Uil Je SrovancU Terry en Berry in de bril van Sultan Sar >d imatum BURGERLIJKE STAND SPORTNIEUWS MARKTBERICHTEN WAT BRENGT DE RADIO? Gemeente Terneuzen. lanciële gering terneuzen. AXEL. BRESKENS GOES. GROEDE. RETRANCHEMENT. SLUISKIL. VOGELWAARDE INCIDENT TE BERLIJN. Dolle rit van 2 dronken Sowjet-soldaten. HANDBOOGSPORT. II °P onder op onder Pseudo-vogelpest. Hoewel reeds tal van malen kinpenhouders werden gewaar schuwd tegen het kopen van pluimvee van onbekende rond trekkende kooplui, om te waken tegen de zo gevreesde pseudo-vo- eelpest, blijken toch enkele tap penhouders deze waarschuwing in de wind te hebben geslagen. Deze dagen slaagden enige tot nu toe onbekende rondtrekkende pluimveehandelaren, vermoede lijk Belgen, er in besmette kippen aan enige particuliere kippenhou ders in de kom dezer gemeente te verkopen. De gevolgen bleven niet uit. Zaterdag deden zich bij de kippen van een drietal kippen houders plotseling sterfgevallen voor, waarvan aangifte werd ge daan. Het direct daarop ingesteld onderzoek had tot resultaat dat bij hen 18 kippen werden afge maakt en een van de Sesiorven kippen ter onderzoek werd opge zonden naar de rijksseruminri ting te Rotterdam. Nogmaals laten wij de ernstige waarschuwing horen: Koopt geen pluimvee van onbekende rond trekkende pluimveehandelaren en doet onmiddellijk aangifte bij de burgemeester uwer woonplaats indien zich onder uw kippen of ander pluimvee verdachte ziekte- et sterfgevallen voordoen. Verzuim van dit laatste is straf baar en zal u in aanraking bren- aen met de strafrechter. Voor de bebouwde kom is thans een ophokplicht van pluimvee, honden en katten. Benoemd tot gemeente deurwaarder. Onze stadgenoot, de heer A. P. van Gelderen, thans werkzaam ter secretarie alhier, is met in gang van 1 October a.s. benoemd tot gemeente-deurwaarder te Hoorn. Dolle stier neergeschoten. Het was de landbouwer Jac. van Hoeve, wonende in de Vogel- schorpolder te Sluiskil, de laatste tijd opgevallen, dat een in zijn vleide lopende 3-jarige stier, die het eigendom was van de wed. Rousie te Sas van Gent, erg on rustig werd. In de loop van Zater dag brak de stier uit de weide en het kostte een geweldige inspan ning het dier weer in de weide terug te brengen. Zondag werd de stier agressiever en hij storm de direct af op de mensen die zich in zijn weide waagden. Getracht werd de stier met een schietmas- ker te doden, hetgeen echter mis lukte, daar elke benadering werd beantwoord met een aanval en daar een weide nu eenmaal geen arena is en slagers geen torea dors zijn, bleef de stier meester op zijn terrein en duwde hij een der waaghalzen finaal door de omheining. Dat het daarbij geble ven is, mag nog een geluk wor den genoemd. Aan zijn heerschappij moest evenwel een eind worden ge maakt en de hulp werd ingeroe pen van de gemeentepolitie, die Maandagmorgen bij het krieken van de dag er op uittrok. Ook zonder geleide zou het niet moeilijk zijn geweest de plaats te ontdekken waar de onruststoker zijn zetel had, want van verre af stand was zijn uitdagend gebrul te horen. Zodra de stier de in de vroege morgenuren ongekende belangstelling gewaar werd, maakte hij zich voor de aanval gereed en kwam de vijand brie send tegemoet. Met een tweetal welgerichte schoten uit een kara bijn maakte de gemeentepolitie een eind aan