ustralië, land der toekomst BINNENLANDS NIEUWS Het huis zonder sleutel Ambachtsschool Ternsuzen AXEL ^iet ^Herenkleding Vele arbeidskrachten gevraagd WEK DE GAL IN UW LEVER OP Uitreiking getuigschriften H. A. BOU VER poC" LUXE DOZEN Perzië en Kasjmir Morrison naar Straatsburg ROULETTE DRAAIDE NIET MEER IN HOOFDSTAD GEMEENTEBESTUUR VAN HUISSEN GEDAGVAARD. AGENDA CO^ SMALLEGANGE-VAN DRIEL I Met blijdsc qC*" dank aai geven wij t* van de g van onze zoon, die Heilig Doopsel de ontving van EUGENIUS ANTt JOHANNES MAI A. J. M. FASSAE A. A. A. FASSAE BOERI Terneuzen, 27 Juli Noordstraat 47. Tijdelijk: St. Elisabe kenhuis, Sluiskil. K: Woensdag 1 Aug. a.s onze geliefde Oude huwd-, Groot- en grootouders FRANCOIS DE Bi GEERTRUID? DE BLAEIJKEJ hun 50-jarige Echt ging te herdenkei God hen nog lan. sparen, is de wens v dankbare Kinderer huwd-, Klein- en kleinkinderen. C. de Bokxde I J. de Bokx en Kil L. de Blaeij en K L. de Bruijned£ A. de Bruijne en K J. de Blaeij C. de BlaeijMe« e G. F. de Leeged< A. de Leege en I M. Smiesde Ble M. Smies En Achterkleinkii Terneuzen, Juli 195 Vlooswijkstraat 2! Gelegenheid tot fel Woensdag a.s-, van uur n.m. Langs deze weg b< mijn hartelijke dan de vele blijken van 1 stelling en de goec pleging, welke ik mijn ziekte mocht c gen. In het bizond Dr. Boland, dokt' Koek, Directrice en gend personeel ve Prot. Ziekenhuis 1 neuzen. Mede namens de I NICO PAULL Terneuzen, 30 Juli 1 CHIRURG. Geen practijk van t/m 15 Aug. N.V. Fa. P. J. v. d. I Boekhandel Tei Het reeds vergrote bureau voor emigratie naar Australië te Den Eaag zal nog aanzienlijk worden uitgebreid. Gestreefd zal worden naar een tijdslimiet van hoog stens tien weken om aanvragen tot landverhuizing af te werken. Den Haag is reeds een der grootste centra voor aanwerving van nieuwe Australiërs in Euro pa, aldus verklaarde de heer G. V. Greenhalgh, die kort geleden tot hoofd van de migratie-afde ling van de Australische ambas sade is benoemd. Hij zeide met nadruk, dat in tegenstelling tot lopende geruch ten de Australische regering sterk geïnteresseerd blijft in Ne derlandse vestigingen in haar gebied. Er is geen kwestie van enige vermindering. Integendeel wordt emigratie van Nederlan ders naar Australië zoveel mo gelijk aangemoedigd. Vanzelfsprekend vindt selectie plaats. Van discrimatie is vol gens de heer Greenhalgh geen sprake, al moet niet uit het oog worden verloren, dat Australië uitsluitend belang stelt in immi gratie van Europeanen. In Australië wachten op het ogenblik ongeveer 200.000 baan tjes voor geschoolde en onge schoolde arbeidskrachten. Men neemt bij voorkeur ongehuwde ongeschoolden. Er zijn drie typen van immi granten. Ten eerste degenen, die zelf de overtocht betalen, ten tweede zij, die onder de immi gratieregeling voor geallieerde oud-strijders vallen en tenslotte degenen, die zowel van de Ne derlandse als van de Australi sche regering financiële steun voor reis en vestiging genieten. Het transport geschiedt onder Nederlandse verantwoordelijk heid. Het gaat hiermee als met het selectiewerkMen leeft nog in een aanloopperiode. Het or- ganisatiewerk verloopt steeds vlotter en beter. Hetzelfde geldt voor de transitkampen in Aus tralië. In dit land bestaat een zeer groot tekort aan woonruim te, welk tekort slechts na verloop van jaren kan worden inge haald. Desondanks slagen de flink- sten der immigranten er nog al tijd vrij spoedig in om een dak boven het hoofd te krijgen. In dien men