West-Duitsland en het Ruhrstatuut Het Britse plan te Teheran overhandigd De haven van Gent in 1950 Staking bij de „Lago" n ie Dewey van VERKLARINGEN De communisten wijken niet Engelse vlag aan de spits Sowjet l-Unie neemt deel aan conferentie in San Francisco De binnenlandse veiligheid der V. S. LOF VOOR HET NEDERLANDSE DETACHEMENT Wilde zwijnen op de Veluwe WEERSVERW ACHTIN G HOOGWATER. reniie van nacher „Bess' Frankerlng bt) abonnement: Terneuzen /ïrecteur-Hoo'dredacteur I. van de Sande .edactle-adres n'oordstraat 55-57 Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur Tel. 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 4,55 per kwartaal- Per week 37 cent. Losse nummers 7 cent DE VRIJE ZEEUW DINSDAG 14 AUGUSTUS 1951. 7e Jaargang No. 1805. Verschijnt dagelijks - N. V. v/b Firma P. J. van de Sande, Terneuaen. Rubriek Kleine Advertenties regels 75 ct; iedere regel met; 15 ct. Vermelding onder nummer Eu reau van dit Blad 15 cent meer Inzending advertenties tot te namiddags 2 uur. Advertentieprijs per mm 12 c!. minimum per advertentie 1,8' Een principiële wijziging van het Ruhrstatuut is Zondagavond via de radio geëist door de plaats vervangende West-Duitse rege ringschef dr Blücher. Blücher, die vorige week aan dr Adenauer ontslag vroeg als Duits vertegenwoordiger in het gezagsorgaan voor de Ruhr en die weigerde de zitting verder bij te wonen nadat was gebleken, dat het orgaan de Duitse wens tot vermindering van de kolen- export niet wilde inwilligen, heeft opideuw zijn protest doen horen tegen de handhaving van de kwartaalexport op 6.2 millioen ton kolen. Het feit dat deze ex port thans ook voor het vierde kwartaal onverminderd is vastge steld, heeft in West-Duitsland tot verontwaardigde protesten ge- ,eid- Zonder een wijziging van het Ruhrstatuut geloofde dr Blücher niet, dat het Ruhrorgaan zijn taak nog verder kan vervullen. De nieuwe situatie had volgens hem aangetoond dat ingrijpende veranderingen nodig waren. Niet alleen moest er een be roepsinstantie komen, doch daar naast wilde hij de zes niet-Duitse leden, de drie Westelijke bezet ters en de Beneluxgroep, dezelfde verplichtingen tot openlegging van hun kolensituatie opleggen als Duitsland. Ofschoon Blücher nogmaals zeide dat zijn terugtreden slechts zijn persoon en niet de bonds republiek betrof, sprak hij als zijn overtuiging uit, dat zolang de bepalingen voor het orgaan niet gewijzigd zijn, „een ver tegenwoordiger van de Duitse re gering niet kan meewerken". Omtrent dr Adenauers persoon lijke instelling ten opzichte van de verdere Duitse medewerking Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft medegedeeld, dat de Sowjet-Unie de uitnodiging om de conferentie over het Japanse vredesverdrag bij te wonen, heeft aanvaard. De conferentie zal op 4 Sep tember te San Francisco begin nen. De woordvoerder van het State Department, McDehmott, wilde geen commentaar leveren op het Sowjetrussische besluit om aan de conferentie, waarvoor 49 lan den zijn uitgenodigd, deel te ne men. Hij zei, dat de voorbereidingen voor de conferentie bevredigend verlopen en dat volledige deelne ming wordt verwacht. Tot nu toe hebben 24 landen te kennen gege ven, dat zij aan de conferentie zullen deelnemen. De Sowjet-nota, waarin de uit nodiging wordt aanvaard, geeft geen aanwijzing of de Sowjet-re- gering het vredesverdrag zal on dertekenen. in het orgaan is nog niets be kend. Het wordt niet onmogelijk geacht, dat de nieuwe spanning