UIT DE PROVINCIE BINNENLANDS NIEUWS SPORT RECHTSZAKEN Terry en Berry in de bril van Sultan Sar Dertien grotonderzoekers tijdelijk ingesloten NIEUWS TERNEUZEN. BRESKENS PHILIPPINE. SAS VAN GENT. AXEL. ROOFOVERVAL TE GRONINGEN. LOSGESCHOTEN BAK DOODDE ARBEIDER. WIELRENNEN. TENNIS. DUIVENSPORT. TERUGKERENDE ZEEUWS-VLAAMSE KOREA-VRIJWILLIGERS. Met een uit Korea thuisva rend troepentransportschip, ver moedelijke aankomst 1 Oct. 1951, hopen de volgende Zeeuws- Vlaamse Korea-vrijwilligers van het Nederlandse det. Ver Naties terug te keren: Sergt. Th. Warmerdam, kamp „De Havens" te Breskens. Korp. S. C. de Kraker, Prinses Beatrixstr. 52 te Schoondijke. Soldt- A. W. Geelhoedt, Van Steenbergenlaan 48 te Terneuzen. C.J-M.V.-weekend te Ter- neuzen. Winterprogramma samen gesteld. Zaterdag en Zondag is in Ter- neuzen een weekend gehouden door de provinciale commissie van het C.J.M.V. en het Jongens werk. Deze bijeenkomst stond cntjer leiding van de heer C. Leunis, voorzitter van de provin ciale commissie. Tijdens het weekend is het werkprogram voor het seizoen 1951/52 in grote lijnen vastge steld- JÜle P.C.-leden worden ingezet bij het bezoeken van de afdelin gen. Men hoopt op 1 Januari a.s. een overzicht te kunnen samen stellen van de stand van zaken van het C-J.M.V.-werk in Zee land. Op 13 en 14 October a.s. belegt de prov. commissie een bestuur dersweekend in het Jeugdcen trum te Domburg. Daar worden naast de leden van de prov. com missie verwacht de bestuursleden van vele afdelingen in Zeeland, alsmede de kernleden. Tijdens dit weekend zal uitvoerig wor den gesproken over de program ma's van de jaarfeesten, die iedere vereniging pleegt te hou den. In provinciaal verband wordt op 3 November te Goes een najaarswerkvergadering ge organiseerd. Tijdens deze verga dering zal de districtssecretaris, de heer J. C. Gordeau, spreken ovdr de actie „Op naar de 60.000". Deze actie wordt gevoerd in het kader van het 100-jarig bestaan van het C-J.M.V.-werk in Neder land, dat in 1953 zal worden ge vierd. Het hoogtepunt in het C.JJVl.V.-werk in 't nieuwe sei- zoen zal ongetwijfeld zijn de grote provinciale bondsdag, die op tweede Paasdag 1952 in de Veilinghal te Middelburg zal worden gehouden. Meer dan 1000 jongens en meisjes worden daar verwacht. Voor de eerste maal zal de provinciale bondsdag of- fideel door de C-J.M.V. en de Chr. Jonge Vrouwen Federatie worden georganiseerd. Ctok is tijdens het weekend reeds gesproken over het zomer- werk in 1952- Voorlopig werd be paald, dat indien er liefhbeberij gertoeg is, een reis naar de Ar dennen op het programma zal worden geplaatst, mede met het doel het contact met de Belgi sche C.J.M.V. te bevorderen. Ook een waferkamp zou tot de moge lijkheden behoren. Ter verdie ping van het geestelijk besef wil men in Brabant een zomerdag organiseren. Dit zou in combina tie kunnen geschieden met de prefv. commissie van Noord-Bra- batit. Ook over het Jongenswerk werd uitvoerig van gedachten gewisseld. Voor de leiders zal een leiders weekend worden georga- iïreinverkeer Arnhem-Elst-Nijmegen Zondag 23 September gestremd In verband met herstellings- wefkzaamheden aan de spoor brug over de Rijn bij Oosterbeek zal het treinverkeer tussen Nij megen en Arnhem op Zondag 23 September a.s. van aanvang dienst af tot vermoedelijk 17 uur gestremd zijn. De electrische treinen naar en van Utrecht en dé stoomtreinen naar en van Zwolle beginnen, resp. eindigen, te Arnhem. De stoomtreinen naar en van Venlo beginnen, resp. eindigen te Nijmegen. De Diesel-electrische trein, die normaal om 6.56 uur van Utrecht D-S. via Arnhem naar Nijmegen vertrekt, zal 