W est-Duitsland en de Westelijke defensie De Perzische oliekwestie MINISTER STIKKER De strijd in Korea IEA [ingen over 't Japanse vredesverdrag Officieel communiqué der Benelux-besprelcingen De Veiligheidsraad veroordeelt Egypte te leger u. c. WEERSVERWACHTIN G HOOGWATER. Perzië wil zijn olie zelf verkopen Nieuwe olievondst in Frankrijk Communistische boodschap aan Generaal Ridgway M. s. „Garoet" had aanvaring Ruim 40.000 voor de kankerbestrijding De Veiligheidsraad heeft Egypte veroordeeld wegens de blokkade in het Suezkanaal op voor Israël bestemde goederen. De raad heeft Egypte verzocht de beperkingen onmiddellijk op te heffen. ering van het ifficieren nerika naar Brussel idse militaire te Brussel Frankering btj abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 5557 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur Tel. 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 4,55 per kwartaal. Per week 37 cent Losse nummers 7 cent DE VRIJE ZEEUW MAANDAG 3 SEPTEMBER 1951. 7e Jaargang No. 1822. Verschijnt, dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Rubriek Kleine Advertenties f regels 75 ct.; Iedere regel me> 15 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer, Inzending advertenties tot èes namiddags 2 uur. Advertentieprijs per mm 12 cf minimum per advertentie 1.8L. In een interview met een corres pondent van Reuter heeft de West- Duitse minister van Economische Zaken, prof. Ludwig Erhard ver klaard: „Er kan geen sprake van zijn, dat West-Duitsiand kanonnen en tanks maakt voor de Westelijke defensie. West-Duitsland is bereid zijn plicht te doen tot het uiterste en zijn economische oijdrage te leve ren voor de verdediging van het Westen", zo zeide hij, „maar zelfs wanneer het om politieke redenen voor West-Duitsland gewenst zou zijn, weer wapens in het Ruhr- gebied te produceren, zou het toch gedurende vele jaren physiek on mogelijk zijn. Alle werktuig machines en uitrusting voor wa- penfabricage zijn door de geallieer den volgens het demontagepro gramma weggehaald en Duitsland heeft niet de nodige capaciteit voor de productie van de speciale staalsoorten, die voor de vervaar diging van de onderdelen nodig zijn. De verantwoordelijkheid van Duitsland ligt in de voorziening van de geallieerden met grondstof fen, afgewerkte en half-afgewerkte producten van niet-militaire aard, zo zeide de minister. Verder zou het ook zijn eigen troepen, wanneer men het die zou toestaan, van laarzen, uniformen en andere uitrustingsstukken moe- ten voorzien. Behalve dat is er ook de finan- ciale bijdrage in de vorm van be- zettingskosten, die in dit jaar 7,5 milliard mark bedragen en de so ciale lasten, die ten doel hebben de sociale vrede binnen Duitsland te handhaven, voor pensioenen en hulp aan vluchtelingen, waarmede een bedrag van 5,15 milliard mark gemoeid is. Prof. Erhard zeide dat, ofschoon Duitsland bereid is redelijke hoe veelheden grondstoffen uit te voe ren, men ufev üii hel oog picet verliezen, dat Duitsland zelf sterk afhankelijk is van kolen en staal, de enige grondstoffen, die men in grote hoeveelheid in Duitsland aantreft. Meer dan 45 procent van de Duitse export bestaat uit pro ducten, die staal als basis hebben, zo zeide hij en hij voegde er aan toe, dat Duitsland om te leven moet exporteren. Het voert reeds grote hoeveelheden goederen uit naar de Verenigde Staten en En geland, die rechtstreeks of indirect bijdragen tot het herbewapenings programma. Aangezien de Ameri kaanse aankopen door particuliere firma's geschieden en Duitsland verlaten in de vorm van normale export, is het moeilijk te zeggen, hoeveel de Amerikanen kopen voor hun herbewapeningsprogram