DE OORLOG IN KOREA Belangstelling voor Prinsjesdag Rotterdammer voor f 50.000,- opgelicht De „President Robert" RZIE Het Perzische ultimatum DINSDAG 18 SEPTEMBER 1951. 7e Jaargang No. 1835. Nehroe over Kasjmir Meiaalstaking in Hessen WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. De rijtoer op Prinsjesdag Minister Lieftinck In Ottawa IW ACHTING. HOOGWATER. frankering bt) abonnement: Terneuzen. •jjrecteur-Hoofdredacteur L van de Sande aedactle-adres: tfoordstraat 55—57 Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur TeL 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 4,55 per kwartaal- Per week 37 cent. Losse nummers 7 cent. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Rubriek Kleine Advertenties t regels 75 ct.; iedere regel m«f 15 ct Vermelding onder nummer B>t- reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot namiddags 2 uur. Advertentieprijs per mm 12 ctt minimum per advertentie 1,80, In (le tot nu toe rustige Weste- I De boodschap was gericht aan lijke sector zijn de communistische I de generaals Kim il Soeng en strijdkrachten actiever geworden. Geallieerde patrouilles, die "ver kenningsacties uitvoerden in het gebied voor de Westelijke flank van het 8e Amerikaanse leger, werden hevig «door mortieren en artillerie beschoten. De Verbonden luchtmacht was ondanks slecht zicht door laag hangende wolken geregeld in ac tie. Een ten N. van de Noordkore- aawse hoofdstad Pjongjang gele gen vliegveld is door bomaanval len zwaar beschadigd. Ook een vliegveld in de omgeving van de Oost-Koreaanse haven Wonsan is gebombardeerd. De hevigste luchtaanvallen had den het verkeersstelsel der com munisten tot doelwit. Boodschap van gen. Ridgway aan de Noordelijken. Een officier van de Verbonden troepen is vergezeld van tolken in een liefschroefvliegtirig uit het vooruitgeschoven kamp te Moen- sa.n vertrokken otn een boodschap van generaal Ridgway aan de Noordelijken te overhandigen. Be boodschap werd een .ant woord" genoemd, doch in de aan vang was het niet duidelijk op welke Noordelijke verklaring. Later zou de tekst vatn de bood schap worden bekendgemaakt. Pang teh Iloeai, de Noordelijke vertegenwoordigers bij de onder broken wapenstilstandsonderhan delingen. Ridgway zegt „nog steeds be reid" te zijn over de hervatting der wapenstilstandsbesprekingen te onderhandelen. Hij zeide verder bereid te zijn officieren te zenden naar de brug van Pan Moen Djo om daar metstrijdkrachten in Korea, heeft Noordelijke vertegenwoordigers Maandag per vliegtuig een be over de voorwaarden tot een her- ZOek aan het front gebracht. Hij vatting te onderhandelen. Deze keerde 's avonds in Tokio terug. rikaanse officier die de boodschap van generaal Ridgway overbracht, stapte, vergezeld door een tolk en een journalist, uit het hefschroef- vliegtuig enovcthandigde zijn boodschap aan de Noordkoreaanse verbindingsofficier. Bezoek van generaal Ridgway aan het front. Generaal Ridgway, de opper bevelhebber van de Venbonden voorwaarden dienden, voor beide zijden bevredigend te zijn. De generaal zeide te antwoor- Dit is generaal Ridgway's eer ste (bezoek aan Korea sedert het jongste afbreken van de wapen den op de Noordelijke brief van stilstandsbesprekingen. De veilig- 1 Sept., waarin het voorstel tot 'o heidsmaatregelen waren thans Amerikaanse infanterie zal worden opgeleid voor atoomoorlog Het lid van het Huis van Afge vaardigden Dunham, heeft meege deeld, dat de Amerikaanse infan terie zal worden voorbereid op een atoomoorlog. -Dit zou kunnen geschieden in Nevada, waarbij wezenlijke ont ploffingen van atoomwapens te weeg zouden worden gebracht. Hfet doel zou zijn de infanteris ten te leren hoe de uitwerking van stralingen na het ontploffen van een atoombom en andere nadelige gevolgen te ontgaan. Hij deelde niet mee wanneer de opleidingen zullen beginnen. De min.