tussen Bonn en het internatio nale Ruhrtoezicht onderdeel van een reeks van nieuwe con flicten tussen Bonn en de Weste lijke geallieerden ook de veel omstreden regeringscoalitie op nieuw op de proef zal stellen. De leider van de „Duitse partij de derde regeringspartij, dr Müh- lenfeld, heeft in een bespreking met de vice-kanselier de opvat ting vertolkt, dat de houding van het Ruhr-orgaan en dr Adenauer zo na aan het hart liggende ratifi cering van het plan-Schuman in gevaar moet brengen. De hard nekkige houding van het Ruhr orgaan toonde volgens dr Müh- lenfeld „welk risico men nam wanneer bij de uitvoering van het plan-Schuman eenzelfde geest als die van het Ruhr-orgaan tot uiting zou komen." De twee regeringspartners van dr Adenauers partij hebben van hun groeiend wantrouwen jegens de regeringschef doen blijken, toen deze in zijn vacantieoord een afvaardiging van het vakverbond ontving. Zij hebben in een tele gram aan Adenauer gezegd, dat zij -van de kanselier verwachtten, dat hij geen nieuwe verbintenis sen tegenover het vakverbond zou aangaan. De vrees dat Adenauer in Zwit serland toegeeflijk zou zijn ge weest jegens de eisen van het vakverbond, is weggenomen door een verklaring van de voorzitter van het vakverbond, Chr. Fette, dat men het resultaat der bespre kingen met Adenauer niet al te optimistisch mocht beoordelen. Deze opmerking toont wel aan welke zware crisis de regering van dr Adenauer deze herfst te gemoet gaat. De leider van de oppositie, dr Schumacher, heeft het onrustige parlementsrecès onderbroken om zijn aanvallen op de regering te hervatten. Hij heeft daartoe het besluit van het Ruhr-orgaan dankbaar aange grepen. Ten eerste was de regering er volgens Schumacher niet in geslaagd de kolencrisis te over winnen, ofschoon prof. Erhard, de minister van economische za- ken, vorig jaar had verklaard dat deze crisis een kwestie van enige weken zou zijn. Naar Schu machers opvatting had de rege ring Adenauer zich aan de hou ding van het Ruhr-orgaan mede schuldig gemaakt door, zonder gelijkgerechtigd te zijn tot het or gaan toe te treden. „De geallieer den menen alles te kunnen door zetten, zolang deze bondsregering bestaat en haar parlementaire meerderheid functioneert", aldus Schumacher. Hij eiste „de tegen stand van het nationale zelfbe houd tegen het primitieve egoïs me der anderen". „De periode van het primitieve en lichtvaar dige optimisme moet voorbij zijn. De practijk van het Ruhr-orgaan is een duidelijke aanwijzing voor de voorgenomen practijk van het gezagsorgaan van het plan-Schu man", zeide Schumacher. „Het doel is zoveel en zo goedkoop mo gelijk kolen uit Duitsland te halen en daar zo weinig en zo duur mogelijk staal te laten pro duceren". Frankrijk, Holland en Luxem burg waren volgens Schumacher „de onverzoenlijkste tegenstan ders" inzake de kolenexport. Schumacher sprak van „landen die leven van het wegnemen der Duitse kolen". Ook woordvoerders van de Duitse staalindustrie en van de vakbond der mijnwerkers hebben zich op de scherpste wijze over de handhaving van de kolen- export geuit. Zij hebben vermin dering van de staalproductie, grotere werkloosheid en sociale onrust voorspeld. Volgens dr. Pothoff. de afge vaardigde van het vakverbond die dr Blücher in het Ruhr- orgaan vervangt, zal Duitsland in het vierde kwartaal een tekort van vijf millioen ton kolen heb ben, waarvan drie millioen door de import van de veel duurdere Amerikaanse kolen kan worden