UIT DE PROVINCIE SPORTNIEUWS telling eger Terry en Berry in de bril van Sultan Sar WAT BRENGT DE RADIO? Kort geding speelclub tegen de Staat Binnenlands Nieuws TERNEUZEN. AARDENBURG. AXEL. PHILIPPINE. SLUISKIL. ZAAMSLAG. VOETBAL KORFBAL. ZWEMMEN. DUIVENSPORT. ekkiigtn tussen n Tsjecho-Slowakije Frankrijk ïRWACHTING GWATER. onder onder Diefstal uit fietstas. Toen Zondag de 31-jarige D. v. d V. uit Driewegen (Z.-B.) weer niet de boot huiswaarts wilde ke ren, miste zij uit de tas van haar rijwiel, die zij op de achterplaats bij de familie O. had gezet, haar bood- schaptas, waarin jurken en onder goed. Haar aangifte bij de politie gaf deze aanleiding om de 21-jarige L. Th L te arresteren en een onder zoek in te stellen in zijn ouderlijke woning in de Nieuwediepweg, waar de vermiste tas werd aangetroffen. Hoewel L. aanvankelijk ontkende zich aan diefstal te hebben schul dig gemaakt en beweerde de bood- schaptas in de Nieuwediepweg te hebben gevonden, legde hp gister morgen een bekentenis af, waarop hij op vrije voeten werd gesteld. Bevordering. De heer I. M. de Ridder, adjunct-verificateur, chef van de post der invoerrechten en accijn zen alhier, is bij beschikking van de Minister van Financien met ingang van 1 September a.s. be. vorderd tot verificateur van 's Rijksbelastingen. Opbrengst Collecte Kanker bestrijding. De Zaterdag alhier gehouden straatcollecte voor het Koningin Wilhelminafonds ten behoeve van de kankerbestrijding bracht bruto 430,60 op. Te Sluiskil bedroeg de ontvangst van deze collecte 54 en de collec te in de bioscopen tijdens filmvoor stellingen 42. Oud-stadgenoot jubileert. Ter gelegenheid van het vijf jarig bestaan van het beroemd geworden Delfts Madrigaal-koor onder leiding van onze oud stadgenoot Pierre van Hauwe -wordt in de maanden September en October een groot opgezette lustrumviering georganiseerd. Een uitvoerig programma geeft een overzicht van de talrijke concerten en uitvoeringen, die bij dit eerste lustrum worden aangeboden. Het Madrigaal-koor neemt in het culturele leven een belangrijke plaats in. Op tal van plaatsen in binnen- en buiten land heeft het successen geoogst; meerdere malen is het voor de radio opgetreden en zo zal dit unieke koor met zijn sympathie ke leider ook thans weer in het middelpunt der belangstelling komen te staan. Concert „Mondaccordeola". Op de algemene pijpersdag, die Zaterdag a.s. alhier wordt gehou den en waaraan niet minder dan 200 pijpers deelnemen, zal „Mond accordeola" des avonds het slotcon- cert geven. Benoeming. De heer M. Verplanke alhier is benoemd tot leerling-ambtenaar ter gemeente-secretarie te Schoondijke. Tafelkeuring „Ter verbetering". Zaterdag 25 Augustus hield de WOENSDAG 29 AUG. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.18 Gram.; 7.50 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; 9.30 Waterstanden; 10.00 Boekbe spreking; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Cram., 10.35 Voor de vrouw; 11,00 Gram.; 12.00 Orkest; 12.30 Me-euelingen12.38 Orgel; 12.55 Kalender; 13.00 Nieuws; 13.15 Or kest; 13.50 Gram.; 14.00 Causerie; 14.15 Grrm.; 15.10 Voor de zie ken; 16.10 Piano; 16.20 Orgel; 16.50 Voor de zieken17.20 Lichte muziek; 17.45 Regeringsuitzen ding; 18.00 Nieuws; 18.15 Varia; 18.20 Marinenieuws; 18.30 Cause rie; 18.35 Amusementsmuziek; 18.50 Koor; 19.00 Causerie; 19.15 Lichte muziek19.30 Voor de kin deren'; 20.00 Nieuws; 20.05 Pol. Commentaar; 20.15 Orkest; 20.50 Hoorspel; 22.10 Dansmuziek; 22.45 Causerie; 23.00 Nieuws; 23.15 Jazzmuziek; 23.40 Orgel. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7,15 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.18 Gew. muziek; 8.45 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 12.00 Zang; 12.30 Medede lingen; 12.33 Piano; 13.00 Nws.; 13.15 Reportage; 13.20 Banjo; 13.50 Orkest; 14.50 Voor de meis jes; 15.05 Kamermuziek; 15.50 Gram.; 16.15 Voor de jeugd; 17.20 Gram.; 17.30 Orkest; 18,00 Ork.; 18.30 Gram.; 18.35 Lichte muziek; 19.00 Nieuws; 19.15 Viool; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws; 20.05 Lichte muziek; 20.30 Gram'; 20.40 Orkest; 21.25 Causerie; 21.35 Gram.; 22.00 Causerie; 22.10Ork.; 22,45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Lichte muziek; 23.50 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 12.45 Piano; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 15.45 Orkest; 16.55 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.30 Causerie; 17.40 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Opera; 20.50 Voordracht; 21.00 Actualiteiten; 21.10 Opera; 22.25 Nieuws; 22.40 Opera. konijnen- en pluimveevereniging „Ter Verbetering" te Axel haar jaarlijkse tafelkeuring, uitsluitend voor jonge dieren. Ingezonden wa ren 70 konijen van zeer goede kwa liteit We laten hieronder de voor naamste bekroningen volgen: Witte VI. reuzen: Voedsters: eig. W. Verhelst, Axel le z.g.; eig. L. Apers, Koewacht 2e z.g.; eig. G. v. Putte, Clinge 3e z.g. Rammen: eig. G v Putte, Clinge le en 2e z.g.; eig. Jac. Dhert, Koewacht 3e z.g. Konijngrijs VI. reuzen: voedsters: eig. E. Neijt, Sas van Gent le z.g.; eig. R. Nox, Sas van Gent 2e z.g. Rammen: eig. R. Nox, Sas van Gent le g. Lotharingers: voedsters: eig. Jac. Cové, Axel le g.g.; eig. M. Butler, Axel 2e g.; eig. Joz. Smies, Axel 3e g Rammen: eig. J. Willemsen, Zaamslag le g.eig. Joz. Smies, Axel 2e en 3e g. Groot Zilvers: eig. D. de Putter, Axel le z.g. en le g.; Jac. Cové, Axel le g. Groot Chincilla: eig. Jac. Cové lo g. Haaskleur VI. Reus: eig. Jac. Lensen, Axel 2e v.g. Weeners Wit: voedsters: eig. J. Scheele, Axel le z.g.; eig. Ph. A. Knieriem, Axel 2e g.g Rammen: eig. M. W. Verhelst le g.g.; eig. Ph. A. Knieriem, 2e g.g. Belgische Haas: Voedsters: eig Jac Dhert, Koewacht le z.g., 2e g.g. en 3e g.g. Rammen: eig. Jac. Dhert, Koewacht le z.g. Alaska's: voedster en ram: eig. Jac. Dhert, Koewacht le z.g. Black and tan: eig. M. W. Ver helst le g.g. Hollander: eig. J. Ris- seeuw, Axel le g.; Polen wit: voed ster en ram: M. v. d. Weel, Middel burg le g. Mooiste dier grote rasseneig. G. van Putte, Clinge met Wit VI. reus ram; Mooiste midden rassen: eig. Jac. Dhert met Alaska; Mooiste kleine rassen: eig. M. W. Verhelst met Black and tan; Mooiste dier der gehele keuring: G. v. Putte, Clinge met Wit VI. reus ram. Diefstal. Tijdens afwezigheid der bewoners is Zaterdagavond een geldsbedrag ontvreemd ten nadele van de fami lie Z. in de Weststraat. De rijkspo litie stelt een onderzoek in. Autobotsing. Doordat de heer R. alhier, be stuurder van een luxe wagen, geen gehoor gaf aan het verplichte stop bord, had op het gevaarlijke kruis punt WeststraatKerkdreef een botsing plaats tussen voornoemde auto en een veewagen van de heer S„ eveneens alhier. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor; de luxe auto bekwam ernstige schade. Benoemd. Als plaatsvervanger van de zeer eerwaarde pater Gonzaga, die hier assisteerde en die nu is benoemd voor het parochiewerk te Sluiskil, is aangesteld de zeer eerwaarde pater Fluorbertus. Ter lading. Zaterdag kwam aan de kade der Cokesfabriek het Duitse stoom schip „Kolberg" om een lading cokes in te nemen. Éérste bevrijdingsloop. Zoals we reeds eerder hebben vermeld waren er door de athle- tiek vereniging Sluiskil A.V.S. plannen om ter gelegenheid van de herdenking van Sluiskils be- viijding een bevrijdingsloop te or ganiseren. Deze plannen' hebben nu vastere vorm aangenomen en reeds kan definitief worden bericht dat deze loop doorgang zal vinden. Het parcours wordt gelegd in de Louisa-, Midden, en Spoor, straat. In verband met de kermisdagen in Terneuzen heeft men besloten deze bevrijdingsloop te houden op 30 September. beiders Overeenkomst. Nadat de voorzitter een bijzonder woord van welkom had gericht tot de nieuwe geestelijke adviseur de Z. E. P. Gardiaan en de hoofdbe stuurder de heer Vink, werden de notulen voorgelezen, welke onver anderd werden goedgekeurd. Het voornaamste agendapunt was een voorlichting van de heer Vink aan gaande de C.A.O. Verschillende moèilijkheden hebben de goedkeu ring van de overeenkomst ge stremd. Talrijke vergaderingen én besprekingen met werkgevers, Stichting van de Arbeid en de Rijksbemiddelaars zijn gehouden betreffende o.a. het indelen van de functielijsten en het bepalen van het basisloon. Thans is men echter zover dat men de goedkeuring van de C.A.O. binnen enkele weken kan tegemoet zien. Echter doet zich nu een nieuwe moeilijkheid voor bij het omschakelen van de 56-urige werkweek der ploegenarbeiders in een 48-urige. Vanzelfsprekend zal hier een loonderving mede ge moeid gaan. Deze is echter zo groot dat de werknemers een grotere toeslag verlangen voor Zondag. De onderhandelingen dienaangaande zjjn in volle gang. Ook hier ver trouwt men binnen afzienbare tijd een bevredigde oplossing te vinden. Tot het stellen van vragen werd een dankbaar gebruik gemaakt. Ook de geestelijk adviseur voerde het woord. Hij vertrouwde erop, dat de leden eendrachtig achter hun bestuur zouden staan en gaf de verzekering dat ook hij, voor zo ver mogelijk, zijn beste krachten aan de afdeling zou wijden. Met een krachtig slotwoord van de voorzit ter en de Christlijke groet werd de vergadering gesloten. Muziekuitvoering. Voor de V.V.V. gaf de mond- accordeonver. van Axel een uit voering op de kiosk. Na een rondgang door de straten wacht te een grote schare toehoorders de komst van het gezelschap af. De ten gehore gebrachte num mers vielen zeer in de smaak. Enkele bekende stukken werden op verzoek van de dirigent, de heer Meulmeester uit Terneuzen, door het publiek meegezongen. Na de pauze speelde een dame nog een tweetal solo-nummers. Aan het einde van deze goed ge slaagde avond bracht de vice- voorzitter van Axel, de heer Karmans, zijn dank uit aan de V.V.V. en aan het aanwezige pu bliek met de mededeling dat in de komende winter nog wel eens meer een concert zal worden ge geven. Vier bestuursleden van de te Scbeveningen gevestigde speel club „Aristo" maakten bij de pre sident van de Haagse rechtbank een geding aanhangig tegen de staat, omdat zij van oordeei zijn, dat het sluiten van hun vereni gingsgebouw, 't in beslag nemen van eigendommen der vereni ging en het arresteren der leden niet geoorloofde machtsmiddelen zijn, die het feitelijke