UIT DE PROVINCIE Voor een viool dit pakje... «aar bij üw shag altijd SPORTNIEUWS DE MUSKUSRAT EEN GROOT GEVAAR soms dat... ngen it ,Evertsen" Vragen aan de Minister Binnenia&ds Nieuws TERNEUZEN. AXEL. MIDDELBURG. SAS VAN GENT. SLUISKIL. VLISSINGEN. ZIERIKZEE. het blauwe pakje dat 9 van de 10 rollers eisen l Soter uit 'Nederland naar Canada Pools protest bij Engeland VOETBAL ATHLETIEK. WIELRENNEN. ZWEMMEN. i wegen radiobericht deeld, dat de istische af ge aarde echter, afbreken, als ssong zouden an synthetische) e in Polen utie en dskeninginnen RWACHTING 3WATER. M-94-P aandacht voor het uiterlijk aan BE IMPORT VAN MOSSELEN EN FRANKRIJK TOEGESTAAN. De Franse regering heeft de Zeeüwse mosselkwekers de im port toegestaan van Nederlandse mosselen, afkomstig uit de Wad denzee. Het wordt tijdelijk en bij uitzondering toegestaan ook de mosselen uit Zeeland te verwate ren. De garantie is gegeven, dat de verwaterplaatsen onbesmet zijn. Een verklaring wordt geëist, dat de mosselen afkomstig uit de Waddenzee en vrij zijn van para- SIGtfiïl Tot Januari 1952 mag er naar West-Duitsland voor 45.000 dollar oesters, voor 10.000 dollar mosse len en voor 10.000 dollar kreeft worden uitgevoerd. Uitvaart Pastoor De Meulemeester. Onder grote belangstelling werd Zaterdag het stoffelijk overschot van Pastoor J. de Meulemeester ter aarde besteld. De kerk van de H. Willibrordus, waarin de uit vaartdienst werd gehouden, was vrijwel geheel met gelovigen ge> vuld en velen volgden hun Pastoor op zjjn laatste gang. Onder de be langstellenden merkten wij o.a. op burgemeester Mr P. H. W. F. Tel legen, Ds J. Scholten, Ds P. A. van der Vlugt, vele Pastoors uit de om liggende parochies, Paters van Sluiskil en Hulst en enkele broe ders van het instituut „St. Marie" te Huybergen, waarvan de over ledene conrector is geweest. Deken J. Plasschaert van Hulst droeg de H. Mis op en verrichtte de absoute. Leden van het kerk- en armbe stuur fungeerden als dragers. Bij de groeve sprak de heer F. B. G. de Meijer namens de gehele pa rochie. De heer De Meijer wees op de vele goede hoedanigheden van de overledene en de liefde voor zijn parochianen, die vooral en steeds weer tot uiting kwam, als iemand in tijdelijke of geestelijke nood ver keerde. Ongetroost en ongesterkt is er wel nooit iemand van Pastoor De Meulemeester vertrokken, al dus de heer De Meijer. Een zwager van de overledene dankte voor de bewezen eer en noemde Pastoor De Meulemeester vooral de pastoor der armen die voor zichzelf slechts weinig nodig had, maar zoveel te meer aan an dere» schonk. Kinderrèis. Morgen gaan ruim 300 kinderen van leden van de Terneuzense Be- stuurdersbond op stap naar de Wa rande te Oosterhout. Indien het weer meewerkt belooft het voor deze jeugd een mooie dag te wor den. Des avonds om 8 uur zal de Har monie de kinderen met muziek ver welkomen. Mobil isatie-oorlogskruis Door de Minister van Oorlog is het mobilisatie-oorlogskruis verleend aan de heer M. Zegers, alhier. Leraar Ambachtsschool. Tol leraar aan de Ambachts school te Terneuzen is benoemd de heer M. Nieuwdocp te Sou burg. Zijn koers kwijt. De 57-jarige aannemer A. S. uit Hulst reed Zondagnamiddag om streeks GVs uur met zijn auto op de rijksweg AxelHulst, toen hij ter plaatse waar de spoorweg deze ver keersweg zeer dicht nadert zijn koers kwijt raakte en tegen een tweetal aan deze weg staande bo men reed, tengevolge