Binnenlands nieuws Terry en Berry in de bril van Sultan Sar m ie Manchester Guardian" over Indonesië Landbouw en veeteelt in de 5ow jet-Unie Canada in 1952 <mn Autobus in Noord—Italië te water geraakt Duitse deelneming aan Europese verdediging zeer belangrijk Landverhuizing naar Groot vliegtuig in Amerika verongelukt Vliegtuigbotsing in Engeland Prof. Supomo op weg Nederland naar TRUMAN OVER „MACCARTHYISME" Aardbeving geregistreerd Senaatscommissie keurt hulp aan Spanje goed 0e betekenis van het conflict op Aruba De groi ten zuidwesten van Pau Besprekingen lussen de landen mei lage douanetarieven neniie van macher „Bess' onder op onder en so persoTiëii gewond? De liberale „Manchester Guar- dina" schreef gisteren in een hoofdartikel, dat de krachtsin spanningen van het Indonesische volk zelf de oplossing moeten brengen van de politieke en eco nomische moeilijkheden van hun land. „T „Amerika en het Westen kun nen technische hulp en advies bieden, leningen verstrekken en andere economische bijstand ver lenen. Het Sowjet-blok kan poli tiek advies en de opgelegde hege monie van het communisme bie den, gesteund door het ideolo gische en militaire prestige van de Sowjet-Unie en China. Indone sië heeft zich nog niet aan een van beide zijden gebonden, of schoon zijn huidige politiek naar het Westen neigt", aldus het blad. „Sommige Indonesiërs wan hopen aan het oplossen van hun vraagstukken en geven er de voorkeur aan te worden voortge dreven in de hoop, dat er iets zal gebeuren of dat zij in het ergste geval een verdere golf van natio nalistische gevoelens tegen de Europeanen kunnen veroorzaken die tijdelijk hun eigen tekortko mingen kunnen verbergen. Daar na zouden zij mogelijk hun land laten terugkeren tot een primi tieve jungle-economie. Nog meer waarschijnlijk is het, dat zii ge- dwongen zouden worden, zich tot communistisch China om hulp te wenden. Meer verstandige Indonesiërs zijn zich er van bewust, dat hun land niet als onafhankelijke de mocratische staat kan yoort- bestaan, tenzij zij door leningen en technische bijstand van Ame rika en het Westen worden ge holpen. Zij aarzelen echter nog zich openlijk aan het Westen te binden, voornamelijk omdat zij vrezen, dat het Chinese en het Sowjet-communisme tenslotte n sterkere kracht zou kunnen blij- Icon.* Doch materiële en technische steun alleen zal niet voldoende wederzijds vertrouwen scheppen om de Indonesiërs en het Westen oprecht te laten samenwerken. „De grote vraag is thans of de vriendschap en de wederziidse belangstelling, die de Nederlan ders en Indonesiërs voor elkan der hebben, sterk genoeg is om over de diepgewortelde achter docht en bitterheid, die de stoot van het nationalisme heeft ge voed, heen te komen". „Engeland kan eveneens een rol spelen in het dichten van de kloof, die nog tussen de Neder landers en de Indonesiërs be staat. Daartoe zal Engeland echter 't vertrouwen van Neder landers en Indonesiërs moeten winnen en tegelijkertijd de steun van India, Pakistan en Australië moeten verkrijgen. Het staat vast, dat de pogingen van Enge land en andere landen om Indo nesië op de weg naar het herstel bij te staan de Verenigde Staten welkom zouden zijn", aldus be sluit de Manchester Guardian. TWEE DUITSE LOCOMOTIEVEN VOOR INDONESIË. Een 150 tons drijvende kraan moest er gisteren in de Amster damse haven aan te pas komen om de eerste twee locomotieven van een serie van 100, die door de In donesische regering bij Krupp zijn besteld, aan boord van het m.s. „Celebes" van de Maatschappij 'Nederland te hijsen. Het was geen kleinigheidje, dat zo omstreeks half elf in de takels boven stuurboord van de „Celebes" zweefde, want een lege locomotief weegt nog altijd 66.500 kg. Toen de eerste locomotief veilig en wel op de speciaal voor deze gelegen heid op het dek gelaste rails stond; werden er handen geschud en klap pen op de schouders gegeven, om dat het eerste