Binnenlands Nieuws 1926 AXEL 1951 UIT DE PROVINCIE SPORT Terry en Berry in de bril van Sultan Sar KERKDIENSTEN Y00R DE ZONDAG De ontvluchte gevangenen te Amsterdam KERKNIEUWS NIEUWS Vergeving AGENDA DE IDEALE COMBINATIE VAN DUKE VIRGINIA-SliAAK EN PERFECTE MILDHEID Spreekve od voor de $nr'<al:stische rrjkspariij SLACHTOFFER ROOFOVERVAL OVERLEDEN. TERNEUZEN. BIERVLIET. VOETBAL. DUIVENSPORT. TENNIS. BRESKENS SLUISKIL. SLUIS. WESTDORPE. Het gezelschap aan boord van de „President Robert" ZAAMSLAG. ZATERDAG 11 AUG. Ned. Herv. Kerk. Sd oondijke7 uur Avondgebed. ZONDAG 12 AUG. Ned. Herv. Kerk. Axei: 10 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Pfennings. (Collecte voor noodl. kerken en personen). Soek: 10 uur Eerw. heer Visser, YEssingen; 2.30 uur Ds. D. A. ten Haaft. Huist 10.30 uur Ds. J. Homan. (.Bediening H. Doop). JQeosterzande10 uur Ds. Joh. W. Sterrenburg, van Sluiskil. ShnrïdP 10 uur 2.30 uur Ds. Joh. W. Starrenburg. S#s van Gent: 10 uur Ds. J. van de Graaff. Philippine2.30 uur Ds. J. van de Graaft "ttenaeuzen: 9.30 uur Ds. P. A. v. d. Ylugt; 2.30 uur Ds. H. C. P. M. "Wiebosch, van Biervliet. Zo gij de mensen hun mis daden vergeeft, zo zal uw hemelse Vader ook u ver geven. Matth. 6 14. Jii woord Iaat onze Heiland onmiddellijk volgen, nadat Hij «es het ,,Onze Vader" heeft ge leerd. Het is eigenlijk een herha- «Hg, ais 't ware een bevestiging nsn de bede: Vergeef ons onze schulden, gelijk ook wij vergeven msa? schuldenaren. Daarom zijn ae voor ons van zeer grote bete- lirais. Want immers zij tonen ons, dat God tegenover ons de leshouding aanneemt, die wij ïegenover onze medemensen aan nemen. Het volgende vers toch voegt er bij: „Maar zo gij de mens niet vergeeft, zo zal uw Hemelse Vader ook u niet verge- Wij kunnen dus rechtzinnig «i de leer en alleszins onderwe- stfi in de Schrift zijn en toch bui- aengesloten zijn van de vrede, sótch onverzoend van onze knieën afstaan! Ja, wat meer is, wij be- «sjzen geen kennis te hebben asm de door onze Heiland aange brachte verzoening onzer zonden, 'iKÊen wij nl. zelf onverzoenlijk zpt jegens onze naasten. En deze SStei'heid des harten brengt nog obk ander droevig gemis over «os. Wij beletten Gods Geest de neeg tot ons hart te vinden. Wij •Wetten Hem feitelijk de toegang .aiang wij haat, boosheid en on- iKczoenlijkheid in ons hart laten heersen. Wie veel vergeven is, die heeft «aak veel lief. Wie veel lief heeft, «i «en straal der goddelijke lief- j Ée heeft, opgevangen, die kan ook «je? vergeven. Dat heeft Christus ons geboön, Die ons 't voorbeeld heeft gegeven, Jp Zijn hoge glorietroon is de liefde nog Zijn leven. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. G. Jansma. (In beide diensten coll. voor het Zuiderzeefonds). St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. M. N. Schrale. Biervliet: 9.30 uur Ds. C. Dolman, Ind. predt. m. verlof te Blaricum. Breskens: 10 uur Eerw. Heer C. H. Heijboer, van Zaamslag. Cadzand: 10 uur Ds. H. C. P. M. Wiebosch, van Biervliet. Groede: 9.30 uur Ds. C. B. Boere. Hoofdplaat: 2 uur Ds. L. Doorn, van IJzendijke. Nieuwvliet: 2 uur Ds. M. J. W. Schopenhauer, van Schoondjjke. Collecte voor Wederopbouw en Herstel). Oostburg: 10 uur Ds. W. J. Four- nier. Retranchement: 2.30 uur Ds. W. J. Fournier. Schoondijke: 9.30 uur Ds. M. J. W. Schopenhauer; 4 uur Streek- jeugdd.prediker Wika Hiensch; liturg Ds. Schopenhauer. (Af scheid Wika Hiensch.) Sluis: 9.30 uur Ds. M. N. Schrale. Waterlandkerkje: 9 uur Ds. H. Kuijlman. IJzendijke: 10 uur C. Petri, cand. t. d. H. D. Zuidzande: 10.45 uur Ds. H. Kuijl man. Doopsgezinde Gemeente. Aardenburg: 10.15 Ds. Nolthenius. Gereformeerde Kerk. