BINNENLANDS NIEUWS Het huis zonder sleutel Bij de BU Maatregelen tot wering van mond- en klauwzeer ni Brandl SLOPBRIJ Kleine Advi De landbouwgewassen in de maand Augustus Van Sprang V VOETE FOTO-K Oogstwerkzaamheden sterk belemmerd door ongunstig weer Aantal verkeersongevallen stijgt Daling indexcijfers van groothandelsprijzen per 31 Juli '51 Tsjecho-Slowakije steeds meer van het Westen afgesloten LIJK VAN VERDRONKEN STOKER GEVONDEN. SLACHTOFER VAN BRAND OP SCHEVENINGSE LOGGER OVERLEDEN. Amerikaans vliegtuig vermist? •Agenda 162,- Uit voorraad leverbaar Generaal-Electric Oliebranders Nadat vorige i klasse het startscl voor seizoen 195. morgen het con volle toeren te dra de 2e, 3e en 4e k lagere afdelingen getrainde spele het kampioenscha] Het kampioens klinkt nog zo onwi af, nu Zondagmidc ste klappen (en zullen vallen. Ook met een schone le dus allen evenvi titel, er zullen hi gingen zijn wier verder reiken dan houden in de klas thans uitkomt. V\ schrijven denken nieuwe Zeeuwse t Middelburg en met Goes en Vlis gedeeld in de ster! se A, waarin ook c de le klassers Ba uitkomen. Het zal Zeeuwse tweede k rentree een stri. „to be or not to b inspanning van al de bezetting vai plaats mogelijk zij De in het vorig' 3e klasse D en Zeeuwse derde kli METO, Nieuw-Bor ondergebracht in Zeeuws-Vlaamse heeft deze indelin kelijkheid gewon: alleen zal het spe kunnen worden, o meesters der divei door de minder ve Ier een batig sale ken. Het zal ons Axel dit seizoen e gaat spelen of da een bescheiden pl£ lijst tevreden zal In de vierde kb dels van enkele cl waardige klasse treffen we als i Handig en opvou zó in Uw zak Lichtsterkte le sluiter voor 1/ sec. en tvjdopnai bouwd flitsconta< 6X9 cm- 89,- Verkrijgbaar bij: Verkrijgbaa Noordstraat 6 het beste voor U zoals: Haardblo Kachelbic Aanmaak is en bl Telef. 2252 - T Van 1—5 rege iedere regel m (Maximaal 8 r< Brieven: Bure Blad 15 cent m Bij een gemiddelde tempera tuur van ongeveer normaal, was het weer begin Augustus niet gunstig voor de oogstwerkzaam- heden, doch wel voor de groei en afrijping van de gewassen, waar van een groot deel in ontwikke ling achter was. Door de gunsti ge afrijping der granen werden de aanvankelijk minder gunstige oogstverwachtingen overtroffen en zijn de opbrengsten iets hoger dein verleden jaar. De rogge is nog niet overal gemaaid- De oogst valt ongeveer een week later dan normaal. Bij de wintergerst is de opbrengst soms sterk uiteenlo pend. Met de legering in deze gewassen is het in het algemeen nogal meegevallen. In vele per celen koolzaad bleek de schade, door snuitkever en galmug aan gericht, groter te zijn dan aan vankelijk werd verwacht. De op brengsten vielen dooreengeno- men nog mee, doch in verschil lende gebieden was de variatie vrij groot. De vorige standcijfers van kar wij zaad deden reeds zien, dat de oogstverwachting goed was. De opbrengst is dit jaar zelfs hoger dan in 1949. De opbrengst van het vlas is tegengevallen. Op vele percelen bleef het gewas te kort en niet zelden kwam een ernstige roest- aantasting voor. De opbrengst van spinaziezaad werd op vele percelen door het massale optre den van de zwarte bonenluis on gunstig beïnvloed. Het gewas is nog niet op alle percelen ge oogst. In verband met het late uitpo- ten van de aardappelen is de op brengst van reeds gerooide per celen niet hoog. Er is veel poot- goed gerooid na de rooidatum voor a-pootgoed aangezien de op brengst