UIT DE PROVINCIE Terry en Berry t)rnk C. A. KAAN t r SPORTNIEUWS WAT BRENGT DE RADIO? Kleine Advertentiën Zeeuwsch-Vlaamsclie Tramweg-ï Voor al uw naar N.V. Fa P. J. van de Sande r's ,BRAUN' Albums .JXXZ&si VJ H. HOFSTEE Di A. W. BRONS PUIN Vacantieregeling Bakkers WEGENS VACANTIE WEGENS VACANTIE J. Bonte-van Mossevelde VAN SPRANG middenstandsexamens. TERNEUZEN. AXEL. GROEDE. HOEK. HULST. OOSTBURG. in de bril van Sultan Sar SLUIS. VLISSINGEN. WESTKAPELLE. ZWEMMEN. ATHLETIEK. DUIVENSPORT. Alg. Ned. Bouwarb. Bend Rozijnenbrood en Koekjes TERNEUZEN Handelsdrukkerij Terneuzen Telefoon 2073 Fa E. A. IJsebaert Vlooswijkstraat. V Medevakschool „ENSAID" N.V. FaP. i. van de Sande ^^vvvvvv-vvvvvvvss ll-i: -TERNEUZEN* Prijs 155. Gaarne demonstratie Radio Tazelaar LUXE DOZEN POST Bij de gisteren te Ter neuzen ge houden examens voor het Mid denstandsdiploma Algemene Handelskennis) zijn geslaagd: A Abrahamse, Terneuzen; Te. Abrahamse, Terneuzen; Th. Th. Acke, Clinge; Ea. Ma. de Baerde- maeker, Biervliet; Aa. Ga. Bak ker, Kapelle; Je. Barentsen, IJzendijke; Pa. Baijens, Kapelle; C G. den Boer, Oostburg; M. B. dé Bouvré, Koewacht; J. A. van den Brande, St. Jansteen; F. A. de Bree, Terneuzen; W. A. M. Buijsse, Hulst; J. B. Cauwels, Oostburg; R. A. Claeyssens, Sas van Gent; L. P. Cocquyt, Philip- Dine; H. M. A. Cornells, Philip pine; C. F. de Deckere, Nieuw- Namen; J. Dekker, Kapelle; Aa. Ma Ca. van Denderen, Nieuw- Namen; A. J. Deij, Zuidzande; A. F. Dieleman, Axel; C. J. Diele- man, Zaamslag; C. F. van Doorn, Zaamslag; F. J. A. M. van Duijse, Nieuw-Namen; J. A. van Duijse, St Jansteen; A. Eversdijk, Ka- pelle; J. S. Ferket, Westdorpe; J. van Fraeijenhove, Zaamslag; H. Th. Freijser, Hulst; R. C. Galle, Terneuzen; P. J. Geelhoedt, Zaamslag; Th. A. A. Giele, Hulst; As. Ca. Ma. van Goethem, Sas van Gent; A. de Groote, Terneu zen; W. Gruben, Biervliet; Ha. Ma Hamelink, Zaamslag; K. Ha melink, Axel; K. C. Hamelink, Terneuzen; J. H. van Haperen, Terneuzen; J. M. J. Harpe, Ter neuzen; A. Hoogesteger, Kapelle; C. L. d'Hooghe, St. Jansteen; A. p. Hoogstrate, Axel; J. Houtza ger, Zaamslag; Ra. Aa. Fa. van Hoeye, Sas van Gent; J. P. de Hullu, Hoofdplaat; C. J. Huij- gens, Heikant; Ha. La. Fa. La. Ivens, Hulst; J. de Jager, Ka pelle; F. Jansen, Axel; Ma. Jan sen, Oostburg. ZEETTWS TEOItNISOI INSTITUUT Bij de overgangsexamens aan het Zeeuws Technisch Instituut te Goes zijn o.m. bevorderd van de eerste naar de tweede jaarklasse de heren A. I. de Koek te Nieuw- vliet; O. L. Moenis te Aardenburg; J. IF. MÏnnik te Terneuzen en A. van den Berg te Axel. Van het tweede naar het derde jaar werden bevorderd de heren A. J. Faas, J. J. Kools en W. No t«baart, allen te Terneuzen. Slotbijeenkomst Rode Kruis. I« het Luxor Theater waren op uitnodiging van het Rode Kruis- actiecomité 1951 velen bijeenge komen, die hadden meegewerkt aan de plaatselijke inzamelings actie ten bate van het Rode Kruis. In de pauze tussen het film voorprogramma en de hoofdfilm overhandigde de heer Eeckelaar aan de voorzitter der plaatselijke afd., burgemeester Teilegen, een cheque ten bedrage van 3674,29, de opbrengst der inzameling. Namens het comité dankte de heer Eeckelaar de medewerken den voor hun hulp. In