UIT DE PROVINCIE SPORTNIEUWS RECHTSZAKEN tbrug Kerknieuws Diamantmijn voor Koning Boudewijn TERNEUZEN. Vragen van Kamerleden BRESKENS HULST. SLUISKIL. De straatversperringen in Berlijn Hel hoger beroep in de zaak Hertogh VOETBAL. WIELRENNEN. HANDBOOGSPORT. DUIVENSPORT. BOKSEN. Arrestaties van communisten in Spanje Zweden en Portugal hebben geen Marshallhulp meer nodig Spoorwegpersoneel vraagt loonsverhoging Proces tegen Poolse generaals Vraaggesprek met Spaanse minister van buitenlandse zaken De internationale tarweraad t uitslag iche verkiezingen Vi Ikoop zout e kclenprijzen onder op onder indse kapitein rongelukt DE VEERDIENST ZIJPE-ANNA JACOBAPOLDER De directie van de Rotterdamse Tramweg Maatschappij deelt me de, dat in verband met het jaar lijkse onderhoud het s.s. „Greve- lingen", dat de veerdienst Zijpe— Anna Jacobapolder onderhoudt, tijdelijk en met ingang van van daag zal worden vervangen door het s.s. „Gorinehem I". Met dit vaartuig kunnen echter slechts auto's van maximaal 9 meter lengte worden overgezet. C.R.V. „Voorwaarts". Maandagavond kwam de Chr. Reisvereniging „Voorwaarts" in het gebouw der C.J.M.V. in jaar vergadering bijeen onder leiding van de voorzitter, de heer C. Leunis. Uit het jaarverslag van de se cretaresse mevr. Ver linde-Maan dag bleek, dat het verenigings werk in het jaar 51/52 weer be vredigend verliep. Ook de penningmeester, de heer M. Th. G. v. Kerkvoort, kon in zijn verslag getuigen van goede financiële resultaten, waardoor het mogelijk was het reserve fonds met een flink bedrag te versterken. De kascontrole-commissie rap porteerde bij monde van de heer A. J. de Zeeuw, alles keurig in orde te hebben bevonden. Na bespreking der jaarversla gen werden deze goedgekeurd. De voorzitter dankte zowel de secretaresse als de penningm. voor het vele werk, dat weer ver richt was. Mej. Bakker dankte namens alle leden het ganse be stuur voor het veelomvattende werk, dat geheel belangeloos was gedaan en waardoor de C.R.V. in Terneuzen in de loop der jaren een plaats van betekenis en een goede naam heeft gekregen. Aan de beurt van aftreden wa ren de heer C. Leunis en mevr. VinkVan Tatenhove. Beiden werden met acclamatie herkozen. In de controle-commissie 51/52 werden benoemd mevr. De Pauw en de heer J. de Vos. Na de pauze gaf de voorzitter een uitvoerig overzicht van de bestuursplannen voor het komen de verenigingsjaar, mede in ver band met het feit, dat de C.R.V. in 1952 twintig jaar zal bestaan. Na een geanimeerde gedach- tenwisseling werden deze plan nen met algemene stemmen goedgekeurd. O.a. werd daarbij besloten tot een 3-daagse leden- reis naar Luxemburg op 16, 17 en 18 Juni 1952. Daarnaast zal ook de gelegenheid geboden wor den tot een dagreis, waarvoor nog nader een plan zal worden uitgewerkt. Het lid van de Tweede Kamer de heer Welter (K.N.P.) heeft aan de minister van Buitenlandse Zaken de volgende vragen ge steld: 1. Heeft de minister kennis genomen van de in en buiten Ne derland gevoerde agitatie tegen het voornemen van de Verenigde Staten van Amerika om ten be hoeve van de verdediging van West-Europa tegen de communis tische dreiging te geraken tot een nauwere samenwerking met Spanje? 