23 September a.s. via Geldermalsen-Tiel worden geleid. Reizigers voor Arnhem kunnen dus niet met deze trein reizen. Tussen Arnhem-station en Nij- mqgen-station zal een autobus- worden onderhouden ter vervanging van de treinen. Deze bibsen hebben te Arnhem aan sluiting van en op de treinen van en naar Utrecht en Zwolle en te Nijmegen van en op de treinen van en naar Roermond en 's-Her- togenbosch. In geval van vertra ging zullen de aansluitende trei nen zoveel mogelijk de corres ponderende bussen afwachten. De ter vervanging van de trei nen ingelegde bussen zullen met uitzondering van één rit in elke richting niet stoppen te Eist. Reizigers van een naar deze Plaats moeten gebruik maken van de N.S.-autobusdienst Arn- nem-Nijmegen v.v-, vermeld in tabel 73 van <je reisgids, welke normaal blijft rijden. Het treinverkeer naar en van og richting Kesteren-Tiel onder vindt geen hinder en zal normaal ^uen onderhouden. i verzending van bagage en h^wi® ®n °P het baanvak Arn- nem-Nijmegen vv, moet met houden"1*' reKCn*n£ worden ge- niseerd te Kapelle. Dit wordt ge houden op 21 en 22 Juni 1952. Ook worden leiderscursussen ge houden onder leiding van een jongenswerksecretaris van het C.J-M.V. Deze cursussen worden gehouden in Goes, Terneuzen en Zierikzee. Benoemingen,. Tot P.C.-lid voor West Zeeuws- Vlaanderen werd benoemd de heer Meeuwsen te Breskens. Voor Oost Zeeuws-Vlaanderen werd benoemd de heer A. v. d. Roo- vaart, die tevens de prov- jon genswerkcommissie in de provin ciale commissie zal vertegen woordigen. Zondagmorgen werd afscheid genomen van de penningmeester, de heer P. Loof te Terneuzen, die wegens vertrek naar Roosendaal heeft moeten bedanken. Hij werd toegesproken door de heer Leu nis, die de scheidende functiona ris een boekwerk aanbood- Mevr. Loof ontving bloemen. De heer Loof zal als penning meester worden opgevolgd door de heer C. de Jonge te Yerseke. De pscudo-vogel pest. Gisteren werd alhier bij een par ticuliere kippenhouder in de kom der gemeente een nieuw geval van de besmettelijke vogelpest gecon stateerd. De Kermis 1951. Toen wij onlangs in één onzer edities schreven, dat de markt „vol" zou staan, hadden we niet verwacht, dat het zo „tjokvol" zou worden als we bij een be zoek aan de markt konden vast stellen. Het amusementspaleis en de autoscooters vullen het centrum van de markt volkomen. Buiten de vermakelijkheden en kansspe len van vorig jaar zagen we nu een nieuwe fietsmolen, die een attractie bleek voor de jeugd. De levende ponies, de vlindermolen evenals de oude getrouwe carous- sel van Du Pont hadden evenmin over belangstelling te klagen. Na enkele jaren van afwezigheid is er ook weer de zweefmolen. De nieuwe sensatie van deze kermis is de z.g. kleefwand. Ve len kijken uit hogere regionen op de klevers neer en wagen zich niet aan het experiment. Voor hen, die hun geluk willen beproeven zijn er verschillende kansspelen, waarbij de windhon- denrennen naast de bumpersspe- len en de magneetbloemen wel zeer attractief zijn. Men kan ook tien minuten toe ven in de „wildernis"; men kan heerlijk smullen van gerookte paling en de wafels zijn weer bros en knappend als altijd. De schutters kunnen rozen schieten, terwijl het touwtrek- spel de deelnemers voor tal van verrassingen stelt. De krachtpatsers kunnen hun macht botvieren op de kop van jut. Maandagavond was het tame lijk druk. Gisterenavond was het minder, maar vandaag verwach ten we met de marktdag, indien het weer tenminste meewerkt, veel bezoek van buiten Terneu zen. Zand of klei. In het Concertgebouw treedt hedenavond en morgen, zoals reeds per advertentie werd be