clubleven verhinderen. De bestuursleden, vertegenwoordigd door Mr. S. van Oven, zijn van oordeel, dat het optreden van justitie en poli tie onrechtmatig is geweest, al thans dat misbruik van de haar gegeven bevoegdheden is ge maakt. Verzocht werd de maat regelen ongedaan te maken en aan de staat een dwangsom van 10.000 gulden per dag op te leg gen, indien zulks niet mocht ge schieden tot aan de dag, waarop de rechter uitspraak zal hebben gedaan. Dit geding diende Maan dag voor de vice-president van de Haagse rechtbank Mr. A. J. Pau- lus. Mr. J. J. R. Hoogeweegen trad als plaatsvervangend lands advocaat voor de staat op. Deze stelde voorop, dat de pre- Verg. R. K. Fabrieksarbeidersbond. In het parochiehuis hield de R.K. Fabrieksarbeidersbond St. Willibrordus een vergadering waar in meer nieuws werd verteld be treffende de gang van zaken tot het afsluiten van een Collectief Ar- Sportpark te Hulst geopend. Zondagmiddag werd te Hulst het nieuwe gemeentelijke sport park geopend met twee interna tionale ontmoetingen. Vóór de officiële opening van het sportpark had een treffen plaats tussen Hulst en St. Gillis, welke wedstrijd in een 20 over winning voor de thuisclub ein digde. Om 4 uur betraden de elftallen van Beerschot (Antwerpen) en R.B.C. (Roosendaal) het veld. Het terrein was omzoomd door een 4000 toeschouwers, waaron der vele Beerschot-aanhangers, die met een extra-trein en ver gezeld van de 60 man sterke Beerschot Harmonie naar Hulst waren gekomen, toen burgemees ter Truffino met een korte toe spraak het prachtige sportpark voor geopend verklaarde. De ontmoeting tussen Beer schot en R.B.C. gaf een gelijk op gaande strijd te zien, al waren de Belgen technisch beter. Beerschot opende de score, waarna kort daarop Pjrard voor de gelijkmaker zorgde. Even voor half-time bezorgde Rik Coppens de Antwerpse ploeg de leiding. Ook na de hervatting waren de teams tegen elkaar opgewas sen. Tien minuten voor het ein de bracht Vermunt de partijen weer op gelijke voet (22), bij welke stand het gebleven is. 's Avonds verenigde men zich in „De Koning van Engeland" aan een diner, waar het woord werd gevoerd door de burge meester van Hulst de heer B. A. Th. M. Truffino; de heer F. de Meurichy, wethouder der ge meente; de heer A. L. S. Locke- feer, lid van Ged Staten; de heer Van de Enden, voorzitter v.v. Beerschot en de heer Van Horck, voorzitter v.v. R.B.C. Aan het einde van deze bij eenkomst sprak de voorzitter der v.v. Hulst, de heer C. Boone, een dankwoord tot allen, die deze dag hebben doen slagen. Sluiskil JuniorenZaamslag Junioren 8-1. De gastheren hebben op hun ne derlaag welke zij met 4-1 te Zaamslag leden een mooie revan che genomen. De rust ging in met de stand 2-1 Na de thee waren de gastheren actief. Nog 6 maal achtereen de den zij Zaamslagsnetten trillen en behaalden een verdiende zege. AalstAxel 03. Vergezeld van de supportersver eniging „A.S.V." maakte Axel Zon dag een trip naar Aalst (B.) voor een vriendschappelijke wedstrijd tegen de v.v. „Aalst" aldaar. Vóór de rust wisten de Axelaren hun meerderheid uit te drukken in doelpunten van Van de Velde en Jansen. Na de thee waren de gast heren het sterkst; niettemin wist Peeters de voorsprong van Axel te vergroten (03). Axel II maakte een reis naar Destelberghe en leed daar een 51 nederlaag. Buitenlandse belangstelling voor Van Melis. De belangstelling van de buiten, landse voetbal-scouts voor Ne derlandse prominente spelers blijkt nog niet af te nemen. Zo is thans de aandacht op onze nationale midvoor Noud van Me lis Eindhoven'") gevallen. Een vertegenwoordiger van To rino uit Milaan heeft Van Melis de laatste weken meermalen toe. zocht en hem gepolst over een ver bintenis met deze Italiaanse ver eniging. Officiële afspraken zijn nog niet gemaakt, evenmin aan biedingen, die aanlokkelijk zijn. 