ma. „Wij hopen, dat het zoveel mogelijk zal zijn", aldus de minis ter. Duitsland heeft nog 600 tot 80C millioen dollars per jaar aan export naar de Verenigde Staten méér nodig, alvorens het zijn reke ning in evenwicht kan brengen zonder dollarhulp. Prof. Erhard zeide te hebben vernomen, dat Engeland de defen sie-aankopen zou doen tot een be drag van meer dan 50 millioen pond sterling per jaar. Duitsland is bereid aan de ge allieerden alles wat deze voor hun strijdkrachten nodig hebben en dat Duitsland zou kunnen maken, te verkopen, van staal tot optische instrumenten toe, zo verklaarde de minister. Op de vraag, of de minister van mening was, dat Duitsland zou kunnen uitvoeren, wat van dit land werd verlangd zonder verscher- medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandagoch tend tot Maandagavond. Weinig verandering in temperatuur Half tot zwaar bewolkt, en hoofdzakelijk 's ochtends nog en kele buien. In de Noordoostelijke helft van het land aanvankelijk nog matige tot vrij krachtige oos telijke wind, overigens matige tot krachtige westelijke wind. Weinig verandering in temperatuur. DINSDAG 4 SEPTEMBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 3.23 3.58 4.38 4.48 n.m. 3.37 4.12 452 5.02 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Sept. 4 5.54 19.23 9.25 19.59 5 5.56 19.21 10.48 20.13 6 5.58 19.18 12.14 20.31 7 5.59 19.16 13.42 20.58 8 6.01 19.14 15.06 21.39 9 6.03 19.11 16.16 22.39 ping van economische controle maatregelen, beperking van het gebruik van grondstoffen en de invoering van „utility" program ma's om de inflatie te verminderen en schaarse grondstoffen te spa ren, antwoordde prof. Erhard, „Gij kent mijn economische meningen", „wanneer grondstoffen schaars worden, zullen wjj maatregelen in voeren om betere toewijzing te verzekeren, maar net zal wel dui delijk zijn, dat deze maatregelen slechts van tijdelijke aard zuilen zijn en weer zullen worden opge heven, zodra de schaarste tot het verleden behoort". Prof. Erhard zeide, dat Duitsland het gebruik van grondstoffen op vele gebieden reeds heeft beperkt, in het bijzon der voor de met openbare steun geschiedende huizenbouw. De mi nister is niet voornemens utility- programma's in te voeren. De poging twee jaar geleden een der gelijk programma in te voeren, is een mislukking geworden. De Duitse arbeiders weigerden een voudig om utility-schoeisel en kle ding te kopen ondanks het feit, dat ze goedkoop waren en goed ge fabriceerd. Het programma bestond nog niet lang, of particuliere firma's begonnen hun producten lager te prijzen dan de utility-producten. Professor Erhard zeide, dat zijn stelsel van vrije onderneming, of ficieel „sociale markt-economie" genaamd, beter in staat is geweest de inflationistische stijgingen van de na-Koreaanse periode te weer staan dan de economie van Enge land, Frankrijk en de Verenigde Staten. Hij wees op een grafische voorstelling in zijn bureau met vergelijkende cijfers der kosten van levensonderhoud in de vier landen, die de stijgingen sedert Maart 1950 aangaf. Jn Frankrijk waren de kosten van levensonder houd met 24 procent en de lonen met 19 procent gestegen, in de Verenigde Staten waren beide met 10 procent gestegen, in Engeland met ongeveer 8 procent en in Duitsland waren de lonen 20 pro cent hoger geworden, terwijl de stijging der kosten van levens onderhoud slechts 7 procent be droeg. „Duitsland heeft dus een netto-vooruitgang te zien gegeven. In die periode is de levensstandaard met ruim 12 procent gestegen", aldus besloot prof. Erhard. De Perzische premier, Mossa- deq, heeft voor Radio-Teheran verklaard, dat de Perzische voor. stellen op grond van de