Oud-Minister Burger schipbreukeling Geen voortgang Kaesong Protestvergadering Door de eeuwen trouw Nieuwe Franse regering gevormd PLÉVEN G n Ie in Het Perzische oliegeschil De mysterieure Scheveningse stranding opgehelderd Zaterdagavond om kwart vóór elf kwam een jacht zonder de vereiste lichten ontstoken te hebben het Noorderhavenhoofd te Scheveningen binnengelopen en sloeg vervolgens tegen het Noorderhavenhoofd te pletter. De twee opvarenden sprongen over boord en verdwenen op geheimzinnige wijze. De Haagse politie, die aanvankelijk voor een raad selachtig geval stond, zette direct het gehele politie apparaat in werking. SABOTAGE BIJ DE ARGENTIJNSE SPOORWEGEN. Kritiek op Minister Van Maarseveen De spanning neemt af WEERSVERW ACHTIN G HOOGWATER. onder op onder GROTE BRAND TE GENT. TYPHUS IN OOST-BERLIJN. FRANSE STAATSSECRETARIS VERMOORD. De besprekingen. Harriman in Azerbeidsjan. rentie van nacher Bess' y zon onder op onder Ftankering bt) abonnement: Temeuzen. _4recteur-Iïoof di edacteui I. van de Sande. tedactie-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen .'ah 2510 Na 5 uur Tel. 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 4,55 per kwartaal. Per week 37 cent. Losse nummers 7 cent. MAANDAG 13 AUGUSTUS 1951. 7e Jaargang No. 1804. Verschijnt dagelijks - N. V. v/h Firma P. J. vah de Sande, Terneuzen. Rubriek Kleine Advertenties S regels 75 ct.; iedere regel mee- 15 ct. Vermelding onder nummer Fu reau van dit Blad 15 cent mee* Inzending advertenties tot Cv namiddags 2 uur. Advertentieprijs per mm 12 c' minimum per advertentie 1,80 Het iacht was al in de haven voorbij Rotterdam" woonden. De iiCL. jte A tevor.Uf -ziin riattp vrflPnt aangekomen maar is daarna te ruggekeerd. Het heelt de zee ech ter niet meer bereikt doordat het tegen het Noorderhavenhoold te pletter sloeg. De golven, opge zweept door een krachtige Z.-W.- wincl sleurden het iacht, dat toen nog één zeil ophad, over de voet van het havenhoofd liggende ba saltblokken aan de buitenzijde van het Noorderhoofd in de rich ting van het strand. Halverwege is het jacht uit elkaar geslagen. De twee opvarenden waren er toen reeds al. Zij hebben kans ge zien op het havenhoofd te komen vanwaar zij na een kort gesprek met de havenmeester in de wach tende auto wegreden. Naar de wrakstukken te oorde len moet het een vrii groot jacht zijn geweest. Het was blijkbaar een zeiljacht met twee masten, dat tevens met een motor was uitgerust. De bemanning van de reddingboot is wel gealarmeerd geweest, maar de boot is echter niet meer uitgevaren. De politie was spoedig met en kele jeeps ter plaatse. In een he vige slagregen, zochten de politie mannen zich in de duisternis een weg naar het uiteengeslagen jacht. Na lang zoeken vond men de naamplaat van het verongelukte iacht. Met grote koperen letters stond er „Caro" op. Verder vond men ook een Nederlands boek over jurisprudentie uit verschil lende landen, een damestasje van siangenleer een gekleurde kaart waar enige oorlogsschepen op ge tekend waren. Volgens een in specteur van politie bevatte het tasje adressen in Nederland. Ver dere mededelingen deed hit er niet over. „Nu is het zoeken naar het verdwenen tweetal", zei hij. De wrakstukken werden hierna door de strandvonder, de heer Vrolijk, op een vrachtauto ge laden en weggebracht. De heer P. J. Bruinink, haven meester van de Rijkswaterstaat, belast met het toezicht op de Scheveningse buitenhaven, ver telde ons het volgende: Ik stond juist op het punt om naar bed te gaan, toen er twee dames bij me aanklopten met de boodschap, dat er een schip op het