'Van Italiaanse zijde heeft men Van Melis wel gevraagd eens een kijkje te komen nemen in Milaan om pas daarna tot overeenstem ming te komen. Van Melis heeft in deze nog geen beslissing geno men. Ilij zei: „Ik weet wel, wat ik nu heb, maar ik moet maar af wachten wat ik zal krijgen. Het lijkt allemaal erg mooineen, ik Weet het heus nog niet Succesvolle dag voor Scampolo. Het tweede deel van de com petitie 1951 zette goed in voor Zaamslag. Scampolo I won thuis met 42 van Tjoba. Scampolo II bracht het sterke Vope te Borssele op eigen terrein een nederlaag toe en won met 35. De Scampolo-adspiranten ten slotte namen revanche voor de te 's-Heer Hendrikskinderen ge leden nederlaag en wonnen nu met 10 van de Tjoba-adspi- ranten. De wedstrijd Scampolo I Tjoba I was prettiger dan meni ge vorige ontmoeting tussen deze twaalftallen. De thuisclub was duidelijk in de meerderheid. Toch Het was spoedig duidelijk, wat er gedaan moest worden. De zaag kwam al door de bin nenmuur heen. „Wij moeten die zaag tot stil stand brengen'", zei Hassan. „Laten we die kereltjes tot moes slaan", riep de Sirdar, blij, dat er iets te vechten viel. „Zover is het nog niet", zei Hassan voorzichtig. „Wij moeten pas slaan wanneer zij geen grote overmacht meer hebben. Als we te vroeg vechten wordt de sultan nooit bevrijd". „Ik heb het", zei Berry. „We slaan een paar grote spijkers door die zaag. D&n zit die werkelijk muurvast". Enjzo gebeurde het. In een oude minaret liggen al tijd wel spijkers. Zij lagen in ieder geval in deze minaret. En met een stuk steen waren deze spijkers spoedig door de be wegende zaag geslagen. De zaag stokte. „Dat is niet pluis", zei Halef. „Ik ben met spoken opgegroeid; je moet minaretten niet omza gen", zei de ander „het zijn to rens van Allah". De grootvizier die de zaag niet meer hoorde, kwam juist aanlo pen om te horen, wat er aam de hand was. duurde het geruime tijd voordat Scampolo, die het voornamelijk met verre schoten probeerde, succes had, toen een ver schot vgn Dik Houg doel trof. Van Schaick maakte voor Tjo ba gelijk. Na de thee werd er flink aangepakt en het was Chris de Vos, die met twee doorloop balletjes,de stand op 31 wist te brengen. Na vakwisselen scoorde Riet Scheele uit een schermutse ling rond de Tjoba-paal het vierde Scampolo-doelpunt, waar na Tjoba nog éénmaal doel trof (4—2). Hierna kwam er weer een felle opleving in de gelederen der gasten, doch de Scampolo- verdediging hield stand. De eindstand 42 mag zeker niet geflatteerd worden genoemd. Schadeloosstelling Kanaalzwemmers. voor De Egyptische regering heeft besloten een beloning van 1000 Egyptische ponden (ruim 10.000 gulden) toe te kennen aan de Egyptenaar Mareeh Hassam Hammad de winnaar van de Ka naalovertocht van de Daily Mail. Verder werden beloningen toe gekend van 250 Egyptische pon den (ongeveer 2500) aan Has san Abdel Rehim, die als derde eindigde en Sayed el Arabi, die vierde werd. Fuad Serag el Din Pasha, de minister van Binnenlandse Za ken en Financiën, heeft zijn