De arrestaties in Indonesië Het huis zender sleutel SMIDT-POTHOVEN RECHTSZAKEN Generaal-Majoor M. R. DE BRUIJNE Vulpen Een stap in de goede richting WEK DE GAL IN UW LEVER OP EcfJaÉotv ZIJDE WAT BRENGT DE RA M9? p. pai met 1* over de mobilisatie-oefeningen der mariniers Verklaring van Franco Hogere accijns, minder drankverbruik, meen* het publiek •Agenda HET GEHEIM SPECIAAL ALKALIVRIJ VOOR VOOR ALLE TEXTIEL NATUURLIJK TERNEUZEN - TEL. 2356 Over de arrestaties die de re gering de laatste dagen heeft verricht, schrijft het dagblad Keng-Po, dat, indien de regering deze maatregel langer uitgesteld bad, zü ondermijnd had kunnen worden, omdat er tekenen zijn, die er op wijzen, dat de voorbe reidingen voor een opstand of staatsgreep bijna het eindsta dium hadden bereikt. Volgens het blad werden de door de rege ring genomen maatregelen door het volk gunstig ontvangen, het geen voornamelijk een gevolg is van het feit, dat de procureur- generaal Suprapto het vertrou wen geniet van een groot deel van de bevolking. Keng-Po vervolgt, dat de rege ring door deze arrestaties, die bedoeld zijn om de „brains" van de illegale actie te verlammen, bewezen heeft op haar hoede te zijn. Tenslotte schrijft het blad, dat wat de ultra linkse leiders ook propageren, het duidelijk is, dat het volk naar veiligheid en gees telijke rust hunkert. Indonesia-Raya schrijft, dat de regering door de arrestaties meer inlichtingen zal kunnen verza melen over de illegale organisa ties in het land. „Het is duide lijk, dat de buitenlandse pene tratie in Indonesië reeds diep is binnengedrongen". Ze voegt hier aan toe, dat het om hieraan het hoofd te bie den niet voldoende is slechts arrestaties te verrichten. De re gering kan deze infiltratie alleen tegengaan door haar eigen orga nisatie te versterken en een effi ciënter systeem te entameren. Volgens 't blad behoren de ge vangengenomen personen niet tot de „brains", „zij zijn slechts uit voerders, die niets weten van de ware bedoelingen van de actie. Zij zijn alleen politieke avontu riers of opportunisten, die in hun levensstrijd geen houvast meer hebben en thans zichzelf als sla ven verkopen aan buitenlandse krachten. De regering heeft het mis, indien zij denkt, dat zij door deze arrestaties te verrichten een ernstige en gewichtige stap heeft ondernomen". Tenslotte waarschuwt het blad dat de regering voorzichtig dient te zijn bij het nemen van verdere maatregelen, omdat dit mogelijk „niet anders dan moeilijkheden zal opleveren". Het dagblad „Merdeka" kan het niet eens zijn met sommige krin gen, die van mening zijn, dat de veiligheidsmaatregelen overhaast zijn genomen en 'n teken zijn van onrust. De regering kan niet ver der toelaten, dat zowel door „linkse" als door „uiterst recht se" groeperingen „ondergronds" er naar wordt gestreefd, dat de orde op politiek en economisch terrein wordt verstoord. Het blad is echter van oordeel, dat het ten laste leggen van reeds bekende feiten in de arrestatiebe velen feitelijk betekent, het van te voren veroordelen van de aan gehouden personen. Het blad is van oordeel, dat het veel beter zou zijn geweest, indien de ar restaties en aanhoudingen waren uitgevoerd op grond van een ge heim bevel en dat pas na het vol tooien van de actie de bedoeling er van duidelijk gemaakt zou zijn. De veiligheidsmaatregelen to nen, afgezien van deze onjuist heid in de uitvoering, echter de waakzaamheid van de regering- Sukiman