montagewoningen mee- V snit 's morgens „kiplekker" uit bed springen. like dag moet uw lever een liter gal In uw ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet, het bederft. V raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. Eer plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes (Adv.) VERLAGING WINKELPRIJS VAN ZOUT Het ministerie van Economische Zaken maakt bekend, dat in ver band met de afschaffing van de accijns op consumptiezout, de win kelprijs van zout met ingang van 1 Augustus is verlaagd van 21 tot 14 oent per kg. De prijs van gejodeerd zout is vastgesteld op 19 cent per pak vair 1 kg. neemt, moeten deze voldoen aan Australische voorschriften. Het bouwcentrum te Rotter dam beschikt hiertoe over de no dige gegevens. Juist ook met het oog op de bouwnijverheid en de metaalindustrie zijn bouwvakar beiders en metaalbewerkers in Australië zeer welkom. De heer Greenhalgh zeide, dat er misverstand bestaat over de tussen Nederland en Australië overeengekomen twee jaar van toezicht op iedere immigrant. Men heeft deze maatregel inge steld ten behoeve van regering en betrokkene. Deze laatste is verzekerd van werk en bestaan, terwijl de regering naar beste vermogen hulp kan bieden bij de vestiging, ook met het oog op de familie van de immigrant. Ook blijkt misverstand te bestaan over kennis van de Engelse taal. Hoewel het voor de immigrant gemakkelijker is, dat hij Engels verstaat, is zulks toch geen voor waarde voor immigratie. De Aus tralische regering houdt taalcur sussen voor nieuwe aangekome- nen. De stand van zaken is op het ogenblik zo, dat families met ten hoogste vier kinderen onder de zestien vergunning tot vesti ging in Australië kunnen krijgen. Dit houdt verband met vervoer- accomodatie en woonruimte. Na vijf jaar kan iedere nieuw aangekomene om het Australi sche burgerschap verzoeken. Mi litaire dienstplicht bestaat voor die tijd niet. Wel kan immigrant na verblijf van een jaar als vrij williger in het Australische leger dienst nemen. De heer Greenhalgh zeide ten slotte, dat het in de Australisch- Nederlandse overeenkomst ge stelde aantal immigranten van 25-000 per jaar bij benadering wel bereikt zal worden, vooral indien de migratie-organisaties van beide landen perfect gaan werken. Hij was bijzonder goed te spreken over de particuliere Nederlandse organisaties, die emigratie mede door middel van intensieve voorlichting voorbe reiden. Deze organisaties krijgen van Australische zijde alle steun aldus de heer Greenhalgh. DE HONDERDDUIZEND In de 513e Staatsloterij, zesde lijst, vijfde klasse, is de honderd duizend gevallen op no. 3927. De prijs is terechtgekomen in Den Haag, Rotterdam, Utrecbt en Sittard. Op een tiende en een' twintigste loit na is vermoedelijk het hele lot in Sittard gevallen, verdeeld in, een kwart lot en ettelijke „tien tjes" en „twintigjes". Bcghcr Kasemi, de Perzische minister van Buitenlandse Zaken, heeft de zaakgelastigde van India te Teheran verzocht, aan zijn re gering mee te delen, dat' Perzië de oplossing van de kwestie Kasj mir door middel van een referen dum dringend wenst". De Britse minister van Buiten landse Zaken, Morrison, zal heden per vliegtuig naar Straatsburg vertrekken, waar hij. de zitting van het comité van ministers van de Raad van Europa zal bijwonen, zo is te Londen bekenjd gemaakt. Het comité van ministers zal van 2 tot 4 Augustus vergaderen. LIJK VAN 7-JARIGE JONGEN OPGEHAALD. Uit het westelijk