waardering uitgesproken over de loffelijke houding van deze zwemmers, die de door de Daily Mail beschikbaar gestelde prijzen niet hebben aanvaard. Clubwedstrijden „De Schelde". Dinsdag, Woensdag en Donder dag zijn voor de leden van de Zwem- en Poloclub „De Schelde" belangrijke dagen. Dan worden in het bad aan de Westsluis de clubwedstrijden ge zwommen. De Schelde schreef het afgelopen seizoen veel nieuwe leden in, die bjj verschillende wed strijden hier en elders een woordje meespraken. „De Eendracht" - Terneuzen. Prljsvlucht uit Breteuil op 26 Augustus 1951. Snelheid le duif 1641 meter. 1. F. Faas; 2. en 3. W. Jacobs; 4. J. Klaassen; 5. en 7. Iz. de Jonge; 6. Joh. van Houcke; 8. J. v. d. Peijl; 9. P. Riemens; 10. S. van Houcke. COöP. VRUCHTEN VEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN". Terneuzen, 27 Aug. t Groenten. Per 100 stuks in guldens: Sla 4.90—8.20. Per stuk in centen: Bloemkool 1560; Groene komkommers 8 12; Witte komkommers 811; Me loenen 4455. Per bos in centen: Peen 1932; Kroten 1315. Per kg in centen: Eerstelingen 88.50; Bintjes 7.6010.30; Eigen heimers 4.806.80; Andijvie 9—13; Stoksnijbonen 5161; Princ. bonen 4165; Pronkbonen 4446; Rode kool 9—12; Sav. kool 2631; Witte kool 1011; Prei 2729; Tomaten 37—51. Fruit. Appelen: Codlin Keswick 815; James Grieve 1439; Mank's God- lin 1030. Peren: Clapp's Favou rite 943.30; N. Suikerpeer 1213; Kriekperen 7. Pruimen: Belle de Lcuvain 1821; Monsieur Hatif 20 23; Dubbele Boerewitte 1227; Reine Cl. verte 40; Victoria 1536; Washington 1724. sident in dit geding onbevoegd is, omdat hij het beleid van de justi tie niet zou mogen doorkruisen. Ter informatie betoogde Mr. Hoogeweegen, dat door Dolitie en justitie aanwijzingen zijn gevon den om de maatregelen te hand haven, aangezien men bewijzen voor misdrijven (uitlokking bijv.) zou hebben gevonden. Het onder zoek van de justitie wil leidden tot bestraffing hiervan en tot vernietiging van de middelen waarmede die exploitatie wordt bedreven. Ongeveer in deze zin luidde een schriftelijke verkla ring van de officier van justitie. Deze verklaring ontlokte Mr. van Oven de opmerking, dat verdach ten het recht hebben de strafdos siers in te zien. „Die zijn nog niet klaar", wist Mr. Hoogewee gen. Deze trok oen vergelijking tussen dit korte geding en de kwestie der „wilde bussen in de dertiger jaren", die tenslotte ook verenigingen vormden om hun bedrijf voort te zetten. Ook roen heeft de justitie ingegrepen om voortgezet misdrijf te voorkomen en ook toen verklaarde de presi dent van de rechtbank zich in kort geding onbevoegd. Mr. Hoogeweegen betoogde voorts, dat ondanks het feit dat in diverse zaken van Februari April 1951 nog geen uitspraken zijn, de kwestie der misdrijven vast staat. Hij wees op uitspra ken tegen de „High-Lifeclub", 'n speelvereniging uit 1907, en daar mee samenhangende arresten van de Hoge Raad. Mr. Van Oven wees er op, dat de wet in 1911 werd veranderd. „Verscherpt", meende de lands advocaat. Mr. Van Oven hield staande, dat de maatregelen van politie en officier van justitie ongedaan moeten worden gemaakt. Hij klaagde ernstig over het feit, dat de arrestanten geen contact met hun advocaten kregen en wilde het argument, dat zulks het tem po der verhoren zou hebben ver traagd, niet aanvaarden. Al zou ieder der arrestanten drie advo caten hebben gehad, dan nog zou dit contact hebben moeten plaats vinden in de tijd, waarin