-pres. van India, Nehroe, heeft op een bijeenkomst te Luc- know verklaard, dat de troepen van India uit Kasjmir zullen wor den teruggetrokken zodra de be volking van Kasjmir dit verzoekt. „Wij zijn op uitnodiging van de bevolking van Kasjmir gekomen om haar te helpen en zullen zo lang blijven als zij dit wenst en geen minuut langer", aldus Neh roe. Het hoofdbestuur van de vak vereniging metaalarbeiders heeft de voorzitter van de communisti sche partij, Max Reimann, mee gedeeld, dat het weigert, van Rei mann of zijn partij gelden aan te nemen voor de staking der me taalarbeiders in Hessen. Reimann had aangedrongen op uitbreiding van de staking tot ge- teel West-Duitsland en telegra fisch een bedrag in marken aan geboden. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagoch- fend tot Dinsdagavond. V'rij veel bewolking. Half tot zwaar bewolkt met plaatselijk enkele buien. In het Zuidoosten zwakke tot matige, elders matige tot krachtige, en jangs de Waddenkust later wel licht harde, Westelijke wind. Wei nig verandering in temperatuur. andere plaats van onderhandeling wordt verworpen. Naar aanleiding ven de Noorde lijke beschuldiging, dat de Ver bondenen de zone van Kaesong hadden geschcmden, zegt de brief, dat iedere beschuldiging grondig is onderzocht. Met klem verklaart de generaal dat de troepen dei- Ver. Naties niet betrokken waren in een van de Noordelijken gerap porteerde incidenten, behalve bij die van 10 Sept. (de Verbondenen gaven toe, dat op die dag een vliegtuig „bij ongeluk" de neutra le zone had beschoten). Het ingestelde onderzoek vorm de het bewijs van de „objectieve en verantwoordelijke houding'' van de Verbondenen. „Tja uw brief", zo zegt de gene raal, wiens boodschap door Ra- dio-Tokio is omgeroepen, geeft gij uw wens te kennen de bespre kingen te hervatten. Ik zie mij ge noopt u er aan te herinneren, dat de onderhrndelingen 23 Aug. op uw aanw'jzingen zijn onderbroken. Ik leg er nogmaals de nadruk op, c'at ik een rechtvaardige en eer volle wapenstilstand wens". Do ontmoeting duurde 30 secon den. Luit.-kol. Edwards, de Ame- strenger dan gewoonlijk. EEN VERGISSING Maandagochtend om 7 uur klonk plotseling het geloei vai 'n scheepshoorn op zee voor de Sche- veningse haven. De „Oxfield", een Engels schip van 1-0.000 ton vroeg cm een loods De l.apiteiti verkeerde .1.1. in de veronderstelling, dat hij ter hoog te van de Nieuwe Waterweg wa.,. Direct voer de reddingboot van de N.Z.H.R.M. uit. Een matroosi van deze boot klom aan boord van het schip en maakte de kapitein duidelijk, dat hij enige mijlen Zui delijker moest zijn. Al,s hij Sche- veningen wilde binnenlopen zou zijn schip ongetwijfeld tussen do havenhoofden -klem gaan zitten Generaal De Lattre de Tas- signy heeft Zcudag te Washing ton verklaard te hopen het groot ste gedeelte der zich thans in In- do-China bevindende Franse strijdkrachten binnen 1 of 2 jaar naar Frankrijk te kunnen terug zenden. Gisteren zijn in Den Haag uit de Duitse Rijnprovincies ruim 100 Nederlandse kinderen en 130 vol wassenen gearriveerd, die getui ge zullen zijn van de tocht van de koningin en de prins ter gelegen heid van de opening der Staten- Generaal. Deze kinderen en