anders te laag zou zijn geweest. De wintertarwe heeft zich goed ontwikkeld. De weersomstandig heden veroorzaken een langzame afrijping, zodat een goed gevul de korrel wordt verwacht. De oogst wordt echter gestagneerd door het ongunstige oogstweer. Als gevolg van de regenval van begin Augustus kwam hier en daar legering voor. Op de hogere gronden is de oogst van de zomergranen reeds begonnen. Door het betrekkelijk winderige weer, gepaard gaande met regen buien, is veelvuldig legering op getreden. De stand is evenwel de laatste maand nog verbeterd. Van zeer laat gezaaide percelen, vooral van haver, is de ontwik keling veelal minder gunstig ge weest. Hoewel plaatselijk in ha ver veel loze kafjes voorkomen, verwacht men in het algemeen een goede korrelzetting. In de nabijheid van dorpen en boerde rijen werd veel mussenschade geconstateerd. Uiteraard had deze schade een plaatselijk ka rakter. De stand van de peulvruchten is, met uitzondering van die van veldbonen, sedert het vorige oogstbericht verbeterd. De veld bonen hebben van de hevige luis- aantasting geleden, zodat geen hoge opbrengst wordt verwacht. Van de reeds gemaaide erwten is een gedeelte geruiterd en de rest ligt nog op het land. Ongunstige weersomstandigheden kunnen hier veel bederven. Plaatselijk werd veel schade ondervonden van duiven en kraaien. Op enkele percelen stierf het gewas te vroeg af door het voor komen van voetziekten. Op laat gezaaide percelen komt veel wormstekigheid in de erwten voor. De stambonen vertonen hier en daar een onregelmatige stand. Enkele slechte percelen moesten worden omgeploegd. Plaatselijk werd nadeel onder vonden door het optreden van vetvlekkenziekte en virusziekten. In het algemeen leed het gewas onder de ongunstige weersom standigheden. De handelsgewassen zijn in het algemeen in stand verbeterd. Zelfs is deze beter dan de 10- jaarlijkse gemiddelden. Het blauwmaanzaad heeft hier en daar van de weersomstandig heden te lijden gehad en ligt plaatselijk tegen de grond. An dere percelen zijn te laat gezaaid waardoor de stand wat te onge lijk en te dun is. Luisaantasting heeft plaatselijk ernstige schade veroorzaakt. Dit laatste kan eveneens worden opgemerkt bij het suikerbietenzaad, doch in het algemeen is hier de schade min der groot. De oogst van het gras zaad is reeds begonnen. Een ge deelte van het gewas staat op ruiters. De opbrengstverwachting is goed. Door het betrekkelijke koele weer van de laatste maand veroorzaakte de droogte weinig of geen schade. Daar waren de omstandigheden voor de ontwik keling der knol- en wortelgewas sen gunstig. De opbrengstver wachtingen kunnen dan ook in het algemeen wat hoger worden gesteld dan die in Juni van dit jaar. De stand van de aardappe len is in het algemeen goed. De aardappelziekte begint zich ech ter uit te breiden en komt ook reeds in de knollen voor. Vooral het zeer gevoelige ras Bintje heeft hiervan te lijden. De bieten hebben veel loof gevormd en vertonen, dank zij de ruime re genval, een goede stand. In som mige streken zijn de luizen, waardoor dit gewas sterk was aangetast, weer geheel verdwe nen. De eerste indrukken om trent wortelgewicht en suikerge halte van de suikerbieten zijn niet gunstig. Vooral in het Zui den des lands breidt de verge- lingsziekte zich zeer sterk uit. De groenvoedergewassen groeien door de talrijke regenbuien in Augustus goed door. De klaver is hier en daar sterk aangetast door