zijn dankwoord zeide burge meester Tellegen dat men zeer te vreden kan zijn, ja zelfs trots over dit resultaat, als men een vergelijking maakt met de resul taten in andere plaatsen. Niet iedereen die aan de actie had meegewerkt, kon aanwezig zijn. In het bijzonder speet de spreker dit voor mevr. Pels, die wegens ziekte verhinderd was. De aan wezigen betuigden hun instem ming met de geste de dankbaar heid van het bestuur en comité te tonen door aan mevr. Pels deze dank in bloemen over te brengen. De hoop uitsprekend, dat allen die nu hun steun hebben gegeven ook een volgende maal niet zul len achterblijven, nodigde burge meester Teilegen alleen uit tot het gebruik van een verversing in de koffiekamer. Na een kort geanimeerd samen zijn, werden de plaatsen in de zaal weer ingenomen om de ver toning van de film „Kruisweg der liefde" bij te wonen. Een mooi slot van een zeer ge slaagde actie waarop allen, be stuur, actiecomité en medewer kenden met trots kunnen terug zien. Uitvoering Paolo Soprani. Het mooie weer lokte gister avond veel mensen naar buiten, die als doel van hun wandeling hadden gekozen de Willem de Zwijgerlaan, waar Paolo Soprani in 't openbaar optrad. Op de ver plaatsbare kiosk, die weer haar nut bewees en ter plaatse was opgebouwd concenteerde dit ge zeischap. Er was veel belangstel ling en een hartelijk applaus na ieder nummer bewees, dat het optreden bijzonder in de smaak viel. De a.s. feestweek. Enige dagen geleden maakten we melding van het voorlopige programma, dat was vastgesteld voor de feestweek, welke ter ge legenheid van het 25-jarig jubi leum der Axelse V.V.V. in sa menwerking met de winkeliers vereniging is georganiseerd. En kele wijzigingen zijn nog in dit programma gebracht, zodat dit er thans als volgt uitziet: Vrijdag 10 Augustus: Concert op de markt, te geven door „The King's Own Husars". Dit optreden geschiedt in gala uniform. Zaterdag 11 Augustus: Opening van de feestweek. Om 19.30 uur concert, te geven door de fanfare „Elk naar zijn krach ten", van Hoek. Woensdag 15 Augustus: Optooht van de handeldrijven de middenstand met wedstrijden voor versierde fietsen, autopeds, enz. Om 20 uur muzikale rond gang van de plaatselijke muziek verenigingen. Vrijdag 17 Augustus: Concert, te geven door de har monie „De Verenigde Vrienden", uit Sas van Gent. Zaterdag 18 Augustus: Om 16 uur rondgang van het bekende pijperskorps „Excelsior" uit Goes in samenwerking met „Mondaccordeola" uit Axel. Van 20 tot 22 uur concert door „Mondaccordeola". Waarneming Rijksconsulent - schap. Bij beschikking van de direc teur-generaal van de Landbouw is te rekenen met ingang van 1 Juli 1951 de adjundt'-ingenieur bij de Rijkslandbouwvoorlichtings- dienst, Ir. Th. A. J. H. Crijns, be last met de werkzaamheden, ver bonden aan bet Rijksconsulent schap te Axel. De waarneming geschiedt ge durende het tijdvak, dat de be trokken wnd. Rijkslandhouwcom. sulent, Ir. P. R. Bouwman, in het buitenland verblijft. Benelux-dag te Groede be looft een enorm succes. Zoals wij reeds meldden zal Zaterdag te Groede in het kader van de Benelux-dag een ten toonstelling worden gehouden van poppen, afkomstig uit de kinderkamer van Soestdijk. Een prachtige collectie geschenken