BINNENLANDS NIEUWS u;i Je s Gordijn ïsnen Terry en Berry in de bril van Sultan Sar rct!i£icic PIJNEN ZWITSALETTEN jtuigramp Oakland rriman Belgrado V TERNEUZEN. PAARDEN VOOR SPAANSE LEGER TEGENGEHOUDEN. KOEWACHT. SLUIS. AXEL. EEDE. Peron stelt zich herkiesbaar VLISSINGEN. VOETBAL op onder op onder Aug. 25 5.38 19.45 22.42 16.09 26 5.40 19.43 23.31 17.06 27 5.42 19.41 17-50 28 5.43 19.39 0.33 18.23 29 5.45 19.36 1.44 18.46 30 5.46 19.34 2.59 19.02 31 5.48 19.32 4.1" 19.16 BUS REED WEG EN VERGAT PASSAGIERS. Een bedankbriefje aan de Vreemdelingenpolitie. Een touringcar uit Kref eld D. bracht dezer dagen een geze - schap Duitse touristem in Amster dam* In de bus zaten ook vier da mes' die deden wat iedere recht geaarde vreemdeling in Amster dam doet, zij maakten een rond, vaart door de grachten. Na afloop gingen zij informeren wanneer de bus de „thuisreis" zou aanvaar- Vipians de bus wfl»s cien, maarneiaas ue weg Weggereden zonder oe vier Ses. ^ede raad was duur en niet alleen goede raad. Het logies en het treinkaartje naar huis ook en de dames hadden geen geld. In h.et hoofdbureau van politie is een dienst die met alle problemen van vreemdelingen weg weet: de vreemdelingenpolitie. Daar kwa, men de dames tenslotte terecht voor nachtlogies niet in een cel maar in een tehuis voor vrouwen werd gezorgd en bovendien werd via het Duitse consulaat- generaal geld gekregen voor de terugreis per trein. Gistermogen ontving de chei van de Vreemdelingendienst een vriendelijke briefkaart uit Krefelcl met een hartelijk bedankje voor de goede zorgen. Een pluim op een uniformpet. ONEERLIJKE DIENSTBODE GEGREPEN. Volledige butt nog in haai- bezit. Dinsdagmiddag kwam een me vrouw die in de Van Eeghenstraat te Amsterdam wo-ont, tot de on aangename ontdekking dat de dienstbode met de noorderzon was vertrokken en bovendien juwelen, sieraden en kleren tot een waarde van bijkans 12.000 vermist wa ren. De conclusie was, dat de dienstbode deze goederen gestolen bad. Een conclusie die Woensdag juist bleek. Het meisje 22 jaar oud en afkomstig uit Den Haag is namelijk Woensdagmiddag in Den Haag aangehouden toen zij trachtte het gestolen goed, o.m een met brillianten bezet dames horloge en een parelcollier, aan de man te brengen. De Amsterdamse politie door de bestolene gewaarschuwd - had reeds direct het vermoeden, dat de dienstbode niet in Amster dam zou blijven. Daar kende zij niemand. Eerder was te denken dat zij naar Rotterdam of Den Haag, steden in de omgeving van haar woonplaats, zou gaan. De Haagse politie doorzocht reeds Dinsdagavond diverse hotelletjes. Woensdagmiddag werd zij ge waarschuwd, dat een meisje waardevolle sieraden te koop aan bood. De buit had het meisje nog in zijn geheel bij zich. Slechts twee zakdoekjes worden gemist. Sendief stallen op zijn kerfstok had, namelijk een te Hilversum en. een andere ook in Haarlem. Hij had ze op het Waterlooplein te Amsterdam voor 7,50 per stuit van de hand gedaan. In samenwerking met de Am sterdamse recherche werd daarop do 21-jarige Amsterdammer K. de V. aangehouden-, verdacht van heling. Deze bekende de fietsen van de Heerenvcner te hebben ge kocht. De ontvluchte uit het rijksasyl zou ook nog een diefstal van bankbiljetten en' zilvergeld ge pleegd hebben tijdens een bezoek aan een Haarlemse familie, waar hij de groeten kwam brengen van een ver familielid. RUZIE. In de nacht van Woensdag op Donderdag, na het sluiten van de café's en de kermis te Ooster hout, kreeg een groep inensen, groot circa 40 man, op de Til- purgseweg te Oosterhout onenig heid. De gemoederen