volwassenen behoren tot de Nederlanders in Duitsland, die daar al sinds jaren vóór de oorlog waren gevestigd en in de crisisperiode ginds liever werk zochten dan in Nederland steun te trekken. De banden met deze Nederlanders worden voor namelijk onderhouden door het Algemeen Nederlands Verbond en de Nederlandse bond in Duits land. Velen hunner namen in de oorlogsjaren een flinke houding aan tegenover het toen in Duits land heersende regime en zij stel len er veel prijs op de band met het moederland aan te houden. Ook krijgen de kinderen regelma tig les van Nederlandse onderwij zers. Zij leren zowel Nederlands als Duits. Elk jaar is een nieuwe groep getuige van het nationaa) gebeuren: de sprookjestocht in de gouden koets. Met Duitse bussen arriveerde de groep in Oosterbeek, waar autobussen van de Gelderse trans het vervoer overnamen. Twee kin deren legden een krans bij het Airborne-monument, 's Middags heeft het Algemeen Nederlands Verbond een boottocht aangebo den door de havens van Rotter dam. De groep zal de tocht van de gouden koets kunnen volgen van een plaats tegenover het Maurits- huis. Voor de kinderen is een opstelwedstrijd uitgeschreven, waaraan enige prijsjes zijn ver bonden. De kosten, aan deze drie daagse reis verbonden, worden door de betrokkenen zelf gedra gen. Brie jaar lang heeft de Rotter dammer B. in de overtuiging ge leefd, dat hij met een schelvisje van 50.000 bezig was een kabel- jouw van enkele tonner, te van gen. Tijdens het weekeinde is aan deze hoop de bodem ingesla gen en is hij tot de conclusie ge komen, dat hij in plaats van een gefortuneerd, een geruïneerd man is, boven wiens hoofd een schuld hangt van enkele tientallen dui zenden guldens. Hij is na drie jaar gefronteerd met de werke lijkheid, dat de dochter van zijn oude zaken-relatie S. uit Schie dam een oplichtster van groot formaat is. Het had er allemaal zo veelbe lovend en betrouwbaar uitge zien, ook al kreeg hij nooit een ZON- EN MAANSTANDEN. ZON op onder 18 6.18 18.50 19 6.19 18.48 20 6.21 18.46 MAAN op onder 19.25 10.03 19.42 11.23 20.06 12.41 WOENSDAG 19 SEPTEMBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. n.m. 4.00 4.14 4.35 4.49 5.15 5.29 5.25 5.39 Een lid van de bemanning van de „President Robert" is dezer dagen te Oostende teruggekeerd. Ilij verklaarde tegenover de ver slaggever van een locaal blad, dat het schip- te Cherbourg ligt en alle genpdigden, met inbegrip van de bejaarde notaris Quaed- vüeg, die dus niet is gearresteerd zoals Zaterdag abusievelijk werd gemeld, zich nog aan boord be vinden. De „president" troont nog steeds over de bemanning en zijn ministers en is vergezeld van zijn ouders, twee zusters en drie broers. Verder maken nog deel uit van de passagiers, naar hij verklaarde, de heer Ross, diens vrouw, 3 zonen en 1 dochter. Eén van deze zonen moet dienst heb ben gedaan in het Nederlandse leger want hij heeft nog zijn uni form aan boord. Naar de zeeman verder meende te weten, treedt notaris Quaedvlieg op als minis ter van financiën van de presi dent. Over het gehele schip, zo vertelde hij verder, hangt een waas van geheimzinnigheid. Men krijgt de indruk, dat alle „geno digden", die zich aan boord be vinden een eed van stilzwijgen hebben moeten afleggen. Op zekere keer gebeurde het dat de president een voor hem eigenaardig gerucht hoorde uit de machinekamer. Hij trok een revolver en ging persoonlijk on derzoeken wat er aan de hand was. Het bleek evenwel, dat zijn verbeelding hem parten had ge speeld. Ook de andere passagiers