RIDGWAY de bestandsbesprekingen De toestand in Roemenië over SKisSffWJsssis® dr rSKLae 1ss^sskmü*: }R (e Beweging tot omverwerping R. I. mislukt Omschakeling voor buitenlanders in West-Duitsland WOENSDAG 15 AUGUSTUS 1951. 7e Jaargang No. 1806. De Britse voorstellen inzake de oliekwestie De „Van Galen" neemt deel aan de beschieting van Tsjongdjin Aartsbisschop Cushing over Spanjo WEERSVERW ACHTIN G HOOGWATER. Geschenk voor Mevr. Roosevelt De rechtszaken tegen de voetbalpools Vliegende schotels boven Kolaradja Mobilisatie-oefening Mariniers Spoorwegpersoneel protesteert i tegen Péron-regime srentie van macher .Bess' Fr ankering bij abonnement: Temeuzen. yjrecteur-Hoofdredacteur L van de Sande .ledactie-adres Noordstraat 55-57 Temeuzen Tel. 2510 Na 5 uur Tel. 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 4,55 per kwartaal- Per week 37 cent. Losse nummers 7 cent DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks - N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Rubriek Kleine Advertenties f regels 75 ct.; iedere regel me 15 ct Vermelding onder nummer F' reau van dit Blad 15 cent met- Inzending advertenties tot <?ts namiddags 2 uur. Advertentieprijs per mm 12 c? minimum per advertentie l,w Het Perzische kabinet heeft een beslissing aangaande de Britse voorstellen voor een regeling van de oliekwestie uitgesteld tot de volgende vergadering van de Brit se en Perzische delegaties, die van daag zal worden gehouden. Hiertoe werd besloten nadat de kust van ivorea. uc „van ua,™ IBritse grootzegelbewaarder Rich, opende het vuur op bruggen, spoor- gtokes het Perzische kabinet had lijnen en troepenconcentraties; dm ied deeldj bereid te zijn de gebied van Tsjongdjin aan de Oost- sust van Korea. De „Van Galen Generaal Ridgway heeft Dinsdag te Tokio een persconferentie ge houden Hij verklaarde, dat" de door de V. N. geëiste demarcatie lijn in Korea een lijn is, „die reke ning houdt met onze huidige stel lingen en tevens terrein handhaaft, dat met goede mogelijkheid van succes verdedigd zou kunnen wor den door de strijdkrachten, die w>j thans beschikbaar hebben." Ridgway wees opnieuw op de verwerping door de verbondenen van de communistische eis tot het instellen van een bufferzone langs de 38ste breedtegraad. Hij noemde het geallieerde voorstel „eenvoudig en redelijk". De communistische eisen noemde Ridgway „volkomen onredelijk". Het commando der V. N. is be reid alles te doen wat in zijn ver mogen ligt, voor zover dit strookt met zijn eergevoel en geen politiek van concessies betekent. „Wij zpn geduldig geweest, wij hebben pal gestaan en wij zijn redeliik ge weest", aldus Ridgway. De aan de communisten voorgestelde demar catielijn is de positie, die op het ogenblik door de strijdkrachten der V. N. wordt ingenomen. Wij zpn bereid op een basis van geven en nemen de bepaling van het alge mene gebied voor een dergelijke in overweging te scheidingslijn nemen". In antwoord op desbetreffende vragen zei Ridgway, dat het aan vaarden van het voorstel der V. N. beide partijen zou noodzaken op bepaalde plaatsen haar huidige stellingen te wijzigen. Gedeelten van Noord-Korea, die op het ogen blik in handen zijn van de Verbon denen, zouden onder geallieerde controle blijven en een gedeelte van Zuid-Korea in het uiterste W., dat de communisten op het ogen blik bezitten, zouden de communis ten behouden. De tegenstander heeft zijn aan- valspotentieel sinds het begin van de onderhandelingen over een sta ken van het vuren „aanzienlijk" versterkt en deze versterking gaat nog voort, aldus Ridgway. De strijdkrachten der V. N. heb ben hetzelfde gedaan, „doch de tegenstander versterkt zich stelsel matig; wij niet". Op de vraag, of de communisten meer manschappen en materiaal Korea binnenbrengen dan de lucht macht zou kunnen