waarvan hij een tamelijk zware wonde aan het hoofd opliep. Zijn auto was derma te gehavend, dat S. met een ander vervoermiddel naar huis moest worcfön vervoerd. Ambonezen veroorzaakten ern stige onlusten. Tijdens de kermis alhier is het Zondagavond tot ernstige onlus ten gekomen waarbij Ambonezen betrokken waren. De burgemeester deelde heden nacht aan het A. N. P. mede, dat de Ambonezen de veroorzakers van deze onlusten zijn. Zij oefen den een terreur uit, aldus de bur gemeester, en bedreigden politie en burgers met dolken en krissen. De burgemeester en de commis saris van politie hebben vannacht de tegen de Ambonezen te nemen maatregelen besproken. Dit zullen zeer ernstige maat regelen zijn, zo vertelde de bur gemeester aan het A. N. P. Nader vernemen wij, dat om streeks half negen op de Markt twist ontstond tussen een burger en vier Ambonezen. Een 15-tal po litiemannen trachtte de burger te ontzetten. Het aantal Ambonezen was intus sen aangegroeid tot 'n grote groep, - Volgens berichten van oogge tuigen is Zaterdag een Engels sol daat te Berlijn door vier Russische militairen ontvoerd. die de politie met dolken en kris sen bedreigde. De politiemannen vrekken wel hun revolvers, maar hadden instructie daarvan geen ge bruik te maken. Zij waren gedwon gen zich in het stadhuis terug te trekken. De ene politie-agent die stand hield, werd door de Ambonezen neergeslagen. Leden van de Ambonese kamp- raad hadden vóór het stadhuis post gevat om te voorkomen, dat Am bonezen zouden binnen dringen. Er had zich veel publiek verzameld. De politie mocht het stadhuis niet verlaten. Ook de overige leden van het politiecorps .moesten op de bu reaux blijven. Op straat was geen politieman te zien. Deze toestand heeft vrij lang ge duurd. Onderwijl pleegden de bur gemeester en de commissaris van politie overleg over de te nemen maatregelen. Kort na elf uur, toen een deel van het publiek reeds naar huis was gegaan, werden de overige be langstellenden door de politie uit een gejaagd. De Ambonezen keer den toen ook naar hun kamp terug. Vernomen wordt, dat de politie te Middelburg zal worden versterkt. Zwembad. Donderdag werd, sedert de opening van het zwembad, IY2 maand geleden, de 10.000ste be zoeker genoteerd. Dit getuigt wel dat het zwembad zeer in trek is. Nu de vacanties zijn aan gebroken en het bezoek nog meer toeneemt, hoopt men tegen het einde van het seizoen de 25.000ste bezoeker te kunnen no teren. Diploma E. H. B. O. Aan het eind van de alhier ge houden cursus E. H. B. O. werd door dokter Wechgelaar het exa men afgenomen met het resultaat dat het diploma E. H. B. O. kon worden uitgereikt aan de heren R. Duinkerke en C. T. van de Vijver. Een verbetering. De komende kermisdagen zijn weer in het verschiet en velen zullen zich ongetwijfeld hebben afgevraagd waar dit jaar de ker misattracties zullen worden opge bouwd.. De vroegere standplaats is thans ingenomen door een bun ker of een pas aangelegd plant soentje. Dank zij het nog braak liggen van een tweetal percelen bouw grond in de Spoorstraat is hier uitkomst gebracht. De attracties verhuizen nu naar bovengenoem de straat t.w. een gedeelte vóór de fa De Wilde en een gedeelte vóór de openbare school. Deze gedwon gen verhuizing is zeer zeker van harte toe te juichen daar nu de kinderen gevrijwaard zullen zijn voor het snelverkeer, dat in de laatste jaren sterk is