Wes Kru UIT DE PROVINCIE Het huis zonder sleutel De snelle aanwas van 't medische corps ovc Gezag Twee kapitale boerderijen en een schuur in brand IN 1959 TE VEEL ARTSEN IN NEDERLAND? BRILLEN VAN PLASTIC Tijdens eei conferentie b selier Bluche uit het gezag Blucher, t West-Duitsla bijeenkomst tengewoon n ARRESTATIES II NIEUWE ANTITANKGRANAAT TERNEUZEN. AXEL. BRESKENS GROEDE. MIDDELBURG. RETRANCHEMENT. SLUISKIL. SLUIS. WESTDORPE. IJZENDIJKE. Kwaliieiisonderscheiding van margarine De crisis in de Indische congrespar'ij Onbeperkte garantie Geruisloos Veel belangstelling voor het winterfruit AGENDA Hij deelde mee, orgaan met alge uitgezonderd Duil Duitse verzoek om het verplichte voor West-Duits huidige kwartaal van 6.200.000 tot Blücher verkla; Duitsland door fo besluiten van anc risch achterland had verloren en n en uitvoer aanzie groten om in level ven. Dit was niet de industrie werd een ernstig gebre dus Blücher. Hij zei, dat ter' land gedwongen x lioen ton kolen voeren, het door noodzaakt was uil in te voeren, die d zo duur waren. 1 een eerlijke verö Westeuropese lan ten van deze inv- nalisatie zouden nen worden veria pese economie in steund. Blücher zei da mogelijkheid ove gezagsorgaan te landen van het o rijk, Engeland, d( ten en de drie B stonden op de Düsseldorf eensg West-Duitsland. Blücher heeft hoge commissaris dat zijn dreigem internationale ge: het Ruhrgebied betrekking had Naar uit Bue vernomen, heeft politie 20 person die verantwoorde] acht voor de spoorwegen. Drie der gearre bij de spoorwegei Horizontaal. 1. vermetele; 8. mo 10. gelden; 10. g< 12. genre; 14. rei 18. hangen; 19. ten; 23. liga; 24 ven; 26. rendiere 31. piano 33. ger 36. Madonna; 31 den; 40. Deo; rekening; 47. vei Er Is in de laatste tijd een bij zondere studie gemaakt van de vooruitzichten voor de thans aan komende studenten in de medicij nen. De resultaten van deze studie zijn voor hen niet bijzonder roos kleurig. Op grond van nauwkeurige bere keningen en ramingen kan wo— den aangenomen, dat op het tijk. stip, waarop de jongelui, die thans gaan studeren, tiun studie zullen hebben voltooid, zij een aantal artsen in functie v.nden, dat aan merkelijk groter is dan voor een goede geneeskundige voorziening van de bevolking nodig is. Wanneer men met de deskundi gen op dit gebied aanneemt, dat een zodanige voorziening kan worden verstrekt door 4 huisart sen, 3,3 specialisten en 1,3 amb tenaren (hoofdbetrekking) per 10.000 inwoners, tezamen 8,6 art- son per 10,000 inwoners, dan moet men op grond van de berekening tot de conclusie komen, dat in '59 niet minder dan 9,5 artsen per 10.000 inwoners ter beschikking zullen staan. In de kringen, welke recht streeks by de zorg voor de volks, gezondheid zijn betrokken, maakt men zich over deze ongekend snel le aanwas van het medische corps zorgen. Htet is een bekend feit, dat door de snelle uitbreiding van het zie kenfondswezen in de veertiger ja- len een groot aantal nieuwe art sen werk heeft kunnen vinden. Het is echter niet te verwach ten, dat eenzelfde omstandigheid zich in de toekomst nog eens zal herhalen en het is zeer onwaar schijnlijk, dat een zo snelle aan was van het medische corps zon. dei spanning en ernstige be- staansmoeilijkheden kan verlopen, nog geheel afgezien van de vraag', of de Nederlandse gemeenschap in staat zal blijken 9,5 artsen per 10.000 inwoners, verdeeld over huisartsen, specialisten en ambte naren, een redelijk -bestaan te verschaffen. Dit aantal brengt met zich, dat de behoefte aan artsen in dé ja ren 1959-1965 beperkt zal blijven tot vervanging en nieuwe