vernietigen, antwoordde Ridgway: „Daar is geen twijfel aan". Volgens radio-Peking heeft de Noord-Koreaanse minister van Bui tenlandse Zaken aan de voorzitter van de algemene vergadering der V. N. en die van de Veiligheidsraad een telegram gestuurd, waarin hij protesteert tegen „het werpen van gifgasbommen op Noord-Koreaan se strijdkrachten". In deze protest nota wordt het terugtrekken van alle buitenlandse troepen uit Ko rea en het uitleveren van „Ameri kaanse oorlogsmisdadigers" aan een tribunaal geëist. DE „VAN GALEN". De opperbevelhebber van de vloot der V. N. maakt bekend, dat de Nederlandse torpedobootjager „Van Galen" zich Maandag bij het eskader heeft gevoegd en deelge nomen aan het beschieten van het granaten werden afgevuurd. DE STRIJD AAN DE FRONTEN. De leiding van het achtste Ame rikaanse leger heeft medegedeeld, dat Verbonden troepen in hét ge bied van Kansong, aan de Kore aanse Oostkust, Maandagmiddag door communistische militairen ter medegedeeld, bereid te zyn de Maandagavond gedane voorstellen nader toe te lichten. De minister van financien, Ali Varasteh, gaf als zijn mening te kennen, dat de voorstellen van Sto kes onvolledig en onduidelijk waren. Welingelichte kringen verklaar den, dat de Perzen in het bijzonder gewicht hechten aan de kwestie „4.:^ ,Tr\r\v rln oi cronHnm door communistiscne muuauei k, scwiuh -- batalionssterkte zijn aangevallen. I van compensatie voor de eigendom Er_"rfnaar- „ar, rip Anvlo Iranian in Perzie. De De aanval werd afgeslagen. Daar op voerden de communisten een nieuwe aanval met twee compag nieën uit, die later werden ver sterkt. De Verbondenen moesten zich over geringe afstand terug- trekken. Elders aan het Koreaanse front werden gevechten op kleine schaal geleverd, waarbij de sterkte der aan weerszijden gebruikte troepen die van een compagnie niet te boven ging. Amerikaanse bommenwerpers, gedekt door Australische straal vliegtuigen, hebben Dinsdag een Vdl 1 -o van de Anglo Iranian in Perzie. De Perzen zouden voorts de mening van Stokes willen horen over de samenstelling van de nieuwe maat schappij, die de Zuid-Perzische olie- industrie zou drijven. Een van de moeilijkheden is een compromis tot stand te brengen tussen het Perzische verlangen om de olie-industrie te drijven en de tegenzin van Britse employé's om instructies van de Perzen te aan vaarden. Men gelooft, dat een op lossing zou kunnen zijn een Britse technische raad, die de technische leiding zal hebben en derhalve de leiding over de gehele staf, maar aan de andere kant verantwoorde lijk zal zijn aan een raad van Per zische directeuren Zelden bestond er een volk, dat er zo volkomen hopeloos en ver loren voorstaat, aldus kwalificeer de een buitenlandse diplomaat één dezer dagen de positie van het Roe meense volk. Roemenië ligt zo verklaarde hij diep in de Sow- iet-sfeer en ondervindt in sterker mate dan Hongarije de druk van het economische regiem van het ogenblik. „Sicuranza" (de geheime staatspolitie) en „militia" (de ge wone politie) beschikken over tal rijk personeel en waken tegen alles wat verdacht geacht wordt. Tegenstanders van het regiem worden o.a. tewerkgesteld bij een kanaal, dat de Donau en de Zwarte Zee moet verbinden en dat over enkele jaren gereed zal moeten zijn. Dit kanaal is tot een begrip geworden, de omschrijving van een plaats, vanwaar men naar vlieetujgen, nebDen innsuag ren inuu^ ---------- grote luchtaanval uitgevoerd op de I leiding over de gehele staf, maar Noord-Koreaanse hoofdstad Pjong- nnHere kant verantwoorde- jang. Zij ontmoetten zwaar vuur van het afweergeschut, doch alle vliegtuigen keerden ongedeerd op hun bases terug. Volgens de bevelhebber dei- luchtmacht, generaalmajoor Eve rest, was dit bombardement lang vóór het begin van de besprekin gen te Kaesong