Binnenlands nieuws Terry en Berry in de bril van Sultan Sar n te Het vraagstuk van de opstoppingen in Indonesische havens RECHTSZAKEN De „raadselachtige" schipbreuk voor Scheveningen in Sinkiang KERKNIEUWS Ml BRENGT DE RADIO? NOORS SCHIP IN NOOD Reddingboot waargenomen op Noordzee GEDAGVAARD De arrestaties op Oost.Sumatra Vier Roemenen wegens spionnage ier dood veroordeeld Bijzondere postzegels in 1952 Vechipartij in Ambonnees woonoord „Schattenberg" Russische atoomfabriek Spionnenjacht inWesl-Duitsland EEN GEVLUCHTE SPORTLEIDER. 20.02 20— 19.58 19.56 20.19 20.31 20.42 20.53 onder 5.31 7— 8.26 9.48 reniie van nacher „Bess" Het 1116 ton metende Noorse s.s. meldde Zondag radiografisch, dat de bemanning het vaartuig in de reddingsboten had verlaten. Het gaf een positie op in de Noordzee nabij Doggersbank. „Verzoeke zo spoedig mogelijk hulp", aldus het te Den Haag en te Londen opgevangen noodsein, waarin nog werd medegedeeld, dat de „Bess" aan stuurboord 30 graden slagzij maakte. De Duitse treiler „Barmbeck meldde de „Bess" in zicht te heb ben. Het Deense schip „Samos" deelde mede zich op een afstand van vier mijl van de Noor te be vinden. Een „Washington"-bommenwer- per van Mar ham (Engeland) is opgestegen, om naar de „Bess" te zoeken. Ook van het vliegveld Valken burg is een vliegtuig opgestegen om aan de opsporing mede te werken. Het zoeken naar het Noorse schip „Bess" is volgens latere be richten opgegeven. Het schip wordt als verloren beschouwd. Uitgebreide patrouilles van sche pen en vliegtuigen hebben geen enkel resultaat opgeleverd. Men zoekt thans nog naar de sloepen, die vermist zijn. Het Noorse stoomschip „Bra bant" heeft geseind, dat ze om half vijf luiken, waarschijnlijk af komstig van de „Bess" heeft waargenomen. Het Duitse radiostation „Nord- deich" heeft een bericht ontvan gen van een Noors vliegtuig, dat om ongeveer 19.15 uur in positie 55.25 graden Noorderbreedte en 05.35 graden Oosterlengte een reddingboot is waargenomen. Schepen in de nabijheid kijken naar de boot uit. Volgens Blaavandradio (Dene marken) heeft het Deense vis sersvaartuig Lady op 40 mijl ten Westen van het lichtschip Horns- rev I zes dode Noren opgepikt, doch geen reddingsboot gezien. Het radiostation „Norddeich" meldt, dat de Duitse treiler „Adolf" 8 Noorse overlevenden heeft opgepikt. Radio-Norddeieh meldt nader, dat de Duitse treiler „Adolf" be halve 8 Noren ook 'n vrouw heeft opgepikt. Onder de overlevenden bevindt zich de gezagvoerder van de „Bess". De bemanning van het schip telde 38 koppen. GEMEETEBESTUUR VAN HUISSEN (GLD.) Zoals gemeld zou de rechtbank te Arnhem op 9 Augustus de dag vaarding in behandeling nemen, uitgebracht door de penningmees ter van een comité voor ouden van dagen te Huissen tegen het bestuur der gemeente. Het ging over de al- of niet rechtmatigheid van een onlangs genomen besluit om de op de ge meentespaarbank te Huissen be legde gelden ad 1245, staande ten name van een comité ouden van dager! te confiskeren en over te dragen aan een door het ge meentebestuur gevormd en ge- installeerd nieuw comité. Naar wij vernemen zal de afdoening van deze civiele zaak nog geruime tijd kunnen duren. Inmiddels delen B. en W. van Huissen mede, dat de toedracht van een en ander als volgt is ge weest „Daar er verschil van mening bestond tussen de twee enige be stuursleden van een fonds voor ouden van dagen omtrent de wijze van besteding der op de gemeente spaarbank gedeponeerde gelden en de voorzitter van dit fonds de kassier der spaarbank had aan. gezegd, dat hij niet wenste dat gelden zouden worden opgenomen door het andere bestuurslid c.q. de penningmeester, heeft