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Cand. L. G. Rozendal, van Kampen. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. J. J. Ritsema. Gereformeerde Kerk (Onderh. art. 31 D.K.O.) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Stud. Haitsma, van Den Haag. Terneuzen: 9 uur en 5 uur Ds. Algra, van Waardhuizen. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur de heer L. Gebraad, van Tholen. Geref. Gemeente. Terneuzen: 9.30 u., 2 u. en 6 u. Ds. Ds. Aangeenbrug. Hoek9.30 uur en 2 uur leesdienst. Oud-Geref. Gemeente. Terneuzen: 9.30 u., 2 u. en 6 uur A. de Reuver. Rooms-Katholieke Kerk. Axel: 7.30 en 10 u. H.H. Missen. Clinge: 7, 8.30 en 10 u. H.H. Missen. Hulst: 6.30, 7.45, 9 en 10.30 u. H.H. Missen. Philippine: 7, 8.30 en 10 u. H.H. Missen. Sluiskil: 7 u., 8.30 u. en 10 u. H.H. Missen. Sas van Gent: 7 u., 8.30 u. en 10 u. H.H. Missen. Zandstraat: 7.30 u. en 10 u. H.H. Missen. Terneuzen Missen. Westdorpe: Missen. Zuiddorpe: Missen. Leger des Heils. Terneuzen: 7 u., 10 u. en 7.30 uur Samenkomsten. HEIDEN: TERNEUZEN: Duxor Theater 8 uur: Biosc. ,,Die Nacht- wache". Concertgebouw, 8 uur Biosc. „Artistentragedie". AXEL.: Het Centrum, 2 uur: Biosc. ,,De Circusjongen"; 7.30 uur: Concert, fanfare „Eick naar zijn Krachten:", van Hjoek. Het Centrum, 6.30 en 9 uur: Biosc. „Het leven gaat verder". MORGEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 16.30 uur: Zondagmiddagvoor stelling; 20.00 uur: Biosc. „Die Nachtwache". Concertgebouw, 14.30 uur: Zondagmiddagvoorstel ling; 20.00 uur: Biosc. „Artis. ten-Tragedie". AXEL: Het Centrum, 16.15 Middagvoorstelling „Het leven gaat verder"; 20.00 uur: Biosc. „Tokio Yoe". 7, 8.30 en 10 u. H.H. 7, 3.30 en 10 u. H.H. 7.30 u. en 10 u. H.H. CHR. GEREF. KERK. Beroepen te Zaamslag: Cand. B. Bijleveldt te Haarlem. WEER NEDERLANDERS UIT RUSLAND. Het ministerie van Buitenland se Zaken heeft officieel bericht ontvangen van de zijde der Sow- jet regering, dat op Zaterdag 11 dezer een nieuwe groep van 67 uit krijgsgevangenschap ontsla gen Nederlanders zal worden overgedragen aan de Nederland se autoriteiten te Frankfurt aan de Oder. De namen der betrokke nen zijn nog niet bekend. Nadere gegevens hieromtrent zullen zo spoedig mogelijk worden bekend gemaakt. Het ministerie van Binnenland se Zaken van Neder-Saksen heeft bepaald, dat leden van de socia listische rijkspartij (die nazi-ten- denzen vertoont) niet meer in het openbaar het woord mogen voe ren. Het ministerie verklaarde dat de voormalige gen-majoor van het vroegere Duitse leger Remer, die de rechterhand is van de voor zitter der S.R.P. en andere spre kers herhaaldelijk aanvallen heb ben gedaan op de democratische orde in Neder-Saksen. De S.R.P. telt haar aanhangers vooral in Neder-Saksen, waar kaar candidaten bij de jongste al gemene verkiezingen 11 procent der uitgebrachte stemmen op zich verenigden'. Het ministerie van Noord-Rijn- land-Westfalen heeft in Juli elk optreden in het openbaar van alle organisaties der S.R.P. verboden. De federale Westduitse rege ring verbood 4 Mei j.l. de op mili taire leest geschoeide partij.orga- nisaties, met name het „Reichs- front", dat tot taak had de orde bij vergaderingen te handhaven. Hitlers S.A. ontstond indertijd op dezelfde wijze. DE VERMISTE POLITIEMAN. Donderdagavond is bij Doorn spijk het stoffelijk overschot van de sinds 24 Juni vermiste 25- jarige heer N. van G„ van de water politie te Harderwijk aan gespoeld. Een jager, die in de buurt aan het vissen was ont dekte het. Zoals bekend is, keer de de heer Van G. op 24 Juni niet van een kanovaart terug, die hij met de heer F. B. op het IJssel- meer had gemaakt. Naar wij vernemen is de 79- jarige P. van Daan, slachtoffer van de roofoverval