West-Duitsland overweegt uit het Gezagsorgaan te treden Huidziekten en voeding \)(wt dt Als het Kruiswoordpuzzle Wat brengt DE RADIO? Het huis zonder sleutel 1 r~ Bij elke gebeurtenis Bij ieder festijn Hoort een vlag van Ribbens te zijn ft Tijdens een op korte termijn bijeengeroepen pers conferentie heeft de West-Duitse waarnemende kan selier Blucher verklaard, dat hij „ernstig" overweegt uit het gezagsorgaan voor 't Ruhrgebied te treden. Blucher, die de hoofdvertegenwoordiger van West-Duitsland bij dit gezagsorgaan is, zei dat de bijeenkomst van het orgaan van Woensdag „bui tengewoon moeilijk" was geweest. ARRESTATIES IN ARGENTINIË OFFICIËLE PUBLICATIE Het is bekend, dat de voeding grote invloed heeft zowel op het ontstaan als op de behandeling van huidziekten. Reeds Hippocrates heeft nauwkeurige diëetvoorschriften gegeven bij verwondingen en alle dierenfokkers zijn van bovengenoemde waarheid overtuigd. Desondanks heeft het nog lang geduurd, voor de kennis van deze feiten in de dermatelogie toepassing is gaan vinden. Pas in de laatste jaren is daarin verandering gekomen. Dank zij de opge dane ervaringen heeft men de huidziekten waarbij de voeding een rol speelt, ingedeeld in twee grote groepen. De Braziliaanse kolfie- uiivoer naar Nederland Kind van 16 maanden speelde mei cobra a. Pi B.w. StubvUk IVORCL: van alle tandpasta's de beste De ongeregeldheden ie Singapore VLAGGEN e. WIMPELS f,. T. - r.-'v;.-y :i- ;--vó Hij deelde mee, dat het gezags orgaan met algemene stemmen, uitgezonderd Duitsland, het W. Duitse verzoek had afgewezen om het verplichte uitvoerquotum voor West-Duitsland voor het huidige kwartaal te verminderen van 6.200.000 tot 5.200.000 ton. Blücher verklaarde, dat West- Duitsland door foutieve politieke besluiten van anderen zijn agra risch achterland (Oost-Duitsland) had verloren en nu zijn productie en uitvoer aanzienlijk moet ver groten om in leven te kunnen blij ven. Dit was niet mogelijk, indien de industrie werd gehinderd door een ernstig gebrek aan kolen, al dus Blücher. Hij zei, dat terwijl West-Duits land gedwongen werd om 25mil lioen ton kolen per jaar uit te voeren, het door de schaarste ge noodzaakt was uit Amerika kolen in te voeren, die drie of vier maal zo duur waren. Hij pleitte voor een eerlijke verdeling over alle Westeuropese landen van de las ten van deze invoer. Door ratio nalisatie zouden de kosten kun nen worden verlaagd en de Euro pese economie in gelijk mate ge steund. Blücher zei dat hij ernstig de mogelijkheid overwoog uit het gezagsorgaan te treden. De zes landen van het orgaan Frank rijk, Engeland, de Verenigde Sta ten en de drie Beneluxlanden stonden op de bijeenkomst te Düsseldorf eensgezind tegenover West-Duitsland. Blücher heeft de Westelijke hoge commissarissen meegedeeld, dat zijn dreigement om uit het internationale gezagsorgaan voor het Ruhrgebied te treden alleen betrekking had op hemzelf en Naar uit Buenos Aires wordt vernomen, heeft de Argentijnse politie 20 personen gearresteerd, die verantwoordelijk worden ge acht voor de stakingen bij de spoorwegen. Drie der gearresteerden werken bij de spoorwegen. niet betekende, dat de Westduitse delegatie zich als geheel zou te rugtrekken. Op de periodieke bijeenkomst van de hoge commissaris vroegen de Westelijke geallieerden aan Blücher, wat zijn bedoeling was. Deze antwoordde, dat hij in geen geval zou aftreden, vóór kanse lier Adenauer te hebben geraad pleegd. Van Westelijke geallieerde zijde werd gezegd, dat men met het oog op deze verklaring Blüchers dreigement niet zo ernstig opvat als aanvankelijk het geval was. HERHALINGSOEFENINGEN. OPKOMST Voor de aankomst op 13 