Noorderhoofd was gelopen. Toen ik me erheen begaf, kwa men op de havenmuur twee man nen van een jaar of dertig op me toegelopen. Ze waren doornat. „Waren jullie maar met zqn tweeën", vroeg ik. Ja", zeiden ze. Ze liepen meteen door. Ik ging hen achterna en vroeg waar ze heen gingen. Daar gaven ze ech ter geen antwoord op. Ze stapten in een wachtende auto en reden met grote snelheid weg." De jongste der drenkelingen vroeg een der automobilisten, ol deze hen naar een taxistandplaats wilde rijden. De automobilist, de heer J 'M E. Antonisse uit Den Haag, bood aan hen naar huis te brengen, doch zij gaven de voor; Reur aan een taxi, omdat zii heer A. bracht zijn natte vracht toen naar de taxistandplaats bn het circus. Tijdens de rit sprak de oudste drenkelin geen woord. De jongste sprak amper. Met een korte groet en 'zonder „dankje wel" stapten de drenkelingen haastig in een taxi. Dit vonden de heer A. en zijn passagiere wel wat gek. Zij noteerden het num mer van de taxi. Daarna gingen zii terug naar het havenhoofd. De politie was daar, inmiddels ook aangekomen en had al spoedig het taxinummer beet. Op grond daarvan meende men de drenke lingen wel spoedig te pakken te kunnen krijgen. Het bij onderzoek gevonden opschrijfboekje met adressen heeft nog geen sporen geopend. Wel zijn enige inlichtm-1 gen ontvangen, die wellicht nader tot het gestelde doel: de opspo ring van de mysterieuse Scheve ningse schipbreukelingen, zouden leiden. Te Scheveningen is het stran den van de „Caro" en het ver dwijnen der schipbreukelingen het gesprek van de Zondag. Hoe wel er niets aan de hand behoeft te zi.jn, vindt men het feit, dat de eigenaar van de wrakstukken voor de kust niet komt opdagen, toch od ziin minst eigenaardig. „Dat wast al het water van de zee niet af", zo redeneert men in vis serskringen. Raadselachtige schipbreuk opgelost. De raadselachtige schipbreuk van Zaterdagavond voor Scheve ningen is opgelost. Door een sa menloop van omstandigheden is dit eerst na verloop van ongeveer twintig uur geschied.. Het iacht „Caro" is Zaterdag van Cadzand naar Scheveningen vertrokken met mr J. A. W. Bur ger, het Tweede Kamerlid uit Dordrecht en een Groningse schipper aan boord. Ondanks het vrije zware weer bereikte het zeil- en motorjacht de Scheve ningse haven, nadat men op Hoek van Holland mis had gevaren. Het lag reeds met gestreken zei len binnen de pieren, toen de mo tor afsloeg. Door uitstromend getij is de „Caro" toen weer naar zee gezogen en daarna tegen de buitenkant van het Noorder ha venhoofd geslagen. Het jacht sloeg stuk en daarna was het red deloos verloren. Koud en nat krabbelden mr Burger en de schipper met veel moeite tegen het havenhoofd omhoog. Zij wa ren zeer moe en hebben zo spoe dig mogelijk een taxi gepakt om naar Dordrecht te rijden. Dit me de in verband met de gezond heidstoestand van de 80-jarige moeder van mr Burger en om zijn vrouw niet ongerust te maken. Na een stevige maaltijd en een flinke portie slaap heeft mr Bur gei Zondag de schipper, die tame lijk overstuur was, met een auto naar huis gebracht. Hij hoorde bij zijn terugkomst van de raadselen, die om deze schipbreuk waren ge rezen. Zondagavond omstreeks half ne gen had het A.N.P. een kort ge sprek met mr Burger. Hij was verbaasd over het lawaai, dat ge maakt was cm het stranden van 'net Belgische jacht, waarover hij de beschikking had en noemde het gehele verhaal een „heel simpele zaak. die door de meest domme samenloop van omstandigheden' tot een geheimzinnige geschiede nis was uitgegroeid. Bovendien waren aan boord van de „Caro' nog kleren van zijn