vastgesteld. De Rooms-Katholieke aartsbis schop van Boston (Massachu setts), Richard J. Cushing, is' Maandag van een reis naar Europa te New-York terugge keerd. Ten aanzien van Spanje ver klaarde hij, dat dit land het enige in West-Europa is „met een wil tot strijden". De Spanjaarden zijn gereed om tegen het commu nisme te velde te trekken en zij zijn goede soldaten", aldus de aartsbisschop. Generaal Franco, met wie hi; een onderhoud had gehad, noem de hij een „oprecht en gelovige man, die in eenvoud leefde te midden van pracht en praal Er was „veel opositie" tegen het staatshoofd. Wat men echter van Franco persoonlijk of van diens methodes dacht, men be schouwde hem toch als een „noodzakelijkheid" in Spanje, aldus Cushing. Naar zijn mening was het Spaanse leger van twee millioen man van „onschatbare waarde voor de West-Europese verdedi- ging. Spanje had echter militaire en economische hulp nodig. „Deze kan alleen van de Verenigde Sta ten komen", zo voegde aartsbis schop Cushing hieraan toe. Een grote georganiseerde be weging tot omverwerping van de Republiek Indonesië en vervan ging daarvan door een Sowjet- bewind is mislukt, doordat onge organiseerde elementen te Priok en Bogor (Buitenzorg) incidenten hebben veroorzaakt, zo bericht de „Javapost". medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdagoch tend tot Woensdagavond. Overwegend droog weer. Overdrijvende wolkenvelden maar overwegend droog weer. Zwakke tot matige westelijke wind. Iets hogere temperaturen dan gis teren. DONDERDAG 16 AUGUSTUS. v.m. n.m. Breskens 0.44 1.07 Terneuzen 1.19 1.42 Hansweert 1.59 2.22 Walsoorden 2.09 2.32 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN Aug. 16 17 18 19 op onder op onder 5.24 20.04 20.03 3.57 5.25 20.02 20.19 5.31 5.27 20— 20.31 7— 5.28 19.58 20.42 8.26 Het blad, dat de vorige week opschudding verwekte door 'het bericht over een poging om de regering omver te werpen en een Sowjet-regering in te stellen, schrijft thans, dat de regering „betrouwbaar bewijsmateriaal" heeft gevonden, dat „onomstote lijk" in de richting zou leiden van buitenlandse mogendheden. „Ongeorganiseerde elementen zouden incidenten in Priok en Bogor hebben veroorzaakt, waar door een grote poging om de re gering omver te werpen in de war werd gestuurd". De grote illegale beweging, waarvan het blad spreekt, zou voor de uitvoe ring van haar plannen gebruik willen maken van „organisaties in West- en Midden-Java en voor Oost-Java van groepen in het gebied van Banjuvvangi en Ma- lang, die „Barisan sakit Hati" (strijdgroep der gegriefden) kun nen worden genoemd. Volgens de „Javapost" zouden te Priok en Bogor incidenten zijn uitgelokt door andere buitenlandse illegale agenten, waardoor de grote ille gale beweging tot omverwerping van de Republik Indonesia in'het honderd liep. Ket blad meldt voorts, dat ge noemde „Barisan" door bemidde ling van een Chinees burger een schrijven zou hebben gericht aan de regering van de Chinese volksrepubliek, waarin- de zin snede voorkomt: Bapak (vader) Mao, verlos ons. Het zou de regering bekend zijn, dat de betrokken organisa ties in geheel Indonesië instruc ties hebben ontvangen om zich voor te bereiden op een algemene actie. Het sein zou weldra wor den gegeven. De nodige wapens zouden uit het buitenland komen, o.m. zouden zij uit Singapore worden gesmokkeld. Inmiddels was er Dinsdag te Djakarta geen bevestiging te verkrijgen van berichten, dat In' de hoofdstad 14 arrestaties zou den zijn verricht. De correspon dent van Aneta seinde, dat ver tegenwoordigers van de commu nistische partij te Medan bij de gouverneur van Oost-Sumatra ■hebben geprotesteerd tegen ar restaties van communistische lei ders tijdens de razzia's. De arrestaties op Sumatra. Het linkse te Medan verschij nende dagblad „Rakjat" bericht, dat