De herbewapening en de economie van West-Europa Harde woorden van Schumacher KOREA INDONESIË Persconferentie van T ruman De Benelux-conf eren tie te Brussel VRIJDAG 31 AUGUSTUS 1951. 7e Jaargang No. 1820. Nederlandse adelborsten oefenen op Engelse schepen Jaardag H.K.H. Prinses Wllhelmina HOOGWATER. WEERSVERWACHTING Frankering bij Abonnement: Ter neuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Nè 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 4,55 per kwartaal Per week 37 cent Losse nummers 7 cent DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum pel advertentie 1,80. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrea Bureau van dit Blad 15 cent meer Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer Zaterdags 11 uur In de gisteren door de minis ters van de 18 landen van het plan-Marshall uitgegeven ver klaring wordt gezegd, dat West- Europa aan de behoeften tot her bewapening kan voldoen zonder een economische vertraging. Blij kens het communiqué hebben de regeringen besloten tot een uit breiding der totale productie in West-Europa in de eerstkomen de vijf jaar met 25 Boor uitbreiding der productie kan men de toekomst tegemoet zien zonder vrees, dat de econo mische verbetering voor onbe paalde tijd moet worden opge schort of dat een inzinking op de uitbreiding der defensie zal volgen. De huidige noodzaak tot beperking zal slechts tijdelijk zijn. De industrie kan er van verzekerd zijn, dat na de periode van snel stijgende defensie-uit gaven de behoeften waarin moet worden voorzien zodanig zullen zijn, dat geen onderdelen van de nieuw geschapen capaciteit on gebruikt zal blijven. Voor het bereiken van de eco nomische uitbreiding, welke no dig is, noemt de organisatie voor Europese economische samen werking de volgende maatrege len: De regeringen moeten zo snel mogelijk gezamenlijk han delen om de doeleinden te be reiken wat betreft productiever hogingen voor steenkool, staal, electriciteit en landbouw; tekor ten aan steenkool, electriciteit en staal vormen een bedreiging voor de algehele industriële uitbrei ding. Europa moet een weg vinden om de kostbare invoer van Ame rikaanse steenkool te beëindigen ter bescherming van de indus trie tegen onderbrekingen in de productie en voor de voorzie ning van de steenkool, nodig voor huisbrand. De toegenomen productie van steenkool en electrische stroom moet worden aangevuld door een meer doelmatig verbruik, daar de vraag naar electrische stroom snel toeneemt. Ter versterking van de verde diging, voor het bouwen van meer woningen en ter ontwikke ling van de uitrusting van in dustrie en landbouw moeten de ledenlanden meer staal hebben en dit vereist een grotere pro ductie van cokes en ertsen. Voorts wordt aangedrongen op uitbreiding der voedselproductie. Wat de werkloosheid betreft dringt de organisatie aan op krachtig ingrijpen waarbij er op wordt gewezen, dat West-Duits- land nog één millioen werklozen en Italië twee millioen werklo zen telt. De werklozen in West- Duitsland kunnen vermoedelijk in het arbeidsproces worden op genomen door een binnenlandse uitbreiding van het bedrijfs leven, doch wat Italië betreft moet de dominerende rol worden gespeeld door emigratie. Verder wordt er op gewezen, dat de aan wezigheid van grote aantallen ontheemden in Duitsland, Tur kije en Griekenland een ernstig vraagstuk vormt. Volgens de verklaring moet een einde worden gemaakt aan inflationistische prijsstijgingen en iedere regering moet verant woordelijk zijn voor het tot Zaterdag zullen 37 afgestudeer de adelborsten van de marine naar Bn geland vertrekken) voor een oefenperiode van 3 maanden bij de Engelse marine. De adelborsten worden ge plaatst aan boord van Engelse oorlogsschepen, variërende van mijnenvegers tot torpedobootja- gers. De marine heeft op het ogenblik de handen vol aan de opleiding van personeel, dat de nieuwe oor logsschepen, welke de komende jaren in de vaart zullen komen, zal bemannen. Daardoor zijn alle opleidings centra met inbegrip van het va rende gedeelte der vloot tot de laatste plaats bezet. Vorig jaar bestond deze situatie ook reedsi