en de activiteit van de procureur-generaal. Het kan niet anders of dit zal de hoop onder het volk levend houden, dat het eerste punt van het rege ringsprogram, thans wordt uit gevoerd. Indien de regering ech ter nalaat om ook in het vervolg kras te blijven optreden, zal de zin van deze actie, die het aan zien, van de regering bü het volk heeft verhoogd, verloren gaan, aldus Merdeka. dat de rede van Sukarno voldoen de duidelijk is, „dat zij gebruikt moet worden als basis en doel vcOr de besprekingen tussen Ne derland en Indonesië, dat zij over eenstemt met de wil van het volk, namelijk, dat de Unie dient te wor. den opgeheven en dat West-Irian bij de republiek Indonesië dient te worden gevoegd". De heer Yamin, die het betreurde dat de taak van Trof. Supomo niet voldoende dui delijk is voor het volk en het par lement, zeide, dat de vragen van Nederland om toelichting „irreëel en niet diplomatiek" zijn. „Zjij wekken de indruk van stijfhoofdig heid. Nederland neemt zodoende stappen, vooraleer de Indonesische regering stappen genomen heeft om de kwestie door middel van onderhandelingen op te lossen". U zult 's morgens „kiplekker" nit bed springen. Blke dag moet uw lever een liter gal hl uw ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S L.EVERFILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. Ken plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes (Adv.) DE REDE VAN PRESIDENT SUKARNO. Het bericht uit Den Haag, dat de Nederlandse regering aan de regering van Indonesië toelichting heeft gevraagd op de rede van president Sukarno van 17 Augus tus, werd Donderdag in de wan delgangen van het Indonesische parlement druk besproken. Vele leden van het parlement waren niet optimistisch gestemd over de missie van Prof. Supomo. De heer Yamin, lid van de staatscommissie voor het in herbeschouwing ne men van de Nederlands-Indonesi sche overeenkomsten, verklaarde, GEBREK AAN EERBIED VOOR DE WET. „Het ontzag voor de wet en haar organen is heden ten dage gedaald, speciaal in de grote Amerikaanse steden. In de parken in New York houdt men gevechten met het mes en met revolvers. Misdaden van verschillende aard, waar onder moord, worden ge pleegd. Hetzelfde geldt voor Los Angeles en andere Ame rikaanse steden", aldus ver klaarde Edgar Hoover, hoofd van het federale bureau van onderzoek, in een getuigenis ten overstaan van de senaats commissie voor de toewijzin gen. De oorlogsorganisatie van het corps mariniers omvat zes Infan- terie-bataljons, een groot aantal bewakingseenheden ter grootte van compagnieën en verscheide ne ondersteuningseenheden, het geheel ter sterkte van ongeveer 13.000 man. Dit deelde de com mandant van het corps mariniers generaal-majoor M. R. de Bruij- ne, mede aan persvertegenwoor digers, die een bezoek brachten aan het marinierskamp „Woest- duin" te Doom. In een interview met het Ame rikaanse rijdschrift „Newsweek" heeft generaal Franco verklaard, dat Franse en Britse „politieke bedwelming" een verbetering van de betrekkingen met Spanje verhindert. „Engeland en Frankrijk maken gebruik van de Amerikaanse vriendschap, aldus Franco, doch zij benijden Amerika om zijn grootheid en zij willen niet dat Spanje en de Verenigde Staten tot een directe overeenkomst komen". „Hieruit blijkt, dat zij de les sen van de laatste oorlog niet geleerd hebben, want in de toe komst zullen landen op zichzelf niet belangrijk zijn. Als landen hun