klaverkanker. Ook komt er veel bremraap in voor. Van de lucer ne werd een gedeelte bestemd om te drogen. Ook het grasland staat er goed voor. Droogteschade werd alleen in de maand Juli op- hógere per celen waargenomen-. - Emelten- schade is in het algemeen niet ernstig. Weidegras i»*4h ruim vol doende mate aanwezig. Ook wordt nog veel gemaaid voor hooien, drogen en inkuilen. De kwaliteit van de granen, peulvruchten en handelsgewas sen wordt door het ongunstige oogstweer nadelig beïnvloed. De knol- en wortelgewassen, bij voorbeeld bieten, krijgen hier door de gelegenheid de achter stand in de groei, althans, voor een gedeelte, in te halen. Vo-lgens de cijfers van het cen traal bureau voor de statistiek Steeg het aantal verkeersongeval len in ons land van 29.620 in het le halfjaar van 1950 tot 34.922 in het le halfjaar 1951. In laatst genoemde periode be droeg het aantal ongevallen met dodelijke afloop 451 (410), met ten hoogste ernstig letsel 4879 (4201), met ten hoogste licht let sel 3885 (3464), terwijl bij 25.707 (21.545) ongevallen uitsluitend materiële schade werd geconsta teerd. Het aantal slachtoffers was in het eerste halfjaar 1951 als volgt verdeeld: 467 (427) doden, waar van 210 (197) ter plaatse van het ongeval, 5282 (4538) ernstig ge wonden en 4421 (3911) licht ge wonden. De tussen haakjes geplaatste cijfers hebben betrekking op het le halfjaar 1950. ni aM fed De inspecteur van de veeartse- nijkundige dienst in de provincie Overjjsel, hoopt dat er, ondanks de Duitse deviezenmoeilijkheden, toch 'n oplossing zal worden gevonden voor het leveren van Nederlands vaccin tegen mond- en klauwzeer aan West-Duitsland. Maar dat zal volgenjs hem hele maal afhangen van de Duitse boe ren, die aandrang op hun regering zullen moeten uitoefenen. Nederlandse veeartsen in het Overijselse grensgebied krijgen veel verzoeken van Duitse boeren om levering van vaccin, maar een dergelijke handel wenst men in Nederland niet. Er zal een ac eoord tussen Bonn en Den Haag moeten worden bereikt. Tot besprekingen daarover is het niet gekomen, omdat de zaak al bij het vooroverleg tussen de veterinaire instanties in Overijsel en Neuenhaus (Duitsland) is af gestuit op de deviezenkwestie. Dit vooroverleg is op Overijsels initia tief begonnen, nadat men zich in verbinding had gesteld met de di rectie van de veeartsenijkundige dienst in Den Haag en de verze kering had gekregen dat er in Nederland voldoende vaccin aan wezig is. Deze hulp aan Duitsland zou in Nederlands eigen belang zijn, aldus de inspecteur. Op Duits gebied, waar een mond- en klauwzeer epidemie heerst, breidt de ziekte zich nu naar het Noorden toe uit. Zij is begonnen ter hoogte van Enschedé en is nu doorgedrongen tot ter hoogte van Bentheim en Dene kamp. Aan de Overijselse zuivelfabrie ken in het grensgebied is verzocht te bevorderen, dat het rundvee van de aangesloten boeren wordt gevaccineerd. Vrij algemeen wordt aan dat verzoek gevolg gegeven, zo vertelde de inspecteur. Overijsel is thans nog vrij van de ziekte. Omdat uiteraard de kans van verdere uitbreiding langs de grens op Duits gebied tiaar het Noorden bestaat en om dat de ziekte zich ook al in Hol- stein voordoet heeft de inspecteur zijn collega in de inspectie Gro- ningen/Drente verzocht ook daar maatregelen te nemen. Van de zijde van de veeartsenij kundige dienst in Groningen! Drente deelde men ons mee dat daar nog geen definitieve beslis sing is genomen over