Aug. 1951 te kamp Wittenberg lopen de volgende extra-treinen: Voor de dienstplichtigen uit Noord- Holland, het Gooi, Amersfoort en omgeving: Amsterdam C.S. 8 58, AmsterdamMuiderpoort 9.04, Hilversum 9.26, Amersfoort 9.42. De dienstplichtigen uit de richtingen Tilburg en Eindhoven reizen per eerste gelegenheid na 7.00 uur met treinen van de nor male dienstregeling tot Amers foort, alwaar zii overstappen op de extratrein Amersfoort v. 9.42. Voor de dienstplichtigen uit Rotterdam, Den Haag en Utrecht en omgeving: Rotterdam-Maas v. 8.21, Den Haag-S.S. 8.15, Voor burg 8.21, Gouda 8.49, Utrecht 9.35. De dienstplichtigen uit Leiden en omgeving reizen met trein 1565 van de normale dienstrege ling (Leiden v. 8.01) tot Utrecht, waar zij overstappen op de extra- trein Utrecht v. 9.35. Ten be hoeve van de uit het Oosten des lands komende dienstplichtigen zal trein 216 EnschedeAmers foort van de normale dienst regeling Apeldoorn v. 9.03, te Stroe stoppen. De overigen reizen per eerste gelegenheid na 7.00 uur tot Amersfoort of Apeldoorn; verder per extra-trein, waarvan de ver trektijd op de stations Amers foort en Apeldoorn wordt bekend gemaakt. Tot de eerste groep behoren die huidaandoeningen, welke op ge maakte fouten of op een bestaan de stoornis in de voeding berusten. Tot de tweede, die, waarbij de ge maakte fout of voedingsstoornis niet zo duidelijk in het oog valt, maar waarbij men toch door het volgen van een bepaald dieet goe de therapeutische resultaten kan bereiken. Braziliaanse handelsorganisaties hebben commissies benoemd, die gezamenlijk stappen zullen on dernemen bij de regering om haar te bewegen terug te komen op haar besluit geen uitvoer van kof. fie naar Nederland tegen betaling in ponden meer toe te staan. GEVAARLIJK SPEELGOED Een Indisch echtpaar te Jub- bulpare heeft enige benauwde uren doorleefd, die hen nog lang zullen heugen. Terwijl zij op hun akker werk ten, speelde hun kind van 16 maanden met een grote cobra, ee, van de giftigste slangen ter we reld. De ouders moesten zich lange tijd stil houden uit angst dat het ondier het kind zou bijten. De peuter dacht vermoedelijk, dat de slang een stuk speelgoed was en stak het dier beide hand jes toe. Ei' kwam een eind aan 't angst wekkend spelen toen uit een bosje twee zwartkopwabi's opvlogen en de cobra de wijk nam voor deze gevreesde slangeneters. /S. Üm 1 tav I 5 53 Oplossing vorige puzzle. Horizontaal. 1. mededogen; 5. vermetele; 8. molen; 9. dartelen; 10. gelden; 10. gelden; 11. dame; 12. genre; 14. reden; 16. derven; 18. hangen; 19. sirene; 21. ten ten; 23. liga; 24. geven; 25. la ven; 26. rendieren; 28. voorstel; 31. piano 33. gemeente; 35. lias; 36. Madonna; 37. Lente; 39. la den; 40. Deo; 42. toveren; 45. rekening; 47. verdelen. Verticaal. 1. memorie; 2. delen; 3. gendarme; 5. verlengen; 6. tegel; 7. ledenlijst; 11. daden; 13. reder: 14. regen; 15. are; 17. ven ten; 18. handelaren; 19. sigaren; 20. negeren 22. tentoonstelling; 27. dienaar; 29. via; 30. gemeen; 31. pias; 32. nomaden; 33. gena de; 34. telen; 35. libretto; 38. te kening; 39. Laren; 40. ore; 43. veto; 44. bede; 46. keten. We hebben allen wel een gebreid vestje, dat we over onze blouse of jurk kunnen dragen, als het niet zo erg warm is, maar zo'n gezellig exemplaar van wollen stof in een warme kleur of een mooie ruit is toch weer eens iets anders. Het verschaft niet alleen wat meer behaaglijkheid, maar het geeft tevens een heel ander cachet aan een rok en blouse of een eenvoudig jurkje door de flat teuze hals en het even uitstaande korte schootje. Na in vóór- en rugpand de. fi guurnaadjes te hebben gestikt, sluiten we de zij- en schouderna