de gearresteerden niet door of namens de justitie werden ge hoord. Waarom, aldus Mr. Van Oven, heeft men bestuurs- en werkende leden zo lang vastge houden als mogelijk was zonder de rechter-commissaris in het on derzoek te betrekken? Hij was het oneens met de opvatting, dat het openbare ministerie heeft ge. handeld overeenkomstig het hem toevertrouwde justitiële belang. Voorts bracht hij in herinne ring, dat de tot dusver gevoerde strafprocessen op enkele pun ten „voldoende aanwijzing van schuld" opleverden, waarover in beroep verder gesproken wordt. Die aanwijzing houdt echter nog geen bewijs in, aldus Mr. Van Oven en derhalve kan de justitie zich nimmer op „voortgezet mis drijf en „verhindering daarvan" beroepen. De president zal Zaterdagmor gen uitspraak doen. VOGELPEST TE LAREN De veeartsenijkundige dienst te Haarlem heeft onder de levende have van de poelier Van V. te La ren vogelpest geconstateerd. Maatregelen tegen uitbreiding werden genomen. Hlet erf werd entsmet en de eigenaar verboden zijn voorraad naar elders over te brengen. Desondanks vertrok de man Maandagmorgen met een wagen pluimvee naar de Amster damse markt. De Amsterdamse politie werd van dit transport in kennis gesteld. AANGEHOUDEN WEGENS POGING TOT DOODSLAG. De Haagse politie heeft de 48- jarige koopman J. W. B. uit het Westeinde aangehouden, wegens poging tot doodslag, subs, poging tot zware mishandeling. Zaterdag reed B. met zijn auto in de Fultonstraat. Voor hem reed een andere auto, bestuurd door een zekere Den B. Daar voor bevond zich een hooiwagen. B. wilde passeren, maar „sneed" daarbij de wagen van Den B„ die door krachtig remmen een aanrijding wist te voorkomen. Toen men de hooiwagen gepas seerd was, sneed B. voor de 2de maal de wagen van Den B. Den B. slapte uit, ging voor de auto van B. staan en vroeg wat er aan de hand was. B. reageerde daarop door gas te geven en Den B. kon door ijlings op zij te springen voorkomen dat hij over reden werd. Hij greep zich vast aan de kruk van het portier van s auto en werd een 150 meter meegesleurd. Ondertussen pro beerde B. nog de man kwijt te raken door vlak langs een tegen ligger te scheren. Den B. slaagde er in om B.'s auto tot stilstand te brengen. De politie heeft daarop B. aangehouden en in verzeke ring gesteld. ies: 5 regels 75 cent; it 12 ct.; minimum per t nummer, of: Adres cent meer t 's namiddags 2 uur C-: Zaterdags 11 uur se landstrijdkrachten, mkbeeld aan de hand oplossing van het ;e zoeken in het niet le, doch in Europese gen van het bevoor- eren en verplaatsen ese troepen. Op de legerconferentie wor- ie mogelijkheden van ing nagegaan, se regering is verder dat de kosten, ver- de uitvoering van het ilan" voor de herbe- ret volgende jaar te zijn om door Frank- te kunnen worden ij is van mening dan hulp door de Ver en en/of van de sta an het Noord-Atlan- '•ag noodzakelijk is. Een scherp antwoord. v-benoemde Tsjecho- ambassadeur bij het overhandigde presi- n zijn geloofsbrieven, de wens uitsprak „te te zullen slagen de n tussen Amerika en ■vakije hartelijker te wijze om dat te be- twoordde Truman, „is voeten stellen van de -Slowakije gevangen ïerikaanse journalist 'trekkingen tussen de >taten en Tsjecho-Slo- verslechterd sinds de an Masarijk." Jr was minister van e Zaken, toen de com- n Februari 1948, de 'sjecho-Slowakije aan Masarijk kreeg toen n kwam om het leven lit een raam. De offi- voor zijn dood was: ssadeur