waren der mate verhit, dat zij een uitweg zochten en deze vonden op de gevel en de ruiten van een aldaar gelegen café, welke beide zwaar beschadigd werden. De vrouw van de caféhouder kreeg het hierdoor zo op haar zenuwen, dat zij eén revolver, welke in haar bezit was doch waarvoor geen vergunning was afgegeven, te voorsehiin haalde en hiermede op de ruziemakers schoot. Een ande re vrouw liep hierbij een schot in haar rechterbovenbeen oo en moest in het ziekenhuis worden opgenomen. De politie, die weldra op het to neel verscheen, kon zonder ge bruik te maken van wapens de gemoederen bedaren. De vrouw van de caféhouder werd in verze kerde bewaring gesteld. Verder arresteerde de politie niemand. kende oorzaak brand uitgebro ken in het hotel „De zwarte boer", gelegen aan de weg El- speetHarderwijk. Het hotel brandde af. Het achtergedeelte van deze oude Veluwse boerderij kon worden behouden. ,De zwarte boer" is eigendom van de familie Sandberg. Het hotel was een bekend recreatie centrum op de Veluwe. De brand in het hotel werd omstreeks 5.15 uur ontdekt. Onmiddellijk werd dc. brandweer uit Ermelo ge waarschuwd. Deze was spoedig ter plaatse en begon met de blus- singswerkzaamheden. Later kwam ook nog de tank wagen van de Ermelose brand weer, die kortgeleden in Elspeet werd gestationneerd. Omdat in de buurtschap Leuvenum, waar in „De zwarte boer" is gelegen, slechts weinig brandputten zijn, leverde het blussingswerk aan vankelijk nogal enige moeilijk heden op. De tankwagen, die on geveer 4000 liter water bevatte, stelde de brandweerlieden in staat het achtergedeelte van de oude boerderij „nat" te houden. De brand bleef daardoor beperkt tot het hotel, dat geheel uit brandde. Het gedeelte van de boerderij, dat behouden bleef, liep veel waterschade op. Om streeks half zeven was men de brand meester. De politie en de brandweer hebben onmiddellijk na de brand een uitgebreid onderzoek naar de oorzaak ingesteld. Men veron derstelt dat de brand in de bouw vallige schoorsteen is ontstaan. Als attractie voor de vacantie- gangers, die in het hotel verblij ven, werd iedere avond de open haard gestookt. Waarschijnlijk De grootvizier zat alleen in de kamer van de verdwenen sultan er snuffelde in. diens paperassen. Woedend keek hij nog eens naar liet oude document, dat over de bril van de sultan handelde. „Wie deze aloude bril bezit en er door kijkt, zal heerser zijn in 't land van Sar. De bril zal over gaan van vader op zoon. Ce sul tan van Sar, die zijn bril verliest, zal ook zijn rijk verliezen". ,,De oude dwaas heeft zijn bril al verloren", lispelde de grootvi zier, „het ellendige is helaas, dat ik hem nog niet heb gevonden. Maar nu zal de gehele omtrek worden afgezocht tot de holen der wilde dieren toe. Ik zal de heerser zijn over 't rijk van Sar". De grootvizier werd in zi dromen gestoord door Halef, die met een van angst verwrongen gezicht binnenkwam. „Heer grootvizier, het spookt in dc minaret. Het is gruwelijk. Het zi.n walgelijke spoken, die ons op de rug sprctagen. Er moet iets aan worden gedaan, heer grootvizier!" riep Halef. heeft zich Woensdagavond vuur in de schoorsteen vast gezet, dat later door een van de talrijke scheuren in de muur voedsel ge vonden heeft in het rieten dak. De vrouw des huizes, mevrouw Sandberg, ontdekte de brand. Aanvankelijk dacht zij dat het geruis, dat zij hoorde, door de verwarming werd veroorzaakt. Toen zij de assistentie van haar zoon wilde inroepen, ontdekte zij de brand op de eerste verdieping. Behalve de familie Sandberg en het personeel verbleven 20 gasten