Hervatting der onderhandelingen? Pe Perzische die Piet Bruin gearresteerd telling eger De bouw- en woningsituatie in Australië Communisten eisen nader onderzoek J)e Noordelijke generaals hebben voorgesteld het onderzoek door een gemengde commissie van de inci denten te Kaèsong te hervatten. Naar Reuter meldt is aan gen. Ridgway verzocht zijn verbindingsofficieren te zenden voor het onder zoek, zulks als voorwaarde voor een hervatting van de onderhandelingen. PERSCONFERENTIE MINISTER MONONUTU EINDE VAN DE OORLOGSTOESTAND MET DUITSLAND. NEDERLAND NAAR SAN FRANCISCO. DE „BLUE JAY" TERECHT. „Neem geen huis mee" Nieuwe economische politiek in Joego-Slavië WEERSVERW ACHTIN G HOOGWATER. onder op onder ekkiigtn tussen n Tsjecho-Slowakije 'rankrijk t WACHTING WATER. Frankering bfj abonnement: Temeuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 5557 Terneuzen Tel 2510 Na 5 uur Tel. 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 4,55 per kwartaal. Per week 37 cent. Losse nummers 7 cent DE VRIJE ZEEUW DINSDAG 28 AUGUSTUS 1951. 7e Jaargang No. 1817. Verschijnt dagelijks - N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Rubriek Kleine Advertenties S regels 75 ct.; iedere regel me* 15 ct. Vermelding onder nummer Eu- reau van dit Blad 15 cent mer Inzending advertenties tot 6 i namiddags 2 uur. Advertentieprijs per mm 12 ct minimum per advertentie L&"- De Noordelijken eisen voorts „de volledige publicatie" van de tussen beide partijen gewisselde nota's. De Noordkoreaanse premier, KimilSoeng, de bevelhebber der Chinese strijdkrachten in Korea, Peng teh Hoeai, geven generaal Ridgway de schuld van het afbre ken der onderhandelingen. Zij ontkennen, dat het „bombarde- mentsincident" geënsceneerd was en zij herhalen de beschuldiging, dat de Verbondenen een poging hebben gedaan de Noordelijke ge. delegeerden te vermoorden. Ook worden de beschuldigingen van provocaties en verdraaiingen her haald. Aan het einde van de verkla ring wordt gezegd, dat men op een antwoord van de Verbonde nen zou wachten. De radio heeft ook nieuwe be schuldigingen aan het adres van de Verbondenen uitgezonden. Ge zegd werd n.l., dat het gebied van Kaesong 22 Augustus niet één maal doch drie maal was ge bombardeerd. „Een der vier na palmbommen" was pas na t on derzoek, waaraan ook officieren van de Verbondenen deelnamen, ontdekt. In het bericht worden de 4 plaatsen omschreven, waar de bommen,afkomstig van een Amerikaans vliegtuig, neergeko men zouden zijn. De eerder geuit- te beschuldiging, volgens welke Amerikaanse vliegtuigen Donder dag en Vrijdag boven Sjanghai en Tsjingtao waren verschenen werd herhaald. Er werd geen melding gemaakt van aanvallen door deze toestellen. Amerikaan se en Zuidkoreaanse militairen hadden 25 Augustus tegenover vluchtelingen in Pan Moen Dion verklaard, dat zij binnen vijf da. gen Kaesong zouden bezetten. Voorts, aldus de Noordelijke boodschap, waren 21 in burger geklede gewapende Amerikanen en Zuidkoreanen Pan Moen Djon binnengedrongen „teneinde nog een van onze wachten te doden Toen deze 21 man echter ontdekt waren en de Noordelijken hun ge weren op hen richtten, waren zij op de vlucht geslagen. Het hoofdkwartier van de vloot in het Verre Oosten maakt be kend, Uat de vloot zich gevoegd heeft bij de luchtstrijdkrachten Aan verwondingen overleden. De Nederlandse regering maakt bekend, dat tot leedwezen op 14 Augustus aan bekomen verwon dingen is overleden soldaat C. H. Trebels van het Nederlandse de tachement V. N. Soldaat Trebels was 21 