het leven van de stier, waarna slager Van Es- broeck direct aan de slag kon. Koe afgemaakt. Heel wat minder last had de ge- meente-politie met een koe, die zich in een stal van een onzer plaatselijke slagers bevond en zó onrustig was, dat zij niet zonder lijfsgevaar te benaderen was,, waardoor geen gebruik kon wor den gemaakt van het schietmas- ker om haar vlees voor de con sumptie gereed te maken. Ook hier zorgde een schot uit de karabijn er voor dat de slager zijn winkelvoorraad kon aan vullen. Het warme weer zal wel oorzaak zijn geweest, dat de machinist C. J. van de sleep boot Lena in gezelschap van zijn kapitein, voor de verdere reis te aanvaarden een verfrissing zocht in een nabij de Oostsluis gelegen café. De tijd gaat echter snel en het getij wacht niet, zodat toen het tijd werd om te schutten het sluispersoneel zijn arbeid ver richtte en de voor het afschutten gereed liggende schepen aanstal ten maakten om de schutkolk binnen te varen. Voor de schippers van een drie tal motorschepen ging dit niet zo gemakkelijk daar aan de buiten zijde de onbemande sleepboot „Lena" lag, maar niettemin had den reeds twee hunner de schut kolk bereikt en de laatste was be zig om dit voorbeeld te volgen, toen de machinist van de „Lena" zijn sleepboot drijvende zag en bemerkte, dat deze van de wal niet meer te bereiken was. Het besluit was door C. Jspoe dig genomen en gekleed sprong hij in het water om zwemmend de „Lena" te bereiken en te zor gen dat de kapitein aan boord kon stappen. Was het daarbij gebleven dan hadden de toeschouwers een ge lukkig niet alledaags voorval medegemaakt. Het water was echter blijkbaar niet koud genoeg om de machinist te bekoelen en hij begon herrie te maken tegen het sluispersoneel en een burger, waarop assistentie werd ingeroe pen van de politie, die het niet zo gemakkelijk had, want J. verzette zich hevig tegen zijn arrestatie, hetgeen hem echter niet baatte, want hij werd veilig op het Zand- plein opgeborgen en zal zich te zijner tijd hebben te verantwoor den wegens ordeverstoring en verzet. Vrachtauto rijdt op een boom. Een met 6 ton cement geladen vrachtauto van de firma Fassaert uit Hulst reed Maandagmorgen tengevolge van het defect raken van de stuurinrichting nabij Kijk uit op een langs de kanaaldijk staande boom. De botsing was zó hevig, dat de motor compleet in de cabine werd gedrukt. Gelukkig had de chauffeur De W. de tegen woordigheid van geest om tijdig uit zijn cabine te springen, waar door een persoonlijk ongeluk uit bleef. De vrachtauto zal wel voor geruime tijd uit het bedrijf blij ven, daar de materiële schade zeer groot is. Verplaatsing goederen kantoor S.B.M. Met ingang van Zaterdag a.s, zal het goederenkantoor van de S.B.M. aan de Provinciale boot worden opgeheven en worden on dergebracht in haar hoofdkantoor aan de Oude Haven, hetgeen een groot ongerief betekent voor het reizend publiek. Uitreiking insignes chauffeurs. Zaterdag werd in hotel „Het Blanke Duin" te Cadzand door de A.N.W.B. een bijeenkomst gehou den, waarop onderscheidingen werden uitgereikt aan chauf feurs, die gedurende een lange tijd bij een firma in dienst zijn. De volgende chauffeurs, uit Breskens ontvingen een onder scheiding: Wegens 25-jarige dienstbetrekking ontvingen de gouden insigne de chauffeurs D. Essebus en A. van de Walle, in