Briefwisseling tussen Harriman en Mossadeq gepubliceerd Persconferentie van Minister Stikker De strijd in Korea De nieuwe tarweprijs f 26 per 100 kg Spanje en het Noord-Atlantisch verdrag West-Duitsland en de Antwerpen-Rijnverbinding DONDERDAG 20 SEPTEMBER 1951. 7e Jaargang No. 1837. „New Look" voor de Britse marine WEERSVERWACHTING. op onder op onder 6.21 18.46 20.06 12.41 6.22 18.43 20.38 13.54 6.24 18.41 21.22 14.57 6.26 18.39 22.19 15.46 HOOGWATER. Uk DE PLECHTIGE OPENING VAN DE STATEN-GENERAAL. Waar blijft ons belastinggeld? De bespreking te Pan Moen Djom De Noordelijken verzoeken de wapenstilstand- besprekingen te hervatten Arbeidsonrust in Engeland Typhusgevaüen in België Koning Talan naar Egypia Amerikaans vliegend reuzenfort verdwenen Verwisseling recepissen en* schuldbewijzen 3'/< pCt Neder!, staatslening 1948 Treinbrieven kunnen niet worden afgehaald De Marshallhulp aan België Frankering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Nêi 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 4,55 per kw£. <.aal Per week 37 cent Losse nummers 7 cent DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cetój iedere regel meer 15 cent Advertentieprijs: per mm 12 et.; minimum pet advertentie 1,80. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het MaandagnummerZaterdags 11 uur Te Washington is Woensdag de briefwisseling tussen Truman's speciale vertegenwoordiger Har riman en de Perzische premier Dr. Mossadeq gepubliceerd, het volgende is er aan ontleend. Mossadeq schreef dat het drei gement der Perzische regering om de Britse employè's binnen een halve maand na overhandi ging van zijn „ultimatum" uit Abadan te doen vertrekken. „In dien dan nog geen bevredigende overeenstemming is bereikt", was gebaseerd op de overweging dat het uitstel in het hervatten der onderhandelingen „onver- dragelijk" was geworden. Hij zeide minister Stokes, toen deze in Augustus j.l. uit Teheran vertrok, een brief te hebben meegegeven, waarin het Perzi sche standpunt was vastgelegd. W" hebben nog geen officiële mededeling hierop uit Londen ontvangen. Ik heb zelfs gehoord dat de Britse regering nieuwe voorstellen van ons verwacht. Deze toestand is ondragelijk ge worden. „Minister Stokes stelde voor dat hetzij een bedrijfsvoerend lichaam, hetzij een Britse direc teur-generaal de leiding zou voe ren over de oliebedrijven in Zuid-Perzië. Dit is onaanvaard baar. De Britse en Ferzische re geringen hebben beide hun goed keuring gehecht aan een formule waarin is bepaald dat het opspo ren en winnen van olie in Perzië en de bestemming der hieruit voortvloeiende baten in handen zal ziin der Perzische autoritei ten. Elke aanvaarding van een hiermede in strijd zijnd voorstel zou de indruk wekken dat de Perzische regering zou instem men met het herleven der „Ang- lo-Iranian" onder een andere dekmantel". „De Perzische regering ontkent niet, vervolgt Mossadeq, „dat een staf van buitenlandse deskundi gen noodwendig aan de Perzi sche oliebedrijven moet verbon den blijven". De Perzische rege ring wil dit stelsel, voor zoverre het niet in strijd is met de bepa lingen van de wet op de nationa lisatie der Perzische olie-indus trie, overnemen. Zij is ook be reid erkende deskundigen van andere landen in dienst te stel len". Harriman schrijft in zijn ant woord dat het doorzenden van het Perzische „ultimatum" aan de Britse regering „overeen stemming moeilijker zou maken". Ik ben nog steeds tot bemiddel^ bereid, doch ik kan dit alleen doen indien beide partijen bereid zijn in een geest van wederzijdse goede wil en op practische grond slag te overleggen, daarbij vol doende aandacht schenkend aan de technische zijde van 't vraag stuk. Commentaar gevend op het Perzische voorstel om de eige naars der „Anglo-Iranian" scha deloos te stellen uit de opbrengst De Britse marine is thans doen de haar schepen een „New Look" te geven, in overeenstemming met ds vereisten voor verdediging te gen aanvallen met atomisehe wa pens. Zowel onderzeeboten als opper vlakteschepen worden in behan deling genomen. De essentie van de veranderingen is wel hierin ge legen, dat open bruggen worden weggewörkt en dat ook alle instru menten en bedieningsapparaten van vitaal belang verdekt worden opgesteld. Het eerste schip, met de ver- nieuwingskuur waarvan men ge reed is gekomen, is de torpedo- bootjager „Relentess", waarvan men een snel, gestroomlijnd anti duikboot-fregat heeft gemaakt. Ook een aantal onderzeeboten van de S-klasse wordt gestroom lijnd. van aan Engeland te leveren olie-producten, zegt Harriman. „Be Amerikaanse regering is van mening dat, indien een regering buitenlandse bezittingen in haar lan/1 overneemt zonder onver wijld de eigenaars op doelmatige wijze schadeloos te stellen niet van nationalisatie doch eerder van inbeslagneming dient te worden gesproken, ongeacht de bedoelingen der aldus handelen de regering. Het is niet voldoen de dat een regering zich in een dergelijk geval bereid verklaart voor de overgenomen bezittingen te betalen, zij moet dit ook kun nen)". fn een commentaar op het Per zische voorstel om Engeland tien millioen ton olieproducten per jaar te verkopen zegt Harriman: „De productie der „Anglo-Ira nian" bedroeg voor de huidige moeilijkheden dertig millioen ton per jaar". Harriman vraagt Mossadeq zijn voorstellen opnieuw in beschou wing te nemen en hij spreekt de hoop uit dat de onderhandelin gen kunnen worden hervat. Mossadeq had voorgesteld de te betalen schadevergoeding te baseren op de stand der aandelen van de „Anglo-Iranian" vóór het aanvaarden door de Perzische volksvertegenwoordiging van de wet op de nationalisatie der olie industrie. De Perzische regering stelt in het schrijven van Mossadeq drie methodes voor om te komen tot „een billijke regeling van de voormalige Engels-Perzische oliemaatschappij met voldoende inachtneming van de eisen der Perzische regering", te weten: 1. Het vaststellen van hetgeen vergoed moet worden en het be drag der vergoeding op basis van de notering der aandelen van de „Anglo-Iranian" vóór het aan vaarden van de wet op de natio nalisatie der olie-industrie door de Perzische volksvertegenwoor diging. 2. De regels, die men bij na tionalisatie in het algemeen volgt in de democratische landen, als basis te nemen voor het vaststel len der vergoeding. Verder verklaart de Perzische regering zich bereid tien millioen ton Perzische olie per jaar aan Engeland te verkopen gedurende een nader overeen te komen pe riode tegen de prijs, die elk jaar internationaal geldt op basis van de F. O. B.-waarde in een Perzi sche haven. Perzië had nömelijk vernomen, dat Engeland deze hoeveelheid per jaar voor bin nenlands gebruik benutte. De Perzische regering verklaart zich bereid de vastgestelde hoe veelheid die aan Engeland wordt verkocht, te leveren aan een wil lekeurige maatschappij of ver- voeronderneming. Mossadeq uit de klacht dat de „Anglo-Iranian" verhindert, dat vele Engelse des kundigen, die zich thans te Aba dan bevinden, in dienst treden van de Perzische nationale olie maatschappij, en voegt hieraan toe, dat Perzië zich er tot nog toe van heeft onthouden, deskundi gen uit andere landen in dienst te nemen. Hij beschuldigt „be paalde employè's van de voorma lige „Anglo-Iranian" ervan, on rust te verwekken en misver standen te scheppen in de be trekkingen tussen beide regerin gen. Twee Britse oliefunctiona rissen uitgewezen. De Perzische olieraad heeft 2 vooraanstaande Britse functio narissen van de Engels-Perzische oliemaatschappij bevolen Perzië vóór Zondag te verlaten. De raad heeft geen reden opgegeven voor het intrekken van de verblijfs vergunningen van deze twee En gelsen, James Cunningham, in specteur voor de verbindingen van de „Anglo-Iranian", die Don derdag door een Pers is vervan gen, en Dudley Box, de chef van de afdeling scheepvaart dezer maatschappij, die verantwoorde lijk geacht wordt voor het ver trek van vijf zeewaardige Britse sleepboten, die de koninklijke marine Zondag van Abadan naar Basrah escorteerde. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdagoch tend tot Donderdagavond. Overwegend droog. Bijna overal droog weer. Over drijvende wolkenvelden, afgewis seld door flinke opklaringen. Zwak ke tot matige wind tussen Noord- West en West. Iets warmer dan gisteren. ZON. EN MAANSTANDEN. ZON MAAN 20 21 22 23 VRIJDAG 21 SEPTEMBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 5.13 5.48 6.28 6.38 n.m. 5.29 6.04 6.44 De Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, Mr. D. U- Stikker, heeft Dinsdag op een persconferentie verklaard, dat de regering „zónder enig voorbe houd" accoord zal gaan met de toelating van Griekenland en Turkije tot het Noord-Atlantisch verdrag. De minister voegde hier ech ter aan toe, dat enige moeilijk heid zal kunnen worden ver wacht ten aanzien van het rati ficeren door het Nederlandse parlement, zolang er niet meer bekend is over de op te richten organisatie. Mr. Stikker, die lid is van het ministercomité van de Noord- Atlantische raad, weigerde meer te zeggen over de op te richten organisatie. zei dat de raad, die deze week te Ottawa bijeen is, niet had gesproken over de mogelyk- hfjd van een toelating van Span je tot de Noord-Atlantische or ganisatie. Op de vraag of wel licht West-Duitsland zou worden toegelaten antwoordde de minis ter „wie zal het zeggen"? Mr. Stikker zei, dat de raad, die thans twaalf leden telt, wel dra wellicht vijftien leden zal omvatten. Minister Stikker zeide te ho pen. dat niemand „die valse illu sie" zou koesteren, dat de poli tieke en economische problemen van het Atlantische pact snel op gelost konden worden. Met ge duld en hard werk moest men stap voor stap vooruit gaan. Men diende verder slechts practische problemen die men onmiddellijk kon oplossen, onder de ogen te zien. De minister was van oordeel, dat men er voor zorg moest dragen, dat het niet- militaire werk van de Atlanti sche raad, niet in conflict met het werk der Verenigde Naties zou komen. De leden van de O.E.E.S., van welker raad minister Stikker voorzitter is, ondervonden grote moeilijkheden, zo vervolgde de minister, van de ongunstige be talingsbalans. Deze was eerder ontstaan door de stijging der wereldprijzen voor grondstoffen dan door de herbewapeningspro grams. Het zou buitengewoon moeilijk zijn de productie te ver hogen. Hij wenste geen commen taar te geven op de vraag of men een „super-permanente groep" voor zowel economische als mi litaire ordening zou instellen. De kwestie werd nog besproken. Naar zijn mening zou het nog lang duren alvorens er een ge meenschappelijke nationaliteit van het Atlantisch pact zou ko men. Mogelijk viel deze kwestie buiten die van een landenfede- ratie. De leden zouden echter op de lange duur veel kunnen doen voor de coördinatie op politiek, economisch en cultureel gebied- Men zou stap voor stap voor waarts gaan naar een welverbon den gemeenschap. H. M. Koningin Juliana heeft Dinsdagmiddag voor de vierde maal sinds zij de troon heeft bestegen, de zitting van de Staten- Generaal in de Ridderzaal te Den Haag plechtig geopend met het uitspreken van de Troonrede. KONINGIN JULIANA TIJDENS HET UITSPREKEN VAN DE TROONREDE. RECHTS PRINS BERNHARD. Van de afdeling perszaken van het ministerie van Financiën ont vingen wij een handige brochure, getiteld „Waar blijft ons belas tinggeld?" Deze brochure stelt zich ten doel de leek een populaire uiteen zetting te geven van de millioe- nen-nota. De tekst is van Drs. W. J. van de Woestijne, terwijl B. ten Hove voor een aantal pakkende teke ningen zorgde. De brochure is tegen de prijs van 17 cent verkrijgbaar op de postkantoren, bij de boekhandel of rechtstreeks bij de Staatsuit geverij. Tijdens een hevig luchtgevecht in Korea tussen Amerikaanse toestellen van het type F.