Besprekingen te Kaesong afgebroken Gehele Staf Anglo-Iranian evacueert Engelse regeringsverklaring ordijn men GEFINGEERD INCIDENT OORZAAK uigramp akland rriman Belgrado PERZIË IN VELE OPZICHTEN IN GEBREKE GEBLEVEN V 7 VRIJDAG 24 AUGUSTUS 1951. 7e Jaargang No. 1814. Het opperbevel van de Verenigde Naties te Tokio heeft Donderdag bekend gemaakt, dat de Noorde lijken en de Chinezen de wapenstilstandsbesprekin gen te Kaesong hebben afgebroken. In de verklaring van de V. N. wordt gezegd, dat zowel de eigenlijke besprekingen als de bijeen komsten van de sub-commissie zijn afgebroken. De reden van het afbreken der besprekingen is het inci dent, waarbij bommen werden geworpen op het neutrale gebied van Kaesong. BOMBARDEMENT WEERSVERWACHTING HOOGWATER. op onder op onder Aug. 24 5.37 19.48 22.05 15.01 25 5.38 19.45 22.42 16.09 26 5.40 19.43 23.31 17.06 27 5.42 19.41 17.50 28 5.43 19.39 0.33 18.23 STOKES NAAR LONDEN VERTROKKEN Orkaan bereikt Tampico Prins Bernhard naar België vertrokken Rede van Worosjilof op onder op onder Aug. 25 5.38 19.45 22.42 16.09 26 5.40 19.43 23.31 17.06 27 5.42 19.41 17.50 28 5.43 19.39 0.33 18.23 29 5.45 19.36 1.44 18.46 30 5.46 19.34 2.59 19.02 31 5.48 19.32 4.1" 19.16 Frankering bfl abonnement: Temeuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Sedactie-adres: Noordstraat 5557 Terneuzen Tel 2510 Na 5 uur Tel. 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 4,55 per kwartaal- Per week 37 cent. Losse nummers 7 cent ZEEUW Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Rubriek Kleine Advertenties t regels 75 ct.iedere regel mw« 15 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot dta namiddags 2 uur. Advertentieprijs per mm 12 ct minimum per advertentie LfSó. Donderdagmorgen om twee uur werden de besprekingen afge broken door de communisten, die verklaarden, dat ,,van nu af" wegens het gemelde bombar deren van de neutrale zone van Kaesong de wapenstilstands besprekingen afgelopen waren. De verklaring van de V. N. voegt hieraan toe. dat een ver bindingsofficier zich op verzoek van de communisten naar Kae song had begeven om het ge melde incident te onderzoeken. Deze officier werd mededeling van het afbreken der besprekin gen gedaan. Het onderzoek „toont duidelijk aan, dat het hele incident van begin tot eind op touw gezet was", aldus de verklaring. De verklaring van de V. N. zegt voorts, dat de communisti sche verbindingsofficier, kolonel Tsjang, die de geallieerde verbin dingsofficieren, kolon. Kinney en kolonel Murray, het afbreken der besprekingen meedeelde, „sprak van af notities, die klaarblijkelijk geruime tijd van te voren warén opgesteld". Het korte onderzoek van de „bewijsstukken", die de commu nisten hadden geleverd over het bombardement, hadden de twee geallieerde officieren er van overtuigd, dat wat zij zagen niet veroorzaakt was door bommen. Kolonel Kinney zei, dat er geen enkel gebouw of gewas schade was toegebracht en dat niemand was gewond op de plaats, waar een napalmbom zou zijn neerge komen. Het is voor de hand liggend dat 't afbreken van de onderhan delingen „een op hoog niveau genomen beslissing vereiste, die nauwelijks genomen zou kunnen worden in het tijdsverloop tussen 23.00 uur op 22 Augustus en 01.45 uur op 23 Augustus". Het feit, dat kolonel Tsjang over de beslissing beschikte, be vestigt de valse aard van het inci dent. Gedurende het onderzoek werd kolonel Kinney en kolonel Mur ray, de plaats gewezen, waar een napalmbom zou zijn neergeko men, doch Murray meent, dat de tekenen die van een handgranaat zouden kunnen zijn en Kinney was er zeker van, dat het geen bomtrechter was. HET FINGEERDE Radio-Peking heeft gemeld, dat Amerikaanse vliegtuigen Dins dagavond bommen zouden hebben geworpen in de neutrale zone van Kaesong, waarbij een bom neer kwam op 2 a 300 meter van het conferentiegebouw en een andere op 800 meter van de ver blijven van de Noord-Koreaanse en Chinese gedelegeerden. Ook zou 200 meter ten N. van het verblijf der afgevaardigden drie bommen gevallen zijn. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdagochtend tot Vrijdagavond. Veel bewolking. Matige, later krachtige wind, rui mend van Zuidoost naar Zuidwest. Meest zwaar bewolkt met later op de dag enige regen. Dezelfde of iets lagere temperaturen. ZATERDAG 25 AUGUSTUS. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 7.23 7.58 8.38 8.48 ZON. EN MAANSTANDEN. ZON MAAN Voorts zouden ook de vliegers 't gebied ten N. van de verblijven met machinegeweren beschoten hebben. „Dit is een duidelijk voorbeeld van de bedoeling der V. S. om de wapenstilstandsbesprekingen af tejbreken" aldus radio-Peking. ADMIRAAL JOY ONTKENT SCHENDINGEN. Het hoofd van de delegatie der Verbondenen bü de Koreaanse wapenstilstandsbesprekingen, ad miraal Turner Joy, heeft een brief aan het hoofd der Noorde lijke delegatie, generaal Nam II, gezonden, waarin hij ontkent, dat de Verbondenen driemaal de neu trale zone van Kaesong zouden hebben geschonden. Joy heeft in een voorlopig rap port verklaard, dat op 22 Aug. om 23.30 uur 'n communistische verbindingsofficier het kamp van de V. N. opbelde en mededeelde, dat de conferentieplaats om 23.20 uur was gebombardeerd. Hij vroeg of onmiddellijk een geal lieerde verbindingsofficier kon komen om een onderzoek in te stellen. Twee geallieerde officieren vertrokken met een jeep naar Kaesong, waar zij om ongeveer 02.00 uur (23 Augustus) aan kwamen. Luitenant-kolonel Tsjang liet twee stukjes metaal, zo groot als een knikker zien en zei, dat deze stukken een jeep van een com munistische afgevaardigde had den getroffen. Hij wist niet hoe veel vliegtuigen de aanval had den uitgevoerd en hoeveel bom men waren geworpen, doch alle aanwezigen, onder wie verbin dingsofficieren, en communisti sche verslaggevers en fotogra ven hadden vliegtuigen gehoord, aldus Tsjang. Joy komt, aan de hand van verschillende bevindingen van de kolonels, in zijn voorlopig rap port tot de slotsom dat het inci dent „door de communisten is bekokstoofd". Hij noemt twee mogelijkheden: 1. Het bewijsmateriaal is tevo ren op de grond gereed gemaakt en de communisten hebben ver volgens, om „de vertoning vol ledig te maken", een van hun eigen vliegtuigen boven de aan geduide plaats laten vliegen, zeg gend dat het een geallieerd toe stel was. 2. Een vliegtuig der communis ten heeft boven de aangeduide plaats kleine napalbommen en projectielen van geringe ontplof fingskracht uitgeworpen, waar na dit „bewijsmateriaal" op de grond verder is aangevuld, door het aanbrengen van metaalsplin- ters c.d. Uit een voorlopig rapport van de vijfde Amerikaanse lucht- machtgroep blijkt, dat zich in de nacht van Woensdag op Donder dag geen geallieerd vliegtuig bo ven 't gebied van Kaesong heeft bevonden, terwijl ook geen be richten zijn binnengekomen van vliegtuigen die hun koers hadden verloren of op andere wijze in moeilijkheden waren geraakt. Joy vermeldt in zijn rapport nog dat de beide geallieerde ko lonels de communisten verzoch ten het „bewijsmateriaal" voor het incident te bewaren, opdat bij daglicht opnieuw een onderzoek zou kunnen worden ingesteld. Kolonel Tsjang weigerde dit ach ter, zeggend dat het onderzoek was geëindigd en dat hij het be wijsmateriaal moest doen