Ridgway breekt bespreking te Kaesong af De strijd tegen de speelclubs Nederland in ngen it Evertsen" Andermaal cassette tafelzilver en reuzentaart voor Prinses Irene Frankering bij abonnement: Temeuzen. t/recteur-Hoofdredaeteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 5557 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur Tel. 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 4,55 per kwartaal- Per week 37 cent. Losse nummers 7 cent. MAANDAG 6 AUGUSTUS 1951. 7e Jaargang No. 1798. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Rubriek ICleine Advertenties 1 regels 75 et.; iedere regel ait&m 15 ct. Vermelding ender nummer itta- reau van dit Blad 15 cent meat. Inzending advertenties tol éts namiddags 2 uur. Advertentieprijs per mm 12 ct4l minimum per advertentie f IJ®. Door Radio-stations van New York is Zaterdag omgeroepen dat generaal Ridgway de wapenstil standsbesprekingen heeft doen afbreken wegens schending door de communisten van de neutraliteit van Kaesong. De besprekingen zullen niet worden hervat voor van communistische zijde „een bevredigende verkla ring is gegeven voor de schandelijke schending der neutraliteit der onderhandelingsplaats". Zingende roulettespelers naar het gevang Mr J. C. Maris, officier van Justitie en commissaris C. Abbenbroek, die in Den Haag de actie tegen de speelclubs hebben geleid, hebben op een persconfe rentie enige mededelingen gedaan over de actie in 's-Gravenhage. Mr Maris verklaarde, dat de actie is gebaseerd op artikel 140 van het Wetboek van Strafrecht en artikel 254 bis. Dit artikel is ingelast in de in 1911 ingevoerde zedelijkheidswetten en was bedoeld om juist de speelclubs het bestaan onmogelijk te maken. Dit is toen gelukt. WEERSVERWACHTING HOOGWATER. op onder op onder Aug. 5 5.06 20.25 7.46 21.18 6 5.08 20.23 9.02 21.2S 7 5.09 20.21 10.18 21.38 8 5.11 20.20 11.37 21.50 s wegen radiobericht deeld, dat de istische af ge aarde echter, afbreken, als :song zouden in synthetische^ e in Polen ■tie en Iskeninginnen w WACHTING WATER. n.m. 5.53 6.28 7.08 7.18 op onder op onder De geallieerde onderhande laars zullen binnen de linies der Verbondenen Iblijven, totdat de .communisten bovengenoemde verklaring hebben gegeven. Generaal Ridgway verklaarde dat het opperbevel der Verenig de Naties bereid is de besprekin gen voort te zetten, zodra het ge- eiste „bevredigende verklaring" heeft ontvangen, benevens een belofte der Noordelijken dat er geen nieuwe schending zal plaats vinden. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Landsverdediging heeft Vrijdag avond verklaard dat de beslis sing van generaal Ridgway, om de wapenstilstandsbesprekingen te Kaesong op te schorten, is ge nomen in overeenstemming met de commissie van chefs der Amerikaanse generale staven. Hij voegde hieraan toe: generaal Ridgway is ten volle bevoegd om in deze handelend op te treden, doch hij heeft, sinds voor de eerste maal op Zaterdag bewa pende troepen der communisten in de omgeving van het door de geallieerde staf te Kaesong be trokken huis werden waargeno men, nauw contact met het mi nisterie onderhouden. In zijn boodschap aan de com munistische bevelhebbers zegt generaal Ridgway dat bevestigd is dat een gewapende compagnie infanterie der Noordelijken Vrij dag te Kaesong is waargenomen, op een afstand van ongeveer 90 meter van de woning, waarin de wederzijdse delegaties sinds bijna vier weken hebben vergaderd. Ridgway brengt in zijn bood schap in herinnering dat hii reeds op dertien Juli j.l. heeft voorgesteld een gebied rondom Kaesong, met een straal van on geveer acht kilometer, tot neu trale zone te verklaren. Hii ver klaarde dat de berichten van oog getuigen, waarin melding werd gemaakt van de aanwezigheid in Kaesong van „niet onder het ge allieerde opperbevel ressorteren de strijdkrachten" zijn bevestigd door foto's en filmopnamen. Deze communistische militairen