kendgemaakt, het Terneuzense dilettanten-toneelgezelschap voor het voetlicht. Zij brengen het be kende toneelspel „Zand of klei", een spel dat reeds bij vorige op voeringen succes oogstte. „Zand of klei", hoewel door amateurs gespeeld, is een spel van goed gehalte, waarbij we bij voorbaat wijzen op het uitste kende spel, dat sommige mede spelenden laten zien. bloemen te leggen bij het Poolse monument aan de Zeestraat-hoek Oranjestraat. Laten wij opnieuw tonen, dat wij de offers, die de Poolse sol daten in 1944 hebben gebracht, nog niet zijn vergeten. Aanrijding. In de Dorpstraat alhier deed zich een aanrijding voor tussen een luxe auto en een vrachtauto. Doordat een met vlas geladen vrachtauto plotseling linksaf draai de, moest de daarachter komende vrachtauto, bestuurd door de heer W. uit St. Laurens, plotseling remmen. De daarachter komende luxe auto, bestuurd door de heer J. uit Brussel, bemerkte dit remmen te laat en reed op de vrachtauto van de heer W. in. Met enige materiële schade en de schrik liep dit ongeval goed af. Vismijn. Visaanvoer op de vismijn te Breskens in de week van 9 tot en met 15 September. 2270 Kg bot, 41 tot 16; 1577 kg schar, 60 tot 16; 4163 kg schol, 42 tot 16; 413 kg tong, 188 tot 129; 7S62 kg export-gamalen 183 tot 31; 996 kg handelsgarnalen 101 tot 25; 55 kg onverkochte vis voor vismeel. Geslipt. In de nacht van Maandag op Dinsdag omstreeks 1 uur kwam de chauffeur A. v. d. V. uit Terneu zen, uit de richting Isabellasluis in een Kaiser Frazer de kom dezer gemeente inrijden, toen de auto plotseling slipte en v. d. V. recht op een ter plaatse staand muurtje reed. Nadat de voorzijde van de auto practisch geheel was inge drukt, is zij vermoedelijk nogmaals op het muurtje terecht gekomen en thans werd de Kaiser Frazer langs de gehele rechterzijde zwaar be schadigd. Door de geweldige klap werden vele in deze omgeving wonenden uit hun slaap wakker geschud en daar v. d. V. zich niet uit de cabine kon vrijmaken, verleenden zij hem hulp. Wonder boven wonder bleek hij slechts licht aan het gelaat ge wond te zijn, terwijl hij klaagde over pijn in een der schouderbla den. Ongewone ladingswerkzaam- lieden. Toen eind vorige week een tiental arbeiders van de fosfaat- fabriek weigerden het Engelse motorschip „Lady Stella" met zakken superfosfaat te laden en de andere arbeiders niet gemist konden worden bij het lossen van het s.s. „Larenberg", hebben de kantoorbedienden en hoger technisch personeel het 250 ton metende schip afgeladen. Dit ongewone schouwspel verspreid de zich als een lopend vuurtje door de gemeente en zo hadden de nieuwtbakken bootwerkers niet over publieke belangstelling te klagen. Het is ook geen da gelijks voorkomend verschijnsel een afdelingschef of kantoorbe diende met zakken van 100 kg te zien sjouwen. Gemeenteraad. Zaterdagmiddag kwam de ge meenteraad in spoedzitting bij een om de kwestie te bespreken van het „Damfeest". Vorige raadsvergadering staakten de stemmen over een voorstel voor subsidieverlening van 500. Deze keer werd het voorstel verwor pen en werd het vorstel van B. en W. voor een subsidie van ƒ1000 aangenomen. Op 30 Sep tember a.s. zal de nieuwe traver se langs de Westkade feestelijk in gebruik worden genomen. Muziekfeest. Zondag nam het Sasse harmo niegezelschap deel aan een mars concours te Moerbeke (België). In concurrentie met een zevental andere muziekverenigingen wis ten „De Verenigde Vrienden" het hoogste aantal punten te beha len n.l. 87 punten op 100. Het was temeer een mooie prestatie aangezien het de eerste keer was. dat de Sasse harmonie aan een marsconcours deelneemt. GEVONDEN VOORWERPEN