De conferentie te San Francisco Onderhandelingen op neutraal schip? Engeland beschouwt onderhandelingen als afgebroken Telegrafische boodschap PIJNEN Russische obstructie Nieuwe tanks aan het front VRIJDAG 7 SEPTEMBER 1951. 7e Jaargang No. 1826. Op de conferentie over het Japanse vredesverdrag is de Sowjet-Russische strategie duidelijk geworden, toen Gromyko na de eerste slag oppositie tegen de door Amerika opgestelde procedureregels te hebben verloren met Sowjet-Russische amendemen ten op de tekst van het verdrag kwam, die gedeelte lijk op een geheel ander verdrag neerkomen. De Belgisch-Nederlandse handel WEERS VER W ACHTIN G HOOGWATER. Sept °P onder °P onder l co? ^'16 13-42 20-58 Afzei van verbruiksartikelen van generaal Eisenhower aan de boeren van West-Europa Koning Tallal in Amman aangekomen Benzincbelasiing in Duitsland Koningin Juliana openi Kindersanatorium De opperbevelheber der V. N., generaal Ridgway, heeft de Chinezen en Noordkoreanen een nieuwe plaats voorgesteld voor het voeren van besprekingen en om een einde te maken aan de strijd op Korea. Urker vissers naar Argentinië? ZWITSALETTEN Kruistocht voor de vrede in de Verenigde Staten Oppositie tegen Mossadeq Aanvaring op de Noordzee Frankering bi] Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Nd. 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 4,55 per kwartaal Per week 37 cent Losse nummers 7 cent DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent Advertentieprijs: per mm 12 ct.minimum per advertentie 1,80. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer-: Zaterdags 11 uur ft Klaarblijkelijk hebben de Russi sche voorstellen een tweeledig doel: Het onder Aziatische landen op wekken van vrees voor wederop standing van het Japanse milita risme (wat volgens Gromyko ver wacht zou kunnen worden als het huidige ontwerpverdrag wordt getekend) en het aan dezelfde landen aanbie den van grotere onmiddellijke voordelen, indien de Sowjetrussi- sche leiding gevolgd zou worden. Gromyko sprak bijna een uur lang over de dreiging van her nieuwde Japanse agressie, waar voor volgens zijn mening het Brits-Amerikaanse ontwerpver drag de deur opent. Daarna dien de hij zijn eigen voorstellen in, die inhielden Een conferentie over herstel- betalingen tussen de Philippij- nen, Indonesië, Birma en com munistisch China; Strikte beperkingen voor het Japanse leger, de vloot en de luchtmacht en nauwlettend toe zicht op de Japanse economie, handel en scheepvaart. Aan de andere kant bood Gro myko Japan voordelen door voor te stellen, dat het souvereiniteit zou behouden over de Bonin- en Rioe-Kioe-eilanden en andere eilandengroepen ten Zuiden en ten Z. O. van Japan tot aan de Mar- cuseilanden toe. Op deze manier heeft Gromyko ongetwijfeld een mogelijk begin vain tweedracht gezaaid, maar volgens de eerste reiacties van vele afgevaardigden was er uiterst weinig kans, dat hij zou slagen. De manier, waarop de commu nistische pogingen om de proce dureregels op te houden of te amenderen werden afgewezen door de overweldigende meerder heid toont aan, dat de solidariteit met de opstellers van het verdrag buitengewoon groot is. De Sow- jet-Unie kreeg nooit meer dan 3 stemmen voor zijn voorstellen, n.l. dc eigen stem en die van Polen De kort geleden te Brussel en Anneville gehouden Beneluxbe- sprekingen hebl>en tot een rege ling geleid, welke in ieder geval gunstige perspectieven opent, zo schrijft de Gazet van Antwer pen." Men is eindelijk met concrete voorstellen gekomen", zo vervolgt het blad, „die gunstig afsteken bij hetgeen tijdens voorgaande conferenties werd verwezenlijkt. Misschien wel voor de eerste keer hebben de afgevaardigden der drie landen getuigenis afgelegd van eer ware-Benelux-geest". „Men beperkte zich niet alleen maar tot 't voorleggen van eigen problemen, doch spande zich in de gerezen moeilijkheden zoveel mo gelijk uit de V/eg te ruimen. De Belgische vertegenwoordigers hebben hun Nederlandse collega's de helpende hand toegestoken en deze hebben hem dankbaar aan vaard". Het blad besluit met de opmer king dat de overeenkomst tenvol- le de verzekering inhoudt, dat de 3 landen alles in het v/erk zullen stellen om de volledige Benelux- unie te verwezenlijken. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdagoch tend tot Vrijdagavond. Overwegend droog. Aanvankelijk plaatselijk mist. zwakke tot matige noordelijke wind. In het Zuidoosten warm en zonnig weer. In het overige ge deelte van het land tijdelijk veel bewolking en minder warm dan gisteren. Overwegend droog. ZATERDAG 8 SEPTEMBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 5.58 6.33 7.13 7.23 n.m. 6.18 6.53 7.33 7.43 ZON. EN MAATVSTAxnF/v ZON MAAN~~" q 19>14 15-06 21-39 in en? mi1 16-16 22.39 1? ene ,1909 1-7.08 23.58 11 6.06 19.07 17.43 en Tsjecho-Slowakije. In sommige gevallen stemde Tsjecho-Slowa kije niet met de Sowjet-Unie mee, wat onmiddellijk de vraag opwierp, of de Tsjechoslowaakse delegatie soms door Titoïsme was aangetast. John Foster Dulles heeft gedu rende zijn verklaring, die een uur duurde, uitvoerig stilgestaan bij het vraagstuk der Japanse her stelbetalingen. Hij zei, dat de hui dige formule, waarbij Japan zon der kosten voor schuldeisers grondstoffen zal bewerken, een gevolg is van een lange gedach- tenwisseling, in het bijzonder met de Philippijnen en Indonesië, die door Japanse strijdkrachten bezet op dergelijke wijze door de Japan ners zijn benadeeld, dat op de ge allieerde mogendheden als geheel en op Japan zeer duidelijk de plicht rust om naar alle herstel betalingen, die opgebracht kunnen worden, te trachten. Dulles voegde hieraan toe, dat een beter en eerlijker" verdrag dan het eerst opgestelde „een ge volg was geweest van het aan dringen van de regeringen om al le mogelijkheden voor de herstel betalingen) grondig te onderzoe ken. Op de vergadering van Donder dag verklaarde de afgevaardigde van San Salvador, dat zijn land het verdrag zou tekenen, hoewel een voorbehoud zou worden ge maakt. Zijn land was het er niet over eens, dat Japan afstand zou doen van gebieden zonder dat de wil van de bevolking van deze ge bieden was gehoord. De Egyptische afgevaardigde bracht critiek uit op de clausule volgens welke Japan grondge bied afstaat en buitenlandse troe pen in Japan gestationneerd mo gen worden. Buitenlandse troepen in Japan zouden daar tegen de wil der bevolking gestationneerd zijn en daarom was Egypte hier van een tegenstander. Hij bracht dit in verband met de buitenland se troepen in Egypte. Je afgevaardigde van Ceylo; zeide, dat Ceylon, fndia en Pakis tan een vrij Japan wensten en het verdrag voorzag in zijn ge heel hierin. Bij deze woorden klonk ap plaus. De Sowjet-amendementen zeiden vrijheid van godsdienst en meningsuiting te beogen ,,de zelf de vrijheden waarnaar de volken van de Sowjet-Unie zo vurig ver langen". Zij beoogden slechts een beperkt souverein Japan. De Aziatische volken wensten echter een volledig souverein Japan in hun midden op te nemen, een land waarmede zij met vele banden waren verbonden. Paul van Zeeland (België) zei- de, dat hij het verdrag voor zijn land zou tekenen. België had in dertijd uit solidariteit met zijn ge allieerden de oorlog aan Japan verklaard. België maakte echter enig voorbehoud. De economische clausules namelijk, zo vreesde België, zouden de kleine landen mogelijk niet de billijke rechten in de Japanse handel toekennen. Hij zeide te hopen, dat oneerlijke concurrentie door latere verdra gen uitgeschakeld zou kunnen worden. De zitting werd daarna ver daagd. Verwacht wordt, dat de Neder landse delegatie spoedig zal ver