het ge meentebestuur zich genoodzaakt gezien deze gelden' vast te houden. Het gemeentebestuur heeft daar na getracht het verschil van me ning tussen de 2 bestuursleden bijgelegd te krijgen. Toen dit niet is gelukt, heeft het gemeentebestuur de gelden uitge keerd aan een comité dat inmid-, dels door de voorzitter van het fonds was geformeerd, echter niet eerder dan nadat het andere lid m een vergadering van dit nieuwe ccmité had verklaard daarmede niet te willen samenwerken. Het gemeentebestuur heeft op deze vergadering uitdrukkelijk verklaard, geen invloed te willen uitoefenen op de samenstelling van een comité en slechts belang, stelling te hebben voor de verwe zenlijking van het doel van heit fonds'', DE TOESTAND ZAL MOGELIJK NOG VERERGEREN Chinese zakenlieden, die per vliegtuig uit Medan te Singapore zijn aangekomen, hebben ver klaard, dat Indonesische troepen en politie Zaterdag op Oost-Su- matra bijna duizend personen, voor het merendeel Chinezen, hebben gearresteerd. Lie Tsjye- Seng, een goudsmid uit Medan, zeide te weten, dat acht eigena ren van goudsmidwinkels in Me dan waren gearresteerd. Toen de arrestaties werden verricht was eer, uitgaansverbod van 12 uur in Medan uitgevaardigd. Algemeen werd aangenomen, dat de gearresteerden er van be schuldigd worden betrokken te zijn bij „opstandige activiteit". Het hoofd van de dienst In- en Uitvoerrechten en Accijnsen, Tapiheru, heeft Maandag aan Aneta toegegeven, dat het vraag stuk van de opstoppingen van goederen in de Indonesische ha vens verstrekkende gevolgen op economisch gebied meebrengt. Hij heeft medegedeeld, dat re kening moet worden gehouden met de mogelijkheid, dat de ko mende maanden de toestand eer der zal verergeren dan verbete- Volgens een te Londen ont vangen bericht van het Roemeen se persbureau zijn Maandag vier Roemenen op beschuldiging van spionnage voor Engeland er dood veroordeeld. Het zijn de voormalige generaal-majoor Mi- hail Romanescu, een voormalige aandeelhouder van verscheidene handelsmaatschappijen, George Polizu-Micsunest, de oud-kolonel Mihail Bosoanca en Alexandru Liciu. Vier anderen werden veroor deeld tot dwangarbeid variërend van 12 tot 25 jaar met verval van burgerrechten en confiscatie yan persoonlijke eigendommen. De verdediger had om clemen tie verzocht op grond van het feit, dat alle beklaagden „oprecht schuld hadden bekend" en omdat „de ware schuldigen niet de be klaagden waren, maar hun mees ters in Londen en Wallstreet". IGRAP" GEPLAATST Voor de rechtbank te Assen heeft terecht gestaan de gehuwde vrouw H. Pronk uit Drouwerveen, die er van verdacht werd adver tenties te hebben laten plaatsen, waardoor aan anderen schade is berokkend. Zij bekende, doch zeide ze als grap te hebben bedoeld. De officier van justitie meen de dat daaraan niets grappigs was. Hij eiste 3 maanden gevangenis straf, waarvan 87 dagen voor waardelijk met een proeftjjd van 3 jaar. Naar het A.N.P. verneemt zul len er in 1952 weer verschillende bijzondere postzegels worden uit gegeven. Naast de bekende zomerzegels vcor culturele en sociale doelein den (uitgifte Mei-Juni 1952) en de kinderpostzegels (uitgifte No- vemberJDècember 1952) zullen vermoedelijk nog de volgende ze gels uitkomen: Een zegel met toeslag ter ge legenheid van de Jan van Riebeek. herdenking (uitgifte half Maart tot half April '52); een „mijnen", postzegel zonder toeslag in ver band met het 50-jarig bestaan van de staatsmijnen (uitgifte omstreeks Mei 1952) en een serie postzegels ter gelegenheid van het eeuwfeest van de eerste Neder landse postzegel en van liet eeuw feest van de rijkstelegraaf. De ,,Itep"-postzegels (interna