u:i Je s rovmae Indonesië JEUGDDIENST Uw Grootmoeder gebru Me het reeds tink Hereohus Ruiters te koop W. Wieland Mijnongeluk België Gemeenteraad van Westdorpe BURGERLIJKE STAND Rijwielen W. DINGEMfiNSE Prima Drol J. HAMELINK HET WOONHUIS HOOPT V BV'. JAN RIEMENS TERNEUZEN. AXEL. ™fft0chten door de na tuur hebben medegebracht. BRESKENS BRUINISSE. GOES. BIERVLIET. HULST. PHILIPPINE. MIDDELBURG. SLUISKIL. ZUIDZANDE. Idioten in De olievoorziening van Groot-Brittannië Bijeenkomst Anti-Re volutionnairen Josjida over het vredesverdrag een Werkster Nr 22 D. P. MANNAERT Ds. H. A. VISSER NASI GORENG BAMi GORENG VAN OVERBEEKE Pseudo-vogelpest bij kippen Weet U R. J. DE KRAKER UtHENSCUOW VQN V 60£PB FORMtiOT Cocomolt-I D. P. MANNACPT luxe DOZEN POST vrijmoediger hun erf of tuin be treden. Want waarlijk, er begon zich al een legende te vormen van slangenmensen en wat dies Blijkens een advertentie in dit meer zij blad zal Zondagavond te 7 uur Jeugddienst. de maandelijkse Jeugddienst al hier worden geleid door de be kende Amsterdamse predikant Ds. H. A. Visser. Velen onzer lezers zullen Ds. Visser, diè voorzitter is van „De Jcmge Kerk", meermalen via de radio -hebben gehoord in zijn be kende prekenserie „De Jonge Kerk hoort het oude Woord", naetr welke diensten door honder. duizenden wordt geluisterd. De Jeugddienstcommissie is erin geslaagd Ds. Visser thans ook voor een dienst in Terneuzen te krijgen, hetgeen 'n bizonder- heid kan worden genoemd, daar Ds Visser als protestands-predi- kant en door zijn ander veel zijdig werk zeer druk bezet is. Ongetwijfeld zal de kerk Zon dagavond gevuld zijn met jonge ren, doch ook met ouderen, die Ds. Visser willen horen in zijn actuele prediking. De kerk gaat om half 7 open en alle plaatsen aijn vrij. Uitreiking Oorlogs- Herinneringskruis. Vrijdagmorgen heeft kapitein Van Heersema Buma, districts commandant der Koninklijke Marechaussée te Terneuzen, in het kazernegebouw het Oorlogs- Berinneringskruis met gesp „Nederland Mei 1940" uitgereikt aan de adjudanten-onderofficie ren J. Cambier en G. de Bruijn, beiden te Terneuzen en A. Pau wels te Sas van Gent en aan de opperwachtmeesters G. Stolk te Axel, A. C. Dogge te Klooster- zande, C. de Korte en J. M. Mëguwsen te Hulst. Voorts werd uitgereikt aan de opperwachtmeesters P. Meulblok te Sas van Gent en B. Smits te Vlissingen het Oorlogs-Herinne- ringskruis met gespen „Krijg te Land 1940-1945" „Nederland Mei 194Ö" en „Normandië 1944". Vervolgens is aan de opper wachtmeester K. Luitwieler te Terneuzen het Oorlogs-Herinne- ringskruis uitgereikt met gespen „Krijg te Land 1940-1945" „Ne derland Mei 1940" en „Arnhem- Nifmegen-Walcheren 1944". Tenslotte werd het Oorlogs-Her. inneringskruis met gesp „Neder land Mei 1940" uitgereikt aan M. Jeremiasste te Kloosterzande, gepensionneerd adjudant-officier, voorheen dienende in het district Terneuzen. Gemeentelijk Sportpark in gebruik genomen, Hoewel reeds' het vierde elftal van de voetbalvereniging „Ter. neuitn" in haar wedstrijd légen het tweede elftal van „Vogel waarde" het voorrecht had het Gemeentelijk Sportpark aan het Westelijk Bolwerk te mogen openen, komt a.s. Zondag toch de langverbeide dag voor het eerste elftal van onze plaatselij ke voetbalvereniging, dat voor de eerste maal na haar