waren bewapend met geweren, revol vers, handgranaten, automatische vuurwapens en mortieren. Brigade-generaal William Nuc kols heeft Zondag verklaard, dat vice-admiraal Turner Joy per soonlijk Noordeliike troepen in de nabijheid van het huis waar onderhandeld wordt, heeft waar genomen. Een honderdtal mill tairen liepen achter elkaar op de weg, die de delegatie der Ver enigde Naties steeds gebruikt om van haar basis te Moenson naar Kaesong te trekken. Joy had de mannen gezien, toen hu Zater dag in een jeep naar de middag zitting terugkeerde. Zes uur na het verzenden van de boodschap van generaal Ridg way hadden de Noordelijken nog geen antwoord gezonden. Zij be vestigden echter de ontvangst van een boodschap, waarin de aandacht der Noordelijken op de verklaring van Ridgway wordt gevestigd. Ridgway's optreden komt enigs zins onverwachts, aldus Reuter. Vice-admiraal Joy had gisteren op de conferentie formeel nota genomen van de aanwezigheid van de Noordelijke soldaten. Hii had toen echter geen formeel Drotest ingediend en de Noorde lijken hadden een onderzoek be loofd. Brigade-generaal Nuckols heeft verder verklaard, dat de wapenstilstandsdelegatie van de V. N. het volledig met het besluit van generaal Ridgway eens is. Elf Juli liet generaal Ridgway de eis horen, dat de Noordelijken hun gewapende macht terug zou den trekken „zulks overeenkom stig met de overeenstemming, dat Kaesong een open stad zal zijn". Hij deed dit twee dagen na het begin der besprekingen en nadat de communisten gewei gerd hadden journalisten der V. N. toe te laten. De Noordelij ken gingen echter op Ridgway's eis in en de besprekingen wer den op 15 Juli hervat. Officieren van de V. N. over de besprekingen. Uit gesprekken met officieren van de Verenigde Naties in Tokio is gebleken, dat de hooD op een wapenstilstand in Korea bijna tot nul is gedaald. Waarnemers in Tokio verwach ten niet, dat als de besprekingen geheel afgebroken zouden wor den, de gevechten onmiddellijk feller zullen worden. Zij wijzen erop, dat de gevechtshandelingen nooit onderbroken zijn geweest en dat huidige „beperkte" aard der gevechtshandelingen geheel uit tactische overwegingen voort vloeit. Peking over soldaten in Kaesong. Zondagavond heeft Radio-Pe- king verklaard, dat Zaterdag de aanwezigheid van communist! sche soldaten in Kaesong toeval lig was. In de uitzending wordt verondersteld, dat de soldaten, die door vertegenwoordigers van de Verenigde Naties zijn gezien, bij vergissing in Kaesong waren. De soldaten behoorden tot be wakingseenheden, aldus radio-Pe- king. De groep was op weg naar een punt in de omgeving van Kaesong, alwaar gesproken zou worden over de wijze, waarop het gebied van Kaesong zou kunnen worden beschermd, zo werd hier- aan toegevoegd. De Noordelijken hadden cut aan de delegatie der verbondenen meegedeeld, toen deze delegatie bij de besprekingen om uitleg had gevraagd. Bovendien had de Noordeliike bevelhebber order ge geven, dat gewapende soldaten voortaan niet meer langs die weg mochten trekken. Ook had hh de verbondenen gegarandeerd, dat het gebeurde zich niet zou herha len. aldus radio-Peking. In het vooruitgeschoven kamp der verbondenen werd Zondag avond meegedeeld, dat men nog geen officieel antwoord op het protest van Rigdway had ontvan gen. Men beschouwde de verkla ring van radio-Peking niet als of- ficieel. Generaal Peng Teh-Hoeai, „be velhebber der Chinese vri.iwilli gers in Korea", heeft in een door iet Sowjetnieuwsbureau "Tass verspreide verklaring gezegd, dat 'n afbreken der wapenstilstands behandelingen niet in het militai re voordeel der verbondenen zou zijn. De gebeurtenissen in het vérleden, zo verklaarde hij, .heb ben bewezen dat wij sterker wor den naarmate wij langer stolden. De Chinese troepen in Korea wa ren in negen maanden sterker uit het strijdperk getreden. De Chi nese strijd: macht was gegroeid tot onoverwinnelijke