2. Is de minister bereid aan de regering der Verenigde Staten van Amerika te doen blijken, dat er in Nederland ook kringen zijn, die deze agitatie met bezorgdheid gadeslaan, omdat zij zich in we zen keert tegen het primaire doel dat zowel de Verenigde Staten als West-Europa nastreven, n.l. de verdediging tegen de commu nistische dreiging? Voorts heeft de heer Weiter aan de minister van Buitenlandse Zaken de volgende vragen ge steld: 1. Is het de minister bekend, dat vanwege de republiek Indo nesia in Amerika wordt verspreid een geïllustreerde brochure onder de titel: „Charter of transfer of sovereignty", waarin op eenzijdi ge en in vaak voor Nederland krenkende bewoordingen propa ganda wordt gemaakt voor de be weerde aanspraken van de R. I. op het Westelijk deel van Nieuw- Guinea? 2. Is van de zijde der Neder landse regering in Amerika pro paganda gemaakt voor de verde diging van het Nederlandse standpunt, volgens hetwelk het Westelijk deel van Nieuw Guinea •onbetwistbaar behoort tot het Ko ninkrijk der Nederlanden? 3. Zo neen, is de minister dan niet van oordeel in verband met de ervaringen, die in het verleden zijn opgedaan met betrekking tot de politieke gevolgen van het ge mis van goed gevoerde propagan da in Amerika, dat zo spoedig mogelijk op objectieve en waar dige wijze voor het Nederlandse standpunt propaganda dient te worden gemaakt door de uitgifte van een brochure of op andere, door de minister geschikt geoor deelde wijze? Te ruim 10 u. werd deze goed geslaagde en bézochte vergade ring door de voorzitter gesloten. Examen Frans M.O. Onze oud-stadgenoot, de heer Chr. Weststrate, thans te Gouda, slaagde te Utrecht voor de akte Frans M.O. A. Openluchtspel. Zaterdag en Maandag heeft de toneelvereniging „Thalia" op nieuw blijk gegeven uit het goede hout gesneden te zijn. De opvoe ring van een toneelspel in de openlucht als „Stefan Borkos" (een zigeunerspel in 3 bedrijven door Arie v. d. Lugt) stelt niet alleen hoge eisen aan het spel, maar ook aan de entourage. Hier aan heeft „Thalia" volledig vol daan. Met behulp van enkele honderden dennenbomen waren de duinen in een bosrijke omge ving omgetoverd. Het werk speelde zich af rond een kampvuur. Stefan Burkos, sinds kort op perhoofd, heeft de beeldschone Illona tot bruid gekozen. Het meisje is opgevoed door Katinka, de vrouw van het vorige opper hoofd, die stervend de waardig-i heid aan Stefan overdroeg. Mar-' gritka, een schone zigeunerin, is eveneens verliefd op Stefan. Stefans adjudant is in stilte jaloers op Stefan, omdat hij er op gerekend had, zelf opperhoofd te worden. Tijdens het spel ontstaan vele verwikkelingen en dreigen er donkere wolken over de zigeuner- stam. Katinka, de geheimzinnige vrouw, brengt tenslotte door haar goed en eerlijk karakter alles in orde. Haar spel was vol overgave en natuurgetrouw, als men zelden van amateurs zal zien. Naast haar moeten genoemd worden Illona en Margitha, evenals Ste fan, die een zware rol had. Bijzondere vermelding verdie nen de costuums, de verlichting en de geluidsweergave. De belangstelling was dank zij het prima zomerweer op beide avonden goed. Burgemeester Eeckhout sprak Zaterdagavond het openings woord, terwijl 't welkomstwoord Maandagavond door de heer A. Wagenaar werd gesproken. Studiedagen van de K.V.P. Het bestuur van de kring Mid delburg der K.V.P. organiseert op 11 en 12 Aug in het kloos-. ter der Paters Maristen te Hulst een tweetal studiedagen. Ver schillende actuële politieke vraag stukken zullen aan de orde ko men. Een van de bekendste spre kers is