weg halen „voor nader onderzoek". De kolonel Kinney en Murray wezen hun communistische col lega er op dat duisternis en regenval het instellen van een ook maar enigszins volledig on derzoek onmogelijk maakten; daarop keerden zij naar Kaesong terug. Een communistische soldaat verklaarde te elf uur 's avonds een vliegtuig met boordlichten aan te hebben gezien. Toen de beide geallieerde kolo nels aanstalten maakten om te vertrekken vroeg Tsjang Kinney 18.23 de verantwoordelijkheid voor ,,de aanval door het vliegtuig" te aan vaarden. Kolonel Kinney zeide „het bewijsmateriaal „belache lijk" te vinden", doch hij zegde toe een volledig rapport over zijn bevindingen bij vice-admiraal Joy te zullen indienen. Uit Washington wordt gemeld dat Amerikaanse autoriteiten Donderdagochtend vroeg ver klaarden van mening te zijn dat de communisten opzettelijk heb ben -besloten de wapenstilstands besprekingen, door middel van „bekokstoofde incidenten" te doen mislukken en dat de des betreffende beslissing vermoede lijk door het Kremlin is geno men. Genoemde autoriteiten menen dat de communisten besloten een einde te maken aan de bespre kingen, toen het bleek, dat de Verenigde Naties niet zouden zwichten, voor hun eis om bij 'n wapenstilstand de 38ste breedte graad als militaire scheidingslijn te nemen. Te Tokio was men Donderdag van mening dat het afbreken dei- wapenstilstandsbesprekingen in Korea vermoedelijk definitief zal zijn. Het afbreken betekende voor Tokio 'n verrassing of de radio verbinding met Kaesong wordt gehandhaafd. In het „vredes- kamp" te Moensan wacht men op een verklaring van generaal Ridgway over de handelwijze der communisten. Een woordvoerder van de secretaris-generaal der Verenig de Naties. Trygve Lie, heeft Don derdag uiting gegeven aan „zeer grote bezorgdheid" over het af breken der wapenstilstandsbe sprekingen. VERKLARING VAN RIDGWAY. Generaal Ridgway heeft giste renavond verklaard, dat een grondig onderzoek naar aanlei ding van „het bombardement van het neutrale gebied van Kae song" niet heeft aangetoond, dat een aanval door vliegtuigen van de V. N. werd uitgevoerd. ONDERHANDELINGEN „OPGESCHORT"?. Volgens een andere te Tokio ontvangen lezing van een uitzen ding van Radio-Peking zijn de onderhandelingen te Kaesong „opgeschort". Deze versie schijnt de groeiende indruk in Tokio, dat de breuk per slot van rekening niet definitief is, te bevestigen. Volgens een officiële vertaling van het bericht van Radio-Peking over het afbreken der onderhan delingen (eerdere vertalingen hadden verwarring teweeg ge bracht, of dit afbreken duurzaam of tijdelijk was) luidde de mede deling van de communistische verbindingsofficier kol. Tsjang als volgt: ,,Ik dien allereerst een ernstig mondeling protest bij u in en verwittig u tevens, dat alle bijeenkomsten voor 23 Augustus zijn afgelast. Wij behouden ons het recht voor alle noodzakelijke eisen te stellen en hebben de zaak nog in onderzoek." Volgens de bekendmaking van het geallieerde hoofdkwartier echter had kolonel Tsjang ge zegd, dat de besprekingen vanaf 23 Augustus waren afgelast. DE STRIJD AAN DE FRONTEN In het communiqué van het achtste leger van Donderdagmor gen wordt melding gemaakt van afnemende tegenstand der Noor delijken in het gebied van Jang- goe. Zuid-Koreanen voeren tegen aanvallen uit en hebben ten W. van Kamsong beperkte terrein winst behaald. In het gebied van Koemhwa en ten Z. van Koemsong hebben de Noordelijken Woensdag met compagniesterkte aangevallen, doch ten N.W. van Janggoe nam de activiteit van de tegenstander aanzienlijk af, toen Zuid-Korea nen met goed gevolg een aantal tegenaanvallen uitvoerden. De Z.