in het hotel. Alle gasten, het personeel en de familie Sand berg vluchtten in nachtgewaad naar buiten. Op de eerste verdieping ging alle inboedel (kleren, bedden, beddegoed, sieraden enz.) in de vlammen op. Uit het hotel kon nog enige inboedel worden gered. Twee dienstmeisjes, die voor hun vacantie een bedrag van onge veer 300 bijeen hadden ge spaard, ontdekten na de brand dat hun spaarpotje ook was ver brand. Twee ouden van dagen, een man en een vrouw, ontdek ten de brand te laat en hadden ook niets vernomen van de waarschuwingskreten. Zij kon den op het laatste ogenblik dooi de brandweer uit de kamers wor den gered. Het vuur had deze slaapkamers toen reeds bereikt. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Van het hotel staan nog slechts de vier muren. Men is nog niet in staat een raming te maken van de schade, die de brand heeft aangericht. WEGENWACHT-SCOOTER MAART ENTREE OP DE WEG IBitmen enkele dagen zal men cp de Nederlandse wegen een ge heel nieuwe verschijning haar en. trée zien maken, n.l. de Wegen- wactot-scooter. Dit in Nederland gebouwde motorvoertuig je is speciaal voor de A.N.W.B.-Wegenwacht ver vaardigd. Het bezit een zwaardere motor dan bij scooters gebruike lijk, n.l. een van 200 cc., en is voorzien van een eveneens spe ciaal ontworpen en geconstrueer de zijspanbak. waarin de bekende gereedschappen, een E.H.B.O.- lrist, brandblusser enz. worden meegevoerd. Vanzelfsprekend heeft ook deze combinatie de ver trouwde gele kleur. De scooter er komt er voor lopig slechts één zal van Dins dag a.S. af de routes Den Haag Rotterdam en RottterdamGouda berijden. Men wil namelijk een keuze uit deze zeer drukke routes maken, voordat wordt vastgesteld welk traject de Wegenwacht- scooter definitief zal gaan rijden. Wanneer de ervaringen met dit nieuwe vervoermiddel gunstig blijken, zal wellicht tot aanschaf fing van meerdere exemplaren worden overgegaan. Saterdag en Zondag a.s. zal de gele scooter-combinatie tezamen met enkele „gewone" Wegen wacht-motoren zo nodig hulp bie den aan de bromfietsers, die deel. nemen aan de tochten ,,met onbe kende bestemming" welke de A.N.W.B. op beide dagen voor deze toeristen heeft georgani seerd. De route voert door gedeel ten van de provincies Utrecht, Zuid. en Noord-Holland. ONTVLUCHTE UIT RIJKS ASYL PLEEGDE RIJWIEL DIEFSTALLEN. De Haarlemse recherche heeft Woensdagmiddag in Halfweg een 30-jarige inwoner van Heeren veen A. van der H. aangehouden, die uit het Rijksasyl te Avere|est bleek te zijn ontvlucht. De man werd aangehouden om dat hij in de Anegang te Haarlem een rijwiel had gestolen. Bfij het onderzoek bleek, dat hij meer flet. EUROPA ZIEN PER FIETS. Stanley Riggs is 26 jaar, maar heeft wellicht meer van de wereld gezien dan menige jongeman van dezelfde leeftijd. Afkomstig uit Nieuw-Zeeland, waar hij werk zaam is bij een departement, ver trok hij in December van het af- gelopen jaar via Panama naai Europa, met zijn fiets. Want het lag in zijn bedoeling „Europa te doen per fiets". Zijn plan mag wel geslaagd ge noemd worden, want begin Mei van dit jaar peddelde hij door En geland, liet zich overzetten naar Frankrijk, zag Parijs, Barcelona, Rome en zette zijn.tocht voort via Wenen en Hamburg, over maar Denemarken en dan van Kopen hagen naar Zweden, terug naar Hamburg en zo reed hij dan enige dagen geleden Amsterdam binnen. Riggs bekent ruiterlijk dat hij wel eens, op moeilijke trajecten een lift heeft gekregen en dat het ook niet makkelijk is met een miniem bedrag aan geld Europa te door kruisen, maar dat mag allemaal geen naam