wet op de nationalisatie van de olie-in dustrie „onder geen omstandig heden veranderd zullen worden". Het Perzische volk moest na het afbreken der Brits-Perzische besprekingen solidair blijven om zijn rechten te doen geiden. De Perzische regering was altijd be reid de besprekingen te hervat ten, over de door haar naar vo ren gebrachte gezichtspunten. Mossadeq beschuldigde de En gelsen er van, dat zij hun toe vlucht hadden genomen tot inti midatie en ecomomische druk, om hun positie te handhaven. Maki, secretaris-generaal van de Perzische raad voor de natio nalisatie van de olie-industrie verklaarde, dat op de Zuid-Per zische olievelden welke door de Britten waren geëvacueerd, alles normaal verliep. „Wij zijn er vast van overtuigd, dat wij voorlopig !het werk op de olievelden af kunnen zonder buitenlandse hulp. De raffinaderij te Chorram- sjahr werkt buitengewoon goed. Deze week gaan wij het zenden van ruwe olie van de olievelden naar Bandar Masjoer hervatten". Premier Mossadeq's assistent, Dr Hoessein Fatemi, heeft ver klaard, dat de regering van Dr Mossadeq zal aftreden, „zodra de taak van de nationalisatie van de olie-industrie is voltooid". Perzische parlement als wijkplaats. De Perzische minister van P.T.T., Joesef Mosjar, heeft Zon dagavond na 'n handgemeen met 'n parlementaire afgevaardigde, in het parlementsgebouw een toevlucht gezocht. De minister werd Zondagmor gen in de wandelgangen van het parlement aangevallen, nadat hij in het parlement had verklaard, dat het onmogelijk was met ver scheidene delen van de provincie draadloze verbindingen tot stand te brengen wegens een tekort aan geld. Toen hij de kamer verliet ver drongen de afgevaardigde Azad en verscheidene andere provin ciale afgevaardigden zich rond om hem. Zij bestreden zijn ver. klaring, dat er niet voldoende geld was om de verbindingen te verbeteren. In een woordenwisseling, die volgde, raakte de minister en Azad slaags. Volgens ooggetui gen sloeg Azad de minister met een actetas op het hoofd. Deze laatste zocht daarop zijn toe vlucht in het parlementsgebouw. PERZIE WIL ZIJN OLIE ZELF VERKOPEN. Te Teheran is officieel medege deeld, dat Perzië zijn olie zelf rechtsstreeks wil vérkopen. Er zullen terstond onderhandelingen worden begonnen met regerin gen, die als afnemers in aanmer. king komen. Een woordvoerder verklaarde naar aanleiding van dit bericht, dat dit besluit betekent, dat Per zië het Britse voorstel tot vor ming van een speciale verkoop organisatie definitief verwerpt. De oliecommissie heeft van de regering opdracht ontvangen 650 sollicitaties van buitenlandse technici te onderzoeken. De com missie heeft opdracht zo spoedig mogelijk tot aanneming over te gaan. K.L.M.-VLIEGTUIG VRIJ GELATEN. Zondag hebben de Perzische douane-autoriteiten de Dakota van de K.L.M., die zij enige da gen hebben vastgehouden, vrij gegeven. Zondagmiddag is de machine met de bemanning van vier per sonen (een Brit en drie Neder landers) via Nicosia en Rome naar Amsterdam vertrokken. Zoals gemeld was de machine door de Brits-Iraanse oliemaat schappij gehuurd voor het over brengen van de Britse staf van de olievelden naar Abadan. De gezagvoerder van het vlieg tuig, de Brit P. Orange, heeft verklaard, dat hij bij drie vluch ten in het voorgaande week-ein- de 64 Britten van de olievelden in Choezistan naar Abadan heeft overgebracht. Donderdagavond had de machine, op de thuisreis, uit Basra moeten vertrekken. Volgens het Parijse blad „Lê~Pa- risien Libre" zijn ongeveer 75 km ten Noorden van Parijs in de om geving van Forges les Bains en Beauvais rijke olielagen ontdekt. Een uit acht ingenieurs en 15 an dere deskundigen bestaande