Marktkanaal te Amsterdam is gisterennacht het lijk opgehaald van een 7- jarige jongen, die sedert Maan dagmiddag vermist werd. Ver moedelijk is hij bij het spelen in het water gevallen. GROTE INBRAAK IN GO I I) SMI D S WINK EL. In de nacht van Zondag op Maandag hebben dieven inge broken in een goudsmidswinkel in de Ferdinand Bolstr. te Am sterdam en voor een waarde van 25.000 gulden aan goederen mee genomen. Via een luik in het trapportaal van een belendend huis kwamen de inbrekers onder de winkel, kropen tot midden onder de vloer en zaagden daar in een keurig gat van 30 bij 36 cm. Dit kwam uit in een niet af gesloten kastje in de winkel. Zo konden zij op simpel „vakkun dige" wijze ongezien en onge stoord alles wat van hun gading was uit de winkel en de étalage wegnemen. Bijna de gehele voor raad gouden horloges, armban den, ringen etc. hebben de die ven meegenomen. Voorts behoren verchroomde horloges, broches met briljanten en nog diverse andere sieraden tot hun buit. Het staat vast, aldus de politie, dat deze inbraak niet het werk van „amateurs" is geweest. DIEFSTAL VAN PLATINA- CONTACTPUNTEN. Enige weken geleden arresteer de de Haagse politie twee mon teurs van de P.T.T. uit 's-Gra- venhage, die er van verdacht werden voor een niet onaanzien lijk bedrag platina-contactpun- ten uit telefoontoestellen te heb ben ontvreemd. Er rees toen een vermoeden dat hier nog een derde man in het spel moest zijn. Dit vermoe den werd bewaarheid toen men de hand wist te leggen op de 59- jarige Haagse monteur J- van O., die belast was met het beheer van de goederen in het submaga zijn der P.T.T. Daarbij kwam aan het licht dat Van O. reeds sedert 1935 geregeld bovenge noemde platina-contactpunten had gestolen en „voor de sloop" aan opkopers had verkocht. Aan deze opkopers gaf hij valse na men op en deze sloten dan de koop volkomen te goeder trouw. De prijs die hij voor het me taal kreeg was ongeveer 6 gul den per gram. Op deze manier wist hij een aardige bijverdienste te kweken. Voor de politie legde hij een volledige bekentenis af. Van O. maakte zich los van de twee andere monteurs aan deze diefstallen schuldig. Hij zal voor de Officier van Justitie worden geleid. OOK DERDE UITBREKER GEPAKT Dinsdagmorgen is te Amster dam de derde van de 4 gevange nen, die Zaterdag te Groningen wisten te ontvluchten, gepakt. Na een verhoor .te Amsterdam is hij op transport gesteld naar Groningen. In verhand met de arrestatie van de 2 ontvluchte gevangenen vernemen wij nader dat deze zijn gearresteerd te Zwolle. Beide vluchtelingen waren in de onmiddellijke nabijheid van de ma rechaussee-kazerne aan het liften, toen enlige manschappen van de Kon. Marctiaussee voorbijkwa men en hen (herkenden dank zij 't verspreide signalement. VEERBOOT VASTGELOPEN BIJ AMELAND. Wederom is een der veerboten van de rijksveerdienst op Ame land vastgelopen op de in toene mende mate onbevaarbaar wor dende route langs de zandplaten tussen Nes en Holwerd. De on geveer 150 passagiers moesten de nacht op het wad doorbren gen. VXLLjABRAND TE VUGHT Door tot nu toe onbekende oor zaak is Maandag brand uitgebro ken' in een 2-tal woningen aan de Loonse Baan te Vught. Deze woningen 2 onder één kap hébben een rieten dak, dat vrij spoedig vlam vatte. Militairen, die op de nabijgelegen schietbanen aan het oefenen wa ren, kv/amen toegeschoten om te redden, wat mogelijk was. Zij wisten in korte tijd het meu bilair in veiligheid te brengen en