Terneuzen. De korpschef van het gemeen telijk politiekorps te Terneuzen maakt bekend, dat de navolgende gevctaden voorwerpen zijn te be komen aan de daarachter vermel de adressen: Autostep, Bur. Prov. Stoomboot- dienst; fcr. dameshandschoen, Van Breda Vriesman, Herengracht 11; enkele muntbiljetten, Perdaan, NieuWstraat; damesregencape, J. van Damme, K. Kerkstraat 18; aipinomuts, kantoor P.T.T., Van Steen.bergenl.plastic mantelband, M. Dees, Steenkamplaan 92; kin- derportemonnaie, A. Vinke, Dijk- straat 25; muntbiljet, De Waal, Noordstraat 1; bril, F. Dekker, O 4; rozenkrans, Dieleman, Noord straat 30schooletui, Dr. Buijze- straat 3. DGORNSPIJKS DIERENPARK OP ZONDAG GESLOTEN? De gemeenteraad van Doorn spijk heeft met negen stemmen vóór (S.G-P-, A.R. en C.H.) en één tegen (P.v.d.A.) een voorstel aan genomen om het dierenpark in de buurtschap 't Harde" bij Doornspijk niet meer op Zonda gen tegen entrée open te stellen. Het motief van de meerderheid van de raad was, dat de Zondags rust door dit verbod wordt be vorderd. Burgemeester U. de Vries, lid van de A.R.-partij, heeft zich heftig tegen dit voor stel verzet. Hij zeide o-m. tot de raadsleden: „Laat Doornspijk geen gebied worden, waar de overheid zich schuldig maakt aan geestelijke dwang. Al heeft U de meerderheid in een bepaald col lege dan moogt U nog uw wil niet opleggen aan andersdenken- ken, wanneer hun persoonlijke vrijheden worden aangetast. Wanneer dit wel gebeurt, krij gen we een dictatuur, welke in wezen niet veel verschilt van die achter het ijzeren gordijn. De overheid is er om te verhinderen, dat de Zondagsrust door exces sen wordt verstoord en daar is in dit geval geen sprake van. Volstrekte Zondagsrust is niet mogelijk in onze maatschappij. Als U op Zondag uw koeien melkt, gaat het niet alleen om de dieren, maar ook om de ren dabiliteit van uw bedrijf en wanneer U het electrisch licht aansteekt of {ie radio aanzet, dan vergeet U dat daar mensen voor in de weer zijn. Zondagsrust is een persoonlijk begrip en wij moeten in dit opzicht niet tot dwang onze toevlucht nemen." Bloemenhulde. Onder verwijzing naar het programma voor 19 September, dat wij opnamen in een onzer vorige nummers, kunnen wij thans nog mededelen, dat de be volking dezer gemeente in de ge legenheid zal worden gesteld op nieuw haar dankbaarheid jegens de bevrijders te tonen. De mogelijkheid bestaat name lijk om na de kranslegging, die om half zes namens het ge meentebestuur zal plaats hebben, MIJNHARDTJES: sterke, bestrijders van pijnen „EEN NARROW ESCAPE', Dertien Belgische grotonder zoekers die Zondag 16 Septem ber een ontdekkingstocht onder namen in de „Trou Bernard" op do grens tussen de gemeenten Maillen en Mont-sur-Meuse, worden bij het verlaten van de grot, door een neerstortend rots blok ingesloten. Een afdeling van de genie, als mede de brandweer uit Namen en de rijkswacht uit verschillen de gemeenten, waren spoedig ter plaatse om hulp te bieden. De dertien ingeslotenen onder wie zich drie vrouwen bevonden, konden na drie uren worden be vrijd, aldus meldt „Het Laatste Nieuws". Deze grondonderzoekers uit Namen hadden besloten de „Trou Bernhard", te Mont-sur-Meuse, te onderzoeken. Het gaat hier om een put die 125 meter diep is. Het gezelschap bleef in telefonische verbinding met een afdeling bo ven de grond. Zondag om 4 uur 's middags kwamen de onderzoekers, die naar beneden waren gegaan, te rug naar boven. Drie onder hen hadden reeds de uitgang bereikt, toen Leopold Egon, terug daalde om eten te brengen aan de ach tergebleven. Toen hij 7 meter diep was kwam plots een grote rotsblok los, die de uitgang