de aard der te nemen maatregelen. Deze kan echter wel binnenkort worden ver wacht. Enkele Duitse boeren in het aan deze provincies grenzende gebied hebben verzocht hun koei en naar de grens te mogen bren gen om ze daar door Nederlandse veeartsen te laten inenten. Wegens het gevaar dat daar door de besmetting op Nederlands gebied zou komen is dit echter door de veeartsenijkundige dienst niet goedgekeurd. Het centraal bureau voor de statistiek heeft thans indexcijfers T an groothandelsprijzen op basis 1948 100 samengesteld per 31 Juli 1951. Het algemene indexcijfer daalde van 30 Juni op 31 Juli 1951 met 3 punten, n.l. van 145 naar 142. De indices voor de drie hoofd groepen vertoonden een daling. Hjet sterkst was de daling van het indexcijfer voor de voedings middelen. Dit daalde n.l. van 123 naar 118 onder invloed van prijs dalingen van granen, aardappelen, geïmporteerde suiker, cacaobonen, kaas en industriemelk. Het indexcijfer voor de grond en hulpstoffen daalde met 3 pun ten, dat voor de afgewerkte pro ducten met 1 punt. De belangrijk ste prijsdalingen bij deze hoofd groepen betroffen ruwe wol en ka toen, wollen en katoenen garens, textieleindproducten, huiden, le der en schoenen, tin en ijzer. Gezaagd naaldhout, ruwe fos faat en superfosfaat, papierhout, kranten- en pakpapier stegen in prijs. Het onlangs uitgegeven nieuwe spoorboekje van de Tsjechische spoorwegen demonstreert op dui delijke wijze de reeds bestaande neiging om dat land verder van W.-Europa te verwijderen en het dichter bij Rusland te brengen. De sneltreinen Praag-Hoek van Holland en Praag-Kopenhagen zijn niet in de nieuwe editie van het boekje opgenomen en rijden dan ook niet meer. Daarentegen zijn sindsdien ver bindingen door middel van D-trei- nen tot stand gekomen tussen Praag en Moskou en tevens tussen Praag en de" hoofdsteden van twee andere satellietlanden: Boedapest en Boekarest. KIND VIEL UIT VIER METER HOOG RAAM. Ongedeerd. Zaterdagmiddag kroop in een onbewaakt ogenblik het ander half jaar oude zoontje van de familie K- uit de Roemer Visser straat in Den Haag uit zijn box en vervolgens uit het raam van de eerste étage. Hij viel van vier meter hoogte, naar beneden doch kreeg geen letsel. In de Koningshaven is het stof felijk overschot drijvende gevon den van de 29-jarige stoker Ro bert Hein, uit Duisburg-Wan- heimsort. De man werd sedert 4 September vermist van de Rijn sleepboot „Haniel 23", die toen aan de Fijenoordkade te Rotter dam lag. De heer J. van der Toorn uit Scheveningen, die enige dagen geleden door de Haagse brand weer uit de brand en de logger „Sch. 112" werd bevrijd, is thans aan de bekomen brandwonden overleden. In de nacht van 1 op 2 September brak door tot nu toe onbekende oorzaak brand uit in de machinekamer van de log ger, die in de Scheveningse ha ven gemeerd lag. De heer Van der Toorn die de wacht had en in het vooronder te slapen lag, had de brand niet tijdig bemerkt en moest door de brandweer uit zijn benarde positie worden be vrijd. De Scheveningse logger brandde bijna geheel uit. OOK EEN PYROMAAN TE STADSKANAAL. Naar alle waarschijnlijkheid is Zondagavond te Stadskanaal brand gesticht in een viertal korenmijten. Een wielrijder, die omstreeks half elf langs de op dat tijdstip zeer eenzame verkeersweg tus sen Stadskanaal en Onstwedde reed, ontdekte, dat een viertal korenmijten in brand was ge raakt. Toen hij zich naar hij tegenover de politie heeft