Prof. Dr. Jos. Gielen. Schoolreis. Als waardig slot van het school jaar en als goed begin van de zomervacantie gingen de kinde ren van de laagste klassen van de R.K. school op stap. Reeds lang voor de aangegeven tijd stonden ze gepakt en gezakt klaar op het schoolplein om de zo lang verwachte reis aan te vangen. Het onderwijzend perso neel moest nu geen berispingen geven aan te-laat-komers. Om 8 uur kwamen de bussen voor, en. aldra wist ieder zich een plaatsje te veroveren. De mooie gouden zomerzon beloofde hen een mooie dag, één dag speciaal voor dit reisje uit gezocht. Via Perkpolder en Zuid-Beve land maakten ze een rondrit door het prachtige Walcheren. Arne- muiden, Veere, Domburg, de mooie Zeeuwse badplaats, wer den aangedaan om tenslotte na Middelburg, Vlissingen en Bres- kens op het Groedse strand neer te strijken. Wat is er toen geplast en geravot in het water, terwijl de zon het nodige deed voor het bruinbakken der kleine bezoe kers. Tegen half zeven werd met tegenzin afscheid genomen van zee en duin en koerste men huis waarts. Door vele ouders werden de kinderen in de Kerkstrat om plm. 8 uur verwelkomd. Dat ze genoten hebben behoeft geen be toog. GEREF. KERK. Bedankt voor Pernis: Ds. H. Pestman te Terneuzen. nen, die tegen het wereldfestival op de toevoerwegen provocerend willen optreden, zich in hun mis dadige voornemen! gehinderd voe len. aldus A.D.N. Het Oostduitse persbureau A.D. N. heeft een verklaring gegeven voor de door de Oostberlijnse autoriteiten bevolen straatver- sperringenf tussen de Sowjletrussi. sche en de Westelijke secoren in Berlijp. iDeze maatregelen zijn noodza kelijk om de veiligheid van de vredelievende jeugd te verzekeren, aldus het persbureau, daar klaar blijkelijk de Westberlijnse autori teiten in staat, noch. van zins zijn het bandietisme, dat in de Weste lijke sectoren heerst, een halt toe te roepen. De verontwaardiging in de W.- Berlijnse pers bewijst, dat diege- Bij de hervatting van het ge ding om het meisje Hertogh in ho ger beroep was de verhouding tussen het aantal ordebewaarders en het publiek twee op een.. Van Mohammedaanse zijde was er blijkbaar geen belangstelling en de publieke tribune was prak tisch leeg. Mr. Seth, die de ouders van het kind vertegenwoordigt, noemde de bewering, dat deze zaak buiten de jurisdictie van het Hof zou val len, onjuist en kenschetste haar als een drogreden. De al dan niet geldigheid van het huwelijk is volgens pleiter bij zaak, hoofdzaak is het welzijn van het meisje. Hét huwelijk zou volgens de raadsman gesloten zijn om een procedure over de voogdijschap te voorkomen. Uitspraak waarschijnlijk pas eind Augustus. De openbare behandeling van de zaak Bertha Hertogh voor 't Hof van Appèl in Singapore zullen waarschijnlijk heden eindigen. De uitspraak van het Bof wordt eerst tegen het einde van deze maand verwacht. HET LASTIGE SCHEIDSRECHTERS AMBT. De Britse scheidsrechter Wal ter Muller, die enkele dagen ge leden na afloop van een door hem geleide wedstrijd bewusteloos was geslagen door een troep opge wonden supporters van de ver liezende club, heeft een aanklacht ingediend bij de Argentijnse voet balbond. Dit was niet de eerste keer dat dergelijke incidenten voorvielen. Ook 15 Juli j.l. was de heer Muller al bedreigd door honderden toeschouwers in het Hurcecan Stadion omdat hij ge weigerd had een door de thuis club