toegenomen. De compost-installatie door de Commissaris der Konin gjn in bedrijf gesteld. Zaterdag heeft de Commissaris der Koningin in Zeeland, Jhr mr A. F. C. de Casembroot, de instal latie tot verwerking van huisvuil tot compost alhier in bedrijf ge steld. De loco-burgemeester, wethou der Van Oorschot, verwelkomde de talrijke genodigden, onder wie de ontwerper, ir W. Weststrate (directeur van de vuilafvoer-mii te Wijster, vertegenwoordigers van de machinefabriek „Bavo" te Schiedam die het ontwerp heeft uitgewerkt en uitgevoerd) en be langstellenden uit gemeentelijke en landbouwkringen. De wethouder van openbare werken, de heer M. A. van Pope- ring, noemde de voordelen van de installatie. Er ziin geen grote en kostbare terreinen meer nodig voor het voorlopig storten van het huisvuil, het afgewerkte pro duct is van groot belang voor de agrarische sector van ons economisch leven (en het heeft daarenboven zijn aantrekkings kracht op ratten en vliegen ver loren) en tenslotte wordt het aanzien der gemeente vergroot doordat de rokende en stinkende vuilnisbelt is verdwenen, aldus spr. De Commissaris der Koningin noemde de installatie een geluk kige combinatie van de aestheti- ca (die geld pleegt te kosten) en de economie (welke op de dub beltjes moet letten). Ook de eer ste achtte spr. van groot belang, want vele gemeentebesturen in dit gewest hebben bijzondere zien van hun stad of dorp, maar leggen toch een bijzonder voor liefde aan de dag („en ik zou dit haast een geestelijke afwijking noemen", aldus de commissaris) om de vuilnisbelt aan de toe gangswegen te leggen. Hij sprak de hoop uit, dat vele gemeente besturen op Walcheren door samenwerking met Vlissingen van deze installatie mede ge bruik zullen maken. De totale hoeveelheid huisvuil, welke per dag in Vlissingen wordt opgehaald (80 kubieke me ter), wordt in vier uren verwerkt en gereduceerd tot 15 20 kubie ke meter. Door de samenstelling van het huisvuil op Walcheren wordt een bijzonder goede kwa liteit compost verkregen, welke in verse toestand vooral voor broeikassen zeer geschikt is, maar voor de landbouw in het algemeen eerst een gistingspro ces van enkele maanden moet doormaken. Het belang van deze compostbereiding blijkt uit het feit, dat ons land jaarlijks 1,2 millioen kilogram droge organi sche stof verliest, welk verlies slechts door verwerking van huisvuil kan worden goedge- maakt. Over enkele dagen zal een soortgelijke installatie in Schie dam worden geopend. Oude dame verdronken. De 60-jarige mevrouw P. L. al hier is door onbekende oorzaak in een gracht geraakt en ver dronken. Zaterdag is het .stoffe lijk overschot door de politie uit het water opgedregd. Ons land wordt al jarenlang bedreigd door de gevreesde mus kusrat of bisamrat. Tot heden werden 140Ö muskusratten bin nen onze grenzen gedood. Deze dieren zijn ons land van België uit binnengedrongen en worden voornamelijk om hun graverij gevreesd. Binnen onze lands grenzen is vastgesteld, dat enkele muskusratten een dijk van 2 3 meter breedte in korte tijd kun nen ondermijnen, zodat een dijk doorbraak onvermijdelijk is. Be denkt men hierbij, dat de helft van ons land door duizenden en duizenden kilometers dijken en dijkjes wordt beschermd, dan kan men zich voorstellen, dat er met man en macht gestreefd wordt deze dieren de gelegen heid te ontnemen zSch in ons land te. vestigen. Tot nu toe zijn