groep is reeds geruime tijd met proefbo ringen in dit gebied bezig. Deze boringen zouden als resultaat heb ben opgeleverd, dat de aanwezig heid van olie en steenkool zou zijn bewezen. Het blad herinnert eraan, dat de geoloog Paul Lemoine reeds in 1908 er op gewezen had, dat zich volgens hem in het betreffende ge bied olie en steenkool bevindt. Vol gens het blad zou de olie reeds aan de oppervlakte zjjn gekomen in een veld nabij het dorp Haincourt. Minister Stikker heeft te New- York, op doorreis naar San Fran cisco, verklaard, dat de kwestie der herstelbetalingen voor Ne derland op de conferentie over het Japanse vredesverdrag de belangrijkte is. Hij voegde hieraan toe: „Wij wensen herstelbetalingen voor onze mensen, die in het Verre- Oosten veel hebben geleden. Ik ben hoopvol gestemd, dat wij een manier zullen vinden om tege- Verbonden troepen, gesteund door geallieerde artillerie, oorlogs schepen en vliegtuigen, hebben .Zondag hun nieuwe „beperkte of fensief" aan het Oostelijke front en de linkerflank van het centrale front voortgezet. De Noordelijken bieden krachtig verzet. Radio Peking verklaarde Zater dagavond, dat twee Amerikaanse bataljons bij Noordelijke tegenaan vallen sinds 16 Augustus ten noor den van Janggoe in de oostelijke sector waren vernietigd. Een Noordkoreaans communiqué van Zaterdag meldde, dat een tor- pedobootjager der geallieerden tot zinken was gebracht en dat zeven geallieerde vliegtuigen waren neer geschoten. De torpedobootjager be schoot bjj de oostkust „op bar baarse wijze de omgeving van Wonsan", aldus het communiqué. Verbonden troepen hebben bij hun nieuwe opmars in het berg landschap aan het centrale front over een afstand van 65 km acht bergtoppen ingenomen. De afge lopen 2 dagen hebben zij de com munisten, die verwoede tegen stand bieden, zware verliezen toe gebracht. Tanks en infanterie der Verbon denen, gesteund door artillerie, blij ven zich strijdend een weg banen ten Z. van Koemsong, ten N.O. van Janggoe en ten N. van de Indje. De communstische tegenstand ten Z. en Z.O. van Koemsong, die de eerste dag het offensief van het achtste leger onmiddellijk tot staan bracht, is afgenomen. De strijd aan het westelijke front bleef beperkt tot schermutselingen tussen patrouilles. Communistische boodschap aan generaal Ridgway. Communistische leiders in Korea hebben de opperbevelhebber der V.N., generaal Ridgway, uitge daagd, openlijk zijn voornemen om de wapenstilstandsbesprekingen te Kaesong af te breken, kenbaar te maken of nauwgezet en met ver antwoordelijkheidsgevoel de com munistische beschuldigingen om trent geallieerde schendingen van de neutrale zone te behandelen. Een boodschap van deze strek king, afkomstig van Kim II Soeng, een Noordkoreaanse opperbevel hebber, en generaal Peng Teh Na afloop der besprekingen te Anneville is van officiële Belgi sch-Nederlandse zijde het navol gende communiqué verspreid: Aan het einde van de bespre kingen, welke door de ministers der Beneluxlanden op 30 Augus tus te Brussel en op 1 September te Anneville zijn gehouden, is een aanvulling op de overeen komst van de voor-unie van 15 October 1949 geparafeerd. Deze aanvulling werd tijdelijk noodza- lijk, aangezien de positie der bei de partijen in de Europese beta lingsunie. alsook gezien de be raamde maatregelen als gevolg van de feitelijke toestand. De drie regeringen zijn over eengekomen van 1 September tot en met 31 Decmber 1951 maatre gelen te nemen teneinde nood zakelijke vermindering van het Nederlandse tekort van 52.9 millioen gulden, dat in het eerste kwartaal van 1951 ontstond bij het goederenverkeer, dat onder ling, doch niet Europees gelibe raliseerd