echtgenote en die hebben waarschijnlijk bijge dragen tot een legende dat er misschien nog wel een derde per soon aan boord van het zeiljacht moest zijn geweest. Mr Burger zeide, dat na zijn verklaring de opwinding rond het stranden van de „Caro" wel zal luwen. De zaak is dus heel eenvoudig geweest, maar omdat het vacan- tie was en hii Zondag de schipper naar huis terug bracht, heeft hij niets van alle opwinding gemerkt, totdat hij weer thuis in Dord recht kwam en met een lawine van telefoontjes werd overstelpt. Volgens politierapporten zijn in Argentinië honderd personen gear resteerd in verband met pogingen tot sabotage bij de spoorwegen in Augustus. Tachtig personen, onder wie zestig leden van het spoorweg personeel, zijn te Cordoba gearres teerd en twintig te Buenos Aires, Salta en Jujuy. De spoorwegarbeiders worden er van beschuldigd, geweigerd te heb ben zich op het werk te melden, terwijl vele anderen worden be schuldigd van vergrijpen tegen de staatsveiligheid. Volgens een communiqué van het hoofdbureau van politie der provincie Cordoba hebben de arres taties grote spoorwegongelukken in de laatste dagen voorkomen. Daar grote stenen op de rails wer den gevonden en sabotage werd ge pleegd bij het seinwezen. Eerder in Augustus werden op gedeelten van het spoorwegnet van Buenos Aires bommen gelegd. Ver leden week Woensdag verklaarde de minister van Binnenlandse Za ken, Gabriel Borlenghi, dat nog meer verzetsdaden verwacht moes ten worden. De politie had toen opdracht gekregen zo nodig geweld te gebruiken om deze te voorko men. Vernomen wordt dat de „Caro" een zeewaardige Hongaars ge bouwd naar Zeeuws-Vlaams type. was. Het schip was het eigendom van baron Opzoomer te Antwer pen, een vooraanstaand lid van de Koninklijke Belgische Jacht club. Met de „Caro" heeft de eige naar aan vtèle jachtraces over zee deelgenomen. Aangezien ba ron Opzoomer deze zomer weinig gelegenheid had om te zeilen, heeft hij ziin eigendom in bruik leen afgestaan aan ziin sport vriend. oud-minister Burger. Op de wapenstilstandsbespre kingen te Kaesong zijn Zaterdag geen vorderingen gemaakt, doch overeengekomen werd Zondag de besprekingen voort te zetten. Een woordvoerder van de Ver enigde Naties heeft verklaard, dat de b-eenkomst van Zaterdag „stormachtig" was en de Noord- Koreaanse ^eneraal Nam II boos de conferentie verliet, toen de be sprekingen werden verdaagd. Ook werd gesproken over het vaststellen van een bestandshnie. De stormachtige zitting vormde een scherpe tegenstelling van de besprekingen van Vrijdag, toen de afgevaardigden in ijzige stilte ruim twee uur tegenover elkaar zaten, aldus de woordvoerder van de Verenigde Naties. In een commissie van de v. in. "y-jne u w tegen heeft gepro- ïï°tortaf 6het ^ooS^daK testeerd dat vier dagen geleden communisten op een kaart zou den aangeven hoe hii zich een gedemilitariseerde zone geba seerd od de huidige frontlinie dacht, verwierp. De Stichting „Door de eeuwen trouw" heeft Zaterdagmiddag m het gebouw van de Haagse Die rentuin een protestvergadering gehouden tegen „het vlaggen- incident" te Woerden. Tijdens de vergadering werd be sloten het volgende telegram te richten aan H. M. de Koningin: „De Stichting „Door de Eeuwen Trouw" doet eerbiedig een harts tochtelijk beroep op Uwe Majes teit wei te willen voorkomen, dat andermaal, gelijk in Woerden op 28 Juli 1.1. is geschied, op Neder landse bodem door hoge Neder landse ambtenaren de Nederland se vlag en/of die van een andere Staat op smadelijke wijze worden neergehaald." De eerste spreker op de verga dering, de heer J. van Huizen, be