de commissaris van Noord- Sumatra van de P.K.I. (commu nistische partij), Jusuf Adjitorop, en voorts Abdul Karim en an dere leden van de P.K.I. zijn ge arresteerd. Het blad publiceert 15 namen van te Medan en el ders gearresteerde communisten. Voorts zouden' huiszoekingen zijn verricht in het kantoor van de P.K.I. te Medan en het bureau van de Sobsi (communistische vakcentrale), waar het gehele ar chief in beslag werd genomen. Naar verluidt zijn ook verschei dene personen aangehouden, die vooraanstaande posities bekleed den in! de voormalige deelstaat Oost-Sumatra, zoals Tengku Saidbun, de sultan van Asahan. Onder de gearresteerden bevin den zich ongeveer 50 Chinezen en 4 Nederlanders. In verband daarmede heeft het Nederlandse commissariaat contact met de autoriteiten opgenomen. In een officiële bekendmaking van de militaire autoriteiten wordt gezegd, dat de legerleiding in Oost-Sumatra reeds lang ver moedde, dat er elementen aan wezig waren, wier doel het is de veiligheid te verstoren. De ge beurtenissen op Java in de laat ste tijd versterkten deze vermoe dens. Op 6 Augustus kregen alle eenheden van leger en politie in' de Karolanden, Bovenlangkat, Deli en Bovenserdang opdracht tot een actie om de ongeregelde benden en andere rustverstoren- de elementen te vernietigen. Dank zij de steun van de bevol king konden vele bendeleden worden ingerekend en hun wa pens inJ beslag genomen. In het eerste artikel van de „Javapost" over een poging tot omverwerping van de Indonesi sche regering werd o.m. de naam genoemd van Chang kuo Chi, die thans aan de Indonesische procu reur-generaal, Suprapto, een verzoek heeft gericht een getui- genisonderzoek te doen instellen. Hij heeft een aanklacht tegen het blad ingediend. Een album met een collectie gramofoonplaten van het sym- phonie-orkest van Birmingham en van het Amsterdams concert gebouw orkest is gisteren te Hyde Park (New-York) aange boden aan mevr. Eleanor Roose velt. Dit geschenk voor de weduwe van president Roosevelt is be doeld als een herinnering aan de reis om de wereld in 21 dagen, die een Austin-auto en n K.L.M.- vliegtuig onlangs hebben ge maakt. De aanbieding van het geschenk, dat een bewijs wil zijn van de bewondering van mrs. Roosevelt's arbeid op internatio naal terrein, geschiedde door mr. Alan Hess, perschef van de Austin-fabrieken. Zoals wij reeds berichtten, zal het Rotterdamse kantongerecht op 23 Augustus aanvangen met de behandeling van de zaken, die tegen de z.g. voetbalpools aan hangig zijn gemaakt. Op die datum wordt een begin gemaakt met de zaak tegen de pools „Strang", „Little Wood en „Hollandia", die ongeveer 25 verdachten omvat. De dag daarna dient de zaak tegen „Favoriet uit Amsterdam en hiervoor zun circa 50 personen gedagvaard. Op 30 en 31 Augustus volgen dan de behandeling van de 1—0" uit Den Haag en de „0— 2" uit Zwijndrecht. Voor ieder van deze pools zijn ongeveer ou personen gedagvaard. De eerste pools werkten met de uitslagen van de Engelse League en de anderen staan be kend onder de naam voetbalprijs vragen. Zij maakten in beperkte mate gebruik van gratis deel nemersformulieren. Tegen de hoofdagenten, sub- agenten en drukkers van iedere „pool" is een gelijkluidende dag vaarding uitgebracht, waarin overtreding van de Lotenjwet ten laste is gelegd Een van de verdachten, die enige jaren geleden reeds voor een soortgelijk feit terecht stond, werd toen de „koning der voet balpools" genoemd. menselijke berekening niet meer terugkeert. De bedreiging met tewerkstelling bij het kanaal is een pressie-middel, dat o.a. reeds werd gebruikt by po gingen om het personeel van bui tenlanders te bewegen tot het geven van inlichtingen. De buitenlanders zelf ontziet men trouwens evenmin; zo werd onlangs de chauffeur van het Ita- liaanse gezantschap