onafhankelijkheid willen be waren en geëerbiedigd willen worden, moeten zij elkander trouw blijven en helpen". De uitrusting en versterking van het Spaanse leger zou niet slechts de balans doen doorslaan doch als het ogenblik zou komen beslissend zijn voor Europa en de wereld. Hij voegde er aan toe, dat de actie van Spaanse soldaten be grensd is door Spanje's natuur lijke grenzen en dat „de soldaten niet de gewoonte hebben te gaan, waar zij niet geroepen worden". Over Amerikaanse economische hulp zei Franco, dat van Spanje niet verwacht kan worden, dat het nieuwe opofferingen in geval van nood geheel zelf zou dragen. Als de wereldtoestand medewer king van Spanje eiste, was het nodig het te helpen snel econo misch herstel te bereiken. Tot slot verklaarde Franco nog, dat Spanje in de afgelopen tien jaar sneller vooruitgegaan was dan in de voorgaande halve eeuw. In „Woestduin" komen deze week 1300 mariniers, voor het merendeel O.V.W.-ers, die op Java bij de mariniersbrigade heb ben gediend, in drie groepen van ruim vierhonderd man voor twee dagen onder de wapenen. Deze mobilisatie-oefening zii duurt zes dagen voor officieren is, zoals generaal-majoor De Bruijne verklaarde, een eerste bescheiden begin om het plan voor de oor logsorganisatie uit het papieren stadium te brengen, waarin het nog verkeert. Uit de 1300 mariniers zullen gedurende deze mobilisatie-oefe ning het eerste infanterie-batal- jon en een transport-compagnie worden gevormd. Gen.-majoor De Bruijne liet uitkomen, dat hij dit iaar gaarne een langere mobi lisatie-oefening dan die van twee dagen had gezien en dan voor alle dertienduizend mariniers. De kostenfactor en het feit, dat de O.V.W.-ers bij hun afzwaaien min of meer de toezegging heb ben ontvangen, dat zij niet meer zouden worden opgeroepen, heb ben er echter toe geleid, dat dit jaar slechts de 1300 mariniers voor een tweedaagse mobilisatie oefening zijn opgeroepen. Gen.-majoor De Brijune ver klaarde voorts, dat er thans vol doende zeer modern Amerikaans materiaal aanwezig is om alle dertienduizend mariniers van wa penen en uitrustingen te voor zien. Over de taken, die het corps mariniers zijn toebedeeld, ver klaarde hii geen inlichtingen te kunnen geven. Wel bleek uit zijn antwoord, dat het corps in geval van oorlog niet als één gesloten eenheid zou optreden. Een deel zal in West-Europa onder com mando van de Benelux-admiraal dienen, een ander deel op zee, en een derde deel overzee. Op de mobilisatie-oefening wordt de huidige mobilisatie regeling beproefd. Verder is zii aangegrepen als gelegenheid om de mannen met elkaar en hun officieren in kennis te brengen. De manschappen ontvangen kle ding en uitrustingstukken, die zij met uitzondering van hun ge weer, mee naar hun huis mogen nemen. Zij wonen tenslotte nog enkele démonstratie-oefeningen bij om de nieuwste wapens te leren kennen. Bij deze oefeningen worden zelfs vlammenwerpers gedemonstreerd. Iedere groep mariniers wordt tijdens de mobi lisatie-oefening toegesproken door de corps-commandant zelf. Er is uitvoerig over gesproken en geschreven wat de invloed zou zijn van de verhoging van de accijns op het verbruik van sterke drank. Er zijn er die me nen dat er minder, anderen ech ter dat er door die accijnsverho ging meer sterke drank gedron ken zal worden. Het Nederlands instituut voor de publieke opinie heeft onlangs aan vele mannen en vrouwen uit alle lagen van de bevolking en