ver klaard, naar de brandende mij ten spoedde, bleek daar een man aanwezig te zijn, die zich ijlings uit de voeten maakte, in een verderop geparkeerde auto sprong en daarmee verdween. Toen de brandweer uit Stadska naal arriveerde, bleek dat aan blussen niet meer behoefde te worden gedacht. De oogst van 5 ha land ging totaal verloren. De politie beschikt slechts over een zeer vaag signalement van de vermoedelijke dader. ZJIN LAASTE KANS.... Enige tijd geleden werd inge broken in het woonhuis van de Hilversumse advocaat Mr. K- R. Beks. De tamelijk aanzienlijke buit werd reeds de volgende dag, grotendeels in Amsterdam, opge spoord. De dader, de 33-jarige A. S. bleek naar België te zijn uitgeweken. De marechaussee heeft hem thans gegrepen toen hij de grens over wilde om naar Nederland terug te keren. Hij is naar Rotterdam overgebracht, waar hij voorlopig is opgesloten. De Amsterdammer was reeds eerder met de Hilversumse po litie en nog onlangs met de justitie in aanraking geweest. Mr. Beks had hem voor de recht bank verdedigd en verzocht de man een laatste kans te geven. Des Vrijdags kwam de man vrij en Zaterdags daarop brak hij reeds bij Mr- Beks in. In de mor genuren was hij reeds bij Mr. Beks aan de deur geweest, doch werd naar Noordwijk verwezen, waar Mr. Beks met vacantie ver toefde. Hij reisde er heen, vroeg Mr. Beks geld voor de terugreis en keerde terug, regelrecht naar de verlaten woning van de advo caat. ZEVEN-JARIG JONGETJE IN ZEE VERDRONKEN. Gistermiddag om 4 uur is ter hoogte van de Scheveningse vuurtoren in zee verdrongen de zevenjarige Jantje Korvink uit de Adriaan Coenstraat te Sche veningen. Het knaapje was met zijn twee lingbroertje in zee aan het spe len, toen beiden plotseling in een diepe kuil terecht kwamen en onder water verdwenen. De 42-jarige heer Asman uit de Heemstraat slaagde er in één van de jongetjes op het droge te brengen, doch Jantje was tegen de avond nog niet gevonden. BRIEF 18 MAANDEN ONDERWEG. Achttien maanden heeft een brief er over gedaan om van Kwadijk naar Westgraftdijk te komen. In Maart 1950 stuurde n.l. mej. C. Koppen uit Kwadijk een brief naar haar zuster Cis in Westgraftdijk. Dezer dagen is dit epistel eerst ontvangen. DE STAKING TE IJMUIDEN. Het bericht, dat 21 werkne mers, betrokken bij het conflict met de Fa. Boele en Van Eeste ren hadden besloten het werk aan de Hoogovens onder de door de unieorganisaties gestelde voorwaarde weer te hervatten, schijnt hier en daar geleld te hebben tot de conclusie, dat de staking is beëindigd. Ter vermijding van misver stand zij erop gewezen, dat de staking volgens het stakingsco mité 226 en volgens andere per sonen 300 arbeiders omvat. Gisteren was het werk hervat door 36 personen. Inmiddels zijn diverse stakers, afkomstig uit Den Haag, Leiden, Delft, Rotter dam, enz. in hun eigen woon plaats werk gaan zoeken. De sta king schijnt hen te lang te gaan duren en zoals bekend staan de unie-bonden niet achter deze staking. ROOFOVERVAL OP ALLEENWONENDE WEDUWE Twee onverlaten hebben in het nachtelijk uur de alleenwonende 79-jarige weduwe Kruithof In Den Ham bij Almelo overvallen. De bult bestond uit circa ƒ400. De indringers hebben zich toe gang tot ide woning verschaft door een kleine achterdeur open te breken. Nadat zij de stoppen uit het schakelbord voor het elec- trisch licht hadden gehaald, drongen zij tot de slaapkamer van de vrouw door, waar zij het gemunt hadden op de