ze hoofdzakelijk in de provincie Noord-Brabant opgevangen. Eén dier is echter reeds tot in de Al- blasserwaard doorgedrongen. Ook van de Duitse zijde dringt het muskusrattengevaar op. Óp de Lüneburgerheide hebben de muskusratten zich tot op 150 km van de grens van Groningen gevestigd. In Frankrijk ligt een oude liaard slechts 90 km van de grens van Zeeuws-Vlaanderen. Thans wordt ons land langs de gehele zuidgrens van Philippine tot Maastricht in meerdere of mindere mate van België uit be smet. Als gevolg hiervan wordt internationaal overleg inzake de bestrijding wel zeer in de hand gewerkt. Dit overleg is thans in Den Haag gehouden. Specialisten van België, Frankrijk, Duitsland en Nederland hebben onder de be kwame leiding van Dr V. E.Wil- kins, directeur-generaal van de Europese organisatie voor de be strijding van plantenziekten, an derhalve dag gesproken over de verspreiding der muskusratten, de organisatie en de wijze van bestrijding, alsmede over de aan gerichte schade. Er werden uit stekende resultaten geboekt. Vooral de Nederlandse motive ringen wogen zwaar. Men was ernstig onder de indruk van het feit, dat de helft van Nederland door dijken tegen de zee en de ri vieren is beschermd, terwijl bijna volking zijn woonsteden in dit gebied heeft. Bij de regeringen van de ver schillende landen zal er op wor- del). aangedrongen, dat de be strijding der muskusratten van een centraal punt uit door een officiële instantie zal worden ge leid en dat in het bijzonder de grensgebieden intensief worden bestreden. Door de regelmatige uitwisse ling van gegevens hoopt men op de hoogte te blijven van iedere gevaarlijke uitbreiding der mus kusratten. De verschillende be- strijdingstechineken zullen wor den uitgewisseld en verbeterd, zodal de verwachting is gerecht vaardigd, dat de muskusratten geen rooskleurige toekomst tege moet gaan. DE PRIJSVERHOGING DER STEENKOLEN. Het Eerste Kamerlid de heer Brandenburg (CPN) heeft aan de minister van Economische Zaken de volgende vragen ge steld: 1. Is het de minister bekend, dat de plotselinge prijsverhogin gen van kolen, gas en electra ontstemming en ongerustheid onder de bevolking hebben te weeggebracht en dit te meer, daar reeds is aangekondigd, dat de prijs van kolen per 1 Septem ber a.s. opnieuw zal worden ver hoogd, in het bijzonder de brand stof, die door de grote massa der bevolking als huisbrand wordt gebruikt? 2. Is de minister niet van oor deel, dat naast de zichtbare prijs verhogingen van brandstoffen ook de prijzen van alle mogelijke artikelen hierdoor ongunstig worden beïnvloed? 3. Is de minister niet van oor deel, dat deze nieuwe prijsver hogingen de reeds ondraaglijke levenspositie van het werkende volk nog meer onhoudbaar ma ken? Is de minister bereid, de prijs- EEN DODE EN 2 GEWONDEN BIJ MOTORONGEVAL. Op een recht weggedeelte even voor Bredenbroek bjj Dinxperlo is in de nacht van Vrijdag op Zater dag omstreeks het middernachtelijk uur een motorrijwiel met drie pas sagiers tegen een telefoonpaal ge botst. Hel motorrijwiel werd bestuurd door de 27-jarige ongehuwde W. Lubbers uit Bredenbroek. Deze werd tegen de grond geslingerd en overleed vrij spoedig. De beide duopassagiers, B. ten Broeke en B. J. Willemsen, beiden afkomstig uit Groenlo, werden eveneens van het motorrijwiel ge slingerd. Ten Broeke brak een pols en kon ter plaatse worden verbon den. Willemsen werd