toogde, dat het vlaggenincident eigenlijk geen incident mag wor den genoemd. „Het is slechts 'n lo gische consequentie van de revo lutionaire opportunistische staat kunde, welke nk de oorlog in ons land werd gevoerd.". Daarom, zo zeide spreker, heeft mij dit op treden van de regering met ver baasd. De tegenwoordige regeer ders handelen niet meer naar het devies: „Ik zal handhaven," maar naar de stelregel „Ik zal losma ken, ontbinden." Zo heeft men Indonesië van Nederland losge scheurd. Zo wil men thans stelsel derlandse regering bevoegd op te treden, zoals zij deed? De Minis ter antwoordde „De Nederlandse regering is bevoegd..." Dat lijkt op het kinderspelletje „Waarom, daarom." Wat is ons parlement eigenlijk, dat het zich laat afsche pen met een „daarom." „Daarom, minister Van Maarseveen, ga heen...", zo riep spreker uit. De laatste spreker, dr Kaïnama, Ambonnees chirurg, stelde voor, dat een der Kamerleden eens de volgende vraag aan de minister zou stellen: „Wie betaalt het ver blijf der Ambonnezen in Neder land, doet dit de Indonesische re gering of de Nederlandse rege- ring?" Spreker besloot met de woorden „Het is schandelijk, wanneer men een vriend verraadt en verkoopt. In het communiqué van het 8ste leger wordt gemeld, dat strijdkrachten van de V. N. ten Z. W. van Kaesong kleine ter reinwinst hebben behaald. Vij andelijke tegenaanvallen werden afgeslagen. Geallieerde bommenwerpers hebben 200 voertuigen, 5 onder komens, 160 gebouwen en 20 spoorwagons vernietigd. Ruim 2000 voertuigen werden op de Noordkoreaanse wegen waarge nomen. Communistisch protest. Radio Peking heeft meege deeld, dat generaal Nam II, lei der der communistische delegatie bij de bestandsbesprekingen, er bij vice-admiraal Charles Turner Joy, het hoofd van de V. N.-dele- gatie opnieuw tegen heeft gepro testeerd dat vier dagen geleden een vrachtauto van de Noordelij ken was aangevallen. De radio noemde Joy s ant woord op het eerste protest ge heel onbevredigend. Generaal Nam deelde aan ad miraal Joy mede: „Op 21 Juli, nadat vier van onze vrachtwa; gens waren aangevallen en wij nadden geprotesteerd, was uw verbindingsofficier het er duide lijk mee eens, dat wij u niet te voren in kennis behoefden te stellen van tijd en route van onze aanvoerwagens". Generaal Nam zei dat bu die gelegenheid de verbindingsoffi cier van de V. N. de communisten had verzocht om behalve het voeren van een witte vlag een witte lap voorop de auto's te spannen. Hij voegde daaraan toe: „Onze auto die werd aangevallen bij Sibjonri, aan de weg tussen Kae song en Pjongjang, voerde de witte lap en ook een witte vlag. Uw beledigende insinuatie dat wij mogelijk een witte vlag zou den voeren op een auto die voor andere doeleinden werd gebruikt, is niet op feiten gebaseerd'. Alle vijf inzittenden van een Franse Dakota zijn Zaterdag om het leven gekomen toen het vlieg tuig bij een proefvlucht m de buurt van Evreux (Normandie) neerstortte. De verongelukten zijn Fransen, onder wie 2 ingenieurs. De spanning te Teheran en Abadan is aanzienlijk vermin derd, toen de eerste tastbare re sultaten van de Brits-Perzische onderhandelingen door Perzische kringen bekend werden gemaakt, scneura. z,o wn uien uiauo oicmci- aldus Reuter. In deze kringen zei matig trachten Ambon van Ne-men, dat de onderhandelaars op derland los te maken. I hun eerste drie vergaderingen In de verkiezingsprogramma s tot de volgende drie dingen zijn van het volgende jaar zouden de i gekomen. Een algemene uitwis- politieke partijen als punt in hunseiing van gedachten, een geza- programma moeten opnemen: De rnenlijke poging om de betrekkin erkenning door Nederland van de g6n tussen het Britse personeel republiek der Zuid-Molukken. 