- Koreanen wisten hier een heuvel kam te bezetten en volgens de laatste berichten zijn zij nu ten N. hiervan in actie. Zuid-Westelijk van Kamsong rukten de Zuid-Koreanen op tot op minder dan 10 meter van door communisten bezet hooggelegen terrein. Ten W. van Kamsong neutraliseerden de Z.-Koreanen 'n laatste communistische sterk te om hooggelegen terrein te be veiligen. IN KOREA GESNEUVELD. De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen tijdens ge vechten in Korea op 15 Augustus 14. is gesneuveld de soldaat L. J. van Vriesland, afkomstig uit Am sterdam. Hij werd op 5 April 1929 geboren en was ongehuwd. De „Anglo-Iranian" heeft Don derdag aan haar gehele staf (Britten, Voor-Indiërs en inwo ners van Pakistan) in de Zuid- Perzische olievelden en in de oliehaven Bandar Masjoer op dracht tot vertrek gegeven. De oliehaven Bandar Masjoer ligt aan de Perzische Golf, onge veer 90 km ten O. van Abadan. De employé's der „Anglo-Ira nian" reizen in eerste aanleg naar Abadan. Hier vandaan vertrek ken ae Britten naar Basra. Alle buitenlandse werkkrachten moe ten Maandag a.s. de Perzische olievelden hebben verlaten. De Britse employé's zullen Dinsdag en Woensdag a.s. met vijf vlieg tuigen uit Basra naar Engeland vertrekken. Een woordvoerder van het Britse ministerie van Buitenland se Zaken heeft Donderdag op een persconferentie medegedeeld dat Engeland thans de besprekingen met Perzië over het oliegeschil als „opgeschort" beschouwt. Hij zeide verder dat de raffinaderij te Abadan nu en in de naaste toekomst niet zal worden ont ruimd. Minister Richard Stokes, de leider der Britse delegatie, die Perzië heeft bezocht voor het voeren van besprekingen ter op lossing van het Perzische oliege- schil, is Donderdag uit Teheran naar Londen vertrokken. Vóór zijn vertrek verklaarde Stokes: „Ik betreur het zeer zo te moeten vertrekken. Ik ben er zeker van dat, indien de Perzi sche regering nieuwe voorstellen doet, die in overeenstemming zijn met de 20 Maart J.l. door de Perzische volksvertegenwoordi- n.m. 7.44 8.19 8.59 9.09 Het Engelse ministerie van Bui tenlandse Zaken laadt in een Donderdagavond uitgegeven ver klaring de verantwoordelijkheid voor de schorsing van de oliebe sprekingen te Teheran en het mislukken van de zending van Stokes op de schouders van Per zië. Doch, aldus deze verklaring, Engeland is bereid de onderhan delingen met Perzië te hervatten, „wanneer ook maar van Perzi sche zijde enige bereidheid wordt getoond de betwiste kwestie in een geest van goede wil en rede lijkheid te bespreken en in het licht van de onontkoombare fei ten, waartegenover Perzië zich in deze zaak gesteld ziet". De basis van een hervatting der besore- kingen moet de „formule" zijn, die door Trumans bemiddelaar Harriman is voorgesteld en die steunt op de eerste wet op de na tionalisatie van de olie d.d. 20 Maart, aldus de verklaring. Inmiddels zou de Engelse rege ring haar verzoek aan het inter nationale gerechtshof te Den Haag om een definitieve uit spraak in dit geschil blijven hand haven en zich houden aan de voorlopige uitspraak van het hof van 5 Juli. Volgens deze voorlopi ge uitspraak mag geen enkele stap ondernomen worden, die in strijd is met het beheer van de olie-industrie in Perzië in de vorm, waarin deze beheerd werd. voordat de tweede Perzische wet op de nationalisatie van de olie op 1 Mei werd aangenomen. Volgens de verklaring van het ministerie wordt het Britse olie- personeel thans van de olievelden teruggeroepen, doch zal een kern van de leiding te Abadan blijven. De Pezische regering blijft ver antwoordelijk