Luchtslag boven Korea Britse maatregelen tegen Perzië »d" matum Radio-Peking antwoordt Ridgway Nederlanders namen afscheid van Korea Franse nationale vergadering neemt de Schoolwet aan anciële gering Liefhebbers DINSDAG 11 SEPTEMBER 1951. 7e Jaargang No. 1829. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Rubriek Kleine Advertenties regels 75 ct.; iedere regel mees 15 ct WEERSVERWACHTING Koningin ontving bijzondere groet uit Michigan voor naar een de reisje maan De Nieuw-Zeelandse wolveilingen HOOGWATER. India stelt voor staat van oorlog met Japan te beëindigen Adenauers bezoek aan Londen Bescherming van bijen Maximum inhoudsgrans woningen blijft gehandhaafd Bamboe ais vervangmiddel voor betonijzer Frankering bfl abonnement: Temeuzen. Idrecteur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 5557 Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur Tel. 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 4,55 per kwartaal. Per week 37 cent. Losse nummers 7 cent DE VRIJE ZEEUW Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer, Inzending advertenties tot dé* namiddags 2 uur. Advertentieprijs per mm 12 ct^ minimum per advertentie f 1.SG. Tussen Andjoe en Pjongjan (Noord-Korea) is een luchtslag geleverd tussen meer dan 80 Migs, die uit Mandsjoerije kwa men vliegen, en 30 Sabrejets. Het gevecht werd op grote hoog te gehouden en duurde ongeveer 30 minuten, aldus een communi qué van de verbonden lucht macht. Twee Migs waren beschadigd. Alle jagers der verbondenen keerden behouden op hun basis terug. De verbonden marine deelt mede, dat de Amerikaanse tor- pedobootjager „Seiverling" bij Wonsan drie voltreffers van het kustgeschut heeft gekregen. Het schip kon echter nog op eigen kracht naar de Japanse marine basis Sasebo terugstomen. Er zijn geen gewonden of doden. De noordelijke batterijen werden door marinegeschut en vliegtuig bommen tot zwijgen gebracht, tenminste negen bommen wer den vernield- Antwoord van radio-Peking op Ridgsway's voorstel. Radio-Peking heeft het voor stel van generaal Ridgway, een nieuwe plaats voor de bespre kingen over een staken van het vuren te kiezen, „onverstandig en dwaas" genoemd. „Dit voor stel heeft ten doel de onderhan delingen te saboteren, daar de Amerikanen hun voortdurende en misdadige schendingen van de neutrale zone van Kaesong niet kunnen ontkennen", aldus radio-Peking, die er aan toe voegt, dat een dergelijk ant woord op het protest van gene raal Kim II Soeng en generaal Peng Teh Hoeai bewijst, hoe „schaamteloos en beledigend" generaal Ridsway kan zijn. Het persbericht, dat een groot deel van een Chinese divisie in de neutrale zone gestationeerd zou zijn, noemt het radiostation „louter verzinsel en onzinnige dwaasheid", slechts ten doel heb bend, een voorwendsel te ver schaffen voor het herstel van Ridgway. Radio-Peking besluit met de mededeling, dat Kaesong verder als ontmoetingspunt voor de besprekingen kan dienen, wanneer de strijdkrachten der V. N. een einde gemaakt hebben aan „haar obstructiemanoeu vres". Boodschap van de Franse zaakgelastigde In Korea. Het Sow jet-Russische ministe rie van Buitenlandse Zaken heeft aan de Franse ambassade een telegram overhandigd van de Franse zaakgelastigde, Perru che, die in Seoel door de Noor delijken werd gearresteerd. Hij zegt zich in goede welstand te bevinden evenals de vertegen woordiger van A.F.P., Chante- loup, en twee beambten van het consulaat. Perruche verzoekt de verwan ten van de genoemden op de hoogte te brengen en te vragen brieven te zenden aan het Noord- Koreaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken met het verzoek deze aan hem, Perruche, te over handigen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdag ochtend tot Dinsdagavond. Iets minder warm. Veranderlijke bewolking met enkele verspreide regen- of on weersbuien. Matige tot zwakke wind uit zuidelijke richtingen. Iets minder