dienst bij de firma Cambier en L. Stofberg in dienst bij de firma Woittiez. Wegens 12 -jarige dienstbe trekking ontvingen de zilveren in signe de chauffeurs J. van de Lijcke in dienst bij de firma Woit tiez, A. Versprille in dienst bij de firma Dubois en J. P. Bezemer, J. Masson, L. Visser, M. Diericx, A. Focke, K. Schouten, J. Vas- seur en A. Schaap allen in dienst bij de S.B.M. Vismijn. In de week van 2—8 Sept. wer den aan de vismijn aangevoerd: 2793 kg bot 0,47—0,18; 1259 kg schar 0,65—0,16; 2963 kg schol ƒ0,56—ƒ0,17; 618 kg tong ƒ1,72 1,30; 4 kg tarbot 1,33ƒ1,30; 68 kg wijting ƒ0,24ƒ0,16; 582 kg binnenl. garnalen 1,28 ƒ0,26; 8193 kg buitel, garnalen 1,61—0,38. Geslaagde wandel- en fiets tocht door Zuid-Beveland en Walcheren. De door het Zeeuwsch Dagblad georganiseerde wandel- en fiets tocht door Zuid-Beveland en Wal cheren, die Zaterdag werd gehou den, is een groot succes gewor den, zowel voor de 420 deelne mers als voor de directie van het „Zeeuwsch Dagblad". Het fraaie Septemberweer verleende aan dit sportfeest zijn volle medewer king en het leek wel op het zon netje meeleefde met het enthou siasme van de tippelaars en de fietsers, want zij zorgde er voor dat het juist niet te warm was. Er moest dan ook geen. enkele uitvaller worden genoteerd en alle deelnemers kwamen in het bezit van het herinneringsspeldje. De tippelaars waren naar ge lang van de leeftijd der deel neemsters en deelnemers in drie groepen verdeeld, die resp. 20, 15 en 10 km hadden af te leggen, terwijl de 132 fietsers een tocht moesten maken van 40 km door Walcheren. De wandelaars ver trokken van de Grote Markt te Goes voor hun tocht door Zuid- Beveland en de fietsers van het marktplein vóór het stadhuis te Middelburg. Na afloop reikte de heer J. S. Hoek, bestuurslid van de Stich ting het Zeeuwsch Dagblad in de lunchroom Van Ham te Middel burg de prijzen uit aan de deel nemers van de fietstocht. Te Goes vond de prijsuitreiking plaats aan de deelnemers van de wandeltocht in het Beursgebouw door de heer J. de Smit, directeur van het Zeeuwsch Dagblad. Bij de wandeltocht wist de groep van de Technische School te Oost burg beslag te leggen op de twee de prijs en ontving de door de Stichting het Zeeuwsch Dagblad uitgeloofde beker. Verder werd als zijnde de verst- komende groepen een takje uit gereikt aan de groep van de Oost- burgse Tippelaars en die van de Technische School te Oostburg. Bovendien werd een prijs toege kend aan de heren H. A. de Rui ter, De Hamer en B. de Ridder uit Oostburg zijnde de verstko- mende individuële deelnemers. Ook Wim Fenijn, Hans Valk en Bram Heijboer uit Breskens mochten een prijsje in ontvangst nemen, omdat zij van van zo ver kwamen. Bevordering. De wachtmeester van de rijks politie Van de Diest alhier is aan de kaderopleidingsschool te Bilt- hoven geslaagd voor opperwacht meester. Op reis. De leden van het muziekgezel schap „Ons Genoegen" maakten dezer dagen een uitstapje per bus naar Brussel en Waterloo. Benoeming, Mej. S. M. v. d. Bossche is per 1 October a.s. aangesteld als leer kracht bij het kleuteronderwijs te Oostburg. Oeverzwaluwen. De oeverzwaluw komt in onze provincie niet zo heel veel voor, Toch kon men ze deze zomer in grote getale zien nestelen in de steile wanden van de zandafgra- vingen in de Willem Leopold polder. Over