jaar, ongehuwd en afkomstig uit Soe- rabaja. De minister van Voorlichting van Indonesië, A. Mononutu, heeft aan Aneta medegedeeld, dat minister Subardjo, dr. Hani- fah en mr. Yamin ter bijwoning van de conferentie in San Fran cisco Maandagavond per K.L.M. uit Djakarta zouden vertrekken. De minister zeide, dat het niet onwaarschijnlijk is, dat in Ne derland prof. Supomo en mr. Ain zich bij hen zullen voegen. De overige leden van de missie zul len Donderdag via Manilla en Honolulu naar San Francisco reizen. Minister Mononutu verklaarde voorts, dat de regering ervan overtuigd is, dat het besluit van Indonesië om deel te nemen aan deze conferentie geen reden is, dat de vriendschapsbanden met andere Aziatische landen in ge vaar zou worden gebracht. Ten aanzien van het uniehof zeide hij, dat de regering de zit ting heeft goedgekeurd en dat deze 3 September zal aanvangen. Tenslotte deelde hij mede, dat president Sukarno Woensdag avond een radiorede zal houden over de gebeurtenissen in Zuid- Celebes. Zeventien, landen in Europa en overzee hebben thans de oorlogs toestand met Duitsland officieel beëindigd, terwijl 28 landen offi cieus hun voornemen hiertoe te kennen hebben gegeven. Tussen 1 September 1939 en 8 Mei 1945 hebben zich in totaal 67 landen met het Duitse rijk in oor log bevonden. Het zijn voorname lijk de Oost-Europese staten, die de oorlogstoestand met Duitsland nog handhaven. die aan de Oostkust van Korea dicht bij de Sowjetrussische grens aanvallen doen. Toen superforten lïasjin plan- vielen, zorgden straaljagers van de vloot voor dekking in een .ge bied, )dat buiten het bereik van de op Ihet vasteland gebaseerde ja gers lag. De zware kruiser „Helena," heeft zich bij de oorlogsschepen gevoegd, die tussen Tsjongdjin, en Songdjin beschietingen uitvoeren. De Britse kruiser „Ceylon" is werkzaam aan de Westkust. Volgen's een bericht van het 8e leger heeft een communistisch re giment ten N. van Janggoe lichte winst geboekt. De troepen der Verbonden le gers, die een tegenaanval deden, boekten een kleine winst. (Ten Z. O. van Koemsong ont moeten de Verbondenen sterke te genstand van eenheden1 in com. pagnie.sterkte. Ten N. W. van Tsjorwon trok de tegenstander zich na 'n aanval in compagnie-sterkte terug. Volgens Radio-Peking zijn tus sen 16 en 20 Augustus aan het Oostelijk front ruim 9000 man schappen van de tegenstander, onder wie 3200 Amerikanen, ver nietigd en 30 vijandelijke vliegtui- gen beschadigd of vernield. Twaalfduizend man der Ver. bondenen omsingeld. Volgens een door Radio- Pjongjang omgeroepen communi- oué zijn 26 Augustus 12.000 man der Verbondenen bij een poging de communistische linies binnen te dringen omsingeld. Het antwoord van Ridgway. Radio-Peking heeft Maandag' voor tiet eerst officieel melding gemaakt van de boodschap, waar in generaal Ridgway zich bereid verklaarde de besprekingen te Kaesong te hervatten, wanneer de communisten een einde maken aan de schorsing. De radio gaf geen bijzonderhe den, doch verklaarde, dat de be- velhebber der Ver. Naties zijn boodschap door een Zuidkoreaanse officier liet overbrengen. Chinese beschuldiging. Het communistische nieuwsbu reau „Nieuw-China" meldt uit Pe king, dat Amerikaanse vliegtui gen 23 en 25 Aug. ,,met succes de Chinese kustgebieden van de pro vincies Kiangsoe, Sjantoeng en Tsjekiang" zijn binnengevlogen. Volgens Radio-Peking heeft 'n groep Amerikaanse strijdkrachten 25 Augustus tevergeefs getracht de neutrale zone van Kaesong binnen te dringen. Op dezelfde dag schonden zeven Amerikaanse vliegtuigen 't lucht ruim boven de neutrale zone. 23 Aug. vloog een Amerikaan vliegtuig over de kustgebieden van N.