doch toen kon nog een aantal adelt orsten naar Indonesië gaan om op de daar gestation- neerde marineschepen een vaartijd door te maken. In verband hiermede was er voor 37 van de ongeveer 90 adel borsten, die hun studies op het in stituut in Den Helder hebben af gesloten, geen plaats meer. Ver wacht wordt, dat deze moeilijkhe den bij de opleiding het volgende jaar geringer zullen zijn, omdat dan één der kruisers in de vaart zal komen. standbrengen van evenwicht tus sen goederen en diensten- Het is van vitaal belang, dat door in ternationaal overleg pogingen in het werk worden gesteld ter verkrijging van een grotere mate van stabiliteit wat de prijzen voor grondstoffen betreft. Een stijgende productie door het vol ledige gebruik van de menselijke en materiële hulpbronnen en het onder controle houden van de inflatie zullen het tijdstip nader bij brengen, waarop alle Europe se landen in staat zullen zijn zich uit eigen middelen te be druipen. Hiertoe is het noodza kelijk, dat de uitvoercampagne wordt voortgezet. Wat de voorgestelde uitbrei ding der industrie met 25 °/o be treft, wordt verklaard, dat een uitbreiding van dergelijke om vang binnen het vermogen van het gehele Europese bedrijfs leven ligt door een doelmatig verbruik van de hulpbronnen. De ledenlanden zijn er alleen in de laatste drie jaar reeds in geslaagd de productie met 25 °/o te verhogen. Europa bezit grote natuurlijke hulpbronnen, een omvangrijk industrieel poten tieel, een geschoold en ruim ar beidspotentieel en de capaciteit tot het bereiken van snelle tech nische vorderingen. Sociale rechtvaardigheid eist een verdeling van de lasten en voordelen, waarbij het welzijn van de minder begunstigde groe pen van de gemeenschap wordt bevorderd. Aanvankelijk zal in vele lan den de stijging van de productie grotendeels bestemd zijn voor uitbreiding van de defensie als mede ter uitbreiding van de uit voer, doch geleidelijk zal een groeiend overschot beschikbaar komen ter vergroting van het aanbod van verbruiksgoederen, voor het bouwen van meer hui zen en ter vergroting van de bij drage van de Europese indus triële landen tot de uitrusting van economisch nog niet ont wikkelde landen en gebieden. De mening van minister Stikker. De voorzitter van de O.E.E S., de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken Mr. Stikker, verklaarde tegenover de pers: „Wij bagatelliseren niet de krachtsinspanningen, welke no dig zullen zijn, doch wij ver trouwen er op, dat Europa de be nodigde materiële en geestelijke hulpbronnen bezit om te slagen". „Ons doel is het herstellen van het vertrouwen van onze volke ren door over de huidige periode van inspanningen heen te zien naar de tijd, wanneer de uitge breide hulpbronnen van Europa kunnen worden aangewend om een betere levensstandaard te krijgen". „Wij moeten de feiten onder de ogen zien. Dit is een tijd van groot gevaar. Ons bestaan staat op het spel. Slechts wanneer ieder van ons zich tot het uiter ste inspant, kunnen we die vei ligheid bereiken, die van levens belang is." Minister Stikker zei, dat „alle volken van het vrije Europa" de vraag stellen: „Zullen we ooit vrij kunnen zijn van de vrees voor oorlog? kunnen we hopen op een wereld, waar geen mate riaalgebrek zal heersen? zal so ciale rechtvaardigheid een vitale en blijvende factor in ons leven zijn?" nWij geloven vast, dat het ant woord op al deze vragen „ja" luidt", aldus minister Stikker, die hieraan toevoegde: „Dit zal echter het maximum van de in- dividuële en collectieve krachts inspanning vragen, welke zal moeten resulteren in een nieuwe verhoging van de productie". In de drie jaar van Europese economische samenwerking was meer bereikt dan men had kun nen verwachten, aldus Mr. Stik ker. De industriële productie was sinds 1947 met 45 procent ver meerderd en de agrarische pro ductie met 25 procent. Hierdoor was de uitvoer met 91 procent gestegen. Het dollartekort was van acht milliard in 1947 tot één milliard in 1950 teruggelopen. Minister Stikker deelde verder mee, dat de 18 West-Europese landen in de komende vijf jaar zullen samenwerken om de Euro pese economie