over het gehele land verspreid de volgende vraag gesteld: „Onlangs is de prijs van veel sterke drank verhoogd. Wat is Uw oordeel: Zal dat tot gevolg hebben dat er meer, minder of evenveel sterke drank gedronken zal worden in ons land?" De resultaten zijn: Er zal meer 'sterke drank gedronken worden 3 er zal minder sterke drank gedronken worden 42 °/o, er zal evenveel sterke drank gedron ken worden 48 geen oordeel - Ongeveer de helft van het publiek meent, dat de accijns verhoging weinig invloed zal hebben op het verbruik van sterke drank. Daarentegen menen ruim vier op de tien ondervraagden, dat het drankverbruik zal afnemen. Slechts 3 «/O gelooft, dat de ac cijnsverhoging het drankver bruik zal stimuleren. HIEDEN: TERNEUZEN: Luxor.Theater, 8 uur: bioscoop „Het meisje uit Artis". MORGEN: TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: bioscoop „Het meisje uit Artis". Concertgebouw, 8 uur: bio scoop „De gebroken pijl". Huis-aam-huis collecte Kan kerbestrijding. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: bioscoop „De vader van de bruid". MIDDELBURG: Molenwater, 3 uur: Start Ronde van Middel burg. De ervaren textiel vakman zegt: Het brillante effect van nieuwe stoffen krijg ik zo: Ik neem voor iedere fijne stof het speciale alkahvrije wasmiddel, dat er bij hoort. U kunt Uw fijne stoffen nieuw houden door deze ook to te wassen. ALLEEN SPECIAAL ALKALI- RIJ. IS VEILIG ALKALI VRIJ (Adv.) KANTONGERECHT OOSTBURG. O, o die coloradokever. Tegen de coloradokever en haar larven moet nu eenmaal worden gespoten. Naar aanleiding van de vorige zitting aangehouden zaak tegen de heer C. B. P. te Hoofd plaat werden ter zitting onder ede gehoord wachtmeester der Rijkspo litie G. A. A. S. te Hoofdplaat en E. A. de B. te St. Jansteen, contro- leui der plantenziektenkundige dienst. Op verzoek van de kanton- rei hter gaf de heer De B. een uit voerige uiteenzetting over de colo radokever en haar larven. Uit de loop hiervan kwam vast te staan, dat hier wel degelijk niet voldoen de aandacht aan de bestrijding was besteed. C. B. P. werd conform de eis veroordeeld tot 40, subs. 20 d. Eveneens conform werden ver oordeeld P. J. P., H. T. T. B. en H. M., allen te Hoofdplaat voor 40 boete subs. 20 d. 1 Juni had op de Rijksweg SchoondijkeOostburg een aanrij ding plaats tussen de luxe auto van J. B„ accountant te Eeckeren, en de met grint geladen vrachtwagen van E. A. uit Zuidzande. E. A. was zonder voldoende op het verkeer te letten linksaf geslagen. Hierdoor was de wagen van J. B., die met grote snelheid reed op de vracht wagen gebotst. Als getuigen wer den gehoord mej. H. van D. uit Antwerpen en de heer L. de M., die zich tijdens de aanrijding in de luxe auto bevonden. De kantonrechter vond beide verdachten schuldig en veroordeelde E. A. tot 60 of 30 d. en J. B. tot 30 of 15 d. Mej. A. O. uit Middelburg (B.) en haar vriendin mej. F. O. kwa men buiten de doorlaatpost Neder land binnen en gaven aan de poli tie, die hen verbaliseerde, een ver keerde naam op. De kantonrechter vond het twee de vergrijp zeer ernstig en vroeg voor de valse naam 25, subs. 10 d., en voor het passeren buiten de doorlaatpost 10, subs. 6 d. De heer A. N., fruithandelaar te Breskens, had een leegkomende woning verhuurd aan W. D. te Breskens, zonder dat hij hiervoor van B. en W. toestemming had, hoewel een raadslid, die tevens lid is van de woonruimtecommissie hiervoor zijn toestemming had ge geven. Zonder vergunning mag men geen woning huren of verhu ren, zodat beiden werden veroor deeld tot ƒ6 boete. C. v. R., te Middelburg (B.