vesti ging in verband met de bevol kingstoeneming. In deze behoefte kan worden voorzien door jaar lijks 500 ingeschreven studenten. Aangezien in de laatste 3 jaar dit aantal belangrijk hoger was, iian worden verwacht dat, indien de toeloop niet vermindert, de artsen, die in 1959 en volgende ja ren het beroep zullen intreden, het verre van gemakkelijk zullen krij- gen. Zij, die deze studie uit roeping beginnen en die de beroepsuit oefening in de eerste plaats zien als het clienen van de tnedemens, ehoeven zich door deze omstan digheden niet te laten afschrik- ken, hiaar zij, die dit beroep zien ais een middel tot materiële wel -itand, kunnen beter een andere loopbaan kiezen^ aldus het mini sterie van Sociule Zaken. De westelijke geallieerden heb ben een nieuwe Canadese anti- tankgranaat goedgekeurd, die nog doeltreffender werkt dan de bestaande, zo heeft de Canadese minister van defensie Brooke Claxton meegedeeld. Met de pro ductie is reeds begonnen. De gra naat zal tot de standaarduitrus ting gaan behoren. Brillenglazen van plastic zijn vervaardigd door een Britse fa brikant. Sinds de oorlog is er grote voor uitgang gekomen in de vervaar diging van het materiaal „Trans- pex", dat voor evenveel doeleinden gebruikt wordt als glas, slechts half zo zwaar i? en nu ook wordt aangewend voor gekleurde, ellip tische, dubbel focus en vele ande re soorten lenzen. Lenzen gemaakt van transpex zijn minder breekbaar dan die van glas. Vandaag de vlaggen uit! Ter gelegenheid van het bezoek dat de Comm.ssaris der Koningin vandaag aan Terneuzen zal bren. gen, dringt de burgemeester er bij de bevolking op aan zoveel moge lijk de vlaggen uit te steken. Wie had de mooiste étalage? Gisteravond kwam de commis sie uit de Winkeliersvereniging bijeen tot het vaststellen van de 10 prijswinnaars, die het best ge raden hadden naar de officiële uitslag van de gehouden étalage- wedstrijd en die elk een prijs van f 10 in ontvangst kunnen nemen. De gelukkigen zijn: W. de Groote, Pr. Mauritsstraat; Mevr. J. Ver- ccuteren-Duerinck, Bylocquepl. F. den Engelsman, Bylocquestr. F. Vercouteren, BylocquepleinJ. van de Velde, Oudenweg; M. P. C. Wondergem, Nieuwstr.; Mevr. Zondagavond omstreeks half tien is door nog onbekende oor zaak brand uitgebroken in de kapitale boerderij van de land bouwer A. Jeuken te Leuth (ge meente Ubbergen-Beek) bij Nij megen. De brandweer van Ub bergen-Beek rukte onmiddellijk uit en de brandweer van Nijme gen werd ook gealarmeerd. De Nijmeegse brandweer nam met groot materiaal aan het blus- singswerk deel. De brand is daarna overgesla gen op de kapitale boerderij van W. Jeuken, een broer van A. Jeu ken. Deze boerdreij ligt op een afstand va» ongeveer Ï4 kilome ter van de boerderij, waarin de brand ontstond. De tweede brand werd omstreeks 10 uur ontdekt. Enige tijd later geraakte ook een kapitale schuur, eigendom van de landbouwer Damen, in brand. Deze schuur, die nog niet geheel was afgebouwd, ligt op een afstand van 1 km van de boerderij van W. Jeuken. Beide boerderijen brandden om half één nog. De brand in de schuur had men toen bedwongen. De schade bedraagt ƒ150.000 ƒ200.000. Het vee is gered, maar de oogst en de landbouw werktuigen zijn door het vuur vernield. De boerderijen waren verzekerd. De Nijmeegse brandweef en de brandweer van Ubbergen-Beek zijn er in geslaagd de woonhui zen van de landbouwers A. Jeu ken en W. L. Jeuken te behou den. De grote veldschuren en de aan het woonhuis grenzende schuren brandden geheel uit. Ook de schuur van de familie Damen is vernield. De boerderij van A. Jeuken, die in de