-Kiangsoe, Singtao en het Djoengtsjeng-gebied van de pro vincie Sjantoeng. Twee dagen later bevonden Amerikaanse vliegtuigen zich ho ven Tsjenhai, Hangsjou en Sjang hai. „Deze roekeloze schending van China's souvereiniteit in de luctit is een nieuw bewijs, dat de Amerikaanse agressieve politiek er op uit is de nationale veiligheid van China te bedreigen". Volgens Radio-Peking trokken Amerikaanse en Koreaanse man schappen de neutrale zone bii Pan Moen Djon binnen ,,met het voor nemen wachten van de communis tische militaire politie te doden", doch werden onmiddellijk verdre ven. Amerikaanse vliegtuigen vlo gen over de zone van het N. W. naar tiet Z. O. De bevelhebber der Ver. Naties in Korea, generaal Ridgway, heeft per vliegtuig een bezoek aan Ko- rea gebracht. Hij vertrok Maandag tegen de middag en keerde 's avonds onge veer 10 uur terug. IHjet doel en, de plaatsen, die hij heeft bezocht, werden in het des betreffende communiqué niet ver meld. Nederlandse gewonden op weg naar huis. Achttien Nederlandse en zes Belgische gewonden uit Korea zijn Maandag met het troepen schip „Empire Pride" te Liver pool aangekomen. De gewonden werden met em- bulances van de marine naar zie kenhuizen overgebracht. Het is de bedoeling de Nederlandse ge wonden zo spoedig mogelijk per vliegtuig naar Nederland over te brengen. Naar wij vernemen is gisteren in de ministerraad besloten, dat Nederland zal deelnemen aan de conferentie te San Fransisco over het Japanse vredesverdrag. De Nederlandse delegatie zal onder leiding staan van de mi nister van Buitenlandse Zaken, mr. D. U. Stikker. Als diens plaatsvervanger zal de Neder landse ambassadeur in Washing ton dr. J. H. van Royen funge ren. De Nederlandse regering zal haar bezwaren, die zij ten aanzien van het ontwerp-ver- drag naar voren heeft gebracht, handhaven en in dit verband zich de ondertekening van het verdrag voorbehouden. Het 15-voetsjacht „Blue Jay", dat Zaterdagmorgen om 7 uur uit Rye in Sussex was vertrok ken en sindsdien spoorloos ver dween, is thans weer terecht. Het vaartuig heeft behouden Boulogne weten te bereiken. Perzische gezant te Ankara' teruggeroepen. De Perzische minister van Bui tenlandse Zaken, Baqir Kazemi, heeft de Perzische gezant te An kara, Moh. Sayed, teruggerbepen. De' gezant heeft opdracht ge kregen alle lopende zaken over te dragen aan de kanselier der lega tie. Het ministerie heeft Sayed be volen onmiddellijk riaar Teheran terug te keren. Sayed is tweemaal min.-pres. van Perzië geweest. Sinds Juni 1950 was hij gezant te Ankara. Tijdcn's zijn eerste min.-presi- dentschap in 1944 verzette hij zich tegen Sowjetrussische ver zoeken om olieconcessies. De Sow jetpers viel hem toen krachtig aan. Harriman te Londen. de evacuatie van het Britse perso neel van de olievelden. De minister verklaarde voorts, dat Perzië zich voor een ernstig landbouwprobleem ziet geplaatst tengevolge van ziekte in de land bouwgewassen in acht negende deel van Perzië en droogte in de Noordelijke tarwegebieden. Hij zei dat de regering in de komende weken een toevloed van duizenden boeren naar Teheran verwacht, aangezien er voor hen geen werk in de provincie is. Voor deze mensen moet werk worden gevonden. De regering had plannen goedgekeurd voor de ver- Spreiding van hen over de streken, die staatseigendom zijn. Voorts was een vijfjarenplan voor de landbouw voorbereid oma deze werklozen werk te