klaren, dat Nederland het vredes verdrag zonder voorbehoud zal tekenen. Op de jaarvergadering van het Britse vakverbond (T.U.C.) is met algemene stemmen een reso lutie goedgekeurd, waarin een beroep op de regering wordt ge daan om de aankoop, de afzet en de verdeling van bepaalde ver bruiksartikelen te nationaliseren. In de resolutie wordt gezegd, dat het huidige afzet- en distributie systeem verouderd en verspil lend is. Een goed georganiseerd en doelmatig werkend systeem van aankoop, afzet en distributie door de regering zou bijdragen tot het stabiel blijven der kosten voor levensonderhoud en een verbetering in de sociale om standigheden tot gevolg hebben. Vooral voor de afzet van melk, vlees, vis, groente en fruit wens ten de gedelegeerden de uitscha keling van „onnodige tussenper sonen". Regeringsdeskundigen werken reeds aan een plan voor de afzet van groente en fruit, waarbij tussenpersonen worden uitge schakeld en door de overheid verkoopplaatsen zullen worden opengesteld. Na een gesprek tussen de voor zitter van de Internationale Fe deratie van Agrarische Producen ten (I.F.A.P.) de heer Martin met generaal Eisenhower over de mo gelijkheden en moeilijkheden van de Europese landbouw ten aan zien van de voedselproductie voor de 300 miliioen inwoners der 18 Europese Marshalllanden, heeft generaal Eisenhower het navol gende telegram tot de I.F.A.P.- afgevaardigden der Westeuropese landbouworganisaties, die in Den Haag confereerden, gezonden: Ontvang mijn hartelijke groe ten en beste wensen voor de elf de bijeenkomst van de Europese herstelcommissie van de I.F.A.P. Voor uw organisaties wenkt thans de gelegenheid om een lei dende rol in de grimmige strijd om het behoud van vrede en vei ligheid te spelen. Geen enkele groep dan de uwe is van meer vitaal belang bij de verdediging van de Westerse beschaving. Aan de bron van het vrije stelsel staat immers de boer, die zijn geliefde grond bewerkt. De roep van het heden vraagt om grotere productie om zowel onze volkeren als onze eenheid voor vrede te versterken. Ik weet, dat de boeren van de vrije wereld, die zich van de op het spei staande belangen bewust zijn, on versaagd het volle pond van werk ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn be zorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld: Indonesië en Nw.-Guinea: m.s. Mataram (12 September); Antil len: s.s. Boskoop (12 September) Suriname: s.s. Helicon (25 Sep tember); Canada: s.s. Nw-Am- sterdam (12 September) en s.s. Rijndam 13 September)Austra lië: via Engeland (8 September). en opoffering op zich zullen ne men". w.g. Eisenhower. Dit telegram van generaal Eisenhower viel samen met de besprekingen tussen afgevaar digden der Westeuropese land bouworganisaties over verhoging van productie, opheffing van be lemmeringen en het scheppen van een vrije Europese markt voor landbouwproducten. Donderdag is koning Tallal de eerste van Jordanië per vliegtuig uit Genève te Amman, de hoofd stad van Jordanië, aangekomen. Hij werd door zijn oudste zoon, de min.-pres. en leden van ;de re gering op het vliegveld verwel komd. Voorts waren buitenlandse diplo maten en hoge staatsambtenaren bij de aankomst aanwezig. Koning Tallal begaf zich na de begroeting naar het parlement, waar hij de eed aflegde en bracht daarna een bezoek aan het graf van zijn vader, koning Abdoellah. Heden zal koning Tallal een of ficiële ontvangst voor het corps diplomatique, hoge officieren en hoge staatsambtenaren houden. De K.N.A.C. heeft zich tot de beide automobiel-clubs in Duits land gewend met 't verzoek haar bemiddeling te willen verlenen bij het verkrijgen van volledige vrij heid voor Nederlandse automobi listen om met een volle benzine tank de Duitse grens te passeren. De bestaande bepalingen zijn n.l. van dien aard, dat omtrent de