oorlog was verwoest, was kort geleden weer opge bouwd. Omtrent de oorzaak van de brand wordt door de rijkspolitie een onderzoek ingesteld. Hoe het vuur zich van de eerste boerderij aan de andere heeft kunnen mee delen, zal ook een nader onder zoek moeten uitmaken. De drie boerderijen lagen in een grote driehoek, ongeveer 1 km van el kaar. Kwaadwilligheid bij de boer derij branden? Burgemeester Mr. P. M. A. Sassen van Ubbergen-Beek zeide rekening te houden met de mo gelijkheid dat er met betrekking tot de boerderijbranden in Leuth en Erlekcm misdaad in het spel is. De branden zijn z.i. zeer waar schijnlijk door enige kwaadwil ligen gesticht. De groepscomman dant van de rijkspolitie stelt een onderzoek in naar de eventuele daders. Vast is komen te staan, dat de branden in, de boerderijen van W. Jeuken en G. Damen niet veroorzaakt kunnen zijn door het overwaaien van vonken, daar de wind een andere richting had dan die waarin de vonken in dat geval zouden zijn gewaaid. Eén uur na de brand in de boerderij van A. Jeuken brak het vuur uit in de boerderij van zijn broer W. Jeuken en in die van de heer G. Damen. Tegelijkertijd werd een brand gemeld in een hooiberg in de nabije gemeente Millingen. Deze brand kon in de kiem wor den gesmoord. P Vereijzer- v. d. Velde, Pr. Mau ritsstraat; P. Vereijzer, Pr. Mau ritsstraat; B. H. van Deursen, Ka naaldijk en Marianne Smies. Club vlag V.V. Axel. De supportersver. A.S.V. heeft het initiatief genomen ter gele genheid van het 40-jarig jubileum der V.V. Axel met medewerking van vele sportliefhebbers deze een nieuwe clubvlag aan te bieden. De vlag is uitgevoerd in oranje- wit, die diagonaal gescheiden zijn. In de linkerbovenhoek staat het Axelse wapen; in het midden van de vlag staat met blauwe letters V.V. Axel, gevolgd door een oran- jestrook. In de rechter beneden hoek bevindt zich een voetbal met dc- oprichtingsdatum 23 Juni 1911. Deze vlag zal op de jubileum avond der V.V. Axel worden aan geboden. Geslaagd. Bij het te Breda gehouden exa men voor lingerie, slaagde mej. A. Verduijn uit Btreskens. Vismyn, Visaanvoer op de vismijn in de week van 5 tot en met 11 Aug. 1541 Kg bot, 37 tot 16; 1023' kg schar, 59 tot 16; 2368 kg schol (klein middel), 59 tot 18; 1222 kg tong (klein middel), 146 tot 98; 14 kg tarbot, 163 tot 89; 30 kg binnenland garnalen 127; 3955 kg exportgarnalen 265 tot 80. De Benelux-week. Het staat wel vast dat de Bene. Iux-week in Groedc een succes is geworden. In de afgelopen week hebben 'n groot aantal bezoekers ondanks de ongunstige weersomstandighe- den een 'bezoek aan Groede ge. bracht. De beide tentoonstellingen trok ken veel belangstelling. Dit is dan ook de reden dat het bestuur van de V.V.V. besloot het openlucht bal, dat vorige week wegens het slechte weer zo weinig belangstel ling trok, alsnog over te doen. Jammer genoeg heeft het weer de organisatoren opnieuw in de steek gelaten. De toren en het marktplein wa len schitterend verlicht, terwijl tal van étalages fleurig waren versierd, hetgeen er niet weinig toe bijdroeg het dorp een feestelij ke aanblik te geven. Eerste wegwijzer voor Walcheren onthuld. De Commissaris der Koningin, Jhr Mr A. F. C. de Casembroot, heeft gisteren in tegenwoordig heid van een groot aantal auto riteiten, onder wie de hoofdinge nieurs van de rijkswaterstaat en de provinciale waterstaat in Zee land, alsmede verscheidene bur gemeesters van Walcherse dor pen en vertegenwoordigers van de A.N.W.B., te Westkapelle de eerste nieuwe wegwijzer onthuld voor herverkaveld Walcheren. Deze eerste paal is een onder deel van een