verdediging van het moederland en de wereld vrede. Noordelijk antwoord aan Ridgway. In een om 7.30 uur Maandag morgen (plaatselijke tijd) te T<p- kio opgevangen radiobericht uit Peking hebben de Noordelijke ge neraals Peng Te Hoeai en Nam II generaal Ridgway de volgende boodschap gezonden: „Wij hebben onze ondergeschik ten opdracht gegeven de nodige maatregelen te treffen, opdat zich niet nog eens een incident over het trekken van patrouilles door de zone, waar de conferentie ge houden wordt, kan voordoen. Wij hopen, dat u uw vertegen woordigers order zult geven de wapenstilstandsbesprekingen te hervatten en dat u zich niet door dergelijke onbeduidende dingen zult laten weerhouden". DE OORLOG EN KOREA. Zondag zijn de troepen der Ver enigde Naties ten Westen van Jontsjon een beperkte aanval be gonnen om de bewegingen van de tegenstander te verkennen en in het algemeen het initiatief te behouden. Ondanks hevige tegen stand werden kleine vorderingen gemaakt. De Noordelijke artille rie nam, sedert het begin der on derhandelingen, in ongekende kracht aan het gevecht deel. In het gebied van Koemsong deden de communisten tegen aanvallen onder dekking van een maanloze nacht. Zij werden te ruggeslagen. Zondag werden de gevechtshan-, delingen aan het Westelijke front door de regen belemmerd. De brug over de Imdjin, die door de convooien naar Kaesong wordt gebruikt, is voor de derde maal in enkele weken tijds weggesla gen. Zaterdagnacht en Zondagmor gen hebben geallieerde vliegtui gen een groot gebied van Noord- Korea verkend. Er waren geen tekenen, die wezen op een af nemen van de toevloed van voor raden en uitrusting, die van de Mandsjoerijse grens naar 't front worden vervoerd. Vijftig geallieerde vliegtuigen melden, dat zij gedurende hun patrouille tenminste 180 voertui gen hebben geraakt. „Dit is de a.s. jarige, zo introdu ceerde H.M. de Koningin Zaterdag ochtend haar tweede dochter bij de deputaties van de strijdkrachten, die Zaterdag, de dag vóór prinses Irene's twaalfde verjaardag op Soestdijk geschenken kwamen aan bieden. Andermaal was er een taart van ontzaglijke afmetingen waarop een lichte kruiser prijkte temidden van rose en crèmekleu rige marsepeinen bloemen en even kunstig vervaardigde pet- en kraagemblemen van de Marva en het officierencorps van de Konink lijke marine en naast deze reuzen- taart, die het blad van het ronde tafeltje, waarop dit meesterstuk was geplaatst, geheel deed verdwij nen, stond dan de vijfde cassette tafelzilver, voor de evenzoveelste maal aangeboden door alle strijd krachten. Ditmaal was het de Koninklijke marine, die was uitverkoren om dit geschenk aan te bieden. De Ko ningin, de aanstaande jarige en haar zusjes bewonderden de ca- deaux, waarbij de belangstelling van de Koningin het meest uitging naar het zilver en die van de prin sesjes naar de reuzentaart, die on middellijk door prinses Irene werd aangesneden. Luitenant-ter-zee le klasse E. A. van der Zijl, de leider van de marine-deputatie, die de ge schenken aanbood, was de eerste, die een stuk taart te verorberen kreeg, waarop hij de hele dag kon teren. de jarige. Toen prinses Irene de lin ten van de doos, waarin het ge schenk was verpakt, had losge maakt en de wanden uiteenvielen, stond daar een bijzettafeltje met smeedijzeren poten en een glazen blad, dat met een gulle glimlach door de jarige werd aanschouwd. „Hoe wisten ze nu dat dit een wens van je was", zei de Koningin met een mysterieus glimlachje. Irene gaf hierop geen antwoord, doch de uitdrukking op haar gezicht deed duidelijk verstaan, dat ze het al ge raden had. Ook overste Van Embden, die de delegatie van het garderegiment leidde, kreeg een stuk van de taart te verorberen, maar bij het snijden waakte prinses Irene er zorgvuldig voor, dat de kruiser geen averij op liep. Toen de deputaties na geruime tijd in de paleistuin temidden van het koninklijk