gemaakt doelpunt toe te kennen. De politie moest toen gebruik maken van traangas- bommen om de menigte uiteen te drijven. Nog andere Britse arbi ters, eveneens in dienst van de Argentijnse voetbalbond, hebben zich beklaagd over pogingen tot molestatie door fanatieke toe schouwers. De politie te Buenos Aires heeft vroeger al een beroep gedaan op het publiek om zich bij wedstrijden wat meer „be schaafd" te gedragen, maar veel uitwerking heeft dit tot nog toe niet gehad. DE RONDE VAN BIERVLIET. Onder grote belangstelling is Maandag de ronde van Biervliet verreden, die een overwinning heeft opgeleverd voor P. Hermes uit Oud-Gastel. De Axelse co- ming-man Verhelst werd tweede met slechts enkele meters ach terstand. De uitslag was: -ADVOCAAT TOT 1 JAAR (GEVANGENISSTRAF VEROORDEELD Gisteren deed de Utrechtse rechtbank uitspraak in de zaak tegen de 58-jarige advocaat Dr. Mr. H. van H. te Utrecht tegert wie 2 weken geleden, wegens uit lokking tot meineed, 2 jaar ge vangenisstraf werd geëist. De rechtbank veroordeelde hem thans tot 1 jaar gevangenisstraf. Tegen de chauffeur H. J„ die beschuldigd was van meineed werd destijds 6 maanden gevange nisstraf geëist. Hij zag zich nu veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf met aftrek. Een derde verdachte, de aanne mer A. H. werd veroordeeld tot 5 maanden gevangenisstraf. Tegen hem was terzake van uitlokking van meineed 10 maanden gevan genisstraf geëist. UITSPRAAK TEGEN BOTERDIEVEN De Utrechtse rechtbank deed uitspraak in de zaak betreffende diefstal van -boter tot een waarde van 10.000. De machinist A E. van E. uit Utrecht werd veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf met aftrek, eis anderhalf jaar; de medever dachte, de 27-jarige schilder J. S. uit Maartensdijk tot 9 maanden met aftrek, eis 3 maanden gevan genisstraf. De 42-jarige caféhouder F. W. van R. uit Utrecht werd wegens: heling veroordeeld tot 6 maanden met aftrek, waarvan 4 maanden voorwaardelijk, eis 10 maanden gevangenisstraf; de 48-jarige ho- terhandelaar T. de J. uit Bodegra ven tot een gevangenisstraf van 3 maanden, eis 4 maanden gevan. genisstraf; de 35-jarige slager J. van W. te Utrecht tot f 250 boete subs. 1 maand hechtenis, eis 150 boete subs. 1 maand hechtenis; de 22-jarige grossied J. C. O. tè Maarssen werd vrijgesproken, eis eveneens 150 boete sub-s. 1 mnd hechtenis. MET MES GEDREIGD De Arnhemse rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen de 21-jarige W. H. K., die op 4 Mei j.l. een aanval met eeni mes heeft gedaan op een Velps meisje met wie hij enige -tijd omgang had gehad. Het vonnis luidde 10 maanden gevangenisstraf met aftrek, waar van 5 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. De Officier had 12 maanden, waarvan 4 maanden voorwaarde lijk geëist. 1. P. Hermes; 2. M. Verhelst; 3. G. van de Voorde, Etten; 4. P. v. d. Herk, Meirveldhoven; 5. H. van der Klot, Zundert; 6. C. F. Laureijssen, Zundert; 7. H. J. v. Loy, Veldhoven; 8. M. V. Oomen, Breda. Schietwedstrijd. In café Oubrie zijn schietwed strijden gehouden. Zondag namen 51 schutters deel. De hoofdvogel werd geschoten door C. Wijffels te Biervliet, de le zijvogel door dezelfde en de tweede door mevr. R. S. de VilderLutaert te IJzen- dijke. Aan de wedstrijd op de liggen de wip namen 52 schutters deel. De hoogvogel werd geschoten door A. Boeije .te Biervliet. Eerste zijvogel: L. Bral te Bouchaute (B.); tweede zij vogel: Cl. du Puij te IJzendijke. „Nog Sneller", Breskens. Algemene vlucht met oude en jonge duiven van geheel West Zeeuws-Vlaanderen. Oude duiven 345, snelheid eer ste duif 1125 m. Jonge duiven 345, snelheid 1ste duif 1093 m. Oude duiven: 1. J. Risseeuw (Oostburg)2. J. Rijckhorst (Sluis); 3. A. de Putter (Cadzand); 4. A. Risseeuw Jr. (Oostburg); 5, 7. C. v. d. Walle (Sluis); 6. J. Deuninck (Zuidzande)8. O. de Meijer (Sluis)9. J. d. Dekker (Groede) 10. O. Clijncke (Sluis). Jonge duiven: 1. J. de Groote (Cadzand)2. G. de Wever (Schoondijke)3. J, v. d. Plas (Sluis); 4. Faas Mzn (Breskens); 5. P. de Meij (Cad zand); 6. M. Visser; 7. A. Ver- duijn; 8. J. Steijaert; 9. A. Bon dewel; 10. L. de Meester, allen Breskens. „Vrije Vlucht", Sasput. Wedvlucht uit Breteuil op Zon dag 29 Juli. 164 oude duiven, snelheid 1079 m. 247 jonge dui ven, snelheid 1067 m. Oude duiven. 1, 10. P. Dobbelaere; 2. P. de Hullu; 3. G. Dusarduijn; 4. Th. de Smidt; 5, 9. G. de Wever; 6. C. de Jonge; 7, 8. G. Dusardeijn. Jonge duiven: 1. G. de Wever; 2. Jac. Steij aert; 3. J. de Groote; 4. De Poor ter 1; 5. A. v. d. Heuvel; 6. De Poorter 4; 7. A. Seijnesael; 8. D. Sieken; 9. Gebr. Puijenbroeck; 10. Blaakman Pzn Bokswedstrijd mpt dodelijke afloop. Tijdens een op de Pasar Malam in de stadstuin te Surabaja ge houden bokswedstrijd werd de uit Djakarta afkomstige Surinaamse bokser Jimmy Ooco in het gevecht tegen de Nederlander Meijer zoda nig getroffen, dat hij de volgende morgen overleed. De bij de wedstrijd aanwezige arts, die Coco onderzocht, achtte onmiddellijk overbrenging naar 'n ziekenhuis noodzakelijk. De politie heeft een onderzoek ingesteld. De Maastrichtenaar J. H. G. C. Marijnen, die thans 42 jaar oud is, vertelde, dat hij sedert 28 jaar de ligging kent van 'n vindplaats van diamanten in de Belgische Congo, waarvan de rijkdom, naar hij zegt, slechts te ramen valt. Jarenlang heeft hij dit geheim bewaard en eerst in de na-oorlog- se jaren deed hij stappen bij de Belgische regering om tot een winstgevende exploitatie van de ze diamanten-winning te geraken. Nu heeft hij, nadat zijn verschil lende pogingen om een ook voor hem winstgevende exploitatie te bereiken, op niets zijn uitgelopen, op 23 Juli j.l. per aangetekende zending aan koning Boudewijn aangeboden, aan experts van de koning de plaats van de diamant vondst in Belgisch Congo aan te wijzen, in de verwachting, dat er voor de Maastrichtenaar daaruit ook een ruim aandeel zal ten deel vallen. Aldus in grote lijnen het verhaal dat Jules Marijnen deed. Einde 1918 was de Maastrichte naar Jules Marijnen naar de Con go vertrokken om daar zijn geluk te beproeven, zoals hij vertelde. Na voor- en tegenslagen vond hij als beroeps jager voor het Belgi sche gouvernement een meer lo nend bestaan. Bij de jacht op een olifant medio 1923 ontdekte Ma rijnen, zo vertelde hij, bij toeval diamanten in 'n waterbassin van een bergbeek, dat in het meest woeste gebied van het Zuidelijk deel van Belgisch Congo, n.l. in het gebied van Kasai lag. Enkele maanden later keerde hij naar Nederland terug, waar hij in De cember 1923 arriveerde. Enkele diamantexperts erken den, aldus Marijnen, de waarde van de gevonden ruwe diamant als van hoog gehalte en waren van oordeel, dat op deze plek zeer waarschijnlijk nog veel meer en grotere stenen gevonden zouden worden. Het