de oeverzwaluw zegt Brehm in: „Het leven der die ren" het volgende: Zij kiest haar woonplaats aan steile oevers en hellingen en er leven daar vele, tot 40 paartjes, bij elkander. Daar maken zij, in vaste grond, diepe holen, altijd boven de hoogste waterstand en niet ver van de bovenkant. De 56 kleine eieren zijn wit. Na 14 dagen komen de jongen uit en twee weken later zijn zij al vlug en vliegen zij met de ouders uit. Haar kleur is grijs en aardkleu- rig, van onderen wit, met grijs bruine dwarsiband over de borst. Oeverzwaluwen komen laat en gaan in Augustus al weer weg. Plechtige installatie der welpen. Zaterdagmiddag is de kern groep der Sluiskilse welpen op 't schoolplein der openbare school plechtig geïnstalleerd, waardoor de afdNing Sluiskil van de N.P.V. officieel werd opgericht. Vóór de aanvang waren reeds talrijke genodigden aanwezig. Wij merkten o m. op de burge meester van Terneuzen. de dis trictscommissaris der N- P. V. in Zeeuws-Vlaanderen, opbaas Blom uit Aardenburg, dokter Ramselaar, afgevaardigden van de R.K. fanfare, van de Jeugd raad enz. Na het verzamelen van de pad vinders aan het hoofdkwartier marcheerden zij met slaande trom en wapperende vaan af. Op het schoolplein werd de carré-formatie gevormd, waar binnenin de te installeren welpen in lrnformatie. Het geheel stond onder leiding van de adc. Pattist uit Terneuzen. Het was een im posant moment, toen onder hoorngeschal de vlag langzaam werd gehesen en allen de wel pen- of de verkennersgroet brachten. Na de opening heette Ds. Starrenburg de aanwezigen welkom. Hij noemde deze dag niet alleen van belang voor de nieuwe welpen, maar voor ge heel Sluiskil. Thans gaan we ge organiseerd kattekwaad uithalen, maar dan onder leiding en dit betekent een groot verschil met het kattekwaad, dat we anders deden. Vervolgens ging akela Lootens over tot de installatie. Met de ene hand aan de totem en met de andere de groet beloofden ze stuk voor stuk 'n waardige welp te zijn en werden ze gekleed met pet, insigne en das ten teken dat ze nu waren opgenomen in de grote broederschap der padvin ders. Vervolgens werden de gid sen en helpers geïnstalleerd, van het rode nest waren het Jan Lip jes en Jaap Tijma en van het grijze nest Johan de Visser en Jan Philipsen. De welpen van Terneuzen brachten een bloemenhulde, waarna de horderoep werd uit gevoerd. Na deze plechtigheid zongen welpen en padvinders met groot enthousiasme „Hoort zegt het voort". Het was voor oubaas Blom een groot genoegen deze feestelijke dag bij te wonen, hij wenste hopman Philipsen en de welpenhorde geluk en een goed spoor. Namens het gemeentebestuur sprak burgemeester Tellegen. Hij was verheugd deze plechtigheid bij te wone% temeer daar het hier plannen zijn die door het volk worden uitgewerkt. Het doet het gemeentebestuur goed dat hier bij jonge mensen de idealen worden aangekweekt en dat wij bij deze oprichting mo gen tegenwoordig zijn. De voorzitter reikte vervolgens de diploma's uit, waarna hij dank bracht aan de kleine en grote broers, alsook aan de padvin dersband en de andere Sluiskilse groep. Vervolgens deed hij een beroep op de andere jongens zich aan te sluiten. Ook voor de oudere jongens werd de gelegenheid geboden zich op te geven voor de nieuw te vormen verkennersgroep on der leiding van hopman Philip sen. Moge „Hoort zegt het voort" geklonken hebben voor de Sluis kilse jeugd en mogen velen zich scharen onder de grote broeder schap van de padvinderij. Met een flinke mars hielden de padvinders daarna manifesta tie door Se Sluiskilse straten. versterkte politiemacht legde een cordon om de tuin heen en arresteerde tenslotte het tweetal, dat aan de Amerikaanse militai re politie werd uitgeleverd. De Westberlijnse politie heeft een bewaking gezet bij de weste- j lijke zijde van de omvergereden i grensversperring. Volgens oog getuigen hebben de Sowjetrus- sische wachtpost zestig tot tach tig schoten gelost en is het lou ter toeval, dat niemand geraakt werd. Heden zal besloten worden, wat met de twee soldaten moet gebeuren. SAS VAN GENT. Huwelijksaangiften. 7 Aug. E. L. Fermont, 60 j. en A. Gaffurini 51 j. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Aug. J. P. M. Martens (van Terneuzen), 49 j., jm. en A. A. E. de Bakker, 43 j., jd. 28 Aug. J. L. Snelleman, 24 j., jm. en G. A. Smeets, 27 j., jd. 31 Aug. M. L. van Oteghem, 22 j., jm. en E. F. M. Kint, 21 j., jd. Geboren. 13 Aug. Jacobus Roelof Ludwig, z. van J. de Braai en T. Zwilling. 16 Aug. Maurice Marie, z. van M. J. Vereecken en R. M. C. Remery. Overlijden. 2 Aug. Stephanie Everaert, 81 j„ echtg. van C. L. van de Velde. zeer ruim, handel traag, prijzen teruglopend. Varkens (lev. gew.) aanvoer iets kleiner, handel lui, prijzen la ger. GRAANBEURS ROTTERDAM 10 Sept. Binnenlandse granen (officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam), nauwelijks prijshou dend. Tarwe op vochtconditie 23,75 tot 24,30. Prima kwaliteit zonder vocht conditie 24 tot 24,50. Zomergerst 30 tot 32,50. Haver 26 tot 31. Rogge 29,50 tot 31. Peulvruchten van de nieuwe oogst: Groene erwten goed prijs houdend 39 tot 43. Schokkers vast 45 tot 55. AARDAPRELBEURS ROTTERDAM 10 Sept. Alles per 100 kg. Klei 35 mm opwaarts: Eigenheimers 8,50 tot 9. 'Bintjes 7,50 tot 8. Koopmatis blauwe 9,50 tot 10. Zand. Nieuwlandse aardappelen 9,25. Voer. Zieke aardappelen 4 25 tot 4,75. Gezond veldgewas 5,50. Brug defect. Voor de zoveelste maal is de motor van de brug weer eens on klaar. Nu deze zware brug met de hand moet worden gedraaid brengt dit bij het drukke scheep vaartverkeer veel onophoud te weeg en hoort men aan de brug menige klacht- Aangezien ook de reserve-motor stuk is, zijn deze klachten niet helemaal onge grond. Gemeente-arts. Tot gemeente-arts in Ossenisse en Hengstdijk werd benoemd Dr. E. J. du Puy uit Boschkapelle. De Westberlijnse politie heeft Maandagavond twee dronken Sowjetrussische soldaten in de Amerikaanse sector gearresteerd na een incident aan de grens van de Sowjet-sector, waarbij scho ten werden gelost. De soldaten, die van Klein- Machnow, een voorstad van Berlijn, kwamen, reden met hun auto door de afsluitboom van de sectorgrens heen. Sowjetrussi sche wachtposten en Oostduitse politiemannen losten een veertig schoten, nadat het hun niet ge lukt was hen tot stilstand te brengen. In wilde rit ging het zigzag door de straten van het district Zehlendorf in de Ameri kaanse sector. Aanvankelijk wis ten zij arrestatie door de West berlijnse politie te ontgaan door hun pistolen op de politiemannen te richten. Na een Duitse vrouw die hen wilde doen stoppen, te hebben omvergereden sprongen de soldaten een tuin