>, had een perceel aardappelland niet vol doende bewerkt met de D.D.T.- spuit tegen de coloradokever, 10 of 5 dagen. H. O., student te Gent, toonde weinig eerbied voor de rechterlijke macht door in kampeerkleding voor de groene tafel te verschijnen. Dit kostte hem een berisping van de kantonrechter, die hem 15 of 8 d. oplegde voor het feit, dat h\j bui ten de doorlaatpost Nederland was binnengekomen. Voor het rijden met een te breed geladen wagen kreeg de heer W., vlashandelaar te Oostburg 45 boe te subs. 20 d. hechtenis. POLITIERECHTER MIDDELBURG. Op 7 Juni bezocht J. van L., echt genote van A. F., te Nieuwvliet de Middelburgse markt, doch haar be zoek bracht de marktkooplieden niets dan schade, want tijdens de drukte sloeg zij haar slag en het gestolene verdween in haar bood- schaptas. Tot de politie aan dit spelletje een eind maakte en weer alles te voorschijn toverde en er voor zorgde, dat de marktkooplie den hun goederen terugkregen. De dievegge kreeg een proces-verbaal. Thans moest zij voor de politie rechter verschijnen, doch zij had to taal geen zin meer om naar Middel burg te gaan en liet dus verstek gaan. Zij werd veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf voorwaar delijk met een proeftijd van 3 jaar en onder toezichtstelling. ECONOMISCHE POLITIE RECHTER MIDDELBURG. Wegens het berekenen van te ho- ge prijzen vóór het vervoer van sui- kerbieten in de maand November van vorig jaar, werd J. J. D. te Zuidzande, veroordeeld tot 50 of 20 d. hechtenis. In strijd met de Tuinbouwteelt vergunning 1949 had vorig jaar de landbouwer C. S. te Axel 80 are ro de breekpeen geteeld zonder da hiervoor benochgde teeltvergun ning te hebben verkregen, hetgeen hem kwam te staan op 150 of 20 dagen. De landbouwers A. A. J. v. d. B. en R. A. F. v. d. B. ke Clinge wer den veroordeeld tot 50 of 20 da gen en een maand gevangenisstraf voorwaardelijk wegens het op 15 Mei over de grens smokkelen van een koe. Eenzelfde straf kreeg C. L. F. uit Aardenburg, die smokkelaars ge legenheid had geboden om enige runderen op zijn bedrijf onder te brengen tot de gelegenheid gunstig was om deze runderen over de grens te brengen. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK MIDDELBURG. In de zitting van de Arrondisse- ments Rechtbank werden Woens dag o.m. de volgende vonnissen uit gesproken F. D., veekoopman te Terneuzen. wegens het op 28 Tuni te Axel het in dronken toestand besturen van een auto een week gevangenisstraf en intrekking van zijn rijbewfls voor de tijd van 2 maanden. A. H. B. P., veehandelaar te St. Jansteen kreeg een boete van 100 of 20 dagen omdat hij, hoewel zijn rijbewijs voor de tijd van 4 maan den was ingetrokken, toch achtei het stuur van zijn auto had plaats genomen en deze had bestuurd. Thans werd zijn rijbewijs wederom ingetrokken. G. H. F. M. T., landbouwer te Hoofdplaat, die beschuldigd was dat hij in dronken toestand zijn auto had bestuurd, werd vrijgespro- k<A J. de K„ bakker te Hoofdplaat, werd in hoger beroep, met bevesti ging van het vonnis van de kanton rechter, veroordeeld tot 15 of 10 dagen wegens overtreding van de Vestigingswet. Kleinbedrijf. \-ERZENDING ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn be zorgd, staan, tussen haakjes, ach ter dc naam van het schip ver meld. Indonesië: m.s. „Indrapoera" (27 Augustus). Nieuw-Gujnea: m.s. „Telema- chusT (29 Augustus). Antillen: m.s. „Oranjestad" (4 September). Australië via Engeland: (25 Augustus). Canada: m.s. „Prins Alexan der" (28 Augustus). s.s. „American Lawyer" (30 Augustus) door EARL DERR B1GGERS Vertaling van P. Oreille 56) Nadruk verboden. Hij glimlachte. „Ik ben aan het acclimatiseren", legde hij uit. „Ik kom dadelijk, Barbara", voegde hij erbij en hield de deur voor haai' open. „Ik ben opgebleven tot half twaalf", begon juffrouw Minerva toen het meisje weg was. „Maar ik had de vorige nacht weinig slaap gehad, en dat was de grens. Ik maak er geen geheim van ik ben heel nieuwsgierig om te weten wat er op het politiebureau is gebeurd." Hij herhaalde wat mevrouw Comp ton en Leatherbee hadden verteld. „Ik wou, dat ik er bij geweest was", zei ze. „Een mooie vrouw kan alle mannen op de wereld voor ie gek houden. Leugens na tuurlijk." „Mogelijk", gaf John Quincy toe. „Maar wacht eens even. La ter hebben Chan en ik uw kram- tenspoor gevolgd. En het heeft tot een verrassende ontdekking geleid." „Natuurlijk", zei ze stralend. „Welke dan wel?" ,Nu", zei hij, „allereerst, ik heb aan boord een missionaris ont moet." Hij vertelde haar het ver haal van de eerwaarde heer Frank Upton van die morgen op Apiang, en voegde er het nieuws aan toe, dat er nu iemand, Tho mas Macan Brade genaamd, in Honolulu was. Zij zweeg een poosje. „Dus Dan was de slavenhaler", merkte zij eindelijk op. „Prachtig! En dat zo'm aardige man. Maar die les heb ik al vroeger geleerd hoe opgewekter glimlach, hoe don kerder verleden. Wat verrukkelijk om dit alles in de kranten te le zen." „O, het komt er nooit in", zei haar neef. „Bedrieg je zelf niet. Voor een goéde moord gaan de kranten naar de einden der aarde." John Quincy keek op zijn hor loge. „Ik moet nu maar naar het bureau gaan. Iets in het ochtend blad?" „Een erg wazig onderhoud met kapitein Hallet. De politie heeft belangrijke dingen ontdekt, die spoedige resultaten beloven. Je weet wel: wat ze altijd zeggen vlak na een moord." ;De jongen keek haar scherp aan. „Zo," zei hij, „dus u leest de krantenverslagen van dat soort?" „Zeker doe ik dat", zei zijn tamte snibbig. „Er is toch al zo weinig bizonders in mijn leven, en Haku onderbrak hen met de trj- dng, dat John Quincy aan de tele foon werd geroepen. Toen de jon gen terugkwam, zag hij er uit, of hij met opgewektheid aan het werk ging. „Daar was Charlie", kondigde hii'aan. „Het dagwerk kan begin nen. De heer en mevrouw Brade zijn in het Rif en' Palmhotel ont dekt, en daar zal ik Charlie over een kwartier ontmoeten." „Het Rif- en Palmhotel", her- haaide juffrouw Minerva. „Je ziet dat het weer op Egan uitkomt. Ik verwed de gedichten van Brow ning tegen een moderne rornan, dat hij de man is, die het gedaan heeft." „U zoudt uw Browning verlie zen, en wat moet u dan beginnen als'het leesseizoen komt?" lachte John Quincy. „Zo iets doms hebt u bij mijn weten nog niet gedaan.' Zijn gezicht werd ernstig. „Wat ik zeggen wil, zult u Barbara uit leggen, dat ik nu niet bij haar komen kan?" Juffrouw Minerva knikte. „Ga maar", zei ze. „Ik benijd je om dit alles. Voor het eerst in mijn leven wou ik, dat ik een man was." John Quincy ging over het -trand naar het Rif- en Palmho tel. Stralende kalmte overal. Eni ge toeristen lagen lui op het strand. Een grote witte stoomboot pufte met zwarte rook de haven in. Tot aan de hals