hebben. Vandaag gaat het op de fiets naar Brussel en dan ligt de overtocht naar En geland weer voor de boeg, en uit eindelijk de terugkeer, via het Suezkanaal dit keer, naar Nieuw- Zeeland. Voor het einde van het jaar moet Riggs namelijk weer achter zijn bureau zitten op zijn kantoor, want aan alle vacantie komt, 'ook voor wereldreizigers, eens een einde. door de ambtenaren in beslag werd genomen. Van Zondag j.l. tot Woensdag is 'n verzegelde spoorwagon met tien paarden, die voor het Spaan se leger bestemd waren, vastge houden in Bayonne in de Franse Pyreneën. 'De paarden, die tezamen enige millioenen Franse francs waard zijn, hadden in Dublin aan con- cours-hippique deelgenomen en waren onderweg naar Spanje. De wagon werd echter in Bayonne door de plaatselijke politie op een zijspoor gezet en verzegeld. Dit omdat een agent van een Nederlandse paardenhandelaar, wiens naam door Reuter wordt opgegeven als Castelijnn, ver zocht had de paarden in beslag te nemen voor zij Spanje binnen konden komen. Castelijnn een leverancier van 't Spaanse leger, had verklaard, dat dit leger hem zes millioen Franse francs schul dig was. Als betaling van deze scnuld eiste hij de tien paarden op. Een Franse rechtbank heeft Woensdag echter beslist dat de paarden aan het Spaanse leger toebehoorden en toestemming ge geven het transport voort te zetten. Nader blijkt, dat de paarden reeds aan het Spaanse leger toe behoorden. Zij waren blijkbaar van Spanje naar Ierland gezon den om daar aan concoursen-hip- pique deel te nemen en waren nu op de terugweg. De naam van de Nederlander, die beslag op de paarden wilde doen leggen, is H. J.A. Castelijns. De heer Castelijns heeft tot voor enige jaren in Den Haag ge wond. Sindsdien vertoeft tui meestal in het buitenland, vooral Spanje en Frankrijk. HOTEL „DE ZWARTE BOER" AFGEBRAND. Donderdagmorgen omstreeks kwart over vijf is door nog onbe- De raad in vacantiestenuning. Vóórdat de eigenlijke vergade ring op deze mooie zomeravond een aanvang nam, deed de heer Colsen het voorstel om met de raad eens een vacantie-uitstapje te doen. Dit vond algemeen bijval. Besloten werd op 14 September a.s. een ex cursie te organiseren, waarbij ook de dames van de partij zullen zijn. Ook de pers zal voor deze excursie worden uitgenodigd. Met, uitzondering van dc heer, Van Riet was de raad voltallig. Ook bij de afwerking van de agenda punten bleek de vacantiestemming. Tot onderwijzeres aan de openba re U.L.O.-school werd benoemd mej. C. J. Cavaljé te Katwijk aan Zee. De overige agendapunten wer den zonder een enkele op- of aan merking doorgehamerd. Alleen het voorstel tot vaststelling van een instructie voor de hulp-keurmees ter gaf aanleiding tot enkele op merkingen. Hierover werd het woord gevoerd door de heren Col sen, De Feijter en Den Hamer. De eerstgenoemden konden zich voor al niet verenigen met het vaststel len van bepaalde dagen waarop in Terneuzen zou worden geslacht. Na enige discussie werd ook dit voorstel door B. en W. zonder hoof delijke stemming aangenomen. De heer P. Dieleman sprak waar derende woorden aan het adres van B. en W. voor de wijziging van de verordening betreffende de classi ficatie der gemeente voor de hef fing van de personele belasting. Dezelfde spreker vroeg de aan dacht van B. en W. voor de verbe tering van de Benedenweg te Sluis kil. Door de heer De Vos werd ge zegd dat al het mogelijke zal wor den gedaan deze verbetering nog dit najaar tot stand te brengen. De heer De Waal wees tenslotte nog op de toestand van het rijwiel pad langs de cokesfabriek te Sluis