-90 en Sabre en Migs van de tegenstan der zijn vijf Migs beschadigd en werd één Mig vernield. De strijd werd gedeeltelijk op tien duizend meter hoogte geleverd, gedeeltelijk enkele meters boven de grond. Uit een officiële bekendmaking van de V. N. over de bespreking te Pan Moen Djom tussen ver bindingsofficieren der V. N. en communisten blijkt, dat de jong ste communistische beschuldiging over een schending van de neu trale zone van Kaesong het eni ge belangrijke onderwerp was dezer bespreking. In de bekendmaking wordt ge sproken van „opmerkelijke ver anderingen" in de houding der communisten, toen de onderhan- delingsgroep der V. N. het gebied van Kaesong naderde. Commu nistische soldaten en burgers van Kaesong spreidden een vriend schappelijke houding ten toon. In tegenstelling met voorafgaan de keren, aldus deze bekendma king. De Noordelijken hebben heden verzocht de wapenstilstandsbe sprekingen te hervatten. Het verzoek, dat afkomstig is van de Noordkoreaanse en Chi nese bevelhebbers, werd door ra dio-Peking uitgezonden. De Noordelijke generaaK ver zochten generaal Ridgway hierin de wapenstilstandsbesprekingen te Kaesong onmiddellijk te her- De havenstakingen t,e Bristol! en in de East India havens te Don- den zijn geëindigd. Het ging hier om extra betaling en werkverdeling". In de haven van Tilbury, aan de monding van de Theems, zijn nog 1800 man in staking uit protest tegen aanne ming van extra arbeiders. Op 18 schepen is het werk stil gelegd. Een 4500 man lichtper- soneel zet de langzaam-aan-cam- pagne Joor hoger loon voort. In Londen en Manchester zijn thans ongeveer 4500 havenarbei ders in staking. Het werk op 38 schepen ligt stil. 4500 Sleepboot- personeel in het Londense haven gebied weigeren overwerk te verrichten. De 2500 man in de haven van Manchester begonnen hun sta king Woensdagochtend uit pro test tegen de schorsing van 29 collega's, die weigerden over werk te verrichten. Het werk op 21 schepen ligt door deze staking die twee dagen zal duren, stil- Het blad „Het Volk" schrijft dat te Nieuwerkerken twee geval len van typhus worden gemeld en 1 te Berlare. De medische commissie van Aalst heeft vergaderd om de toe stand te bespreken, zo voegt het blad er aan toe. Koning Talal van Jordanië zal binnenkort een officieel bezoek aan Egypte brengen, aldus meldt de onafhankelijke „Al Ahram". De koning zal ook andere Arabi sche landen bezoeken. Een Egyptische ere-missie on der leiding van minister van Buitenlandse Zaken Salah el Din en waarvan ook de adjudant van koning Faroek, Ferki Omar Fa- thy Pasja, deel uitmaakte, heeft Maandag koning Talal de geluk wensen van koning Faroek en de Egyptische regering bij gelegen heid van zijn troonsbestijging overgebracht- De nieuwe tarweprijs voor de oogst 1952 is vastgesteld op ƒ26 per honderd kg (oude prijs was ƒ24,25). Dit heeft de minister van Landbouw gistermiddag me degedeeld op de te Den Haag ge houden jaarvergadering van de Kon. Nederlandse Zuivelbond. In de stijging van de tarweprijs, zo deelt men ons van de zijde van het ministerie van Landbouw Visserij en Voedselvoorziening mede, is de stijging van de kost prijs, zoals deze is berekend door het Landbouw Economisch Insti tuut, geheel opgenomen. De nieu we prijs heeft daardoor het sti mulerende karakter voor de tar- weteelt in ons land behouden. Ter voorkoming van in hoofd zaak met harde valuta te bekos tigen, import van tarwe voor de broodgraanvoorziening gaat de regering van het standpunt uit, dat de Nederlandse tarwever- bouw een grotere omvang moet krijgen dan de laatste jaren het geval is geweest. Hét hoofdkwartier van de groep „Verre Oosten" der Amerikaanse luchtmacht