den. Langs de haisrand stikken we op de goede kant een 3 cm brede in de vorm geknipte bies, die we bij een streep- of ruitstof in een andere richting nemen. Dat staat heel aardig. U kunt hem echter ook evenals de onderkant en de armsgaten aan de binnenkant afwerken met schuin geknipte repen stof en nog eens doorstikken. Zo nodig maakt U in de linkerzijnaad een spiitje met treksluiting. Dan nog een aardige ceintuur erop, die ook heel goed van dezelfde stof kan zijn en U heeft weer een prettigé en practische aanwinst voor Uw garderobe. MeJtsckc Doordat men de laatste jaren tegen ernstige kwalen weer nieu we en krachtige geneesmiddelen heeft gevonden, is het besef van deze waarheid zo nu en dan wel eens een beetje op de achtergrond gedrongen. Toch is het zaak er zijn aandacht aan te blijven beste den. Dit is b.v. het geval met het z.g. „gerzonse" dieet bij lupus, dat geheel zoutloos is. Ook tussen voe ding en lepra bestaat een samen hang. Er bestaan in de eerste plaats een aantal huidziekten, die worden veroorzaakt door een functiestoornis of een ziekte van de spijsverteringsorganen. Wan neer maag en ingewanden ziek zijn, worden bijna altijd de voe dingsmiddelen op abnormale wijze verwerkt. Er ontstaat een inwen dig vergiftigingsproces, waarvan verschillende huidziekten het ge volg zjjn, zoals jeuk, eczeem, ne- telroos, een rode neus (rosacea) en acuepuistjes. De manier waarop de huid op die ziekteprikkels rea geert, is een kwestie van indivi- duële dispositie. De huidziekte die wij zien optreden, Is dus niet het directe gevolg van de gifstoffen, maar deze verlenen aan de huid een zekere voorbeschiktheid, waar door andere van buiten afkomstige factoren hun rol kunnen spelen. De maagziekten die de oorzaak van een abnormale verwerking van het voedsel kunnen zijn, bestaan voornamelijk uit afwijkingen in de secretie en in de voortbeweging. Zo iets kan bij een ontsteking van het maagslijmvlies door chronische schadelijke invloeden het geval zijn. Zowel een verhoogde als een verminderde zoutzuur- en maag- sapsecretie kan daarbij optreden. Boven alles zijn het echter ontste kingen en voortbewegingsstoornis sen van de dikke darm, die de oor zaak zijn dat zich giftige stoffen vormen, welke de bovengenoemde huidaandoeningen en speciaal jeuk tengevolge hebben. Het zijn de rot- tings- en gistingsprocessen die zich daar afspelen en die van het groot ste belang zijn, terwijl ook aan de obstipatie een bijzondere betekenis toekomt. Vele huidziekten kunnen dan ook worden genezen, wanneer men er in slaagt door middel van een pas send dieet deze stoornissen op te heffen. Hetzelfde is het geval met huid ziekten, welke berusten op stof wisselingsstoornissen, veroorzaakt door ziekten van de lever, de alvleesklier, door jicht en door vetzucht. De lever heeft de functie voe dingsstoffen uit het maagdarmka naal, die nog niet geschikt zijn voor opname in het lichaam, tegen te houden en daartoe wel geschikt te maken. Schiet z\j in deze functie te kort, dan kunnen ook huidziek ten daar het gevolg van zijn, zoals bepaalde vormen van eczeem, over gevoeligheid tegenover licht en geelzucht. Het dieet, dat men in zulke ge vallen geeft, moet er dus op ge richt z\jn de lever zoveel mogelijk te sparen en derhalve arm zijn aan eiwit en aan vet. De hoeveelheid eiwit per dag mag de 60 a 70 gram niet te boven gaan. Specerijen en alcohol zijn verboden. Een drui venkuur kan dan dikwijls uitste kende resultaten hebben. Bij functiestoornis van de al vleesklier kan het ziektebeeld van de suikerziekte optreden en huid ziekten kunnen ook daar weer het gevolg van zijn. Het is echter nog lang niet voldoende bekend, dat