zouden, volgens deze zegsman, gewapend zijn. De bemanning aan boord van het schip zou er evenwel genoeg van hebben, zo zeide hij verder, daar de stemming te drukkend is. De kapitein, eerste stuurman en de chef-machinist zijn van Poolse nationaliteit. Sommige leden der bemanning hebben een contract voor drie maanden ge tekend. Het vaartuig moest bin nen dat tijdsbestek naar de Kaap zijn overgebracht, iets wat thans niet meer mogelijk is. Men weet nooit waar men naar toe gaat- 's Nachts moest binnen worden gevaren en 's nachts worden uit gevaren naar onbekende bestem ming. De president en de geno digden geven de kapitein hun be velen. Aan boord bevinden zich grote hoeveelheden levensmidde len, zodat het schip lange tijd op zee zou kunnen blijven zonder een haven binnen te lopen. De laatste tijd was er, aldus de Oostendense zeeman, sprake van dat notaris Quaedvlieg het vaar tuig zou verlaten. Een vrouw, die hem vergezelde, zat dikwijls te wenen. Een dame, die doorgaat voor haar dochter, houdt zich in het bijzonder bezig met de notaris. Waarom de heer Roberts pre sident laat noemen? Hierover doen, aldus de ge droste zeerob, talrijke versies de ronde. Zo weet men te vertellen dat hij voorzitter is van een ge nootschap dat door Napoleon ge sticht werd. Sinds deze zouden er 62 presidenten geweest zijn, onder wie vooraanstaande poli tici. De naam van dit geheime genootschap zou „San Salvator" zijn, maar het fijne wist de zee man er ook niet van. Zoals gemeld, berichtte Reuter Zaterdag, dat de „President Ro bert" Vrijdag uit Cherbourg ver trokken is en met de Maastricht se notaris Q. aan boord, via Lis sabon naar Zuid-Amerika zou zijn afgereisd. Het Franse pers bureau A.F-P. meldt, dat de „President Robert" onder Libe riaanse vlag op 11 September is vertrokken met bestemming Li beria. Ook dit bureau zegt, dat de notaris zich nog aan boord bevond. Het jacht heeft een maand in de haven van Cher bourg gelegen. Een bemannings lid van Engelse nationaliteit van de technische staf zou ongenoe gen hebben gekregen met de ka pitein, M. Novak, en van boord zijn gegaan en verdwenen. Zijn paspoort is echter in handen van de politie, die hem zoekt. Vol gens het Franse persbureau, zou de bemanning, die uit 18 leden van verschillende nationaliteit bestaat, gerecruteerd zijn uit lie den met een niet al te gunstig verleden. Een Nederlandse re chercheur heeft in Cherbourg een onderzoek ingesteld, waarover hij geen nadere mededelingen wen ste te doen. stukje te zien van alle partijen, die z.g- op hem waren overge gaan, na de dood van de vader van mej. S. Deze was in 1946 gestorven, zijn vrouw en dochter met een kleine erfenis achterlatend. Te klein om er lang van te bestaan, zodat de dochter begon te zinnen op een middel om wat bij te ver dienen. Zij kwam op een „prach tig" idee. Als haar vader nu eens partijen had verkocht, die nog niet voldaan waren. Als hij, die veel importeerde, nu eens ladin gen in diverse veemen had staan; dan was zij dus gefortuneerd, Want dan kon zij met betrekke lijk geringe kosten die partijen vrij maken. Die kosten bestonden dan uit de invoerrechten, de kos ten van overdracht en die som men, dia bij de huidige formali teiten het grootste deel van de kosten van een product uitma ken. Zij ging met de mededeling, dat er nog grote partijen waren naar de Rotterdamse zakenman D. en wist van hem geld los te krijgen om de onkosten te kun nen betalen. Hij kreeg dan recht op de partijen. Telkens opnieuw ontdekte de dochter nieuwe par tijen, telkens