deel van dit werk zo voorspoedig was verlopen. Dat even tevoren een lege ten der van 20.000 kg aan boord was gehesen, vond iedereen toen ge woon. Later werden nog een tender en een locomotief op het dek ge plaatst en vandaag vertrekt de „Celebes" naar Tandjong Priok. Met de reserve-onderdelen mee weegt deze hele deklast 200.000 kg. Krupp heeft toegezegd, dat iedere maand 10 a 12 locomotieven zullen worden afgeleverd. In het Venostadal in Noord- Italië, is een autobus in een klein meer te water geraakt. Zeven en dertig personen zijn verdronken. Slechts een vrouw kon worden gered. Zij wist op 't laatste ogen blik uit een raam te klimmen. Onder de omgekomenen bevin den zich Italianen en buitenlan ders. De autobus verloor een wiel, reed daardoor de weg af en stort te 25 meter omlaag fn het meer tje. Politie en brandweer snelden paar de plaats van het ongeluk. De bus ligt op de bodem van het meer, op 13 meter diepte. Duikers zullen pogen het voertuig te be reiken. De enige overlevende Is een Italiaanse moeder van 3 kinderen Men heeft nog geen bevestiging kufnnen krijgen, of zich buitenlan ders in de bus bevinden. Het reddingswerk is in volle gang. De verongelukte bus onder hield een geregelde dienst van het Zwitserse dorp Monastero naar Malles Venosta in Italië. Tot nog toe zijn 4 lijken gebor gen, allen Italianen. In een door het Amerikaanse departement van landbouw sa mengesteld overzicht over de landbouw in de Sowjet-Unie wordt medegedeeld, dat het to tale areaal, dat vorig jaar voor oogstdoeleinden werd beplant, 363 millioen acres heeft bedragen bij een door de regering gesteld doel van 392 millioen acres. In 1938 bedroeg de totale aanplant 378 mililoen acres. Het voor oogstdoeleinden beplante areaal in de V. S. bedroeg meer dan 350 millioen acres. Volgens het Amerikaanse overzicht geschied de het na-oorlogse herstel van de landbouw in de Sowjet-Unie in een aanzienlijk trager tempo dan in het heropbouwprogramma van de Sowjets werd beoogd. De Sowjet-Unie blijft aanzienlijk bij de Verenigde Staten ten achter wat de veestapel betreft. Het departement raamt, dat de Sow jet-Unie bij het begin van dit jaar een hoomveestapel had van 57 millioen stuks en een aantal varkens van 21 millioen stuks. De hoornveestapel van de V. b. bedroeg 84 millioen stuks en het aantal varkens 65 millioen. De Sowjet-Unie had echter een groot aantal schapen, n.l. 99 mil lioen stuks tegen 31 millioen in de Ver. Staten. Volgens het Amerikaanse over zicht had de kleine veestapel en de hiermede verband houdende ge ringe productie van dierlijke pro ducten een nadelige invloed op de levensstandaard van de bevol king der Sowjet-Unie, vooral op de voeding eri kleding. In een officiële verklaring op 20 April werd door de Sowjet- Unie medegedeeld, dat het eerste na-oorlogse vijfjarenplan voor 194650 met succes was vol bracht. Het graanareaal was met ruim 20 proc. gestegen, het groente-areaal was 5 proc. groter dan in 1940 en het areaal voor voederoogsten was in 1950 15 proc. groter dan in 1940.) De chef van de staf van gene raal Eisenhower, luitenant-gene raal Gruenther, heeft getuigenis afgelegd voor een congrescommis sie. Het getuigenis is door de com missie in geheime zitting aange hoord; Dinsdag is een verslag er van voor publicatie vrij gegeven. „Het is van zeer groot belang dat West-Duitsland wordt inge schakeld bp de verdediging van West-Europa", aldus luitenant- generaal Gruenther, die verder nog zeide: 1. „Ik ben niet van mening dat de Sowjet-Unie er ook in Europa in zou slagen een „Koreaanse oor log" te doen uitbreken, indien zij daarbjj slechts van haar vazalsta ten gebruik zou willen maken. 2. De Russische satellieten op de Balkan zijn niet sterk genoeg voor een oorlog; hun troepen zijn slechts bruikbaar, indien zij bij het Russische leger worden ingelijfd. 