volgens hef inter nationale recht voor de veilig heid van deze mensen evenals voor die van alle buitenlanders in Perzië. De Engelse regering zou zich genoodzaakt zien de noodzakelijke maatregelen te ne men om hen te beschermen, mocht de Perzische regering in haar verplichting in dit opzicht te kort schieten. Op grond van het onderhoud van Harriman met de Perzische regering had Engeland alle reden te geloven, dat de Perzische auto riteiten niet zouden aandringen op onderhandelen op basis van de tweede Perzische nationalisa- tiewet van 1 Mei. doch in de loop der onderhandelingen was het steeds duidelijker geworden, dat zij in feite zich hielden' aan de let ter van deze wet. „Deze wet, die haastig is opgesteld zonder de noodzakelijke bezinning of over leg met erkende deskundigen, is naar de mening van de Engelse regering niet alleen in de prac- tijk volkomen onuitvoerbaar, doch betekend een duidelijke schen ding van de verplichtingen, die de Perzische regering contractu eel op zich heeft genomen", aldus de verklaring. Perzië heeft geen stappen on dernomen tot matiging van de actie om het personeel van de oliemaatschappij in Zuid-Perzië te verhinderen. Tenslotte weiger de de Perzische regering haar goedkeuring te hechten aan elke regeling, die het Britse personeel in staat zou hebben gesteld onder een behoorlijke leiding on onder dragelijke arbeidsvoorwaarden te werken. Dientengevolge blijft de grote industrie stil liggen, het geen niemand voordeel brengt en Perzië op hoge kosten jaagt, aldus besluit deze verklaring. BRIEF VAN ATTLEE AAN DE „ANGLO IRANIAN". De Britse premier, Clement Attlee, heeft een brief gezonden aan degenen van de staf van-de „Anglo Iranian", die in Perzië zullen blijven. Plij zei. dat sommi ge leden van de staf zullen blij ven „om te tonen, dat de Britse olie-industrie Perzië niet verlaat, doch bereid blijft tot oen overeen stemming. die voorziet in een ef ficiënte leiding van de Perzische olie-industrie, de veiligheid van de Britse technici en het voort doen vloeien van de Perzische olie naar de wereldmarkt. De premier verzoekt de achter blijvende hun moeilijkheden met geduld te dragen „totdat de rede zegeviert." Het Perzische volk zal naar ik hoop spoedig inzien welk kwaad zijn tegenwoordige regering Per zië berokkent. Ik hoop voorts, dat het zal inzien, dat de Britse olie-industrie bereid is tot een i-j-- eerlijke overeenkomst, volgens tijden. Door paniek bevan- welke Perzië een gelijk aandeel mensen zochten hun toe ging goedgekeurde wet op de na tionalisatie der Perzische olie industrie en de door Harriman aangegeven compromis-oplos sing, Engeland bereid zal zijn de besprekingen te hervatten". Hij zeide verder: „De besprekingen zijn in vriendschappelijke geest afgebroken. Ik hoop spoedig te kunnen terugkeren. Het is on juist te menen dat geen vorde ringen zouden zijn gemaakt. De door Harriman bewezen goede diensten zijn een grote stap in de richting van overeenstemming". Stokes zeide verder nog dat in het verloop der besprekingen meer en meer aan de dag trad dat de Perzen besloten waren overwegingen in de onderhande lingen te betrekken, „welke ge heel buiten de formule stonden, op basis waarvan Engeland be sloot een delegatie naar Teheran te zenden". Minister Stokes heeft Donder dag, voor zijn vertrek, afscheids bezoeken gebracht aan de Sjah en aan de Perzische minister van Buitenlandse Zaken Kazemi. OOK HARRIMAN GAAT VERTREKKEN. Truman's speciale vertegen woordiger Harriman begon Don derdag met het afleggen van af scheidsbezoeken. Hij zal vandaag of Zaterdag a.s. uit Teheran ver trekken. De orkaan, die enige