warm. Nieuwe beschuldiging van de Noordelijken. Door middel van de radiotelefo- r.ische verbinding met het com mando te Moensan hebben de communisten meegedeeld, dat een vliegtuig van de V. N. Maandag morgen vroeg Kaesong heeft be schoten. Een groep onderzoekers van de V. N. is onmiddellijk naar Kae song vertrokken om een onder- oek in te stellen. De geallieerde commissie van onderzoek (heeft de Noordelijke beschuldiging als ongegrond van de hand gewezen. Protest van generaal Nam II. Radio-Peking heeft Maandag 'n protest uitgezonden van generaal Nam II, gericht tot vice-admiraal Turner Joy, waarin wordt gezegd, dat militaire toestellen van de Verbondenen van 1 tot 9 Sept. 139 vluchten hebben uitgevoerd boven de neutrale zone van Kae song. Dit waren patrouille- en verkenningsvluchten. Na het geven van bijzonderheden over de schendingen, die zouden zijn voorgekomen, eiste generaal Nam II, dat dergelijke incidenten niet meer zouden voorkomen. Te Tokio is "Haandag meege deeld, dat de Britse kruiser „Bel fast", het fregat Cardigan Boy" en hét Australische fregat „Mur- ehison" de mond van de rivier de Han aan de Westkust van Z. Korea, even ten Z. van de 38e breedtegraad zijln opgestoomd en Noordelijke troepenconcentra ties en verbindingen hebben be stookt. Een communiqué van het Ame rikaanse 8e leger meldt weinig activiteit valu het front. INSCHAKELING BEDRIJFS LEVEN BIJ DEFENSIE-IN SPANNING. Zoals bekend is het streven van de militaire overheid om het Nederlandse bedrijfsleven zoveel mogelijk in te schakelen in de militaire productie. Reeds werd in Augustus in de Oranje-Nassau kazerne *e Amsterdam een ten toonstelling gehouden van arti kelen behorende tot de militaire uitrusting, welke artikelen door de Nederlandse industrie gele verd zouden kunnen worden. Thans wordt een tweede ten toonstelling van andere artikelen gehouden in dezelfde kazerne en wel van 18 tot en met 29 Septem ber. Deze goederen liggen nu in hoofdzaak op 't gebied van huis houding, brandbestrijding en ver lichting, van rijwielenen onderde len, van sport-, keuken-, trans port. en tuingereedschap, alsme de van versperringsmateriaal, te zamen ruim 300 verschillende artikelen. Op het paleis Soestdijk werd gisteren bezorgd: een aan H.M. Koningin Juliana geadresseerde doos, bevattende enige kg selde rij van velerlei soort. The Michigan Celery Promo tion Association heeft deze zen ding per K.L.M. naar onze vor stin gestuurd „with the compli ments of te celery growers Mi chigan", van wie aldus in een bijgevoegd schrijven de mees ten van Nederlandse geboorte of afkomst zijn. H.M. de Koningin heeft deze Amerikaanse groet met grote dankbaarheid ontvangen. De secretaris van de Brit se inter-planetaire vereniging heeft medegedeeld, dat hon derden personen in en buiten Engeland hebben gevraagd de eerste reis naar de maan te mogen meemaken. Niet alle liefhebbers zijn jonge mensen, aldus de secre. taris, velen zijn van middelba re leeftijd en zullen wel ouderdomspensioen genieten tegen de tijd, dat de eerste reis gemaakt zal kunnen wor den. Engeland beraamt maatrege len, die het voor Perzië moeilij ker zullen maken dollars te krij gen, zo wordt uit gezaghebbende bron te Londen vernomen. Mo gelijk zal deze week een besluit worden genomen als Perzië zijn De prijzen op de wolveiling te Invereargill waren gisteren onge veer 100 dollar per pound lager dan die op de laatste veiling in Febr. 1951 aldaar gehouden. Ze waren voorts ongeveer 10 procent lager dan de prijzen, welke op de veiling in Timaru een week geleden wer den bedongen. Er werd slechts traag geboden en er was weinig Amerikaanse concurrentie. De hoogste prijs welke in de morgenuren werd be taald was 79% dollar per lb. voor southdown wol. Er werden in to taal 33.146 balen aangeboden, waarvan ongeveer de helft werd verkocht. De aangeboden wol was overge houden van de periode per einde April. Een der redenen voor de