gezin te hebben ver toefd weer naar hun respectievelij ke kampplaatsen terugkeerden, was een respectabel deel van de zee van cake en marsepein, waarin de kruiser was .verankerd" in de magen der aanbieders, maar ook voor een deel in die van de prin sesjes en haar moeder, verdwenen. Voor de niet-jarige hadden de marinemannen grote do zen bonbons meegebracht. „Waar schijnlijk omdat het anders zo zielig voor hen zou zijn", meende de Ko ningin. De kleine Marijke bleek het gulst van allen, want onmiddel lijk ging zij met haar doos rond en presenteerde ieder een van haar bonbons. Het garde-regiment prinses Ire ne, dat eveneens elk jaar prinses Irene een geschenk aanbiedt, ver vulde ditmaal een hartewens van DE ARRESTATIE VAN TWEE OFFICIEREN VAN DE LUCHT MACHT. Het Bureau Voorlichting van de luchtmachtstaf deelt het volgende prinsesjes mede: „In aansluiting op het bericht om trent de arrestatie van twee offi cieren van de luchtmacht kan na der worden medegedeeld, dat deze arrestatie is uitgevoerd uitsluitend wegens 't vermoeden van onregel matigheden van administratief ka rakter. In het huidige stadium van het onderzoek is er geen enkele aan wijzing welke er op duidt, dat hier sprake zou zijn van spicmnage-acti- vitett". In de oorlogsjaren en de daarop volgende periode doken de speel clubs opnieuw op. In het begin heeft de justitie geduld geoefend met de „boosheid en domheid" van het losgeslagen publiek. Thans is men echter van oor deel, dat er een einde aan het geduld is gekomen. De justitie heeft de clulbs gewaarschuwd, dat er maatregelen zouden ge nomen worden. Commissaris Ab benbroek verklaarde, dat de Haagse politie na het uitsaen van bedoelde waarschuwing re gelmatig de 25 haar bekende speelclubs in Den Haag heeft gecontroleerd. Men heeft daar bij geconstateerd, dat alle on twee na. de „Aristo-club" op Scheveningen en de „Mondial - club gevestigd in de „Embassy - club" op de Kneuterdijk, ophiel den met het roulette-spel. Daar om heeft de politie alleen bii deze twee clubs een inval gedaan. De inval begon precies om elf uur. Commissaris Abbenbroek bevond zich toen reeds enige tijd in de ,,Aristo"-club. „Toen ik de re- hercheurs de zaal zag binnen komen," zo zei hij, „klom ik op het podium en vertelde, dat de politie een inval deed. Ik raadde iedereen aan kalm te blijven zit ten". Deze waarschuwing werd echter niet ter harte genomen. Vele van de 250 spelers, die zich op dat ogenblik in de club bevon den, trachtten via de achterzijde te ontsnappen, doch zij vonden ook deze uitgang versperd De 50 rechercheurs, die de inval de den, hadden geen gaatje meer opengelaten, aldus de commis saris. Aressaties „en gros". De rechercheurs werden ge assisteerd door politie-agenten. Volgens een ooggetuige zouden de politie-agenten met getrokken revolvers de club zijn binnenge- stormd. De politie trof in de .Aristo-club" twee Amerikanen, twee Belgen en een Fransman aan. Zij konden heengaan. Alle andere spelers, ongeveer 300 in totaal, werden in vier speciaal gecharterde bussen geladen en naar het hoofdbureau van politie overgebracht. Het bestuur en de werkende leden (croupiers) bevonden zich om één uur nog in de „Aristo-club" om aanwezig te zijn bij de inventarisatie van de in beslag genomen fiches en gelden. Hoe groot het in beslag genomen geldbedrag in deze club was, kon commissaris Abben broek nog niet mededelen. De gearresteerde spelers reden al zingend naar het politiebureau. Zij werden ondergebracht in de speciaal voor deze gelegenheid ingerichte politieschool op het Alexanderplein. Direct hij aan komst werden de dames en heren van elkaar gescheiden en in ver scheidene lokalen ondergebracht. Mr. Maris gaf de verzekering dat het parket, indien nodig met dezelfde kracht de bestrijding van de speelclubs zal voortzet ten. Op de vraag, of hij ver wachtte, dat er op grond van deze actie veroordelingen zullen volgen, verklaarde