3. Indien de Sowjet-Unie en haar vazalstaten Joego-Slavië zou den aanvallen, zou dit mogelijk het begin van een derde wereldoorlog betekenen". „De tijd", vervolgde generaal Gruenther, „werkt voor het Wes ten en niet voor de communisten. De geschiedenis zal eens de Ko reaanse oorlog als een der grote Russische fouten boekstaven. Deze oorlog heeft het aanzien gegeven aan een keten van gebeurtenissen die voordat het einde ervan is be reikt, zullen hebben geleid tot de grootste machtsconcentratie, welke de wereld ooit heeft aanschouwd" En hij besloot met de woorden „Indien wij de 176 millioen Euro peanen in beweging kunnen krij gen en dan spreek ik nog niet eens van het productievermogen der Verenigde Staten is er vrij wel niets, dat wij niet tot stand zouden kunnen brengen". VOGELPEST TE WOUDENBERG. Te Woudenberg vallen er nog steeds slachtoffers van de pseu- do-vogelpest. Thans is vastgesteld, dat op een bedrijf, dat een week geleden als verdacht werd aangemerkt, deze kippenziekte inderdaad heerst. De pluimveestapel van dit be drijf ongeveer 3500 stuks en die van twee andere landbou wers, die kippen van het eerste hadden betrokken, zijn afge maakt. Twaalfduizend landbouwers en 6000 personen uit andere beroepen zullen volgens het schema in 1952 naar Canada vertrekken. Hierbij komen nog enige duizenden rela tie- en familiegevallen. De stichting landbouwemigratie is druk bezig de voorbereidende maatregelen voor deze landver huizing te treffen. Men hoopt, dat gegadigden zich tijdig bij een der 3 emigratiecen- trales zullen aanmelden. Vroeg aanmelden betekent, dat men kan sen Leeft in het vroege voorjaar te kunnen vertrekken. De verenigingen op het gebied van de landverhuizing beijveren zich aa/nstaande landverhuizers de Engelse taal zoveel mogelijk bij te brengen. Voorts wordt bij land bouwers op het leren van machi naal melken aangedrongen. Volgens de laatste gegevens worden geen invoerrechten op ka pitaal goederen als bijv. land bouwmachines van immigranten geheven, indien zij tussen 10 April 1945 en 11 April 1949 in Canada zijn aangekomen. Deze regeling geldt voor hen tot 11 April 1953. Voor montagewoniingen zal de Canadese douane geval voor geval bekijken, of vrijdom van invoer recht kan worden verleend. Verzoeken van bonafide immi. gramten zullen welwillend worden overwogen. Montagewoningen moeten voldoen aan de plaatselij ke Canadese bouwvoorschriften. Broeikassen worden niet tot de goederen, welke voor vestiging nodig zijn, gerekend. Voor invoer daarvan is invoerrecht verschul digd. Een 4-motorig vliegtuig is tegen een heuvel in het Zuidelijk deel van de industriële wijk van Seatt le (staat Washington) te pletter gevallen en in brand gevlogen. Gebouwen in de nabijheid van het ongeluk vattetn vlam door rondvliegende stukken van het brandende wrak). Het verongelukte toestel is een ,,B-50"-VÜegend reuzenfort. Toen het vliegtuig neerstortte vond in liet wrak een ontploffitig plaats) „als die van een bom". Tien personen zijn om het leven gekomen, terwijl 12 anderen wer den gewond. Het vliegtuig was opgestegen van het vliegveld der „Boeing"- viiegtuigfabrieken te Seattle. Maandag is boven Hudswell bj Richmond in Yorkshire een „Wel lingtons-bommenwerper in bot sing gekomen met een klein twee persoons ,,Maitinette"-viiegcuig. Zes leden van de bemanning van de „WellihgtoT' zijn om het leven gekomen, evenals de piloot en de passagier van de „Martinet- te" beiden eveneens leden van de R.A.F. Een vlieger is ernstig gewond in het ziekenhuis opgenomen. De 2 machines waren bijna ge lijktijdig opgestegen van het vlieg veld te H'udswell en stortten on geveer 10 minuten later neer. WEER EEN BOERDERIJRRAND Een felle brand, vermoedelijk cjntstan door hooibroei, heeft gis terenmiddag een grote schuur met hooi en landbouwwerktuigen, deel uitmakend van het boerderijbe- drijf van A. Velthoen aan de Bui tendijk in IJsselmonde, in een trieste puinhoop veranderd en ook andere opstallen gingen in vlam men