naar het zie kenhuis te Doetinchem overge bracht. De drie passagiers waren op weg naar Bredenbroek. Ver moedelijk is het motorrijwiel ge slipt. TRAGISCH ONGEVAL EIST EEN SLACHTOFFER. Zondagmiddag is in de gemeente Kwadijk (nabij Purmerend) een tragisch ongeluk gebeurd, dat de 12-jarige Piet Leegwater uit Oud- dijk (nabij Alkmaar) het leven ge kost heeft. De jongen logeerde bij familie in Kwadijk. Zijn vader was hem Zon dag per motor komen opzoeken en ging des middags een eindje toeren. De jongen was intussen met een vriendje gaan fietsen. Onderweg haalde de vader de beide knapen in en zijn zoon week naar links uit. Toen de motor dichter bij was, reed het knaapje plotseling weer naar de rechterkant van de weg, waar bij hij door de motor werd gegre pen en tegen de grond werd gesla gen. De jongen had een schedelba- sisfractuur en overleed vóórdat medische hulp aanwezig was. verhoging van de kolen onmid- 2/3 deel van de Nederlandse be- dellijk ongedaan te maken? De Canadese minister van landbouw, James Gardiner, heeft op een persconferentie medege deeld, dat Canada zal trachten een mogelijk botertekort in de komende winter te voorkomen door tien millioen pounds boter in te voeren. Volgens de Canadese pers zeide de minister, dat hij hoopte boter uit Nieüw-Zeeland, Australië en misschien ook uit Nederland te zullen krijgen. De Poolse ambassadeur te Londen heeft een nota gepubli ceerd, waarin Polen protesteert tegen het in beslag nemen van twee tankschepen, die door een Poolse maatschappij in Engeland waren besteld. In deze nota, die aan de Britse ambassadeur te Warschau is overhandigd, wordt gesproken van een „ongehoorde illegale daad". Het gaat om de schepen „Tatry" en „Beskidy" die, naar de Poolse regering verklaart, door betaling van de eerste ter mijn eigendom van de Poolse maatschappij zijn geworden. TerneuzenH.M. Kortenaer 33. Zaterdagmiddag werd op het ter rein van de V.V. Terneuzen een wedstrijd gespeeld tussen een com binatie van de lagere elftallen van de V.V. Terneuzen en een elftal van H.M. torpedojager Kortenaer. Er was geen perfect spel te zien, maar toch hebben de aanwezigen plezier beleefd. Kortenaers doel man, die geen water- en modder- vrees scheen te hebben, was na af loop onherkenbaar door een laagje Zeeuwse klei, die zijn tenue, ge zicht en haren bedekte. Het was een alleszins sportieve en gemoede lijke wedstrijd, waarin beide partij en elkaar weinig toegaven. Voor de rust scoorden beide teams tweemaal, zodat met de stand 22 werd gedraaid. Ook na de thee bleken de partijen tegen elkaar opgewassen en nu werd door beide ploegen nog eenmaal gedoelpunt (33). Wanneer de Kortenaer de haven van Terneuzen zal hebben verlaten, zal er .zeker onder de Jantjes nog laiig 'nagajpf-aat worden over deze ontmoeting, waarbij vooral de mod der en het water levendige herin neringen zullen blijven. C.N.A. Bureau Magazijn/werkplaats 52. In vreedzame kamp stonden twee elftallen uit het personeel der C.N.A. tegenover elkaar en wel de afdelingen Bureau tegen Magazijn/ werkplaats. Vóór de rust ging de strijd vrij wel gelijk op, want nadat Pros, de Soomer de Bureauploeg de leiding had bezorgd, volgde 10 minuten ia- ter met een kopbal de gelijkmaker. Nog vóór de rust hernamen de pen voerders de leiding en met 21 ging de rust in. De tweede helft gaf een over wicht van het „Bureau" te zien, hetgeen wel werd veroorzaakt