in Boekarest zelf een Italiaans staatsburger uit de auto van de gezant ge haald, terwijl hij voor het legatie gebouw stond te wachten. Onder deze omstandigheden biedt het volk aldus de diplomaat passieve tegenstand; het werkt zo weinig mogelijk, mede als gevolg van de ongunstige voedselpositie en de achteruitgaande gezondheids toestand. Een liter melk kost 60 lei, een trui 2500 en een gewoon confectiepak 12.000 lei. Een chauf- feur verdient ongeveer 8000 lei per maand, waarvan na alle inhoudin gen dan 6000 lei overblijft. In Boekarest beschouwt men de kans op een ommekeer van binnen uit als vrijwel nihil. Intussen weet men ook, dat verandering van bui ten af oorlog zou betekenen en geografisch ligt het land dan waar- schijnliik niet gunstig en op bijzon der mededogen van een der par tijen wordt niet gerekend. Men vreest dan voor deportaties en voor de gevolgen van de tactiek der ver schroeide aarde. Duizenden inwoners van Kota- radja hebben op grote hoogte bo ven de stad een voorwerp zien pas seren. Het voorwerp geleek op een raket en bewoog zich met grote snelheid in de richting W.-O. voort met achterlating van een rookspoor. De neus straalde een verblindend licht uit. Velen ver moeden, dat het voorwerp een vlie gende schotel is geweest, hoewel naar het verluidt men in krin gen van het leger van oordeel is, dat het bewuste voorwerp een reactievliegtuig moet zijn geweest van een nog onbekend type. Meer dan 60 arrestaties te Djakarta. Zo juist wordt nog vernomen, dat het aantal arrestaties te Dja karta in de laatste dagen meer dan 60 beloopt. Onder de arres tanten bevinden zich 2 Chinezen. De arrestaties werden verricht door het basiscommnado en hou den verband met de gebeurte nissen te Priok in de vorige week, zo wordt van bevoegde zijde medegedeeld. De opheffing van de oorlogs toestand met Duitsland, waartoe een reeks van Westelijke landen kort geleden heeft besloten, be tekent niet dat de verhouding tussen Duitsers en de in een offi ciële functie werkende buiten landers nu meteen een grondige wijziging heeft ondergaan. Eerder kan men zeggen, dat het besluit de oorlogstoestand op te heffen in de practijk nog moet worden uitgevoerd. De geal lieerde bezetting leeft in Duits land nog haar eigen leven in een gemeenschap, die goeddeels voor Duitsers is gesloten. De West-Duitse hoofdstad kent nog verscheidene geallieerde clubs en restaurants, die voor de Duitsers verboden zijn. De meest fameuze zijn „La Redoute", het onder Frans beheer staande ge distingeerde kurhaus van bad Godesberg, en het grootste berg restaurant van Duitsland op de Petersberg. Godesberg vecht sinds jaar en dag om zijn „re doute" terug te krijgen en de bui tenlanders vrezen, dat het bezet tingsregime hier inderdaad niet lang meer zal duren. Bij een Duitse exploitatie van dit ge zochte oord moet men er n.l. rekening mee houden, dat de prijzen der geneugten er min stens zullen verdubbelen. Met de Petersberg is het een ander geval. Daar maakt het luxueuze restaurant, gebouwd door Keulens 4711-weduwe, deel uit van de behuizing der hoge commissie. Slechts de beambten van dit orgaan en de bezoekers der bureaux kunnen er genieten van het onvolprezen uitzicht over het Rijndal en de Eifel. Wat er met de Petersberg gaat gebeuren wanneer straks de hoge commis sie zal ophouden te bestaan, is nog een open vraag. In elk geval koesteren de Duitsers het idee, dat zij in het najaar het restau rant met zijn fraaie terrassen weer in bezit zullen nemen. Als buitenlander gaat men m en om de hoofdstad nog steeds naar een geallieerde „swimming pool", zorgvuldig met gaas ge scheiden van het Duitse domein. Al wie in officiële functie werkt, profiteert nog van de voordelen, die Amerikaanse, Engelse, Fran se en Belgische winkels te bieden hebben. Reeds zijn