begonnen1 in afwachting van de brandweer met het blussingswerk. De brandweer kon de brand tot de bovenverdieping beperkt hou den. Men veronderstelt, dat een der kinderen met een brandende kaars heeft gespeeld. Beide panden zijn verzekerd. Maandagavond en Dinsdagnacht heeft in Amsterdam geen roulette gedraaid. Men verwacht dat deze situatie in elk geval enkele weken zal voortduren. Dit is een uitvloeisel van de aanzegging, die de diverse „ont spanningsverenigingen" in de hoofdstad dezer dagen van de po litie hebben igehad en waarbij de eigenaren der clubs werd meege deeld, dat zij hun bedrijf met on middellijke ingang dienen te sta ken. Maandagavond echter hebben diverse bezitters van speelclubs, waar gelegenheid werd gegeven het roulettespel te beoefenen, con tact meti elkander genomen en hebben besloten althans voor lopig de clubs te sluiten. Jijet lijkt niet uitgesloten, dat 'n enkele club geopend zou blijven. Waarschijnlijk zullen de eigena ren de te nemen maatregelen af wachten, alvorens zij een nadere beslissing nemen over een even. tuële heropening van hun clubs. VIERJARIG KNAAPJE VERDRONKEN De rijkspolitie te water heeft uit de Zandsloot te Leidschendam het lijkje van het 4_jarig zoontje van de tuinarbeiders M. uit Leid schendam opgehaald. Het knaapje was sedert Zater dag j.l. vermist. Op 9 Augustus a.s. zal voor de rechtbank te Arnhem het ge meentebestuur van Huissen door EARL DERR BIGGERS Vertaling van P. Oreille 37) Nadruk verboden. „Het komt er niets op aan", zei Hallet. „Ik geef je een laat ste kans. Wil je me vertellen wat je weet?" ,JVeen", riep Egan. .JBest. Ga dan mee." „Word ik gearresteerd?" vroeg Egan. „Dat heb ik niet gezegd", ant woordde Hallet, plotseling voor zichtig. „Het onderzoek is pas 'begonnen. Je weigert noodzake lijke inlichtingen en ik geloof dat je wel veranderen zult en praten, als je een paar uur op het bureau zit Ik ben er zelfs zeker van. Ik heb geen volmacht, maar het is heel wat beter als je vrijwillig meegaat, zonder die." Egan dacht even na. „Ik ge loot dat u gelijk hebt", zei hij. „Br heb het personeel enige be velen te geven, als u er niets op tegen hebt Hallet knikte. „Maak het kort. Charlie gaat mee." Egan en de Chinees verdwe nen. De kapitein, John Quincy en Jennison gingen in de gelag kamer zitten. Vijf minuten ver streken, tien, vijftien Jennison keek op zijn horloge. „Hoor eens, Hallet", zei hij, „die man houdt je voor de mal Hallet werd rood en stond op. Op dat ogenblik kwamen Egan en Charlie de grote trap af. Hal let ging naar de Engelsman toe. „Zeg, Egan, wat betekent dit? Wil je tijd winnen?" Egan glimlachte. „Ja, juist", antwoordde hij. „Mijn dochter komt vanmorgen aan met de „Matsonia" de boot moet nu in de haven zijn. Zij is op het vasteland op school en ik heb haar in negen maanden niet ge zien. U hebt mij het genoegen ontnomen om haar af te halen, maar dadelijk „Komt er niets op aan", riep Hallet. „Zet je hoed op." Egan aarzelde nog even, nam toen langzaam zijn oude strohoed van de schrijftafel. De vijf man nen liepen door de bloeiende tuin naar Hallet's auto. Toen zij de straat bereikten, hield er juist een taxi stil. Egan liep er heen en het meisje, dat John Quincy het laatst had gezien vóór San Francisco, sprong eruit, in de ar men van de Engelsmna. „Vadertje, waar was je toch?" riep zij. „Cary, lieveling", zei hij. „Het spijt mij zo vreselijk. Ik wou naar de haven komen, maar ik ben opgehouden. Hoe gaat