vraag wanneer men al dan niet invoerrecht moet betalen voor een hoeveelheid boven 20 liter, de Duitse grensbeambten zeer wil lekeurig te werk gaan. De K.N.A.C. heeft daarover zo veel klachten ontvangen, dat zij het nodig heeft gevonden de Duit se clubs op deze willekeur te wij zen en daarbij er aan te herinne ren, dat Duitse automobilisten die Nederland binnenkomen volle dige vrijheid genieten met een vol le benzinetank de grens te over schrijden. H. M. Koningin Ju liana heeft Woens dag de opening bijge woond van het Kin dersanatorium Sint Jozef heil te Bakel (N.-Br.). Na de ont hulling van een ge denksteen maakte de Koningin een rond gang door het ge bouw. We zien hier Ko ningin Juliana in ge sprek met een der patiëntjes. K.L.M.DAKOTA TE ABADAN Naar wij van de K.L.M. verne men heeft zich tijdens het opont houd van 'n gecharterde K.L.M.- Dakota op het vliegveld van Aba- dan, geen enkel incident voorge daan. Het toestel is, in tegenge- stelling tot berichten die daarvan melding maakten, niet onder speciale Ibewaking gesteld. De Dakota heeft enige dagen op het vliegveld moeten wachten op de toestemming om het land te ver laten. Het is in Perzië gebruike lijk dat die toestemming, vervat in de zgn. "clearance papers" enh, ge dagen op zich laat wachten, omdat zij van Teheran uit moet worden gegeven. In zijn verklaring stelt Ridgway een bijeenkomst voor van verbin dingsofficieren, die terstond een beslissing moeten nemen over een andere plaats dan Kaesong, „waar de onderhandelingen kunnen wor den voortgezet zonder dat zij on derbroken worden". Ridgways verklaring is per ra dio verzonden aarf de Noordkore- aanse opperbevelhebber, gen. Kim il Song en aan de bevelhebber van dc Chinese troepen op Korea. De geallieerde opperbevelheb ber verklaarde, dat de gebeurte nissen van de laatste tijd het hem en de wereld volkomen duidelijk hadden gemaakt, dat een verder gebruik van de huidige conferen tieplaats Kaesong onvermijdelijk tot nieuwe onderbrekingen van de wapenstilstandsbesprekingen en tot verder uitstel van eventuele overeenstemming zou leiden. De verbindingsofficieren zouden op de brug van Panmon Djoen bij een moeten komen. Het aanbod van gen. Ridgway werd. voorafgegaan door een boodschap waarin hij opnieuw de communistische beschuldigingen dat de V. N. het neutrale gebied van Kaesong, zowel vóór als na 't afbreken der onderhandelingen op 2 Aug. hebben geschonden, van de hand wijst. Ridgway verklaarde, dat de ge allieerde garanties tegen schen ding van de neutrale zone door de geallieerden nauwgezet zijn nage leefd en van kracht blijven. „Ik kan u geen waarborgen ver schaffen tegen uw eigen onmacht om het gezag tot het uitoefenen in een gebied waarvoor u verant woordelijk is. Evenmin kan ik in herhaling van incidenten, die kwaadwillig door uw strijdkrach ten in een gebied onder uw gezag zijn geënsceneerd, verhinderen", zo voegde Ridgway er aan toe. Volgens niet-officiële berichten zouden de geallieerde verbindings officieren moeten voorstellen, dat de onderhandelingen zouden wor den voortgezet pan boord van een neutraal schip in de Koreaanse wateren. Generaal Ridgway deed een der gelijk aanbod op 30 Juni, toen hij het voorstel deed voor een confe rentie aan boord van een Deens hospitaalschip in de haven van Wonsan. De communisten verwierpen dit voorstel wel niet, maar stelden op bun beurt voor de onderhandelin gen te Kaesong te houden. Generaal Ridgway verklaarde zich hiermede toen onmiddellijk accoord. DE GEVECHTEN. De troepen van de V. N. zijn verder opgedrongen in N. rich ting, doch er zijn onmiskenbare tekenen van offensieve voorberei dingen van de Noordelijken. De geallieerden hebben met een Noordelijk bataljon slag geleverd om hoogten ten N. van Janggo. Ten N. O. van Janggo slaagden de Verbondenen er in een heuvel