deze huidaandoeningen ook kun nen optreden, wanneer de suiker in de urine ontbreekt en er alleen een verhoogd bloedsuikergehalte bestaat. Genezing kan slechts wor den verkregen door toepassing van het dieet, zoals dat voor diabetes lijders is aangewezen. Bij vetzucht treden dikwijls huid aandoeningen op, doordat huid- vlakten tegen elkaar wrijven en opgeweekt en vervolgens geïnfec teerd worden tengevolge van de vochtretentie daartussen. Tenslotte bestaan er een groot aantal huidziekten, die op een overgevoeligheid van het lichaam tegenover bepaalde voedingsstof fen berusten. Als zodanig kennen wij het eczeem, de neurodermitis, het zuigelingen-eczeem, de netel- roos en enige andere jeukende huidaandoeningen. Een dergelijke overgevoeligheid kan aangeboren zijn. Meestal echter ontstaat zij in aansluiting op een algemene of plaatselijke infectie, een beschadi ging van het maag-darmkanaal, onvoldoende functie van de lever of stoornissen van inwendige klie ren. De voedingsstoffen, waartegen een overgevoeligheid bestaat kun nen zijn: a. Dierlijke eiwitten. b. Plantaardige eiwitten. c. Vetten. d. Koolhydraten. e. Zouten en zuren. Om vast te stellen tegen welke voedingsstoffen een overgevoelig heid bestaat, zijn er verschillende methoden. Dikwijls echter weet de patiënt het zelf uit ervaring. Huid ziekten, ontstaan door vitaminen- gebrek, zijn zó veelvuldig en zó be langrijk, dat de bespreking een apart hoofdstuk zou eisen. Uit dit alles moge blijken, hoe belangrijk het is om bij iedere be staande huidaandoening het dieet nauwkeurig te regelen. Dr. P. H. VAN DER HOOG. (Adv.) De commissaris van politie te Singapore, heeft de 4 politie.offi- cieren, die door de commissie van onderzoek werden beschuldigd van verkeerd optreden bij de on geregeldheden tijdens het proces- Eertha Hlertoglh, verdedigd. „Wat een politie-officier ook doet in een dergelijk geval, hij loopt altijd de kans verkeerd be grepen te worden en er van be schuldigd te worden te weinig oi te veel geweld te gebruiken''. „Deze officieren vonden zich geplaatst in omstandigheden, die voor hen als politie-officieren ge heel nieuw waren. Zij hebben altijd bij ongeregeld heden een minimum aan geweld te gebruiken en in het verleden heb ben zij in Singapore met goed re sultaat daartegen opgetreden. Er waren zekere factoren bij de ongeregeldheden in December, waarmee zij tevoren geen kennis hadden gemaakt en ieder deed, wat hjj dacht dat juist was op dat ogenblik", aldus de commissaris. ZONDAG 12 AUG. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.15 Koor; 8.30 Causerie; 3.40 Gram.; 9.12 Sport; 9.15 Verzoek programma; 9.45 Causerie; 10.00 Voordracht; 10.30 Kerkdienst; 12.00 Politiekapel; 12.30 Cause rie; 12,40 Piano; 13..00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.20 Lichte muziek; 13.50 Voor de heren; 14.00 Gram.; 14.05 Boekbespreking; 14.30 Ork.; 15.15 Film; 16.05 Dansmuziek; 16.30 Sport; 17.00 Causerie; 17.20 Zang; 17.30 Hoorspel; 17.50 Pia no; 18.00 Sport; 18.15 Nieuws; 18.30 Gram.19.00 Klankbeeld; 19.30 Amusementsmuziek; 20.00 Nieuws; 20.05 Actualiteiten; 20.15 Opera; 21.30 Hoorspel; 21.55 Chansons; 22.30 Orkest; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.30 Kerkdienst; 9.30 Nieuws; 9.45 Gram.; 9.55 Hoog mis; 11.30 Gram.; 11.40 Orkest; 12.15 Apologie; 12.35 Gram.; 12.4C Lunchconcert; 13.00 Nieuws 13.20 Amusementsmuziek; 13.45 Boekennieuws; 14.00 Opera; 11.45 Piano; 16.10 Causerie; 16.15 Sport; 16.30 Koor; 17.00 Kerk dienst; 18.30 Orkest; 18.50 Gram 19.00 Koor; 19.15 Causerie; 19.45 Actualiteiten; 19.52 Boekbespre- Horizontaal. 