uit alle provincies en gebieds delen, die een bewijs zijn van de aanhankelijkheid van ons volk aan ons koninklijk huis. Voor de officiële opening be staat veel belangstelling. De burgemeester van Knocke en het volledige feestcomité uit Knocke zal Zaterdagmiddag bij de offi ciële opening aanwezig zijn. H.M. de Koningin stelt veel belang in deze tentoonstelling. Zij stelde persoonlijk de collec tie poppen samen en stond bo vendien nog een grote hoeveel heid foto's van de pri.n sjis a„ die alle te .bezichtigen zullen zijn in de openbare school te Groede. De foto's bevatten o.m. aardi ge opnamen van de terugkeer van ons prinselijk gezin in het vaderland in 1945 en geven ver der een beeld, hoe onze konings kinderen spelen en opgroeien tot flinke meisjes. Bij de officiële opening zullen o.m. ook aanwezig zijn de inten dant van H.M. de Koningin, Jhr. J. R. Sickinghe en zijn echtge note, alsmede enkele leden van de hofhouding. Zaterdag 4 Augustus zal een reünie plaats vinden van de Bel gische studenten en de studenten die zich in het kamp te Bigge- kerke bevinden. De heer De Bêre zal een causerie houden over de samenwerking tussen België en Nederland. Zaterdagavond zal drs. L. Lockefeer in de raadszaal van Groede's gemeentehuis een voor dracht houden over het werk van Raymond Kimpe. In deze raadszaal exposeert Raymond Kimpe een 70-tal van zijn mooiste doeken. Daar de expositie niet in één zaal onder gebracht kon worden, is een ge deelte van deze werken opge steld in het Vlaemsche Duijn, een restaurant gelegen tussen Groede en de duinen. Ter gelegenheid van deze Be nelux-dag, die voor de eerste maal op deze wijze in Zeeuws- Vlaanderen wordt georganiseerd, zijn verschillende feestelijkheden op touw gezet. Zo wordt o.m. op het Prinses Marijkeplein aan de voet van de gerestaureerde oude toren een openluchtbal gehouden, terwijl het plein, de mooie parochie-put en vele andere mooie plekjes in het dorp feestelijk verlicht zul len zijn. Aan de poppententoonsteliing in de school is een theeschenke- rij verbonden, die de gasten van de nodige verversingen zal voor zien. De theeschenkerij wordt geëxploiteerd door een dames comité, de gelden worden voor een goed doel gebruikt. Groede vraagt het komende weekeinde de belangstelling van geheel Zeeland en hoopt van harte, dat ook onze zuiderburen deze Benelux-dagen te Groede niet zullen overslaan. Hoofdakte-examen. (Bij heit te Utrecht gehouden hoofdakte-examen is o.m. ge slaagd onze dorpsgenoot de heer XX Louwerse, thans onderwijzer aan de bijzondere school De Knol. Het badhuis. Gedurende die maand Juli werd door 947 personen gebruik ge maakt van de gemeentelijke bad inrichting te Hoek. Misdienaarsdag. Woensdag werd te Hulst een misdienaarsdag georganiseerd waaraan door ca 500 misdienaars uit Zeeland, West-Brabant, Zuid- Holland en België werd deelgeno men. Door de Deken van Stoppeldijk werd in de basiliek een H. Mis opgedragen, waarna een feest- vergadering werd gehouden bij de Pater Maristen. Verder werd de dag gevuld met sport en spel. Klokluider jubileert. Gisteren vierde de heer J. Ver sprille te Oostburg zijn 25-jarig jubileum als klokluider der Ned. Herv. Kerk. Hoewel de jubilaris dit gedenk waardige feit