Belgische ministerie van Ko loniën heeft, blijkens twee brie ven van Maart 1948 en Juli 1949 aan de heer Marijnen geadviseerd öf het Belgische gouvernement öf een particuliere maatschappij met te verlenen concessie de De Spaanse politie heeft meege deeld, dat 22 communisten, onder wie „10 vooraanstaande leiders", bij invallen in 2 huizen in Barce lona zijn gearresteerd. Volgens de mededeling waren zij illegaal uit Frankrijk Spanje bin nengekomen! met het doel de ver boden verenigde socialistische partij in Catalonië te reorganise ren. Voorts waren 2 drukpersen ge vonden in dorpen nabij Barcelona, welke wareni gebruikt om de clandestiene organen „Mundo Obrero", in het Spaans en „Tre_ ball" in Catalaans dialect, te drukken. Er waren ook pamfletten gevon den. waarin de arbeiders werden opgeroepen) in Maart en op 1 Mei in Barcelona te staken, aldus de politie. Zweden en Portugal hebben medegedeeld, dat zij niet langer behoefte hebben aan Marshall dollars, zo maakte William Fos ter, de leider van de E.C.A. Maandag bekend. „De oprichting van de Euro pese betalingsunie heeft zeer veel bijgedragen tot het economisch welzijn van beide landen en vooral Portugal ontvangt nu door de E.B.U. goud", zo zeide Foster. Volgens Foster blijkt uit deze mededeling, de vooruitgang, die er in de eerste drie jaren van het plan-Marshall is bereikt. „Door zichzelf te helpen en met behulp van Amerikaanse dollars en tech nische steun zijn wederom twee Westeuropese landen in een be tere economische positie ge bracht", zo voegde hij er aan toe." De kans op militaire agressie en de noodzaak tot herbewape ning hebben een zware last op de Westeuropese landen gelegd. Teneinde hen te helpen deze last zelf te dragen en voor de kracht van de vrije wereld is voortge zette economische en militaire steun van de Ver. Staten nodig", aldus de leider van de E.C-A. Zweden en Portugal zullen deel blijven hebben in het pro gramma van technische steun van de E.C.A. en Portugal zal mogelijk ook dollars van de E.C.A. kunnen verkrijgen voor projecten voor overzeese ontwik keling. Zweden heeft in totaal 118.452.000 dollars aan hulp ont vangen en Portugal 50.470.000 dollars. De Zweedse hulp be stond uit 20,4 millioen dollars aan leningen en 98-052.000 dollars aan voorwaardelijke hulp. waarde van de diamantmijn te laten onderzoeken. De heer Marijnen wenste echter op die aanbieding niet in te gaan. Hij vroeg 5 millioen francs plus 10 van de opbrengsten. Brussel ging daarop niet in en toen prins Boudewijn koning werd, heeft de heer Marijnen gemeend aan deze Vorst het voorstel te doen de plaats aan te wijzen van de door hem gevonden diamantmijn en daaruit voor zichzelf ook een be paald voordeel te trekken. Deze brief werd 23 Juli j.l. uit Maastricht naar de Koning per aangetekende zending verzonden. Op dit laatste schrijven is nog geen antwoord ontvangen. De publicatie van het aanbod aan koning Boudewijn heeft zijn avontuur in het brandpunt der be langstelling geplaatst. De vakvereniging van Britse spoorwegarbeiders heeft Dinsdag voor haar 580.000 leden 'n loons verhoging van tien procent ge vraagd. Deze verhoging zal de genatio naliseerde spoorwegen per jaar 17 millioen pond sterling kosten. In Februari hebben de betrok kenen een loonsverhoging van 7V2 gekregen, hetgeen de spoorwegen op een extra-post van 12 millioen pond kwam te staan. Met