verder uit te breiden. De minister sprak persberich ten tegen, als zouden de minis ters gesproken hebben over de gevolgen van een mogelijke ver mindering van de Marshall-hulp. De algemene secretaris van de O.E.E.S., Marjolin, verklaarde dat de Amerikaanse hulp nodig was voor het Europese herstel, maar dat deze hulp voor het ko mende jaar tenminste was ver zekerd. Minister Stikker sprak de hoop uit, dat de leden-staten en an dere organisaties een bevredi gend antwoord op de resoluties zullen geven. Heden herdenkt H. K. H. Prin ses Wilhelmina haar 71ste ge- boortedag en zal Zij deze feest dag temidden van de Konink lijke Familie op het Loo vieren. Bij de talloze gelukwensen, die Prinses Wilhelmina op deze dag zullen bereiken, voegen wij eerbiedig de onze en hopen vurig, dat onze beminde Prin ses nog lang zal mogen ge nieten van de rust temidden i van Haar Koninklijk Gezin en het Nederlandse volk voor wie Zij als regerend Vorstin een halve eeuw was een Moeder des Vaderlands. Het Britse ministerie voor de Voedselvoorziening heeft aange kondigd, dat het boterrantsoen in Engeland met ingang van 9 Sept. a.s. tijdelijk zal worden verlaagd van 4 tot op 3 ounces per week. Als reden wordt genoemdi dat de aanvoer uit overzeese landen en de binnenlandse productie dit seizoen teleurstellend zijn geweest. In een door Radio-München uit. gezonden rede heeft de West- Iluitse oippositie-Ieider en leider der koeiaaJ-democraten, Schuma cher verklaardj dat de uitspraak van bondskanselier Adenauer, dat zijn politiek ten aanzien van de Geallieerden succes had opgele verd, geheel onverantwoordelijk" was. ,,Als de federale regering elk falen van haar buitenlandse poli tiek als een succes uitlegt, zullen de Geallieerden denken, dat zij al les met deze regering kunnen doen. Dit is de reden, waarom in de laatste weken de Geallieerden Volgens een communiqué van het Achtste leger zetten Zuidiko- reaanse troepen, hun aanvallen ten NI VV. vUn Kansong voort. Zij veroverden 2 heuvels na he vige tegenstand 1 te hebben ont moet. 232 Man van de tegenstander sneuveldeni Ten W. van Kansong' boden de communisten, verwoede tegenstand tegen de aanvallen der Verbondenen, Ten N. van Jonggoe werden de communisten teruggeslagen. Luchtgevecht. Woensdag zijn ten N. O. van Si- noeidjoe bij de Mandsjoerijse grens 8 Meteors van de Australische luchtmacht en 20 Amerikaanse ,,'Sahre"-straalvliegtuigen gedu rende enkele minuten in gevecht geweest met naar schatting 40 „Migs". Het eerste Engelse straalvlieg tuig Meteor sinds dit type een ma.'nd geleden aan de strijd in Korea begon deel te nemen werd hierbij neergeschoten. Geen der Migs werd vernietigd of bescha digd. Noordelijken niet zware ver liezen teruggeslagen. De Noordeijken hebben Woens dagnacht, toen het door zware wolken zeer donker was, getracht ten N. en N. W. van Janggoe door infiltratietactiek eenheden van het 8ste leger te omsingelen, maar zij zijn met zware verliezen teruggeslagen. Geen staking van het vuren? In een uitzending van de Voor- ZATERDAG 1 SEPTEMBER. v.m. n.m. Breskens 1.48 1.58 Terneuzen 2.23 2.33 Hansweert 3.03 3.13 Walsoorden 3.13 3.23 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Aug. 31 5.48 19.32 4.16 19.16 lichtingsafdeling van het opperbe vel der V. N. naar Korea wordt gezegd: „Een hervatting van de bespre kingen te Kaesong schijnt niet meer de belofte van een maand geleden in te houden, dat overeen stemming over een staken van het vuren mogelijk zou zijn''. Gewotnden uit Korea in Port Said aangekomen. Het Deense hospitaalschip „Jut- lanoia" is met gewonde militairen uit Korea in Port Said aangeko men. Het schip heeft 206 gewonden aan boord, onder wie 4 Nederlan ders. Radio-Peking over Ridgways antwoord. Radio-Peking, die tevoren „een belangrijke bekendmaking" over Kaesong in het vooruitzicht had gesteld, heeft een uitzending van een kwartier gewijd aan een aan val op generaal Ridgway. De radio beschuldigt de opper bevelhebber der Verbondenen van „verdraaiing der feiten en een po ging leugens te verzinnen teneinde het onwettig bombarderen van Kaesong te camoufleren". Generaal