door een verkeerde tactiek der „Magazijners", die hun verdediging hadden verzwakt en de stand was spoedig 41 geworden. Nadat het „Magazijn" de achter stand tot 42 had verkleind, be sloot het „Bureau" de kamp met het laatste doelpunt, waardoor de eindstand 52 werd. De bezoekers hebben wel geno ten van de prestaties op het groene veld, doch ongetwijfeld nog meer de volgende morgen, toen hun col lega's zich met verstijfde botten moeizaam naar hun afdeling voort bewogen om hun dagtaak aan te vangen. Beker- en Stadhuistournooi V.V. „Axel". Zaterdag en gisteren werden de finales en verliezerswedstrijden ge speeld van het tournooi ter ge legenheid van het 40-jarig bestaan der V.V. „Axel". De uitslagen van Zaterdag lui den: AZVV—Hulst II 1—2; Axel III —Sluiskil II 15; Axel IIRapen burg I 22 Axel II wint na straf schoppen; Terneuzen IIRIA I 11 Terneuzen II wint na straf schoppen. Gisteren hadden dan de slotwed strijden plaats. De Axelse juniores wonnen allereerst met 21 van de Corn Boys juniores. De Hulsterse en Terneuzense juniores, de win naars van vorige week, speelden daarop gelijk (11). Door straf schoppen kwam de zege ook hier aan de jeugdige Terneuzenaars. Vervolgens speelden de Hulster- se tegen de Axelse veteranen. Laatstgenoemden bleken het sterkst en wonnen met 40. Ook de Sluiskil-veteranen met de Ter neuzense bevochten een gelijk spel (11). De Terneuzense oudjes wonnen deze strijd met strafschop pen. De verliezers in het Stadhuis- tournooi Hulst en Axel speelden daarna om de derde prijs. Ook nu weer verscheen de Axelse ploeg met heel wat remplaganten eri de uitslag was dan ook navenant. De 4e-klasseploeg sloeg de jubileren- den met 31. De rust was inge gaan met gelijke stand. Na de thee wisten de blauwgelen zonder grote moeite te winnen, een uitslag, die, gezien de veldmeerderheid, ver diend was. De finale tussen Terneuzen en Corn Boys trok tamelijk belang stelling, in tegenstelling tot de an dere wedstrijden. Deze wedstrijd werd gespeeld o.l.v. de heer Kouw- ijzer uit Terneuzen en was een strijd van wisselende kansen, waar in de krachten vrijwel tegen elkaar opwogen. Opvallend goed spel werd door de doelwachters te zien gege ven. Na 25 minuten spelens wist Klouwers voor Terneuzen uit een scrimmage de score te openen. En kele ogenblikken later maakte de blonde Sassenaar De Buck gelijk. Rust 11. Deze wedstrijd bleef in de twee de helft zijn spannend karakter be houden en ofschoon de Boys wel iets gevaarlijker waren, wist na 13 minuten spelens S. Jansen Terneu zen opnieuw de leiding te bezorgen. Gort maakte even nadien uit een voorzet er zelfs 31 van. Tegen het einde wist De Buck voor de C. B. de achterstand te verkleinen en zo valt het zilveren stadhuis ten deel aan Terneuzen. Doot samen loop van omstandigheden zal het eerst later worden uitgereikt. De Corn Boys I verwierven een fraaie sportstandaard, Hulst I ver wierf een lauwertak en Axel I een medaille. Verder behaalden zowel de Ter neuzense als Sluiskilse reserves een beker. Ook de Terneuzense junio res ontvingen een beker. Axel III ontving bij de prijsuitreiking voorts een lauwertak, Hulst II een kruis, evenals Axel II. Rapenburg ontving een medaille. De Hulsterse junio res verwierven een placquette, de Axelse juniores een kruis en die van Corn Boys een medaille. RIA verwierf een lauwertak en de Axel se Zaterdag V.V. een medaille. A. v. d. Zande Ned. kampioen. Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de Schoondijkse har monie Oefening Kweekt Kunst werden te Schoondijke internatio nale atletiekwedstrijden gehouden op het nog niet officieel in gebruik genomen sportterrein. Aan deze wedstrijden werd deelgenomen door H.C. Oostende, Olympic Brug ge, A.C. Rieme, Olympia (Halste ren), De Zeeuwen (Vlissingen), Marathon (Vlissingen), A.A.C. (Amsterdam), Gazelle (Aarden burg). Aan de wegwedstrijd om het Ned. kampioenschap 25 km hardlopen werd deelgenomen door 43 lopers. Onder de tonen van de jubilerende muziekvereniging ging men naar het. sportterrein, waar burgemees ter Van Roosevelt de deelnemers van harte welkom heette, nadat de Belgische en Nederlandse volkslie deren ten gehore waren gebracht. Nadat de 43 deelnemers aan de 25 km wegwedstrijd hardlopen wa ren gestart, werd het overige wed- strijdprogramma afgewerkt, enkele malen onderbroken door de door tocht van de 25 km-lopers. De burgemeester van Schoondij ke reikte na afloop de prijzen uit. Met een toepasselijk woord over handigde hij de kampioen 1951 op de 25 km A. v. d. Zande, de nu door hem tweemaal gewonnen beker uit en hij hoopte dat door een over-, winning in het volgend jaar de be ker definitief het eigendom van v. d. Zande zou blijven. De burge meester feliciteerde Overdijk met het behalen van de tweede prijs, 'n prestatie die niet onderdeed vqpr die van v. d. Zande, gezien Over- dijks jeugdige leeftijd. De eerste Zèèltw' Witte van Marathon, ein digde als in de tijd van 1 uur 46 min. 35 see, De uitslagen: 3000 m heren: 1. Van Poucke (A.S. Rieme) 9 min. 45 sec.; 2. Ver- vaet (A.S. Rieme) 9 min. 51 sec.; 3. Vermeire (H.C. Oostende) 9.55.1. 1500 m heren: 1. W. Rootsaert (Gazelle) 4.17.6; 2. J. de Booy (A.S. Rieme) 4.19; 3. Van Seeuwen (A.A. C.) 4.21.2. 100 m heren: 1. ,T. Smidt (A.A.C.) 11.2 sec.; 2. Hoedelmans (Olympia) 11,6 sec.; 3. Vandorpe (H.C. Oos tende) 11.7 sec. 400 m heren: 1. J. Smidt (A.A.C.) 54.4 sec.; 2. Desmet (H.C. Oosten de) 55.3; 3. Vereecke (A.S. Rieme) 57.1. 800 m heren: 1. De Booy (A.S. Rieme) 2.8.5; 2. De Maertelaere (A.S. Rieme) 2.12; 3. Falin (H.C. Oostende) 2.12.4. 25 km wegwedstrijd. 1. A. v. d. Zande (Olympia) 1 uur 28 min. 8 sec.; 2. J. Overdijk (A.A.C.) 1.30.49; 3. C. v. d. Zande (Olympia) 1.34; 4. F. de Groot (S.V.V.) 1.34.8; 5. A. Moons (P.S.V.) 1.34.38; 6. W. Bra- venboer (A.A.C.) 1.35.33; 7. L. Bes- ters (Olympia) 1.35.53; 8. J. J. de Bruin (A.A.C.) 1.38.12; 9. J. de Jong (G.A.C.) 1.38.29; 10. Bam berg (Minerva) 1.39.30. Verlielst viel te Kloosterzande. In de 100 km baankoers voor nieuwelingen en amateurs te Kloosterzande was Rinus Verhelst doordat hij kwam vallen ditmaal zesde. Zeeuwse Zwemcompetitie. De eindstand van de Zeeuwse Zwemcompetitie luidt als volgt: 1. De Bruinvis, Sas v. Gent 8.745.1 p. 2. De Zeehond, Vlissingen 8.939,4 p 3. Luctor et Emergo, Middelburg 8.990,8 p 4. S. Z. V., Souburg 9.417,5 p 5. De Schelde, Terneuzen 9.482.2 p MOTORRIJDER VERONGELUKT. De reserve 2e luitenant H. A. M. van Hoof van de vliegbasis Twenthe is Vrijdag ibij een mo torongeval dodelijk verongelukt. De luitenant Van Hoof was 24 jaar oud en werd in 1949 bij de militaire luchtvaart benoemd. De begrafenis zal Dinsdag met mi litaire eer in Hapert geschieden. Ut VClUOgLlli 10. Welke maatregelen denkt de regering te nemen om de ge volgen van de verhoging van de kolenprijzen, welke