grote prijsdaling was naar werd verklaard het feit dat de wol tij dens het opslaan vetter was ge worden. WOENSDAG 12 SEPTEMBER. v.m. n.m. Breskens 11.10 11.25 Terneuzen 11.45 w Hansweert 0.25 12.40 Walsoorden 0.35 12.50 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN Sept. 13 14 15 op onder op onder 6.09 19.02 13.24 3.01 6.11 19.00 18.37 4.31 6.12 18.58 18.49 5.57 Het Japanse ministerie van Buitenlandse Zaken lieeft bekend gemaakt, dat de Indische missie te Tokio op het ministerie een ontwerp voor een Indische ver klaring heeft overhandigd, waar in /.al worden gezegd', dat de staat v ar. oorlog tussen India en Japan zal eindigen, zodra het verdrag van Sam Francisco van kracht zal zijn geworden. Tevens stelt India in de nota voor zo spoedig als praktisch mo gelijk is imet Japan een afzonder lijk vredesverdrag te sluiten. Met het voorgestelde afzonder lijke vredesverdrag is India van plan zich van de rechten en voor rechten, die het verdrag van San Francisco aan de geallieerde mo gendheden en haar staatsburgers geeft, te verzekeren. Het voorgestelde verdrag zou de betrekkingen tussen de twee lan den in „overeenstemming brengen met de vriendschap, die voor de oorlogsverklaring tussen India en Japan bestond". houding in het oliegeschil niet wijzigt. Perzië geniet „buitengewone voorrechten" wat betreft de om- wisselbaarheid van ponden in dollars en bij de toewijzing van dollars waar deze nodig zijn voor zijn handel. In gezaghebbende kringen te Londen wordt verklaard, dat er geen sprake is van het opleggen van economische sancties. Er worden slechts maatregelen beoogd om de eenzijdigheid van de financiële regelingen met Perzië op te heffen, nu Engeland zijn deel in de winst op de olie heeft verloren. Het Britse ministerie van Fi nanciën heeft een verklaring uit gegeven, waarin medegedeeld wordt, dat de speciale facilitei ten, welke Perzië genoot ten aan zien van de converteerbaarheid van het pond in dollars, opgehe ven worden. Perzië genoot voorrechten, die gewoonlijk niet aan niet-leden van het sterlinggebied verstrekt worden. Perzië had eveneens het recht in ponden betalingen te doen in landen van het sterling gebied en enkele andere. De ver klaring zegt verder, dat het weg vallen van de uitvoer van olie uit Perzië de opheffing der maat regelen niet slechts rechtvaar- digd doch dat het voor Engeland nodig wordt grote sommen in dollars te betalen voor andere olie. Onder deze omstandighe den kon Engeland zich .niet meer veroorloven Perzië van dollars te voorzien. Het was daarom no dig, dat alle betalingen tussen Engeland en Perzië met de goed keuring van het ministerie ge schiedden. Het was de bedoeling slechts de buitengewone facili teiten op te heffen. Engeland zou Perzië voorts niet meer voor zien van schaarse goederen die Perzië mocht kopen wegens de waarde wellje de olie voor En geland had. Deze goederen had Engeland zelf hoog nodig. Ook konden zij omgezet worden voor dollars of andere deviezen. der nationale verplichtingen Iraanse regering" noemt. In de verklaring heet het ver der: „De maatschappij vertrouwt dat geen olie-maatschappij van goede reputatie of tankrederij of makelaar van standing zich direct of indirect zal inlaten met onwet tige handelingen met de Iraanse regering. Zouden evenwel enig concern of individuele personen transacties aangaan met de Iraanse regering in verband met de olieproducten in kwestie, dan worden zij gewaarschuwd dat de maatschappij alle maatregelen zal treffen welke noodzakelijk zullen blijken om haar „rechten, in welk land dan ook, te bescher. men". De le It. W. W. Dussel schrijft uit Korea: Zondag hebben we afscheid van de divisie genomen, tenminste zo kun je het het best noemen. Na tuurlijk is er al officieel afscheid genomen door overste Eekhout en onze staf-officieren van hun beroemde „Indianenkop"-collega's maar men kan moeilijk 18.000 man van 500 Hollanders afscheid