in de Purmer, gistermorgen omstreeks half elf in het ziekenhuis te Purmerend overleden. Zijn zuster Suzanne verkeert nog steeds in levensgevaar. Het derde slachtoffer Neeltje van Laan, gaat vooruit en zal zeer waarschijnlijk haar verwondingen te boven komen. Omtrent de da der (s) kon de rijkspolitie nog geen nadere me dedelingen doen. LEMMJER AAK DOOR WINDHOOS OMGESLAGEN Eén dode. Op het IJselmeer is Donderdag middag, ongeveer 1 km O. N. O. van de vuurtoren van Marken, in de Enkhuizer koers een Lemmer aak, de „Piet Rein 2", eigenaar de heer H. van Wingerden Jr., die deelnam aam de Flevorace Pam pusEnkhuizen, tengevolge van een windhoos omgeslagen. De 4 inzittenden sloegen over boord. Drie personen werden door het jacht „Jan Klaassen" van de heer Scheffer uit Blaricum; gered. De heer Brakel verdween even wel in de diepte en men heeft geen kans gezien hem te redden. De geredden werden naar de haven van Volendam gebracht. BISAMRAT GEDOOD. Een landbouwer te Beers ont dekte in zijn schuur een grote vreemdsoortige rat. Het gelukte hem het dier te doden. Het bleek een Bisamrat te zijn, een soort dat voor onze waterkeringen gro te gevaren oplevert. £én kwart eeuw lang heeft WJf.V. nagenoeg als vereniging, «Scoren en gegroeid uit de Axel- se handeldrijvende middenstand, aawn op de bres moeten staan ams. Axels belangen naar beste teariiten te dienen. Deze taak haar toevertrouwd. Een on- sensaDeid on doortastend dage- ■tass bestuur liet nooit af om van jhesuari tot Kerstmis te wikken se te wegen wat kon worden ge- <a»tn deze belangen veilig 'te stel le*- Terecht heeft men de mid- ÉBRStand vaak genoemd: de kurk vsaarrop de maatschappij drijft. Daarom ook is het, dat de win- ■qeaBersver. „Axel Vooruit die «au slechts kort bestaat, doch cüe uitvloeisel is van de smds de aefejfjjding merkbare opleving «BTr onze winkelstand, in een geest van volledige samenwer- 'Mar hij dit jubileum de handen iEeen heeft geslagen. TKbï gistermorgen door Axels straten dwaalde, merkte weinig van de bedrijvigheid, die in de aan de étalage-wedstrijd iesinemende winkels heerste. De i,., ;-cres waren aan kooplustige WHS:" onttrokken en achter de sdbermen werkten de winkeliers .mk vóór drie uur, het tijdstip «asrop de „zaak" klaar moest ■Byte gereed te zijn. Er werd ge- stauwd met vernuftige mstalla- xcs»zoals pompende (ijzeren) da- ■ïiesv fabrieksschema s met lopen- dte handen en andere attracties, was£ ooievaars tot aantrekkelijke *H0nd drie uur werd de Vrijdag- •wwdiau, die zich anders kenmerkt imov ramen lappende of schuren de -schonen die Axel het bekende astsrige aanzien geven, druk. -nkrafc ais anders alleen op feest teen. De vrouwen hadden hun "sriHJonmaakattributen in de steek gelaten, en trokken hun beste ajhiDje aan. Critiserend, lovend of afkeu- settd werden de étalages bezich- tïj?d van de middenstanders, die «rit nu pas het zweet van de chten konden vegen. Schema s -werden opgesteld door de huis moeders. Deze schema s zijn de hisses van de in te vullen formu lieren» welke straks zullen uit -wraken, wie de prijzen verdienen, üfc voor het publiek beschikbaar worden gesteld. Voor de hotels hangen reeds de aankondigingen, die vermelden dat Zaterdag 11, Woensdag 15 en Zaterdav 18 Augustus de danslus- tipen, welke andere jaren slechts op Pinkster de benen van de vloer kunnen gooien, ook nu ae kans krijgen hun danslust bot te waren geschoren en geharkt, kortom, Axel maakte zich gereed feest te gaan vieren. In de middaguren schetterde reeds muziek door de Noord straat, doch dit was „ingeblikt een onderdeel van de feestweek, die gisteravond onder de schette rende tonen van de Engelse kla roenen werd ingezet met een groot openingsconcert, zand