kil. Dit rijwielpad ligt voor meer dan de helft onder kolengruis. De heer De Vos zegt toe, dat aan de directie van de Cokesfabriek zal worden verzocht in deze toestand verbetering te brengen. Hierna ging de vergadering in besloten zitting over. Brand bij vlasfabriek „Linex". Gistermiddag omstreeks half vijf ontstond brand in het magazijn van de nieuwe vlasfabriek „Linex", die zó snel om zich heen greep, dat de ongeveer 150.000 kg gezwingelde vlasklodden spoedig één felle vuur gloed was. De brandweer, die zeer 'ipoedig ter plaatse was stond vrij wel machteloos tegenover deze vuurzee en toen men tegen 6 uur het vuur meester was, was het ge hele magazijn uitgebrand. Het zal nog wel tot hedenmiddag duren vooraleer de nablussing kan worden beëindigd, want telkens laaiden vlammen op bij het uiteen halen en verwijderen van de door en door verhitte uiterst brandbare massa. Behalve het grote magazijn wordt de schade aan verbrand vlas reeds op 200.000 geschat. Hoewel men naar het ontstaan van de brand nog in het duister tast, ver moedt men dat kortsluiting de oor zaak is. Door de Rijkspolitie wordt een onde.rzoek ingesteld. Benoeming Pastoor. Door Mgr Jos. Baeten, Bisschop van Breda, is tot Pastoor van de St. Willibrordusparochie alhier be noemd de weleerwaarde heer G. van Dijk, thans Kapelaan van de St. Annaparochie te Breda. „Goed Wonen". Nog iedere dag verheugt de door de firma B. H. Pot in enige gloednieuwe percelen aan de Wil- helminastraat georganiseerde ten toonstelling, onder auspiciën van de Stichting „Goed Wonen", zich in een levendige belangstelling. Gister passeerde de 1300ste be zoeker de cassa en naar in ons. blad reeds werd gepubliceerd, duurt de tentoonstelling tot a.s. Zaterdag 25 dezer. Goede vangst. Tfjdens hun surveillance ont moetten ambtenaren der I. en A, in de nacht van Woensdag op Don derdag een tweetal smokkelaars die op weg waren een koe van na tionaliteit te doen veranderen. Toen de smokkelaars zich ont dekt zagen, namen zij de vlucht met achterlating van de koe, die Opening Museum. In de raadszaal van het nood-ge meentehuis te Sluis was een groot gezelschap bijeengekomen voor de officiële opening van de Oudheid kamer. Onder de genodigden be merkten we o.m. de heren mr dr A. J. J. M. Mes, A. Lockefeer, A. Schout, leden van Gedep. Staten, dr D. Lunsingh Scheurleer, directeur der Nederl. musea: verschillende burgemeesters uit W. Z.-Vlaande- ren; de heer H. Pieterse. bibliothe caris Prov. bibliothecaris, en de heren Van Oorschot en Bukkens, beiden hoofd ener school te Sluis. Burgemeester P. F. van Hoote- ghem heette allen hartelijk wel kom. Hjj zeide met een zekere schroom hier een dergelijk select gezelschap te ontvangen. De nu pas weer ingerichte oudheidkamer haalt het niet bij die van vóór de brand in 1944. Hoewel het beschik bare museummateriaal maar ge ring was, heeft de heer C. Bukkens veel vrije tjjd er aan besteed om het geheel te ordenen, catalogi seren en samen te voegen tot een goed bij elkaar passend geheel. Als dank voor dit werk werd de heer Bukkens namens het gemeentebe stuur een prachtige ets van het oude raadhuis aangeboden. De heer Mes gaf een zeer gedo cumenteerd overzicht van de histo rie van Sluis. Spr. hoopte dat na de opening van het museum de opening van het stadhuis zou vol gen. Op een grote historische bete kenis is een stadje ais Sluis terecht trots. Het is ook trots op zijn ge schiedenis die, in een museum be waard, het nageslacht tot lering kan strekken. Mr Mes sprak de wens uit, dat de jongste oorlog en de bevrijdingsdagen de laatste zul len