van een vil la binnen. Een Westberlijnse po litieman, die hen naderde, moest zich weer terugtrekken, toen de soldaten op hem vuurden. Een COÖP. VRUCHTENVEILING ,ZEEUWSCH-VLAANDEREN" 10 September. Groenten. Per 100 stuks in guldens: Sla 2.00—9.00. Per stuk in centen: Bloemkool 1750; Groene komkommers 8 12; Witte komkommers 811 Meloenen 2150. Per bos in centen: Peen 24 27; Kroten 915. Per kg in centen: Eigenteimer 6008.80; Bintje 9.00; Andijvie 1315; Stoksnijbonen 3851; Princ. bonen 6465; Pronkboen 34; Rode kool 5; Sav. Kool 24 25; Witte kool 45; Prei 27; Spinazie 1721; Tomaten 2235. Fruit. Appelen: James Grieve 1023; blank's Godlin 4—8; Zigeunerin 1520; Clapp's Favourite 1618- Druiven 6467. Pruimen: Reine Cl. d'Al than 2226; Victoria 1027. BLIKSEM SLOEG IN BOERDERIJ. Tijdens een hevig onweer sloeg gisteravond om half tien de blik sem in de boerderij van de heer 't Mannetje te Zuidland. In de schuur, die geheel afbrand de was de gehele oogst geborgen. De brandweren van Zuidland en Abbenbroek waren spoedig ter plaatse, doch daar ook de he lende gebouwen groot gevaar lopen werd nog assistentie inge roepen van brandweren uit na burige gemeenten. ,,De Zeeuwsche schutters." De handboog mij. „De Zeeuw sche schutters" in de Zandstraat hield Zondag j..l een geslaagde schieting. Uitslag: Hoogvogel: A. Luyck (Kapelle); Zijvogels: J. v. Esbroek (Sluiskil) en K. Le- reux (Ertvelde); Kallen: E. Kaes (Zandstraat) en A. Meert (Sluis kil) Bekerwedstrijd: F. de Kort (Sas van Gent) 14 pnt, R. Begheyn (Terneuzen) 11 pnt. VEEMARKT ROTTERDAM 10 Sept. Aanvoer in totaal 1301. 913 Vette koeien en ossen, 388 varkens Prijs per kg: Vette koeien le kw. 2,50 tot 2,70; 2e kw. 2,20 tot 2,40; 3e kw. 1,95 tot 2,10. Varkens (lev. gew.) le kw. 2,14; 2e kw. 2,10; 3e kw. 2,07. Overzicht: Vette koeien aanvoer WOENSDAG 12 SEPT. 'HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 7.50 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; 9.30 Waterstanden 10.00 Boekbe spreking; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Gram.; 10.35 Voor de vrouw; 11.00 Gram.; 12.00 Accor deon; 12.30 Mededelingen; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Orgel; 12.55 Kalender; 13.00 Nieuws; 13.15 Lichte muziek; 13.45 Gram.; 14.00 Causerie; 14.15 Gram.; 15.00 Koor; 15.20 Piano; 15.30 Voor de zieken; 16.05 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.45 Rege- riagsuitzending; 18.00 Nieuws; 18.15 Varia; 18.20 Reportage; 18.30 Actualiteiten18.35 Kwar tet; 19.00 Lezing; 19.15 Trio; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nws. 20.05 Pol. commentaar; 20.15 Orkest; 2-0.45 Hoorspel; 21.50 Reportage; 22.00 Orkest; 22.45 Causerie; 23.00 Nieuws; 23.15 Sport; 23.20 Gram.; 23.45 Orgel. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 7.45 Gebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Gram.; 10.30 Morgendienst;' 11.00 Piano; 11.30 Gram.; 12.30 Mededelingen; 12.33 Piano; 13.00 Nieuws; 13.15 Reportage; 13.20 Marinierskapel; 14.00 Causerie; 14.45 Voor de kin deren; 15.00 Orkest; 15.45 Gram.; 16.15 Voor de jeugd; 17.20 Gram.; 18,00 Koor; 18.30 Orkest; 19.00 Nieuws; 19.15 Causerie; 19.30 Gram.; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws; 20.05 Gram.; 20.15 Ork. 21.05 Causerie; 21.25 Gev. muz.; 22.00 Reportage; 22.10 Piano; 22.25 Ensemble; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Amusements muziek; 23.35 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.