laten nemen Daarom kwam „de band". De band, die al even beroemd is als de divisie zelf, de band, die uit zo'n zestig leden bestaat en die daar afgelopen Zondag met vijf grote trucks ons terrein op kwam rijden om daar een afscheidscon cert te geven. In een minimum van tijd ston den hun klapstoelen uit, was de muziek opengevouwen en het wachten was slechts op het einde van de mis, die pater Schins aan de andere zijde van het terrein in de open lucht opdroeg. En om precies elf uur klonken de tonen van een pittige mars over het terrein, gevolgd door een ouverture „De barbier van Sevil- la". Het aantal nummers dat de divisieband die men het best kan vergelijken met de mariniers- kapel der koninklijke marine ten gehore bracht is bij benade ring niet te zeggen, maar zeker is, dat de laatste tonen om een uur of half twee klonken Als interessante bijzonderheid mag niet onvermeld blijven, dat een Nederlandse sergeant, Ben Middelman van de Regentesse- laan in Den Haag, als gastdiri- gent optrad. En hoe! Als met stomheid geslagen keken Neder landers en Amerikanen toe hoe hij daar „Alte Kameraden", „Leichte Kavalerie" en aan het einde van het concert het Wilhel mus dirigeerde. Vooral dat laat ste ging zoals we het tot nu toe nog niet hadden gehoord. Onze Amerikaanse wapenbroeders heb ben al meer dan eens bij parades en bij de uitreiking van de Unit Citation ons volkslied gespeeld, maar het was vaak een tikkeltje te vlug. Nu, onder leiding van Ben Middelman ging het precies in het juiste tempo. En nadat ons volkslied ten einde was, gaf hij het dirigeerstokje over aan zijn Amerikaanse collega, die daarop het Amerikaanse volkslied liet spelen. En dat was het afscheid, het afscheid van de divisie van ons. „We hopen jullie nog eens in Amerika te zien" was de wens van de Amerikanen. „En wij jul lie in Holland" grapten wij terug. Maar dat laatste kan misschien nog wel eens gebeuren. Zolang wij namelijk in Korea zijn ge weest, is het gerucht niet van de lucht geweest, dat de tweede divi sie ter aflossing van bezettings troepen, naar Duitsland zou gaan. Zodat het „Till we meet again" nog niet eens zo gek klonk Gedurende het vrisndschapsbe- zoek, dat de Duitse bondskanse lier Dr. Adenauer van 8 tot 13 October op uitnodiging van de Engelse koning aan Londen zal brengen, zal hij algemene ge zichtspunten uitwisselen met de miaister van Buitenlandse Zaken en de premier en hij zal ook an dere regeringspersonen ontmoe ten. Volgens het voorlopige pro gramma zullen aan Adenauer di ners worden aangeboden door de buitenlandse persvereniging en 't instituut voor internationale za ken en zal hij de interparlemen taire unie toespreken. Op het internationale congres van bijenhouders, dat thans te Leamington Spa wordt gehouden, beeft men aangedrongen op de inzet van een wereldcampagne te gen de intensieve methoden ter controle van insectenplagen, die zoals enkele afgevaardigden den ken, noodlottige gevolgen hebben voor de bijenvolken. Door het vaak blindelings toe passen van insectendodende mid delen in landen met streng geor ganiseerde diensten voor de be strijding van insectenplagen lij den ook de nuttige insecten en dit laatste heeft de bezorgdheid van bijenhouders over de gehele wereld gewekt. De Franse Nationale Vergade ring heeft het omstreden wetsont werp betreffende subsidie aan bij zondere (katholieke) scholen met 322 tegen 251 stemmen aanvaard. Er werden 13 dagen lang ver hitte debatten gevoerd, waarbij de regiering van premier Pléven Imeermalen dreigde te vallen. De vergadering aanvaardde het Zoals bekend tracht de regering van Iran ruwe olie en olieproduc ten te verkopen, welke worden gewonnen in het gebied waar tot voor kort de „Anglo-Iranian Oil Company" werkzaam was. Deze maatschappij heeft thans een ver klaring uitgegeven, waarin zij de ze handelwijze een „volkomen ne gatie van de verplichtingen aan onze maatschappij, de recente uitspraak