gedekt. Het werkelijke tekort zou vol gens Potthoff dus twee millioen bedragen, hetgeen vrijwel over eenkomt met het verlies door pro ductievermindering in de Ruhr- mijnen. De productie is daar in de laatste maanden dagelijks met 20.000 tot 30.000 ton gedaald. De voornaamste doelen van de we'reldatrategie van het Kremlin zijn iDe verovering van Duitsland en Japan", aldus verklaarde Thomas Dewey, gouverneur van de Ame rikaanse staat New York en can- didaat voor 't presidentschap der republikeinse partij op de jongste presidentsverkiezingen, op een door hem in de Nieulw-Zeelandsc hoodstad Wellington gehouden persconferentie. Gouverneur Dewey is Maandag per vliegtuig uit Australië in N.- Z-eeland aangekomen. Hij maakt een reis door de lan den in het gebied van de Stille Oceaan. „Het ontwerp-vredesverdrag met Japan is het resultaat van op uitmuntende wijze gevoerde on derhandelingen", zeide Dewey v erder. Hij vestigde er ook nog de aan dacht op dat er reeds in het ge- bied van de Stille Oceaan 5 oor logen woeden, namelijk in Korea, Indonesië, Malakka, de Phili-ppij- nen en Indo-China. „In deze oorlogen sterven dage lijks mensen en zij zijn allen hetzij door de communisten zelf, hetzij door voor hen werkenden opge zet", aldus Dewey. Richard Stokes heeft gisteren de Perzen een plan tot beëindi ging van het oliegeschil overhan digd. Perzische afgevaardigden zeiden later: „Wij geloven dat een accoord mogelijk is". De Perzen glimlachten bij het verlaten van de vergadering die 80 minuten heeft geduurd en haastten zich naar een gemeenschappelijke ver gadering van het kabinet en de oliecommissie, ten huize van pre mier Mossadeq. De Perzische minister van On derwijs Sandjabi, die deel uit maakt van de oliedelegatie, ver klaarde aan Reuter: „Na kennis te hebben genomen van Stokes voorstel zijn wij nog steeds opti mistisch. Hij (Stokes) heeft in grote lijnen een mogelijke over eenkomst geschetst. Er hangt I veel af van het invullen der de tails. Misschien zal het nodig blij ken Stokes om nadere bijzonder heden te vragen". Ali Sjaygan, een lid van de olie- commissie, zei na de vergadering van de afgevaardigden: „Over eenstemming moet mogelijk zijn op basis van Stokes' voorstellen". Stokes zei zelf: „Ik heb een schip te water gelaten ik ben verheugd". Aan verslaggevers deelde hij mede: „De afgevaar digden zijn overeengekomen dat de documenten in elk geval tot de volgende bijeenkomst geheim ge houden worden. Ik heb hen van daag de basis van een mogelijk accoord gegeven. Overeenstem ming over de voornaamste trek ken van een accoord zal de vol gende stap zijn". In het voorstel van Stokes er kent de Britse regering het prin cipe der olie-nationalisatie. „In de tweede plaats", aldus Stokes, „zal de Anglo-Iranian in Perzië ophouden te bestaan. Haar activa zullen tegen vergoeding aan de Perzische regering worden over gedragen". ,In de derde plaats zien wij al ler, de noodzakelijkheid in van eerlijke samenwerking om tot een doelmatige productie en afzet te komen. Deze samenwerking zal berusten op het recht van de Perzische staat om de exploratie en extractie van olie te beheren volgens de wet van 20 Maart". „In de vierde plaats, waarbij ik geen ogenblik toegeef dat er in het verleden politieke interventie is geweest, zullen door middel van een notawisseling tussen bei- do regeringen regelingen moeten worden getroffen om interventie in interne of politieke aangele genheden van Perzië door de op te richten