tionale tentoonstelling eeuwfeest postzegel) worden omstreeks Ju ni 1952 in 4 waarden zonder toe slag uitgegeven. ren. Als voornaamste oorzaken van de opstopping noemde de heer Tapiheru: 1. de onhandel baarheid van de havenarbeiders; 2. het tekort aan afvoermogelijk- heden naar het achterland; 3. de geringe mogelijkheid om goede ren op te slaan; 4. het feit, dat verschillende „nieuwkomers" niet in staat bleken te zijn aan hun verplichtingen te voldoen en 5. de onveiligheid. H)i grondde zijn verwachting, dat het vraagstuk nog in omvang zal toenemen, op de omstandigheid, dat de eerstkomende maanden grote hoeveelheden importgoede ren verwacht kunnen worden, terwijl er anderzijds nog geen tekenen zijn, dat de huidige op stopping vermindert. De heer Tapiheru gaf toe, dat het gehele economische bestel van het land onder deze omstan digheden te lijden heeft en dat, indien er geen krachtige maat regelen door de regering worden getroffen, de kans bestaat, dat de Indonesische export wordt be lemmerd en zelfs zal stagneren. Hij zeide nog, dat vóór de oorlog een schip slechts drie of vier dagen in de haven hoefde te ver blijven om te lossen en te laden. Thans is de gemiddelde omslag- tijd opgelopen tot lien en veer tien dagen. De zevenurige werk dag en de onbereidheid tot het verrichten van overwerk noemde hij de voornaamste oorzaken van dit euvel. Opperste havenautoriteit met dictatoriale bevoegdheden. De regering hoopt de moei lijkheden tot een minimum te beperken, wanneer binnenkort de „Kuasa Pelabuhan", de op perste havenautoriteit, zal wor den geïnstalleerd, welk lichaam dictatoriale bevoegdheden zal hebben ten aanzien van alle ha venproblemen, Twee afgevaardigden van het bureau Zuid-Molukken hebben Maandagmorgen een vergadering belegd met sympathiserenden uit 't Ambonnese woonoord „Schat tenberg" bij Westerbork. Na afloop begaf het gezelschap zich naar „Schattenberg" met het gevolg, dat bij de poort van het woonoord een flinke vechtpartij ontstond. De afgevaardigden van de Zuid-Molukken, benevens de sympathiserenden kregen een flinke aframmeling, waardoor zij bloedende verwondingen oplie pen. Eén persoon moest in het ziekenhuis worden opgenomen. Vier anderen werden met ver wondingen naar het ziekenhuis van het woonoord gebracht. Te gen de beide afgevaardigden van het bureau Zuid-Molukken is proces-verbaal opgemaakt. Tot de gewonden behoort o.a. een vertegenwoordiger van het bureau Zuid-Molukken, de heer Lebealuw. Een andere vertegen woordiger van dat bureau, de heer Nikulujuw, werd eveneens gewond, doch kon naar huis terugkeren. De achtergrond van deze on verkwikkelijke affaire is de con troverse die bestaat tussen het bureau Zuid-Molukken Rotter dam (ÏTikulujuw) en het bureau Zuid-Molukken Den Haag (Lo- kollo). De vechtpartij ging dan ook in hoofdzaak tussen aanhan gers van deze beide bureau's. Toen vertegenwoordigers van het bureau Zuid-Molukken Rotter dam ondanks het verbod van de regering het kamp wilde betre den, heeft de kampleiding on middellijk de rijkspolitie ge waarschuwd. Deze heeft de vech tenden uit elkaar gejaagd. Zondag werd de portefeuille, in houdende enkele duizenden guldens en toebehorende aan Mr. J. A. Burger, door een Scheveningse visser gevonden, die hem depo neerde op het Haagse politiebu reau. Scheveningse kinderen hebben het grootste gedeelte van de losse wrakstukken van het jacht ,,Ca- ro" naar buis gesleept, want de strandvonder heeft het wrak „vrijgegeven", nadat hij ambts halve de belangrijkste stukken in beslag had genomen. Talrijke vragen zijn door de Haagse politie aan Mr. Burger gesteld, opdat volledige klaarheid in deze zaak