in het water stond een groepje Hawaiiaanse vrouwen even van een praatje te genieten en uit te rusten van het zoeken naar lunchdelicatessen. John Quincy ging langs het vil laatje van Arlene Compton en be trad de tuin van het Rif- en Palmhotel. Op het strand er dichtbij zat een oudachtige En gelse op een vouwstoeltje met een ezel en schilderslinnen vóór zich. Zü trachtte iets van het exotisch schouwspel vast te leggen ver geefs echter. John Quincy keek over haar schouder en zag, dat haar werk vreselijk was. Zij wendde zich om en keek hem aan met een vermoeide, protesterende blik voor zijn nieuwsgierigheid, en het speet hem, dat zij hem had zien glimlachen om haar pogin gen. (Wordt vervolgd.) ZATERDAG 25 AUG. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.18 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Or gel; 8.40 Gram.; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Uit zending voor de arbeiders in de continubedrijven; 11.30 Gram.; 12.30 Mededelingen; 12.3|3 Ha- waiianmuziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Lichte muziek; 13.45 Gram.: 14JX) Voor de jeugd; 14.20 Fan farecorps; 14.40 Nederlandse lie deren; 15.00 Boekbespreking; 15.15 Accordeonorkest; 15.45 Cau serie; 16.00 Gram.; 16.30 Sport; 16.45 Kamerorkest; 17.30 Voor de jeugd; 18.00 Nieuws18.15 Varia; *18.20 Orkest; 18.45 Gram.; 19.00 Artistieke staalkaart; 19.30 Cau serie; 19.40 Causerie; 19.55 Deze week'; 20.00 Nieuws; 20.05 Ac tualiteiten; 20.15 Gram.; 21.00 Let op uw tellen; 21.15 Tiroler- muziek; 21.45 Socialistisch com mentaar; 22.00 Instrumentaal sex tet; 22.30 Hoorspel; 22.50 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.15 Orgel; 23.30 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek7.30 Koorzang; 7.45 Morgengebed; 8,00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de huisvrouw; 9.35 Viool en piano; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gram.; 11.00 Voor de zie ken; 11.45 Gram.11.50 Als de ziele luistert; 12.03 Gram.; 12.30 Mededelingen; 12.33 Lunchcon cert; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Lichte muziek, 14 00 Instrumentaal septet; 14.20 Piknoduo; 14.40 Tirolermuziek; 15.10 Kroniek van letteren en kunsten; 15.45 Gram.; 16.30 'De schoonheid van het 'Gregoriaans; 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Piano; 18.15 Actualiteiten; 18.25 Gram.; 19^00 Nieuws; 19.15 Dit is leven; 19.21 Actualiteiten; 19.27 Gram., 19.52 Journalistiek weekoverzicht, 20.00 Nieuws; 20.05 Gram.: 20.15 Lichtbaken; 20.40 Steek eens op; 21.50 Sport; 22.00 Operettemu ziek; 22.30 Wij luiden de Zondag in; 23.00 Nieuws; 23.15 Esperan to; 23.25 Maastrichts Sted. Ork. |BRUSSEL (VI.): 11.45 Operet temuziek; 12.30 Weerbericht; 12.32 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Vlaamse volksliederen; 13.20 Gr.; 14.00 Concert; 15.00 Accordeon; 15.15 Gram.; 15.30 Accordeon: 15.45 Gram.; 16.00 Knapenkoor; 16.45 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Amusementsmuziek; 17,30 Orgel; 18.35 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 19.50 Ra,- diofeuillcton20.00 Orkest; 21.00 Actualiteiten; 21.15 Lichte mu ziek; 21.45 Sport; 22.00 Nieuws; 22.15 Verzoekprogr.23.00 Nws.; 2'3.05 Jazzmuziek; 23.30 Gram. N.B. Let voortaan speciaal op onze wonderaan- biedingen. Er zijn verschillende grote par tijen goederen bij, doch ook deze partijen zijn beperkt.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 2