zijn geweest die Sluis teisterden en noemde het museum een bezit, dat aller belangstelling waard is, waarna hij het museum voor ge opend verklaarde. Alle genodigden begaven zich naar de brandweerkazerne, waar een mooie expositie van allerlei voorwerpen is uitgestald, o.a prachtige oude plattegronden van Sluis, mooie voorwerpen uit de middeleeuwen, documenten, mun ten, gildepenningen, oude voorwer pen zoals beeldhouwwerk, de z.g balkensleutels uit het oude stad huis. Het geheel is overzichtelijk opge steld en zal stellig velen, die be- j langstellen in de historie van Sluis tot zich trekken. Nadat allen ruimschoots de gele genheid hadden gekregen alles te bekijken, wandelde het gezelschap terug naar het gemeentehuis. Hier sprak dr D. Lunsingh- Scheurleur er zijn voldoening over uit, dat Sluis weer zijn eigen oud heidkamer heeft. Al is dit maar een klein museum, haar inhoud is zeer rijk. Spr. hoopte dat het museum in hel middelpunt der belangstel ling zal blijven staan en dat men steed.; iets zal organiseren wat ook de belangstelling van de bevolking van Sluis zal levendig houden. De heer H. Pieters-, Prov. biblio thecaris te Middelburg, hoopte dat ook van mannen als Van Dalen en Ds H. Q. Janssen iets in het mu seum zou komen. Hij wenste Sluis geluk met de tot stand koming van haar museum en zegde zijn mede werking toe om uitbreiding moge lijk te maken. Namens de plaatselijke V.V.V. sprak de heer G. van Oorschot, ter wijl de heer Bukkens dankte voor de medewerking die hij van vele instanties had ondervonden. Spr. wees er op. dat Sluis nog andere historiebronnen heeft als de Stenen Beer en de Sluisse Poort, die nog niet voldoende bekendheid hebben. Burgemeester Van Hooteghem tenslotte dankte ieder voor de be langstelling en gaf de verzekering dat zal worden getracht het museum levend te houden. President Peron heeft Woens dag op een bijeenkomst van naar schatting 700.000 arbeiders mee gedeeld, dat hij zich herkiesbaar zal stellen bij de komende presi dentsverkiezingen. „Ik zal mij aan de wil van het volk onder werpen", zo verklaarde hij. Alle openbare diensten, met uitzondering van de belangrijk ste, lagen stil om de aanhangers van Peron de gelegenheid te geven de bijeenkomst bij te wo nen, die was uitgeschreven ten einde Peron en diens echtgenote Eva bij „openbare acclamatie" candidaat voor resp. het presi dent- en vice-presidentschap te stellen. Na een toespraak van een half uur deelde Eva Peron mede, dat zij bereid was om zich beschik baar te stellen voor het vice- presidentschap. Eerst had zij ge zegd: „Noodzaak me niet te doen, wat ik niet doen wil", daarna vroeg zij vier dagen uitstel en later stelde zij voor binnen 24 uur haar besluit kenbaar te ma ken. Nog later zei zij, dat zij het volk binnen twee uur over de radio uitsluitsel zo geven, doch toen de menigte niet uiteen ging verklaarde zij onder toejuichin gen: „Ik zal doen, wat gij van mij verlangt". Op een persconferentie heeft de voorzitter van de hoge raad van de partij van Peron mede gedeeld, dat de partij officieel president Peron en zijn echtge note als candidaten voor de ver kiezingen op 11 November had aangewezen. Oe ANTI-PIJN TABLETTEN (Adv.) Gemeentebestuur gegriefd door houding comité Schel- debeker-wedstrijd. Naar aanleiding van vragen van het raadslid de heer J. Ma rijs heeft de waarnemend burge meester van Vlissingen, wethou der L. P. van Oorschot, een ver klaring afgelegd met betrekking tot de houding van het comité, dat de zwemwedstrijd om de Scheldebeker (op 18 dezer) heeft georganiseerd. Ofschoon de voorzitter