op. Het woonhuis zelf, dat onmid dellijk aan de dijk is gelegen kon door snel ingrijpen van de brand weer worden gered, maar liep veel waterschade op. Dit is de tweede boerderijbrand binnen Rauwelijks een week tijd, die de omgeving van Rotterdam heeft geteisterd. Het vuur werd ontdekt door een man van de P.T.T., die aan een nabijgelegen telefoonpaal bezig was. Hst was fantastisch hoe snel de vlammen plotseling uit het dak sloegen en een laaiende vuurgloed v eroorzaakten. De vrouw van de landbouwer, die met haar kind van anderhalf jaar in huis vertoefde, was nog geheel onkijndig, maar werd door buren gewaarschuwd en kon zich met het kind in veiligheid bren gen. Twaalf stralen werden in het vuur geworpen, maar de schuur bleek niet meer te redden. De heer Velthoen was verze kerd, maar vermoedelijk niet zo hoog, dat de gehele schade is ge dekt. Bij het blussingswerk viel een 23-jarige brievenbesteller, die als lid van de vrijwillige brandweer op het dak van het huls meehielp, naar beneden en werd vrij ernstig gewond naar het ziekenhuis ver voerd. BIMN1ENVA,ARTUIG BIJ URK 'GEZONKEN Maandagavond te 9 uur is het binnenvaartuig Anni, 342 ton, op het IJsselmeer, gezonken. Het wrak vormt een gevaar voor de scheepvaart. Het schip was uit Urk vertrok ken met grint naar Lemmer. LIJK VAN JONGETJE GEVONDEN. De rivierpolitie te Rotterdam heeft in de Maashaven het stof felijk overschot geborgen van de 9-jarige Freddie Verhagen uit de Binckhorststraat in Den Haag. De knaap werd sinds 4 Augus tus vermist. Hii was op bezoek op het aldaar liggende sleepschip „Louise" en is vermoedelijk bij het spelen te water geraakt en verdronken. EXPEDITIEDIEFSTALLEN ACHTERHAALD. De Amsterdamse politie is erin geslaagd de daders van een serie expeditiediefstallen te vangen. Ook werden vier helers gepakt. De beide dieven een haven arbeider en een expeditieknecht, beiden ongeveer 25 jaar oud, hadden het vooral gemunt op textiel. Zij stalen de pakken in hoofdzaak van vrachtwagens. De buit werd naar de Jordaan ge bracht, waar een medeplichtige het goed in kleine stukken knip te. Deze werden dan langs de huizen uitgevent. De totale waarde van het ge stolen goed is ongeveer 3000. Prof. Supomo, de speciale am bassadeur van de republiek In donesia, is met Mr. Zain, hoofd ambtenaar van het Indonesische ministerie van Buitenlandse Za ken, als adviseur, naar Neder land vertrokken voor het voeren van informele besprekingen met de Nederlandse regering over de wijze, waarop de overeenkom sten van de Koude Tafel-confe rentie kunnen worden opge heven. Prof. Supomo, die op het vlieg veld Kemajoran werd uitgeleid door de plaatsvervangend Neder landse Hoge Commissaris, deelde aan Aneta mede: „Zoals bekend zal ik voorbereidende besprekin gen voeren over de vervanging van het uniestatuut door een ge woon internationaal verdrag. Andere overeenkomsten van de R.T.C. betrefferide de samenwer king tussen Indonesië en Neder land zullen eveneens in beschou wing worden genomen. Natuur lijk zal ik onze nationale eis in zake West-Irian niet vergeten, Ons doel is tussen Indonesië en Nederland een werkelijke samen werking tot stand te brengen vrij van enige psychologische druk en voordelig voor beide partijen. De unie is een vorm van samenwerking, die gebleken is niet „levend" te zijn en die de werkelijke samenwerking slechts heeft belemmerd. Zowel in Ne derlandse als in Indonesische kringen beseft men dit tenvolle. Over het algemeen dienen die aangelegenheden in de R.T.C.