werd, mogelijk te ma ken. Gezien de conjunctuurontwik keling en de reeds genomen of te nemen maatregelen der drie regeringen met het oog op ver betering van hun debiteur- of crediteurpositie in de Europese betalings-unie, kan de hoop wor den uitgesproken, dat het niet nodig zal zijn om aan het onder linge handelsverkeer beperkin gen op te leggen. In dit verband zij er op gewe zen. dat het bedrag van de Ne derlandse invoer in de Belgisch. Luxemburgse economische-unie hoger moet worden en dat tege lijkertijd het tot einde Juli waar genomen maandelijkse tekort moet verminderen. Binnen het raam van de voor- unie-overeenkomst zal de bijeen komst van de voorzitters der in het Benelux-accoord voorziene raden aandachtig de ontwikkeling der situatie, alsook de resultaten van de algemene maatregelen, tot dip toepassing waarvan de drie landen besloten hebben, ga deslaan. Het m.s. Garoet (9810 b.r.t.) van de Koninklijke Rotterdamse Lloyd heeft Zaterdagnacht onder de kust van Java, tussen Cheribon en Tandjongpriok een aanvaring ge had met het Engelse schip „Em pire Jamaica", groot 3538 b.r.t. van Wang Kee en Co te Hongkong, waarbjj het Lloydschip schade in de voorpiek boven de waterlijn heeft opgelopen. Aan bakboordzijde werd eveneens boven de waterlijn, de huid over een lengte van enkele meters opengescheurd. Persoonlij ke ongevallen deden zich niet voor. Nadere gegevens omtrent de toe dracht van een en ander ontbre ken nog. De „Garoet" heeft zijn reis voortgezet en arriveerde Za terdagochtend acht uur in de ha ven van Tandjongpriok. Hoeai, de leider van de Chinezen in Korea, werd Zondag door Radio Peking omgeroepen. De boodschap bevatte tevens een „ernstig pro test" tegen het van communistische zijde gemelde incident, waarbij een geallieerd vliegtuig bommen zou hebben laten vallen in de buurt van de residentie van de leider van de communistische delegatie te Kaesong, generaal Nam II. De communistische leiders be schuldigden de geallieerden van flagrante herhaalde schendingen met het doel de wapenstilstands onderhandelingen afbreuk te doen. De V.N. hebben Zaterdag bij monde van een verbindingsofficier de beschuldiging, dat een geallieerd vliegtuig bommen zou hebben ge worpen in de buurt van generaal Nam lis residentie, van de hand gewezen. Later bestreed vice-admi- raal Turner Joy, de leider van de delegatie der V.N., andere commu nistische beschuldigingen, dat ge allieerde strijdkrachten op 30 Augustus twee keer het neutrale gebied van Kaesong hadden ge schonden. Volgens Joy maakten de communisten van de omstandig heid, dat zü het neutrale gebied militair bezetten, gebruik om voor waarden te scheppen, die de her vattingen van de besprekingen dreigden te verhinderen. Dank voor het Ned. detachement. Generaal Clark Ruffner, die zo als bekend is kortgeleden vijf Ne derlandse militairen, onder wie luitenant-kolonel Eekhout, onder scheidingen heeft uitgereikt, heeft als bevelhebber van de tweède Amerikaanse divisie het Nederland se detachement in Korea bedankt, „dat er toe heeft bijgedragen de tweede divisie te maken tot een van de meest gevreesde eenheden der V.N. in Korea". moet te komen aan de aanspra ken van burgerlijke geïnterneer den". Hij verklaarde, dat Nederland als staat bereid was afstand te doen van haar aanspraken. „Wij begrijpen, dat van Japan niet verwacht kan worden, dat het herstelbetalingen verricht. Maar hoe kunnen wij op wettige wijze afstand doen van de aanspraken van onze onderdanen?" Hij zeide, dat de kwestie der herstelbetalingen 200.000 Neder landse onderdanen in Indonesië aangaat. Minister Stikker hoop te, dat een oplossing voor het probleem zou worden gevonden door