en balken aangevoerd om de zwakke plekken te versterken. Uiteraard trok dit niet alledaag se schouwspel vele belangstellen den. die zich aan de andere kant van de vaart op de Haarlemmer weg hadden opgesteld. Het perceel 361, dat op stadspeil ligt, liep geen gevaar. Omwonen den vertelden, dat het water van de Haarlemmertrekvaart in de loop van de ochtend zeker 5 cm was gestegen. Dit is waarschijnlijk de oorzaak, dat de kleine dijk, die de buitendijkse polder beschermt, de waterdruk niet heeft kunnen weerstaan. De situatie was moei lijk, omdat het gemaal, dat het binnenstromende water kan uit pompen, zijn water loost in de trekvaart. Zolang de dijk niet was hersteld, had het geen zin dat dit gemaal werkte. De enige oplossing was het gat in de dijk met zand zakken te dichten. Het was 2% meter breed, terwijl de dijk over een lengte van meer dan 20 m geheel was ontzet. Tegen kwart over drie kon met het eigenlijke dichten van het gat worden begonnen. Met zandzakken en planken werd een beschoeiing naakt en korte tijd later was h< stromende water gestremd en kon men beginnen met het leeg- malen van het ondergelopen land. Inmiddels had even het gevaar gedreigd, dat de spoordijk onder druk zou komen en mogelijk door het water zou worden ondermijnd. Het treinverkeer werd daarom af geremd. De treinen passeerden met geringe snelheid. Een rumoerige nacht. De bemanning van het in het eerste dok liggende Engelse stoom schip „Kentbrook" was Donderdag avond aan het passagieren en zorg de er voor, dat de politie het dien avond en nacht druk kreeg. Allereerst vroeg te 10 uur de eigenaar van Café „De Zon" op de Baandijk assistentie, daar een 16- tal zeelui het te bont maakte, waarop de politie het gehele gezel schap op straat zette en ter voor koming dat de zeelui later zouden terugkeren, het café sloot. Om 11 uur vonden verpleegsters van het ziekenhuis in de voortuin een gewonde liggen, die zij daarop naar binnen droegen. Bjj het ver lenen van de eerste hulp bleek het dat het een Engelse zeeman was die te veel aan Bacchus had geof ferd en niet in staat was naar boord terug te keren, waarop de politie hem ter ontnuchtering in de cel op het Schoolplein deponeerde. Enige uren later zag een ander lid van de bemanning van de „Kentbrook" het aan de voordeur van het ziekenhuis brandend licht aan voor een uitnodiging van een geheel ander établissement met het gevolg dat hij met alle geweld wil de binnenkomen. Men was uiteraard op een derge lijk bezoek niet het minst gesteld en de in de omgeving van de Kerk hoflaan surveillerende agenten zorgden er voor dat deze fuivende zeeman weldra in zjjn kooi z'n roes kon uitslapen tot de tros werd losgesmeten en de „Kentbrook" het zeegat koos. In lossing Uit Hernösand (Zweden) arri veerde gisteren alhier de Neder landse kustvaarder „Adara", groot 220 ton, geladen met timmerhout. De „Adara" heeft ligplaats ge kozen aan de Schuttershofweg. Gemeentelijke badinrichting. In de maand Juli werd de ge meentelijke badinrichting door to taal 2696 personen bezocht, het geen gezien de zomermaanden zeer bevredigend mag worden ge noemd. Cursus bijenteelt. Het ligt in de bedoeling voor Biervliet en omstreken voor jonge en pas beginnende imkers bij vol doende deelname een cursus bijen teelt te organiseren. De politiemacht hield een wa- ®;nd ootr in het zeil, maar verder asm enkele vaderlijke vermanin gen kwam het niet. Velen flaneer den in de Noordstraat in afwach ting van de komst van de Engelse militaire kapel „The King s Own Husars". De kiosk op de Markt was voor het concert belangrijk vergroot, de Axelse plantsoenen dat vele Axelaars naar de Markt had gevoerd. Reeds in de vooravond zagen wij