intrede in de Tweede Klasse van de K.N. V. B. het fraaie veld van dit mooi aangelegde sportpark zal betreden in haar wedstrijd tegen ,,Dosko" uit Bergen op Zoom. Bromfietser aangereden. Toen de bromfietser F. v. T- alhier in de richting Terneuzen reed, werd hij bij de Tol inge haald door een personen-auto, bestuurd door J. C. uit Koewacht- Op hetzelfde ogenblik naderde uit de tegenovergestelde richting een onbekende vrachtwagen, ge laden met vlas. Deze nam blijk baar zo'n groot deel van het smalle wég-oppervlak in beslag, dat de luxe-wagen teveel moest uitwijken en dat Van T. werd aangereden. Met bloedende hoofdwonden werd hij opgenomen. Hij moest zich onder medische behande ling stellen. Het slangen-mysterie opgehelderd. Wij schreven aan de staart van ons bericht omtrent de zeldzame vangst van een slang in de tuin van een ingezetene, dat het niet onwaarschijnlijk was dat er Axelaars zouden zijn die van genheid meer af wis- ina' A* ?ns &ebleken dat zulks inderdaad het geval is. jEen van de in deze buurt wo nende neringdoenden had n.l. in toch' gemaakt door de Ardennen en Noord- Frankrijk. Insiders weten, dat in Frankriik evenals elders in Europa een kleine soort slangen voorkomt Zij zijn verdelgers van veldmui zen en ander schadelijk gedierte meestal van groot nut. Onze Axelse winkelier nu heeft kans gezien op een paar van deze reptielen beslag te leggen en heeft ze als curiositeit mee naar huis genomen. Op zijn erf heeft hij de beide slangen in een naar hij meende goed geïsoleerde ruimte onderge bracht. Een slang heeft echter maar een klem gaatje nodig"1 om te kruipen en zo vond onze stadgenoot op zekeren morgen deel van zijn volière ledig ziedaar nu de bewuste ■„O- ,e met deze verdwijning verband houdt. 4ï(]' weten niet of ook andere Axelaars dergelijke beesten van ieder geval zullen velen, niAt Innrtn» Geraamte gevonden. Tijdens het verrichten van werkzaamheden voor de aanleg ener riolering werd op her Mo lenwater alhier, een geraamte ontbloot. Bij onderzoek bleek dit te zün van een Duitse militair, die vermoedelijk gedurende een bombardement is getroffen. Granaten opgegraven. Personeel der P.T.T. heeft bij het graven van een geul voor het leggen van een kabel in de weg BreskensNieuwesluis eni ge granaten gevonden. De opruimingsdienst te Oost burg heeft de gevaarlijke projec tielen opgeruimd. Zes jaar over niet ont plofte bom. Bij werkzaamheden ter verbe tering van rijksweg no. 18 stuit ten arbeiders bij graafwerk in de de oude straatweg te Bruinisse op een hard voorwerp, dat bij nader onderzoek een niet ont plofte bom van ruim 100 kg bleek 'te zijn. Over deze bom. die slechts 15 tot 20 cm onder de klinkerbestra ting in het zand lag, is dus al het verkeer, dat via het veer Anna Jacoba-polder het eiland binnen kwam of verliet, ruim 6 jaar lang gereden. Kind verdrinkt in regenbak. Het tweejarig tweelingzoontje van de familie De Koning uit Bruinisse viel gisteren in een on bewaakt ogenblik in 'n regenbak. Hoewel het er spoedig weer uit gehaald was en de dokter ter plaatse was, mocht het niet meer gelukken de levensgeesten op te wekken. Een halve eeuw pluimvee houderij. De vereniging tot bêvordering van de pluimveehouderij in Zee land heeft te Goes haar 50-jarig bestaan gevierd in een buitengé- wone