nu heeft plaats gehad en die het levens peil van de gezinnen der arbei ders, kleine zelfstandigen, gepen- sionneerden, door sociale instel lingen gesteunden enz., opnieuw verzwaren, ongedaan te maken? gen remilitariseert Amerika W. Duitsland en herstelt het Japanse militarisme. Tezelfdertijd, aldus de nota, wordt in de Ver. Staten zelf een gigantisch bewapeningsprogram uitgevoerd. Het Sowjet-volk wordt er dage lijks van overtuigd, dat de daden van de regering van Amerika af- wezenlijking is volgens de boe ren tot dusverre nog niets geko men, aangezien Adenauer is ge stuit op de tegenkanting van de vakbonden tegen een algemene verhoging van het prijspeil der levensmiddelen. Het Duitse boerenverbond heeft de kanselier ervan beticht misbruik te hebben gemaakt van landen. Zcals bekend is door de leider der E.C.A. in West-Duits land een planmatige landbouw politiek geëist, doch dit denk beeld is in regeringskringen op verbitterde tegenstand gestuit. Zulk een oplossing zou volgens de Duitse regering tot een her stel van de zwarte markt leiden. Nu wordt in economische krin- OOillVll YV V belangrijke rol speelt, heeft Dr. Hermes nog een dezer dagen la ten blijken door te verklaren, dat zulk een samenwerking niet zou betekenen, dat Duitsland afstand zou doen van zijn vermeende rechten op een herstel van zijn in het oosten verloren landbouw- arsenaal. ontveinst hij zich niet, dat deze officier weinig belangstelling voor de navigatie heeft getoond. De raad waardeert het, dat de ltz. Van der G. geen enkele po ging heeft gedaan de aansprake lijkheid voor zijn fout te veront schuldigen. De marineraad houdt zich uit sluitend bezig met de schuld- 5 regels 75 cent; ct.; minimum pea immer, of: A dree meer namiddags 2 uur aterdags 11 uur eld eisen de Ver- wapenstilstands- rdedigen is, Deze ote trekken langs intlinie lopen.) het in het bericht, kanen het gerucht eid, dat beide par- ;r eens waren ge- derhandelingen de ities voort te zet- ïrgelijke overeen- hter nooit aange- en willen de eisen, uli hebhen gesteld, i en onze verstan- n niet aanvaarden, nu toe geen voort ikt", aldus het be- jersbureau „Nieuw loor radio-Moskou nische fabrieken te wiecim in Polen is lerst begonnen met an synthetische ben- Idt de „Times", orrespondenten van gt hieraan toe, dat mndigen uit Oost- i Tsjechoslowakije sn bij de uitvoering ld eenmaal vastge- ichuld draagt, dan inister van marine rmmissie, die moet schuldige zich voor iad zal hehben te -rv"> inister van Defen- ShinweD, heeft s te Hartlepool lat schoonheidsko- dangrijker waren hinwell, die optrad een schoonheids- ie, dat vrienden ;sprekingen, welke c in de Ver. Staten -disatie van lichte werden gevoerd, adden aangeboden, nodiging echter af- verklaard, dat hij i moest in verband ïoonheidswedstrijd. >f dit zo belangrijk dde Shinwell, dat rtenis veel belang- dan de bewuste uurwapens, mimi- vat met oorlog te >uden eens hebben j willen vrede en aldus Shinwell. wedstrijden, bad- reugde waren der- langrijker da» de enheden ef oorlog. door het K.N.M.I. dig van Woensdag- 'oensdagavond. Ier wind. bewolking met en- de buien. Matige wind. Iets hogere G 9 AUGUSTUS. v.m. 5.35 6.10 6.50 7.— n.m. 5.53 6.28 7.08 7.18 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Aug. 7 5.09 20.21 10.18 21.38 8 5.11 20.20 11.37 21.50 9 5.12 20.18 13.— 22.05

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 3