- 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Film; 13.45 Gram.; 14.45 Koor; 15.00 Piano; 15.15 Gram.; 15.45 Orkest; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.30Klank beeld; 17.40 Gram.; 17.50 Boek bespreking; 18.00 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram,; 19.50 Causerie; 20.00 Orkest; 21.00 Actualiteiten; 21.15 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Viool; 22.30 Orkest; 22.45 Viool; 23.00 Nieuws; 23.05 Verzoekpro gramma. Een ogenblik later stond de sul tan weer met zijn beide benen op de 'begane grond. „Dat is alvast de vrijheid"! riep hij, „en nu de anderen"! En toen bleek dat het hele bos vol was met gevangenen, die al len op dezelfde wijze aan de bo men waren geklonken. „Nu is het mij duidelijk waarom uw paleis zo leeg was, heer sul-i tan", riep Terry. De sultan zag eerst nu het beer tje. „Kleine vriend en redder"', sprak hij, „je ziet welke wantoe standen mij hebben genoopt je hulp in te roepen. Maar het was al te laat. Voor je met je Kleedje kwam, had men mij al ontvoerd Inmiddels varen de andeie ge vangenen eveneens bevrijd. „Nu moeten wij er op in hak. ken", riep de Sirdar ongeduldig. Terry en Berry keerden naar ,ie minaret terug en haalden de ge weren er uit, die zij hadden be machtigd. BEKENDMAKING De Burgemeester van Terneu- 1 zen; j Overwegende dat binnen de ge meente Terneuzen gevallen van pseudo-vogelpest (Newcastle Disease) voorkomen; Gelet op de bepalingen van de Vogelziektenwet en de Veewet en voorts op het advies van het Dis trictshoofd van de Veeartsenij- kundige Dienst te Breda; GELAST eigenaren, houders of verzorgers van honden, katten en pluimvee deze dieren op te sluiten, vast te leggen of op te hokken. In afwijking van het boven staande mogen honden, vastge houden aan een riem of lijn door een persoon boven de leeftijd van 14 jaar, op openbare wegen en terreinen verblijven. Het vorenstaande is alleen van toepassing op het deel der ge meente dat in de Algemene Poli tieverordening voor de gemeente Terneuzen is omschreven als kom van de stad Terneuzen. Overtreding van bovenstaand gebod wordt ingevolge art. 78 der Veewet gestraft met hechtenis van ten hoogste vijfhonderd gul den. Terneuzen, 10 September 1951. De Burgemeester vnd. P. TELLEGEN. ;ies: 5 regels 75 cent; nt 12 ct.; minimum pet ?r nummer, of: Adrei cent meer t 's namiddags 2 uur r Zaterdags 11 uur /er dit punt zou uit- itspraak van de raad, :e de liquidatie van ibon in nood" bete leken", aldus de zegs. deze ereraad zijn be eft overschreden ".Op s heeft de raad schrif- rijn uitspraak kennis tevens machtiging oor publicatie van de Dezelfde dag nog bestuur van „Helpt ood" telegrafisch me- lat het hiermede niet gaan. Desniettegen- publicatie van de uit- :hied. eraad zich niet heeft an de hem verleende l, voelt de stichting ton in nood" zich niet tspraak gebonden en iritatieve werk voort- Veliswaar schond En- de opheffing een ver sluit zou geen invloed ische markt hebben. Bring er voor gezorgd invoer van essentiële •rzekerd was. De En- atregel versterkte Perzische wil tot ver zou Grady tegenover e verzekering hebben t Amerika Perzië bin- lening van 25.000.000 oekennen. Perzië had lerhandelingen over dragen met landen tstelijke blok aange- atum is om half een tijd aan de Perzische r in Washington ge- overhandiging aan riman. AIISTE VAN DE r AMSTERDAM". 