ledenvergadering, waar de heer B-' van Asperen—Vervenne, oud-pluimveeteeltconsulent, een herdenkingsrede uitsprak. De bij eenkomst stond onder leiding van de voorzitter der V.P.Z., Dr. G. Wagenaar, dierenarts te Goes, die in zijn openingswoord wees op de taak, die de V.P.Z. in Zee land te vervullen heeft- In 1950 telde ons land 15 milliaen hen nen, waarvan in Zeeland slechts 2 °/o. De afzet van de eieren be liep in geheel ons land 171 mil- lioen, hetgeen 3,2 °/o van de hele Nederlandse export betekent en 10,7 °/oivan de agrarische export. De pluimveehouders in Zee land zullen waakzaam moeten zijn, zo zeide spreker, want vele moeilijkheden wachten, vooral wat die van het voederprobleem betreft. Als specifiek Zeeuwse prpblemen noemde hij de onbe vredigende kuikentoewijzing, de specifiek Zeeuwse problemen noemde hij de onbevredingende kuikentoewijzing, de te oude pluimveestapel en de onvoldoen de bestrijding van de t.b.c. onder de kippen, welke een belemme ring vormt voor de t.b.c.-bestrij- ding onder het rundvee. Concert. Hedenavond te 7.30 uur zal de Kon. Harmonie een concert op de Markt geven, waarbij 't volgende programma ten gehore zal worden gebracht: 1. Washington Grarjs, mars, C. S. 'Grafula. 2. Cortege Festival, A. de Taije. 3. Die Schone Galathea, ouverture, Frans von Suppé, arr. P. J. Molenaar. 4. Nationaal Embleem, mars, E. C. Bagleij, arr. M. Viot. Pauze. 5. Engelandvaarders, mars W. Schild. 6. Introductie en Polonaise, Gerard Boedijn. 7. Colonel Bogey on Parade, mars fantasie, K. J. Al'ford. Geen telefoonpaal. De persdienst van de A.N.W.B. deelt op verzoek van de P.T.T. mede, dat de paal die midden ap de rijbaan staat op de weg Hulist Graauw geen telefoonpaal is, doch een paal van de P.Z.E.M. Annrjjding. Op het kruispunt aan de haven weid Donderdagmorgen het doch- eitje van P. Taalman, dat op weg was naar school door een vracht auto aangereden en ernstig aan wet armpje gewond. Het kind werd naar het zieken huis overgebracht waar bleek dat i e toestand niet zonder gevaar was. Vjjftiende-eeuwse grafkelder gevonden. Bij graafwerkzaamheden te Middelburg ten behoeve van de woningbouw in het centrum der stad is een vijftiende-eeuwse grafkelder blootgelegd, waarin de beenderen van twee mensen was gemetseld van z.g. „Zeeuwse moppen" en meet 3x1 meter. De wanden aan hoofd- en voeten einde vertonen geschilderde krui sen in rood-bruine kleur. Men vermoedt, dat het graf behoord heeft bij het Minderbroeders klooster, dat hier of in de naaste omgeving moet hebben gestaan. Het ligt in het voornemen om het gehele terrein aan een nauw. keurig onderzoek te onderwer pen. Havendrukte. Donderdag arriveerden alhier een tweetal zeeschepen. Het Zweedse s.s. „Saxen" was be stemd voor de cokesfabriek om daar een lading cokes in te ne men, terwijl het tweede zeeschip de „Santo Domingo", van Spaan se nationaliteit, ligging nam aan de kade van de l'Azote om daar een lading zwavelzure ammoniak in te nemen- Een en ander bracht heel wat drukte mee en gaf Sluiskil weer een gezellig aan zien. Concert. Ter afsluiting van het zomer seizoen hoopt de Koninklijke mu ziekvereniging „Veronica" Zon dagavond een concert te geven in de muziektent. Mogen wij van deze plaats nog eens een beroep doen op de ouders om hun kinde ren te verbieden tijdens