dagen ge leden Jamaica teisterde, heeft Woensdag de havenstad Tampico (Mexico) getroffen. In de eerste berichten wordt ge zegd, dat ongeveer 15 personen werden gewond. Huizen werden verwoest en talrijke gezinnen moesten door brandweerlieden uit de puinhopen van hun wor ningen worden gered. Er werden windsnelheden tot 130 km per uur gemeten. Het voorbijtrekken van de orkaan ging gepaard met hevige regen val. De kust over een breedte van ongeveer 600 km aan weers zijden van Tampico had zwaar te lijden van hoge zeeën en he vige stormvlagen. De orkaan bereikte Tampiec op het midden van de dag. Vele huizen hadden veel van het wa in de winsten van zijn industrie zal ontvangen. Deze winsten zou den gebruikt kunnen worden voor de economische ontwikkeling van het land. De Britse staf in Perzië zou tot een minimum gereduceerd wor den, nodig voor de bescherming van de Britse belangen. Z.K.H. Prins Bernhard is naar Le Zoute (België) vertrokken, alwaar hij als chef d'équipe van de Nederlandse ploeg zal deel nemen aan een driedaags inter nationaal concours hippique. H.M. de Koningin Juliana ver- toeft met de Prinsesjes enige da gen op het paleis Het Loo. scholen en openbare VERKEERSSTREEP IN DE WEG BRACHT MOTORRIJDERS TEN VAL. Blijkens meldingen van de We genwacht hadden op de verbin dingsweg tussetn het voorlopige eindpunt van de nieuwe autosnel weg UtrechtArnhem en De Klomp, in één week tijds niet min der dan zeven motorrijders een slipongeval. Deze ongevallen had den plaats in de bocht ton noor den van de spoorwegovergang te Veenendaal. Het onderzoek wees uit, zo deelt Qe Toeristenbond A.N.W.B. mede, dat het slippen te W'jten was aan de witte stenen, waarmede de as van de weg was gemarkeerdr. Hier bleek dus vreemd genoeg een beveiligingsmaatregel een tegengestelde werking te hebben. Rijkswaterstaat heeft de gevaar lijke stenen thans met spoed door z.g. kattenogen vervangen. vlucht in gebouwen. Alle openbare diensten lagen stil. De bussen werden gebruikt voor het reddingswerk. Militai ren werden opgeroepen om de situatie meester te blijven. De toestand in de voorstad Ciudad Madero werd rampspoe dig genoemd. Minstens één persoon is ge dood en 27 gewond. De aange richte schade is aanzienlijk. Militaire en Rode Kruis-red- dingsploegen werden bij hun werkzaamheden gehinderd door het buiten de oevers treden van de i-ivier Panuco. De kust werd ter weerszijden van Tampico over ruim 600 km geteisterd door de zeer wilde zee. De orkaan bewoog zich, na Tampico te zijn gepasseerd, in de richting van de industriestad Monterey. De vice-voorzitter van de Sow- jet-jRussische i'aad van ministers, maarschalk Worosjilof, heeft ter gelegenheid van de zevende ver jaardag van de bevrijding van Roemenië in een rede te Boekax xest verklaard, dat de westelijke landen een nieuwe oorlog voorbe reiden, aldus een bericht van het Sowjet.Russische persbureau Tass. Over JoegQ-Slavië zei Worosji- loi, dat ,,de regeerders van dat land hi'i volk verkocht hadden om het Engels-Amerikaanse im perialisme te dienen". „Doch het volk van Joego-Slavië zal midde len vinden om het Titoïstisch- fascistische regiem te liquideren en hun land te bevrijden", aldus de maarschalk. ZON MAAN Het comité heeft zTjn werkzaam-' heden reeds aangevangen. Tot zover de mededelingen. Bjj de gedachtenwisseling is naar vo ren gekomen o.m., dat het in de be doeling ligt te beginnen met docu mentatie. Al werkende zal men dan zijn weg vinden. Mocht blijken dat bij de bestudering van vraag stukken gegevens uit België nodig zijn, dan zal daarover contact met België worden opgenomen. verbonaenen opzertcii.rn. m-uwn