hii, dat men aan deze actie niet zou zijn be gonnen. indien men iets anders verwachtte. Mr. Maris verklaar de nog, dat twee speelclubs in Noordwijk vrijwillig gesloten zijn, toen de politie de bekende waarschuwing had doen uitgaan. Commissaris Abbenbroek deelde tenslotte nog mee, dat hij de actie in Den Haag nog een inspectnce en drie fouilleuses waren inge schakeld. Zingende roulettespelers naar het gevang. Enige personen, die in de speel- club „Aristo" in Casino Schevenin gen aanwezig waren, doch langs het dak of door WC-ramen konden ontsnappen, delen mede dat de in val van de politie geen grote ver warring teweegbracht. Velen pro beerden nog achter de rug van de talrijke rechercheurs .om fiches te wisselen. Anderen stopten geld en fiches in hun kleren of in het meu bilair weg. Rechercheurs droegen de lakens van de speeltafels aan en bedekten de daarop gestapelde fi ches. De speelkassen werden in be slag genomen. Volgens getuigen la gen er duizenden guldens aan fiches op de tafels. Toen de politie binnenkwam, rolde het balletje op een der tafels voor lage inzetten. Een der jongste leden had net voor het eerst twee kwartjes op de ze ven gezet. Hij kwam „plein' uit, doch kon zijn meer dan dertigvou dige speelwinst niet meer incasse ren. Het spel was uit... Op twee an dere tafels was men juist aan het zetten. Daar kon het gokballetje niet meer worden geworpen. De honderden aanwezigen in het Casino waren in de aanvang wel erg beduusd over het gebeurde, om dat men alle deuren bewaakt vond, nadat commissaris Abbenbroek liet startssin voor het spel van de justi tie gaf. Velen drongen er bij de re chercheurs op aan wegens ziekte redenen te worden vrijgelaten. Het aantal hartkwalen was aanmerke lijk, aldus deze ooggetuigen. De spelers werden al spoedig van de „werkende leden" der vereni ging, dus bestuursleden, bankhou ders en croupiers, gescheiden. Zin gend trok men door de enorme za len „We gaan nog niet naar huis", „Wie zal dat betalen, Wie heeft zo veel pingpingping", „Waarom zou den we treuren, want de bajes is zo groot" en „Er is geen macht in Holland, die „Aristo" kan ver slaan", behoorden tot het repertoi re. In de drukte konden verschil lende spelers zich uit de voeten ma ken. De WC-raampjes bleken niet al te goed bewaakt te zijn De meesten, die in het Casino aanwezig waren, ontsprongen de dans niet. Het was het aanwezige publiek opgevallen, dat inplaats van vijf slechts drie tafels in de zaal aanwezig waren, namelijk twee voor lage minimuminzetten en een voor hogere. Twee andere tafels waren blijkbaar verwijderd. De recherche had kort werk om de „gewone" van de „werkende leden" in hun smokings of fraaie rode jas jes te scheiden. Toen men alle spe lers bij elkaar had, werden zij snel naar autobussen gevoerd. Zingend ging men naar „het gevang" zoals men het politiebureau betitelde. Het verhoor der arrestanten. Aan het Alexanderveld was het nadien een drukte van belang. De arrestanten werden uitgeladen en in de politieschool opgesloten. On geveer honderd man politie begon daar met verhoren. Het uittypen van de resultaten daarvan en het doorgeven der voorlopige verbalen aan de justitie-ambtenaren. Lange rijen taxi's stonden weldra voor het gebouw om „vrachies" aan vrijge laten arrestanten te krijgen. Zo bijster vlot ging dat vrijlaten niet. Maar de taxichauffeurs waren ge duldig. De regen stroomde Terwijl de verhoren der spelers aan het Alexanderveld in volle gang waren, waren rechercheurs in het Casino bezig met het vast stellen van de waarde der vele fi ches op de drie roulette en twee baccarattafels. Nadien heeft de po litie, die in het Casino reeds met verhoren bezig was, ook de werken de leden mee naar het bureau ge nomen. Het speelmateriaal werd in beslag genomen. Men liet man schappen voor de bewaking achter. Roulettespelers vrijgelaten. Op last van de Officier van Justi tie zijn Zaterdagmorgen