organisatie te voorko men" aldus Stokes. De sub-commissie van de Ame rikaanse Senaat voor de binnen landse veiligheid heeft een rap port gepubliceerd over staatsvijqn- dige activiteit in de Ver. Staten. Het rapport verzoekt de pres., ütrengere maatregelen te treffen met betrekking tot de toelating van buitenlanders, die er van wor den verdacht zich met spioimage bezig te houden, met inbegrip van leden van diplomatieke missies uit landen achter ,,het ijzeren gordijn". Bovendien zou het ministerie var. Buitenlandse Zaken met de Ver. Naties besprekingen moeten voeren over afbakening van ge bieden waarin de bij de Ver. Na ties geaccrediteerde buitenlanders zich vrij kunnen bewegen". Niet alleen Limburg ontvangt de laatste tijd regelmatig bezoek van wilde zwijnen, ook de boeren op de Noord-Veluwe ondervinden veel last van deze onwelkome gasten. In een haverveld te El- speet wisten jagers en boeren 5 wilde zwijnen, die aan de te velde staande gewassen veel schade hadden toegebracht, te doden. ,De Noordzee is de meest be varen zee ter wereld en tevens een der drukste kruispunten van internationale handelswegen. Talrijk zijn hier de havens, die als zovele aanknopingspunten met het vasteland langs de Wesi- europese kust zqn aangelegd: Rotterdam, Hamburg, Bremen, Antwerpen, Duinkerken, Amster dam, Le Havre. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdag ochtend tot Dinsdagavond. Meer zonneschijn. Wisselend bewolkt met plaatse lijk nog enkele buien. Matige westelijke wind. Dezelfde of iets hogere temperaturen dan giste ren. WOENSDAG 15 AUGUSTUS. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden ZON- EN MAANSTANDEN. v.m. 11.42 0.17 0.57 1.07 n.m. 12.10 12.45 1.25 1.35 ZON op onder Aug. 15 5.22 20.06 16 5.24 20.04 MAAN onder op 19.42 20.03 2.22 3.57 Te midden van deze haven steden ligt Gent in een gunstige centrale positie. Aan de ene kant langs het kanaal van Terneuzen en de Schelde slechts 55 km van de Noordzee verwijderd, aan de andere kant zeer voordelig aan gelegd in het binnenland, bete kent Gent een aanzienlijke be sparing van transportkosten, daar de goederen goedkoop in de onmiddellijke nabijheid van het industriegebied in en rond de stad kunnen worden gebracht of er weggevoerd." Met deze woorden wordt het verslag ingeleid over het verloop der havenbeweging te Gent ge durende het jaar 1950. Dit verslag is samengevat in een keurig uitgevoerd viertalig boekwerkje van 120 bladzijden, dat een schat van gegevens be vat en verlucht is met tal van heldere foto's. Zeevaartbeweging. In 1950 werden 1464 binnenko mende zeeschepen geregistreerd, in totaal 1.405.493 netto Moort- som ton metend tegen 1256 (1.416.877 ton) In 1949. Het aantal uitgaande zeesche pen bedroeg 1450 tegen 1258 In 1949. Vergeleken bij 1938 (1816 in varende schepen samen 1.944.330 ton) kwam het aantal schepen in 1950 tot een, percentage van 80,6 en een tonnage van 73,4 °/o. Tegenover het recordjaar 1930 (2761 ingeklaarde schepen metend 2.938.775 ton) liggen de verhou dingen veel lager, n.l. 53 °/'o wat het aantal en 47,8 °/o wat de ton- nemaat betreft. Hieruit blijkt dat de toestand te Gent zich slechts langzaam herstelt. Dit tempo wordt niet alleen bepaald door de algemene economische omstandigheden. Doorslaggevend is het uitblij ven van een afdoende oplossing der vraagstukken in verband met de aanpassing van de toe gangsweg tot de haven aan de nieuwe eisen van de moderne zeevaart. Het aantal ertsschepen