top, die eerder hardnekkig werd verdedigd, te veroveren zonder er veel tegenstand te ondervinden. Ten W. van Kansong werd na een gevecht van 2 uur een tegen aanval afgeslagen. Tanks zijn nabij de geallieerde linies waargenomen en volgens berichten treffen de communisten maatregelen overeenkomend met de aan vroegere offensieven voor afgaande voorbereidingen. Waarnemers menen, dat het al gehele falen van de onderhande lingen gevolgd door een nieuw of fensief door 't opperbevel van de V. N. zou worden beschouwd als bewijs, dat de onderhandelingen te Kaesong niet meer waren dan een dekmantel voor het samen brengen van nieuwe communisti sche troepen. Donderdag heeft een verbin dingsofficier van de V. N. de laat ste boodschap van gen. Ridgway aan communistische verbin dingsofficieren overhandigd. Bij de overhandiging werd niet ge sproken. Donderdag zijn ten Z. W. van Tsjorwan 8 tanks van het type T 34 aan het front verschenen., Jachtvliegtuigen van de Ame-i rikaanse marine hebben de tanks met raketen en napalbommen aangevallen. De vliegers meldden, dat 1. werd vernietigd en een an dere beschadigd. De infanterie meldt, dat even voor zonsopgang de tanks tot op anderhalve km van de linies kwa men. Tezelfdertijd werd in het zelfde gebied een groep van naar schatting 1000 infanteristen waar genomen. Donderdagmiddag vlogen hon derden jagers en bommenwerpers over Seoel op weg naar het front waar de Noordelijken en Chinezen tanks inzetten tegen de geallieer den. Uit de eerste berichten blijkt, dat de actie te land ten W. van Nontsjon, 8 km ten N. van de 38e breedtegraad, de grootste is in de Westelijke en centrale sectoren sedert het begin van de onder-< handelingen te Kaesong. De verliezen aan doden, gewon den en krijgsgevangenen der Amerikanen in Korea zijn geste gen tot 81.766, hetgeen een stij ging sinds de vorige week met 44 betekent." „Schenders van neutrale zone" gevangen genomen. In een uitzending van Radio- Peking is verklaard, dat de com munistische strijdkrachten Ame rikaanse en Zuidkoreaanse solda ten hebben gevangen genomen, die verantwoordelijk zouden zijn voor de dood van verscheidene le den van de militaire politie in de neutrale zone van Kaesong. In een bericht van een corres pondent te Kaesong wordt gezegd dat deze gevangenen op 19 en 30 Aug. de neutrale zone waren bin nengedrongen. Dte gevangenen zouden wegens moord gerechtelijk vervolgd kunnen worden. Naar wij vernemen zijn op het ogenblik onderhandelingen gaande die het uitzenden van een 20-tal vissers uit Urk naar Argentinië beogen. De opzet van deze proef is om te onderzoeken of de snorrevaart- v isserij bij de kust van Argentinië mogelijk is. Wanneer de vissers vertrekken is nog niet bekend. De onderhandelingen zijn in een vrij ver gevorderd stadium. DE ANTIPUN TABLETTEN t In geheel Amerika is een „Kruistocht voor de vrede" be gonnen, waarvoor men 3.500.000 miliioen dollar bijeen tracht te brengen. In een speciale radio-uitzending kon men de stemmen van 5 voor aanstaande Amerikanen en het gebeier van klokken in verschil lende wereldsteden beluisteren. Generaal Eisenhouwer sprak van Parijs uit en zeide o.m. dat hij erop rekende, dat iedere Ame rikaan aan deze actie zou deelne men, „aangezien zij een uiterst belangrijk wapen kan zijn bij de bestrijding van het communisti sche imperialisme". „De volke ren achter het ijzeren gordijn", zo vervolgde hij, „die zuchten on. der een goddeloze dictatuur, hun keren er naar de waarheid te vernemen. Door aan de kruis tocht voor de vrede deel te ne men kunt gij hen hiertoe de ge legenheid bieden". Verder werd nog het woord ge. voerd door generaal Lucius D. Clay, de voorzitter van het comi té van actie; Harold E. Strassen, president van de univerteit van Pennsylvania, Walter S. Clifford, de Amerikaanse ambassadeur in