geheel versperde. Gelukkig werd de telefoon draad niet vernield, zodat zij, die boven gebleven waren, ver der in verbinding bleven met hen die zich in de put bevonden. De brandweer van Namen en die van Dinant, met de rijks wacht van Assesse werden ge waarschuwd. Om twintig minuten over zes kon de heer Egon bevrijd wor den en naar een ziekenhuis wor den overgebracht. Een peloton van_de genietroe pen van Jamt)6s~9aalde daarna af en het gelukte hen de dertien opgeslotcnen, die tot op een plat form, op 16 m van de grond ge komen waren te redden. Meer geld voor atoomfabriek President Truman heeft het Con gres om 484.240.000 dollar extra verzocht voor de bouw van een fabriek voor atoomenergie aaa de rivier de Savannah in Z.-Carolina. De fabriek die, naar men meent te weten, verband houdt met de fabricage van de water stofbom zal 1180 millioen dol lar kosten. De president verklaarde, dat de prijsstijgingen' sedert het uitbre ken van de oorlog in Korea een factor vormden, bij de verhogirjj van de kosten. De bevrijdingsfakkel Ongeluk met autobus. De autobus, waarmee de ren ders van de fakkelestafette BayeuxEindhoven werden ver voerd, heeft een ongeluk gehad, dat wonder boven wonder goed is afgelopen, doch een aanzienlijke vertraging heeft veroorzaakt. Bij Maison Brulée, een plaatsje in de buurt van Rouen, raakte de bus door het springen van een band in een sloot, waarbij het rechtervoorwiel brak. Dank zij het kordate optreden van de chauf feur werd niemand gewond. Het duurde enige uren voor de schade aan de bus was hersteld. De strijdkrachten der Sowjet-Unie De Sowjet-Unie beschikt thans over 215 divisies, 300 onderzeebo ten en 19.000 vliegtuigen, zo heeft de Britse minister van Defensie, Shinwell, in een vrouwenclub ver klaard. Deze cijfers waren geenszins uit de lucht gegrepen. Voorzichtige schattingen lagen' hieraan ten grondslag. Oefeningen met atoombommen Te Washington is meegedeeld, dat 5000 man van de Amerikaan se luchtmacht, zeemacht en leger tij de komende proeven met atoomwapens te Freshmens Flats (Nevada) zullen oefenen. Vóór het veroorzaken van ont ploffingen zullen de militairen naar een veiligheidszone worden teruggetrokken. Noodlottige ontploffing in Amerikaanse raffinaderij In een raffinaderij van 'de „Shell" te Woodrivier, in de Amreikaanse staat Illinois, heeft een ontploffing plaats gevonden, waardoor acht personen zijn ge dood, terwijl 22 anderen zwaar werden gewond. e hoogste brandweerladder van Europa De brandweer van Weaen be schikt thaos over de hoogste fcrandweerladder van Europa. De ladder is 52 meter hoog en is uitgerust met een> kleine liift, waarmee 3 man in een minimum van tijd de top kunnen bereiken. Zij is eveneens uitgerust met een telefoon, die in verbinding staat m§t de auto, die haar vervoert. De ladder werd gebouwd door 'n Duitse firma, die er 'n gelijkwaar dige heeft geleverd aan de brand weer van New York. Da A.R.-wethouder v. d- Weg, antwoordde dat de raad volgens art- 168 van de gemeentewet be voegd is de politieverordening in de voorgestelde zin te wijzigen en dat het dus een democratische handelswijze was, wanneer een raadsmeerderheid hiertoe be sloot. Tijdens de raadsvergadering diende de wethouder een voor stel in, dat door de overgrote meerderheid in de raad werd aanvaard. De exploitant van de dieren tuin, de heer J. Scharringa, heeft het voornemen zijn park ook voortaan Zondags geopend te houden, de entréegelden dan echter niet te heffen en te trach ten hiervoor op andere wijze een financiële compensatie te vinden. 