onopgemerkt wilde doen passeren, heeft het in Oost burg niet aan blijken van belang stelling ontbroken. Dat heit1 niet zo héél stil was in het paleis bleek spoedig. In de volgende ruimte zag Ber ry een ondeelbaar ogenblik, hoe een paar ogen hem door een spleet in het gordijn aanstaarden1. E(et waren loerende ogen, die weinig goeds voorspelden. Zij verdwenen dadelijk, toen Berry die kant op keek. Berry wilde hier echter het zijne vaq weten en stapte moedig op het .gordijn toe. Hij keek ook loerend in de an dere richting. Wat hij daar zag, stelde hem allerminst gerust. Het aangrenzende vertrek was letterlijk gevuld met mannen, die in uiterlijk sterk uiteenliepen. fMjaar één ding hadden ze ge meen. Ze maakten allen een erg on gunstige indruk. Roerloos zaten' ze in een cirkel cm een waterpijp en zwegen. „Dat ziet er niet hoopvol uit", dacht Berry. „IWij moeten zien, dat we hier heelhuids uitkomen, Terry", zei hij tegen zrjn broer. Raadsvergadering Hedenavond komt de gemeente raad van Oostburg in openbare zitting bijeen. Aan de agendapunten ontlenen wij o.m. de benoeming van een hoofd der openbare school voor U.L.O.; De benoeming van een hoofd en een assistente aan de openbare kleuterschool, waarvan de laatste voorlopig voor een jaar en verder enige voorstellen tot verkaveling van percelen) bouwgrond. Aanbesteding. Het architectenbureau Steen Tuinhof uit Vlissingen heeft aan besteed het bauwen van een woon huis mot landbouwschuur te Oost burg. Er werd als volgt ingeschreven: Bouwonderneming, IJzendijke 54.400; Die Bruijn Zn., Aardenburg 53.000; V Verstraeten Hoofdplaat 52.2501; Simpelaar, Oostburg 51.500; Heijkamp, Vlissingen 49.900; Van Hee, Sluis 49.420; Gebr. Visser, Breskens 49.290; Cortvriend, Sluis 49.227 Daense Zn., Oostburg 48.470; F'. J. Petri, Vlissingen 47.275; Morel, Oost burg 40.497. De raming bedroeg 47.800. Deviezenovertredingen De douane alhier heeft een de zer dagen op een aantal Neder landers in totaal 365,50 Bfr 4990 en 10.500 Franse francs in beslag genomen. Al dezd perso nen hadden deze betaalmiddelen niet ten uitvoer aangegeven. Onaangename verrassing voor de baders. Bij de berging van het Engelse tankschip „War Divan" dat tijdens de oorlog in de Wielingen op een mijn liep en in tweeën brak heeft zich een onaange name gebeurtenis voorgedaan. Het ligt in de bedoeling van de berger, ir E. van Wienen uit Am sterdam, om eerst de tanks leeg te pompen en dan het casco te lichten. Daar in een der tanks de aanwezigheid van 'n hoeveelheid zeewater onder de olie werd ge constateerd, heeft men in het on derste deel van deze tank een gat geboord en daar doorheen een pijp aangebracht om de olie op te pómpen. Dezelfde werkwijze wilde men bij de tweede tank volgen, maar toen het gat was gemaakt, bleek deze tank uitsluitend olie te be vatten. Er ontsnapte een hoeveel heid, die zich over 't wateropper vlak verspreidde. De Zuidwesten wind dreef dit naar de Walcherse kust en het was daar onmogelijk om te baden door de aanwezig- heid van de stookolie. Het bezoek aan het Vlissingse badstrand was dan ook gratis. Het is komen vast te staan, dat thans geen olie meer uit 't wrak kan ontsnappen en nu hoopt men te Vlissingen op een verandering van windrichting