1 medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot Maandagavond. Enkele buien. Wisselende bewolking met en kele buien. Langs de Waddenkust aanvankelijk nog harde, overi gens krachtige tot matige wind tussen Z.W. en N.W. Weinig ver andering in temperatuur. DINSDAG 14 AUGUSTUS. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 11.08 11.43 0.23 0.33 n.m. 11.25 12A0 12.50 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op Aug. 18.25 13 5.19 20.10 14 5.20 20.08 19.12 0.54 15 5.22 20.06 19.42 2.22 Het vijftiende kabinet in Frank rijk na de oorlog is Zaterdag morgen vroeg door Bené Pléven links-radicaalgevormd. Robert Schuman blijft munster van Buitenlandse Zaken. De regeringscrisis heeft 32 da gen geduurd. Het nieuwe kabinet, gevormd na bijna 24 uur onafgebroken onderhandelen, telt twee vice- premiers met ver-strekkende be voegdheden om de kwesties met betrekking tot de bewapening en de landsverdediging te coördine ren. Het ziin Georges Bidault, vice-premier voor de defensie, die in deze hoedanigheid de confe renties van het Atlantisch Pact zai bijwonen, en Rene Maycr, vice-premier voor economische zaken, tot wiens taak de coördi natie van de wapenproductie zai behoren. In het kabinet zijn o.m. opge nomen: Premier: Réne Pleven (links- radicaal Vice-premier, belast met econo mische en financiële aangelegen heden Réné Mayer (radicaal Vice-premier, belast met de landsverdediging: Georges Bi dault (M.R.P.) Buitenlandse zaken: Robert Schuman (M.R.P.) Strijdkrachten en bewapening: Maurice Bourges-Maunoury (ra dicaal). Binnenlandse zaken: Charles Brune (radicaal). Landbouw: Paul Antier (on afhankelijk). Verbonden staten van Indo- China: Jean Letourneau (M.R.P.) Openbare werken: Antoine Pi- nay (onafh.) in totaal 6 M.R.P., 6 radicaal, 2 links-radicaal en 6 onafhanke- lijk. Ministers van staat: Henri Queuille (radicaal) en Maurice Petsche onafhankelijk Het Franse persbureau meldt, dat toen de lijst van ministers reeds vastgesteld en het uur, waarop Pléven het nieuwe kabi net aan Auriol zou voorstellen, reeds bepaald was, er toch weer nieuwe moeilijkheden ziin gere zen. Pléven krijgt vertrouwensvotum. De Franse nationale vergade ring heeft met 390 tegen 222 stemmen haar vertrouwen uitge sproken in de regering Pléven. Gaullistische en communisti sche afgevaardigden hadden om een debat over de politiek van de nieuwe regering gevraagd. Pléven vroeg een dergelijk de bat niet te houden en maakte hiervan een vertrouwenskwestie. De coalitiepartijen en de socialis ten stemden vóór, de gaullisten en communisten tegen. Nadat Pléven ziin vertrouwens votum had gekregen, besloot de nationale vergadering tot 21 Au gustus en van 1 September tot 23 October op reces te gaan. De 10 dagen tussen 21 Augustus en 1 September zal de vergadering bij eenkomen. Prof. S. U. Zuidema sprak daar na over een „derde militaire ac tie," thans namelijk tegen de Am bonnezen. De Ambonnezen zijn hier in Nederland uitsluitend voor hun vlag. Deze is voor hen het symbool van hun vrije bestaan in de toekomst. Deze vlag heeft de Nederlandse regering verguisd. In Djakarta werd overeengeko- dat de Ambonnezen bij hun komst in Nederland alles zouden mogen worden, behalve juist dat wat zij altijd ziin geweest, n.l. militairen. Met de Indonesische regering werd overeengekomen, dat zij niet operationeel zouden worden inge zet Deze afspraak kwam geheel buiten hen om tot stand. „Buiten hun weten heeft de Nederlandse redering hen