zou worden verkre gen. De oorzaak van het ongeluk wordt door de slachtoffers gewe ten aan de weersomstandigheden. De weerberichten hadden gunstig geluid, toen men uit Cadzand ver trok, maar toen men eenmaal op zee was, brak de hel los. Volgens een uit New Delhi af- ko'mstig bericht in de New York Times hebben vluchtelingen uit de provincie Sinkiang in N. W. China meegedeeld, dat de Russen een atoomfabriek in het district Ili hebben gebouwd, dicht bjj de Rus sische grens. De vluchtelingen zouden voorts hebben gezegd, dat volgens be richten uit het genoemde district professor Bruno Pontecorvo, de Britse atoomgeleerde die enige tijd geleden met zijn gezin ver, dween, in deze fabriek was. Men zoekt verband tussen deze mededelingen en het bericht van de communistische Chinese radio op 5 Juli over een hevige vulkaan uitbarsting in een afgelegen dis trict van de provincie Sinkiang. De 24-jarige schipper S., die in tegenstelling met eerder gegeven berichten eveneens uit Dordrecht afkomstig is en Mr. Burger kwa men handen te kort om in het zware weer veilig de Schevening se haven binnen te komen. Men had geen tjjd om, toen het duister was ingevallen, de boord- lichten aan te steken en het bs waarschijnlijk aan de gedienstige automobilist op de boulevard, die de koplichten van zijn auto ont stak, te danken, dat de schip-i breukelingen via een laddertje op het Noordhavenhoofd konden klimmen. Aanvankelijk lag het in de be doeling, dat ook mevr. Burger en een kind de tocht zouden meema ken, maar gelukkig is dit niet ge beurd. Het Amerikaanse leger heeft in het laatste half jaar in West- Duitsland een kleine zestig Sow- jetrussische en Tsjechoslowaakse spionnen berecht en gevangen ge zet. De jacht wordt nog steeds voortgezet ter beveiliging van het apparaat der bezettingstroepen. in Neurenberg worden voor de Amerikaanse bezettingsrechtban ken twee a drie spionnageproces- sen per week gevoerd, waarbij dikwijls vier a vijf beschuldigden tegelijk verschijnen. Eén op de drie beschuldigden is een vrouw. De meesten hebben bekend de Russen en de Tsjechoslowaken gegevens te hebben verstrekt over Amerik. wapens, troepenpo sities, voorraadplaatsen en agen ten van de contraspionnage- dienst. Zo verklaarde een 28-jari- ge Duitse wisselwachter, dat hij een Tsjechische spion het gehei me plan voor de evacuatie in ge- Val van nood van Amerikaanse gezinnen in handen had gespeeld. Overigens verklaren leden van de Amerikaanse geheime dienst, dat nog honderden communisti sche agenten in West-Duitsland werkzaam zijn. Het „Nieuwsblad van de Duitse soldaten" heeft de Verenigde Sta ten gecritiseerd om hun „slappe houding tegenover de communis tische spionnage". Volgens dit blad zijn in West-Duitsland naar schatting meer dan 50 communis tische front-organisaties werk zaam. Ook in andere Duitse pers organen wordt herhaaldelijk ver klaard, dat de communistische agenten „tieren als veldmuizen" in de Westduitse republiek. NED. HERV. GEM. Intrede Us. J. van der Graaff. Ds. J. van der Graaff, die het beroep naar de Ned. Herv. ge meente te Nieuwvliet heeft aan genomen, zal Zondag 26 Augustus a.s. in de middagdienst zijn intre- ds doen, na des morgens bevestigd te zijn door Ds. Fournier uit Oost burg. SCHATGRAVERIJ OP STRAND TE EGMOND. In de middaguren van Zondag 19 Augustus a.s. zal op het strand te Egmond „elkeen die daar een kleinigheid voor over heeft" kun nen graven naar een schat, die „ergens" onder het zand begraven ligt. Die schat bestaat uit een sier lijk gebeeldhouwde kist waarin honderd gulden en eigenlijk moet worden gesproken van schatten nog 100 busjes, over al op het afgezette strandgebied