verschaf, fen, aldus de Perzische minister. „Voor emigranten naar Aus tralië heb ik slechts één goede raad: neem geen huis mee, als je niet weet in welk deel van het land je terecht zult komen. Als je het wel weet, zorg er dan voor dat zo'n huis aan alle gestelde eisen voldoet". Dit verklaarde de heer G. F. Haspels, één der leden van een commissie van het bouwcentrum, die een uitvoerig onderzoek naar Australische voorschriften instelde. Hij zag in Australië veel el lende met huisjes, die door im migranten werden ontscheept. Velen zitten daar met ettelijke kubieke meters rommel, waar voor krachtens de Australische voorschriften geen vergunning tot bouw kan worden verleend. Dergelijke mensen raken hope loos in de knoop. „Vergeet niet", aldus de heer Haspels, „dat bij wijze van spre ken iedere streek in Australië een ander klimaat heeft en dat je tenslotte geen Spaans huis in Zweden kunt plaatsen. Iedere stad of streek van het Australi sche gemenebest heeft zijn eigen voorschriften en daaraan moet men zich houden". Indien de emigrant dus nog niet weet, waar hij zich in Aus tralië zal vestigen, moet hij per tinent geen huis meenemen. Is hij eenmaal gevestigd, dan kan hij desnoods een huis in Neder land bestellen, dat aan de eisen van wetgeving en klimaat in zijn woonplaats is aangepast. Hoewel men alle mogelijke ge gevens heeft verzameld, was de vestiging van emigranten die zelf hun huis meenemen niet het voornaamste punt van het onder zoek van de commissie die onder leiding van de heer J. de Geus werkte. Deze studiereis van het bouwcentrum werd bekostigd door het rijk de herstelbank en door 35 aannemers die plannen hebben om het Australische wo ningtekort te gaan helpen oplos sen. Ook voor fabrieksbouw in teresseert men zich. Voor fa- brieksinstallaties heeft de Neder landse industrie kansen zo ver telde de heer Haspels. Op deze gebieden is een nauw keurige studie gemaakt. De com missie werd overal met de groot ste tegemoetkomendheid ontvan gen. Daardoor was het mogelijk om de waslijst van bouwkundige vragen binnen twee maanden be antwoord te krijgen. Wettelijke en commerciële vraagstukken worden thans nog bestudeerd. Deze vergen meer tijd. Wanneer in bouwkundig op zicht de aannemers onze raad gevingen, die op veelomvattende studie zijn gebaseerd, volgen, dan bestaan grote toekomstmo gelijkheden voor Nederlandse bouwers in Australië. Er is enorm veel te doen, maar het moet goed worden gedaan. Het Australische ambtenarencorps is groot en nauwgezet. De controle is streng. Men moet niet verge ten dat staten als Victoria en Nieuw-Zuid-Wales ontwikkelde gebieden zijn, waar aan het uiterlijk van de woningen en aan alle mogelijke sanitaire inrich tingen hoge eisen worden ge steld. Ik heb echter de indruk gekregen, dat de Nederlandse bouwnijverheid in Australië best zal meekunnen en dat daar voor ons land grote mogelijkheden tot arbeid en deviezenverdiensten bestaan. Maar dan moet worden samengewerkt om de zaken wer kelijk groot en goed aan te pak ken. Naar mijn mening zal de Nederlandse regering er goed aan doen om in navolging van de Franse regering alle mogelij ke, speciaal morele, steun aan onze bouwondernemers in Aus tralië te gaan verlenen. Wij zul len er een uitstekende markt kunnen vinden, mits de thans door ons namens het bouwcen trum verzamelde gegevens strikt worden nageleefd. Nogmaals: „Laat emigranten op passen met 't meenemen van hui zen. Ik heb erbarmelijke toestan den gezien. Veelal gevolgen van ondeskundig knoeiwerk en goed gelovigheid van