besprekingen met Ameri kaanse erf Britse afgevaardigden te San Francisco. De te 's Gravenhage voor het Prinses Wilhelminafonds ten be hoeve der kankerbestrijding ge voerde actie heeft 41.423.38 op gebracht. In de week van 24 tot en met 30 Augustus is in de bioscopen het propagandafilmpje „Hoe een kwartje rollen kan" vertoond en op Zaterdag 1 September is een straatcollecte gehouden, waaraan 1104 collectanten hun medewer king verleend hebben. ARGENTIJNSE SENATOREN NEMEN ONTSLAG. Tien senatoren en 17 volksver tegenwoordigers van de partij van Peron uit de provincie Bue nos Aires hebben ontslag geno men. In politieke kringen schrijft men deze beslissing toe aan me ningsverschillen in de boezem van de meerderheidsfractie. VERHOGING MELKPRIJS IN BELGIE. Volgens de „Volksgazet" heeft de landelijke vereniging van melkerijen besloten de prijs van melk niet ingang van 1 Septem ber te verhogen. De prijs van een liter volle melk wordt met frank en die van karnemelk met !4 frank verhoogd. DE TARWEPRIJS IN BELGIE. In overleg met het Belgische ministerie van Economische Za ken heeft het Belgische ministe rie van Landbouw bekend ge maakt, dat de richtprijs voor tar we van de oogst 1951 bepaald is op 470 frs. Voor September is die prijs 450 frs. De resolutie werd door Amerika, Engeland en Frankrijk gesteund. De stemverhouding was acht vóór en drie onthoudingen (India, de Sowjet-Unie en nationalistisch China). Het verwekte enige verbazing, dat de Sowjet-gedelegeerde niet het woord voerde. Hij immers had om deze zitting verzocht teneinde zijn standpunt uiteen te zetten. Toen men Woensdag wilde stem men, had hjj zich hiertegen verzet met het argument, dat men eerst van het Sowjet-standpunt kennis diende te nemen. Hij bad te ver staan gegeven, dat hij het recht van veto zou gebruiken, indien hij niet aan het woord zou komen. Toen de voorzitter, Alas Bebler Joego-Slavië), zich tot de Sow- jetgedelegeerde, Semjon Tsarap- kin wendde, zeide deze geen woord en krabbelde wat op het papier voor zich. De andere gedelegeerden keken elkaar verbaasd aan. De voorzitter stelde voor tot stemmen over te gaan. De resolutie houdt in, dat Egyp te niet het recht toegekend wordt van een „actief-belligerente" mo gendheid. Het kon daarom ook niet de schepen doorzoeken of in beslag nemen. De blokkade van het Suezkanaal is .volgens de resolutie niet in overeenstemming met het streven naar een vreedzame rege ling van het Egyptiseli-Israelische dispuut en draagt niets bij tot een permanente vrede in Palestina. De blokkade vormt voorts een inbreuk op de vrije scheepvaart en dë vrije handel van landen onderling. In zjjn dankwoord zeide de Israë lische afgevaardigde, dat Israel steeds bereid is alle kwesties met Egypte te bespreken. De Franse afgevaardigde zeide te betreuren, dat de zaak niet buiten de raad om geregeld kon worden. Hjj zeide verder te hopen, dat Egypte zich aan de resolutie zou houden. De Egyptische afgevaardigde zeide, dat de raad slechts het ene ultimatum op het andere had ge hoopt teneinde Egypte tot „on voorwaardelijke overgave" te brengen. Hij zeide op zijn eerder toegelicht standpunt te blijven. Zijn delegatie bleef op haar recht staan voorbehoud te maken. De vergadering werd hierna ver daagd. ZONSVERDUISTERING SLECHT WAARNEEMBAAR. Zaterdag om zes mnuten over half één begon een gedeeltelijke zonsverduistering, die in ons land slechts uiterst moeilijk waarneembaar was. De gehele „verduistering", die uit niet meer dan een klein puntje voor de zon te bespeuren was, duur de niet langer dan één uur en 12 minuten. Deze gedeeltelijke eclips werd veroorzaakt door de omstandigheid dat gedurende deze periode de maan tussen zon en aarde in stond. Het hoogte punt van deze weinig spectacu laire zonsverduistering kwam om 13.12 uur en het einde op pre cies 13.48 uur. De sterrenkundi gen hebben zich overigens wei nig met deze zonsverduistering bemoeid. Zij vierden op dat ogenblik het 50-jarig bestaan van de Nederlandse vereniging voor weer-en sterrenkunde te Utrecht. 