het con cert spelletjes te doen rond de muziektent. Een gerecht in Dachau heeft uitgemaakt, dat men in Duitsland een bepaalde klasse mensen voor „opperste idioot" mag uitschel den, een andere klasse daarente gen niet, dit ondanks artikel drie der grondwet, die zegt dat alle mensen voor de wet gelijk zijn. Voor het Dachause gerecht wil de een ambachtsman een mede burger aanklagen omdat deze hem als „opperste idioot" had be titeld. De voorzitter van het ge recht weigerde de zaak in behan deling te nemen op grond van het feit, dat de belediging niet ernstig genoeg was geweest om er juri dische drukte over te maken. De raadsman van de klager schreef daarop aan de rechter een brief, waarin hij de vraag stelde: „Houdt u het voor een kleine be lediging, wanneer ondergeteken de u op grond van dit besluit als een opperste idioot zou aandui den? Inderdaad voelde de rechter zich hoogst beledigd, dagvaardde de advocaat en liet hem veroor delen tot drie maanden gevange nisstraf. De motivering van het vonnis luidde, dat een belediging ver schillend gewicht had al naar ge lang van de sociale positie van de beledigde. (Sic!) JE MOET MAAK DURVEN! Alle belangrijke partijen heb ben in de Westduitse bondsdag een molie ingediend, waarin er bij de kanselier op wordf aangedron gen van de geallieerden de ver zekering te vragen, dat schade aan Duits bezit, veroorzaakt door manoeuvres, vergoed zal worden. Vandaag beginnen tussen Ham burg en Hannover grootscheepse oefeningen. Zeven mijnwerkers zes Ita lianen en één Belg zijn door een instorting in een mijn te Qua- regnon, nabij Bergen, in België, van de buitenwereld afgesneden. Het ongeluk geschiedde ruim zeshonderd meter onder de grond Reddingsploegen werken koorts achtig om de ingeslotenen, die zich achter een vijftien meter dikke „muur" van steenkool be vinden, te bereiken. Na negen uur hadden de redders één Itali aan gedeeltelijk weten te bevrij den. Twee der ingeslotenen waren begonnen de klopsignalen te be antwoorden. De Belgische premier Pholien is, toen hij het nieuws van het ongeluk vernam, aanstonds per auto naar Quaregnon gereden. Een jonge Italiaanse priester is, direct na het bekend worden van het ongeluk, met de redders afgedaald. Hij wil bij de ingang tot de mijngang, waar het onge luk is gebeurd, blijven wachten, totdat de laatste man naar boven is gebracht. Vrijdag te 23 uur waren de lij ken van drie ingesloten mijnwer kers geborgen. Twee mijnwer kers, waarvan men weet dat zij nog in leven zijn, waren nog niet bevrijd. Omtrent het lot van de twee overblijvenden is nog niets bekend. DE ACTIE IN ZUID CELEBES. In een communiqué van het stafkwartier van de Apri te Ma kassar wordt gezegd, dat de Apri een ontvluchtingspoging van Ka- har Muzakar heeft voorkomen, die per prauw Zuid-Celebes van uit de kustplaats Siwa (Oostelijk In een redevoering, gehouden ter gelegenheid van de opening van de nieuwe olieraffinaderij der Esso Petroleum Company, de En gelse dochteronderneming van de Standard Oil of New Jersey, te Fawley bij Southampton, heeft de Engelse premier, Attlee, ver klaard, dat aan Engeland voldoen de motorbrandstof is toegezegd om tot het einde van dit jaar de leveranties van de raffinaderij te Abadan te vervangen. Engeland zal nog wel tekorten hebben aan andere