gepoogd de delegatie der commu nisten te Kaesong te vermoor den", hetgeen zou zijn geschied „enige uren voordat de bespre kingen werden afgebroken". In de boodschap wordt gezegd dat „deze poging der Verbonde nen van tevoren was beraamd" en dat zij „een verraderlijke, meedogenloos en schaamteloos bedreven gruweldaad" is. tevergeefs tot talrijke instanties gewend. Volgens die laatste ver klaringen is hij inderdaad kern gezond. Enige jaren geleden ging hij er toe over de artsen der marine, die hem destijds in Den Helder wegens asthma hadden afge keurd, te beschuldigen van vals heid in geschrifte. Hij liet deze beschuldiging op pamfletjes veer 600 mijlen ten N.W. van Bermuda bevindt. Men slaagde or niet in nader contact met het schip te maken. Daarom weet men niet in welke toestand het schip verkeert. Een Brits en een Italiaans schip spoeden zich naar de opge geven plaats. Het Spaanse schip was op weg van Bilbao naar Bos ton. pro| De zender Brazzaville heeft een sterkte van 50 KW. en zendt uit op een .golflengte van 20.06 meter. 5 regels 75 cent; t.; minimum per mmer, of: Adrea meer ïamiddags 2 uur terdags 11 uur illen zijn gedaan stische partij. De Volksgerechtsho- het druk met het in saboteurs, Ti- -aders, terwijl de met alle midde- ie verzet probeert n. :s alles wordt het dë, Bulgarije, Est- toemenië en Tsje- iteeds sterker. De verzetsgroepen is maar zij blijven 'oor het hoogste d Amerikaans lijn- 42 passagiers en van vijf koppen van Oakland neer toestel, een DC 6 I Airlines", veron- oor het aanbreken let kwam uit Chi- het vliegveld van n. :ijn tot dusver uit m geborgen. Vol- ie ziet het er naar geen overlevenden gemeld, dat de be- les koppen bestond, de ramp is een met riekt woest heuvel- 30 km ten Zuiden Een politie-afdeling x de andere slacht- i ravijn waar wrak- verspreid. ige zag het toestel 6 i, niet ver van New- n en in brand vlie- It gemeld, dat 44 n boord waren en gsleden, onder wie essen. Alle vijftig n om het leven ge- meent maakte het gereed om op het Oakland te landen, ericht van het toe- e minuten voor het kwam uit Chicago. ;h ook twee kleine boord hebben be- Vrijdag is de bliksem in een kruitfabriek ten W. van Boulder (Colorade) geslagen, tengevolge waarvan dertig personen om het leven kwamen. s gezien of gehoord n, die de bestuurder se BazelCalais gaf. n twee grote kranen n naar de plaats des Jen. ind zijn Amerikaanse ■trokken om met het behulpzaam te zijn. nerikaanse transport- lie speciaal zijn inge- t vervoer van zieken zijn naar Verdun ver- jewonde Amerikaanse ar Duitsland over te peciale afgezant voor e oliegeschil Averelt eeft thans verklaard, Belgrado zal vertrek- daar enige tijd blijven der naar Londen te s van plan, na bespre- iden omstreeks 1 Sep- g tq keren teneinde l Truman verslag uit trijdige verklaringen rriman en Stokes? P. meldt heeft Harri- jn vertrek een reeks i gedaan, welke in et de mondelinge cn verklaringen van Ri- s, de Britse gedele- ?r meer heeft hij ge- j de Britse voorstel- voor de overhandi- Perzische delegatie Hem was voorts ge- het met de voorstel- had premier Mossa ls Stokes verklaarde, nt tussen 20 en 21 randerd. De premier igestemd met de be- een Britse directeur- r, die via Belgrado en reist, zal volgens A-P'-R- aan de Britse regering geen nieuwe voorstellen inzake de Perzische olie doen. Tegenover de pers verklaarde Harriman. dat hij op uitnodiging vari de Joegoslavische regering nar Belgrado ging. ,.Ik hoop met maarschalk Tito te spreken over aanvullende steun der V. S.". Harimans verblijf in Belgrado zat enige dagen duren.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1