5 regels 75 centi ct.; minimum pei lummer, of: Adres it meer 3 namiddags 2 uur Zaterdags 11 uur e bevelhebber ge- over „een schen en Lr ale zone op 19 achten der V. N. niets te maxei, iw verwrongen op- zigt iets aan de fei_ n mijn brief van 22 ïr voren heb ge rde vëröindingsoffi- h raar Kaesong be antwoorden van Joy schappen van gene- n deze overhandigd, eede antwoord zegt t uw vele onbeheer- en wijzigt de con_ k in mijn schrijven ber vermeldde. Lou- setten beschuldigin- eiten om. Uit een rzoek is gebleken, n van het comman- geen lichtfakkels in zone van Kaesong daten". van het Korea- nent. ronkelijlie detache- ties is op 29 Aug. aar Nederland ver- king van Railio- g heeft verklaard, >ord van het opper- Naties op de com- seschuldigingen in de schendingen van gebied van Kaesong stus onbevredigend radio eiste generaal endien een verzeke- srgelijke incidenten en herhalen. Verder bestraffing van de ijke piloten. ter van het Britse vakverenigingen ed Roberts, beeft op ering van dit vak- aard dat hij de be dek van de rege- lisen tot loonsverho- /ermijden waren, .g van de kosten erhoud was van es_ g. Wilde stakingen schade kunnen ver- Spaanse officieren -t voor een verblijf ;en naar Amerika l daar studie te ma. ebruik van moderne en wapens voor de :ht, dat Spanje wa- rika zal ontvangen. iming is bereikt op gemeenschappelijk tulpbronnen en be iderzijdse hulp op /an de opleiding, i maatregelen ge- leveiliging van de Ook op het ge- ichtverdediging zal t worden. g hierop zullen de inden in de Belgi an bezet Duitsland lelijke troepenma- tsvinden. en programma op- de aanleg van ge- ijke oefenterreinen. overeenstemming de oprichting van dedigingsschool te en een schietbaan r. op onder op onder Sept. 6 5.58 19.18 12.14 20.31 7 5.59 19.16 13.42 20.58 8 6.01 19.14 15.06 21.39 9 6.03 19.11 16.16 22.39 10 6.04 19.09 17.08 23.58 11 6.06 19.07 17.43 Hij verklaarde verder, dat de Sowjet-Unie 500 ton papier had beloofd en dat 70 ton reeds wa ren aangekomen. Radio-Teheran deelde nog me de, dat Perzië de tweede Septem ber zal beschouwen als de datum van inwerking treden van de ope- kamp, lid van de Tweede Kamer, en de heer A. Hofman, directeur van het centraal bureau diaco nieën der gereformeerde kerken in Nederland, te Utrecht. Een tiental gereformeerde diaconieën uit verschillende plaatsen is reeds lid van de stichtingsraad. Er gang kan echter gemaakt een vooruit- worden als het Japanse volk en zijn buren in de Stille Oceaan niet beschermd worden tegen de dreiging van agressie doch en tezelfdertijd voor le Oceaan, zo vervolgde de pre sident, wordt aangetast door de generaal MarArthur en zijn op volger generaal Ridgway". Amerika, zo vervolgde Tru man, respecteerde de onafhanke lijke landen in het Stille-Oceaan- gebied en Azië. Het wenste met deze landen samen te werken als met gelijkwaardige partners Conventie en waaraan ook Luxemburg deel nam, hadden tot essentieel doel de verdediging van de drie landen te coördineren om zo goed en zo economisch mogelijk aan hun in ternationale verplichtingen te kunnen voldoen. De Nederlandse militaire atta ché, kolonel van de generale staf P. Forbes Welp, sede't Nov. 1947 aan de ambassade té Brus sel is verbonden, zal binnenkort n nieuwe functie in Nederland aan vaarden.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1