tal van de Engelse gasten in hun opvallend mooie en flatte rende gala-uniformen door Axels straten flaneren. De martiale en toch ongedwongen houding van de leden van dit korps, bijgestaan door de nodige vrijwillige „inter preters" dwong natuurlijk aan stonds respect af. Tegen 7.30 uur stroomden vele honderden muziekliefhebbers, die tot enkele duizenden aangroei den, Marktwaarts. Een compacte menigte toeschouwers van her en der samengestroomd vulde ons marktplein, dat nu weer eens ondanks de potsierlijke muziektent in het midden het aanzien had van een grote histo rische gebeurtenis, zoals we er ons nog zovele herinneren. Zoals wij verwachtten, Kregen we van dit korps iets bijzonders en specifieks te genieten. Wat ons aanstonds opviel na de als herkenningsmelodie geldende „A Fanfare sounded" (voor 24 trom petten) was de zeer beschaafde toon. Het met veel zorg geselec teerde programma van gevarieer de samenstelling werd voor en na de pauze, bijna zonder wijziging uitgevoerd. Hier werd nu eens op voorbeel dige wijze muziek uitgevoerd met een voorbeeldenswaardige be heersing. Volgens sommigen was de uitvoering ietwat „te rustig om niet te zeggen „enigszins fleg matisch", doch wij delen deze me ning niet en durven beweren dat op de Axelse muziektent nog nim mer door een beter korps is ge musiceerd. In de pauze werden de Engelse gasten door het Axelse gemeente bestuur en het bestuur der V.V.V. op de raadszaal ontvangen. De burgemeester sprak er allereerst zijn voldoening over uit. dat dank zij het wakkere be stuur van V.V.V. hier deze prach tige Engelse militaire band kon worden geëngageerd om bij het jubileum dier vereniging als gas ten op te treden. Hij feliciteerde VV.V met dit succes en wekte het bestuur op voort te gaan op dezelfde weg. Burgemeester Van Oeveren 'erwelkomde in het F" "els de asten van de dag als volgt: Geachte Heer Directeur en le ien van „The King's Own Hus- meente U een hartelijk welkom toe te roepen. Niet alleen het be stuur van de Axelse V.V.V., maar ook het gemeentebestuur, waar deren het ten zeerste, dat U be reid gevonden zijt naar Axel te komen ter gelegenheid van de feestelijkheden van onze Axelse V.V.V. Zowel voor de bevolking van onze stad, als voor die van haar omgeving is dit een unieke gele genheid om kennis te maken met U: een van de Britse mil. bands, die over de gehele wereld bekend zijn. Ik twijfel er niet aan, of deze kennismaking zal voor ons aan genaam zijn. Ik hoop, dat wederkerig ook Uw kennismaking met onze stad en bevolking U grote voldoening moge schenken. Gedurende de voorgaande jaren zijn er veel mi litairen in deze gemeente geweest in verband met de oorlogvoering. Gij echter komt hier in verband met de vrede en de bevordering van de welvaart, die gediend werd door de strijd van Uw legers voor onze bevrijding. Moge deze vrede even duur zaam zijn als de kunst, die door Uw gezelschap wordt gediend en moge Uw kunst dienstbaar aan en bevorderlijk voor de vrede zijn Na de rede van de burgemeester werd door bandmaster Baker jn korte, doch pakkende bewoordin gen dank gebracht voor de ont vangst hier ter plaatse. Hij was zeer getroffen door de Hollandse gastvrijheid. De Nederlandse begeleider van het korps de heer Kapper uit Hil- legom sloot zich na oen woord van dank aan het Gemeente-be stuur en V.V.V. aan bii de woor den van de bandleider. Zondag j.l. had deze het voorrecht gehad te Kerkrade het Internat. Muziek concours aldaar te mogen ope nen, waar de vlaggen van 15 na ties wapperden. Spreker wekte op om de kruisbanier der ver broederde volken steeds hoog te houden en eindigde met; „Komt reiken wij elkander de [trouwe broederhand, Wat wissel' of verander' Ons