geheel nieuw weg- wijzemet, waarover Walcheren dezer dagen de beschikking krijgt en dat geheel wordt aangepast aan de na de oorlog veranderde situatie. Voordat de Commissaris de onthulling verrichtte, werd het woord gevoerd door de heer A. G. M.Boost, directeur wegen en verkeer van de A.N.W.B., die in zijn rede herinnerde aan de grote offers, welke Walcheren heeft gebracht ter wille van de vrijheid. Vervolgens onthulde de commissaris de wegwijzer, die bedekt was met de vlag van de A.N.W.B. De nieuwe paal draagt een schild met de Zeeuwse wa penspreuk „Luctor et Emergo". Jhr De Casembroot noemde in zijn rede het aanbrengen van het nieuwe wegwijzernet op Walche ren een verheugende stap voor waarts naar het algeheel herstel van het Zeeuwse eiland. De regen als spelbreker. Tengevolge van het slechte weer kon de opvoering van het openluchtspel „Stefan Borkos" in de schans Nassau Zaterdagavond niet doorgaan. Daar wel gebleken is, dat hon derden toneelliefhebbers uit ge heel Zeeuws-Vlaanderen, België en vele vacantiegangers belang stellen in dit evenement, heeft men de uitvoering naar a.s. Za terdag verschoven. Ongeval. Bij het bouwen van een hangar viel de heer Lauret van een lad der, waarbij hij een schouderblad brak. Hij werd in het ziekenhuis te Oostburg opgenomen. Licht in de duisternis. Tot nu toe brandden de straat lantarens in onze gemeente al leen in de winter. Dit levert in de zomermaanden moeilijkheden op, vooral voor de toeristen. Thans is besloten de lantarens ook op zomeravonden te laten branden. De kermis. Morgen staan we in Sluiskil weer voor de jaarlijkse kermis. Was dit in vroegere jaren een grote gebeurtenis, de laatste ja ren is het veel geluwd. Enerzijds is dit te wijten aan de weinige kermisattracties, anderzijds aan de beurzen, die in deze dure tijd geen grote uitgaven toelaten. De goedkoopste en misschien wel de gezelligste attractie vindt heden middag plaats, n.l. de volksspe len. Wanneer het weer wil mee werken, zal er in de Middenstraat een gezellige drukte heersen. In de straten zijn luidsprekers aan gebracht, waardoor de verrichtin gen overal te volgen zullen zijn. Waardevolle prijzen zijn er te ver dienen. In de laatste ploeg, waar in deelnemers kunnen starten boven de 30 jaar, zal in verschil lende etappes de gele trui worden verreden, welke bereids door een sportliefhebber is geschonken. In tegenstelling met een vorig be richt zullen de kermisattracties aan de brug worden opgeslagen. De exploitanten voelden er weinig voor hun tenten in de Spoorstraat op te slaan. De kindermolen komt voor de bunker op het stations plein. Een slechtere plaats, ge zien het grote verkeersgevaar, had men niet kunnen bedenken. De duivenmij organiseert een koers uit Moescroen, terwijl de handboogmij ,,De Herleving" een schieting organiseert op de staan de wip. Natuurlijk zijn er diverse dansgelegenheden, verzorgd door goede orkesten. Indien het weer ons gezind is, zullen er stellig ve len een kijkje komen nemen. Stille omgang. In het parochiehuis zal men Za terdagavond in een oprichtings vergadering trachten te komen tot een kern die zich ten doel stelt deel te nemen aan de jaarlijkse Stille omgang, welke in Amster dam plaats vindt. Blijkens de stemmen, die hier en daar opgaan zal er wel animo voor bestaan. Deviezenovertreding. Nog steeds worden verschillen de Nederlanders betrapt bij bun poging tot frauduleuss uitvoer van Nederlandse en buitenlandse be taalmiddelen. De douane alhier nam op een S-tal Nederlanders 127 en 4250 Belgische francs in beslag. Deze geldmiddelen waren niet voor uitvoer aangegeven