het, lieve?" „Best, vadertje, maar waar moet u heen?" Zij keek Hallet aan; John Quincy hield zich bescheiden achteraf. „Voor zaken naar de stad, lieve," zei Egan. „Ik ben gauw terug, denk ik. En alsik niet kom, laat ik alles aan jou over." „Maar vadertje „Wees niet ongerust", voegde hij er smekend bij. „Dit is alles wat ik je nu zeggen kan, Cary. Niet ongerust zijn, lieve." Hij wendde zich tot Hallet. „Zullen we gaan, kapitein?" De twee politiebeambten, Jen nison en Egan stapten in. John Quincy kwam naar voren. De grote, verbaasde ogen van het meisje ontmoetten de zijne. „U?" riep zij „Gaat u mee meneer Winter- slip?" vroeg Hallet. John Quincy glimlachte tegen het meisje. „U had volkomen ge lijk", zei hij. „Ik heb die hoed niet nodig gehad." Zij keek naar hem op- „Maar nu hebt u er helemaal geen op, dat is niet erg verstandig." „Meneer Winterslip!" brulde Hallet. John Quincy draaide zich om. „Excuseer me, kapitein, ik ver gat u te zeggen, dat ik niet mee ga. Adieu." Hallet bromde iets en zette de auto aan. Terwijl het meisje uit een klein beursje de taxi betaal de, nam John Quincy haar va lies op. „Deze keer sta ik er op, om het voor u te dragen", zei hij. Zij gingen door het hek in de tuin, die in betere dagen Eden had kunnen zijn. „U hebt me niet gezegd, dat we elkaar in Hono lulu zouden ontmoeten", zei de jongen. „Ik was er niet zeker van." Zij keek naar het vervallen hotel- „U ziet ik ben hier geen gunste linge der maatschappij." John Quincy kon geen ant woord bedenken, en zij gingen de vermolmde trap op. De gelag kamer was leeg. „En waarom hebben we elkaar ontmoet?" ging het meisje voort. „Ik begrijp er niets van. En wat voor zaken had vadertje met die heren? Een van hen was kapitein Hallet, van de politie (Wordt vervolgd). Voor de leerlingen der Am bachtsschool was het Dinsdag middag een belangrijk ogenblik in hun leven. De dag was name lijk aangebroken, dat aan hen, die met goed gevolg de tweejari ge cursus hadden doorlopen, de getuigschriften zouden wórden uitgereikt. Vele ouders gaven blijk van hun belangstelling. Namens het bestuur heette de directeur der school, de heer De Nie, alle aanwezigen welkom en wel in 't bijzonder de ouders. De heer De Nie, feliciteèrde de geslaagden met de bereikte re sultaten. Hij wees erop dat de grondslag van hun vakbekwaam heid op de school is gelegd. De voortzetting, die eigenlijk belang rijker is, zal door eigen doorzet ting moeten worden volbracht, n.l. het bereiken van volledige vakontwikkeling. Deze middag was het tevens de eerste maal, dat aan de beste leerlingen prijzen werden ge schonken, bestaande uit boeken betrekking hebbend op de vakken waarin de prijswinnaars zich ver der zullen bekwamen. Een eerste prijs kregen: J. D. Hamelink en C. v. d. Veen (afd. timmeren), die ieder een gemid delde van 8,25 behaalden. Aan F. E. v. Doeselaar (afd. electrotechniek) met een gemid delde van 8 werd eveneens een prijs overhandigd, terwijl F. P. Hemelsoet, die een aanvullende cursus volgde met lof werd ge noemd. De heer Nonhebei spoorde de geslaagden aan zich aan te slui ten bij het leerlingenstelsel, ter wijl de heer C. Jansen het van belang achtte, dat ze zich spoedig opgaven bij het arbeidsbureau. In een persoonlijk onderhoud deelde de heer De Nie ons nog mede, dat de nieuwe cursus zal aanvangen met 250 leerlingen, hetgeen een stijging van het leer lingental betekent van 30. Van de 107 leerlingen verwier ven 102 een getuigschrift, terwijl