linnenkast. Een van de bandieten dreigde de vrouw te zullen neerschieten, fn- dien zij alarm zou maken. Nadat het doosje met geld, inhoudende 400 was gevonden, sloegen de indringers op de vlucht. De be jaarde vrouw waarschuwde daar na de buren. De politie heeft tot op heden de indringers niet kun nen grijpen, hoewel onmiddellijk een achtervolging is ingezet. Zondagavond werden de stations van de Amerikaanse luchtmacht langs de Atlantische kust gealar meerd, nadat berichten waren binnengekomen, dat een bommen werper 300 km Oostelijk van Groenland in zee was gestort. Later heeft het lucütmachtsta- tion Westover (Massachusetts) dat 't eerst had gemeld een nood sein van de machine te hebben ontvangen, meegedeeld, dat het 'n vals alarm scheen te zijn. Een onderzoek in het gebied ten Oosten van Groenland zal worden voortgezet, aldus deze medede' ling. In het ontvangen noodbericht werd gezegd, dat de bemanning uit het vliegtuig was gesprongen, nadat het in brand was geraakt. Uit een onderzoek van de kust- stations is gebleken, dat geen bommenwerper wordt vermist of over tijd is. Het opsporingswerk van de kust wacht werd gestaakt, toen men er achter kwam, dat de noodsei nen vals waren. «at... - door EARL DERR BIGGERS 71) Vertaling van P. Oreille Nadruk verboden. „Hebt u ook niet aan Kaohla gezegd, dat u ging?" „Neen, ik vond het niet raad zaam om hem volkomen in ver trouwen te nemen. Ik vond Ha- gin, maar kreeg niets uk hem. Blijkbaar had Winterslip hem lang geleden betaald als hij zweeg. Ik begreep, dat de kist van groot belang voor mij was en telegrafeerde Kaohla om ze onmiddellijk bij mijn terugkomst te brengen. Toen werd het nieuws van Winterslips dood be kend. Het was een grote teleur stelling, maar het zal mijn plan nen niet verhinderen." Hij wend de zich tot John Quincy. „De erf genamen van Winterslip moeten betalen. Ik heb besloten, dat zij mij een rustige oude dag moeten verzekeren." John Quincy bloosde weer. Een geest van opstand van beledigde familietrots roerde in hem. „Wi; zullen zien, meneer Brade", zei hij. „U hebt de kist gevonden maar wat betreft enig bewijs van kostbaarheden en geld „Een ogenblik", viel Greene, de rechter, in. „Meneer Brade, hebt u een beschrijving van enig artikel van waarde, dat vader ontstolen werd?" Brade knikte. „Ja. In mijn va ders laatste brief aan ons on langs heb ik het nog overgelezen sprak hij van een broche, die hij in Sydney gekocht had. Een boom van smaragden, robijnen en diamanten tegen een achtergrond van onyx. Hij schreef, dat hij die mijn moeder toezenden zou maar dat is nooit gebeurd." De rechter keek naar John Quincy. John Quincy keek een andere kant uit. „Ik ben geen erfgenaam van Dan Winterslip, meneer Brade", legde hij uit. „Hjj was van mij maar een ver fami lielid. Ik kan niet op mij nemen om namens zijn dochter te spre ken, maar ik ben er zeker van dat zij, als zij uw verhaal hoort, deze zaak zonder enige rechterlijke uitspraak zal willen regelen. U wilt natuurlijk wel wat wach ten". „Ik zal wachten", gaf Brade toe. „En nu, kapitein Hallet hield zijn hand omhoog „Even nog. U hebt Winterslip niet bezocht? U is niet bij zijn huis geweest?" „Neen", zei Brade. „Toch is, zoals ik u zei, juist buiten de deur van zijn woonka mer het stompje van een Corsi- can sigaret gevonden. Die zaak moet opgehelderd worden." Brade dacht even na. „Ik wil niemand in moeilijkheden bren gen", zei hij. „Maar de man is mij niets en