mensen, die hun laatste centen in een „huisje" staken, dat nooit op Australische bodem zal staan". Trumahs speciale afgezant, A verell Harriman, die zijn bemid deling heeft verleend hij het En gels-Perzische oliegeschil, is te Londen aangekomen. Harriman sprak de hoop uit, dat de besprekingen hervat zullen' wor den in omstandigheden, die een practische behandeling van de nog onopgeloste vraagstukken moge lijk zullen maken. Het is verkeerd te denken, dat er geen vooruitgang is geboekt, aldus Harriman, doch er zijn nog een aantal vraagstuk ken onopgelost. Harriman zei met nadruk, dat de besprekingen zijn opgesehort, niet afgebroken. Naar aanleiding van zijn bezoek bij Tito zei Harriman, dat hij zeer onder de indruk was gekomen van de vastbeslotenheid, waarmee Tito en zijn ministers de militaire kracht van Joego-Slavië opbou wen. Tito's analyse van de toe stand „komt aardig met de mijaie overeen"', aldus Harriman. Harriman verklaarde 2 dagen te Londen te zullen blijven, alvo rens via Parijs naar Washington terug te keren. Het Perzische vraagstuk. werklozen. De Perzische minister van Landbouw, heeft te Teheran mee gedeeld, dat thans ongeveer 15000 arbeiders in de Zuidelijke oliepro vincie Ghoezistan werkloos zijn. Deze arbeiders hadden voor de oliemaatschappij gewerkt brj het aanleggen van wegen en het bou wen van huizen, tot deze werk zaamheden 4 maanden geleden werden opgeschort. Hij waarschuwde, dat dit aantal werklozen binnenkort vermeer- Volgens een in het weekeinde te Belgrado gepubliceerd ont werp voor een nieuwe economi sche politiek is Joego-Slavië van plan de controle op de industrie te verminderen en de wet vam vraag en aanbod vrijer te laten werken bij de. prijzenvorming. De arbeiders zouden aandelen krijgen in de winsten en de af zonderlijke ondernemingen zou den grotere vrijheid van hande len krijgen bij haar keuze van wat en hoeveel moet worden ge produceerd. Het ontwerp is voor openbare bespreking vóór aanvaarding door de regering gepubliceerd en zal volgens de plannen niet voor 1 Januari 1952 in werking tre den. De nieuwe politiek, welke voorziet in een decentralisatie van het ontwerpen van economi sche plannen, bepaalt, dat de autoriteiten niet zullen ingrijpen in de prijzenvorming behalve wanneer „de levensstandaard van de bevolking in gevaar komt". Wat de productie betreft zal de regering slechts een algemeen „skelet" van plannen vaststellen. De details zullen door de onder nemingen zelf kunnen worden uitgewerkt. Het persbureau Tanjoeg haalde Zaterdagavond dagbladen aan, die het nieuwe systeem „een bij- derd zal worden door verscheidene j drage tot de ontwikkeling van duizenden anderen tengevolge van| de productiekrachten" noemen. Naar wij van de zijde van het ministerie van Buitennlande Za ken vernemen heeft de Fianse politie in Marseille als gevolg van het onderzoek van de Neder landse inspecteurs van politic Posthuma en Wooning de Neder lander Piet Bruin aangehouden. Zijn uitlevering zal worden gevraagd. Zoals bekend zag de 21-jarige ambtenaar van de dienst publie ke werken te Amsterdam, Piet Bruin, kans om in korte tijd een bedrag van meer dan 100.000.