Ridgways antwoord, waarin het verzoek om een nieuw onderzoek der Verbondenen naar ,,het incident van Kaesong" werd afgewezen, was „vol tegenstrij digheden". „Waarom is Ridgway zo bang voor een nieuw onderzoek als een misdadiger voor het eind proces?" De mededeling van de generaal, dat de communisten eerder had den geweigerd de Verbondenen toe te staan hij daglicht een on derzoek in te stellen was ,.een zuivere leugen van a tot z". Britse oorlogsschepen op de Han. De Britse fregatten „Mounts Bay" en „Morecambe Bay" zijn Woensdag de rivier de Han aan de Westkust van Korea opge- stoomd en hebben Chinese troepen op de Noordelijke oever beschoten. Volgens een verklaring van het marine-commando der V. N. werd een dorp door het geschutvuur van communisten gezuiverd. Nieuwe Noordelijke beschuldiging. Volgens radio-Peking is Woens dag vroeg in de ochtend 'n vlieg tuig der verbondenen over het neutrale gebied van Kaesong ge vlogen. Het had lichtkogels uit geworpen. Ook tijdens de be sprekingen, aldus het station, vlogen bij herhaling vliegtuigen der V. N. over het gebied van Kaesong. Het maximaal aantal vluchten over het gebied op één dag was 43. Aanvullingsdetachement. Begin October zal wederom een Nederlands aanvullingsdeta chement ter sterkte van onge veer 75 man uit Rotterdam naar Korea vertrekken. Onder deze vrijwilligers bevinden zich zowel oud-militairen als jongemannen die nimmer in militaire dienst waren en die te Schoonhoven een speciale opleiding ontvan gen. Voor beide categorieën staat nog steeds de aanmelding open aan het adres nieuwe Fre- derikkazerne, gebouw E 4, Van Alkemadelaan, Den Haag. in een hele serie gevallen een meedogenloze overwinningspoli- tiek hebben gevoerd", aldus Schu macher. Volgens Schumacher is het ge volg van Adenauers economische politiek: „Volle étalages en lege magen". De werkelijke lonen be horen tot de laagste in Europa, doch de gemaakte winsten worden groter. Over het plan-Schuman en een West-Duitse bijdrage tot de ver dediging zei Schumacher, dat de regering verplichtingen op lange termijn aanging om huidige moei lijkheden op te lossen, doch de po litiek der Geallieerden was, West- Duitsland rechten te geven die in getrokken kunnen worden in ruil voor plichten, die niet zijn op te heffen. „De Geallieerden hebben het zelfs niet nodig gevonden een W.- Huitse autoriteit of persoonlijk heid in te lichten over hun strate gische opvattingen", aldus Schu. macher, die voorts over de Geal lieerde nota 'over het Saargebied nog zei, dat dit ,.de grootste jne- derlaag van de buitenlandse poli tiek der West-Duitse regering" is geneest. Een woordvoerder der W.-Duit_ se regering verklaarde dat 't ka binet van mening is dat het plan- Schuman niet in werking kan wor den gesteld, voordat het Ruhrsta- tuut is opgeheven. De regering te Bonn staat er niet op dat de betrokken regerin gen hun bereidheid hiertoe in een nota zullen vastleggen, zij zal in stemmen met elke vorm van bin dende verplichting terzake. De woordvoerder kon niet be vestigen dat bondskanselier dr. Adenauer zich eens zou hebben verklaard met Euler dat alle aan de West-Duitse Industrie gestelde beperkingen zouden [moeten wor den opgeheven, voordat het plan- Sebiiman in werking zc-u kunnen treden. Ultimatum aan guerilla- troepen in Celebes. De vice-minister-president Su- wirjo en drie leden van het par lement vertrekken vandaag naar Makassar in verband met de al daar ontstane situatie. Het op treden tegen de guerillatroepen van Kahar Muzakkar zal niet geschieden onder leiding van de plaatselijke instanties, doch on der die van de centrale regering. De Indonesische bladen heb ben instemming betuigd met de regeringsverklaring van Dr. Su- kiman. „Abadi" schrijft dat het thans aan Muzakkar is om het laatste woord te spreken: Vrede of oorlog. „Pedoman" is van mening, dat strenge maatregelen verantwoord zijn. De correspondent van Aneta te Makassar meldt, dat in Zuid- Celebes in verschillende plaat sen de avondklok is vervroegd om een scherpere controle door de militaire bewaking mogelijk te maken. President Truman werd op zijn wekelijkse persconferentie