1. weerstreven; 9. menen; 13. plaat; 17. gereed; 18. mededinger; 20. waterdamp; 21. edel gas; 22. maand; 24. varkens moeder; 25. vrouw (Indon.); 27. plant; 28. rivier in Nederland; 29. uitholling in steen; 31. oude lengte maat; 33. jong hert; 35. gezet; 37. hetzelfde (afk.); 38. rund; 39. fa milielid; 40. goedgeefs. Verticaal. 2. zwijn; 3. Liefdegod; 4. reinigingsmiddel; 5. vreemdsoor tigheden; 6. stug-onvriendelijk; 7. verharde huid; 8. stekelig diertje; 10 groente; 11. grote kunstvaar digheid; 12. grensplaats; 14. mu ziekinstrument; 15. geneeskrachti ge plant; 16. slim persoon; 22. meeuw-soort; 23. zijrivier van Donau; 25. parasiet; 26. helper (Fr.); 28. het (Fr.); 30. zangnoot; 32. zangnoot; 34. een (Fr.); 36. standaardgewicht (afk.); 37. hij (Fr.) door EARL DERR B1GGERS Vertaling van P. Oreille 45) Nadruk verboden. „Kamaikui gaf het mij van morgen", legde juffrouw Miner va uit. „Zij had het opgeraapt van de lanaivloer voor de politie kwam." John Quincy sprong op. „Het is verkeerd, tante Minerva", riep hij. „Zo iets kunt u niet doen. U vraagt de hulp van de politie en u werkt niet mee. Ik schaam me over u." „Wacht daar even mee", zei zijn tante. „Geen wachten!" antwoordde hij. „Geef mij die broche, ik ga er dadelijk mee naar Chan. Ik zou hem anders niet meer in de ogen durven zien." „Ga er mee naar Chan", zei juffrouw Minerva kalm, „Als het iets van belang blijkt. Maar niets ter wereld belet ons om zelf eens op onderzoek uit te gaan vóór we er toe overgaan. Misschien geeft die vrouw een heel logische verklaring „Praatjes!" onderbrak John Quincy. „Uw kwaal is, dat u denkt dat u Sherlock Holmes bent." „Wat voor mening heb jij, Amos?" vroeg juffrouw Minerva. „Ik ben geneigd om het met John Quincy eens te zijn", zei Amos. „Het is niet eerlijk tegen over kapitein Hallet. En wat be treft om terwille van Barbara dingen geheim te houden of terwille van wie ook ik ben bang, dat dat onmogelijk is. Er is geen ontkomen aan, Minerva. Dan's wandaden zullen eindelijk moeten uitkomen." Zij ving de- toon van voldoe ning in zijn woorden op en werd er door geprikkeld. „Misschien. Toch zal het geen lid van de fa milie kwaad doen om eens met die vrouw te praten voor we de politie raadplegen. Als we een volkomen oprechte en ware ver klaring kregen „O ja", viel John Quincy in, „zij zou geen andere geven." „Het is niet zozeer, wat zij zegt, als de'' manier, waarop ze het zegt", drong juffrouw Miner va aan. „Elk verstandig mens kan bedrog en leugen doorzien. De vraag is nu maar, wie van ons is de verstandige, die het best geschikt is om haar te ondervra gen." „Reken mij niet mee", zei Amos dadelijk. „John Quincy?" De jongen dacht even na. Hij had het voorrecht gevraagd met Chan te mogen werken, en hier was nu misschien een gelegen heid af te dwingen. Maar deze vrouw leek hem toch wat mach tig. „Dank u", zei hij. „Heel goed", zei juffrouw Mi nerva, „ik ga zelf." „Neen!" riep John Quincy ver schrikt. „Waarom niet? Als geen der mannen in de familie er toe in staat is! Ik grijp de gelegenheid werkelijk graag aan Amos schudde het hoofd. „Zij windt je om haar pink", voor spelde hij. Minerva glimlachte grimmig. „Dat wil ik weieens zien. Blijf je hier wachten?" John Quincy ging naar Amos en nam de broche uit zijn hand. „Ga zitten, tante Minerva", zei hij. „Ik ga die vrouw opzoeken. Maar ik waarschuw u, dat ik di rect daarna Chan laat halen." „Dat zal op een andere confe rentie beslist worden", zei zijn tante. „Ik ben niet zo zeker, John Quincy, dat jij de geschikte persoon bent om te gaan. Wat voor ondervinding heb je van dit slag vrouwen?" John Quincy voelde zich bele digd. Hij was een man en voelde, dat hij elke vrouw van ieder slag aan kon. Dat gaf hij ook