- overeenkomsten, welke gebleken zijn belemmeringen voor de sa menwerking te vormen, te wor den vervangen. Ik ben ervan overtuigd, dat Nederland de be doeling van Indonesië zal begrij pen. Het bereiken van een geest en vorm van samenwerking, die werkelijk door het volk kunnen worden aanvaard, is niet slechts een zaak van Indonesië en Ne derland, doch is in het belang van de gehele wereld", aldus Prof. Supomo. In een toespraak voor het Ameri kaanse legioen te Washington heeft president Truman stelling genomen tegen wat h\j noemde de intimida tie van Amerikanen, die op onver antwoordelijke wijze van commu nistische sympathieën worden be schuldigd. Truman noemde niet de naam van de republikeinse senator MacCarthy, die een aantal over heidsambtenaren van communisme heeft beschuldigd, doch zijn be schuldigingen niet met bewijzen kon staven. De rede van Truman wordt als z'n scherpste aanval tot dusver op 't z.g. „Maccarthyïsme beschouwd. „In Rusland leeft iedereen in angst om anti-communistisch ge noemd te worden. Dit is precies wat de personen, die de lucht vul len met hun onverantwoordelijke beschuldigingen, ook hier tot stand trachten te brengen. Zij hebben een golf van angst en onzekerheid ver oorzaakt, dat hun aanvallen op onze vrijheden bijna ongewraakt blijven," aldus Truman. Een seismoloog te Dorking (En geland) heeft hier Maandag avond om 19.39 Nederlandse tijd zijn zwaarste aardbeving van het jaar geregistreerd. De plaats was moeilijk te bepalen, maar kon niet ver zijn. Ook de observatoria van Li- vorno en Faenza, in Italië, heb ben aardschokken „van buiten gewone hevigheid" geregistreerd Volgens het observatoirum van Livorno waren de schokken ge durende een periode van 35 mi nuten waar te nemen. Het epi centrum der beving zou moge lijk in Oost-Griekenland zijn gelegen. De afstand van Livorno waarop de aardbeving plaats vond, werd opgegeven als 2450 kilometer. Het observatorium te Faenzak kon slechts de eerste schok regi streren. Deze was zo hevig dat de instrumenten werden bescha digd, waardoor de graad van hevigheid der volgende schokken niet meer kon worden gemeten. Volgens de laatste berichten zijn er bij de aardbeving van de vorige nacht in Turkije bij Anka ra ook doden gevallen. Men heeft reeds een dertigtal slachtoffers geteld en men vreest dat nog meer mensen om het leven ziin gekomen. De Amerikaanse Senaatscom missie voor buitenlandse betrek kingen heeft het plan goedge keurd om Spanje militaire en economische bijstand ter waarde van 400.000.000 dollar te verle nen. De commissie verwierp de critiek van haar subcommissie (die met enkele andere leden een reis door Europa heeft gemaakt) op het Spaanse regime. De sub commissie had aangeraden de bijstand te verlenen onder voor waarde, dat de Spaanse regering ,de door het Spaanse volk be minde vrijheden" zou bevorde ren. De voltallige commissie ech ter schrapte de desbetreffende passages uit het rapport. De commissie zegt van oordeel te zijn, dat het voor Spanje van essentieel belang is, dat het op genomen wordt in het grote plan voor defensie tegen agressie". De sub-commissie had ver klaard, dat het thans in de prac- tijk niet mogelijk was „wegens een aantal uiteenlopende rede nen" om Spanje of Joego-Slavië uit te nodigen lid te worden van het Atlantische pact. Het voorstel van de sub-com missie om het daarheen te lei den, dat het geld werd gebruikt voor militaire en economische zaken „die Spanje en de Ver enigde Staten in de grootst mo gelijke mate zouden dienen" werd door de voltallige commis sie goedgekeurd. Na de stillegging van de raffi naderij te Abadan als gevolg van de Perzische oliekwestie is het arbeidsconflict, dat bij de Lago- Oil and Transport Company op Aruba is uitgebroken, van groot belang. Als ook dit bedrijf zii het tijdelijk komt stil te liggen, zal de voorziening met olie en olieproducten van de wereld weer een nieuwe klap krijgen. Het be drijf is aanmerkelijk groter dan dat van de Shell-groep op Cura cao, dat ongeveer 40.000 ton ruwe olie per dag verwerkt. De Lago heeft na Abadan de grootste raffinaderij ter Wereld, zodat na de kwestie in Perzië dit bedrijf aanzienlijk in belangrijk heid is gestegen. Het is dan ook geen wonder, dat de Antillaanse autoriteiten deze zaak zeer ern stig nemen en alles doen om het geschil te doen