of ge dekt door een deviezenvergunning. Er is proces-verbaal opgemaakt. Een botsing. Toen gisterenmiddag te 2 uur de heer Dhert alhier met zijn Chevrolet het terrein van de bier brouwerij Van Waes-Boodts wilde oprijden, kwam met grote vaart uit de richting Sas van Gent een vertegenwoordiger van de vlees- warenfabriek Linthorst in een „Minor" aangereden. Doordat de heer Dhert reeds op het rechter gedeelte van de weg was om door het ijzeren hek het terrein van de bierbrouwerij op te rijden, moest de bestuurder van de Mi nor uit alle macht remmen om een aanrijding te voorkomen. Hierdoor schoot de Minor naar links, raakte even de Chevrolet en botste vervolgens op het ijze ren hek, om daarna nogmaals de Chevrolet te raken en dan voor de tweede maal op het ijzeren hek te rijden, waarna de Minor tot stil stand kwam en de bestuurder zijn zwaar beschadigde wagen kon gaan bekijken. De Chevrolet werd slechts lient beschadigd. Persoon lijke ongelukken bleven gelukkig uit. Uurwerk aangebracht. In de nieuw gebouwde toren van de R. K. kerk is een elec- trisch uurwerk aangebracht. De wijzerplaat, welke aan drie kan ten is aangebracht is des avonds verlicht. Vanaf de bevrijding was IJzendijke van uurwerk ver stoken gebleven. Verkoping. Het herenhuis geveild namens de Erven J. Temmerman, werd voor 11.000 gekocht door de Z.Eerw. heer De Grau. Van de zijde van de ondervak. groep margarine-fabrikanten is ons meegedeeld dat het niet in de bedoeling van de margarinefabri kanten ligt binnenkort een ge ring percentage aardappelmeel aan de margarine van de lagere prijsklasse toe te voegen. Wel overwegen de fabrikanten een kwaliteitsonderscheiding van de twee prijsklassen. Er Is nog geen plan uitgewerkt. In de ondervakgroep margarine fabrikanten houdt men zich voor lopig nog bezig met de vraag op welke wijze de margarine op con troleerbare wijze in twee prijs klassen kan worden ingedeeld. Ter bescherming van de consu- ment zouden de officiële keurings instanties dan de margarine inde len in prijsklasse 1: zuivere mar garine; prijsklasse 2 (goedkopere soort): margarine met een z.g. verklikkers stof. Nadrukkelijk werd ons verklaard dat de kwaliteit van de magarine van goedkopere soort geen wijzi ging zal mogen ondergaan. Wan neer de ondervakgroep een plan heeft vastgesteld zal dit voor ver krijging van een margebeschik. king aan de officiële regeringsin stanties worden voorgelegd. Een margarinefabrikant zei ons dat er verscheidene middelen be staan om een kwaliteitsonder, scheiding mogelijk te maken, zon. der dat de voedingswaarde of vet gehalte van de .margarine minder werdt. In Italië bijvoorbeld is de ver werking van aardappelmeel in margarine van de laagste prijs klasse wettelijk voorgeschreven. Het is gebleken dat deze met aardappelmeel verwerkte marga rine niet slechter is. Waarnemers te New Dehli ach ten het waarschijnlijk, dat een compromis-oplossing zal worden gevonden voor de crisis in de leiding der Indische Congrespar tij, die is ontstaan door het be danken door premier Nehroe voor zijn lidmaatschap van het werkcomité. Het verluidt dat Nehroe een andere samenstelling wenst van zowel het werkcomité als van de centrale verkiezings- raad. De centrale verkiezingsraad heeft de verantwoordelijkheid voor de verkiezingscampagne der Indische Congrespartij bij de komende verkiezingen. Zoals ge meld, heeft Nehroe ook voor het lidmaatschap van deze raad be dankt. OP Dl VCtlNf. door EARL DERR B1GSERS Vertaling van P. Oreille 47) Nadruk verboden. „Ja, hij heeft het mij gegeven", gaf zij toe. „Het enige geschenk, dat ik ooit