- te verduisteren. Met dit bedrag verliet hij het land. De verduis tering werd medio Juni ontdekt. Bruin moest geregeld voor pu blieke werken aanzienlijke be dragen storten op het gemeen telijk girokantoor. Bij de loket ten liggen stortingsformulieren. Deze worden door de ambtenaar, die het geld in ontvangst neemt, afgestempeld en gelden dan als bewijs van storting. De jonge man schijnt er in geslaagd te zijn de stempels na te maken. Zodoende kon hij bij de dienst stortingsbewijzen inleveren zon der het hem toevertrouwde geld gestort te hebben. Omdat de af rekening van het girokantoor, die een controle mogelijk maakt, pas na verloop van tijd wordt gezonden, was ontdekking van de verduistering niet dadelijk mogelijk. In Mei bleef de jongen weg van kantoor en men ontving daar de volgende dag een brief, waarin hij schreef zijn ontslag te hebben genomen, omdat het hem gelukt was te monsteren op een schip, hetgeen reeds geruime tijd zijn bedoeling was geweest. Hoe wel deze wijze van ontslagname, ongebruikelijk is, had men aan vankelijk geen argwaan. Toen medio Juni de afrekening van het girokantoor kwam, bleek waarom de jongeman zo plotse ling was vertrokken. De gemeente Amsterdam nad in de laatste week van Juni een beloning van 1000 gulden in hei vooruitzicht gesteld voor hem of haar, die inlichtingen kon ver strekken, welke tot de arrestatie zouden leiden van de „1.90 meter lange linkshandige jongeman met ver van zijn hoofd afstaande grote oren": Pieter Jan Bruin. Van verschillende kanten kreeg de Amsterdamse politie aanwij zingen, die echter weinig of niets opleverden. Er kwamen berich ten binnen dat hij in Zweden, Duitsland en België zou zitten. Enige tijd geleden echter ont ving de politie verschillende be richten en van verschillende rij den, dat Piet Bruin zich in Frankrijk zou ophouden. Daar om vertrokken aan het eind van de vorige week inspecteur W. Potshuma van de Amsterdamse politie en de inspecteur der rijks recherche W. C. J. Wooning uit Den Haag naar Frankrijk oru -le juistheid van de berichten r.a te gaan. Zoals gebleken is, verbleef Piet Bruin inderdaad in Frank rijk. Of er nog wat van de 113.000 gulden over is, waarmede hij de reis aanvaardde Het Franse persbureau A.F.P. bericht dat de inspecteurs Post huma en Wooning bij de arresta tie van Pieter Jan Bruin zijn ge assisteerd door de Franse politie. Bruin is gistermorgen geaires- teerd in een jeugdherberg te La Coitat. Hij is opgesloten in Mar seille in afwachting van een eventueel verzoek tot uitleve ring. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagochtend tot Dinsdagavond. Tijdelijk regen. Meest zwaar bewolkt met tijde lijk regen, later op de dag echter weer enkele opklaringen. Matige tot krachtige, en aan de kust latei- wellicht tot hard toenemende Zui delijke tot Zuidwestelijke wind. Weinig verandering in tempera tuur. WOENSDAG 29 AUGUSTUS. v.m. n.m. Breskens 11.44 12.13 Terneuzen 0.19 12.48 Hansweert 0.59 1.28 Walsoorden 1.09 1.38 ZON. EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op Aug. 18.23 28 5.43 19.39 0.33 29 5.45 19.36 1.44 18.4S 30 5.46 19.34 2.59 19.02 31 5.48 19.32 4.16 19.16 ies: 5 regels 75 cent; it 12 ct.; minimum pet r nummer, of: Adrea cent meer t 's namiddags 2 uur C-: Zaterdags 11 uur se landstrijdkrachten, mkbeeld aan de hand oplossing van het e zoeken in het niet ie, doch in Europese gen van het bevoor- eren en verplaatsen ese troepen. Op de legerconferentie wor- le mogelijkheden van ng nagegaan, se regering is verder dat de kosten, ver- de uitvoering van het ilan" voor de herbe- iet volgende jaar te zijn om door Frank- te kunnen worden ij is van mening dan hulp door de Ver- ;n en/of van de sta an het Noord-Atlan- &g noodzakelijk is. Een scherp antwoord. /-benoemde Tsjecho- ambassadeur bij het overhandigde presi- n zijn geloofsbrieven, de wens uitsprak „te te zullen slagen de n tussen Amerika en vakije