opnieuw liet zij D. naar diverse plaatsen in Neder land reizen om haar daar op stel en sprong het geld te brengen, dat zij nodig had voor haar transacties. D. wist niet, dat zij met de Duitser S„ die met een verblijfs vergunning in Schiedam z.g. een handelsonderneming dreef, zijn geld opmaakte in dure hotels in Scheveningen, Breda en andere plaatsen. Nooit zag hij een stuk van de vele partijen, welke hij kocht, maar evenmin zag hij de tientallen hondjes en honden, speldjes, de kettinkjes en belle- jes. die zij van zijn geld kocht. Hij leende geld her en der tot een bedrag van enkele tienduizenden guldens en leidde een karig be staan in het vooruitzicht zijn moeite en zorgen ruim beloond te zien. In de afgelopen week is voor hem een illusie kapot geslagen. Het gordijn van leugens en ver zinsels is aan flarden gescheurd tijdens een huiselijke twist tus sen mej. S. en de Duitser S. Op het Rotterdamse politiebureau zocht hij nachtverblijf, maar men ging er zijn verleden eens na. Men kwam tot de ontdekking, dat er zeer hoge uitgaven waren gedaan. De Schiedamse recher che kreeg bericht van een pen sionhouder uit Den Haag, die nog huur moest krijgen en men hoorde van leveranciers van boeken en andere artikelen uit het gehele land, die niet betaald waren voor hun leveranties. Me juffrouw S. zou tegen meneer S. gezegd hebben: „Als jij mij aan brengt, ga jij er ook aan." Het was snel gebeurd, toen kwitanties van D. onder de vele paperassen van mej. S. te voor schijn kwamen. Hij werd ge hoord en boven zijn hoofd stortte het dak der verwachtingen in. Onmiddellijk greep de Schie damse politie nu in, maar op de Singel, waar het paar verblijf hield, als het zich niet in hotels en pensions ophield, was 'nie mand te vinden. „Zij zijn naar Ereda", werd gezegd- Vijf minu ten vóór de trein naar Roosen daal vertrok, een trein, die hen verder naar België had moeten brengen, werd het tweetal op het Bredase station aangehouden en op transport gesteld naar Schie dam. De 42-jarige mej. S. beschikte over een woordenvloed en een praattalent, dat het minder ver wonderlijk maakte, dat D. er voor 50 mille en tal van leveran ciers er voor minder waren inge vlogen. De 49-jarige Duitser S. bleek de profiteur. Beiden zijn voor de officier van justitie te Rotterdam geleid in verband met oplichterij en flessentrekkerij. Behalve de koningin en de prins zullen vandaag aan de traditio nele rijtoer na de opening der Staten-Generaal ook de prinses sen Beatrix en Irene deelnemen. Óp twee plaatsen zal worden stil gehouden om de gelegenheid te geven H.M. een huldeblijk aan te bieden, n.l. in de Laan van Meerdervoort bij het gemeentelijk verzorgingshuis, waar de oudste valide inwonende dame, mevrouw Kleyn, die 93 jaar is, bloemen zal aanbieden. Hetzelfde zal geschie den door Ineke van Yperen op het Paul Krugerplein namens de Transvaalbuurt. „ANGLO IRANIAN" ZAL >0.000 PERZEN SCHORSEN. De Anglo-Iranian" heeft Maan dag medegedeeld eind September ongeveer achttien duizend Perzi sche arbeiders en 1.500 tot 2.000 Perzische kantoorbedienden te zullen schorsen De algemene bedrijfsleider van de raffinaderij, Ross, heeft het besluit van de maatschappij Zon dag aan de Perzische olieraad overgebracht. Hij deelde de raad mede, dat maatschappij nietvoor- nemens is de werkloze staf te blijven betalen. Hij voegde er aan toe: „Ten slotte zullen wij naar verwach ting een staf van ongeveer 7.000 Perzische employé's in stand houden om de essentiële diensten te verzorgen. De maatschappij had