en het ontstaan van wat branding, opdat de olie aan de kust spoedig en dat kan binnen enkele dagen zijn zal zijn verdwenen. gekozen dan gebruikelijk is in de mening dat de betere getij-om standigheden zouden opwegen te gen de iets grotere afstand. Dit was haar vijfde poging om het Kanaal van Engeland naar Frankrijk over te zwemmen. Bezoek van minister Drees, Geheel onverwacht bracht mi nister-president Dr W. Drees, ver gezeld van zijn echtgenote, giste ren een bezoek aan de „Ruygen hoek" te Westkapelle, een der 25 kampen van de stichting „Het vierde prinsenkind". Nadat Dr Drees het kamp in ogenschouw had genomen, gaf hij de wens te kennen de kinderen, die zich op het strand vermaakten, te bezoe ken. Op het strand werden ver schillende kampleiders en -leid sters aan de minister-president voorgesteld. Zeer duidelijk kwam door dit bezoek tot uiting de gro te belangstelling en waardering van de minister-president voor het werk dat door de stichting reeds vijf zomers voor de duizen den oorlogsweesjes en honderden door de oorlog getroffen kinde ren verricht. DE KANAALZWEMMERIJ. Elna Andersen geeft op. De Deense sportlerares Elna Andersen, die Woensdagavond bij Dungeness was gestart voor een Kanaalovertocht, heeft gisteren iets vóór 12 uur opgegeven, toen ze nog 5 >a 6 mijl van de Franse kust was verwijderd. Ze had een ander vertrekpunt Wedstrijden te Schoondijke. Blijkens het programma van de atletiekwedstrijden te Schoon dijke op 5 Aug. zal de 25 km om het landskampioenschap de re cord-wedstrijd bij uitstek wor den. Athleten als: A. v. d. Zande, kampioen en recordhouder op de 25 km; A. Moons, marathon kampioen van Nederland; Dé Slegt, W. Bravenboer, C. de Ko ning en dan de Zeeuwse vechter Staf Dobbelaere zullen het erop gemunt hebben kampioen van Nederland te worden, maar te vens om de verschillende records te verbeteren, n.l. het uurrecord, dat op naam van niemand min der dan Wim Slijkhuis staat, het 20 km record en het 25 km record. Het gaat hier niet alleen om het Nederlands record, maar ook om de districtsrecords. Eén re cord is inmiddels al gesneuveld en wel dat der inschrijvingen. Vorig jaar kwamen er 26 deel nemers naar dit afgelegen oord, maar dit jaar zullen er 42 deel nemers aan de start verschijnen. Aan de startnummers die de athleten dragen, kan men zien hoe de athleten zich het vorige jaar klasseerden, dus nummer 22 wordt gedragen door P. van Lee- nen die in 1950 als 22ste aan kwam, 23 en 24 zijn uitvallers en de andere lopen voor de eerste keer in Schoondijke. „Be Luchtbode", Zuidzande. De postduivenvereniging „De Luchtbode" te Zuidzande nam op 29 Juli met oude en jonge dui ven deel aan een wedvlucht op Breteuil. Jonge duiven: Hoogste snelheid 1054.4 m. 1, 2. A. Wage; 3, 8. Iz. v. Hou- te; 4, 10. A. v. Hoorn; 5. A. Wille; 6. M. Geluk; 7. G. Bokelaar; 9. 'J. Wille. Oude duiven: Hoogste snelheid 1097 m. 1, 5. J. Duininck; 2. A. van Strien; 3. Jac. Wille; 4. P. Boke laar; 6. C. Verplanke; 7. L. Plad- det; 8. Adr. Versluijs; 9. Iz. Aal bregtse; 10. A. Versluijs. ZATERDAG 4 AUG. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 7.45 Een woord voor de dag- 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.30 Waterstanden; 10.00 Cause rie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de arbeiders; 11.35 Piano 12.00 Gram.; 12.30 Mededelingen; 12.33 Lichte muziek; 13.00 Nwa.; 13.15 Gram.; 14.00 Voor de jeugd; 14.20 Lichte'muziek; 14.45 Streek- uitzending; 15.10 Amateuruitzen- ding; 15.40 Causerie; 15.55Gram.; 16.20 Sport; 16.35 Orkest; 17.B0 Voor de jeugd; 18.00 Nieuws; 18.15 Varia; 18.20 Koor; 18.40 Spoilt; 19.00 Staalkaart; 16.30 Causerie; 20.00 Nieuws; 20.05 Ac tualiteiten; 20.15 Gev. program ma; 21.15 Accordeon; 21.45 Soc. commen/taar; 22.00 Lichte mu ziek; 22.25 Hoorspel; 22.45 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM n: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 7 45 Een woord voor de dag; 8.00i Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.35 Ensemble; 10.00 Voor de jeugd; 10.15 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 12.00 An gelus; 12.03 Gram.; 12.30 Medede lingen; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Lichte muziek; 13.45 Gram.; 14.00 Piano; 14.15 Septet- 14.40 Orkest; 15.00 Cau serie; 15.35 Koor; 15.55 Gram.; 16.30 Causerie; 17.00 Voor de kin deren; 18.00 Piano; 18.15 Cause rie; 18.25 Gram.; 19.00 Nieuws; 191-5 Causerie; 19.21 Actualitei ten; 19.27 Gram.; '19.52 Overz.; 20.00 Nieuws; 20.05 Gram.; 20.15 Lichtbaken; 20.40 Voor de heren; 21 00 Lichte muziek; 21.53 Toe spraak; 22.00 Operette; 22.30 Wij luiden de Zondag in; 23.00 NW3. 23.15 Esperanto-, 23.22 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Graan.; 12.30 Weerbericht; 12.32 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Piano; 13.30 Gram.; 13.45 Piano; 14.00 Gram.; 1500 Accordeon; 15.15 Gram.; 15.30 Accordeon; 15.45 Gram.; 16.00 Piano; 16.20 Gram.; 16.40 Piano; 17.00 Nws.; 17.10 Gram;. 17.30 Orgel; 18.00 Lichte muziek; 18.20 Orgel; 18.30 Voor de solda ten; 19.00 Nieuwis; 19.30 Gram.; 19,50 Causerie; 20.00 Gev. progr.; 21.00 Actualiteiten; 21.15 Lichte muziek; 22.00 Nieuws; 22.15 Ver zoekprogramma; 23.00 Nieuws; 23.05 Jazzmuziek; 23.30 Gram. Heden overleed, na een kortstondige ziekte, voor zien van de H.H. Sacra menten der Stervenden, onze geachte Heer Pas toor de Zeer Eerw. Heer JOSEPH ALFONSUS DE MEULEMEESTER, in de ouderdom van 61 jaar. P. THEEUWIS, Kapelaan. R. K. Kerkbestuur. R. K. Armbestuur. Terneuzen, 1 Aug. 1951. Korte Kerkstraat 22. De plechtige Uitvaart dienst zal plaats hebben op Zaterdag 4 Aug. a.s., des voorm. 10.30 uur, in de parochiekerk van de H. Willibrordus te Ter neuzen. Voor de talrijke blijken van deelneming, ontvangen bii het overlijden van onze geliefde Schoonzuster en Tante MAGBALENA SOPHIA DONZE, betuigen wij onze harte lijke dank. G. VERPOORTEN. Familie DONZE. Terneuzen, 3 Aug. 1951. ARTS HOEK. Afwezig van 5 t/m 18 Aug. Waarneming: SPREEKUUR van 6—7. Telef. 51, Sluiskil. Boodschappen: Molend. 