producten, doch deze te korten zullen niet groot zijn. Volgens Attlee is er alle reden om aan te nemen, dat de positie in 1952 zal verbeteren, daar er dan meer tijd beschikbaar zal zijn ge weest om nieuwe bronnen van voorziening te ontwikkelen. De Engelse premier sprak de hoop uit, dat de Perzen de beteke nis van zijn mededelingen zullen inzien. Engeland stelt er prijs op tot overeenstemming te komen met Perzië en de vriendschappelijke samenwerking te hervatten. De Perzen moeten echter heseffen, dat lang uitstel tot verlies van de van het Latimodjonggebergte) op 10 September wilde verlaten. Sindsdien is Kahar Muzakar met zijn lijfwacht van 20 man, zijn vrouw en 3 kinderen door de Apri achtervolgd tot over dit ge bergte. Van cfe gevluchte groe pen ex-guerillastrijders hébben zich 500 aangemeld, 352 zijn ge arresteerd en 37 zijn gedood, on geteld het aantal gewonden. Aan de zijde van de Apri werden 2 personen gedood en 5 gewond. BENDE VALT DISTRICT KANDANGHAUR AAN. Een bende, bestaande uit 400 man heeft het district Kadang- hauer in het Indramajuse aange vallen, waarbij de kantoren van het districtshoofd en de voor lichtingsdienst in brand werden gestoken. In totaal werden ruim 150 huizen verhield. Onder de aanvallers waren kinderen beneden de 10 jaar. markt voor de Perzische olie kan leiden. De nieuwe raffinaderij te Faw ley kan jaarlijks 6.500.000 ton olie producten voortbrengen, of bijna 30 van de huidige Engelse vraag. Zij zal hoofdzakelijk ruwe olie uit het Midden Oosten ver werken en per jaar naar raming meer dan 100 millfoen dollars kun nen besparen op Engelands devie- zenuitgaven. In het bedrijf zullen voorts nog o.m. 12.900 ton per jaar aan zwavel worden gewonnen. Op een bijeenkomst van de Anti-Revolutionnaire propaganda commissie Friesland te Drach ten is Donderdag onder meer het woord gevoerd door Dr J. Schou ten, leider der Tweede Kamer fractie, die talrijke vragenstel lers beantwoordde. De belang rijkste vraag was wel die over „de devaluatie der argumenten", die sommigen in vergelijking met vroeger dagen meenden te moe ten duchten. „Onze motieven zijn minstens even sterk als vroeger" zei Dr. Schouten. „Ik wijs u slechts op het gevaar der verzakelijking en vertechnisering van het leven. Dit proces is mede het gevolg van het loslaten van Gods ge boden. Prediking van het evan gelie is nodig, juist in de politieke wereld van vandaag en dan de sociale voorziening wordt ver keerd opgelost als de A.R. niet de pijler van de verzekeringsgedach te blijft dragen. Het gevolg zou dan zijn, dat het verantwoorde lijkheidsgevoel wegvalt en voor alles moet onze principiële over tuiging met zijn normerende ka rakter ons sterkste argument voor onze politieke actie blijven". Talrijke A.R. kiezers uit ge heel Friesland waren opgekomen om Dr. Schouten te beluisteren. De Japanse delegatie naar San Francisco is per vliegtuig te Tokio teruggekeerd. Premier Sjigeroe Josjida ver klaarde bij aankomst té hebben bevonden, dat de gevoelens van diverse landen jegens Japan be ter zijn dan dé Japanners den ken. „Wij moeten het in ons ge. stelde vertrouwen niet bescha men", aldus de premier. Onder voorzitterschap van bur gemeester G. E. H. M. van U/ae: kwam de gemeenteraad van Westdorpe in openbare vergade ring bijeen. Blijkens