van de 114 leerlingen van het eerste cursusjaar 93 werden be vorderd. De kopklasse-automonteurs, waarvan we reeds eerder in ons blad melding maakten vangt aan met 19 leerlingen. Aan de heer Stellingwerf, die (Gld.) in de persoon van de bur gemeester F. Terwindt terecht staan om zich te verantwoorden over de al- of niet rechtmatigheid van het onlangs genomen besluit de op de gemeentespaarbank Huissen belegde gelden ad 1245 staande ten name van een comité ouden van dagen, te confiskeren en over te dragen aan een van wege het gemeentebestuur ge vormd en geïnstalleerd nieuw co mité. Het oorspronkelijke comité, dat reeds een paar jaar werk zaam was, had de uitgaansdag 1951 voorbereid, toen het gemeen tebestuur ingreep en het z.g. ge meentecomité met de organisatie belastte. De penningmeester van het oorspronkelijke comité heeft zich bij de gang van zaken niet neer gelegd. Hij heeft in zijn hoeda nigheid van houder van het des betreffende spaarbankboekje het gemeentebestuur van Huissen gedagvaard. GROTE HOEVEELHEID OPIUM IN BESLAG GENOMEN. De Rotterdamse recherche heeft wederom 'n flinke tik aan de opiumhandel toegebracht, door 13 pond van dat-goedje in beslag te nemen. Op het Afri- kaanderplein werd nl- de 34- jarige mevr. M. R.S. aangehou den, die al deze opium in bezit had, afkomstig van een schip in de haven. Zij was er nu mee op weg naar de Chinezen W. F. S., een pensionhouder, en T. T. Y., een stoker, beiden op Katen- drecht. Een hoeveelheid was reeds aan de man gebracht en de opbrengst daarvan, duizend gul den, viel eveneens in handen van de recherche. Het handeltje was opgezet door de echtgenoot van de vrouw, de 34-jarige J- R„ mei medewerking van drie andere Nederlanders, de 41-jarige J. K., de 49-jarige D. van L. en de 30- jarige G. B. Tegen allen is pro ces-verbaal opgemaakt. SCHEVEN'INiGS® KOTTER NA,AH 1>E WEST De kotter Sch. 177 („Noord zee") die een geslaagde proef vaart maakte, vertrekt hedenoch tend naar Zuid-Afrika. Vandaar zal het schip naar de West gaan. Kapitein is de heer A. Blok. MILITAIR VERDRONKEN Maandagavond is de 19-jarige militair J. H. afkomstig uit Alk maar in het diepe gedeelte van het Asser zwembad verdronken. Omtrent de oorzaak tast men in het duister. de school verlaat, werd een bank aangeboden. De heer De Nie, wekte in zijn slotwoord vóór de uitreiking der getuigschriften op tot het bezoe ken der avondschool. Daarna ging de directeur tot de uitreiking der getuigschriften over. Meer dan 100 jongens verlieten gisteren de ambachtsschool met het getuigschrift op zak. Zij tra den de poort van het leven bin nen, waar hun een zware, taak wacht, waartegen zij naar ge hoopt mag worden, opgewassen zullen blijken te zijn. Bevorderd van de le naar de 2e klasse Afd. Timmeren: F. Dekker, A. 't Gilde, J. Hubregtse, J. Nieuwe- link, W. Reinhoud, L. Steketee en G. v. d. Velde te Terneuzen; M. Bareman, A. Kiel en L. Wieland te Axel; C. de Blaeij te Hoek; C. de Bruijne, J. Lensen en C. de Mees ter te Zaamslag; P. Haers te Phi lippine; E. de Kraker te Sluiskil; H. de Krijger te Biervliet; W. Lammens en J. Sarneel te Sas van Gent. Afd. RankwerkenJ. Buijze, J. 