32. AFWEZIG van 7 t/m 14 Augustus Dierenarts Voor spoedgevallen: D. DE PUTTER, Dierenarts, Axel. Telefoon 1. Afd. HOEK Uitbetalen Vacantiebons voor allen op Zaterdag 4 Augustus a.s. De PENNINGMEESTER OPGELET! Voor Uw is het juiste adres: Bakkerij JANSEN-COLIJN Donze-Visserstraat 9 Tel. 2632 Terneuzen GRATIS verkrijgbaar Schuttershofwcg 6-7 Terneuzen. Knap dal uil Knippatronen naar maat verkrijgbaar, event, ook stof knippen en passen. Mej. M. VAN DAMME Tuinstraat 16, Terneuzen. Van 15 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent (Maximaal 8 regels.) Brieven: Bureau van dit Blad 15 cent meer. Weggelopen: jong Poesje, wit, zwart en rood gevlekt. Tegen beloning terug te bezorgen: Noordstraat 85, Terneuzen. Wie ruilt mijn nieuw Kruisnet (3 X 3 m.) voor Werpmolen. JOOST DE MUL, Javastraat 38, Ter neuzen. Te koop wegens aanschaf zwaardere: een zo goed als nieuwe Bromfiets, merk Solex, voor van de prijs. Adres: Bureau van dit blad. Te koop: een Damesrijwiel ƒ40,400 Dakpannen (Hollandse) met dakraam, 30,2 planken schot ten; 2 kleine Fietswieltjes. Adres: Dahliastr. 27, Ter neuzen. Daguitstapjes naar CADZAND-STRAND gedurende de maand Augustus. A. v. Hulst, Markt v. Terhole (gehucht) v. Rapenburg Tol v. Zaamslag (Markt) v. Terneuzen (Markt) v. Sluiskil (Hotel Meert) v. Driekwart v. Philippine (Wiskerke) v. IJzendijke (Markt) a. Cadzand (Strand) B. 8.00 v. Hulst (Markt) 8.00 8.05 v. St. Jansteen (Kerk) 8.05 8.15 v. Heikant (Kerk) 8.10 8.25 v. Koewacht 8.40 (Polspoel) 8.20 v. Zuiddorpe (Kerk) 8.30 8.55 v. Axel (Postkant.) 8.35 9.00 v. Westdorpe (Kerk) 8.50 v. Sas v. Gent (Dam) 8.55 9.05 v. Driekwart 9-00 9.20 v. Philippine 9.55 (Wiskerke) 9.05 v. IJzendijke (Markt) 9.20 a. Cadzand (Strand) 9.55 GESLOTEN van 6 tot 11 Augustus: Bakkerij PRIESTER, Tholensstraat. Bakkerij LOKERSE, Tholensstraat. Vertrek Cadzand-strand 18.00 uur. Prijzen dagretours naar Cadzand-strand. Hulst—Terhole—Rapenburg Tol—St. Jansteen—Heikant- Koewacht 3,25. Zaamslag—Terneuzen—Sluiskil—Driekwart— Zuiddorpe—Axel—Westdorpe—Sas van Gent ƒ3,—. Philippine 2,50. IJzendijke 2, Voor kinderen beneden de leeftijd van 10 jaar, reizend onder geleide van een volwassene, is de halve prijs ver schuldigd, afgerond naar boven op een veelvoud ven 5 cent, mét dien verstande, dat per geleider 1 kind bene den de leeftijd van 4 jaar vrij is. N.B. Bij zeer ongunstig weer zullen deze diensten niet rijden. Terneuzen, 1 Augustus 1951. DE DIRECTEUR. is onze zaak van 611 AUGUSTUS GESLOTEN. VLOOSWIJKSTRAAT 5 TERNEUZEN zijn onze zaken DIJKSTR. 37 en BURG. GEILLSTR. 36 van 6 tot en met 11 AUGUSTUS GESLOTEN. De zaak NOORDSTR. 73 is open, daar worden bestellin gen aangenomen. BANKETBAKKERIJ Gevuld ONTBIJTSPEK buitengewoon smake lijk, gevuld met mals Varkensgehakt. Be slist iets fijns en niet duur 44 cent per 100 gram Gebraden GEHAKT Ijsebaert's gebraden gehakt is iets aparts. 42 cent per 100 gram LEVERKAAS lekker en goedkoop 20 cent per 100 gram Zuiver gesmolten REUZEL 1,30 per 500 gram -VVVVVVV-VVVVV-.V-.VS Tuinstraat 16 - Terneuzen Voor opleiding costumière, coupeuse, lerares; tevens knippen en naaien „eigen gebruik", worden weer nieuwe leerlingen aange nomen. Bag- en avondlessen. Aanvang der lessen 27 Augustus. Mej. M. VAN DAMME, Tuinstr. (b/d Ambachtssch.) Onthoudt één ding Koopt bij Van Sprang Uw voegloze Verlovings ring. Universele Meng- en Maalmachine constant ceA. Maalt, mixt, snijdt, roert, mengt, kamt klopt, slaat en hakt Een vrijwel onbe grensd aantal toepas singsmogelijkheden Noordstr. 21 Tel. 2361 Terneuzen N.V. Fa. P. J. v. d. SANDE Boekhandel Terneuzen

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 3