het oog op de aanzienlijke tekorten hebben de spoorwegen een verhoging van de vrachtprij zen aangekondigd. Ook is voorge steld de prijzen voor het perso nenvervoer te verhogen. Volgens radio-Warsehau heeft de Poolse brigade-generaal Sta- nislaf Tatar Dinsdag voor het Poolse hoge militaire gerechtshof in Warschau bekend, dat hij heeft samengespannen tegen de Poolse volksrepubliek. Volgens de aanklacht was hij in April 1944 naar Londen gevlogen om Churchill op de hoogte te brengen van plannen voor tegen stand tegen het communistische regiem. Churchill en de Amerika nen hadden zijn plan aanvaard en hem. elf millioen dollar gegeven. Met Tatar waren drie andere Poolse generaals en vijf officie ren, die tijdens de oorlog in Lon den dienden, aangeklaagd. Gene raal Tatar was tijdens de oorlog lid van de Poolse generale staf in Londen. In een Maandag in Londen ont vangen bericht van het Poolse persbureau wordt gezegd, dat de officieren er van beschuldigd wa ren een spionnage-organisatie te leiden, die werkte in het Poolse leger. De organisatie zou door „imperialistische inlichtingen diensten in Washington en Lon den" zijn bekostigd. In een vraaggesprek met het Spaanse blad Arriba" heeft de Spaanse minister van Buitenland se Zaken, Artajo, de houding van Engeland en, Frankrijk tere aan zien van een mogelijk opnemen van Spanje in de Westelijke ver dediging, „in hoofdzaak hypo critisch" genoemd. Voor de doelmatige verdediging van Europa is (het noodzakelijk Spanje in de verdediging op te nemen, doch Spanje heeft nooit getracht lid te worden vian 't At lantische Pact, aldus Artajo. Een directe overeenkomst me* Amerika zou het Atlantische Pact versterken en een dergelijke overeenkomst zou Spanje aange namer zijn dan een meer algeme ne verbintenis, aldus de minister volgens het blad. „De wederopleving van Spanje is een' werkelijkheid, die niet ver anderd kan worden. De officiële animositeit van En geland en Frankrijk wordt meer veroorzaakt door interne redenen dan door de buitenlandse poli tiek". „Voor zover het ons betreft, zal de politiek van de nieuwe Spaanse regering een, politiek van welwil lendheid tegenover alle landen blijven", aldus het blad. De internationale tarweraad kwam Maandag te Londen bijeen voor een tweedaagse zitting. Be sproken werd het strijdpunt der heffing van een vervoerstoeslag van 6 dollarcent per bushell door Canada en de Verenigde Staten boven de maximumprijs, die in de internationale tarweraad voor tarwe werd vastgesteld. Engeland staat op het standpunt, dat de heffing van deze toeslag onrecht vaardig is. s: 5 regels 75 cent; 2 ct.; minimum pet nummer, of; Adres ;nt meer 's namiddags 2 uut Zaterdags 11 uur ing van de definitie- de algemene verkie- aël is de partijver- jns de slottelling als haakjes het aantal 37,1 pet (45 zet.) 16,4 pet (19 zet.) 12,3 pet (15 zet.) sp. 6,8 pet (8 zeit.) ging 6,6 pet (8 zet.) 3,9 pet (4 zet.) 3,3 pet (3 zet.) esneuveld in Korea. ng maakt tot haar lekend, dat tijdens Korea op 26 Juli ld: E. Keiler, sergeant Kollenburg, soldaat ;aden, allen uit Til- laat A. G. Timmer- elle. Keiler werd gebo- il 1926. Hij was on- liende bij het regi- l afvoertroepen. n Kollenburg werd 20 November 1927- huwd en diende bij Limburgse Jagers. van Ostaden werd Augustus 1922 en .mermans werd ge- Juni 1929. Hij was ehuwd. dat de kwestie van t West-Berlijn spoe- owjet-veetegenwoor- orden