't Gilde, A. Hamelink, J. Hame link, R. van Kouteren, J. Ver linde en D. van de Wege te Terneuzen; J. Bakker te Axel; A. Bouchaut, A. Gommers, P. Jan sen en W. Bernhard te Sluiskil; G. Hagens, M. de Pauw, J. Roeland en W. Martens te Sas van Gent; G. van Jole te Vogelwaarde; J. de Ritter te Hoek; H. Verhoef te Zaamslag; E. Wille te Westdorpe; F. de Blaeij, M. Dieleman, C. van Dixhoorn en J. Schippers te Ter neuzen; E. Allonsius, D. Goethals, H. Sijnesael en M. Vervaet te Westdorpe; M. Boerman, W. Deij, P. de Feijter, J. Lourens, W. Maas, J. Oppeneer en J. Strijdonck te Axel; A. Coppieters te Koewacht; J. Hamelink en M. Wieland te Zaamslag; A. Herrebout en C. Maas te Hoek; F. Robijn en P. Wijffels te IJzendijke; E. Ver- meersch en J. Goossens te Sas van Gent; J. de Witte en K. Zandburg te Sluiskil. Afd. Electrotechniek: C. Diele man en H. v. d. Hemel te Terneu zen; W. Beaurain, P. van Damme en T. Ranschaert te Sas van Gent; A. Bleijenberg en Th. de Gijsel te Sluiskil; J. Bolleman, N. Bolleman, N. van Doorn, A. van Drongelen, J. de Feijter, J. Jansen van Rosen- daal eri W. Ruijtenburg te Axel; M. Moens, J. de Pooter, T. Sterrin- ga en M. de Vos te Zaamslag; H. Rammeloo te Philippine. Afd. Schilderen: D. Antheunis en J. de Koeijer te Axel; A. Maas en M. de Meijer te Biervliet; A. Rijckaert te Philippine; J. de Schrijver en M. de Schrijver te Terhole; T. Thomaes te West dorpe; P. Vermeersch te Sas van Gent. Een getuigschrift werd verleend aan de volgende leerlingen: Afd. Timmeren: P. de Bakker, M. Dieleman, L. van Kouteren, C. v. d. Veer en M. de Zeeuw te Ter neuzen; F. Adam, W. Nuits, P. de Witte en J. Eggermont te West dorpe; A. Bal, F. Luime, J. v. d. Moorten en W. v. d. Zalm te Sas van Gent; M. v. d. Branden, W. v. d. Bulck, P. Fermont, P. Gommers, A. Jansen en A. Verpoorte te Sluis kil; P. Dieleman, J. Hamelink, P. Vermeulen en P. van Hermon te Hoek; W. Faas te Zaamslag; K. le Feber, M. Lindhout, J. Meesen, A. van Bendegem, F. Hemelsoet en A. Rinn te Axel; P. Peersman te Vogelwaarde. Afd. Rankwerken: G. Eckhardt, P. Eekman, S. Hamelink, M. Jan sen en D. Leenhouts te Terneuzen; C. Bellotto, J. Casteleijn, H. Janse, E. van Passel en L. Visser te Sluis kil; J. van Bendegem, D. van Broekhoven, A. van Drongelen, L. de Groote, J. Lindenberg, C. Vinke, J. Vinke, F. Wieland en P. Wolfert te Axel; J. ten Haaft, A. Mechiel- sen en R. Riemens te Hoek; R. Kwikkelberghe te Westdorpe; H. Segers te Philippine; A. Dees te Zaamslag. Afd. Automontage: P. Dieleman, M. Manhave en J. de Ridder te Terneuzen; N. Bakker, J. Boeije, D. Dieleman, W. de Jonge en M. de Keizer te Axel; P. v. d. Ameele te Hoofdplaat; J. de Bruijpe> A. de Keijzer, Th. Meertens, J. de Mefler en J. Slabbekoorn te Zaamslag; M. Coppieters te Koewacht; J. Deij, M de Lijser, D. Maas en I. Tolle naar te Hoek; A. Goethals te West dorpe; E. Strooband te Vogelwaar de; J. Vermast te Sas van Gent. Afd. Electrotechniek: A. van Driel, J. Hamelink en P. Vroegop te Terneuzen; C. A. Bauwens, F. van Doeselaar, J. Notschaele, C. de Ruiter en G. de Bruijn te Sluiskil; D. Dieleman, A. Hamelink, M. Lin denberg, B. Steenaert en C. Wie land te Axel; P. Durink te Hoek; A. Garskamp en R. de la Ruelle te Sas van Gent; F. de Jonge en A. Stoffels te Zaamslag. Afd. Schilderen: D. Jurry, J. Verhelst en D. Zegers te Hoek; A. de Krijger en C. Moens te Bier vliet; E. Blejjenberg te Sluiskil. MORGEN: TERNEUZEN: Luxor Theater, 8 uur: Biosc. „Om het goud van Nevada". AXEL: Het Centrum, 8 uur: Biosc. „Alarm in de Nacht- express". B Kiemkracht 90 */o. Rechtstreeks van beste teler uit Schouwen. Bestelt vroegtijdig. Lage prijs. ZADEN- EN POOTGOEDHANDEL IMPORT - EXPORT TERNEUZEN TELEFOON 2318 Van Sprang

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 2