ingegraven, waarin bonnen, die de gelukkige gravers recht geven op waardevolle prijzen. Mocht niemand er in slagen de „grote schat" te vinden dan zal zij worden opgegraven en onder alle deelnemers worden verloot. Deze naar Amerikaans voor beeld nu voor het eerst in ons land georganiseerde schatgrave- rij gaat uit van het bestuur der St. Vincentiusvereniging te Alk maar. Op 13 Januari 1952 bestaat deze vereniging 100 jaar en zij wil bij die gelegenheid allen, die daar ge regelde steun genieten, bijzonder gedenken. Het Egmondse strand wordt a.s. Zondag o.a. door vlaggen, versiering en muziek tot een feestterrein gemaakt. WEDEROM INVALLEN IN HAAGSE SPEELCLUBS. De Haagse recherche heeft Za terdag j.l. omstreeks het midder nachtelijk uur wederom invallen gedaan in zes speelclubs in Sche veningen en Den Haag. Het ver moeden bestond namelijk, dat in deze clubs ondanks de waarschu wing van de Officier van Justitie nog roulette of baccarat werd ge speeld. Dit bleek echter niet het geval te zijn. De politie trof in elk dezer clubs slechts enkele personen aan, die een kaartje legden of al leen maar zaten te praten. Er werden geen verdere maatregelen genomen en niemand werd aan een nader verhoor onderworpen. DIEVEN OP DE VELUWE. De Noord-Veluwe wordt op het ogenblik onveilig gemaakt door een dief of dieven, die reeds in verschillende plaatsen inbraken verrichtte(n). Men heeft het spe ciaal op middenstandsbedrijven gemunt. In Doornspijk was dit het geval, in Hulshorst eveneens en in Nun- speet was het niet anders. In Nunspeet werd b.v. op zeer bru tale wijze ingebroken in een kap perszaak en bij een bakker in het centrum van het dorp. DE VOGELS GEVLOGEN. In Hierden nabij Harderwijk verdween plotseling een zwaluw- ouderpaar uit een nest met drie jonge zwaluwen. Een mannetjes- mus merkte de hongerende klein tjes op en nam de zorg voor de zwaluw-weesjes op zich. Zij voe len zich best bij deze pleegvader, die regelmatig voedsel komt aan dragen. DRIEJARIG JONGETJE GEDOOD. Het driejarige jongetje P. A. H., wonende in de Amsterdamse straat te 's-Gravenhage, stak deze straat Maandagochtend over. Hij werd overreden door een montagewagen van de H.T. M. en is ter plaatse overleden. INBREKER MET ƒ10.000 ER VANDOOR. Een inbreker, die vermoedelijk goed bekend is met de gang van zaken ter plaatse, heeft Zondag avond om kwart voor elf, toen het café Badhuis aan de Huizer- weg te Bussum in vol bedrijf was kans gezien aan de achterzijde een deur te forceren en de ach terkamer binnen te dringen. Hij brak een bureau open en nam hieruit een bedrag van tiendui zend gulden weg. Van de dader ontbreekt ieder spoor. In de Mosterdpotsteeg te Am sterdam trof een surveillerend agent een man aan, die een overi gens natuurlijke handeling ver richte, welke bij politieverorde ning is verboden. De man gaf voor Limburger te zijn en Jan Visser te heten. De agent ver trouwde de mededelingen echter niet en nam hem mee naar het bureau. Na een nauwkeurig on derzoek bleek de man Wulf te heten en een vluchteling uit Oost- Duitsland te zijn. In Rostock was hij sportleider van de „Volkspolizei" geweest. Hij werkte sinds 1 Augustus als dokwerker in de Amsterdam se haven. Hij had zich als Zwit ser uitgegeven. De vreemdelingenpolitie heeft zich thans over Wulf alias Visser ontfermd. NIEUWE OPVOUWBARE VERPAKKINGSKISTEN. Na jarenlang experimenteren blijkt een nieuwe Nederlandse vinding op het gebied van op vouwbare verpakkingskisten in de praktijk succes te hebben. De Voorburgse constructeur M. van Capellen heeft diverse octrooien gekregen op een staal-houtcon- structie, die door het verpak kingsinstituut T.N.O. bijzonder