heeft meegedeeld, dat een „B-29" vliegend reuzenfort is verdwenen. In de Japanse Zee heeft een der vliegtuigen die aan de opsporings werkzaamheden. deelnemen, een wrak waargenomen. De Amerikaanse regering heeft er kennis van genomep dat Frankrijk en Engeland tegen het opnemen van Spanje in de Noord- Atinntische organisatie zijn ge kant. Bij de te Washington gehouden besprekingen tussen de ministers van Buitenlandse Zaken van de Westelijke Grote Drie zijn de ver schillende standpunten nogmaals uiteengezet en daarom werd de Spaanse kwestie niet in de ge- meensehlappeiyke verklaring ge noemd, aldus verklaarden bevoeg de Amerikaanse leringen te Washington. Aangezien het toetreden van 'n nieuw lid tot de Noord-Atlanti sche organisatie de goedkeuring moet hebben van alle leden, zou dit betekenen, dat Spanje niet in de organisatie zal worden opgeno men. Bijgevolg blijft de Ver. Staten voorlopig niets anders over dan 6.54 voor de burgers van de landen vatten. West-Duitsland hecht grote waarde aan een verbetering van de verbinding van Antwerpen, met de Rijn, zo heeft de vertegenwoor diger van het Westduitse ministe rie van Verkeer, verklaard tijdens een bezoek van Antwerpse haven- specialisten aan Keulen. West-Duitsland was volgens Seiermann sterk geïnteresseerd in de uitgroei van Antwerpen als Rijnhaven en als zeehaven. Duitsland heeft zowel bij Ant werpen als hij Rotterdam het grootste belang als poorten tot de wereldzeeën, zo zeide hij. Hij vroeg overigens erkenning van het Duitse standpunt, dat de Duitse zeehavens in het Rijnge biieid compensatie moeten vinden ■voor het natuurlijke achterland, dat zij hebben verloren. De kwesties, die op tiet gebied der binnenscheepvaart nog te re gelen waren, „zijn volgens hem eerder van internationale aard dan wel tweezijdige kwesties tussen Duitsland en België. Hét doel moest daarbij volgens hem zijn de vrijheid der Rijnvaart te herstellen in een vorm, die met de eisen van deze eeuw rekening houdt. De in de Rijnvaart werkende ondernemin gen moesten zich een „vrijheid in orde" trachten te verwerven. De Antwerpse delegatie stond onder leiding van de directeur der Antwerpse havens, de heer Lee mans, die zich voor een verster king der practische samenwerking tussen Duitsland en België heeft uitgesproken. Hij zeide dat er geen tegenstellingen meer bestaan tus sen Antwerpen en de Rijnhavens noch tussen Antwerpen en de W. Duitse zeehavens. Leemans legde er de nadruk op, dat Antwerpen in toenemende ma te een thuishaven voor de Duitse zeevloot wil worden. In de eerste 7 maanden van dit jaar liepen reeds 629 Duitse sche pen met een half millioen ton in Antwerpen binnen. Wat Antwer pen betrof, zo zeide Leemans, staat niets een verdere ontwikke ling van de Duitse rederijen in zijn havens in de weg. België zou het integendeel toejuichen indien deze ontwikkeling een nog hogere vlucht zou nemen dan vóór de oor log. 't sluiten van een tweezijdig mili tair verdrag met Spanje. Toch houden zekere diplomatie ke kringen rekening met de moge lijkheid om ook Portugal in dit verdrag op te nemen. Portugal is van oudsher voorstander geweest van het opnemen van Spanje in de Noord-Atlantische organisatie. De Amerikaanse commissie, die thans in Spanje de geografische verdeling van de eventuele Ame- rikaane vloot- en luchtbases vast stelt, schijnt tegelijkertijd ook te onderzoeken op welke wijze de Spaanse land-, vloot- en lucht strijdkrachten kunnen worden ge moderniseerd. Dit punt komt ech ter op het tweede plan, aldus ver klaarde men te Washington. Van een deelnemen van Spanje aan het Europese leger zou geen sprake zijn. De behoeften van W.