verkocht." Volgens art. 18 van het Uniestatuut zijn de Ambonnezen in Nederland geen vreemdelingen. De regering doet echter alles om hen het ge voel te doen krijgen, dat zij vreem delingen zijn. Vrijdagnacht is in de stad Gent in rep en roer gebracht door een brand van reusachtige omvang. De brand was uitgebroken in een fa briek, waar het vuur gretig voed sel vond in grote voorraden katoen- afval. Vier grote opslagloodsen vie len aan de vlammen ten prooi. Om het overslaan van de brand naar verscheidene belendende gebouwen te verhinderen, moest de brand weer al haar materieel aanwenden. Zaterdagochtend was men de brand nog niet geheel meester. Er zijn geen slachtoffers te betreuren. de Volgens functionarissen van Oost-Duitse gezondheidsdienst is in eimuen zijn. i wusi-duilsc f,c4uiiuiwiuou»v»„i --- Minister Van Maarseveen heeft een Oost-Duits jeugdkamp, waar ,,„vi z7q Viüqt» P Dtmrc onlzolo H11i "7PT1HPUI flPP'nPm61*S 8811 op vragen van de heer Reyers uitvluchten gebruikt. De heer Reyers had gevraagd „Is de Ne- Pierre Chavallier, de Franse staatssecretaris voor technische opleiding, jeugd- en sportaange- legenheden, is nauwelijks 24 uur na zijn benoeming vermoord. Hij was tot aan zijn dood bur gemeester van Orleans. Chaval lier werd gedood door vijf revol verschoten, afgevuurd door zijn echtgenote. enkele duizenden deelnemers aan 't jeugdfestival zjjn ondergebracht, typhus uitgebroken. Een 90-tal jongens en meisjes was reeds naar het ziekenhuis overge bracht. De West-Berljjnse politie, die dit mededeelt, zegt, dat genoemd kamp onder quarantaine geplaatst is. Twee functionarissen van 't kamp hebben verklaard niet over de zaak te mogen spreken. Een andere functionaris zeide, dat het bericht niet waar is. West-Duitse functionarissen heb ben verklaard rapporten over ty phus gevallen in Oost-Berljjn te hebben ontvangen. Men was echter niet van plan, „tenminste voorlo pig", in West-Berlijn speciale maat regelen te treffen. en de Perzische autoriteiten te Abadan en op de olievelden te verbeteren en tenslotte een stap tot een tijdelijk accoord betref fende een zo spoedig mogelijke hervatting van de olieversche ping te Abadan, hangende een definitieve algemene regeling. Een woordvoerder van de Britse ambassade in Teheran heeft verklaard, dat de Perzische delegatie een bijeenkomst van de sub-commissie voor de ontvangst bewijzen der tankschepen heeft uitgesteld. Er is geen reden voor het uitstel gegeven. De sub-commissie van Britse en Perzische afgevaardigden werd Donderdag J.l. ingesteld. Zaterdag bezocht de Britse am bassadeur, Sir Francis Shepherd, premier Mossadeq en Harriman bracht een ibezoek aan de sjah. In welingelichte politieke klin gen in Teheran werd verklaard, dat het bezoek van Shepherd aan Mossadeq in hoofdzaak een ver nieuwen van het contact was, aangezien hij enige weken lang Mossadeq niet meer heeft ont moet. Over het doel van Harrimans bezoek aan de sjah is officieel niets medegedeeld, doch naar ver luidt zou hij waarschijnlijk spre ken over de onderhandelingen en mogelijke regelingen van het oliegeschil. Harriman heeft een bezoek ge bracht aan de Perzische provin cie Azerbeidsjan en in de hoofd stad van Tabriz een redevoering gehouden. Zijn rede is door radio-Teheran uitgezonden. Harriman heeft verklaard, dat president Truman en het Ameri kaanse volk grote belangstelling hebben voor verbetering van de landbouw in Azerbeidsjan en dat zij het volk willen helpen. De clandestiene communistische zender in Azerbeidsjan heeft in een uitzending omgeroepen, dat Harriman een bezoek (brengt aan Tabriz om luchtbases voor „toe komstige aanvallen op Sowiet- Rusland" voor te bereiden. 