de ingekomen stukken zal de tuinbouwtentoonstelling te Terneuzen een subsidie krijgen van 10,Aan de blindenver- eniging St. Antonius van Padua werd een subsidie verleend van ƒ50. Daar het muziekgezelschap van Sluiskil meerdere malen op Westdorps grondgebied speelt, kan dit gezelschap op 50 subsi die rekenen. Goedgekeurd werd het verzoek van het burgerlijk armbestuur om een brandstoffentoeslag te verstrekken aan armlastigen en trekkers van de noodwet-Drees. De overeenkomst met de Z. V. T. M. voor onderhoud van de stenen tussen de tramrails ad 75 per jaar werd opgezegd. Het verzoek van de schoolart- sendienst die een subsidie ver zocht van 0,30 per inwoner voor het jaar 1952, werd niet zonder meer aangenomen. Verschillen de raadsleden oordeelden, dat deze dienst zo weinig deed, het geen de voorzitter deed opmer ken dat er wel enige stagnatie is geweest door de ziekte van de schoolarts. Een grote verbetering zal het zijn, als van de brug te Sas van Gent tot aan de Canisvlietstraat ook aan de andere kant van de weg een fietspad komt. waardoor dit aansluit op het fietspad aan die zijde van de gemeente West dorpe. Bouw nieuwe school. De bouw van de R.K. school is nu definitief geregeld. De nieuwe school is aanbesteed voor 96.000. Daarbij komt nog voor centrale verwarming 13.980 en een bedrag van 10.020 voor bij komende kosten, zodat het totaal op 120.000 zal komen. Geldlening. Hierna keurde de raad goed een obligatielening van 64.000 voor de bouw van de nieuwe school. De looptijd van deze le ning zal 30 jaar zijn. Overname schoolgebouw. De overname van het oude schoolgebouw door het R.K. kerkbestuur is als volgt vastge steld. Als de nieuwe school is af gebouwd zal deze binnen één maand moeten worden betrok ken, waarna het oude schoolge GEVONDEN VOORWERPEN Terneuzen. De korpschef van het gemeen telijk politiekorps te Terneuzen, maakt bekend dat de navolgende gevonden voorwerpen zijn te be komen aan de daarachter ver melde adressen: Broodzaak (inh. 1 fles thee)/ niesmuts, persoonsbewijs, regen jas, padvinderspet, rode kinder- portemennaie, bl. kinderhand- schoen, ceintuur, grijs vest, zakje naalden, bur. van politie; tabaks doosje, Klaassen, Dr. Bu'jzestraat 12; kinderportemonnaie, kapper Vmk, Vlooswijkstr.kampeertasje, Verbrugge, Wilhelminaplantsoen 1gummilaars, M. de Vos, Othene D 59; zwempak met handdoek, N. Riemens, Chrysantenstr. 5; biervaatje, Dieleman, 2e Verbin- dingstr. 13; nikkelen sigarenaan steker, J. de Vos, Willem de Zwij- gerl. 48; padvindersfluit, II. van de Wege, Van Steenbergenl. 32. bouw voor een bedrag, vast te stellen door Ged. Staten, door het R.K. kerkbestuur wordt overge nomen. Wordt hieraan niet vol daan dan kunnen Ged. Staten be slissen dat het oude schoolge bouw wederom in eigendom van de gemeente komt tegen een door Ged. Staten vast te stellen ver goeding. Het R.K. schoolbestuur had gel den verzocht voor invoering van. nieuwe leermiddelen. Een kosten raming was overgelegd tot een bedrag van 3.944,50. Deze gel den werden door de raad toege staan met dien verstande dat de ze ƒ4.000 in de dekkingskosten- van de nieuwe school zijn opge nomen. Rondvraag. Op een vraag naar de nieuwe weg naar Strodorpe antwoordde de voorzitter dat hiermee spoedig een aanvang zal worden gemaakt. De huisslachting kwam ook nog aan de orde. Westdorpe zal twee slachtdagen krijgen, nJ. op Maandag en Donderdag, terwijl gedacht wordt aan de Woensdag voor Strodorpe. Wat het keurloon betreft, was nog geen bedrag te noemen. De volgende raadsverga dering wordt deze huisslachtmgs- kwestie opnieuw aan de orde ge steld. Hierna sluiting. HOEK Huwelijksaangiften. 