de bijzondere voor rechten voor grote categorieën buitenlanders verminderd of af geschaft. Behalve de ambtenaren van de hoge commissie en van de bezetting van de buitenlanders „op de Duitse economie overge schakeld", zoals het heet. Dit is voor hen een zeer onpopulaire maatregel geweest, vooral voor de verschaffing van de nodige accomodatie. Dit grote probleem nijpt voornamelijk in een over- rolle streek als die van Bonn. Sedert buitenlanders de onder steuning der bezetting bij 't zoe ken naar een woongelegenheid moeten ontberen, besteden alle nieuwelingen de eerste drie tot zes maanden met het zoeken van een geschikte woning. Niet omdat er geen beschikbaar zijn. doch omdat de huizenmel kers 't melken zeer wel verstaan. De woningmarkt is geheel en al uit haar voegen geraakt in zo verre, dat men met normale mid delen vrijwel niet meer aan bod komt. Slechts wie bereid is twee of vijf duizend mark sleutelgeld op tafel te leggen, koopt rich daarmee een woning*» die hij dan zelden beneden 200 mark per maand mag huren. Officieel heet het sleutelgeld .verloren bouwkostenbijdrage een phrase waarvan meestal al leen het eerste woord letterlijk te nemen is. Dit is trouwens het duidelijke kenmerk van het veld winnen van de „Duitse econo mie": Het leven wordt voor de hier gevestigde buitenlanders steeds duurder. Als een sombere dreiging voor vele buitenlanders doemt met het eindigen van 't bezettingsstatuut de Duitse belastinginspecteur op. De aanzienlijke categorie van buitenlanders, die nog buiten de belastingwetten valt, zal vroeg of laat ook deze financiële maat regel moeten accepteren met de sombere bijgedachte dat de hoog _-it mnr &&Y Zoals bekend zullen in de pe riode van 20 tot en met 25 Aug. ongeveer 1300 dienstplichtigen, behorende tot het korps mari niers, voor een mobilisatie-oefe ning worden opgeroepen. De schepelingen zullen in ploegen opkomen en gedurende twee da gen onder de wapenen blijven (de officieren zes dagen). De oefening zal in hoofdzaak bestaan uit het doen registreren, en kleden van de opgeroepenen. terwijl alleen theoretisch, door middel van lessen en demonstra ties onderricht zal worden ge geven in de nieuwe gewijzigde gevechtsmethoden. De internationale conferentie van spoorwegpersoneel, in verga dering bijeen te Utrecht van 13 Aug. 1951 (I.T.F.) heeft met alge mene stemmen de volgende reso lutie aangenomen. „De interna tionale conferentie van spoor wegpersoneel heeft kennis geno men van de jongste gewelddaad van generaal Péron's regering in Argentinië, waarbij „La Frater- nidad, de reeds 70 jaar bestaande bond van Argentijns locomotief- personeel, beroofd is van de laat ste resten vrijheid die het nog bezat op een wijze, die hoewel kenmerkend voor de dienaren van totalitaire staten, weerzin wekkend is voor allen, die vrij heid en democratie liefhebben; protesteert krachtig tegen dit nieuwe bewijs van de dictatoriale kenmerken van 't Péron-regime; brengt ziin medeleven en solida riteit tot uitdrukking met de zwaar beproefde leiders en leden van La Fraternidad; geeft hun de verzekering, dat hun oude ver bindingen met de I.T.F. niet wor den vergeten; belooft, dat de I.T.F. alles zal doen wat in haar vermogen ligt om te verzekeren, dat de organisatie haar vrijheid en de eervolle positie, welke zij vroeger in Argentinië en de in ternationale arbeidersbeweging innam, zal herkrijgen en doet een beroep op het internationale ar beidsbureau en de commissie voor de rechten van de mens der cnmhere biieedaente aai ae nu uk- Verenigde Naties hun steun te 5: 5 regels 75 cent 1 ct.; minimum pei nummer, af: Adres nt meer s namiddags 2 uuj Zaterdags 11 uur lissie voor de neu- at door Joy werd ór de vergadering, rd op de beschuldi- igenstander, dat de lebben geschonden, e voorstel tot het jen gemengde