5 regels 75 cent ;t.; minimum pe. immer, ef: Adres meer namiddags 2 uur iterdags 11 uur 5sie voor de neu- door Joy werd de vergadering, op de beschuldi- enstander, dat de bben geschonden. voorstel tot het n gemengde sub- lst in het bijzon- ng van een gede- commissie door ties. De subcom- taak hebben aan doen betreffende n uit de huidige ;n. Elk der beide zou ten hoogste kers, waaronder hebben. IINISTER OVER nse minister van mball, heeft tij- iconferentie ver- len de wapenstil- gen in Korea edreiging „een iging" van een Sowjet-Russisehe ot de oorlog gro te bedreiging van communistische iderzeeboten vra- ndstof in verhou- :rnietigingspoten- ligen, aldus Kim- humacher, leider itse sociaal-demo- si tie) partij, heeft en persconferen- dat wanneer het in zijn huidige g zou worden ge- i verlenging van kotentekort van 50 jaar zou bete- grote vergissing de organen van in een groter in- aamhorigheidsge- aken dan het ge- het Ruhrgebied. cher was er geen ijzing, dat de ge zagsorgaan wer- ntbinden als het can kracht werd. lauer had alleen gedaan. Schu- de samenstelling ;zagsorgaan voor n, zoals omschre- rag, zodanig dat de steenkoolver- :rd zouden zijn. ld de voornaam- oducent was, be at het plan-Schu- deel zou werken. Ie leider zeide tijdige ratificatie te zijn. maand zal het lement het ratifi- i tweede lezing de eerste lezing de sociaal-demo- n, die nagenoeg ng neerkwamen, locraten zouden, arlement de vol- «veer bijeenkomt, de kwestie van trachten uit te ngskosten betrof imacher, dat de ?erden rekening •n met de Duitse de woningbouw, n en de pen- lide nieuwe ver- i „nationale en oodzakelijkheid" e van de Duitse verdediging be- tegenstellingen bondsregering i onoplosbaar. ;n van de „Bess" tatze", een boot serpolitie te Esb- :en aangekomen, verlevenden van Pièrre Clemant ij zijn verloofdei, is naar Noorwe- naakte, voor zijn golven bad zien jl hij zelf op het ZON - EN MAANSTANDEN. Y Jy MAAN Ï>P 25 20.02 20.19 5.31 .27 20— 20.31 7.— j.28 19.58 20.42 8.26 j.30 19.56 20.53 9.48 werk. De mensen kregen slechts 4 tot 48 uur tijd om zich gereed te maken. Zij mochten alleen 't allernodigste meenemen en noch voor ouden van dagen noch voor pas geboren babies of zieken weid een uitzondering gemaakt. Volgens MacCormac zijn veel Donau- kanaal, de nieuwe hoogovenbe- drijven te Duanpentele in Honga rije, die in Tsjecho-Slowakije ten O. van Kosice in Oost-Slowakije en de uitbreiding van het hoog- ovenbedrijf te Vitkowitz in Tsjecho-Slowakije op de linker oever van de Oder. doch dat men ook op Java actief dcende is het volk van de rege ring te scheiden. De correspondent van Aneta te Medan meldt over razzia's aldaai nader dat niet 4 maar 3 Neder landers werden gearresteerd. Van officiële zijde weigerde men Behalve dit schip, zal ook de nieuwste anawinst van deze maat schappij, de „Rijndam", enige toeristenreizen maken. Voor deze trips, die van 8 December tot 16 Februari op het programma staan, is nog geen reisroute op gesteld. vangen ueiieuien is nei mmtai doden tengevolge van de aard beving tot bijna honderd geste gen. Vijf dorpen in de provincie Cankiri zijn verwoest. Cankiri is een stad en een provincie in N. Turkije, ongeveer tachtig km van Ankara verwijderd. Veel vee is verloren gegaan. genomen. aan te doen ge- van de jonge gepikt door de F ,,Lady" en ook ;atze" aan boord DE „VICTORIA REGIA" BLOEIT. Gisteravond is de bloem van de Victoria Regia in de Amsterdam se Hortus Botanicus tot volle wasdom gekomen.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1