ik moet mijn eigen naam zuiveren. In de loop van een gesprek met de eigenaar van het Rif en Palmhotel bood ik hem een sigaret aan. Hij was verrukt, toen hij het merk herkende, zei, dat hij het in jaren niet gezien had. Ik gaf hem een handvol en die deed hij in zijn koker." „U spreekt over Jim Egan", zei Hallet verrukt. „Over meneer James Egan", zei Brade. „Dat is al wat ik weten wil", zei Hallet. „Nu mijnheer Greene". De rechter wendde zich tot Brade. „Voor het ogenblik kun nen wij u niet toestaan Honolulu te verlaten", zei hij. „Maar u is vrij om naar uw hotel te gaan. Deze kist blijft hier tot wij ver der zullen beschikken." „Natuurlijk". Brade stond op. John Quincy ging naar hem toe. „Ik kom u heel gauw bezoe ken", beloofde hij. „Wat? O ja ja, natuurlijk. De man staarde zenuwachtig om zich heen. „Excuseert mij, heren, ik moet nu gaan Hij ging heen. De rechter keek op zijn horloge. „Zie zo. Morgen ochtend hebben wij een bespre king, Hallet, goedenavond, me neer Winterslip." Hij zag de uitdrukking op John Quincy's gezicht. „Neem die openbaringen over uw neef niet al te zwaar op. De tachtiger ja ren behoren nu tot de oude ge- schiedenis." Toen Greene verdween, wend de Hallet zich tot John Quincy. „Hoe moet het met Kaohla?" vroeg hij. „Het wordt een tame lijk ingewikkelde zaak om hem en zijn inbrekende vriend op de „President Tyler" te vervolgen, maar het kan Een politie-agent in uniform verscheen aan de deur en wenkte Chan naar buiten. „O neen", zei John Quincy. „Laat de jongen maar gaan. Wij wensen geen ruchtbaarheid. Ik verzoek u, kapitein, om te zor gen, dat de geschiedenis van Brade buiten de couranten blijft." „Ik zal het proberen", ant woordde Hallet. Hij wendde zich tot de Hawaiiaan. „Kom hier". De jongen stond op, „Je hebt gehoord wat deze heer zei. Je moest hier eigenlijk voor opgezonden worden, maar wij hebben nu voor gewichtiger din gen te zorgen. Maak dat je weg komt." Chan kwam juist bijtijds bin nen om de laatste woorden te horen. Op zijn hielen volgden een sluwe kleine Japannees en een Chinese jongen. Deze laatste was uiterst keuilg gekleed; hij was een Amerikaan en deed dit uit komen. (Wordt vervolgd.) BEDORVEN VIS GEGETEN? Reeds één slachtoffer. In het Sint Elisabeth ziekenhuis te Alkmaar* is overleden de 11- jarige T. Mol uit Alkmaar, die in het ziekenhuis was opgenomen r.adat hij vermoedelijk tengevolge van het nuttigen van bedorven vis uit blik ziek was geworden. De vader van de jongen is even eens ter verpleging opgenoiqen' Zijn toestand is nog' zorgrelljk. Vader en zoon waren de enigen, uit het gezin, die van een hoeveel heid zure haring uit blik hadden gegeten. De politie heeft de restanten van het blik in beslag genomen. HEIDEN TEIRNEUZEN: Luxor Theater, 8 uur: Biosc. ,,De tragedie van een grote liefde". Pro Rege, 7.30 uur: Evangelisatie. ZAAMSLAG: Verenigingsge bouw, 19.30 uur: Algem. Ver gadering Muziekv. ,,De Vol harding". MORGEN: TERNEUJZENLuxor Theater, 8 uur: Biosc. „De tragedie van een grote liefde". AXE1L: Het Centrum, 8 uur: Biosc. „Alles goed in Holly wood". Te koop: lichte tel, zuivere wol, en zwarte Ma: maat 40). Te Nieuwediepstraat 36, Ter- neuzen. Te koop: twee 1-pers. Ledi kanten met bedden. Te be vragen: Chrysantstraat 24, Terneuzen. Te koop: nieuw Herenrij wiel. Adres: Bureau van dit blad. ca reef. vv+.'imtffitr*:- cm-e Antimagn. Schokvrij Waterdieht 94,

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 2