van dat comité, de heer J. W. Hupkes, bij de prijsuitreiking in de eerste plaats dank bracht aan het ge meentebestuur voor de verleen de medewerking, had deze dank betuiging daar achterwege kun nen blijven omdat het gemeente bestuur daarbij niet uitgenodigd was, aldus spreker. Oók tot bij woning van de wedstrijd was geen uitnodiging ontvangen. Wel waren kaarten ontvangen, welke toegang gaven tot het gereser veerde deel van het badstrand, waar de finish was. Men moesl echter achter het politiecordon blijven en aan deze wens heeft de wnd. burgemeester voldaan Het lid van het comité, dat zich belast had met de verzorging der uitnodigingen voor de ere-gasten heeft „het gemeentebestuur ge wogen en te licht bevonden". Het is het betrokken lid bekend (be doeld is de kapitein ter zee F. J. E. Krips, directeur van het Ne derlandse Loodswezen te Vlissin gen), dat het overgrote deel der Vlissingse bevolking gegriefd is door deze houding ten aanzien van het gemeentebestuur, maar zo zeide de wethouder „hij heeft zich nog niet tot die hoog te kunnen opwerken, om zijn verontschuldiging aan te bieden". De loco-burgemeester conclu- KANUNNIK DESSjAIN OVERLEDEN. De Belgische Voetbalbond heeft een zwaar verlies geleden door het heengaan van zijn voorzitter Kanunnik Dessain, die gisteren is overleden. Verleden week had zijn gezond heid, als gevolg van een hartaan val, al reden tot ongerustheid ge geven, maar daarna waren gun)- stiger berichten binnengekomen, tot grote vreugde van alle Belgi sche sportliefhebbers en van ds vele vrienden van de Kanunnik in het buitenland. Gistermiddag kwam echter de smartelijke tij-, ding dat de voorzitter van de Bel gische sportwereld aan een nieu we hartaanval is overleden. deerde hieruit, dat opzettelijk de bedoeling heeft voorgezeten om het gemeentebestuur te passeren, en meende dat een protest op zijn plaats was, omdat het hier gaat om het hoogste burgerlijke ge zag in de gemeente. Met applaus sloot de raad zich bij deze verklaring aan. Woningbouw in Vlissingen. De gemeenteraad van Vlissin gen voteerde een crediet van to taal 500:000,voor de bouw van middenstandswoningen door de Woningbouwver. „Gemeen schappelijk Belang" en „Goed Wonen". De gemeente sluit daar toe een lening ter grootte van dat bedrag bij de stichting pen sioenfonds van de Kon. Mij. „De Schelde" met een looptijd van 25 jaar. Voor het verkrijgen van een sluitende exploitatie moeten de bouwverenigingen evenwel uitgaan van een annuiteit van 50 jaar. Burgemeester en wethouders veronderstellen, dat het bedrag van 500.000,een deel uit maakt van de 250 millioen, wel ke de regering heeft gevonden ter financiering van de volks huisvesting. ties: 5 regels 75 cent; nt 12 ct.; minimum pet jr nummer, of: Adres cent meer it 's namiddags 2 uur r: Zaterdags 11 uur anvallen zijn gedaan nunistische partij. De „Volksgerechtsho- en het druk met het van saboteurs, Ti- verraders, terwijl de jlitie met alle midde lende verzet probeert ikken. lanks alles wordt het lbanië, Bulgarije, Est- n, Roemenië en Tsje- ije steeds sterker. De de verzetsgroepen is •eed, maar zij blijven voor het hoogste jheid at Amerikaans lijn- let 42 passagiers en ting van vijf koppen irt van Oakland neer- 3t toestel, een DC 6 ited Airlines", veron- n voor het aanbreken Het kwam uit Chi- op het vliegveld van iden. n zijn tot dusver uit kken geborgen. Vol- >litie ziet het er naar r geen overlevenden rdt gemeld, dat de be- t zes koppen bestond, an de ramp is een met bedekt woest heuvel- ed, 30 km ten Zuiden 1. Een politie-afdeling laar de andere slacht