bijleggen. Men ondervindt een moeilijkheid door het feit, dat er geen stakingslei ding is, zodat niet duidelijk is, met wie als vertegenwoordigers van de werknemers moet wor den onderhandeld. De Lago Employe-Council schijnt niet meer te functioneren. Zij is ge desavoueerd door de arbeiders. Dicht bij de Frans-Spaanse grens, ibii de pas Pierre Saint Martin ten Z.W. van Pau, stelt een expeditie onder leiding van de Belgische professor Cosyns en de Britse professor Chialini, een genaturaliseerde Italiaan, een onderzoek in naar een nieuw ont dekte grot. Zondag is een lid van de expe ditie; een horlogemaker uit de Pyreneën, Lepineux genaamd, als eerste in de grot afgedaald, later gevolgd door drie anderen. Zii hebben een speciale kam peeruitrusting bij zich en staan telefonisch in verbinding met professor Cosyns en de anderen. De vier onderzoekers bevinden zich op 382 meter diepte (de in gang van de grot ligt op 1800 m. boven de zeespiegel) en zij heb ben medegedeeld, dat de tempe ratuur min acht graden Celcius is. Maandagmorgen hebben zii een begin gemaakt met het on derzoek en prof. Cosyns meege deeld, dat zii aan de ingang van een grote galerij staan, 100 meter hoog en 75 meter breed, die be zaaid ligt met enorme keien. De vier mannen zetten hun onderzoe kingen voort en over enige dagen zullen nrof. Cosyns en prof. Chia lini zich bij hen voegen. KOPPENSNELLERS IN ACTIE. De regering van Assam heeft soldaten en voorraden gezonden naar een dorp in het grensgebied van Birma waar een negentigtal inwoners ten offer is gevallen aan een bende koppensnellers van de Nega-stam. De bende stichtte ook brand in de voedsel- pakhuizen en plunderde de wo ningen, alvorens met de hoofden van de slachtoffers te verdwij nen. Een dergelijk ernstig geval van koppensnellerij is in die streek in geen vier jaar meer voorgeko men. De Naga's wonen in het woeste bergland aan de grens. Tijdens de oorlog vochten zij mee tegen de Japannezen. De wachters liepen door. Zii waren tenslotte geen vijanden van de profeet. De Sirdar maakte van dat ogen blik gebruik om Hassan bij de bonen te grijpen en hem met een flinke ruk uit zijn gevangenis te bevrijden. Het magere lichaam, van Hassan ging gemakkelijk door het gat heen, maar zijn geweldige hoofd bleef tussen de stenen steken. „Ai, ai!" riep Hassan, „dat wordt niks 'Sirdar dat wordt hui len". „Jammer, dat je geen huilende Derwisj bent", zei de Sirdar, „er moet nog meer worden gegra ven". Toen kwamen Terry en Ber.y In actie. Naar berengebruik boorden zij zich stevig in de grond. De kluiten aarde spatten op. Er kwam al iets meer ruimte voor het hoofd van de Derwisj. „Nog maar eens proberen", zei Hassan. Door vertegenwoordigers van Denemarken, Zweden, Noorwegen, België en Nederland worden thans te Kopenhagen informatieve be sprekingen gehouden over de mo gelijkheden van een algemene ver laging van de douanetarieven vol gens andere beginselen dan tot dus- Verre zjjn gevolgd. Het voornaamste onderwerp der besprekingen is de moeilijke posi tie van deze landen, die alle lage douanetarieven hebben, bij hun onderhandelingen met de landen met hoge tarieven. Deze moeilijk heid heeft zich reeds voorgedaan bij de grote internationale confe renties over wederkerige tariefs verlagingen, die te Annecy en Tor quay zijn gehouden. Men tracht thans door uitwisse ling van ervaringen en plannen te komen tot een gemeenschappelijke houding voor de komende conferen tie van de landen, die aan de alge mene overeenkomst voor handel en tarieven deelnemen. Deze confe rentie wordt 17 September a.s. te Genève gehouden. CHINESE DIPLOMATEN TE HONGKONG TERUG. De 16 diplomaten van de Chi nese volksrepubliek, die door de Indonesische autoriteiten niet in Djakarta werden toegelaten, zijn gisteren in Hongkong terugge keerd. s: 5 regels 75 cent 2 ct.; minimum p+* nummer, of: Adres nt meer 's namiddags 2 uur Zaterdags 11 uur lissie