deugdelijk is bevonden. In inge klapte toestand neemt deze kist een zevende deel van het nor male volume in. Gestreefd is naar een zodanig hechte con structie, dat de kist in combina tie van staal en triplex, hoewel geheel ongespijkerd, gedurende vele jaren een groot draagvermo gen behoudt. Hoewel het eigen gewicht betrekkelijk gering is, is gezord voor een zo groot mo gelijk beschermend vermogen ten behoeve van de inhoud. Een bij zonderheid is, dat deze „Mar- vac"-kist, die in vele maten ge maakt wordt, geen losse onder delen noch uitstekende delen heeft. In opgevouwen toestand geven de Spoorwegen aanzienlijk re ductie bij verzending. Grote be drijven op het gebied van tex tiel, aardewerk, electrotechnisch materiaal, televisie-apparaturen enz. experimenteren op het ogen blik voor spoor- en zeevracht met deze nieuwe Nederlandse constructie op het gebied van op vouwbare groot-verpakking. De „Marvac'-kisten worden door de K.V. Nationale Staalin dustrie te Helmond in serie ver vaardigd. Spoedig was het gat, dat de Sir. dar gegraven had, groot genoeg om zijn magere gestalte door te laten. „Ik ga even op verkenning uit", zei de Sirdar voorzichtig. „Als de kust veilig is kunnen de Effedi's mij volgen". Maar de kust was niet veilig. Nauwelijks stond de Sirdar bui ten, of twee wachters, die de ron de dederf, richtten hun voorwe reldlijke geweren op hem. „Wat betekent dit dolle gra ven" vroeg een hunner. „Zift ge een getrouw volgeling van de profeet?" vroeg de Sirdar plechtig. „Zeker zijn we dat", antwoord de de wachter. „Maar wat betekent dat gra ven" „Hier wordt een graf gegraven voor de vijanden van de profeet", zei de Sirdar en stak bezwerend zijn arm in de lucht. „De edelgestrenge grootvizier heeft daartoe opdracht gegeven" „De grootvizier!" bromden de wachters, „dan moet het graf wel heel goed zijn en als het voor de vijanden van de profeet is, is het nog beter en als het niet voor ons is, is het best". WOENSDAG 15 AUG. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 7.50 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; f.30 Waterstanden; 10.00 Cause rie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Gram.; 10.35 Voor de vrouw; 11.00 Gram.; 12.00 Orgel; 12.30 Mededelingen; 12.38 Piano; 12^55 Kalender; 13.00 Nieuws; 13.15 Orkest; 13.45 Gram.; 14.00 Cause rie; 14.15 Gram.; 15.00 Vragenbe- antwoording; 15.30 Voordracht; 15.40 Voor de jeugd; 16.35 Vbor de zieken; 17.15 Orkest; 17.45 Re geringsuitzending; 18.00 Nieuws; 18.15 Orkest; 18.45 Causerie; 19.00 Accordeon; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nieuws; 20.05 Com mentaar; 20.15 Dansmuziek; 20.35 Hoorspel; 22.30 Joods halfuur; 23.00 Nieuws; 23.15 Orgel; 23.3o Gram. 'HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.18 Gew. muziek; 8.45 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Piano; 11.30 Ensemble; 12.00 Or kest; 12.30 Mededelingen; 12.33 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Re portage; 13.20 Piano; 13.50 Gov. muziek; 14.15 Gram.; 14.45 Voor de meisjes; 15.00 Orkest; 16.15 Voor de jeugd; 17.00 Gram.; 17.30 Kwartet; 18.00 Koor; 18.30 Ork 19.00 Nieuws; 19.15 Piano; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws; 10.05 Koor; 21.15 Causerie; 21.30 Lich te muziek; 22.00 Causerie; 22.10 Koor; 22.30 Gram.- 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Septet; 23.35 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.32 Lichte muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.30 Voor de soldaten; 14.00 Opera; 15.00 Oratorium; 16.35 Gram.; 17.30 Causerie; 18.30 Causerie; 19.00 Nieuws; 19.30 Nieuws; 20.00 Orkest; 21.00 Ac tualiteiten; 21.15 Causerie; 22 00 Nieuws,- 22.15 Opera; 23.00 Nws.; 23.05 Verzoekprogramma. 