2 Aug. Cent de Blaeij, 26 j. jm. en Neeltje Buijze, 29 j. jd. Huwelijksvoltrekkingen, 16 Aug. Cent de Blaeij, 26 j. jm. en Neeltje Buijze, 29 j. jd. Geboren. 3 Aug. Wilhelmina. Ebrina, d. van J. Nieuwelink en M. M. M. van der Peijl; 5 Aug. Jan, z. van C. de Putter en F. Riemens; 6 Aug. David, z. van D. de Jonge en J. Witte; 13 Aug. An neke Maria, d. van C. P. van Hoe ve en A. Donze; 19 Aug. Pieter Cornelis, z. van J. den Engelsman en L. C. Prjpelink. COÖP. VRUGHTENVEHJCFBO „ZEEUWSCH-VLAANDEREN 14 Sept. Groenten, Per 100 stuks in guldens. Sla 2 tot 7,80. Per stuk in centen. Bloemkool 8 tot 48; groene komkommers S tot 16; witte 8 tot 10; meloenen 19 tot 45. Per bos in centen, selderij 4 tot 10; peen 31; kroten 11 tot 16; ra dijs 3. Per kg in centen. Eigenheimers 9; andijvie 5 tot 15; stoksnij bonen 24 tot 51; princ. bonen 42 tot T0; pronkbonen 31; rode kool 8 tot 10; sav. kool 5 tot 30; witte koel 4 tot 5; prei 28 tot 34; spinazie 10 tot 15; tomaten 21 tot 32; uien 13; druiven 78 tot 81. Fruit. Appelen: Ellington pippin 17; Cox Orange pippin 2011; Jac ques Lebel 3—8; Mank's Oodlm 920; Transparant de Croncels 3—18. Peren: Kraaiperen 1214; Lebrun 6—32; Beurré Hardy 11 52; Bonne Louise 10ou, „eur- ré de Mérode 16; Maagdepeer 27; William Duchesse 433.90. Pruimen: Burbank 1517;.. Victoria 629. Druiven 7881. (Inplaats van kaarten). Met blijdschap geven wij kennis VW'1 van de geboorte vap ons Zoontje en Broertje HENDRIK. P. VERHAGE T. E. VERHAGE— DEN TOOM JOKE en KEESJE. Terneuzen, 14 Sept. 1.951. Nieuwstraat 24. niet langer verontrust thans werden aangetroffen. De kelder Ondertrouwd: ENA VAN DEN EECKHOUT en LUCIEN VAN DEN MOOTER. Huwelijksinzegening en Plechtige H. Mis op Zater dag 6 October a.s. te 10.30 uur, in de parochiale Kerk van de H. Willibrordus te Terneuzen. 1 erneuzen, Noordstraat 97. Hulst, Gentsestraat 56. Receptie van 23 uur, Noordstraat 97. Toekomstig adres: Gentsestraat 56, Hulst. Op Maandag 17 Sept. a.s. hoopt de heer C. J. DE REUS, de dag te herdenken dat h'1 25 jaar als walkapitein in dienst is bij de N.V. Transportmij „Terneuzen" te Terneuzen. Het Kantoorpersoneel. Voor de zeer vele blijken van belangstelling, onder vonden bij ons 30-jarig huwelijksfeest, betuigen wij langs deze weg onze harte lijke dank. J. VAN HOORN— BOLLEMAN. Hoek, 15 Sept. 1951. Molendreef 5. DANKBETUIGING. Mijn hartelijke dank voor het ingezonden schrift aan de Inspectie der "Belas tingen in Juni j-1., in het bijzonder aan Jacob Diele man te Hoek (voormalig arbeider) en zijn medewer kereer). P. DE POÓTER. Hoek, Mauritsfort 18. Hiermede bericht ik, dat ik met ingang van heden, 15 September, mijn zaak overgedragen heb aan de heer G. H. FAAS en beveel hem mijn ge achte cliëntèle aan- F. VAN DRIESSEN, Hotel „De Post", Terneuzen GEVRAAGD: voor enige dagen per week Adres: Scheldekade 65, Terneuzen Hiermede bericht ik, dat ik Hotel „De Post" van de heer F. VAN DRIESSEN heden heb overgenomen en ik hoop de zaak op de zelfde voet voort te zetten. Aanbevelend, G. H. FAAS, Hotel „De Post". Terneuzen, 15 Sept. 1951. Transportbedrijf AXEL Telefonisch aangesloten is onder ZOUTESPUI. MAGNEET LOCOMOTIEF FONGERS SIMPLEX BURGERS VESTING BURCO Enorme keuze. SPORTRU WIELEN in iedere gewenste kleur. Axelsestraat 16 Telef. 