van het internationale hof van justitie en van de inter- Onlange zijn door de minister van Wederopbouw bij wijze van uitzondering enkele bouwplannen van woningen, groter dan 500 ku bieke meter goedgekeurd. Behalve, dat voor een overschrij ding van de maxilnum ihhouds- grens op zichzelf in deze gevallen bijzondere piotievcn waren aap te voereiv, gold hierbij als overwe ging, dat de betrokkenen, die ge ruime tijd geleden te goeder trouw hun plannen hadden' inge diend, thans door niet-goedkeu- ring te zeer zouden zijn gedu peerd. I'n de toekomst zullen dergelijke uitzonderingen evenwel niet meer worden gemaakt. De maximum-inhoudsgrenis van 500 kubieke meter in de zgn. vrjje sector Mijft streng gehandhaafd, zo vernemen wij van liet ministe rie van Wederopbouw. ontwerp, nadat op verzoek van de radicale ministers een clausule wat geschrapt, waarin het verle nen van onmiddellijke voorschot ten door gemeenteraden aan bij zondere scholen werd goedge keurd. De subsidie aan de katholieke scholen zal een jaarlijkse verho ging van de uitgaven met 15 mil liard fr. betekenen, welke de re gering hoopt te verkrijgen door verhoging van de omzetbelasting van 14,8 tot 15,1 procent. De positie van de regering- Pléven wordt niet veilig geacht, voordat het ontwerp door de raad van de republiek is teruggezonden voor tweede behandeling door de Natioftale vergadering. De communisten, socialisten en de meeste radicalen stemden te gen het ontwerp, de katholieken, gematigde conservatieven, de le den van generaal De Gaulle's R.P. F. en énige radicalen stemden v oor. De leden van de regering ont hielden zich van stemming. Later werd een socialistisch voorstel, om heden i.p.v. op 18 Sept. a.s. een debat te houden over economische problemen, met 392 tegen 294 stemmen aangeno men. Voor stemden Gaullisten, socia listen en communisten. Dit betekent dat dezelfde meer derheid, waarmede de schoolwet is aangenomen, nu de regering be dreigt op het gebied der economi sche kwesties. De laatste 7 jaar zijn aan de middelbare landbouwschool te Cfemson (U.S.A.) proeven geno men met het vervangen van staal in gewapend beton door bamboe. H. E. Glenn, een van de mede werkers van de directeur van het landbouwproefstation van deze school, verklaart dat in vele ge vallen waarin nu betonijzer wordt gebruikt men in de plaats daar van bamboe kan gebruiken. In het Verre Oosten en Zuid- Amerika heeft men bamboe in overvloed en is betonijzer zeer schaars. Door bamboe in plaats van betonijzer te gebruiken wer den talloze problemen opgelost. Van de zijde van de middelbare landbouwschool te Olemon wordt er op gewezen, dat bamboe in be ton niet vermolmt en het min stens 100 jaar uithoudt. Het Amerikaanse leger wil nu de proeven voortzetten en de mi litairen verwachten veel van bam boe als materiaal voor palen om telefoonleidingen e.d. over moeras- ten te leggen. Bamboe is zeer sterk en daar het licht is, kan het gemakkelijk worden vervoerd In het Zuiden van de Ver. Sta ten is de bodem uitstekend ge schikt voor de bamboecultuui en er zijn soorten, die een lengte van 24 meter bereiken. Momenteel wordt er in de Ver. Staten niet veel aandacht aan de bamboecultuur besteed, daar dit product uitsluitend wordt ge- biuikt voor de vervaardiging van n.eubelen, hengels en zonnescher men. Deskundigen verwachten niet, dat er voor betonconstructies, zo lang er voldoende betonijzer is, veel bamboe zal worden gebruikt maar in streken waar men niet voldoende betonijzer verkrijgen kan, schuilen er volgens hen gro te mogelijkheden in. De wereldgezondheidsorga nisatie meldt, dat het aantal ge vallen van kinderverlamming in Nederland, Zwitserland en Aus tralië aan het toenemen is. In West-Duitsland, Engeland en Frankrijk is daarentegen een af name te constateren. es: 5 regels 75 cent) t 12 ct.; minimum pei nummer, of: Adre* ent meer 's namiddags 2 uur Zaterdags 11 uur :r dit punt zou uit spraak van