hartelijker te wijze om dat te be- :woordde Truman, „is voeten stellen van de -Slowakije gevangen lerikaanse journalist trekkingen tussen de !taten en Tsjecho-Slo- verslechterd sinds de an Masarijk." Jr was minister van e Zaken, toen de com- n Februari 1948, de 'sjecho-Slowakije aan u Masarijk kreeg toen n kwam om het leven tit een raam. De offi- voor zijn dood was: ssadeur antwoordde e opmerkingen van ris van de president en deelde dit gesprek urnalisten. derzoek. Twee ande. eken leveren thans dorosbakkeriien be- dorp Saint Galmier 1. dat ongeveer hon en na het gebruik )tie-ijs ziek zijn ge- geval van voedsel heeft zich in de om- hartres voorgedaan. personen na het ardevlees ziek wer- an hen moeten met iet bed houden. Er n sterfgevallen ge lees, dat afkomstig verongelukt paard, tst van de gezond- nderzocht. Ook de ?n onderzoek in. conferentie in San a meldt uit parle- agen, dat hierdoor Indonesië het ver- rtekenen, aanzien- nderd. oor het K. N. M. I. lig van Woensdag- oensdagavond, ik opklaringen. nog opklaringen ■er toenemende be- i de namiddag hier luien. Meest mati- i Zuid-West en Z.- of iets hogere --ndelaar, Zakarriayt Okke, 'n r°er van de op één na laatstge noemde. Van hen had alleen Hoesseini IC. schuldig aan het ten laste gelegde verklaard. Zoals bekend werd Abdoellah 20 u vermoord, toen hij een der moskeeën te Jeruzalem wilde be leden. Zijn moordenaar werd ter plaatse door de lijfwacht van de koning neergeschoten. ondanks het feit, dat W.-Èuropa sar. het einde van de winter van 1949 had gehoopt 't zonder Ame rikaanse kolen te kunnen stellen. Es,nd Maart 1951 waren de ko. lcnvoorraden tot een gevaarlijk laag niveau gedaald. Door de zachte winter kon een hege productie worden bereikt. Het is echter duidelijk, dat ern- stige moeilijkheden, die een stren- B.O.A.C. bedraagt ruim 4% mil- lioen pond sterling tegen verle den jaar 7% millioen pond ster ling en dat van de B.E.A. 900.000 pond sterling tegen verleden jaar 1.363.000 pond sterling. Volgens de B.O.A.C. zijn de voor naamste redenen van de betere resultaten de modernere toestel len, de toenemende populariteit van het vliegen en de verminder de maar doeltreffender perso- o ivnv i zullen in 1955 in dienst zijn. De maatschappij hoopt het volgende jaar met de Straaltoestellen de toenemende overzeese concurren tie het hoofd te kunnen bieden. Ook de B.E.A. hoopt de tarieven te verlagen, maar in het jaarver slag van deze maatschappij is sprake van de internationale code voor het luchtvervoer, wel ke een eenzijdige maatregel be let. "www ntevCTT buzocTii. or buit bestond uit textiel en sigaret ten ter waarde van 20.620 rupiah. Zuiveringsacties in de streek van Tello. Zondagmiddag voerde de Apri een zuiveringsactie uit in de om geving van Tello, enkele km bui ten Makassar. De aanleiding tot de „uitkam- ming" vormde het feit dat Zon- De meerderheid van de sectie Buitenlandse Zaken van het In donesische parlement heeft zich verklaard tegen 't ondertekenen van het Japanse vredesverdrag. Men is van oordeel, dat onderte kening van het verdrag in tegen stelling zou zijn tot de zelfstan- digheidspolitiek van Indonesië. In kringen in het parlement is druk het feit besproken, dat In dia heeft besloten niet deel te 30 AUGUSTUS. Breskens Temeuzen Hansweert Walsoorden v.m. 0.37 1.12 1.52 2.02 n.m. 12.57 1.32 2.12 2.22 ZON. EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Aug. 29 5.45 19.36 1.44 18.46 30 5.46 19.34 2.59 19.02 31 5.48 19.32 4.16 19.16

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1