trouwverbond houdt stand Met grote aandacht werd na een toast op de vriendschap tus sen de volkeren verder het twee de gedeelte van het programma uitgevoerd en beluisterd. Het concert werd beëindigd met het „God save the King" e" w „Wilhelmus". Een kleinere band uit het korps verzorgde na afloop de bal-mu ziek in „Het Centrum". Een waardige inzet van de Axelse winkelweek. DIJKDOORBRAAK IN DE HOOFDSTAD. Vrijdagmiddag is de dijk, die ligt tussen de Haarlemmertrekvaart en de spoorljjn AmsterdamHaarlem de omgeving van de Boldoot- fabrieken doorgebroken.. In een dikke straal spoot het water uit de overvolle Haarlemmertrekvaart in de laag gelegen rand van de IJ- polder tussen de vaart en de spoor dijk Het perceel Haarlemmerweg 360b liep geheel onder. In het huis stond het water 80 cm hoog. De bewoners zijn met vacantie. Familieleden, die in de omgeving wonen, trachtten zoveel mogelijk an de inboedel te redden. Met grote vrachtwagens werden Het onderzoek, dat door de poli tie en de directie van het huis van bewaring aan de Amstelveense weg te Amsterdam is ingesteld na de ontvluchting van twee gevan genen heeft aan het licht gebracht, dat de plannen, die de mannen voor ontsnapping koesterden met de uiterste zorg zijn opgesteld en uitgevoerd. Hierbij is ook nog een derde gevangene betrokken ge weest. Waarschijnlijk is die te goed van vertrouwen geweest en op het laatste ogenblik door zijn „kame raden" in de steek gelaten. Voor hem althans is de vier meter hoge muur, die het gevangeniscomplex omgeeft te hoog gebleken. Op tot nu toe onverklaarbare wijze zijn de mannen in het bezit gekomen van een ijzerzaag en van hun eigen burgerkleding. Woensdag werkten zij in een gang, die toegang gaf tot een klein vertrekje, van de binnen plaats, afgesloten door een raam met ijzeren tralies. Onder hun ge- vangenis-werkkleding hadden de mannen hun eigen kleren aange trokken en toen zij een ogenblikje alleen waren in dë gang, hebben zij kans gezien een. tralie door te vijlen. Zij wisten zich door het SCHAAP TOCH NAAR FRANKRIJK VERTROKKEN. Na een nieuw overleg met de vertegenwoordigers van de tweede klasse profclub Toulouse heeft de Gooispeler Rinus Schaap alsnog besloten naar Frankrijk te ver trekken. Gistermorgen is hij naar Amsterdam gereisd om daar over te stappen in de Parijse trein. Het is een groot genoegen voor mij als burgemeester van deze ge- Toen de echtgenote van de heer Pijper te Den Helder haar buiten spelend 21/2-iarig dpchtertje mis te, ging zij met enige buurvrou wen haar kind zoeken. Tot hun ontzetting vonden zij het kind in een gracht drijvende. Tevergeefs werd nog getracht de levensgees ten op te wekken. Duivenver. „Hoop*' - Biervliet. Vluchten met oude en jonge dui ven op Dourdan, 5 Augustus. Snel heid le oude duif 1519 m; le jonge duif 1480 m. Oude duiven: 1. A. van der Vei- re' 2 en 10. R. Blomme; 3., 4. en 6. C. de Pré; 5. P. van Rattingen; 7. M. Deveneijns; 8. L. Bracke; 9. Gebr. Ducheine. Jonge duiven: 1. en 5. C. van Vooren; 2. P. Doens; 3., 4. en 10. M Deveneijns; 6. J. van der Linde; 7. A. Provoost; 8. P. Zeegers; 9. A. Boeije. Uitslag vlucht van Dax op 4 Aug. 1. C. van Vooren; 2. en 3. J. Lij- baert. De eerste duif was reeds Za terdagavond binnen en werd om 19.30 geklokt. De tweede duif kwam Zondagmorgen binnen om 8 30 uur en de derde prijswinnaar liet zich eerst Maandagmiddag om 16.30 uur zien. Deze duiven zijn dus wel zeer onregelmatig gevallen DROEVE THUISKOMST VOOR NEL HERMSEN. De Nederlandse tenniskam pioene Nel Hermsen, die enkele da-gen geleden te New-York aan kwam voor een tennistrip door de Verenigde Staten, is in ver band met het overlijden van haar moeder weer op weg naar Ne derland. COöP. VKUt