22 KG GOUD IN BESLAG GENOMEN. Douane-ambtenaren hebben bij een van de passagiers van het m.s. „Westerdam", dat uit Amerika in Rotterdam arriveerde, 22 kg goud van 24 karaat gevonden in de dub bele bodem van een koffer. Het goud heeft een waarde van ca 130.000. De douane-recherche- dienst heeft behalve deze passagier nog een buitenlander in verband hiermede gearresteerd. Het onder zoek is nog niet gesloten. De Groningse recherche zoekt op het ogenblik naar een jongeman, die Maandagmiddag een roofover val moet hebben gepleegd op een 73 jaar oude weduwe, die aan het Damsterdiep te Groningen een kruidenierszaak drijft. De wedu we, mevr. T. Klaver, hielp om streeks kwart over vier de jonge man aan een pakje sigaretten. Na enige tijd keerde hij terug en vroeg de weduwe een ander merk. Het pakje, dat hij reeds had gejcocht, wilde hij ruilen. De weduwe keerde zich om, teneinde uit een kastje het gevraagde merk te pakken en op dit moment sloeg de man haar met een hard voorwerp op het hoofd. Luid schreeuwend en om hulp roe pend viel de vrouw op de grond. Toen verzet van haar zijde geen resultaat had, besloot zij een list te bedenken en hield zich bewuste loos. De man hield op met haar te slaan en doorzocht de winkellade, waaruit hij een hoeveelheid geld nam. Vóór die tijd had hij eerst de winkeldeur gesloten om niet in zijn „werkzaamheden" gestoord te wor den. Toen de man niets anders van zijn gading vond dan een bedrag van 55 greep hij zijn fiets, die voor de deur stond en ging aan de haal. De vrouw prooeerde nog met behulp van buren de man te ach tervolgen, doch dit had geen resul taat. De politie heeft een uitvoerig onderzoek ingesteld, doch van de dader is nog geen enkel spoor. De vrouw, van wie aanvankelijk werd aangenomen, dat zij slechts enkele hoofdwonden had opgelopen, ver keert in zorgwekkende toestand. Zij kan 'niet worden verhoord. Een boete van 50 subsidiair tien dagen en een maand voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar eiste de officier van justitie bij de Rotterdamse recht bank gisterenmorgen tegen de 29-jarige molenbaas E. O., uit Nieuw-Lekkerkerk. Deze man, die in November 1950 werkte als molenbaas bij het aanleggen van een nieuwe weg, hield toezicht bij een betonmolen. Hij zou ge weten hebben, dat de veiligheids pen van de molen was afgebro ken. Volgens de dagvaarding liet hij doorwerken en toen hij op dracht gaf om de molen te ver plaatsen, schoot de vulbak los en kwam op twee arbeiders terecht. Een hunner is toen aan de gevol gen hiervan overleden. Verdachte ontkende opdracht te hebben gegeven om de molen te verplaatsen. Hij zou wel ge weten hebben dat er iets aan de molen haperde, doch niet precies wat het was. De officier van justitie meen de, dat het moeilijk is aan te wijzen wie de schuldige is. Hoe wel ook zijn superieuren schuld hebben is verdachte de hoofd schuldige. Verdachte had geen raadsman. Uitspraak over 14 dagen. BRITS SCHIP HEEFT MACHINESCHADE. Het 11281 brt. metende Britse im.s. „Huntingdon" van de Fede ral Steam Nav Ltd. te Londen, onderweg met stukgoed van Brisbane naar Rotterdam, liep in de Noordzee machineschade op en is gisterenmorgen met as sistentie van de sleepboten Blan- kenhurgh, Maas en Argus van L. Smit en Co's internationale sleepdienst de Nieuwe Waterweg binnengebracht. Het schip heeft ligplaats gekozen in de Waal haven te Rotterdam. MARGARINEDIEFSTAL OPGEHELDERD. De Rotterdamse politie heeft een zevental mannen aangehou den, die betrokken zijn geweest bij diefstallen van margarine uit een boterfabriek aan de Nassau- kade te Rotterdam. De 34-jarige F. B. van der H. en de 19-jarige arbeider M. P. S., werkzaam bij de boterfabriek, wilden wel een extra'tje verdie nen