te ken nen. Amos beschreef het huis van de weduwe als een klein vil laatje, verscheidene honderder meters het strand op en wees de jongen, hoe hij er komen moest. John Quincy ging op weg. De nacht was gevallen, toen hij buiten kwam, een stralende, zil verblanke nacht, want het Kona- weer was voorbij en de maan volgde haar loop door een wol kenloze hemel; bloemengeur itwam hem tegemoet; de passaat- wnnden, al kwamen ze over dui zenden mijlen warm water, gin gen toch met een koele str .li ïg langs zijn wangen. Hij had enige moeite om het huisje te vinden, want het was bijna verborgen onder klimplan ten, wier bloesems bleekgeel leken in het maanlicht. Voor de deur, een donkere plek vol geu ren, stond hij onzeker stil. Het was toch wel een kiese bood schap. Maar hij raapte ai zijn rroed bijeen en klopte aan. Geen antwoord. Daar stond John Quincy, en elk ogenblik nam zijn vijandige stemming je gens de weduwe van Waikiki toe. Ongetwijfeld was ze een grof schepsel, een echte mannen- vrouw, gezellig op een feestje dat soort. Toen ging de deur open en hij schrikte. Want de gestalte, die zich aftekende tegen het licht, was jong en slank, en het gezicht, dat hij vaag zag, was van een tere liefelijkheid. (Wordt vervoigd.) king; 20.05 Gev. programma; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. i BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Orkest; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.30 Voor de soldaten: 14.00 Opera; 16.00 Orkest; 16 45 Gram.; 17.30 Dansmuziek; 17.55 Sport; 18.00 Piano; 18.30 Cause rie; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram., 20.00 Actualiteiten; 20.15 Ge/, muziek; 22.00 Nieuws; 22.15 Ver zoekprogramma; 23.00 Nieuws; 23.05 Dansmuziek. MAANDAG 13 AUG. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Morgenwijding; 9.15 Gram.; 9.30 Waterstanden; 9.35 Gram.; 11.00 Clauserie; 11.15 Or kest; 12.00 'Orgel; 12.30 Medede lingen; 12.38 Causerie; 13.00 Nieuws; 13,15 Gram 13.20 Ork.; 13.50 Gram.; 14.30 Voordracht; 14.45 Piano; 15.15 Viool; 16.45 Musicalender; 17.30 Voor de pad vinders; 17.45 Muziekconcours; 18.00 Nieuws; 18.15 Commentaar; 18.30 Zigeunermuziek; 19.03 Cau serie; 19.30 Orgel; 19.45 Giam.; 20.00 Nieuws; 20.05 Actualiteiten; 20.15 Opera; 20.50 Jamboree; 21.05 Lichte muziek; 22.05 Hoor spel; 22.25 Piano; 23.00 Nieuws; 23.15 Dansmuziek; 23.45 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.18 Gew. muziek, 8.45 Gram.; 9.15 Voor de zieken; 9.30 Orkest; 10.05 Gram.; 10.30 Mor gendienst; 11.00 Piano; 11.25 Gram.; 11.45 Lichte muziek; 12.30 Mededelingen; 12.33 Orgel; 13.00 Nieuws; 13.15 Mandoline; 13.45 Gram.; 14.00 Causerie; 14.35 Gram.; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Gram.; 15.25 Kwartet; 16.00 Lezing; 16.45 Gram.; 17.00 Vcor de jeugd; 17.15 Orgel; 17.45 Rege ringsuitzending; 18.00 Gram.; Surinaamse volksmuziek; 18.15 Boekbespreking; 19.00 Nieuws; 19.15 Causerie; 19.30 Gram 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws; 20.05 Lichte muziek; 20.35 Gram.; 20.45 Hoorspel; 21.30 Otrkest; 22.20 Orgel; 22.45 Avondoverdenking 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.40 Gram. 12.45 Piano; 13,00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.00 Voor de vrouw; 15.00 Kamermuziek; 15.55 Piano- 16.00 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Lichte muziek; 18.00 Gram.; 18 25 Kroniek; 18.30 Voor de sol-iat 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 19 Voordracht; 20.00 Orkest; 21 Gram.; 21.15 Orkest; 21.45 Act l'teiten; 22.00 Nieuws; 22.1b Vt zoekprogramma; 23.00 Aieuv1- 23.05 Verzoekprogramma.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 6