vermin derde van 113 tot 54, terwijl de hout- en houtdeegladingen terug liepen van 158 tot 149. Winst werd geboekt in de sec toren: pyriet en pyrietafval (73 tegen 34); kolen en cokes (74 tegen 37); oliën en vloeibare brandstoffen (25 tegen 22); ter wijl voorts potas, pekkolen, oud ijzer en katoen eveneens een stij ging te zien gaven. vindt in de ontoereikende afme tingen van de sluis te Terneuzen een ernstige handicap. Vooruitzichten De goederentrafiek te Gent heeft in 1950 over het totaal een sprekende vooruitgang geooekt. Het stijgend aandeel van de ha ven in het internationaal verkeer wijst op de blijvende economi sche waarde van de Gentse zee- vaartinstellingen De tekortkomingen echter van de zeesluis te Terneuzen hebben verhinderd, dat reeds gedurende het voorbije jaar de haven op nieuw haar vóóroorlogse plaats in de internationale en binnen landse economie kon innemen. De evolutie van dit belangrijke vraagstuk nam in 1950 evenwel een zodanige wending, dat spoe dig mag worden verwacht dat een definitieve beslissing omtrent deze levenskwestie zal worden genomen. Maandag zijn de delegaties der V. N. en van de communisten voor de 23ste maal bijeen geko men. Een woordvoerder heeft ver klaard, dat de bijeenkomst geen resultaten heeft opgeleverd. De communisten verwierpen wederom het voorstel der V. N. om de mogelijkheid te onderzoe ken van overeenstemming over een ander punt der agenda dan de zone voor het staken van het vuren. Generaal Nam II ging niet in op vice-admiraal Joy's verzoek, de zienswijze der com munisten kenbaar te maken over een gedemilitariseerde zone op grond van de huidige gevechts linie, zoals de V. N. hebben voor gesteld. Generaal Nam II heeft opnieuw verklaard, dat de 38ste breedte graad de enig aanvaardbare de marcatielinie was. Radio-Peking over een demarcatielinie. Rangschikking volgens de vlag. De Engelse vlag bezette de eer ste plaats met 497 schepen en 357.461 ton, gevolgd door de Zweedse, de Franse en de Noorse. Opvallend is de achteruitgang van de Noorse vlag, die in 1949 de tweede plaats innam. Daarna komen de Spaanse en de Nederlandse vlag, beide nog hoger geklasseerd dan de Belgi sche, die mi.t 45 schepen de 8e plaats inneemt. Het verslag stelt met spijt het ontbreken van de Amerikaanse vlag vast (evenals trouwens in 1949). De Amerikaanse oceaanvaart, hoofdzakelijk gevoerd door sche pen met grote tonnemaat, onder- Volgens een te Tokio ontvan gen uitzending van radio Pjong jang heeft 't hoofd van de Noor delijke delegatie, generaal Nam II, op de bijeenkomst van Maan dag te Kaesong de houding van de Verbondenen ten aanzien van het vaststellen van een demarca tielijn en een neutrale zone aan scherpe critiek onderworpen. De generaal zei o.a.: „Ik hoop, dat de Verenigde Naties haar misdadige eisen aan een nader onderzoek zullen onderwerpen en onze voorstellen oprecht in over weging zullen nemen". Volgens radio Pjongjang voeg de Nam II hieraan toe: „Wanneer de Verenigde Naties haar hou ding niet wijzigen, zal de confe rentie geen wezenlijke betekenis hebben en zal geen vooruitgang kunnen worden gemaakt". De staking bij de „Lago" op Aruba duurt nog steeds voort en omvat thans circa 4000 arbeiders. De regeringsraad van de Neder landse Antillen overweegt de mo gelijkheid tot bemiddeling door een officiële bemiddelaar op Aru ba, rechter Mr. Pekelharing. Inci denten zijn niet voorgekomen. De veiligheidspolitie van de „La go" neemt uitgebreide voorzorgs maatregelen