HTENVEILING ,ZEEUWSCH VLAANDEREN", Terneuzen, 10 Aug Groenteru Per 100 stuks in guldens: Sla 5.90—6.00.. Per stuk in centen: Bloemkool 1451; Groene komkommers 8r— 12; Witte komkommers 812. Per bos in centen: Selderij 4—7; Peen 3033; Kroten 612. Per kg in centen: Eerstelingen 7.2013.30: Andijvie 514; Stok- snii bonen 3545; Princ. bonen 25— 33; Pronkbonen 23; Rode kool 7— 9; Sav. kool 19—22; Prei 3546; Rabarber 18; Tomaten 1835; Uien 413. Fruit. Appelen: Early victoria 39.70; Perzikrodezomerappel 318; Yel low transparant 17.1043.50. Pe ren: N Suikerpeer 315; Oomskm- deren 4—30.20; Précose de Trévoux 3—35; Kriekperen 3—17. Pruimen: Czarpruimen 51—67Prinseprui- men 28—37; Blauwe pruimen 25 64; Elderse blauwe 1331; Ontario 4584; Washington 8398. Rode bessen 48—56. Bramen 81. raam te wringen en kwamen op de binnenplaats, die grenst aan de muur langs de Amstelveenseweg. Met zjjn drieën hebben zij toen een yramide gevormd, en zo kon een ioven op de vier meter hoge muur komen. De tweede werd er op ge trokken, maar nummer drie moest beneden blijven staan en zonder zich verder om hem te bekomme ren, hebben de andere twee bei de Utrechters de vlucht geno men. Toen zij op de muur zaten hebben twee meisjes van ongeveer 15 jaar hen gezien. Deze hebben onmiddellijk de portier bjj de in gang tegenover het vroegere Wil lemsparkstation gewaarschuwd. Inmiddels was ook in het ge bouw de ontsnapping bemerkt, maar de mannen hadden enkele minuten de tijd gehad en dit is voor hen voldoende geweest te verdwijnen. De politie is tot nu toe hun spoor bijster, het gehele land: is gealarmeerd en ook de grens posten zijn gewaarschuwd. De beide gevangenen, de 34-jari- ge accountant M. v. d. O. en de 26- jarige koopman H. V., bevonden zich eerst enkele weken in dit huis van bewaring te Amsterdam in af wachting van debehandeling van hun strafzaken door het gerechts hof te Amsterdam. Beiden hadden zich voor de rechtbank te Utrecht moeten verantwoorden voor ge pleegde misdrijven en waren tegen het hun opgelegde vonnis in hoger beroep gegaan. Dit zal de eerste maal zijn, dat een dergelijke cursus in Biervliet «f omgeving zal worden gehouden. Een gecompliceerde aanrijding. Daar het rijwielpad langs de nieuwe betonweg in de Dorpsstraat nog niet gereed is, moeten ook de wielrijders van deze verkeersweg gebruik maken. Dit was gisteren middag oorzaak dat een gecompli ceerde aanrijding plaats vond. Na aankomst van de boot reden omstreeks 1 uur enige auto's ach ter elkaar op de nieuwe betonweg, toen de bestuurder van de eerste auto plotseling moest remmen voor een wielrijder. De Belgische bestuurder van de tweede auto, een Volkswagen, kon door krachtig remmen voorkomen dat hij op de voor hem rijdende auto inreed, doch de bestuurder van de derde auto, een Citroen van de firma D. de Jager te Middelburg bemerkte de afremming van de Belgische bestuurder te laat en ramde de Volkswagen. Daar bij de ze laatste auto de motor aan de achterzijde is gemonteerd, werd de Volkswagen zwaar beschadigd en moest zij door een kraanwagen worden weggesleept. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. Pech. Toen een vrachtwagen behoren de aan een bewoner van het woonwagenkamp vanuit de z.g. afrit aan Hotel Meert de ver keersweg wilde opdraaien, ont stond er een botsing met een nieuwe Renault, komende uit de richting Sas van Gent, die waar schijnlijk het op de weg draaien van de vrachtauto te laat had opgemerkt. De Renault liep een beschadiging op aan de linker koplamp, terwijl het spatbord werd ingedeukt. Het was voor de eigenaar een „pechgevalletje", daar deze auto pas nieuw was op gehaald. De verkeerspolitie heeft een en ander in onderzoek. Per soonlijke