Engeland en Ernst Reuter, bur. gemeester van West-Berlijn. Tijdens de uitzending hoorde men carillons en klokken. Volgens generaal Clay zouden de binnenkomende gelden niet alleen worden gebruikt voor de exploitatie van „Radio Vrij-Euro- pa", doch tevens zouden hiervan nog twee krachtige zenders ge bouwd kunnen worden waardoor men Azië kan bereiken. J. Howard McGrath, de Ameri. kaanse procureurgeneraal, sprak van Washington uit. Hij zeide, dat „het doel van de kruistocht is de communistische propagan da in de landen achter het ijze ren gordijn te bestrijden en wel door middel van de uitzendingen van Radio Vrij-Europa". Een woordvoerder van het Brit se ministerie van Buitenlandse Zaken heeft verklaard, dat uit de onlangs door de Perzische pre mier in de senaat gehouden rede duidelijk blijkt, dat voortzetting der onderhandelingen met de Perzische regering geen nut kan hebben. „De Britse regering be schouwt daarom de onderhande lingen, die door Richard Stokes zijn begonnen, als afgebroken en niet langer als geschorst", zei hij. Uitwijzing van het Britse perso neel zou een nieuwe inbreuk op de voorlopige beslissing van het internationaal gerechtshof bete kenen. Door niet in de Kanier te ver schijnen, hebben gisteren afge vaardigden van de Perzische op positie de behandeling van 't aan Engeland te stellen ultimatum opgehouden. Slechts 48 van het vereiste aan tal van 67 afgevaardigden was aanwezig en na 3 uur gewacht te hebben gaf premier Mossadeq het op en verliet het gebouw. Buiten werd hij toegejuicht door een menigte, die voor het parle mentsgebouw demonstreerde. Het is nog niet bekend, of Mos sadeq tot Zondag zal wachten om opnieuw te trachten het vertrou wensvotum van de Kamer te krij gen, of dat hij het ultimatum zon der toestemming van de Kamer zal verzenden. Politieke kringen beschrijven het absenteïsme van Donderdag als het meest vastberaden teken van parlementaire oppositie se dert Mossadeq 4 maanden geleden aan het bewind kwam. Interview met Hoessein Makki. In een exclusief interview, af genomen door de verslaggever van Reuter te Abadan. heeft de algemeen secretaris van de Per zische olieraad. Hoessein Makki, Engeland er van beschuldigd „te trachten Perzië economisch te wurgen". Makki wees de waar schuwing van de Brits-Iraanse oliemaatschappij, dat zij zich zou houden aan de uitspraak van het internationale gerechtshof te 's Gravenhage. van de hand en noemde deze uitspraak ..niet ter zake doende", nu Engeland het beginsel van de nationalisatie heeft aanvaard. Volgens Makki kan juridisch niets ingebracht worden tegen het vervoeren van Perzische olie door tankschepen. Met verschillende maatschap pijen is met succes onder handeld over de verkoop van Perzische olie en de olieraad heeft goedgekeuring verleend aan de ondertekening van de noodzakelijke contracten, aldus Makki, die geen namen van bui tenlandse maatschappijen wilde noemen, doch er aan toevoegde, dat een aantal contracten weldra te Teheran zullen worden gete kend. Ir Kazem Hassibi, lid van de Perzische gemengde oliecommis- sie, verklaarde, dat Perzië voor nemens is de raffinaderij te Aba dan op dertig procent van haar capaciteit in bedrijf te houden met Perzische technici, die zich reeds ter plaatse bevinden. Het Italiaanse stoomschip „Ma ria Bibolini" seint, dat het ter hoogte van de Engelse Oostkust in aanvaring in gekomen met de treiler Aucuba, Grimsby 117. Het heeft de bemanning van 10 koppen van de treiler aan boord genomen. De treiler is nog drij vend, maar voert geen licht en vormt een gevaar voor de scheep vaart. Het Italiaanse schip blijft in de nabijheid. Nader wordt gemeld dat de trei ler vermoedelijk in de loop van de nacht is gezonken. Het Italiaanse schip is nu op weg naar Rotterdam.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1