ten ravijn waar wrak en verspreid, tuige zag het toestel 6 3ta, niet ver van New- nen en in brand vlie- Drdt gemeld, dat 44 aan boord waren en ingsleden, onder wie rdessen. Alle vijftig zijn om het leven ge- n meent maakte het ;h gereed om op het n Oakland te landen, bericht van het toe- Irie minuten voor het ■t kwam uit Chicago, zich ook twee kleine in boord hebben be- ;ts gezien of gehoord en, die de bestuurder psse BazelCalais gaf. ijn twee grote kranen in naar de plaats des iden. land zijn Amerikaanse ■rtrokken om met het behulpzaam te zijn. merikaanse transport die speciaal zijn inge st vervoer van zieken zijn naar Verdun ver- gewonde Amerikaanse tar Duitsland over te «JVil - O X I ZON MAAN de provincie Limburg? Het comité heeft zijn werkzaam heden reeds aangevangen. Tot zover de mededelingen. Bij de gedaehtenwisseling is naar vo ren gekomen o.m., dat het in de be doeling ligt te beginnen met docu mentatie. Al werkende zal men dan zijn weg vinden. Mocht blijken dat bij de bestudering van vraag stukken gegevens uit België nodig zijn, dan zal daarover contact met België worden opgenomen. Aidaiu „ott ijum amien vrci Verbondenen opzettelijk hebben gepoogd de delegatie der commu nisten te Kaesong te vermoor den", hetgeen zou zijn geschied „enige uren voordat de bespre kingen werden afgebroken". In de boodschap wordt gezegd dat „deze poging der Verbonde nen van tevoren was beraamd" en dat zij „een verraderlijke, meedogenloos en schaamteloos bedreven gruweldaad" is. nif LiLii fiiw rntmammmmam mm gen van andere geneesheren tevergeefs tot talrijke instanties gewend. Volgens die laatste ver klaringen is hij inderdaad kern gezond. Enige jaren geleden ging hij er toe over de artsen der marine, die hem destijds in Den Helder wegens asthma hadden afge keurd, te beschuldigen van vals heid in geschrifte. Hij liet deze beschuldiging op pamfletjes tillo Guadalest", dat zich onge veer 600 mijlen ten N.W. van Bermuda bevindt. Men slaagde er niet in nader contact met het schip te maken. Daarom weet men niet in welke toestand het schip verkeert. Een Brits en een Italiaans schip spoeden zich naar de opge geven plaats. Het Spaanse schip was op weg van Bilbao naar Bos ton. tijd een voor Nederland bestemd programma uit. De zender Brazzaville heeft een sterkte van 50 KW. en zendt uit op een .golflengte van 20.06 meter. Vrjjdag is de bliksem in een kruitfabriek ten W. van Boulder (Colorade) geslagen, tengevolge waarvan dertig personen om het leven kwamen. ipeciale afgezant voor ie oliegeschil Averell leeft thans verklaard, Belgrado zal vertrek- daar enige tijd blijven der naar Londen te s van plan. na bespre- aden omstreeks 1 Sep- g te; keren teneinde t Truman verslag uit trijdige verklaringen rriman en Stokes? P. meldt heeft Harri jn vertrek een reeks i gedaan, welke in et de mondelinge en verklaringen van Ri- s, de Britse gedele- ;r meer heeft hij ge- j de Britse voorstel- voor de overhandi- Perzische delegatie Hem was voorts ge- j het met de voorstel- had premier Mossa ls Stokes verklaarde, nt tussen 20 en 21 randerd. De premier igestemd met de be- een Britse directeur - iianiumn. die via Belgrado naar Londen reist, zal volgens A-F.P. aan de Britse regering geen nieuwe voorstellen inzake de Perzische olie doen. Tegenover de pers verklaarde Harriman. dat hij op uitnodiging van de Joegoslavische regering nar Belgrado ging. ,.lk hoop met maarschalk Tito te spreken over aanvullende steun der V. S.". Harimans verblijf in Belgrado zai enige dagen duren.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 3