ongevallen deden zich niet voor. Deviezenbepalingen overtrede*. De douane alhier heeft op een 4.tal Nederlanders, die naar Bel gië wilden bij visitatie 263 en 1620 Belgische francs gevonden. De geldmiddelen waren, gedeel telijk verstopt in een bril-etui en een pakje sigaretten. Dc rest was men „vergeten" aan te geven. De geldmiddelen zijn in beslag genomen. De „Oudjes" op reis. Dank zij de medewerking der in gezetenen heeft het comité onder leiding van burgemeester Van Waes wederom een reis gemaakt met de ouden van dagen uit onze gemeente, 's Morgens om half 9 vertrok de stoet met 3 autobussen en 8 personenwagens voor een reis naar België naar de omgeving van Oudenaerde. De burgemeester die de karavaan over de Belgische we gen leidde, hield voor het eerst stil in Ronsse waar ieder gelegen heid kreeg een verversing te ne men Vandaar ging het naar Oude naerde waar eveneens werd uit gestapt, terwijl tegen de avond nog eens werd verpoosd in Eecloo, waarna het op huis aanging. De muziekvereniging wachtte met vro lijke marsen het gezelschap op. De oudjes die vol lof waren over de prachtige reis, maakten een dansje op het dorpsplein, waarna de bur gemeester nog een woord sprak tot afscheid. De „President Robert" is 20 Juli j 1 in Londen gearriveerd. Het jacht verliet de Engelse hoofdstad op 2 Augustus j.l. Bjj informatie ter bevoegder plaatse werd meege deeld, dat het jacht via Le Havre, Lissabon, Dakar en Monrovia naar Kaapstad zou varen. R. L., de pre sident van de „President Robert Company" zou te Londen hebben verklaard, dat hij en zijn mederei zigers op zakenreis waren in ver band met scheepvaartbelangen. In Londen werd nog medege deeld dat het jacht gereglstreerd staat te Monrovia, de hoofdstad van Liberia. Het meet 328 bruto register ton. Begin van brand. Donderdagavond omstreeks acht uur constateerde een bewoonster uit de Rozemarijnstraat dat uit een bergplaats van bakker Kramer vuur kwam. Bii nader onderzoek zag zij, dat een begin van brand was ontsaan in de bergplaats, waar houtskool en andere materialen waren geborgen. Zij waarschuwde de bewoner, terwijl ook aan de brandweer kennis werd gegeven. Met hulp van de buren en het brandweerpersoneel werden em mers water in het vuur geworpen, waarna bleek dat de brandspuit niet hoefde in te grepen. De schade bleef beperkt tot het inwendige van de bergplaats. Badinrichting. In de gemeentelijke badinrichting werden in de maand Juli 1177 ba den genomen. HET 8000e SCHIP TE ROTTERDAM. Gisteren is het 8000e schip van dit jaar de Rotterdamse haven binnengelopen, n.l. het Noorse m.s. „Trondanger", komende van Vancouver. Het heeft ligplaats gekozen in de Merwehaven. Verleden jaar arriveerde het 8000e schip eerst op 22 Augustus. „Ik ben Hassan", herhaalde de derwisj en. hief zijn arm op. „Gij zijt mijn vrienden, dat voel ik.' Omdat U echte beren bent danste ik van vreugde. Sinds we llen leed ik aan zenuwhoofdpijn. U kent het wellicht. ITet komt plotseling, met aanvallen, één per 2 uur. Het is een gevoel alsof er beren op je hoofd dansen, sinds ik 4 uur geleden door het luik viri, doordat ik naar de bril keek, west U „Ja zeker, op twee pas", vulce Terry aan. „■En met kijken door de oogha ren" zei Berry. „Juist! Nadat ik door dit 'uik viel, heb ik nog geen aanva] van mijn hoofdpijn gehad. Toe; .k het weer voelde, dacht ik, ai, Hassan, hou je taai. Maar ditmaal war m het echte beren. Ik ben dus gene zen. Daarvoor dank ik U zeer „Het genoegen van deze val was geheel aan mijn kart", zei Terry beleefd. De vriendelijke derwisj stak de broers een geweldige hand toe. „Wij moeten elkaar niet hl de stèok laten", zei hij.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 2