- Europa aan oorlogsmateriaal stel den de Ver. Staten reeds zeer ho ge eisen. Eerst op grond van het rapport van bovengenoemde studiecom missie der Ver. Staten zal over 'n Amerikaans-Spaanse militaire overeenkomst worden onderhan deld. Aangezien deze overeen komst 2-zijdig of ingeval van deelnemen van Portugal 3-zijdig zal zrjn, kunnen de Amerikaanse steunpunten in Spanje niet wor den opgenomen fn het Noord-At lantische verdedigingssysteem. Bijgevolg kan het hierbij be halve in geval van oorlog slechts gaan om steunpunten voor het uitvoeren van tussenlandingen en voor ravitaillerings-doeleinden voor Amerikaanse schepen en vliegtuigen, aldus A.F.P. De met tarwe bebouwde opper vlakte mag niet door de uitbrei ding van de verbouw van de voe- dergranen verder inkrimpen. Niet alleen wordt daarom de tar weprijs een voor de verhouw sti mulerend karakter gegeven maar handhaaft de regering ook de regeling, waarbij voedergra- nen als gerst en haver tegen een vastgestelde prijs worden ingeno men, indien per bedrijf het areaal van deze gewassen de met tarwe bebouwde oppervlakte overtreft. De regeling zal boven dien voor de haver worden ver scherpt. Aangezien de nieuwe tarwe prijs geldt voor de oogst 1952 heeft, zo deelt men ons tenslotte mede, deze prijsverhoging uiter aard geen invloed op de huidige broodprijs. Het ministerie van Financiën deelt mee, dat van Maandag 1 October af bij het bureau verwis seling van het agentschap van het ministerie van Financiën te Amsterdam, de gelegenheid wordt opengesteld tot kosteloze verwisseling in definitieve schuldbewijzen der 3% Neder landse Staatslening 1948 van recepissen der 314 Nederland se Staatslening 1948 en als voor lopige schuldbewijzen der 3(4 Nederlandse Staatslening 1948 dienstdoende mantels der 33V2 Nederlandse Staats lening 1938 met couponblad 3(4 Nederlandse Staatslening 1948. Zoals reeds is meegedeeld, zal van 7 October a.s. af de gelegen heid tot verzending van z-g- trein brieven weer voor iedereen wor den opengesteld, zulks op aan drang van de P.T.T. en van het bedrijfsleven. De treinbrieven mogen uitslui tend bestemd zijn voor een wille keurige plaats in het binnenland en voor verder vervoer per lucht post via Schiphol naar 't buiten land. Op de plaats van bestemming komen de treinbrieven in de nor male postbestelling van de P.T.T. De als expresse verzenden trein brieven worden in de expresse- bestelling opgenomen. De treinbrieven kunnen dus niet op de stations worden afgehaald. Van officiële zijde te Brussel, wordt, aldus Het Laatste Nieuws, tegengesproken dat België voor nemens zou zijn van de Mar shall-hulp af te zien. zoals in een bericht van een Amerikaans persagentschap werd gemeld. In sommige kringen werd hierover wel gesproken, doch men is tot de slotsom gekomen, dat België zijn uitvoer naar de andere lan den van de Europese betalings unie niet zou kunnen handhaven, indien de indirecte hulp van de Verenigde Staten in de vorm van' dollarcredieten voor de Belgi sche uitvoer zou worden opgege ven. EEN DODE BIJ Al TOBOTSEVt. TE WILDERVANK. Te Bareveld bij Wildervank ge beurde gisteren een ernstige auio- botsing," tengevolge waarvan de transportaannemer J. K. uit Hoo- gezand op slag werd gedood. Waar schijnlijk doordat de heer K. geen voorrang verleende, werd zijn Ci- troënauto in de flank geramd door een uit de richting Wildervank ko mende personenauto, bestuurd door de heer J. E. D. uit Veendam. In deze wagen waren tevens de ouders van de heer D. gezeten, die door hun zoon in Assen naar de trein zouden worden gebracht. De wagen van de heer K. sloeg na de botsing enige keren over de kop. De be stuurder werd door te hulp gescho ten toeschouwers uit het wrak van de auto gehaald. De in de nabijheid wonende artsen Smit en Van Len- ning waren ogenblikkelijk ter plaatse, doch de heer K. overleed enige ogenblikken na het ongeluk. De heer D. werd eveneens uit zijn wagen geslingerd. Hij zowel als zjjn ouders kwamen er echter met enige lichte verwondingen af. Beide auto's werden ernstig beschadigd.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1