sub- ïelst in het bijzon- ring van een gede- ze commissie door ;aties. De subcom- taak hebben aan- doen betreffende im uit de huidige nen. Elk der beide n zou ten hoogste rkers, waaronder tn hebben. MINISTER OVER anse minister van Cimball, heeft tij- rsconferentie ver dien de wapenstil- ngen in Korea bedreiging „een eiging" van een Sowjet-Russische tot de oorlog gro- de bedreiging van communistische Jnderzeeboten vra- andstof in verhou- /emietigingspo ten- tuigen, aldus Kim- i'humacher, leider uitse sociaal-demo- isitie) partij, heeft een persconferen- dat wanneer het in zijn huidige ïg zou worden ge- n verlenging van kolentekort van 50 jaar zou bete- grote vergissing t de organen van an een groter in- saamhorigheidsge- 'eken dan het ge- r het Ruhrgebied. acher was er geen rijzing, dat de ge zagsorgaan wer- mtbinden als het van kracht werd. nauer had alleen gedaan. Schu- de samenstelling ezagsorgaan voor an, zoais omschre- drag, zodanig dat i de steenkoolver- erd zouden zijn. nd de voornaam- xiducent was, be- iat het plan-Schu- ideel zou werken, lie leider zei de 'tijdige ratificatie f te zijn. maand zal het dement het ratifi- in tweede lezing i de eerste lezing de sociaal-demo- :n, die nagenoeg ing neerkwamen, mocraten zouden, parlement de vol- weer bijeenkomt, c de kwestie van trachten uit te ingskosten betrof umacher, dat de ieerden rekening en met de Duitse de woningbouw, ïn en de pen- :eide nieuwe ver in „nationale en noodzakelijkheid" de van de Duitse e verdediging be- e tegenstellingen bondsregering ïn onoplosbaar. Wal" soorden o.xxzr 3.19 ZON- EN MAANSTANDEN. 2.58 ZON 25 .27 >.28 j.30 MAAN onder op onder 20.02 20— 19.58 19.56 20.19 20.31 20.42 20.53 5.31 7— 8.26 9.48 volkomen onverwacht. Men ging hierbij op meedogenloze wijze te werk. De mensen kregen slechts 4 tot 48 uur tijd om zich gereed te maken. Zij mochten alleen 't allernodigste meenemen en noch voor ouden van dagen noeh voor pas geboren babies of zieken werd een uitzondering gemaakt. Volgens MacCormac zijn veel ii ehb voorneem voor een dergelijk werkobject, doch ook het BoekarestDonau- kanaal, de nieuwe hoogovenbe- drijven te Duanpentele in Honga rije, die in Tsjecho-Slowakije ten O. van Kosice in Oost-Slowakije en de uitbreiding van het hoog- ovenbedrijf te Vitkowitz in Tsjecho-Slowakije op de linker oever van de Oder. aar toe, dat die activiteiten zich riet tot Oost-Sumatra beperken, doch dat men ook op Java actief dcende is het volk van de rege ring te scheiden. De correspondent van iAneta te Medan meldt over razzia's aldaai nader dat niet 4 maar 3 Neder landers werden gearresteerd. Van officiële zijde weigerde men reensrenreizen in de Aine- rikaanse wateren, die tot 1 April zullen duren. Behalve dit schip, zal ook de nieuwste anawinst van deze maat schappij, de „Rijndam", enige toeristenreizen maken. Voor deze trips, die van 8 December tot 16 Februari op het programma staan, is nog geen reisroute op gesteld. yeaunienetr Sb personen gewond. Volgens later te Ankara ont vangen berichten is het aantal doden tengevolge van de aard beving tot bijna honderd geste gen. Vijf dorpen in de provincie Cankiri zijn verwoest. Cankiri is een stad en een provincie in N. Turkije, ongeveer tachtig km van Ankara verwijderd. Veel vee is verloren gegaan. ien van de „Bess" rkatze", een boot iterpolitie te Esb- •ken aangekomen, overlevenden van p Pièrre Clemant hij zijn verloofde, eis naar Noorwe- maakte, voor zijn :e golven bad zien 'ijl hij zelf op het 3. aan te doen ge it van de jonge pgepiltt door de Deense trawler „Lady" en ook door de „Meerkatze" aan boord genomen. DE „VICTORIA REGIA" BLOEIT. Gisteravond is de bloem van de Victoria Regia in de Amsterdam se Hortus Botanicus tot volle wasdom gekomen.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1