5 regels 75 cent ct.; minimum pe. immer, ef: Adres meer namiddags 2 um iterdags 11 uur ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN pp onder op 25 .27 >.28 j.30 werk. De mensen kregen slechts 4 tot 48 uur tijd om zich gereed te maken. Zij mochten alleen 't allernodigste meenemen en noch voor ouden van dagen noch voor pas geboren babies of zieken werd een uitzondering gemaakt. Volgens MacCormac zijn veel ooen ook net BoeKarestuonau- kanaal, de nieuwe hoogovenbe- drijven te Duanpentele in Honga rije, die in Tsjecho-Slowakije ten O. van Kosice in Oost-Slowakije en de uitbreiding van het hoog- ovenbedrijf te Vitkowitz in Tsjecho-Slowakije op de linker oever van de Oder. V/ OU w-w u ssie voor de neu- door Joy werd de vergadering, 1 op de beschuldi- enstander, dat de tbben geschonden. voorstel tot het :n gemengde sub- ilst in het bijzon- ng van een gede- e commissie door ities. De subcom- taak hebben aan doen betreffende n uit de huidige en. Elk der beide zou ten hoogste kers, waaronder i hebben. IINISTER OVER nse minister van imball, heeft tij sconferentie ver- ien de wapenstil- igen in Korea edreiging „een iging" van een Sowjet-Russische ot de oorlog gro- de bedreiging van communistische nderzeeboten vra- ndstof in verhou- ernietigingspoten- iigen, aldus Kim- humacher, leider itse sociaal-demo- si tie) partij, heeft >en persconferen- dat wanneer het in zijn huidige g zou worden ge- u verlenging van kolentekort van 50 jaar zou bete- grote vergissing de organen van an een groter in- aa mhorigheidsge- eken clan het ge- - het Ruhrgebied. icher was er geen ijzing, dat de ge- ezagsorgaan wer- ntbinden als het van kracht werd. lauer had alleen gedaan. Schu- de samenstelling ezagsorgaan voor m, zoals omschre- irag, zodanig dat i de steenkoolver- erd zouden zijn. nd de voornaam- oducent was, be- lat het plan-Schu- deel zou werken, he leider zeide (tijdige ratificatie te zijn. maand zal het •lement het ratifi- in tweede lezing de eerste lezing 1 de sociaal-demo- :n, die nagenoeg ing neerkwamen, mocraten zouden, parlement de vol- weer bijeenkomt, r de kwestie van trachten uit te ingskosten betrof umaeher, dat de ieerden rekening en met de Duitse de woningbouw, ;n en de pen- :eide nieuwe ver in „nationale en noodzakelijkheid" 4e van de Duitse e verdediging be- e tegenstellingen bondsregering in onoplosbaar. len van de „Bess" rkatze", een .boot iterpolitie te Esb- ■ken aangekomen, overlevenden van p Pièrre Clemant lij zijn verloofde, eis naar Noorwe- maakte, voor zijn :e golven bad zien 'ijl hij zelf op het 3. aan te doen ge le van de jonge pgepikt door de r „Lady" en ook eatze" aan boord doch dat men ook op Java actie dcende is het volk van de rege ring te scheiden. De correspondent van -Aneta te Medan meldt over razzia's aldaai nader dat niet 4 maar 3 Neder landers werden gearresteerd. Van officiële zijde weigerde men Behalve dit schip, zal ook de nieuwste anawinst van deze maat schappij', de „Rijndam", enige toeristenreizen maken. Voor deze trips, die van 8 December tot 16 Februari op het programma staan, is nog geen reisroute op gesteld. doden tengevolge van de aard beving tot bijna honderd geste gen. Vijf dorpen in de provincie Cankiri zijn verwoest. Cankiri is een stad en een provincie in N. Turkije, ongeveer tachtig km van Ankara verwijderd. Veel vee is verloren gegaan. srenomeii. DE „VICTORIA REGIA" BLOEIT. Gisteravond is de bloem van de Victoria Regia in de Amsterdam se Hortus Botanicus tot volle wasdom gekomen.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 3