1 de zijde der H.A.L. omen, betreft de ver- a een. man op de sterdam", de 36-jari- ïerman Kooi uit Rot- )i, die ongehuwd was, s Zaterdagnacht ver- vermoedelijk op een 600 mijl ten westen !ly-eilanden overboord verdronken. wie disciplinaire zouden worden ge lelijken hebben de weken herhaaldelijk gen aan het adres tondenen geuit. Vice- y heeft alle besehul- ongegrond verwor- die van Maandag. Depen van de V. N. op 't westelijk front Imdjin overgestoken, rale front hebben zij een aanval „met be- aitgevoerd. Deze ac- een geallieerde voor- lier, hebben ten doel van de vijcnd in de in en zware verliezen en. noette slechts lichte :he strijdkrachten, htingsofficier zei dat op het centrale front van Pjonggang, haar reikt. De vijand leed honderden verliezen. ZON. EN MAANSTANDEN. ZON MAAN Sept. 14 6.11 15 6.12 16 6.14 17 6.16 18 6.18 19.00 18.37 4.31 18.58 18.49 5.57 18.55 19.00 7.20 18.53 19.11 8.42 18.50 19.25 10.03 een pantserwagen van de mare-1 tin op het stadhuis en andere chaussee door de straten moest patrouilleren. Rookbommen leg den een rookgordijn, terwijl links en rechts schoten knalden. Tegen half vijf hadden enkele verzets lieden het stadhuis bestormd en zich naar de klokketoren begeven waar de noodkok werd geluid. Hierna trad enige rust in, maar plaatsen aangeplakt. Hierin werd de arbeiders verzocht zich ook tegen de militaire macht te ver- zeten. „Sla de witkoppige lief dezusters van de kaart. Ontzet Uw gearresteerde kameraden. Weg met de Kozakken". Een tweede pantserwagen van de marechaussee verscheen in de ineen. overvalwagens naar het politiebu reau gebracht. Met allerlei pro jectielen, zoals bedorven eieren, rotte tomaten, onrijpe appels enz. werd daarna echter een aanval op de marechaussee ingezet, waar door om 12.30 uur weer de nood klok op het stadhuis luidde. Het verzet zakte kort daarna LI liUHVll v wiiw komen, het gebied van Kaesong zeer goed kan dienen voor het gestelde doel, n.l. „het streven om een eerlijke en redelijke wa penstilstandsovereenkomst te be reiken". Indien generaal Ridgway zich hieraan niet zou houden, zou er geen reden zijn om aan te nemen, „dat soortgelijke en zelfs ernsti- i>r 'pitroiArernt uai de maatschappijen meer geld verdienen dan ooit, zelfs nadat zij haar belastingen tegen de nieuwe hoge tarieven hebben be taald. De winsten zijn hoger dan in enig voorafgaand jaar, met uitzondering van het recordjaar 1950. Hij verdedigde de federale be groting en verklaarde, dat het leelte van de uitga- ënsie bestemd is. In iiscale jaar zijn voor ua's voor nationale jna 50 milliard dol- E 70% van alle fede- 1. n geen paard verlie- 'e te gierig zijn een ;n, dat sterk genoeg st te binden", aldus was trots op de be- :e hij had ingediend niet dat iemand zijn opgeeft om te kla gen over de begrotingen". „In dien de mensen op deze manier niet af en toe stoom zouden kun nen afblazen, zouden zij mis schien ontploffen". De helft van het plezier dat wij hebben omdat wij burger zijn van dit land, ligt hierin, dat wij kunnen klagen over de manier waarop onze federale, staats- en plaatselijke overheden werken.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 3