en in de schafttijd van een chef laadden zij op de auto van de 31-jarige chauffeur G. J. L. uit Moordrecht 1000 kilo marga rine. De boter werd door de chauffeur verkocht aan de boter- handelaar J. van H. in Moer- kapelle, die de boter langs de deuren verkocht. Nadien namen ze nog driemaal bakkersmarga rine weg. Ook nam de chauffeur de vertegenwoordiger W. B. uit Rotterdam in de arm, die voor zijn baas, de koopman H. P. J. W. de partij van 2080 kg kocht en weer doorverkocht aan de 50- jarige handelaar P. van der K., die de margarine verwerkte. Twee van de mannen zijn op het politiebureau aan de Nassau- kade opgesloten, de andere vijf zijn naar het huis van bewaring overgebracht. 2 Spoedig waren de boten van de grootvizier zo dicht genaderd, dat de kiem zwaarden voer de dag kwamen, het Perzische wapen bij uitnemendheid voor een gevecht van man tegen man. De welge mikte schoten van de Sirdar had den kennelijk verwarring teweeg gebracht onder de volgelingen van de grootvizier, want er gin gen stemmen op om versterking Selmg lag hij te water. Nog twee aan te laten rukken. schoten loste hij, toen ging hij Maar toen ging de vizier zelf kopje onder. Hassan probeerde in schieten en daarop keerden de zijn opwinding te dansen en ver kansen. De Sirdar, de meest geduchte vijand van de vizier, was het eer ste slachtoffer. Hij was zó aan bet schieten dat hij niet was voor bereid op wat er gebeurde. Plot- loor zijn evenwicht. Terry en Berry werden van alle kanten beschoten en zochten daarom dekking achter hun boom stammen. Daar dreven dus de vrienden. GEMEENTE APELDOORN VEROORDEELD TOT 25.000 BOETE De Economische Kamer van de rechtbank van Zutphen heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen de gemeente Apeldoorn, tegen welke 14 dagen geleden 100.000 boete werd geëist, wegens 't bou wen van een school zonder de ver eiste goedkeuring. De gemeente werd veroordeeld', tot. een boete van 25.O0Ö. De di-i recteur van gemeentewerken, te gen wie een boete van 2000 sub sidiair 3 maanden hechtenis was geëist, werd vrijgesproken. De rechtbank heeft bij de over wegingen die tot het vonnis leid den, in aanmerking genomen ,,het ergerlijk karakter van het ge pleegde feit", daarin bestaande, c!at een openbaar lichaam, mede geroepen om de wettelijke voor schriften op dit stuk gegeven t.a.v. het publiek uit te voeren en te handhaven zich niet ontziet een zodanig voorschrift van het hoger gezag te eigen behoeve opzettelijk te frusteren". T.a.v. de directeur van gemeen tewerken' werd overwogen dat de gemeente Apeldoorn en niet de verdachte de opdrachtgeefster was. SNOER PARELS IN KIPPENHOK De 60-jarige A. P. T., medisch repetitor uit Den Haag, werd gis teren door de rechtbank te Den Haag veroordeeld tot een gevan genisstraf van 10 maanden, waar van 6 maanden voorwaardelijk, met een proeftijd van 3 jaar, af trek van het voorarrest en onder toezichtstelling van het genoot schap voor de reclassering. T. had zich in Mei van dit jaar bij de Haagse recherche vervoegd met de mededeling, dat hjj een. colliers parels, dat hij tegen een bedrag van 20,000 had laten verzekeren, had verloren. Bij een tweede ondervraging viel T door de mand. Zijn portefeuille, inhoudende het bewuste collier, werd in het kippenhok in zijn tuin gevonden. De rechtbank achtte poging tot oplichting bewezen. VISSERIJ-CONFLICT IN IJMUIDEN AFGELOPEN Nadat Dinsdagmorgen de per manente arbitragecommissie, zo als zij geregeld is in de C.A.O. voor de trawlvisserij, een bindende uitspraak had gedaan over het conflict, dat Maandag in IJmui- den acuut werd aangaande de dagloontabellen voor ziektewet en