antwoordde :e opmerkingen van :ris van de president :en deelde dit gesprek >urnalisten. nderzoek. Twee ande. ïeken leveren thans dorosbakkerijen be- dorp Saint Galmier ld, dat ongeveer hon- nen na het gebruik ptie-ijs ziek zijn ge- geval van voedsel heeft zich in de om- uhartres voorgedaan, g personen na het aardevlees ziek wer- van hen moeten met het bed houden. Er 'en sterfgevallen ge- vlees, dat afkomstig i verongelukt paard, last van de gezond- onderzocht. Ook de 2en onderzoek in. De echtgenote van de verdwe nen Britse diplomaat Donald Mac lean is teruggekeerd naar de villa in Zuid-Frankrijk, waar zij logeert. Vorige week was zij „verdwenen." Ie conferentie in San en meldt uit parle- ringen, dat hierdoor Jt Indonesië het ver- Iertekenen, aanzier.- ninderd. door het K. N. M. I. eldig van Woensdag- Woensdagavond. •lijk opklaringen. ijk nog opklaringen •veer toenemende be- in de namiddag hier mbuien. Meest mati- ien Zuid-West en Z.- Ede of iets hogere "cenatidelaar, Zakarriayt Okke. 'n oer van de op één na laatstge noemde. Van hen (had alleen Hoesseini zich schuldig aan het ten laste gelegde verklaard. Zoals bekend werd Abdoellah 20 Juli vermoord, toen hij een der moskeeën te Jeruzalem wilde be- eden. Zijn moordenaar werd ter plaatse door de lijfwacht van de koning neergeschoten. ondanks het feit, dat W.-Europa sar. het einde van de winter van 1949 had gehoopt 't zonder Ame rikaanse kolen te kunnen stellen. Eind Maart 1951 waren de ko. lcnvoorraden tot een gevaarlijk laag niveau gedaald. Door de zachte winter kon een Loge productie worden bereikt. Het is echter duidelijk, dat ern stige moeilijkheden, die een stren- B.O.A.C. bedraagt ruim 4V& mil- lioen pond sterling tegen verle den jaar 7% millioen pond ster ling en dat van de B.E.A. 900.000 pond sterling tegen verleden jaar 1.363.000 pond sterling. Volgens de B.O.A.C. zijn de voor naamste redenen van de betere resultaten de modernere toestel len, de toenemende populariteit van het vliegen en de verminder de maar doeltreffender perso- i>clc ïctaioic zullen in 1955 in dienst zijn. De maatschappij hoopt het volgende jaar met de Straaltoestellen de toenemende overzeese concurren tie het hoofd te kunnen bieden. Ook de B.E.A. hoopt de tarieven te verlagen, maar in het jaarver slag van deze maatschappij is sprake van de internationale code voor het luchtvervoer, wel ke een eenzijdige maatregel be let. avuiiu rtoor dieven bezocht. Dé" buit bestond uit textiel en sigaret- ten ter waarde van 20.620 rupiah. Zuiveringsacties in de streek van Tello. Zondagmiddag voerde de Apri een zuiveringsactie uit in de om geving van Tello, enkele km bui ten Makassar. De aanleiding tot de „uitkam- ming" vormde het feit dat Zon- De meerderheid van de sectie Buitenlandse Zaken van het In donesische parlement heeft zich verklaard tegen 't ondertekenen van het Japanse vredesverdrag. Men is van oordeel, dat onderte kening van het verdrag in tegen stelling zou zijn tot de zelfstan- digheidspolitiek van Indonesië. In kringen in het parlement is druk het feit besproken, dat In dia heeft besloten niet deel te AG 30 AUGUSTUS. Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 0.37 1.12 1.52 2.02 n.m. 12.57 1.32 2.12 2.22 ZON. EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op op Aug. 29 5.45 19.36 1.44 18.46 30 5.46 19.34 2.59 19.02 31 5.48 19.32 4.16 19.16

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 3