de vraag gesteld: „Zijn wij sterker geworden, indien wij de strijd in Korea moeten voortzetten?". ,,Ja", antwoordde de president nadrukkelijk. Truman verklaarde verder al les hetgeen Ridgway na het ope nen der wapenstilstandsbespre kingen en het onderbreken daar van door de communisten had gedaan „ten volle te onderschrij ven". In antwoord op andere vragen zeide de president: „De jongste aanvallen der Sowjet-bladen op de Verenigde Staten, waarin o.m. de beschuldiging wordt geuit, dat Noord-Amerika er naar zou streven een derde wereldoorlog te beginnen, berusten op een vol komen valse grondslag. Overi gens is er niets nieuws in dit jongste Russische propaganda- offensief. Het is evenzeer gelogen als de rest van hun propaganda. Het is niet op feiten gebaseerd", zeide hij. Hulpverlening aan het buitenland- President Truman legde verder een verklaring af, waarin hij de tegenstanders in het congres van verlening van hulp aan het bui tenland in de door de regering voorgestelde vorm ervan beschul digde het plan-Marshall voor het herstel der Europese economie te ontwrichten. „De regering", aldus Truman, „heeft het congres voorgesteld een bedrag van acht en een half milliard dollar beschikbaar te stellen voor het verlenen van economische en militaire hulp aan die landen, welke blijk heb ben gegeven weerstand te zullen bieden aan een aanval. Ik heb alles gedaan, wat in mijn vermo gen was om drastische verminde ringen van dit bedrag tegen te gaan en ik zal dit blijven doen, doch op het ogenblik lijkt mijn streven vrij hopeloos". „De tegenstanders van het re geringsontwerp", vervolgde de president, „pogen vooral de be dragen voor economische hulp verlening, die zijn uitgetrokken als voortzetting van het plan- Marshall, te besnoeien. Ik wil in dit verband op het volgende wij zen: In 1947, nadat generaal Mar shall te Harvard zijn beroemde toespraak had gehouden, hebben de Verenigde Staten vastgesteld, dat Europa zich economisch moest herstellen, wilde het niet aan agressie ten prooi vallen. Er werd een plan uitgewerkt, dat voorzag in het verlenen van Amerikaanse economische hulp over een periode van vier jaar. De kosten ervan zouden zeventien milliard dollar bedragen. Indien het congres zijn goedkeuring hecht aan de jongste door de re gering aangevraagde bedragen, zal in totaal een bedrag van veer tien en een half milliard dollar beschikbaar zijn gesteld. „Ik kan het geen bewijs van economisch denken vinden", zei de Truman, „indien het economi sche herstel van Europa onmoge lijk wordt gemaakt, juist nu de krachtsinspanning der betrokken Europese landen succes gaat op leveren. Een economisch herstel van Europa zal bovendien van onmetelijke betekenis zijn bij het uitvoeren van de herbewapening van staten-leden van het Noord- atlantisch verdrag, daar dit alles in hetzelfde schema past". Een verslaggever wees Truman erop dat de nieuwe Tsjechoslo- waakse ambassadeur te Washing ton had verklaard dat de „zaak- Oatis", van gerechtelijk stand punt uit gezien, afgehandeld is". Truman antwoordde: „Deze zaak zal in de Verenigde Staten nim mer als afgedaan worden be schouwd, voordat Oatis is vrij ge laten". Op de vraag of hij zou ant woorden op de brief van de pre. sident der Sowjet-Unie, Sjwer- nik, waarin deze een vijfmogend- hedenverdrag voorstelt, ant woordde Truman, dat hij de briefwisseling zal voortzetten. Hij had echter geen haast met het antwoord, omdat dit met overleg moest geschieden. De „Times" over Indonesië. De Londense „Times" komt in een hoofdartikel over de Indo nesische politiek tot de slotsom, dat Indonesië meer en meer gaat steunen op hulp van het westen voor een uitweg uit de binnen landse moeilijkheden. Indonesië -- zegt het blad heeft Nieuw Delhi verrast en Rangoon teleur gesteld door niet hun voorbeeld te volgen en weg te blijven van de conferentie te San Francisco over het vredesverdrag met Ja pan, hoewel het lang niet vast staat, dat Indonesië dat verdrag zal ondertekenen. Evenals Birma heeft Indonesië bezwaar tegen de drastische inkrimping van de herstelbetalingen. „In theorie, aldus de „Times", neemt Indonesië evenals India in de koude oorlog een neutrale positie in, maar in de practijk gaat het meer en meer steunen op westerse hulp. Dit laatste be tekent echter niet, dat Indonesië zich zou kunnen veroorloven te worden beschouwd als aanhan ger van de politiek van het wes telijk bloc. De Beneluxconferentie is Don. derdagmorgen op het ministerie van Buitenlandse Zaken te Brus sel met haar werkzaamheden be gonnen. Van Nederlandse zijde waren aanwezig de heren Lieftinck, mi nister van Financiën, Van den Brink, minister van Economische Zaken en verscheidene hoge amb tenaren, w.o. de heer Spierenburg, dn.