraat 18 Tel. 2339 BRUTAAL GEVAL VAN DIEFSTAL. Een brutaal geval van diefstal van een haspel met twee hoog spanningskabels van resp. 71 en 86 meter lengte, voor een waarde van ongeveer 7000 gulden, heeft ich in Schiedam voorgedaan. Op de hoek van de Rotterdam- sedijk en de Mathenesserstraat zijn werkzaamheden aan de gang waar bij ook een Utrechtse be- tonfirma is ingeschakeld. Voor het vervoer van compressoren maakt deze gebruik van de dien sten van de Schiedamse expedi teur Van P- De in Schiedam wo nende arbeider O., die enkele weken geleden uit de dienst van de Utrechtse firma werd ontsla gen, was zo goed met de gang van zaken op de hoogte, dat hij voor privé-doeleinden van die transportfaciliteiten gebruik ging maken. Nadat hij bij de Rotterdamse opkoper P. interesse voor de ka bel had gevonden, bestelde hij op naam van zijn vroegere directie een vrachtauto bij genoemde ex pediteur en liet daarmee de has pel met de kabels naar een fami lielid van de opkoper in Oost- voorne brengen. De opkoper be taalde de overeengekomen dui zend gulden en vrijwel onmid dellijk werd begonnen met het verzagen van de kabel in moot jes van een meter. Aangifte werd gedaan en spoe dig had de Schiedamse politie de zaak rond. De opkoper P. is voor de Officier van Justitie geleid. O. kon echter nog niet worden achterhaald. BOERDERIJBRAND. Dinsdagmiddag is de boerderij van de heer L. Polling te West dorp in de gemeente Borger vrij wel geheel door brand vernield- Van de inboedel kon hoegenaamd niets worden gered. Ook een hoe veelheid hooi en haver ging ver loren. De oorzaak en de totale schade zijn nog niet bekend. De schade wordt evenwel door ver zekering gedekt. ERNSTIGE AUTOBOTSING. Op de rijksweg Eindhoven-Den Bosch is Dinsdagmiddag een luxe auto komende uit de rich ting Den Bosch en bestuurd door de heer H. Zoetmulder uit Eind hoven tegen een uit tegenoverge stelde richting komende militaire vrachtauto gebotst. De heer Zoetmulder en zijn naast hem zittend dochtertje werden ern stig gewond. Twee vriendinne tjes van het dochtertje, de zusjes Bierlaagh werden minder ernstig gewond. De kinderen en de heer Z. zijn naar het ziekenhuis over gebracht. Vi-r- Joessoef, de boze vizier, zag dat de kans v.an zijn mannen om aan het langste eind te trekken in dit watergevecht toenam. Hij wilde daarom zo snel mogelijk de overwinning behalen. „Schiet op alles wat zich in het water bevindt", riep Joessoef. En de rovers begonnen onze vrienden, die hulpeloos ronddreven, onder vuur te nemen. Gelukkig hadden Joessoefs man nen vóór het gevecht begon, ieder dertig teugen sterke arak gedron ken. Dit maakte hun harten moe dig maar hun handen onvast. On ze vrienden waren zo ver mogelijk Jn het water gedoken. Alleen zijn Üieus en ogen kwamen hoven de oppervlakte/ uit. „We moeten er op los!" riep de Sirdar, wiens hoofd van woede purper aanliep. ,,Dat is ongezond", zei Terry rustig, „wij moeten iets beters bedenken!" COöP. VRUCHTENVEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN". Terneuzen, 19 Sept. Groenten. Per 100 stuks in guldens: Sla 3.20 —8.40. Per stuk in centen: Bloemkool 848; Groene komkommers 14 15; Witte komkommers 8—11; Me loenen 2543. Per bos in centen: Selderij 78; Peen 13—32; Kroten 12. Per kg in centen: Andijvie 7 14; Stoksnijbonen 26—60: Princ. bonen 5264; Rode kool 10—12; Sav. kool 1624; Witte kool 6; Peen 10—30; Prei 24—28: Knol selderij 10; Spinazie 2530; Toma ten 1330; Uien 15. Fruit. Appelen: Ellington pippin 18— 32; Cox' Orange pippin 737; Glo rie. van Holland 19—23; Laxton's Superbe 22; Sterappel 20—50; Transparant de Croncels 723. Peren: Beurré Hardy 15—41; Bon ne Louise 1038; Conférence 30; Beurré de Mérode 15; Maagdepeer 1922; Nouveau Poiteau 18; Triomphe de Vienne 43; Kraaipe- ren 1818; Franse wijnpeer 28. Pruimen: Burbank 6—13; Monarch 638; Victoria 629; Druiven 75; Bramen 59; Perziken per 100 stuks ƒ4.10—ƒ5.20; per kg 29—33. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Terneuzen; brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter in. zage ligt een vezoek met bijlagen van de N.V. Caltex Petroleum Mij. (Nederland) te 's-Gravenhage om vergunning tot het oprichten, van een benzine-pompinstallatie in en op het perceel Nieuwe Kerk straat 26, kadastraal gemeente Terneuzen sectie G nr. 1600 en 1995. Op Woensdag 3 October a.s., des namiddags drie uur, zal ten ge meentehuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zowel de verzoeker als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedu rende drie dagen vóór het boven- i emelde tijdstip, ter secretarie- der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrif turen. De aandacht van belangheb benden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvrager van de vergunning of de concessionaris en de in per soon of bij gemachtigde op de in artikel 7 der Hinderwet be doelde zitting verschenen be langhebbende. Terneuzen, 18 Sept. 1951. Burg. en Weth. voornoemd, P. TELLH3GEN, Burgemeester IA. J. D-J3EK, Secretaries De kroon op het werk. Het kon niet uibtlijven, of J. Booij uit A.V.S. moest na Eijn overwinningen de laatste maan den 'n gooi doen naar de Zeeuw se kampioenstitel. Het is hem dan ook gelukt deze in Goes te halen. De afstand, die moest worden afgelegd, bedroeg 800 m. Met deze overwinning heeft hij 2 Zeeuwse titels op zijn naam ge bracht n.l. op de 50Ó0 en 800 m. Ook zijn clubgenoot, de 45-jarige Jan Manders, heeft Zondag een opvallende prestatie geleverd door zich 5de te plaatsen. Duivenver. E.M.M. - Terneuzen. Prijsvlucht uit Neufvilles. Snel heid le duif 1736 m. 1., 5. en 6. P. Verberkmoes; 2. en 4. Jac. Wisse; 3. C. v. d. Hooft; 7. P. van Hoeve; 8. M. Drabbe; 9. en 10. M. Klaassen (Hoek). Ver. „De Grensvliegers" - Eede. Prijsvlucht uit Arras ter gelegen heid van de kermis. Oude duiven: 1. J. de Vreeze; 2. E. Blaeke; 3. C. Dhont; 4. R. Galle; 5. A. Temmerman; 6. G. Baerde- maeker; 8. A. Kegel; 9. M. de Clerck; 10. M. de Smet. Jonge duiven: 1. J. de Vreeze: 2. L. van Winsberghe; 3. P. Leli- aert: 4. M. de Smet; 5. E. Gitsel: 6. K. de Wispelaere; 7. E. Ver hulst; 8. A. Kegel; 9. P, Staelens; 10. M. de Baerdemaker. Duivenkampioenschappen. De verenigingen van duivenlief- hebbers „De Grensvliegers" en „De Bonte Duif" te Aardenburg hebben dezer dagen de kampioenschappen voor het afgelopen seizoen vastge steld. Oude duiven: afgegeven duiven: 1. C. Kodts 470 p.; 2. M. de Smet. 395 p.; 3. J. Moens 364 p.; 4. B. Herman 331 p.; 5. A. Klaaysen 325 p.; 6. G. de Roover 323 p.; 7. Schel- straete 315 p.; 8. K. I.ampo 304 p.; 9. M. de Clerck 298 p.; 10. R, de Wispelaere 278 p. Jonge duiven: afgegeven duiven: Kampioenschap jonge duiven: 1. M. de Smet 193 p.; 2. A. A. Brey- aert 177 p.; 3. E. Gijsel 171 p.; 4. G. van Belleghem 139 p.; 5. R. Gal le 138 p. 1. M. de Smet 342 p.; 2. R. Gtdie 304 p.; 3. Em. Gijsel 256 p.; 4. A. Breyaart 219 p.; 5. R. Blaeke 2#9jp. Half-fond-kampioenschap: L M. de Smet 13 p.; 2. M. de Baerdema ker 11 p.; 3. E. Blaeke 8 p.; 4, A. Klaays 6 p.; 5. B. Herman 5 p. Hoogste aantal prijzen: 1. M. de .Smet 100 prijzen; 2. Cam. Rodts 59 prijzen.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 3