ter voorkoming van sabotage. Donderdag is een compagnie mariniers op het terrein van de „Lago" gestationneerd. Een klein deel van de raffinaderij wordt op gang gehouden door een aantal employé's en leden van de bui tenlandse staf. Tot diep in de nacht is Zaterdag een vergade ring gehouden van de directie met vertegenwoordigers van de arbeiders en de arbeidsbemidde laar, Mr. Pekelharing. Er werd evenwel geen resultaat bereikt. De „Lago" wilde een gemiddelde verhoging toestaan van 16,1 pro cent, en enkele andere gunstiger voorwaarden. Deze zijn niet ge accepteerd. Vier politieke leiders hebben met behulp van luidspre kerswagens een beroep gedaan op de arbeiders met het verzoek de werkzaamheden terstond te hervatten. De spanning schijnt te stijgen. De winkels van de „Lago" zijn gesloten. In de omgeving van de raffinaderij zijn communisti sche emblemen op de muur ge kalkt. Onderscheidingen voor het Nederlandse detachement. Op 10 Augustus j.l. zijn door de commandant van de tweede Amerikaanse infanterie-divisie onderscheidingen uitgereikt aan zes leden van het Nederlandse detachement Verenigde Naties. Het onderscheidingsteken van de „Unit Citation", op 10 Mei j.l. toegekend aan het gehele de tachement, werd op 9 Augustus j.l. officieel uitgereikt door gene raal James van Fleet. Dit teken wordt gedragen op de rechter borstzak. Lof van Ridgway voor het Nederlandse detachement. De opperbevelhebber der V. N. in Korea, generaal Ridgway, heeft 'n boodschap gepubliceerd, waarin hjj „de buitengewone heldhaftigheid" prijst van de leden van het Nederlandse deta chement in Korea, die deze maand naar huis vertrekken. „Met een diep gevoel van dank baarheid en bewondering maak ik van deze gelegenheid gebruik de dappere officieren en man schappen van het Nederlandse detachement, die weldra naar hun vaderland zullen terug keren, het allerbeste te wensen. Uw opmerkelijk gedrag in de he vige Koreaanse gevechten on danks de ontberingen van het slechte klimaat, het moeilijke terrein en het overweldigende getal der vijanden strekt u tot grote eer. De buitengewone held- .haftigheid, door ieder lid van dit prachtige gevechtsonderdeel ge toond, heeft voor het Nederland se detachement de bewondering en dankbaarheid geoogst van de vrijheidslievende volken over de gehele wereld, de schitterende moed van de strijders dezer een heid, onder wie zich uw gewaar deerde en beminde kolonel Den Ouden heeft bevonden, die het hoogste offer bracht, is met recht een aansporing voor mil- lioenen, die hebben besloten zich tegen een aanval te verzetten en de met moeite gewonnen vrij heden, die zij genieten, te behou den. Hoewel mensen sterven en misschien worden vergeten, zul le de roemrijke daden, die zij hebben verricht, lang in de her innering blijven. Het moedige standhouden, van het Nederland se detachement te Hoensong en Wondjoe zal eeuwig blijven voortleven in de annalen van grote gevechten, die opgetekend zijn als een eeuwigdurende hulde aan dappere en koene soldaten, die strijden aan de zijde van de vrijheid, het recht en de mense lijkheid. De mannen en vrouwen van uw land, waarheen gij thans terugkeert, kunnen trots zijn over de wijze, waarop gij de beste militaire tradities hebt gehand haafd", aldus generaal Ridgway. ZON. EN MAANSTANDEN. J ZON MAAN onder op onder 25 .27 j.28 o.30 20.02 20— 19.58 19.56 20.19 20.31 20.42 20.53 5.31 7— 8.26 9.48 j -r '"J"»- werk. De mensen kregen slechts 4 tot 48 uur tijd om zich