-generaal voor de buitenland se economische betrekkingen. Luxemburg was vertegenwoor digd door de heren Dupong, eerste minister en Raskin, minister van Economische Zaken. Behalve de voorzitter van de vergadering Paul van Zeeland wa ren de Belgische minister Van Houtte, Financiën en Coppé van Economische Zaken aanwezig om het Belgische standpunt te verde digen. Over de dagorder van de confe rentie is nog niets bekend. Men denkt evenwel dat men zich zal houden met de niet_sluitende handelsbalans en de verhouding van de 3 landen ten aanzien van de Europese betalingsunie. Te 12.45 heeft de Nederlandse afvaardiging zich teruggetrokken om de Belgische en Luxemburgse afvaardigingen gelegenheid te ge ven over sommige in beraad ge houden punten overleg te plegen. Bij het verlaten van de verga dering, waren de deelnemrs zeer gesloten over de resultaten. Over het algemeen beperkten zij zich met op te merken, dat geen enkele beslissing is geno men en dat men het werk van de deskundigen moest afwachten en het ontwerp-protocol dat deze zullen opstellen. Aan de vergadering, die in An- neville nabij Breda gehouden wordt, zullen van Belgische zijde slechts weinig ministers deel kunnen nemen, aangezien zowel minister Van Zeeland als minis, ter Van Houtte naar de V. S. ver trokken zullen zijn. De verslaggever van Belga heeft nog in kringen rond de Belgische delegatie vernomen, dat Nederland een voorstel heeft Ingediend, ter sanering van zijn betalingsbalans met België, om het exportvolume van België en Luxemburg naar Nederland te beperken, en wel uitsluitend voor niet essentiële producten, die niet vrijgegeven zijn in het kader van de organisatie voor Europe se economische samenwerking. De Belgische delegatie zou in antwoord daarop er op hebben gewezen, dat een dergelijke re geling slechts de textielexport naar Nederland die toch reeds van maand tot maand afneemt, nog meer zou doen inkrimpen. De Nederlandse afgevaardig den kwamen ook met een voor stel betreffende een betalings techniek. De Belgische delegatie merkte hieromtrent op, dat de formule, waarmede de vergade ring zou kunnen instemmen en vvelke nog steeds bij de deskun digen in studie is, mogelijkerwij ze dezelfde zou kunnen zijn, als die welke men zich voorstelt in te dienen bij de in September te houden vergaderingen van de O.E.E.S. en de Europese beta lingsunie. Zaterdag naar de omgeving van Breda. Na afloop van de Benelux conferentie die te Erussel is ge houden, heeft de heer Jaspar, secretaris-generaal van het co mité van Belgisch-Nederlands- Luxemburgse samenwerking, het volgende communiqué voorgele zen, dat uitgegeven is door het Belgische ministerie van Buiten landse Zaken: „Er is een werkvergadering van de ministers der Beneluxlan- den gehouden met het doel de vraagstukken te onderzoeken, die tengevolge van de ontwikke ling der economische en finan ciële betrekkingen tussen de deelnemende landen zijn gere zen. De ministers hebben overeen stemming bereikt ten aanzien van richtlijnen, die het de des kundigen zullen mogelijk maken de ministers een ontwerp voor te leggen, dat zal worden onder zocht tijdens een vergadering, die Zaterdag in de omgeving van Breda zal worden gehouden." medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdagoch tend tot Vrijdagavond. Koeler. Over het algemeen half be wolkt met voornamelijk in de na middag nog enkele buien, waar van sommige met onweer. Meest matige wind tussen Zuid en Zuid- West. Koeler.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1