geregeld. De op het ogenblik een ïstelling op verzoek Westelijke regerin- nde bepalingen van jde werden medio Meer dan 1000 ton waarde van 17 mil- wachten in West- ansport. De bespre- l de vier bezettende over de kwestie :en geleden doodge- e Westelijke landen ;eheel vrije verbin- Berlijn en West- i Russen echter, zich in 1948 en 1949 tus- mogendheden geslo- eisen het recht op endingen uit West- nokkelwaar te con té geallieerden heb- enmaatregel gewei- üeuwe handelsover- sen Oost- en West- lie voorzag in een ter waarde van 84 ad sterling, te be- rie van Economische- bekendgemaakt, dat et de afschaffing van consumptiezout de an zout is verlaagd 0,14 per kg. ui gejodeerd zout is 0,19 per pak van ang van 1 Augustus oor huisbrand zijn dien zonder twijfel :ers, die hun bestel- Augustus bij de dé- n heben gedaan, zich oelen en eisen, dat gen alsnog tegen de worden uitgevoerd. voor de Nederland- :enhandel wijst erin aan de handelaren ven aan deze eis een voor de handel be de groothandelsprij- ieens sterk gestegen verkopen tegen de niet toe. Bovendien groothandel aan de ïaande 1 Augustus e prijzen; óók al zou ring van reeds in de 'ee maanden gedane fen. 5t kan zich dus net particulier beroepen dat hij vóór de le eft besteld, vijst de federatie er leze jongste prijsver- t voorkennis of me- n de détailhandel tot amen. bij de handelaren is t zij over practisch ad kan beschikken. was, is in het lange (ar opgegaan en bo- een achterstand van maand in de afleve- groothandel. ZON MAAN op Aug. 1 5.— 20.32 2.46 20.19 2 5.01 20.30 3.59 20.40 3 5.03 20.28 5.15 20.55 4 5.04 20.27 6.31 21.07 5 5.06 20.25 7.46 21.18 6 5.08 20.23 9.02 21.28 om de uitbuiting van de ene mens door de andere te herstellen en het land in het bloed van de ar beiders eni boeren te drenken. De gevangenissen en arbeids kampen bestaan voor deze heren en voor hen alleen. Hiet is zeker niet de bedoeling van de heer Morrison de vrijheid (Sommige bladen zijn van me ning, dat het antwoord meer voor binnen- dan voor buitenlands ge bruik is. Verklaring en antwoord, zo meent men, gaan langs elkaar heen. Het officiële Sowjetrussische Nieuwsbureau heeft meegedeeld het Kremlin." De oud-minister is er evenwel van overtuigd, dat voor de fi nanciële kwesties en voor het probleem van de landbouw en de waterwegen een oplossing zal worden gevonden. Reeds is de gedachte geopperd, zo zegt hij, voor de oplossing van is gekomen dan de andere Euro pese landen, aldus de heer Hoste. Op die wijze zal de Benelux- gedachte practisch gediend wor den, niet alleen ten bate van de samenwerking der lage landen, maar ook ten voordele van de Europese unie en de Atlantische gemeenschap. „ut: seiistiue-.iuuinaiisieii neu- ben één ding vergeten, n.l. dat de Paus tevens Bisschop van Ro me is en een Bisschop nooit zijn Bisdom, zelfs niet om de ernstig ste redenen, verlaat. Vele in lan den achter het ijzeren gordijn ge vangen genomen Bisschoppen kunnen bevestigen, dat de Pause lijke regelingen naar de letter zijn I volbracht," aldus de kringen. r"«-'in vgn het Neder landse motorschip „June", de 43-jarige Rotterdammer G. H. van Leeuwen, is gisteren in de Zweedse haven Sundsvall omge komen bij een ongeval. De kapi tein, die toezicht hield bij het laden, raakte bekneld tussen een kraan en het contrawicht daar van.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 3