gereed te maken. Zij mochten alleen 't allernodigste meenemen en noch voor ouden van dagen noch voor pas geboren babies of zieken werd een uitzondering gemaakt. Volgens MacCormac zijn veel BoeitaresTuonau- kanaal, de nieuwe hoogovenbe- drijven te Duanpentele in Honga rije, die in Tsjecho-Slowakije ten O. van Kosice in Oost-Slowakije en de uitbreiding van het hoog- ovenbedrijf te Vitkowitz in Tsjecho-Slowakije op de linker oever van de Oder. - - - W WWV. W V/V, V-W MAAVWVV V* VV AVWVAy doch dat men ook op Java actief dcende is het volk van de rege ring te scheiden. De correspondent van tAneta te Me-dan meldt over razzia's aldaai nader dat niet 4 maar 3 Neder landers werden gearresteerd. staan, j Van officiële zijde weigerde men gesteld. Behalve dit schip, zal ook de nieuwste anawinst van deze maat schappij, de „Rijndam", enige toeristenreizen maken. Voor deze trips, die van 8 December tot 16 Februari op het programma staan, is nog geen reisroute op- vtni^eu uciiLiiucii ia uci «acuta, doden tengevolge van de aard beving tot bijna honderd geste gen. Vijf dorpen in de provincie Cankiri zijn verwoest. Cankiri is een stad en een provincie in N. Turkije, ongeveer tachtig km van Ankara verwijderd. Veel vee is verloren gegaan. 5 regels 75 cent ;t.; minimum pe. immer, of: Adres meer namiddags 2 uur iterdags 11 uur ssie voor de neu- door Joy werd de vergadering, 1 op de beschuldi- enstander, dat de •bben geschonden. voorstel tot het <n gemengde sub- lst in het bijzon- ng van een gede- commissie door .ties. De subcom- taak hebben aan doen betreffende n uit de huidige en. Elk der beide zou ten hoogste kers, waaronder i hebben. IINISTER OVER nse minister van imball, heeft tij- conferentie ver- ien de wapenstil- gen in Korea edreiging „een iging" van een Sowjet-Russische ot de oorlog gro- 3e bedreiging van communistische .iderzeeboten vra- ndstof in verhou- ;rnietigingspoten- iigen, aldus Kim- humacher, leider itse sociaal-demo- Bi tie) partij, heeft ien persconferen- dat wanneer het In zijn huidige g zou worden ge- n verlenging van kolentekort van 50 jaar zou bete- grote vergissing de organen van in een groter in- aamhorigheidsge- eken dan het ge- het Ruhrgebied. icher was er geen ijzing, dat de ge- ezagsorgaan wer- ntbinden als het van kracht werd. ïauer had alleen gedaan. Schu- de samenstelling ;zagsorgaan voor m, zoals omschre- Irag, zodanig dat i de steenkoolver- ?rd zouden zijn. nd de voornaam- oducent was, be at het plan-Schu- deel zou werken, lie leider zeide ;tijdige ratificatie te zijn. maand zal het lement het ratifi- n tweede lezing de eerste lezing i de sociaal-demo- ■n, die nagenoeg ing neerkwamen, nocraten zouden, parlement de vol- weer bijeenkomt, de kwestie van trachten uit te ingskosten betrof umacher, dat de eerden rekening en met de Duitse de woningbouw, ;n en de pen- teide nieuwe ver in „nationale en noodzakelijkheid" ae van de Duitse e verdediging be- e tegenstellingen bondsregering ?n onoplosbaar. genomen. ien van de „Bess" rkatze", een boot iterpolitie te Esb- ■ken aangekomen, overlevenden van p Piérre Clemant lij zijn verloofde, eis naar Noorwe- maakte, voor zijn ;e golven bad zien djl hij zelf op het l. aan te doen ge it van de jonge pgepiltt door de r „Lady" en ook catze" aan boord DE „VICTORIA REGIA" BLOEIT. Gisteravond is de bloem van de Victoria Regia in de Amsterdam se Hortus Botanicus tot volle wasdom gekomen.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1