de raad, de liquidatie van ■on in nood" bete- :ken", aldus de zegs. leze ereraad zijn be ft overschreden ".Op heeft de raad schrif- jn uitspraak kennis tevens machtiging ir publicatie van de Dezelfde dag nog estuur van „Helpt od" telegrafisch me- it het hiermede niet gaan. Desniettegen- iblicatie van de uit- ied. -aad zich niet heeft n de hem verleende voelt de stichting n in nood" zich niet spraak gebonden en itatieve werk voort- eliswaar schond En- e opheffing een ver- luit zou geen invloed ehe markt hebben, ing er voor gezorgd ivoer van essentiële zekerd was. De En- tregel versterkte erzische wil tot ver- :ou Grady tegenover verzekering hebben Amerika Perzië bin- ening van 25.000.000 ïkennen. Perzië had rhandelingen over ragen met landen telijke blok aange- tum is om half een ijd aan de Perzische in Washington ge- overhandiging aan man. IISTE VAN DE AMSTERDAM". de zijde der H.A.L. nen, betreft de ver een man op de erdam", de 36-jari- srman Kooi uit Rot- die ongehuwd was, Zaterdagnacht ver- vermoedelijk op een 600 mijl ten westen /-eilanden overboord erdronken. wie disciplinaire zouden worden ge- ilijken hebben de /eken herhaaldelijk en aan het adres ndenen geuit. Vice- heeft alle beschul- ongegrond verwor- iie van Maandag. ipen van de V. N. >p 't westelijk front mdjin overgestoken, lie front hebben zij ;n aanval „met be- itgevoerd. Deze ac- sn geallieerde voor- sr, hebben ten doel 'an de vijand in de en zware verliezen i. oette slechts lichte ie strijdkrachten, tingsofficier zei dat p het centrale front tn Pjonggang, haar ikt. De vijand leed londerden verliezen. elte van de uitga- asie bestemd is. In scale jaar zijn voor a's voor nationale a 50 milliard dol- 70% van alle fede- ZON- EN MAANSTANDEN. ZON Sept. 14 15 16 17 18 op MAAN 6.11 6.12 6.14 6.16 6.18 onder op onder 19.00 18.37 4.31 18.58 18.49 5.57 18.55 19.00 7.20 18.53 19.11 8.42 18.50 19.25 10.03 een chaussee door de straten moest patrouilleren. Rookbommen leg den een rookgordijn, terwijl links en rechts schoten knalden. Tegen half vijf hadden enkele verzets lieden het stadhuis bestormd en zich naar de klokketoren begeven waar de noodkok werd geluid. Hierna trad enige rust in, maar van ae mare-un op net staonuis en tuiuere plaatsen aangeplakt. Hierin werd de arbeiders verzocht zich ook tegen de militaire macht te ver zeten. „Sla de witkoppige lief dezusters van de kaart. Ontzet Uw gearresteerde kameraden. Weg met de Kozakken". Een tweede pantserwagen van de marechaussee verscheen in de ineen. overvalwagens naar net poutieou- reau gebracht. Met allerlei pro jectielen, zoals bedorven eieren, rotte tomaten, onrijpe appels enz. werd daarna echter een aanval op de marechaussee ingezet, waar door om 12.30 uur weer de nood klok op het stadhuis luidde. Het verzet zakte kort daarna komen, het gebied van Kaesong zeer goed kan dienen voor het gestelde doel, n.l. „het streven om een eerlijke en redelijke wa penstilstandsovereenkomst te be reiken". Indien generaal Ridgway zich hieraan niet zou houden, zou er geen reden zijn om aan te nemen, „dat soortgelijke en zelfs ernsti- de maatschappijen meer geld verdienen dan ooit, zelfs nadat zij haar belastingen tegen de nieuwe hoge tarieven hebben be taald. De winsten zijn hoger dan in enig voorafgaand jaar, met uitzondering van het recordjaar 1950. Hij verdedigde de federale be groting en verklaarde, dat het geen paard verlie- te gierig zijn een dat sterk genoeg te binden", aldus /as trots op de be- hij had ingediend iet dat iemand zijn ipgeeft om te kla- legrotingen". „In dien de mensen op deze manier niet af en toe stoom zouden kun nen afblazen, zouden zij mis schien ontploffen". De helft van het plezier dat wij hebben omdat wij burger zijn van dit land, ligt hierin, dat wij kunnen klagen over de meinier waarop onze federale, staats, en plaatselijke overheden werken.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1