eens 30.000 Perzische employé's in Abadan. Men schat, dat de „An glo-Iranian" ongeveer vijf mil- lioen gulden per maand bespaart, wanneer het genoemde aantal employé's aan het eind van Sep tember gesehorst zal zijn. Harriman te zenflen. weigerde het door Van officiële zijde is Maandag te Teheran verklaard dat Harri man heeft geweigerd h|et hem overhandigde „ultimatum" van premier dr. Mossadeq aan de Britse regering door te zenden. Van dezelfde zijde wordt verno men dat Harriman dit in een brief aan de Perzische premier heeft meegedeeld. Naar verluidt zegt Harriman in zijn schrijven dat de in het „ulti matum" vervatte nieuwe voor stellen van dr. Mcssadeq „niets nieuws, bruikbaars of opbouwends bevatten, dat een hernieuwde be middeling zou rechtvaardigen". De Perzische vice-premier Fa- temi verklaarde Maandag van mening te zijn, dat de Perzische regering haar „ultimatum" thans rechtstreeks aan de regering te Londen zal zenden. De brief van Harriman zou gisteravond door het Perzische kabinet worden be sproken. Een vroegere bespre king was niet mogelijk, omdat het schrijven van de Amerikaan se ambassade werd ontvangen. toen Mossadeq juist was vertrok ken om de sjah te bezoeken. Green samenzwering tegen d« regering. Het hoofd van de politie te Te heran heeft Maandag de juistheid ontkend der dagbladberichten, volgens wel'ke er een samenzwe- ïing tegen de regering zou be staan. Het dagblad der oppositie „Atish" schreef Maandag dat de ze berichten volkomen vals zjjn. „Ze zijn in de wereld gebracht," aldus het blad, „om de aandacht af te leiden van een samenzwering om het huis van de sjah te onttro nen, die ter kennis van de politie is gekomen. Vijf Britse Oceaan-sleepboten naar Ikvsra. Zondag zijn 5 grote Britse zee sleepboten, die sinds begin Juli iü Iraakse wateren op de Sjat ei Arab voor Abadan lagen gemeerd, met volle kracht opgestoomd naar Basra. Zij werden begeleid door de tor- pedobootjager „Sintes". De Perzische olieraad heeft kort geleden aanspraken op de sleepbo ten doen gelden. Zij behoren tol de „British Tanker Company". Naar medegedeeld werd ontvin gen de sleepboten van de maat schappij opdracht op te stomen. Een Perzisch marinevaartuig, dat zich in de nabijheid bevond, greep niet in. Thans liggen voor Abadan nog 3 Britse zee-sleepboten. Zij werden gebruikt om tankschepen, die ia Abadan olie opnemen, te slepen. Naar wij vernemen is minister Lieftinck, die oorspronkelijk he.1 plan had, uit Ottawa terug te ke ren om persoonlijk de rijksbegro ting aan de Tweede Kamer te kunnen aanbieden, verhinderd aan dit voornemen gevolg te ge ven. De begroting zal nu vandaag worden aangeboden door de mi nister van Financiën ad interim, dr. Drees. Vrijdag a.s. zal prof. Lieftinck weer in Nederland terug zijn. 5 regels 75 cent; I et.; minimum p nummer, of: Adres it meer snamiddags 2 uur Zaterdags 11 uur ki van (le Perzisch» rad heeft verklaard, natuni" aan Enge- riman heeft gewei den te zenden, voor leze week, „wat ook f door de Perzische Londen zal worden Vijftien dagen later en een begin maken men van de raffina- n van de nog aan- tten, aldus Maki. Dr Riza Allah, een ïployé's van de „An door de Perzische -ezen om het beheer lerij over te nemen. 3ritse bedrijfsleider Voorts liad Dinsdag- ieq met de sjah ge- larrimans weigering atum" door te stu- acht, dat Perzië Za an zal antwoorden, le Maki mede, dat mieurs oliebronnen itten bij de evacua- eveld Aga-Djari wa adden heropend. Ru- mde weer door de aar Bandar-Masjoer. 