van hem gekregen heb. Zo te zien heeft mevrouw Noach het in de ark gedragen. Toch wel mooi." ,,U hebt dus gisteren meneer Winterslip niet bezocht?" drong John Quincy aan. „Toch is, vreemd genoeg, deze broche op de vloer gevonden, niet ver van het lijk." Zij haalde snel adem. „Zeg, wat ben je? Een stille?" „Dat niet", glimlachte Quincy. „Ik ben hier eenvoudig om u zo mogelijk te redden uit de handen van eh de stillen. Als u een goede verklaring geeft van de zaak, is het misschien niet nodig om er de aandacht van de politie op te vestigen." „O!" ze glimlachte. „Dat is mooi van u. Nu zal ik de waar heid zeggen. Dat van Vrijdag is niet waar. Ik heb hem gister avond gezien." „Zo. Waar?" „Hier. Meneer Winterslip gaf mij dat ding een maand geleden. Veertien dagen geleden kwam hij wat opgewonden bij me en zei, dat hij het terug moest hebben. Het was het enige, dat hij me ooit had gegeven en ik vond het mooi en die smaragden hebben waarde, dus, enfin, ik deed het niet dadelijk. Ik zei, dat ik er net een nieuwe speld aan liet maken. Hij bleef er om vragen, en gister avond kwam hij hier en zei, dat hij het hebben moest, dat hij me er iets anders voor in de plaats wou kopen. Hij wond er zich nog al over op. Eindelijk gaf ik het hem maar en hij is er mee weg gegaan." „Hoe laat was dat?" „Zowat half.tien. Hij was blij en aardig en zei, dat ik vanmor gen naar een juwelier mocht en uitzoeken wat ik wilde hebben." Zij keek John Quincy smekend aan. „Dat is het laatste wat ik van hem gezien heb. Het is de waarheid, waarachtig." „Dat vraag ik me af", zei John Quincy nadenkend. Zij kwam dichterbij. „Zeg, je bent een aardige jongen", zei ze, „het soort, dat een vrouw wat toegeeft. Je sleept me hier niet bij. Denk eens, wat het voor me zijn zou." John Quincy sprak niet. Hij zag tranen in haar ogen. „Je hebt waarschijnlijk dingen over me gehoord, maar ze zijn niet waar. Je weet niet, wat ik hier doorgemaakt heb. Een onbe schermde vrouw heeft nergens veel kans, maar hier, waar man nen uit de hele wereld komen aandrijven ik ben vriendelijk geweest, dat is alles. Ik had heim wee, ach God, wat een heimwee! Daarginds had ik het goed en toen ben ik met Bill Compton hier gekomen, en soms werd ik 's nachts wakker en bedacht, dat New York vijfduizend mijlen ver weg was, en dan huilde ik hem ook wakker. Toen kreeg hij het land - Zij hield op. John Quincy werd getroffen door de toon van echt heimwee in haar stem. Plotseling had hij toch wel medelijden met haar. „Toen is het vliegtuig van Bill verpletterd op de Diamantkop", ging zij voort, „en ik bleef alleen en ging onder. Ik had heimwee naar New York, naar mijn oude pension naar de troep, naar alles. Toen heb ik een paar partijen gegeven en de mensen gingen praten". „U had toch terug kunnen gaan", opperde John Quincy. „Dat weet ik waarom deed ik het niet? Ik ben het steeds van plan geweest, maar elke dag is hier net als de andere dag en ik kwam er niet toe maar eer lijk, als je me hier buiten laat, ga ik met de eerste boot naar huis. Ik krijg wel weer werk en Als je me hier maar buiten houdt. Je hebt een kans om mijn leven te verwoesten maar ik weet, dat je het niet doen zult." Zij drukte John Quincy's hand tussen de hare en keek hem sme kend aan door haar tranen heen. Nooit had hij zich zo onbehaaglijk gevoeld. Wild keek hij rond door de kleine kamer. Toen trok hij zijn hand weg. „Ik ik zal eens zien", zei hij en stond haastig op. „Ik zal er eens over denken." „Ik moet er over denken", her haalde hij. Hij keerde zich naar de tafel, juist bijtijds om de slan ke hand van de vrouw