vacantiegeld, is 't conflict als ge ëindigd te beschouwen. De arbitragecommissie besloot, dat de terugwerkende kracht voor de verhoogde uitkering van zie kengeld en vacantiegeld loopt tot 2 Januari 1951, zoals de werkne mers het van het begin af inter preteerden. De reders hebben zich hierbij neergelegd. Nieuw klooster op Curagao Vandaag zullen de generaal- overste van de zusters Dominica nessen en de overste van 't kloos ter „Bettianië" uit Venlo per vliegtuig naar Curacao vertrek ken om besprekingen te openen voor een nieuwe nederzetting al daar. Het ligt in de bedoeling in dit nieuwe klooster zusters onder te brengen, die belast zuilen worden met de zorg voor ontspoorde meisjes en vrouwen. Sir Stafford Cripps hersteld De geneesheren van de voor malige Britse minister van finan ciën en ambassadeur te Moskou, Sir Stafford Cripps, hebben Dinsdag medegedeeld, dat hij volledig hersteld is. De thans 62- jarige Cripps heeft geleden aan een tuberculeuze aandoening van de ruggegraat. Baankoers te Oostacker (B.) Verhelst overwinnaar. In de 120 km baankoers voor amateurs gisteren te Oostacker met 35 deelnemers verreden, werd een volledig Zeeuws-Vlaams succes geboekt. Met nog 45 km rijdéns voor. de boeg maakte de Axelaar Verhelst zich los van het peloton en ging met 2 min. voorsprong als eerste over de finish. Tweede werd de Sassenaar K. Inghels en als der de classeerde zich de amateur Ed. de Waal uit Kloosterzande. Piornotie-degradafiewedst rijden te Sas van Gent. Zondag j.l. speelde „Drive" uit Sas vr Gent een wedstrijd in de promotie-degradatiewedstrijden tegen Sportpark IV uit Breda. Ce Sasse ploeg won deze wed strijd met 5-3 en promoveert zo doende naar de 3e klasse van de Kon. Ned. Lawntennisbond. i lJ~ „Nog Sneller" - Breskens. Wedvlucht uit Arras. Snelheid le duif 1245 meter. 1., 5. en 7. J. Risseeuw; 2. H. Oosterling; 3. L. de Meester; 4. Dierkx Hartog; 6. Iz. Porrey; 8. M. de Visser; 9. M. de Jonge; 10. J. Maas. Kampioenschap 1951. Oude dui ven: 1. Iz. Porrey 541 p.; 2. M. de Jón ge 453 p.: 3. W. Fenijn 433 p.; 4. J. Carels 423 p.; 5. VermeulenVer- dujjn 418 p. Jonge duiven: 1. A. Bondewel 441 p.; 2. M. de Visser 416 p.; 3. A. Bondewel 343 p.; 4. J. Faas Mz. 303 p.; 5. H. Versprille. Twee aangewezen duiven: 1. Iz. Porrey 917 p.; 2. M. de Jonge 857 p.; 3. J. Carels 812 p.; 4. J. v. ld. Broecke 726 p.; 5. J. Faas 640 p.. Schoondijkse concours- én verzendingsbond. j Algemene vlucht uit Arras valor geheel W. Zeeuws Vlaanderen. Snelheid le duif 1255 meter. Hoofd prijs 1 rijwiel gewonnen detor iA. Breyaart uit Aardenburg. 1. en 3. A. Breyaart, Aardenburg; 2., 5. en 7. G. Dusardijn, Groede; 4. J. Risseeuw, Breskens; 6. H. Oos terling, Breskens; 8. Iz, Quaars. Breskens; 9. L. de Meester, Bres kens; 10. Dierkx-Hartog, Breskens. Kampioenschap 1951. Oude dui ven: 1. Iz. Porrey, Breskens 416 p.; 2. J. Carels, Breskens 318 p. Jonge duiven: 1. A. Bondewel, Breskens 120 p.; 2. J. v. d. Plets, Sluis 119 p. Fond: 1. A. Albregtse, Draaïbürg 237 p.; 2. J. Risseeuw, Breskens 222 p. Twee eerst getekende duiven: 1. G. Dusardeijn, Groede 775 p.; 2. Iz. Porrey, Breskens 738 p. „De Vrije Vlucht" - Kasput. Wedvlucht uit Arras. Snelheid le duif 1212 meter. 1. en 3. Th. de Smidt; 2. A. Neys- sen; 4. P, Dobbelaere; 5. Gebr Ha melink; 6. De Poorter I; 7. en 8 J. de Groote; 9. De Poorter III; 10. Cl. de Wever. „Strijd in Vrede" - Groede. Wedvlucht uit Arras. Snelheid ïe duif 1258 meter. 1., 2. en 3. G. Dusardeijn; 4, L Quaars; 5. Joh. v. d. Wege; 6. J. Frelier; 7. Jac. Ras; 8. P. de Vis ser; 9. J. de Roeck; 10. Jac.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 3