voor de neu- at door Joy werd ór de vergadering, rd op de beschuldi- 'genstander, dat de ïebben geschonden, e voorstel tot het een gemengde sub- ïelst in het bijzon- zing van een gede- ze commissie door jaties. De subcom- taak hebben aan- doen betreffende im uit de huidige nen. Elk der beide n zou ten hoogste ■rkers, waaronder sn hebben. MINISTER OVER anse minister van ■Cimball, heeft tij- rsconferentie ver dien de wapenstil- ngen in Korea bedreiging „een eiging" van een Sowjet-Russische tot de oorlog gro- de bedreiging van communistische Inderzeeboten vra- andstof in verhou- /ernietigingspo ten- tuigen, aldus Kim- chumacher, leider uitse sociaal-demo- isitie) partij, heeft een persconferen- dat wanneer het in zijn huidige ïg zou worden ge- n verlenging van kolentekort van 50 jaar zou bete- grote vergissing t de organen van. tan een groter in- ;aa mhorigheidsge- /eken dan het ge- r het Ruhrgebied. acher was er geen /ijzing, dat de ge- jezagsorgaan wer- mtbinden als het van kracht werd. nauer had alleen gedaan. Schu- de samenstelling ezagsorgaan voor an, zoals omschre- drag, zodanig dat i de steenkoolver- erd zouden zijn. nd de voornaam- roducent was, be- lat het plan-Schu- ideel zou werken, ■he leider zeide jtijdige ratificatie te zijn. maand zal het dement het ratifi- in tweede lezing j de eerste lezing 1 de sociaal-demo- ;n, die nagenoeg ing neerkwamen, mocraten zouden, parlement de vol- weer bijeenkomt, r de kwestie van trachten uit te ingskosten betrof umacher, dat de ieerden rekening en met de Duitse de woningbouw, jn en de pen- :eide nieuwe ver in „nationale en noodzakelijkheid" tie van de Duitse e verdediging be- e tegenstellingen bondsregering ?n onoplosbaar. 2.58 Walsoorden ZON- EN MAANSTANDEN. O.UJJ 3.19 ZON MAAN 25 20.02 20.19 5.31 .27 20— 20.31 7— j.28 19.58 20.42 8.26 j.30 19.56 20.53 9.48 volkomen onverwacht. Men ging hierbij op meedogenloze wijze te werk. De mensen kregen slechts 4 tot 48 uur tijd om zich gereed te maken. Zij mochten alleen 't allernodigste meenemen en noch voor ouden van dagen noch voor pas geboren babies of zieken werd een uitzondering gemaakt. Volgens MacCormac zijn veel .■is vooroeeia voor een dergelijk werkobject, doch ook het BoekarestDonau- kanaal, de nieuwe hoogovenbe- drijven te Duanpentele in Honga rije, die in Tsjecho-Slowakije ten O. van Kosice in Oost-Slowakije en de uitbreiding van het hoog- ovenbedrijf te Vitkowitz in Tsjecho-Slowakije op de linker oever van de Oder. sar toe, dat die activiteiten zich riet tot Oost-Sumatra beperken, doch dat men ook op Java actief dcende is het volk van de rege ring te scheiden. De correspondent van tAneta te Medan meldt over razzia's aldaai nader dat niet 4 maar 3 Neder landers werden gearresteerd. Van officiële zijde weigerde men aantal roeristenreizen m (te Ame rikaanse wateren, die tot 1 April zullen duren. Behalve dit schip, zal ook de nieuwste anawinst van deze maat schappij, de „Rijndam", enige toeristenreizen maken. Voor deze trips, die van 8 December tot 16 Februari op het programma staan, is nog geen reisroute op gesteld. Volgens later te Ankara ont vangen berichten is het aantal doden tengevolge van de aard beving tot bijna honderd geste gen. Vijf dorpen in de provincie Cankiri zijn verwoest. Cankiri is een stad en een provincie in N. Turkije, ongeveer tachtig km van Ankara verwijderd. Veel vee is verloren gegaan. len van de „Bess" rkatze", een boot iterpolitie te Esb- ■ken aangekomen, overlevenden van p Pièrre Clemant aij zijn yerloofdei, eis naar Noorwe- maakte, voor zijn ;e golven bad zien 'ijl hij zelf op het I. aan te doen ge- k van de jonge pgepikt door de Deense trawler „Lady" en ook door de „Meerkatze" aan boord genomen. DE „VICTORIA REGIA" BLOEIT. Gisteravond is de bloem van de Victoria Regia in de Amsterdam se Hortus Botanicus tot volle wasdom gekomen.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 3