300 gallons per dag) ie arbeiders zo lang iet werk te houden, eertien dagen duren adtanks ter plaatse t de Perzische rege- van economische angesteld om de fi- te behandelen. De md worden door af- van het ministerie ■1 en de nationale et genoemde econo- digen. Mossadeq Dinsdag alle tegoeden van de meenten bij de Brit- ran en het Midden- ellijk op te nemen, ld heeft het kabinet nk te verbieden za- ndse valuta te doen, is hiervan nog niet nnis gesteld en be ten als gewoonlijk. «ring legen hei vorstenhuis? nlijk betrouwbare ig te Teheran ver- Perzische autori- ig de voormalige otaardi hebben ge ks in verband met samenzwering te- »che vorstenhuis, d, heeft Dr. Fate- ld dat het kabinet enige gewezen le vermoorde vroe- generaal Razmara zulks onder ver- hetzelfde complot een. Een hunner is eerd. esteerd zijn gene- Sh, voormalig hoofd :he geheime politie Baghai. Laatstge- ctofd van de Perzi- toen Dr. Mossadeq Hij is door Mos- in. dt vernomen dat alige minister van iari, wegens hoog- dt gezocht. Hij hter schuil te hou- ie, gewoonlijk be- e wordt vernomen ook verscheidene n wil arresteren, h echter niet over leden van de op- der regering wil- ;ze berichten géén geven. Zij worden igd door medede- igen, die in nauwe an met de Perzi- ss van Justitie en Zaken en met de vemeur ontslagen. ieur van Perzie's irovincie Azerbei- n de Sowjet-Unie >r premier Mossa- inctie entheven. Er den hiervoor opge- i politieke kringen dat de gouverneur kritiek op de poli- sadeq heeft geoe- UK K De Koningin in haar gouden Koets met haar schitterend escorte «P-uHijk de grote aantrekke- ïjKneid van Prinsjesdag, waarvoor lenduizenden Nederlanders en ook "daiulers "aar Den Haag stro- "e"'^aarals a'le pracht en praal an dit schouwspel achter de rug wordt „de Koningin" voor de i,«u, ommbhmi weivaan: en tevredenheid. Morrison zei voorts, dat de NA- TO-landen wellicht het te Colom bo door de landen van het Britse) Gemenebest opgestelde plan om de levensstandaard van de 550 ir.illioen mensen van Z. O.-Azië te verhogen, zouden kunnen volgen. in de Nederlandse volkshuishouding van grote betekenis zijn als in de naaste toekomst bedrijfs- en productschappen tot ontwikke ling komen, ook in die delen van het bedrijfsleven waar de voor bereidende werkzaamheden thans nog niet zijn aangevangen. Dat de begroting voor het jaar 1952 niet alleen sluitend is, maar zelfs in een dekking van een deel der uitgaven van de kapitaal- dienst door middelen van de gewone dienst voorziet, moet onder de huidige omstandigheden als het voldoen aan een gebiedende eis worden gezien. Militaire werken zijn niet rendabel. De staats- een vermindering van 73 procent van het aantal geregistreerde werkloozen in die periode de lei ding, daarna komt Finland met een vermindering van 64 pro cent. Verdere verminderings percentages, die in het overzicht genoemd worden zijn: de Ver- Staten 42 het Saargebied tal werklozen in de landen, waar op de cijfers betrekking hebben, in totaal met ruim 2 millioen verminderd. In Nieuw-Zeeland is bijna de volledig mogelijke werkgelegenheid bereikt. In,Juni 1950 waren er daar 77 ge registreerde werklozen tegen in Juni j.l. 60. por het K.N.M.I. te van Woensdagoch- sdagavond. n vrij koud. vaar bewolkt met ele buien, vooral in an het land. Matige ige Noordwestelijke AANSTANDEN. MAAN der op onder .48 19.42 11.23 46 20.06 12.41 .43 20.38 13.54 .„.41 21.22 14.57 DONDERDAG 20 SEPTEMBER. v.m. n.m. Breskens 4.34 4.50 Terneuzen 5.09 5.25 Hansweert 5.49 6.05 Walsoorden 5.59 6.15

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1