tussen ne gen en half tien 235 van de 269 ar restanten uit twee speelclubs i^i Den Haag en Scheveningen uit het arrest ontslagen. Zij werden allen verhoord. Vier en dertig personen, z.g. wer kende leden van de speelverenigin- gen „Aristo" en „Mondial" zijn naar het huis van bewaring overge bracht. Het betreft hier bestuurs leden, bankhouders, spelleiders en croupiers. Aan kasgeld is volgens mededeling van het hoofd van jus titiële dienst der Haagse politie, commissie Abbenbroek, circa acht tien duizend gulden in beslag ge nomen. Het bedrag aan fiches is nog niet bekend, doch loopt in de duizenden guldens. Wanneer de thans zich in arrest bevindende personen op vrije voeten zullen worden gesteld, hangt af van de Officier van Justitie. De Rotterdamse politie in actie. De Rottterdamse recherche heeft op last van de officier van justitie een inval gedaan in een speelclub aan de Mathenesser- laan te Rotterdam. Als amuse- mentsvereniging was deze speel club bij de politie loekend. Op het moment van de inval werd geen roulette gespeeld. In het perceel bevonden zich veertien leden van de „amusementsvereniging". Zij werden naar het politiebureau overgebracht, doch na verhoor weer vrijgelaten omdat geen overtreding was geconstateerd. De personen, die in de speelzaal werden aangetroffen, hadden een vergadering gehouden pver de aanzegging van de officier van justitie, dat alle speelclubs op korte termijn moeten worden ge sloten, daar anders andere maat regelen genomen zullen worden. Toen de politie de inval deed, was de vergadering reeds afge lopen. De aanwezigen speelden een spelletje kaart, waarbij fi ches werden gebruikt. De actie tegen de speelclubs te Amsterdam. Eerst tegen het eind van de och tend was de Amsterdamse politie in staat de Officier van Justitie een overzicht te geven van de actie die tegen de z.g. circles privé's om half twaalf Vrijdagnacht in de hoofd stad was begonnen. In de Eureka-club aan het Thor- beckeplein waren tien spelers aan getroffen. Van deze zijn slechts de bestuursleden en een, naar men aanneemt, beroepsspeler vastge houden. De rechtercommissaris zal nog beslissen of zij in verzekerde bewaring worden gehouden, of in de loop van de dag in vrijheid zul len worden gesteld. De club op de Prinsengracht bleek de naam Darby-club te dra gen en is vermoedelijk een voort zetting van de Darby-club die oor spronkelijk in Den Haag was ge vestigd en die bekendheid heeft verworven,, doordat daar vele maanden geleden een overval is ge pleegd, waarbij de gehele kas enz. werden beroofd. Toen de politie door de gevonden invitatie met het adres (Prinsen gracht 667) bekend was geworden, heeft inspecteurs Molenkamp zich terstond met enkele rechercheurs daarheen begeven. Hij belde aan en meldde zich als iemand die graag wilde meespelen. Zonder enige for maliteit werd hij in de speelzaal toegelaten. Het was een grote ver rassing voor de ca 15 aanwezigen toen deze speler een politieman bleek te zijn. De politie trof op de speeltafel een grote hoeveelheid fiches aan, waarvan de waarden .varieerden tussen 50 cent en 250 gulden. Voor tienduizenden guldens zijn in beide speelgelegenheden aan fiches in beslag genomen. Bestuur speelclub te Laren op vrije voeten. In de loop van Zaterdagochtend is het bestuur van de speelclub te Laren, waar Vrijdagavond vanwege de justitie een inval was gedaan, op vrije voeten gesteld, nadat de arrestanten aan een uitvoerig ver hoor onderworpen waren. De arrestanten, die de Amster damse politie maakte na de inval len bij „Eureka" en de „Derby club" worden nog vastgehouden. De Officier van Justitie deelde mede, dat op last van hoger hand ook in de komende dagen met de uiterste gestrengheid tegen de nog opererende speelgelegenheden zal worden opgetreden. Hii noemde het geven van gelegenheid tot spelen een enorm euvel, dat de moraal en de zeden sterk aantast en waaraan persé een einde moet worden emaakt. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot Maandagavond. Opnieuw buien. Veranderliike bewolking met plaatselijk enkele buien en een kans op onweer. Zwakke tot ma tige zuidelijke tot zuidoostelijke wind. Iets hogere temperaturen. DINSDAG 7 AUGUSTUS. v.m. njn. Breskens 4.24 4.37 Terneuzen 4.59 5.12 Hansweert 5.39 5.52 Walsoorden 5.49 6.02 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN 5 regels 75 cent; ct.; minimum pes immer, of: Adre» meer namiddags 2 uur aterdags 11 uur eld eisen de Ver- wapenstilstands- rdedigen is, Deze ote trekken langs mtlinie lopen.) het in het bericht, kanen het gerucht sid, dat beide par- >r eens waren ge- derhandelingen de ities voort te zet- srgelijke overeen- iter nooit aange- en willen de eisen, ili hebben gesteld, t en onze verstan- n niet aanvaarden, ïu toe geen voort ikt", aldus het be- ersbureau „Nieuw loor radio-Moskou lische fabrieken te wiecim in Polen is lerst begonnen met in synthetische ben_ dt de „Times", «respondenten van jt hieraan toe, dat cundigen; uit Oost- Tsjechoslowakije in bij de uitvoering d eenmaal vastge- chuld draagt, dan nister van marine mmissie, die moet «huidige zich voor ad zal hehben te nister van Defen- ShinweQ, heeft 5 te Hartlepool at schoonheidsko- langrijker waren ïinweÜ, die optrad een schoonheids- e, dat vrienden sprekingen, welke in de Ver. Staten disatie van lichte werden gevoerd, dden aangeboden, .odiging echter af- verklaard, dat hij moest in verband oonheidswedstrijd. f dit zo belangrijk ide Shinwell, dat tenis veel belang- dan de bewuste lurwapens, muni at met oorlog te iden eens hebben willen vrede en ildus Shinwell. wedstrijden, bad - eugde waren der- angrijker dan de nheden of oorlog. loor het K.N.M.L ig van Woensdag lensdagavond. er wind. e wol king met en- e buien. Matige wind. Iets hogere G 9 AUGUSTUS. VUlUUgUUi 10. Welke maatregelen denkt de regering te nemen om de ge volgen van de verhoging van de kolenprijzen, welke nu heeft plaats gehad en die het levens peil van de gezinnen der arbei ders, kleine zelfstandigen, gepen- sionneerden, door sociale instel lingen gesteunden enz., opnieuw verzwaren, ongedaan te maken? gen remilitariseert Amerika W. Duitsland en herstelt het Japanse militarisme. Tezelfdertijd, aldus de nota, wordt in de Ver. Staten zelf een gigantisch bewapeningsprogram uitgevoerd. Hiet Sowjet-volk wordt er dage lijks van overtuigd, dat de daden van de regering van Amerika af- wezenlijking is volgens de boe ren tot dusverre nog niets geko men, aangezien Adenauer is ge stuit op de tegenkanting van de vakbonden tegen een algemene verhoging van 'het prijspeil der levensmiddelen. Het Duitse boerenverbond heeft de kanselier ervan beticht misbruik te hebben gemaakt van landen. Zcals bekend is door de leider der E.C.A. in West-Duits- land een planmatige landbouw politiek geëist, doch dit denk beeld is in regeringskringen op verbitterde tegenstand gestuit. Zulk een oplossing zou volgens de Duitse regering tot een her stel van de zwarte markt leiden. Nu wordt in economische krin- Ugl UI 1UV11C OOlllVUVt vinnig C.V.H belangrijke rol speelt, heeft Dr. Hermes nog een dezer dagen la ten blijken door te verklaren, dat zulk een samenwerking niet zou betekenen, dat Duitsland afstand zou doen van zijn vermeende rechten op een herstel van zijn in het oosten verloren landbouw- arsenaal. ontveinst hij zich niet, dat deze officier weinig belangstelling voor de navigatie heeft getoond. De raad waardeert het, dat de ltz. Van der G. geen enkele po ging heeft gedaan de aansprake lijkheid voor zijn fout te veront schuldigen. De marineraad houdt zich uit sluitend bezig met de schuld- v.m. 5.35 6.10 6.50 7.— ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN Aug. 7 5.09 20.21 10.18 21.38 8 5.11 20.20 11.37 21.50 9 5.12 20.18 13.— 22.05

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1