2220 Terneuzen NEB. HERVORMDE GEMEENTE Terneuzen ZONDAG 16 SEPTEMBER, 's avonds 7 uur van Amsterdam. Onderwerp: „Onneembare hindernissen". Plaatsen vrij Notaris J. FANOY te Axel, is voornemens op Donder dag 6 Sept. 1951, 's middags om 3 uur, in het café van C. Jansen aan de Noordstr. 9 te Axel, ten verzoeke van S. Jansen aldaar, publiek te verkopen: met MAGAZIJN en ERF te Axel, Margrette N 49 en 51, kad. sectie B nummer 574, groot 4.55 aren. Aanvaarden: bij betaling koopsom. Betaling: onkosten binnen 6 dagen, koopsom uiterlijk 6 October 1951. Ontvangen in glas a 1,70. Kroepoek p. zakje 50 ct. Sambals p. fl. 50 ct. Paprika p. fl. 50 ct. Westkolkstraat VOGELLIEFHEBBERS uit Axel, Terneuzen, Zaam- slag, Sluiskil en omgeving, worden hierbij verzocht op Dinsdag 18 Sept. a.s., om half acht in Hotel PORTH, Axel, Noordstr. tegenwoor dig te zijn, om te komen tot het oprichten van een vereniging van vogellief hebbers- tegen ROOS en HAARUITVAL KL1TWCRTEL en KINA getrokken op Franse brandewijn in flacons a 1,25. DROGISTERIJ Axelsestraat 3 Terneuzen TE KOOP: aan de Axelsestraat, ook zeer geschikt als zaken- pand. Brieven onder No- 319, Bureau van dit blad. staande b-" L- Dieleman, Weststraat 34, Waterland kerkje, Tel. 279. Te bevragen bij: J. LENSEN te Zaamslag. Te koop: enkele gebruikte Dames- en Herenrijwielen In zeer goede staat vanaf 45, D. P. MANNAERT Axelsestraat 16 Tel. 2220 Terneuzen PEDICURE en VOETVERZORGING Spreekuur van 912, en volgens afspraak. Telef. 2207 Dijkstraat 65 van 5 tot 12 Aug. heerste op 65 bedrijven de ziekte in 32 gemeenten en werden de kippen afgemaakt. De ziekte slaat neer uit de lucht. In 1918 heerste de Spaanse Griep, die millioe- nen slachtoffers maakte, doch uiteindelijk verdween- Saluberté ziektepoeder zui vert het bloed, geeft het in de ruitijd en voorkomende ziekten op de dozen ver meld. Prijs per doos 0,75. Bij drogisten: R. Platteeuw, Terneuzen; P. Wondergem, Axel; C. Dees, Zaamslag; M. Pauwels, Sas van Gent; C. v. Doeselaar, Sluiskil. Inl. ziekten gratis, post zegel insluiten aan A. C. KORSTANJE, Westerstraat 23, Goes Wij hebben voordelige MEISJES- en JONGENSSCHOENEN met sterke crêpezooi, in bruin tot maat 35, in beige tot maat 28. Beslist een sterke schoen en niet duur. dat wij voor Uw wagen steeds assen in voorraad hebben, of indien buiten model, in één week gele verd kunnen worden. AXEL - Telef. 44. bij: P. VAN HERMON, HOEK Molendijk 34a. Verloren in Terneuzen: 'n portemonnaie met inhoud. Tegen beloning terug te bezorgen bij: CATH. VAN HOEVE, D 164, Zaamslag. Lange Kerkstraat 14 Telef. 2636 Terneuzen HET NIEUWSTE SPORTFIETSJ5N gemonteerd met: 2 remmen, 3 versnellingen in achternaaf. dynamo eveneens in de achternaaf gemonteerd. Eon prachtconstructie Dames- of Herenmode! 196,—. Axelsestraat 16 TeL KSZA Terneuzen. Locomotief Sport fietsen reeds vanaf ƒ147, S.X. Fa. P. J. v. d 8ANDR boekhandel Terneuzen

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 3