het juweel te zien grijpen. „Ik neem de bro che mee", voegde hij er bij. Zij keek naar hem op. Plotse ling wist John Quincy, dat zij co- medie gespeeld had, dat zij op zijn gevoel had gewerkt en weer voelde hij een hete bloedstroom naar zijn hoofd stijgen, die golf van woede, die hij ook in de hall van Dan Winterslip had gevoeld. Tante Minerva had voorspeld, dat hij met vrouwen van dit slag niet kon omgaan. Nu, hij zou het haar dan eens tonen haar en de hele wereld. „Geef mij die broche", zei hij koel. (Wordt vervolgd.) De notarissen in de Betuwe en in het Land van Maas en Waal verkochten voor hun opdracht gevers in de afgelopen week het winterfruit aan het hout. De belangstelling was hiervoor zeer groot. Verscheidene perso nen, die ieder jaar onder de pachters gerekend konden wor den, slaagden er niet in een boomgaard te bemachtigen om dat anderen hen voor waren ge weest. Er waren percelen bij die voor 9, 10 en zelfs 15.000 gulden verpacht werden. De prijzen van de verschillen de variëteiten waren: Goudrei- nette gemiddeld 45 gulden; pe ren ƒ3,505,50 per kist (25 kg) op het hout. Bijzonder mooie Goudreinette brachten 2025 ct. per kg en Claps Favoriet 2530 ct. per kg op. HEDEN: TERNEUZENLuxor Theater, 8 uur: Biosc.-voorst. „Vreemde ontmoeting". AXEL: Feestweek: Het Cen trum, 8 uur: Biosc.-voorstelling „De dijk is dicht". MORGEN: TERNEUZENLuxor Theater 20.00 uur: Biosc. „Vreemde ontmoeting". AXEL: Feestweek: 15.00 uur: Grote optocht; 20.00 uur: Mu zikale wandeling door plaatse lijke muziekgezelschappen en 20.00 uur: Biosc. „Het Cen trum", „Tokio Yoe". Horizontaal. 1 menen; 13. plaat, j.,. mededinger; 20. waterdamp; 21. edel gas; 22. maand; 24. varkens moeder; 25. vrouw (Indon.); 27. plant: 28. rivier in Nederland; 29. uitholling in steen; 31. oude lengte maat; 33. jong hert; 35. gezet; 37. hetzelfde (afk.); 38. rund; 39. fa milielid; 40. goedgeefs. Verticaal. 2. zwijn; 3. Liefdegod; 4. reinigingsmiddel; 5. vreemdsoor- 10 groente; 11. grote kunstvaar digheid; 12. grensplaats; 14. mu ziekinstrument; 15. geneeskrachti ge plant; 16. slim persoon; 22. meeuw-soort; 23. zijrivier van Donau; 25. parasiet; 26. helper (Fr.); 28. het (Fr.); 30. zangnoot; 32. zangnoot; 34. een (Fr.); 36. standaardgewicht (afk.); 37. hij (Fr.) juffrouw Minerva kalm, „Als het iets van belang blijkt. Maar niets ter wereld belet ons om zelf eens op onderzoek uit te gaan vóór we er toe overgaan. Misschien geeft die vrouw een heel logische verklaring „Praatjes!" onderbrak John Quincy. „Uw kwaal is, dat u De vraag is nu maar, wie van ons is de verstandige, die het best geschikt is om haar te ondervra gen." „Reken mij niet mee", zei Amos dadelijk. „John Quincy?" De jongen dacht even na. Hij had het voorrecht gevraagd met slag vrouwen?" John Quincy voelde zich bele digd. Hij was een man en voelde, dat hij elke vrouw van ieder slag aan kon. Dat gaf hij ook te ken nen. Amos beschreef het huis van de weduwe als een klein vil laatje, verscheidene honderder dat soort. Toen ging de deur open en hij schrikte. Want de gestalte, die zich aftekende tegen het licht, was jong en slank, en het gezicht, dat hij vaag zag, was van een tere liefelijkheid. (Wordt vervoigd.) 16.00 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.19 Lichte muziek; 18.00 Gram.; 18 25 Kroniek; 18.30 Voor de sollat 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 19 5» Voordracht; 20.00 Orkest; 21 Gram.; 21.15 Orkest; 21.45 Act l'teiten; 22.00 Nieuws; 22.15 Vi zoekprogramma; 23.00 NieuV- 23.05 Verzoekprogramma.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 2